Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96651) trassher válasza Kornel (#96650) üzenetére


trassher
addikt

Pofás, balesetmentes közlekedést. :) Ahogy nézem kétszer akkora mint a splash volt :DD

Redmi Note 7

(#96652) bitpork válasza Kornel (#96650) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Jó motorkocsi. Kicsit sajnálom hogy nem világos a bélése ( sajnos az asszony nekem nem engedi ), de ahogy nézem teljesen olyan mint amit néztünk.
Jól fog ez szolgálni :K
Remélem már most bizserget a nagyobb autó :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96653) Kornel válasza trassher (#96651) üzenetére


Kornel
veterán

köszi, viszont neked is :C :R
kb. bele férne amugy :D

(#96652) bitpork: én is olyat szerettem volna, de éppen ez volt értelmezhető állapotban, meg viszonylag jó áron. ha a motorral nem lesz nagyobb gond, akkor szerintem jó vétel volt 750-ért.

[ Szerkesztve ]

(#96654) Kornel válasza bitpork (#96652) üzenetére


Kornel
veterán

egyébként 1550 kg-hoz képest meglepően jól lép, országúton / kis város mentem vele eddig 6,2-n áll a BC, átlagos tempóval, nem siettem, de azért előztem párat, megnéztem jó-e a turbo ;)

(#96655) runner 125 válasza Kornel (#96653) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szép állapotú, grat hozzá.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#96656) Csaby25 válasza Morris (#96649) üzenetére


Csaby25
senior tag

A focus is 115 lovas :)

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#96657) tboy93 válasza Kornel (#96653) üzenetére


tboy93
nagyúr

grat ;) mekkora moci van benne? mikori a verda?

[ Szerkesztve ]

(#96658) Kornel válasza tboy93 (#96657) üzenetére


Kornel
veterán

2001-es gyártás, 2002-es forgalomba helyezés.
2.0 tddi
árához képest szép, még lesz mit csinálni rajta, de így legalább tudom, hogy mire számíthatok.
egyébként ghia, csak az ESP, az automatikusan sötétedő külső tükrök, és a tolatóradar hiányzik csak az akkor rendelhető extrák közül, szóval fullos.
így tél közeledtével a fűthető első szélvédő és a fűthető ülés jól fog jönni.

(#96659) nesa válasza trassher (#96645) üzenetére


nesa
veterán

Klafa grat!
Szine se tucat.

(#96650) kornelka
Ez is tetszik,grat!

[ Szerkesztve ]

(#96660) Kornel válasza nesa (#96659) üzenetére


Kornel
veterán

750k.
szerintem rámegy még egy százas gumikon kívül, de akkor nekem is megfelelő állapotú lesz, ami nem kis dolog ;)

mod:
ja már módosítottad, közben írtam feljebb is.
de már akkor hagyom itt.

[ Szerkesztve ]

(#96661) trassher válasza nesa (#96659) üzenetére


trassher
addikt

Köszi! :R Sajnos a színe lehetne metál de nem az. Forgalmiban csak "Kék"-ként szerepel, autókozmetikuson szerint ukrán kéknek hívják a fényezők. Még mindig jobb mint az indigó mert az mosáskor még engedné is a színét.

Redmi Note 7

(#96662) bitpork válasza trassher (#96661) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Apósomnak ugyan ilyen van. Ha nincs szerencsénk túléli az öreget.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96663) LógaGéza válasza nesa (#96648) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekünk 1.9SDI Caddynk volt (2. gen), azzal se volt sose semmi gond, világ végére is el lehetett vele menni, a legócskább kannázott gázolajjal is, mégis volt benne nyomaték bőven - igaz, hogy sebességrekordot nem lehetett vele dönteni, de meg kell érteni, hogy nem is arra van kitalálva. Mikor kellett, faterék W203-as kombi Mercijét úgy rántotta ki a sárból, hogy öröm volt nézni :)

Nemrég lecseréltük egy 3.genes Caddyre, abban mondjuk még nem néztem milyen motor van, csak annyit tudok, hogy 2ezres, de abból kiadtak TDI-t is, meg SDI-t is :F

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#96664) -v- válasza trassher (#96645) üzenetére


-v-
addikt

Olajszintet majd nézegesd sűrűn :)

(#96665) -v- válasza bitpork (#96652) üzenetére


-v-
addikt

A világos bőr belsősök szépek, ebben még rendes motor is van hozzá :K
Ritka itthon.

(#96666) Kornel válasza -v- (#96665) üzenetére


Kornel
veterán

azért ezzel a mocival vannak ám gondok, ahogy olvastam.
bár biztos ki lehet fogni belőle jót.
viszont nem kombi :P

(#96667) TaaT válasza hobizoli (#96646) üzenetére


TaaT
veterán

Persze enyémhez is ezt írják, 95-el alacsonyabb a teljesítmény. :K

Give them hell Ukraine!

(#96668) -v- válasza Kornel (#96666) üzenetére


-v-
addikt

Tényleg? Mik?

(#96669) TaaT válasza Csaby25 (#96647) üzenetére


TaaT
veterán

Ugyanúgy elmegy a 95-el is mint a focus szal ezért nem kell mínuszolni. ;)

Give them hell Ukraine!

(#96670) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Szerintetek valós lehet ez a 84k km ebben a 06'-os Navara D40-ben?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#96671) footy válasza nesa (#96626) üzenetére


footy
addikt

Azon mi butaság hogy nem megy? :) Ez nem egy tézis alátámasztása,hanem egy tény.
Nem egy mai modern turbóssal hasonlítottam össze hanem egy korabeli 50 lóerős szutyokkal és még az is jobban megy. Akkor hol a dízel előnye? A koromban?

-Szerk-
A kotyogóson lefő a kávé mire ez eléri a 100-at.

[ Szerkesztve ]

(#96672) alázógyík válasza Kornel (#96650) üzenetére


alázógyík
őstag

Faja! ;)

(#96673) trassher válasza -v- (#96664) üzenetére


trassher
addikt

1.4-es ecotec-kel annyira nincs gond mint az 1.6-tal, ezért is kerestem inkább ilyet. Majd jövő héten megy bele a blue tronic és kiderül majd milyen. :)

bitpork: Nem rossz szín de feketében lett volna az igazi de még így is jól jártam az autóval. (kopp-kopp-kopp). Az viszont még mindig vicc hogy sokan próbálnak csinálni valamit amiről fingjuk nincs. Ennek például valaki flex-szel próbálta megpolírozni a motorháztetejét. 3 csík után rájött hogy a polírkorongot nem 8000-es fordulaton szokták használni. :(

Redmi Note 7

(#96674) alázógyík válasza Csaby25 (#96630) üzenetére


alázógyík
őstag

A Golfot sokkal jobban lopják, én a Focust venném. :K

(#96675) hdman válasza footy (#96671) üzenetére


hdman
őstag

Elég harmatos :))

Sopron city :)

(#96676) bitpork válasza Tothgera30 (#96670) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mit számít a mutatott km? Annyi lesz benne amennyit akarsz. Állapotot veszel nem km-t.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96677) Tothgera30 válasza bitpork (#96676) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezt a leendő 50+-os tulajának (apámnak) nem fogod megmagyarázni. Én már próbáltam..., évekig. Szóval 150-200k km-től ne legyen benne több.

ui.: A WagonR+ beleszaladt a 82 ezer km-be, 2003-as a járgány :D .

#96679 runner 125: Ma beszéltem erről az öreggel, mindenképpen létravázas kell, platóval. De ugye a személyautós kényelem is kéne. Szóval így nehéz lesz. Haverja 1-1,5 éve vett, majdnem 4 milkáért Hiluxot, az nagyon patent. De tényleg a legtöbb alja rohad, bódé meg szinte le is dobható, mert a csavarok, padlólemez már teljes szétporladt. Ami szebb, ott is sok pöttyös, amire nem vigyáztak, hanem télen-nyáron zúzták, sós latyak után le se mosták. :U

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#96678) Csaby25


Csaby25
senior tag

Koszi mindenkinek, ugy nez ki a Focus-nal maradok, egyszeru okbol, mert olcsobb :)
Lenne is 2 konkretan:
[link]
[link]
Bocsi de roman linkek (Erdelybol vagyok), azert linkeltem be, hogy lassatok a kepeket, a leirasban ha valamit nem ertetek elmagyarazom
A jelentos kulonbsegek:
az elso: 2006-os, klima, tempomat, 101 lovas, 3600 EU
a masodik: 2005-os, sima legkondi, nincs tempomat (a leirasban van de a foton nem latom), 115 lovas, 3800 EU
Ki melyiket es miert?
Koszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#96679) runner 125 válasza Tothgera30 (#96670) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem elképzelhetetlen, de ilyen esetben könnyen lehet h szinte csak terepen használták (TSZ-é, erdőgazdaságé volt - biztos cégesként futott, hisz nettó ár + ÁFÁ-ért hirdetik), ami azért sokszoros igénybevételt jelent.
Amikor SUV-ot kerestem minden egyes alkalommal első lépés volt, h alánézzek, felemeltessem. Az esetek jó részében a csalódás ez után következett.

mod.
Egyébként multiautónak nem rossz egy Navara, de olyan európai pick-up-ban még nem ültem, ami a hátul is kényelmes lett volna. Ezek inkább 2 + 3 személyesek. Noh és az sem utolsó szempont, h ezt a 2 tonnás testet bőven 10-11 liter feletti átlaggal vonszolja.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#96680) bitpork válasza Tothgera30 (#96677) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha nem 300km-re laknál, mondanám hogy találkozzunk édesapáddal, nézze meg Domit hogy 200k+ km van benne és döntse el hogy szar-e. ( Oké-oké, értem hogy dízel, automata és audi de ezen felül)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96681) Tothgera30 válasza bitpork (#96680) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Aki Ladákon, Trabantokon nőtt fel, annak már nem fogsz ilyenekkel hatni a tudatára. Első körben 100k km alatt keresett autót, azóta már így is fejlődtünk :DDD .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#96682) Morris válasza Csaby25 (#96656) üzenetére


Morris
veterán

Nem is inkább a 115 ló lett volna a lényeg, hanem a TFSI! :B

(#96683) nesa válasza footy (#96671) üzenetére


nesa
veterán

A fogyasztasban az elonye, meg hogy nemigen romlik el szemben a mai dezelekel, azert csak elerte a 100 at, meg amugy ez egy balfasz azt hitte benzinesbe ul, aki tud vezetni jobbat hozott volna ki belole 2-3 mp biztos.

Szerintem nemis 0-100 sprintre lett ez tervezve hanem varosi autonak, meg ennel balfasznal is megvolt kb 5mp alatt az 50.
Lehet ezt szerintem meg jobban is meg pontossabb valtasokal.

[ Szerkesztve ]

(#96684) alázógyík válasza Csaby25 (#96678) üzenetére


alázógyík
őstag

Az elsőnek a kormánya szvsz. már nem a gyári Fordénak tűnik, 1átalán nincs kifényesedve. Ha meg cserélni kellett, akkor viszont nem 13x.000km lehet benne. A műfa élőben borzalmas, ellenben jobban felszerelt.
Nekem külsőre a 2. tetszik.

(#96685) Zola007


Zola007
veterán

Ótószakik!

Szeretnék ajánlást kérni 10-15 éves körüli kombira. Pontosabban amibe rendszeresen befér egy bicikli méretű tárgy, tehát kombiból is inkább a kockább típusok.
Astra G, Megane-okat nézegettem
Volt már több használt autónk (Fiat Tipo, Lanos, Swift2), de mindig lutri, szóval nem új autót várok a pénzemért

Ami kellene: elektromos ablak elöl, központi, ABS, szervó, légzsák elöl (*), tehát semmi speckó cucc

Megbízható(bb) típus, jó és olcsó alkatrészellátással.
Színe, íze nem érdekes, de piros azért ne legyen :)

Nem zárkózom el egyik márkától sem, 700-800 környéke lenne a cél

Miket érdemes nézegetni?
:R
*nem hinném, hogy működne tizenX éves autónál, de hátha

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#96686) TaaT válasza Morris (#96682) üzenetére


TaaT
veterán

Na jó de ez nem T :)

Give them hell Ukraine!

(#96687) tboy93 válasza Zola007 (#96685) üzenetére


tboy93
nagyúr

g astra jo valasztas, esetleg focus kombi?

(#96688) Zola007 válasza tboy93 (#96687) üzenetére


Zola007
veterán

passz
soha nem volt kombink, így ezen a téren homályban vagyok.
Megvallom őszintén, életemben ha 5 kombiban ültem összesen, sokat mondok. Ebből következik, hogy ismerősök között is kevesen vannak tulajok, így megbízható tapasztalat se sok.
Ami van, azok mind drágábbak (Mondeo kombi, Mazda, stb)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#96689) Morris válasza TaaT (#96686) üzenetére


Morris
veterán

jóvan benéztem, leültem. :DDD

(#96690) LuckyL válasza werszomjas (#96599) üzenetére


LuckyL
őstag

nem az ő nevét írod oda hanem a sajátodat az ő meghatalmazása alapján
biztosan tudom hogy ez lehetséges, sok ilyet intéztem

cryptot minden termékemért elfogadom

(#96691) bajaki


bajaki
őstag

Megtörtént a kocsivásárlás!

Ő lett a nyertes végül. 500-ért sikerült elhozni. Vezetett szervizkönyve van. Olajcsere 10k kilométerenként volt és lesz is. Vezérlás 25k kilométerrel ezelőtt volt. Törzskönyv is rendben van, nem úgy mint annál amit csütörtökön néztünk.
250k kilométer van benne, itt-ott azért meg is látszik rajta. Foglalkozni kell vele. Sajnos a hátsó kerékívnél rohad a kicsike, ezt majd orvosolni kell minél hamarabb, de kezelhető. Az autó nagyon jól húz, a gázt nekem még kicsit szoknom kell.
Az utastér is szép állapotban van, ülések nincsenek kiülve, kényelmesek. Kormányzás is rendben. Hátul néha nyikorog valami, arra is rá kell majd nézni.
A festés hagy némi kívánnivalót maga után, de egy alapos mosás után jobban fog kinézni - még nem volt rá idő. Tiszta pesti szmogos poros, szutykos.
Járt hozzá egy 2 szezont használt téli gumi szett is. Először azt hittem újak. :)
Nem tudom mit akartam még írni....
Ja igen, van benne egy JVC CD-s rádió is, elég jól szól szvsz. Extrák nincsenek - nincs el. ablak, klíma, de ennyiért ezt sikerült.

Szóval ez lett végül. Összességében elégedett vagyok, illetve elégedett a család.

Képeket majd megpróbálok minél hamarabb készíteni és felölteni. :)

(#96692) Kornel válasza Zola007 (#96685) üzenetére


Kornel
veterán

Nezz szet fentebb egy picivel, most vettem ennyiert mondeo kombit, igaz foglalkozni kell vele egy kicsit, de nem veszes.

bajaki: grat hozza, sok kellemes km-t benne :)

[ Szerkesztve ]

(#96693) MunezXBK válasza bajaki (#96691) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Katalizátor nélküli? Azt, hogy :F

(#96694) Gergőke88 válasza bajaki (#96691) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ez nem a Hungaroringen volt valamilyen ceges auto?
Elnézve a fotókat, és a 2 első ülésen lévő mellényeket.

(#96695) footy válasza nesa (#96683) üzenetére


footy
addikt

Szándékosan elsiklasz a tény felett, hogy nem egy modern benzinessel hanem egy korabelivel hasonlítottam össze.

Szerintem nemis 0-100 sprintre lett ez tervezve hanem varosi autonak,
A stift 1.0 az 1/4 mérföldre lett tervezve? Jah és akkor még nem is írtam a kedvenc belépő autómat a Punto2-t 1.2 60 loval (mert hobizoli már megtette), ami körbehugyozza minden téren a 206-ot.

[ Szerkesztve ]

(#96696) Zola007 válasza Kornel (#96692) üzenetére


Zola007
veterán

Köszi, de nem mennèk feljebb, mert màsodik autònak lenne.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#96697) Kornel válasza Zola007 (#96696) üzenetére


Kornel
veterán

Nem arban gondoltam, hanem a hozzaszolasok kozott.
[link]
Olyan 100k-t kell rakolteni most, es minden jo lesz.
Cserebe nem kell vezerlest cserelni, mert lancos.

[ Szerkesztve ]

(#96698) Zola007 válasza Kornel (#96697) üzenetére


Zola007
veterán

Egy ilyennel én is kiegyeznék, szép darab.
Kintről hoztad?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#96699) nesa válasza footy (#96695) üzenetére


nesa
veterán

Ugyan 206 nincs de a korabb emlitet fiat 1.9D m van, anyumnak meg van 1.2 60 as puntoja, en azt mondanam hogy eppen hogy csak jobban megy mint az 1,9D, de kb 1 kategora.

A stift meg nana hogy megy, csak a tipobol majdnem 2 kijon sulyra,plane a legelso hazai gyartasubol ami valami 30kg val volt nehezebb mint egy kispolak, annyira nyekenyoka volt hogy kanyarba ugy tekeredett hogy a belso vilagitas kivillant, de meg a kesobbi modell is annyira fos volt ami mar kivolt merevitve ha 6cm szintkulonbseg volt allig lehetett becsukni az ajtot.

[ Szerkesztve ]

(#96700) Kornel válasza Zola007 (#96698) üzenetére


Kornel
veterán

Nem, elottem levo tulaj hozta kintrol.
Bicikli szallitas nalam is szempont volt, jovo nyaron jol fog jonni.
En mar csak ilyeneket nezegettem a vege fele, 800 korul mar ertelmesebb darabok vannak a facelift elottiekbol, mint ez is, viszont nagyon meg kell nezni, mert kaptak ezek mar eleget.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.