Hirdetés

2017. július 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-07-18 12:55:54

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

(#78551) Chesterfield válasza crey (#78549) üzenetére

Chesterfield
(senior tag)

Egyedül a Zazo szívható ezek közül.

(#78552) xxxjjjkkk válasza deter (#78547) üzenetére

xxxjjjkkk
(senior tag)

heloszia

te meg ki vagy? valami ügynök?
mink itt északon pancsolás pártiak vagyunk

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#78553) -FLY-> válasza deter (#78547) üzenetére

-FLY->
(senior tag)

Esküszöm nem hangzik jól.

Obituary!!!

(#78554) TazLeacher válasza crey (#78549) üzenetére

TazLeacher
(Topikgazda)

De szépen fogalmaztad meg. :DDD

Ezek a liquidek is a kormány azon stratégiájának része, hogy végleg kinyírja itthon az ecigit.

Ez nem számít hirdetésnek? Nekem eléggé annak tűnik... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: Taifun Skarabeus, Dicodes Dani V2+, Kayfun V5

(#78555) rafis83 válasza deter (#78547) üzenetére

rafis83
(tag)

Ez nagyon hivatalosan hangzik, de köszönjük a tájékoztatást NAVvégre!

[ Szerkesztve ]

(#78556) xxxjjjkkk válasza TazLeacher (#78554) üzenetére

xxxjjjkkk
(senior tag)

Olyasmi volt, de itt úgy sem lesz piaca.

Kinek a sara? az a baj, hogy azért ezek mögött vannak bizonyos ecigiboltok is, akik nagykerré alakultak, gondolok itt pl az ecigimesterre, vagy akár oszira is.
Nem próbáltam végig eme nemes nedűket, de nem tudom, milyen okból nem tudtak normális liquideket is behozni, rosszindulatúan gondolom azért, hogy tartani lehessen az 1000ft/10ml árat, gondolom ezek az ex 6-800ft os liquidek. A drágábbat meg úgy sem éri meg regelni alapon. De ha hülyeséget írok nyugodtan javítson ki aki tudja az igazat.

(#78557) JoeCockBill válasza xxxjjjkkk (#78556) üzenetére

JoeCockBill
(senior tag)

nagyon nehéz örülnöm annak hogy a nikotin mentes liquid olcsóbb. az árelőny miatt azt fogják venni. és van egy erős tippem hogy hányan tudják majd letenni az analógot egy nikotin mentes mellow dew-val...

új dalunk: https://youtu.be/77CsC_LxJFo

(#78558) xxxjjjkkk válasza JoeCockBill (#78557) üzenetére

xxxjjjkkk
(senior tag)

igen, de az is abszurd, hogy nik mentes adoztatva van

a vizipipa dohányokat is hogy megszivatták...

(#78559) snake1977

snake1977
(őstag)

Amibe pénzt lát a kormány arra rátenyerel, szembe menve minden általános eu-s gyakorlattal, mert megtehetik. 27%-os áfa...a többiről meg nem is beszélve. Sokszor érzem hogy rossz országba születtem.

a zinternet kábelen költözik be a rúterbe, és onnan terjed tovább a levegőben

(#78560) crey válasza TazLeacher (#78554) üzenetére

crey
(MODERÁTOR)

Először sokkal csúnyábbat írtam oda, de természetesen nem óhajtottam lejáratni senkit és semmit, szóval kicseréltem :D

Agyaltam én is, hogy hirdetés-e vagy sem, de igazából bolt, helyszín nem volt említve egy szóval sem, csak általánosságban beszélt róla, szóval úgy döntöttem, miután a köz számára akár hasznos információ is lehet, bent hagyom.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#78561) msam válasza crey (#78560) üzenetére

msam
(kvázi-tag)

Lehetne ha hiteles lenne, erre viszont nincs semmi konkrét információ.

msam

(#78562) movax

movax
(fanatikus tag)

Big Mouth Tundra Tea - hűbazmeg, ez finom, ez volt az első reakcióm, pedig keverés után azonnal szívni kezdtem. Egy-két hét múlva ebből bajnok íz lesz. Egy kis mentollal, esetleg ánizzsal pedig világbajnok. Rettentő jó nyári íz, egész napra.

[ Szerkesztve ]

(#78563) ericdrawen74 válasza snake1977 (#78539) üzenetére

ericdrawen74
(tag)

Làtom, itt lax a "szomszédban". :DD

A gonosz győzelméhez csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak... Edmund Burke

(#78564) TazLeacher válasza ericdrawen74 (#78563) üzenetére

TazLeacher
(Topikgazda)

Szintén környékbeli.

Eladó: Taifun Skarabeus, Dicodes Dani V2+, Kayfun V5

(#78565) snake1977 válasza ericdrawen74 (#78563) üzenetére

snake1977
(őstag)

Szerintem akad jópár fővárosi is köztünk, bár én se vagyok messze, annyi idő alatt felérek, mint egy hosszabb metrózás. :D

a zinternet kábelen költözik be a rúterbe, és onnan terjed tovább a levegőben

(#78566) Krisszer válasza snake1977 (#78565) üzenetére

Krisszer
(fanatikus tag)

komárom megyei nincs is köreinkben? :O (rajtam kívül)

[ Szerkesztve ]

"Egy megfelelően kiválasztott ajándékkal iszonyatosan össze tudjuk zavarni az ellenségünket: nem tudja eldönteni, hogy nyaltunk neki vagy szívatni akartuk" - quint

(#78567) FOXhun

FOXhun
(tag)

Összeraktam a Voopoo Drag-et, rajta a Serpent SMM megtöltve 2 db akku és így olyan 345g, a Pico után kicsit szokatlan, de egyenlőre baromira tetszik ez a szett.

(#78568) akoska07

akoska07
(PH! nagyúr)

Üdv!

Big Baby Beast tank-ba lehet olyan coil-t tenni ami mtl ?

#78567 FOXhun :

Jól néz ki az a gép. :K

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD

(#78569) deter

deter
(senior tag)

crey:
Ténylegesen érdekelne, hogy konkrétan mi velük a probléma? (Az árát leszámítva. Amit megértem, hogy magas.)
simonmi86:
Egy vagyok az 5200+ trafik közül. LINK Elvileg eddig is jövedékiadó mentes volt. Nem tudom, miért volt ugyanazon beszerzési áron a nikotinos töltőfolyadékokkal. Már két hete, hogy a "csökkentett" áron kapunk bizonyos folyadékokat. De kihangsúlyozom, hogy a liquid szabadáras termék, így ahány trafik annyi ár lehet.
Chesterfield
Kinek melyik íz jön be. Én speciel Xeot szeretem.
xxxjjjkkk:
Nem vagyok ügynök. :) Mindenki azt használ, amit szeret/akar. Felnőtt ember révén te felelőségged eldönteni, hogy mit használsz.
-FLY->
Melyik része? :)
TazLeacher
Kormány szándékait nem tudom megjósolni. Midenesetre, ha kiakarta volna "nyírni", akkor egy tollvonással megtehették volna. Ugyanis hazai "dohányosoknak" marginális része használ e-cigarettát.
"hogy végleg kinyírja itthon az ecigit." És ezért jövedékiadó mentes a nikoton mentes lötyi?! Paradoxon.
A törvény alkotás vélhetően TPD miatt kezdett a e-cigerettával foglalkozni. Ez egy európai uniós dohánytermékkel kapcsolatos irányelv. E miatt szűnt meg az ízváltós (pattintós)/ízesített cigaretta valamint az ízesített töltésre/sodrásra használt vágott dohány és hüvely. Ugyanis több tanulmány szerint az ízesített cigaretta rászokási potenciálja nagyobb, mint a hagyományos cigarettának. Ami azért nem túl meglepő. (Amióta nincsenek ezek a termékek, relevánsan csökkent a hobbi bagosok száma, főként a hölgyek körében.) Sajnálatos, hogy fent leírtak érintették az e-cigarettát is, a jövedéki adó és regisztrációs díj formájában. Az látni kell, hogy vélhetően ez a szigorúbb szabályozás/külön adó a közeljövőben az egész EU-n belül majd mindenhol lezajlik. Nekem a bevételeim elenyésző részét képezi az elektromos cigaretta UT. folyadék (0.1% alatt), de a korábbi eladásokhoz képest harmadára esett vissza liquid forgalmam. Az adóemelés miatt. De emiatt nincsenek álmatlan éjszakáim, mert eleve alacsony bevételem származott belőle. Úgyhogy személy szerint nem foglalkozok vele, ki honnan szerzi be a lötyijét.
Ez nem számít hirdetésnek? Nekem eléggé annak tűnik... :U
És mégis mit hirdetek? Egy vagyok, ahogy fentebb írtam a több ezer dohánybolt közül. Ráadásul még véletlenül sem jeleztem hogy merre. Közérdekű információnak szántam. Pusztán jó szándékból. Illetve, azért mert jómagam is e-cigit használok. És ebben látom a jövőt (a dohánygyártók is, az égéstermék mentes dohányzásban) Ellenben privátüzenetben elküldöm szívesen, hogy te milyen "szabálytalánságokat" követtél el jóhány hozzászolásodban :U

xxxjjjkkk:
Mivel lettek a vízipipa használók megszívatva? Nikotinmentes kavics ugyanannyiba kerül. Most már sisha dohány is elérhető (az a forgalmazók sara is volt,hogy átmeneti hiány /~két hónap/ volt belőlük). Annyi változott, hogy a "kód" került a ízesítés megnevezés helyére. Amiben szintén szívesen segítek, hogy melyik mit takar.

üdv_
deter

(#78570) xxxjjjkkk válasza deter (#78569) üzenetére

xxxjjjkkk
(senior tag)

akkor üdv a klubban

off:
vizipipa: én nem vizipipázom, kb 10éve vettem 250g dohányt olyan 2 ezer ft fele, most 50g volt 2-2500 dohányboltba, kicsit azért 5x áremelkedés gyanús
-ár
-átmeneti készlethiány
-kód

kinek ártottak ők? de tényleg, senki nem jár vizipipával az utcán, nem valós alternatívája a ciginek

amugy csak úgy jött fel, hogy egy barátnak akartunk venni, hát... füvet könnyebb szerezni(lenne, ha kéne)
persze mostanában kapni megint, de ki tudja milyen az

[ Szerkesztve ]

(#78571) deter válasza xxxjjjkkk (#78570) üzenetére

deter
(senior tag)

Köszönöm! :) 10 napja tettem le a cigit, napi két dobozról. Vagy ~100 embert ismertettem meg e-cigivel. De magam csak most tudtam rávenni.

A cigaretta/dohány áremelés nem a mindenkori kormány szivatása a nép felé (ami 10+ éve zajlik),hanem az európai uniós jövedéki adó harmonizáció része (Kötelező a tagországok irányába). Ezért sem olcsóbb már egyik EU-s közép-kelet-európai országban a bagó. A hiány is TPD csomagolás miatt volt (szintén EU. irányelv)

(#78572) akoska07 válasza deter (#78571) üzenetére

akoska07
(PH! nagyúr)

Napi 2 doboz ?! :Y

Jó az irány amerre mész,talán majd abba is hagyod.

Kb 17 évvel ezelőtt én is dohányoztam,fél doboz egy doboz ment el naponta.
Én akkor hagytam abba amikor akartam.

Igazából most sem érdekel a dohányzás,csak a cloud meg az íz.
Jó buli,de csak néha,nem kötelező szinten.

Keresem a nekem tökéletes napi használatos ízt.

Voltam ma egy vape shop-ban,bejött egy arc azt mondta 24mg ... :Y
OMFG
Persze nem itt vette,mert már nem tud.

---------------

Erre a kérdésre vki ? :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD

(#78573) deter válasza akoska07 (#78572) üzenetére

deter
(senior tag)

Erős dohányos voltam már, majdnem 20 éve. Szerettem cigizni. Volt nap, hogy két doboz nem volt elég. Most baromi büszke vagyok, hogy sikerült áttérni. Ehhez kellett egy pici akarat + a liquid amire nagyon sok próbálkozás után azt mondtam, hogy na ez igen. Ez már nem folyékony szörp izű. Most meg a ló túloldala. Napi 5-7 ml megy el.

Én is valami jó MTL tankot keresek, ami "hideg" gőzt ad lehetőség szerint. (joyetech vtc mini-hez) És van hozzá SS coil. Az se hátrány ha TC.

[ Szerkesztve ]

(#78574) akoska07 válasza deter (#78573) üzenetére

akoska07
(PH! nagyúr)

Hát...

Állítólag nem szennyezed magad annyira,mint a a napi 2 doboz cigivel.

Hány mg nicotine folyadékot használsz ?

(#78575) xxxjjjkkk válasza deter (#78571) üzenetére

xxxjjjkkk
(senior tag)

Az áremelés az tudom, hogy eu-s, de nem is mondtam olyat, hogy ami onnan jön az jó lenne. Viszont a TPD-t sikerült igen gyorsan és szigorúan alkalmalmazni. Amire nincs mentség.
Én mindig mondtam, hogy addig jó, amíg kevés ecigis van, mert marha sok adót nem fizetünk így be a cigihez képest például, ami szúrni fogja a szemüket. Hát szúrta.
Persze ez a felfogás sem működhet, mert hacsak nincs valami borzasztó nagy fordulat, az ecigi 1-2generáció alatt is előnyt szerezhet a sima cigivel szemben, vagy akár le is válthatja. Nem lehetetlen, mennyi idős az ecigi? 2000es évek eleje-közepe, mostmár 10éves biztos lesz lassan, és már valós alternatívát, vagy akár veszélyt is jelent a dohányiparra nézve. És a fiatalabbak körében(14-20), már népszerű, ők ugye kihagyták az első generációs hulladékokat, és nyitottabbak is rá. Persze, ha nem lenne, akkor cigiznének, szóval tök mindegy.

(#78576) deter válasza akoska07 (#78574) üzenetére

deter
(senior tag)

Az Angol Egészségügyi Hivatal(?) PHE tanulmánya szerint 95%-al kevésbé káros az e-cigaretta, mint a hagyományos. Legalábbis bízom benne. Ami káros lehet talán a porlasztó anyagának kipárolgása, az aromák egyes összetevői. PG és VG állítólag(!) metabolizálódik a tűdön keresztül és nem okoz lerakodást.
Válltozó 18-6 mg. A nikotintól nem félek. Se nem rákkeltő, se nem okoz tartós érszűkületet. Ellenben addiktív. Amikor 18mg/ml lötyit használok. Olyan, mint diákkoromban az első cigaretták egyike. Hideg verejtékezés, hőhullám :)

xxxjjjkkk:

Amint megjelent a trafikokban az e-cigi onnantól kezdve megsokszorozódott a gőzölgők száma. Mivel nem valami egzotikus izé volt, amiről láttak/hallottak/olvastak hanem kézzel fogható/megvehető eszköz. A nagy cigi gyártók, már felkészültek a paradigma váltásra és soknak van már analógra alternatívája. PM-nek pölö az iQs, BAT pedig saját lötyit csinál. Úgy gondolom én is, hogy 10 éven belül, az e-cigaretta elfogja érni akár 30%-os részesedést. Ami nem baj. Őszintén örülök az e-cigi sikerének. Ez lett az új "motivációm" még több embert megismertetni egy kevésbé ártalmas dohányzási formával.

[ Szerkesztve ]

(#78577) akoska07 válasza deter (#78576) üzenetére

akoska07
(PH! nagyúr)

Mint tudjuk semmi semmi kívánatos a tüdő számára a friss tiszta levegőn kívül. :)

Próbáld a 6mg felé terelni magad aztán 3mg és majd a 0mg. :)

(#78578) JoeCockBill válasza akoska07 (#78577) üzenetére

JoeCockBill
(senior tag)

szvsz nem jó ötlet kezdőt nikotin elhagyásra biztatni. épp azért állnak vissza sokan analógra, mert az alacsony nikotin tartalmú leves nem elégíti ki a nikotin éhségüket, még úgy sem hogy 0-24ben szívnak napi 30 millit.
ezt most általánosságban mondom, a kolléga úgy látom eléggé képben van

új dalunk: https://youtu.be/77CsC_LxJFo

(#78582) crey válasza deter (#78569) üzenetére

crey
(MODERÁTOR)

Na akkor pontról pontra:

Ezek a liquidek, a Zazo kivételével mind valamelyik dohány cég "gyártja", magyarul kész kínai leveseket átcsomagolnak, vagy már megrendelik így csomagoltatva. Sőt a Liqua special echte kínai. Rettenetes ízük van, szinte mindnek egytől-egyig. Ha kóstoltál normális levest valaha, akkor ezekre csak akkor förmedsz rá, ha az ujjadon kívül nincs mást szívni. Javaslom megtekinteni Boriszt és Matyit, amint a Vivo palettát nyalogatják végig.

"Midenesetre, ha kiakarta volna "nyírni", akkor egy tollvonással megtehették volna." - ez nem igaz. Érdekükben áll elnyomni, és ellehetetleníteni. Az E-ciginek hosszú évekig bő árelőnye volt, és még így is macerás volt sok dohányost áttéríteni, sok meló volt vele. Mióta 10 ml liquid 1800 Ft körül kezdődik, azóta nem hogy elvesztette az árelőnyét a villanypára, de még fajlagosan drágábbá is volt a hagyományos cigarettánál.

Továbbá itthon nem véletlenül nyertek meg bizonyos kormányközeli körök dohányelosztói üzemeltetést, akik a nemzeti dohányboltokba szállítanak (plusz a magyar forgalmazója a VIVO, XEO leveseknek az Alföld-Tabak, csak valamiért nem sikerült a magyar cégen keresztül beadni az engedélyekért a kérelmet az OGYI felé).

"A cigaretta/dohány áremelés nem a mindenkori kormány szivatása a nép felé (ami 10+ éve zajlik),hanem az európai uniós jövedéki adó harmonizáció része (Kötelező a tagországok irányába)." - ez speciel bullshit. A TPD sehol nem ír elő kötelező jövedéki adóztatást, de a lehetőséget megadja. Ezt egyszerűen nálunk (és még sok más országban) hivatkozva a nikotin tartalomra, és hogy ez élvezeti cikk, ami "az egészséget károsíccsa", megküldték különböző szintű jövedéki adókkal. Portugália pl. már a TPD bevezetése napján, Spanyolországban még a TPD-t sem nagyon implementálták (hiába kötelező elvileg). A horvátoknál is jócskán később kapcsoltak. A briteknél nincs is jövedéki adó teher az E-liquiden.

"Ezért sem olcsóbb már egyik EU-s közép-kelet-európai országban a bagó." - Mihez képest? Amszerdamban 10€ egy doboz bagó, Londonba 9Ł. Ehhez képest az itthoni €3-4 még istenes.

akoska07: akkor ezt a marhaságot most innen törlöm.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.