Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) icecave válasza nji (#950) üzenetére


icecave
nagyúr

Mondjuk a sima ultra is tökéletes lenne. 2-ben kicsit jobb proci van, meg kicsit nagyobb fényerő, de a sima is kiégeti a szemed. Akku idő ugyanaz. Szerintem ezt is vedd figyelembe.

[ Szerkesztve ]

(#952) nji válasza icecave (#951) üzenetére


nji
aktív tag

A konkrét ártól függ, mert ha jóval olcsóbb, akkor természetesen megfelelő. Az árukeresőn jelenleg nincs túl sok eltérés, ha magyar sufni boltból veszem. Minimum 50-60 eFt eltérés esetén már megéri.

Jelenleg az ultra 290 ezer (iStyle), az ultra 2 pedig 301 ezer (xre pont hu). Így a 2-es jobb vétel.

[ Szerkesztve ]

(#953) Kobe


Kobe
veterán

Masnal is kocsit inkonzisztens az akksi ido?

en ugy veszem eszre, ha nem viselem az orat, aranytalanul sokat eszik az akksi, ahhoz kepest mint amikor viselem
gondolom mert sikertelennek erzekeli a merest es “erolkodik”, ujraprobalgatja oket

pl felrakom toltore delutan, este leveszem toltorol hogy ne csepptoltson ra kulon, de ejszaka nem viselem, reggelre -10% eltunt az akksibol

felrakom ejszakara toltore, reggel veszem le toltorol es rogton hordani kezdem, fel nap alatt 0-1% merules

(#954) Sasi001 válasza Kobe (#953) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Este 7-től reggel 7-ig kb 6%-ot merül, ha nincs a kezemen. Ha nincs rajtad akkor szerintem nem mér semmit mármint pulzus meg hasonlókat.

(#955) Kobe válasza Sasi001 (#954) üzenetére


Kobe
veterán

Hat en sokszor latom hogy zolden vagy pepitaban vilagitanak a szenzorok az asztalon, ugy hogy nincs rajtam az ora

(#956) s.Oliv3r válasza Kobe (#955) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

csatlakozom, én is láttam már ilyet... nem egyszer

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#957) zenit73


zenit73
aktív tag

Hogy a francba lehet, hogy világít ha nincs a csuklódon? :Y
Érzékeli (kb. 2 mp múlva) ha leveszed, én soha nem láttam világítani ha nincs rajtam.
Nincs beállítva valamilyen napi edzés vagy valami hasonló?

(#958) szpeti40 válasza zenit73 (#957) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem néha rácsekkol, hogy biztos nincs-e kézen, azért világít olyankor.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#959) s.Oliv3r válasza zenit73 (#957) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Nálam nagyon sokszor van ilyen….Az elejétől kezdve.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#960) Kobe válasza s.Oliv3r (#959) üzenetére


Kobe
veterán

Nalam is

osszehasonlitas: egesz napos hasznalat karon, 5-10% merules

egy ejszaka uresjaraton 12% volt

kb mi t amikor a twli attol merul hogy halozatot keres folyamatosan vagy hasonlo

(#961) Adee_91 válasza Kobe (#960) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Ki kell kapcsolni éjszakára.

(#962) zenit73


zenit73
aktív tag

s.Oliv3r és szpeti40

Nem lehet, hogy nagyon maszatos a hátulja és azt hiszi (vagy bizonytalan), hogy rajtad van? Bocs ;]
Arra gondolok, hogy én minden nap amikor hazaérek és leteszem ezeket (óra-telo-füles), akkor megtörlök mindent egy nyirkos mikroszálassal.

[ Szerkesztve ]

(#963) zenit73 válasza szpeti40 (#958) üzenetére


zenit73
aktív tag

Szerintem azt, hogy a csuklón van e, más érzékelővel érzékeli, de majd kipróbálom mit csinál amikor felteszem. Most nem tudom mert etetem, hétfőn reggel kapott utoljára és éhes volt már nagyon ;]

(#964) s.Oliv3r válasza zenit73 (#962) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Én ugyanígy járok el :) minden nap letakarítom, még mindig olyan mintha új lenne.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#965) Sasi001 válasza s.Oliv3r (#959) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Tegnap este direkt figyeltem de nem láttam, hogy világítania. Nem álltam mellette de tv nézés közben a Komodón volt észre vettem volna ha világít.

(#966) zenit73 válasza zenit73 (#963) üzenetére


zenit73
aktív tag

Tettem néhány próbát, bőrre helyezés, jelkód beadás, elemelés, stb.
Egyszer sem láttam világítani a ledeket, más módszerrel érzékeli ha bőrön van.
A ledek arra valók, hogy be világítsanak a bőr alá az egészségfunkciók miatt...

(#967) zenit73 válasza s.Oliv3r (#964) üzenetére


zenit73
aktív tag

Akkor passz, majd én is úgy rakom le, hogy mindig rálássak az aljára hátha látom felvillanni.

(#968) blau24


blau24
tag

Sziasztok! Ne haragudjatok, hogy ide írok de nem találtam Apple Watch SE topikot.
Eddig egy Amazfit okosórám volt és hozzá a Zepp alkalmazás, van esetleg hasonló alkalmazás az Apple órához is, ami igazán fontos lenne, hogy térképen mutassa merre voltam túrázás, futás vagy kerékpározás közben.
Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#969) icecave válasza blau24 (#968) üzenetére


icecave
nagyúr

Ott a gyári "fitness" app, ott rányomsz az edzésedre és mutatja alul térképen, merre voltál.

(#970) s.Oliv3r


s.Oliv3r
senior tag

Ha valakit érdekel, az URVOI óceán szíj elég minőségi Ali-ról. :R

[ Szerkesztve ]

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#971) Sasi001


Sasi001
aktív tag

A magasság mérő mennyire lehet pontos? Pl. otthon 115-120m között változik. Nem percenként, de naponta mindig van változás. Nem fix?

(#972) s.Oliv3r válasza Sasi001 (#971) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Néha néha csinálj vele egy 20 perces kültéri gyaloglást. Az kalibrálja.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#973) Sasi001 válasza s.Oliv3r (#972) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Fixen mutatja mindig, ki van rakva. Akkor is szükséges? Mondjuk ha belépek írja, hogy + - 10m eltérés lehetséges. Nálad is olyan, hogy ugyanazon a helyen pár nap múlva változik?

(#974) Aszpirin válasza Sasi001 (#971) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Nincs az a konzumer barometrikus magasságmérő, amelyik méterre pontos lenne. Örülj neki, hogy csak 5 m a "változás", ennél jóval pontatlanabb is tud lenni (és lesz is, szvsz). GPS-szel lehet korrigálni ill. kalibráltatni (ahogy az előttem szóló írta), de azután is változni fog, akár napszakon belül is. Amikor pl. időjárási front érkezik, akkor a változás napon belül is igen jelentős lehet, mert a barometrikus magasságmérés az lényegében légnyomás-mérés, és abból számol magassági adatot, márpedig a légnyomás pl. frontbetöréskor bőven tud olyan mértékbe vaáltozni, ami bezavar a barometrikus magasságmérésbe.
Pl. a Garmin Edge 705 bicikliórámban ez a probléma úgy van megoldva, hogy fel tudsz venni a térképen olyan pontokat, amelyek tengerszint fölötti magasságát pontosan ismered, és ezekhez meg tudod adni a pontos magasságot. Amikor az eszköz egy-egy ilyen pont 30m-es körzetébe ér, akkor automatikusan kalibrálja magát, felhasználva a ez előre megadott tengerszint feletti magasságot. A Casio Protrek órámban a tengerszint feletti magasságot bármikor újra tudod kalibrálni, ehez szintén ismerni kell az aktuális hely pontos adatát.
Végül: ezekben a sportórákban a tengerszint fölötti magasságok nem az abszolút-értékük miatt érdekesek, hanem a kültéri mozgás során megtett szintkülönbségek miatt, amelyek fontosak lehetnek pl. az elégetett kalóriamennyiség számításában. Az abszolút értéket midnig csak hozzávetőleges pontosságú adatként érdemes kezelni.
SZERINTEM

[ Szerkesztve ]

(#975) Sasi001 válasza Aszpirin (#974) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Ennyire nem ástam bele magam de mivel barometrikus elven működik már érthető a változás. Köszi.
s.Oliv3r : szintén köszi.

(#976) gretzky77


gretzky77
veterán

Sziasztok, szeretnék kérdezni! Volt korábban pár napig egy Ultrám, de végül eladtam, most viszont ismét agyalok a vásárlásán és találtam is jó áron egy 5 hónapos Ultra 2 órát, ami Telekomos részletre vásárolt, a kérdésem az lenne, hogy az óra esim része adott esetben tiltható? Mintha úgy olvastam volna, hogy esim nem tiltható, de ez lehet butaság. Ha és amennyiben igen és mondjuk letiltják, akkor ez az órát más szempontból is korlátozza vagy csak annyi, hogy önállóan nem használható de telefonnal minden egyéb megy tovább mintha csak Bt képes óra lenne? Köszi előre is :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#977) icecave válasza gretzky77 (#976) üzenetére


icecave
nagyúr

Miért szivatnád magad? Ha már rászánod a pénzt az ultrára, megér pár 10k-t a görcsölés, meg a bizonytalanság, arról nem beszélve, hogy eladáskor majd ez mind ugyanúgy negatív irányba fogja befolyásolni az árát?

(#978) gretzky77 válasza icecave (#977) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi a választ, azért egy új Ultra 2 nem pár 10e ft-al drágább. Nekem az első ultra is elég lenne, pusztán egy kérdés volt, hogy ez hogy is van.

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#979) icecave válasza gretzky77 (#978) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem kell újat venni, csak ne szolgáltatós legyen. Szerintem esim foglalatot is ugyanúgy lehet tiltani. Valószínű, hogy az óra működik anélkül is, én is sosem használtam még ezt a funkciót az órában. Erre a logikára építve nem kellene, hogy gond legyen a szolgáltatóssal sem mondjuk, de én tuti paráznék kicsit, plusz az eladás is nehezebb lenne. Az enyém is telekomos, de saját néven van, így ez ugye nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#980) gretzky77 válasza icecave (#979) üzenetére


gretzky77
veterán

Igen ez teljesen érthető és köszönöm is a segítséget. Én is tudnám venni Telekomnál is, de ott már csak az Ultra 2 van, alapból nekem az első is elég lenne ezért gondolkodtam el a jó áron kínált 2-esről. De ugyanakkor felmerült bennem, hogy egy úgymond "órábban" kinéző Huawei órát veszek az működik iPhone-nal is. Még agyalok egyelőre és köszönöm a válaszodat :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#981) tuareg85 válasza gretzky77 (#980) üzenetére

Az Alza-n most vannak 343-ert Ultra2-k. Nem szuper ajanlat, de mar szemmel lathato engedmeny.

[ Szerkesztve ]

(#982) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Vagy:

Apple Watch Ultra 49mm Cellular – Titánium-Fehér színű - 264 200 Ft

Egyébként nekem ugyan ez a kiszerelés van és a szíj kifejezetten kényelmes. Egy hasonló szíjat is beszereztem az Ebay-ről, de abban sokkal több elasztomer van. Nem is olyan kényelmes... számomra.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#983) sirály69


sirály69
őstag

Gondolkodom Ultra 2 vásárlásán és lenne két kérdésem:
- Napi használatban (érkezett SMS, email, hívás kijelzése) tényleg nem bír ki 2 napot egy töltéssel?
- Milyen gyorsan lehet tölteni (pl. 10-100%-ig)?

:R

Szerver Hosting Debrecenben

(#984) dud998 válasza sirály69 (#983) üzenetére


dud998
őstag

Szerintem erre az Ultra 1 is elegendő én is azt használom. Ha a mindig aktív kijelzőt nem használod akkor 3 napot bír, ha bekapcsolod akkor megvan a 2 nap. Ez az én saját tapasztalatom. Illetve ez akkor van így ha az alvásmonitorozást nem használod. Amúgy egész gyorsan tölt, a reggeli készülődés közben megvan ha nem lemerült állapotról kell tölteni. 😉

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#985) sirály69 válasza dud998 (#984) üzenetére


sirály69
őstag

:R

Szerver Hosting Debrecenben

(#986) tuareg85 válasza sirály69 (#985) üzenetére

Alternativ velemeny (U2):
- 10-100 toltes szerintem valamennyivel tobb, mint egy ora. Nehez megmondani, mert en pl. kicsit rendszertelenebbul hasznalom, de volt mar, amikor reggel arra szamitottam, hogy 90ig feltoltodott az indulasig, aztan 70-ig ment csak. A napot kibirja igy is, de a kovetkezot mar nem. Meg persze a reggeli keszulodes is nagyon mas jelent mindenkinkek, van akinek az agybol kikeles es az ajton kilepes kozott fel ora telik el, ket gyerekkel az scifi :D
- AOD + sleep tracking + notification-ok komboval mar necces a ket nap, foleg ha szamolsz azzal, hogy fog majd degradalodni is az akku. Ha radobsz egy edzest is, akkor meg kb. lehetetlen.

(#987) Sasi001 válasza sirály69 (#983) üzenetére


Sasi001
aktív tag

U2 minden bekapcsolva esim is van 3-naponta töltöm 30% van benne amikor töltőre rakom.

(#988) nji


nji
aktív tag

Jó lenne, ha az Apple is csinálna egy sportórát, amire nekem egyetlen alkalmazás sem kellene csak hogy gyűjtse az adataimat. Tegnap terepen turáztam 8-10 km-t. Kilátóhoz fel a hegyre a völgyből és vissza. Hol volt a k.va óra? A töltőn! Fél napot sem bír ki a 7-es és érdekes módon tavaly október óta - mióta az Apple bevizsgálta - 81 %-on áll az akku állapota. Meddig stagnál ez 81 %-on? Ehhez képest használhatatlan, emiatt felejtem mindig a töltőn, mert naponta kétszer kell tölteni. Emiatt nem vettem új "eldobható" órát sem. Megvárom meg a szeptembert, aztán lehet hogy váltok Androidra és akkor többféle órából választhatok, talán nem félnapos üzemidővel. Lehetne egy "SE sport" lebutított óra alkalmazások nélkül, minimum egy hetes akkuval. Túra közben a telefonom is lemerült (iPhone 13 mini). A méregdrága Apple eszközökkel atomerőmű nélkül el se indulj sehová😂. Én is itthon felejtettem a powerbankot is.

(#989) icecave válasza nji (#988) üzenetére


icecave
nagyúr

Mondjuk egy erősen használt 7-est ne hasonlítunk egy ultrához… Nyilván ez sem bírja hetekig, de így is teljesen más liga a kettő márkán belül akku szempontjából.

(#990) dud998 válasza icecave (#989) üzenetére


dud998
őstag

Igen az Ultrákban nagyobb kapacitásu az akku is.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#991) tuareg85 válasza nji (#988) üzenetére

Akkor miért nem veszel egy Garmint? Ez teljesen konstruktív kérdés, tényleg nem való mindenkinek az Apple watch.
Lehetne egy "SE sport" lebutított óra alkalmazások nélkül, minimum egy hetes akkuval
Ilyen sajnos nem lesz, az Apple nem ilyen. Mindenből high-end fullos dolgot csinál, akár azon az áron, hogy hamar lemerül vagy melegszik, lásd régebbi laptopok.
Az akkut amúgy nem cserélik, ha kifizeted? Vagy 81%-osan akkor sem, ha fizetsz? Az még mindig olcsóbb, mint bármilyen új óra.

[ Szerkesztve ]

(#992) sirály69 válasza Sasi001 (#987) üzenetére


sirály69
őstag

tuareg85, Sasi001 :R

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#993) Adee_91 válasza tuareg85 (#991) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Nincs akku csere (hivatalosan) AW-ban.

(#994) tuareg85 válasza Adee_91 (#993) üzenetére

Azt sejtettem, hogy csak fődarabcsere szintű javítás van. És onnan meg mondjuk valamennyire jogos, hogy tényleg nagyon gatyának kell lennie az akkunak, de ez a fenti 81%-os szitu is elég szar.
Tehát itt egy árlista egy authorized service provider-től, és ezek (a watch része) is csak akkor érvényes, ha az akku 80% alá ment már?

(#995) Adee_91 válasza tuareg85 (#994) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Igen, vagy ha bevizsgálják és az ő analitikájuk szerint gatya, akkor akku árban kapsz egy új órát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.