Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#68301) föccer válasza eszmilan (#68299) üzenetére


föccer
nagyúr

Műszaki ellenőrzés? :F

DoItYourself: hol, melyik betonüzem?

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#68302) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Melyik az az ajtóbehúzó tipus amit nem kell -10 és +30 fok között állandóan állitgatni?
Van tapasztalatotok ebben?
A mostani 30fokban csapódik 10 fokban be sem csukódik.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#68303) DoItYourself válasza föccer (#68301) üzenetére


DoItYourself
addikt

Be-Fogadó, amit ajánlottál.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#68304) fero02 válasza csibor (#68298) üzenetére


fero02
veterán

Szabványos mérőhely kialakítását regisztrált szerelő végezi. Hogy mi kell, azt majd ő megmondja.

De olyan 100-120e ft alaphangon lesz a mérőhely. A többi más lapra tartozik.

(#68305) föccer válasza DoItYourself (#68303) üzenetére


föccer
nagyúr

Jam. Iván báttyámnak lehet hinni, jófej arc. Lakosságira bőven tökéletes, nagy bajod nem lesz vele. Ha beszélsz vele, üdvözlöm, átjöhetne egy KV-ra. :K

üdv,föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#68306) csibor válasza fero02 (#68304) üzenetére


csibor
őstag

Ez még az az összeg amit elbír a pénztárcám.

(#68307) fero02 válasza csibor (#68306) üzenetére


fero02
veterán

Erre ne vegyél mérget. Látatlanba mondtam egy összeget. Erősen függ ez a kivitelezőtől is. Keress fel 2-3 regisztrált szerelőt is és kérj ajánlatot.

(#68308) BullZeye


BullZeye
veterán

Mennyire van értelme vasbeton falra egy réteg hangszigetelő gipszkartont felrakni gyerekszobára, hogy a szomszéd tudjon aludni, ha a leendő pulya nem?

(#68309) Lauda


Lauda
félisten

Ablaklandtól vásárolt már valaki műanyag ablakot?

(#68310) csibor válasza fero02 (#68307) üzenetére


csibor
őstag

Persze. De 200K indulótól messze van :)

(#68311) Morris válasza adidas4death (#68295) üzenetére


Morris
veterán

Nekem ez impulzus kapcsolónak tűnik. De majd a villanyász szakik jól megaszondják.

(#68312) föccer válasza BullZeye (#68308) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem fog sokat érni. Léghang gátláshoz alapvetően tömeg kell.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#68313) adidas4death válasza fasyrt (#68296) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Mecklenburg-Vorpommern tartomány (Rügen sziget, Ostseebad-Binz)

68311, Morris: Nem tudom ennyire már nem vagyok villanyászatban benne sajnos. Igazából ha a 2 kábelt összeérintem akkor kapcsol le illetve fel a lámpa. Hátha tud valaki majd infót adni/segiteni hogy mi a helyzet itt :D

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#68314) Lauda válasza BullZeye (#68308) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem oda előtétfalas hangszigetelés kellene. 20 cm kőzetgyapot+gipszkarton.

(#68315) macilaci78 válasza gordonfreemN (#68302) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Faluhelyen az ilyet csak ólajtóként emlegetjük.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68316) Chaser válasza pjen (#68294) üzenetére


Chaser
titán

baumaxból lett valami, masszívnak tűnt, enyhe barna színben, azóta sem színeződtek el és könnyű volt szerelni, van még egy fél szatyor ( :

sketchifun
nem volt hozzá szerencsém, de ennyivel is többet tudok

csibor fentebb volt róla szó, ház v lakás?
amennyire én tudom, ma beszéltem villany mesterrel, standard 16 v 32a + H _vagy_ vezérelt, a kettő együtt nem, tehát max két óra - mindegyiknek külön kell értelemszerűen - és két fázis betáp
ehhez csak a doboz 30-40e ( :
nálam fsz-i lakás, kaputól nekem kell megoldani, 140 körül mondta a szerelő kábellel, akkor még doboz nélkül mert több tarifáról nem volt szó - ha jól rémlik akkor ha terveztetni kell, de első körben leokézott mindent az elmü vezéreltnél, csak azót már h-t akarok :d
ez pesti falu, nagy eséllyel ha máshol kell olcsóbb valamivel

szerk:
BullZeye
nekem hasonló gond téglafallal, kb 12cm-em van megoldani
falra 6 v 8 rockwool xd gyapot, elé 1-2cm légrés, zárónak 2x12,5mmm rigips blue acoustic - a standard 12kg helyett ez 30kg/tábla -
ezt így nem érzem felesleges pénzkidobásnak, hő és hangszigetelés + "tűzfal"
kaptam más alternatívát, de számottevően az se lehet olcsóbb, még nem jutottam oda h megnézzem

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68317) Morris válasza adidas4death (#68313) üzenetére


Morris
veterán

Ha 3 vagy több kapcsolóval akarsz egy villanyt vezérelni akkor ezzel kell. Ehhez rendszerint egy impulzus relé kell.

(#68318) csibor válasza Chaser (#68316) üzenetére


csibor
őstag

Családi ház. Utcafrontra megy a rúd. Falra a dobozok, 3 mérőállás, 3X16A, vezérelt, H tarifa ( Fujitsu AOYG09, 07 ) elvileg megfelelnek az elvárásoknak. Megszűnik 1db 10A mérőóra. Minden kábel a tetőtérben megy. Nem kell sokat vésni. Régen ikerház volt, kétoldali be táppal.

[ Szerkesztve ]

(#68319) gordonfreemN válasza macilaci78 (#68315) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Sajnos nem értem :)
Erről lenne szó:

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#68320) DoItYourself válasza gordonfreemN (#68319) üzenetére


DoItYourself
addikt

Pl. Dorma TS-93 csúszósínes, de drágább, mint ezek a karos ajtócsukók.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#68321) gordonfreemN válasza DoItYourself (#68320) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Kérdezem, hogy nem az olaj éppen a gond ezekben? Felteszem másként viselkednek -10 és +30 fokon? És a szelepbeállitás igy más mennyiségű olajat enget át sűrüségtől függően.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#68322) fero02 válasza Chaser (#68316) üzenetére


fero02
veterán

H tarifa és vezérelt is lehet egyszerre, nincs _vagy_

(#68323) BullZeye válasza Chaser (#68316) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem sajnos nincs ennyi helyem, a szoba 240cm széles, így minden centi érzékenyen érint, ha eltűnik. Sebaj, csak remélni tudom, hogy az a fal a szomszéd érdekében több mint 16cm :D

(#68324) Chaser válasza fero02 (#68322) üzenetére


Chaser
titán

regisztrált szerelő mondta, aztán az ügyintéző is, éjszaka megtaláltam lehet az is
"A felhasználó egyéb fogyasztói berendezései miatt a „B” tarifára (éjszakai áramra) is igényt tarthat, illetve azt megtarthatja, ebben az esetben a mérőhelyen mindhárom tarifának (A1, B és H-tarifa) külön mérőberendezés kerül felszerelésre."
még beszélek 10-20 emberrel, és az egymásnak ellentmondó és egyező információkból meg amit összevadászok meg is lesz a megoldás ((( :

viszont amire nem jövök rá, mi a különbség a b geo és h tarifa közt
villanyszerelő h-ra azt mondta mehet arra is bojler, klíma, elektromos radiátor
ügyintéző szerint klíma oké, többi nem
olvasgattam, hőszivattyús megoldásokat ír mindkettőnél, klíma oké, ugyanakkor bojlert pl nem tudom hova sorolja, rákerestem bojlereknél, majdnem mindnél azt írja hőszivattyús
ráadásul ez a két tarifa kb ua, h csak fűtési idényben olcsó, b geo pedig napi 20 órát ad, de más különbséget eddig nem nagyon láttam, és a 4-es jósági tényezőn kívül mik az előírások - ami 3-as, de mindenki 4-est mond -

klíma menne h-ról, pont fűtésnél olcsó, oké
bojler menne sima b-ről - éjszakai -, oké
többi cucc a1-ről
viszont ha vmelyik kedvezményes csomagba mehetne elektromos radi az se lenne rossz, igaz max 2 lenne és egyik nagyon kicsi a fürdőbe, másik csak rásegítésnek ha nagy hideg van, e jó lenne ha lenne

szerk: ha b geora mehet klíma és bojler az lenne a legjobb, így nyáron is olcsóbban menne klíma és külön éjszakai nem is kellene - ha napi 20 órát él az még télen is elég fűtéshez -
"B Geo tarifa: vezérelt csatlakozási ponttal rendelkező fogyasztóknak, hatékony fűtési, hűtési és meleg víz előállítási mód egyben"

szerk: BullZeye ém se örülök neki, többi fal 45cm, egyik oldalon következő épület miatt 1m, egy db közvetlen szomszéd meg 6-8 centire...( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68325) csemberlen válasza adidas4death (#68313) üzenetére


csemberlen
őstag

Ez egy sima 1 áramkörös kapcsolónak tűnik. Veszel egy másikat és bekötöd.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#68326) sketchifun válasza Chaser (#68324) üzenetére


sketchifun
senior tag

B Geo geodéziai hőtermelő egységhez való, nem klímához.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68327) macilaci78 válasza gordonfreemN (#68321) üzenetére


macilaci78
nagyúr

De.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68328) Chaser válasza sketchifun (#68326) üzenetére


Chaser
titán

remek:) ügyintéző valami napelemes kiegészítőt mondott, aztán ennyi, kíváncsi vagyok maiak mit mondanak ( :
marad a h kérdése
klíma elvileg biztos, elektromos radi ha jól értettem nem, viszont a bojler?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68329) DoItYourself válasza gordonfreemN (#68321) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha megoldható, akkor a belső, fűtött oldalra kell szerelni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#68330) gordonfreemN válasza DoItYourself (#68329) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nincs futve a lepcsohaz.
Sajnos nyaron delutan suti a faajtot a nap es nagyon felmelegszik. Emiatt a belso oldalra szerelt behuzora is hatassal van. Telen meg ha kint 0 fok van a lepcsohazban lehet lesz +5 fok de meg mindig van 25-30 fok kulonbseg amit a jelenlegi behuzo nagyon szarul kezel le. Allandoan allitgatni kell.

Akkor nem lennek elorebb ezzel a csuszosinessel sem?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#68331) DoItYourself válasza gordonfreemN (#68330) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ez egy masszívabb darab, de garantálni semmit se tudok. :) Nekünk az iroda főbejárati alu ajtaján ilyen van, teszi a dolgát több mint 10 éve, napi 200+ nyitással.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#68332) macilaci78 válasza gordonfreemN (#68330) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az olajfékes ajtócsukókat évszakonként állítani kell. Vagy úgy megfeszíted a rugót, hogy télen-nyáron is nehezen járjon.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68333) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Családi ház fűtéséhez (radiátorok és padlófűtés) melyik kondenzációs gázkazánt ajánljátok: Bosch vagy Baxi ?

mezis

(#68334) macipajti válasza mezis (#68333) üzenetére


macipajti
tag

Szia!

Mennyit szánsz rá?

Viessmann Vitodens 200
Cosmogas Mydens
Wolf FGB-K-28
Ferroli Bule Helix
Baxiból csak a felső kategóriás.
KB ennyi

Gyógyszerre inni az ugyanolyan,mint akupunktúrára talajtornázni!

(#68336) Akcept válasza BullZeye (#68323) üzenetére


Akcept
tag

Előtétfal amit a szomszéd felőli oldalán parafatekercscsel burkolsz? Csak ötlet, mert amikor letapétáztam vele a kisszoba két falát, bántóan süketszoba lett belőle

(#68337) philoxenia válasza föccer (#68312) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vákuum? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#68338) Chaser válasza Akcept (#68336) üzenetére


Chaser
titán

milyen vastag?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68339) föccer válasza philoxenia (#68337) üzenetére


föccer
nagyúr

Teljesen reális. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#68340) Chaser válasza föccer (#68339) üzenetére


Chaser
titán

nem kellene egy kicsit bővítemi a 0. hsz-t? sok értelmes és értékes info elhangzott itt a közelmúltban is, ez az energia bővítés is kész kabaré, mindenki mondott mindent, rendesen oknyomozni kellett, árat illetően is ( : és ez sokakat érinthet, ahogy a különböző tarifák és azok "ötvözése", de régi salakos betonfödémekről se sok van a neten, árammal fűtés/nem fűtés, hogy? hő-hangszigetelés is érdekes és jó altarnatívák voltak és lehetne sorolni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68341) föccer válasza Chaser (#68340) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem olvasok el minden hsz-t, szóljatok, hogy melyik kerüljön bele és berakom.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#68342) ALI_G válasza mezis (#68333) üzenetére


ALI_G
veterán

Bosch-ról lebeszélnélek. Rossz tapasztalatok vannak vele. Csak a neve bosch, egyébként nem régiben vásárolták be és újramatricáztak.
Ár-értékben én a Sanyiduvalt javasolnám. Vaillant gyártja.

(#68344) Chaser válasza föccer (#68341) üzenetére


Chaser
titán

több hsz ez, de macilacinak van egy nagyon jó hajópadlóról és födémről
villanyt, klíma fűtést meg összeszedem aztán bemásolod

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68345) Chaser


Chaser
titán

kicsit matekoztam, ha már téma lett a klímás fűtés, kezdek képbe kerülni
klímás topikban majd megerősítenek/cáfolnak jól számolok-e
35-40nm-es lakáshoz megfelelő 3,5-4kw-os fűtési teljesítményű klíma - feltételezve nyilván h kvázi minden egyben van és nem erősen elszaparálva ajtókkal ha egy beltérit veszünk alapul -
ehhez viszont csak max 7-8-9a kellhet konnektrorból klímától függően, tehát max 2kw - ha tényleg nagy hideg van és tartósan - legyen 9a és egy napból számoljunk 22 órát, az napi 1e ft lekerekítve h tarifával 24ft-tal számolva - /2kwx22órax24ft/
az 30e ft havonta -10/-15 fokos hideget feltételezve minden nap
átlagos hónapban amikor csak hideg van, 0 és -10 fok közt havonta 20-25e ft közt van kb a fűtés így, az sztem elég korrekt, -5 és +10fok között ingadozva kb 15e ft körül, - pontos értékek nyilván a ház/lakás adottságaitól nagyban függnek és a klímától is, de ez kiindulási alapnak jó szerintem -
összegezve se bekerülésben sem üzemeltetésben nem vészes a klímás fűtés kisebb lakásoknál h tarifával - megint más kérdés, ha társasház közös hálózata olyan gatya mint ami nálunk is van, egyedileg kell/het megoldani a kaputól mérőhelyig történő kábelezést és kivitelezést amit csak regisztrált villanyász csinálhat az + ktsg, de legalább egyszeri és 16a bőven sok - az akár 80nm-es lakáshoz is elég -
fűtésre alkalmas minőségi klíma már bőven van 200e-ért, onnantól meg ki mire esküszik, extra funkciók, légterápia, wifi, extra halk üzemmód, öntisztítás stb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68346) föccer válasza Chaser (#68345) üzenetére


föccer
nagyúr

40 nm-re kevesnek tunik nekem ez a teljesitmeny. Legkobmeterenkent 50-70 watt kell. Ezt max tarsashazban lehet elerni ezt a futesi igenyt.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#68347) sketchifun válasza Chaser (#68345) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ha az adott klíma 2kW villanyból 4kW hőt állít elő, az szerintem kevés. Ilyen hatékonysággal nem biztos, hogy mehet H tarifára.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68348) pjen válasza Chaser (#68344) üzenetére


pjen
félisten

Azért ezt nem kéne erőltetni.A következőkben majd az lesz az irány,olvasd el az összefoglalót.Szerintem abba csak tények kerüljenek,ne innen onnan össze ollózott féligazságok.

(#68349) sketchifun válasza Chaser (#68345) üzenetére


sketchifun
senior tag

Két telefonhívással később: Scop 4.1-et kell tudnia. Ez gyakorlatilag egy arányszám. 4,1 kW hőenergia megteremtéséhez 1kW villanyt kér enni. Ezt kell tudnia minimum. Az a klíma nem lesz jó, ami 2kW-t kér.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68350) Met válasza Chaser (#68340) üzenetére


Met
Topikgazda

Árakat felesleges írni. Hogy mennyibe kerül villannyal fűteni sok mindentől függ, az is hogy mennyibe kerül a kiépítése.
Nem is gyakran előkerülő téma, amúgy is inkább a klímás topicba való...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.