Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#67401) n@p@lm válasza Met (#67400) üzenetére


n@p@lm
őstag

Konkrétan van-e valami spec. anyag (vagy speckó felhasználás) amit jobb az egyikkel fújni mint a másikkal.
Mert akkor inkább tartok itthon mindkettőből.
Például kisajtó zsanérját jobb a lítiumossal fújkálni, a kocsi ajtajának a műanyag zsanérját meg esetleg a szilikonossal.
Gőzöm nincs, azért kérdezem miben jobb az egyik a másiktól.

(#67402) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!
Jelenleg ilyen kerítésem van, viszont szeretném valahogy megoldani a belátás meggátolását, mivel saroktelek vagyunk... Lehetőleg minél kevesebb rombolással, teljesen új kerítést nem szeretnék most építeni.

Az oszlopok kb 2,5-2,6m-re vannak egymástól, és ha úgy csinálták meg, mint a többi leásott oszlopot a telken, akkor elég rendesen le van ásva és betonozva. Járható út ha vizszintesen raknék fel tartókat és arra menne kerítésdeszka?
Nem tudom a szélterhelést így bírná-e?

sza.sa

(#67403) macilaci78 válasza n@p@lm (#67399) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mivel a szilikonos általánosabban használható, olyat vennék otthonra. Többféle anyagtípus, nagyobb hőmérsékleti tartomány. Az autóhoz is inkább ez, mert alacsonyabb hőmérsékletet bír.

A lítiumos kiválóan alkalmas nagy teherbírású fém csatlakozásoknál. Gondolom, ilyen nem sok van a közeledben, ha mégis, annak a szervizelését szakemberre bízod.

Ajtózsanérhoz anyám fogkrémet használt, évekig megoldotta a nyikorgást. Én a fémet féktisztítóval kipucolom és varrógépolajat használok. Szilikon spray csak a fegyverekhez van otthon, az se a kenés, hanem a tisztítás végett. Varrógépolaj és jó minőségű kenőzsír.

A szilikonos vízálló, a lítiumos sűrűbb. Forgó alkatrészeknél számít a sűrűség, nem csapja ki a centrifugális erő. Amit használok, az 30 krpm-ig bírja, a rendszer leggyorsabb eleme, amihez használom, 27 krpm-et tud.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#67404) Chaser válasza sza.sa (#67402) üzenetére


Chaser
titán

nádszövet és borostyán/vadszőlő? amíg megnő nádszövet takar
ha mindenképp valami építményt akarsz én elgondolkoznék palán is, nyilván ahhoz 1-2 oszlopnál fel kell ásni pontosan meddig van, elég esztétikus és viszonylag olcsó is, ha elég mélyen van szél se lehet gond, max 1-2 helyen ráerősítesz az oszlopokra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67405) DeFranco válasza macilaci78 (#67403) üzenetére


DeFranco
nagyúr

arról mit tudsz hogy a fegyverolaj tényleg annyira mérgező, mint amennyire rá van írva. én azt vettem műszerolaj gyanánt de kb. rá van írva hogy halálosabb mint az amire rákened.

(#67406) macilaci78 válasza sza.sa (#67402) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Apám is sínvasat használt oszlopnak, hasonló betonalappal. Neki egyszerű rács van felcsavarozva és egy sor gyékényt rakott rá vízszintesen. A kerítés kb 1,8 m magas, a gyékény pedig csak kb 1,3 m. Felemelte, és alul van szabadon az a fél méter, ha a hülye paraszt szomszéd leskelődni akarna, le kelljen feküdnie a csalánba, meg libafosba. :K

Szóval ha a jelenlegi forma megfelel, akkor fesd valamire, ami tetszik és belül egy sor gyékény vízszintesen a kerítés tetejéhez igazítva. A gyékénytekercsek fém szállal vannak összefűzve, ezt a fém szálat a kerítés felső vízszintes rúdjához hozzá is tudod rögzíteni dróttal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#67407) DeFranco válasza macilaci78 (#67406) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Apám is sínvasat használt oszlopnak

höhö... vasutas koromban az a hír járta az egyik közepes szintű fényestekintetűről, hogy ha vonatfüttyöt hall a kertes családi háza, elindul miskolc irányába :D

még a pajta ablakán a függöny is személykocsiból volt kimentve :D

[ Szerkesztve ]

(#67408) Chaser válasza macilaci78 (#67406) üzenetére


Chaser
titán

esetleg bambusz is jó lehet, az is nagyon dekoratív, abból lesz olyan sövény még a légy is nehezen repül át közte ( :
annak viszont kell gyökércsapda, mert benövi másképp az egész kertet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67409) macilaci78 válasza DeFranco (#67405) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem lenne szabad ártalmasnak lennie, elvégre a fegyverfémek mellett műanyagokkal, fával (markolatok), szövettel, bőrrel (tokok) is találkozik, emellett puszta kézzel használják, szerelik a lőfegyvereket.
Nyilván meg ne idd, de bőrirritációt nem kéne okozzon.
Ami még fontos, hogy fémekkel első sorban a fegyvergyártásban használt nagy szilárdságú fajtákkal kell kompatibilis legyen, illetve egész alacsony hőmérséklettől (akár -50°C) egész magas hőmérsékletig (akár 80°C) is állandó konzisztenciájúnak kell lennie.

Amikor egy RPK-t Dragunov lőszerrel szerelt hevederrel etetnek, olyan 300 lövés után elkezd füstölni. Akkor még nem a fa agyazás sérül, hanem a fegyverolaj kezd el égni, az olyan 600°C lehet. Na, ez már a fegyvernek sem rendeltetésszerű felhasználása. :N

Én azért vettem "legfinomabb varrógépolajat", mert egy varrógép sokkalta precízebb, pontosabb illesztésekkel dolgozik, mint mondjuk egy lőfegyver. Példának okáért a náci precízen összerakott géppuskák összefagytak, beragadtak az orosz télben, míg az AK-47-esek vígan tették a dolgukat. Ebből a finomból 1-2 cseppet használok zsanéronként. Nem is szabad sokat, mert egyrészt elfolyik, másrészt kiválóan megfogja a koszt, port és akkor már karcol. Marhaság, hogy vastagon kell kenni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#67410) sza.sa válasza macilaci78 (#67406) üzenetére


sza.sa
tag

Állítólag a bácsi, akié volt a ház vas közelében dolgozott :) volt vaspálca bőven, de csiszolgassa és festegesse, aki... g yakorlatilag egész évben lehetne csinálni, van 17+27m belőle... :( Igaz a fát is kell, de haladósabb mint ez. Kellett nekem saroktelek :)
Max barnára vagy feketére festeném már, később látszik hogy rozsdásodik... :D

A nádszövet is szóba került, de 1 év után már csunyán néz ki :(

sza.sa

(#67411) sza.sa válasza Chaser (#67408) üzenetére


sza.sa
tag

Sövényben is gondolkodtam (Leylandi ciprus), de az elvesz majdnem 1m-t a kertből, plussz ránő a kerítésre, ami így rozsdafészek lesz :(

sza.sa

(#67412) n@p@lm válasza macilaci78 (#67403) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszönöm.

(#67413) Chaser válasza sza.sa (#67411) üzenetére


Chaser
titán

benövi a borostyán/vadszőlő, akkor már rozsdásodhat ( : de egyébként védi is ha már benőtte, nem mostanában porladna így el az a kerítés, ha nagyon alapos akarsz lenni húzol 1-2 sor szöges drótot is a kerítésre

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67414) gordonfreemN válasza canniball (#67367) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Olvastam már egy esetet:
Kád nem volt bekötve az EPH-ba, vízvezeték igen. A kád emeleten volt, szivárgott a kád lefolyócsöve. Egy fürdés alkalmával a szivárgás elérte az alsó lakó mennyezeti lámpáját. Mikor a fürdő ember megnyitotta a csapot, hogy újra melegvizet engedjen a kihülthöz, értelemszerűen az alsó mennyezeti lámpa árama utat talált a szivárgott nedvesedésen a kád vize és emberkén keresztül a csapon vízvezetékrendszeren át a földbe. A lámpa és a föld/vízvezetékrendszer között potenciálkülönbség alakult ki mert nem volt a lefolyócső bekötve az EPH-ba. Nem tudom, hogy igaz-e, de nem szabad elbagatelizálni az EPH-t.
A lakáselosztóba válaszd szét a védőföldet és az EPH-t a sínről. EPH:6-os zöld sárga. Már ha lakás és jobb megoldás nincs.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#67415) macilaci78 válasza Chaser (#67408) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szándékosan nem ajánlottam élő növényt, mert deszkakerítés volt az eredeti elgondolás.
Az élő növényt törődést igényel, idő, míg benövi, utána meg metszeni, nyírni kell.

A gyékényünk Kelet-Nyugat fekvésű és a porta Dél felé nyitott, szóval kapja rendesen. Hazudnék, ha azt mondanám, meg se látszik rajta az az 5-8 év, de még fent van. Összeszáradt, kiszívta a nap.

sza.sa: láttam már kiállításon nagyon dekoratív kerítésléceket, kerítéselemeket kompozit anyagból (WPC). Fának tűnik, de gondozásmentes, el nem rohad, csak kiszívja a nap a színt.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#67416) sza.sa válasza macilaci78 (#67415) üzenetére


sza.sa
tag

Elgondolkodva és utánanézve pl. vadszőlővel való befuttatás nem is tűnik rossz ötletnek. Telet kivéve takar, és dekoratív is. az a kevés metszést amit igényel elviselhetőbb, mint a fém vagy fa festése X évenként...

Láttam én is a "mű" fa kerítéslécet, csak mondjuk ezen az alappal és oszlopokkal nem biztos hogy jól mutatna.

sza.sa

(#67417) Chaser válasza sza.sa (#67416) üzenetére


Chaser
titán

hullámpala amire gondolok, egyik ismerősnél az lett felrakva deszkák helyett pár éve, miután egy mini cunami letarolta a kerítést
fa mintázatú fémlemez se rossz
ha meg növény a borostyán örökzöld, télen is kb ua. mutatja mint nyáron

sztem sokkal jobb mint évente festegetni, az idő mellett még pénzbe is kerül

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67418) sza.sa válasza Chaser (#67417) üzenetére


sza.sa
tag

ááá, a hullámpala felejtős :) Van a hová elmegy, de ide nem raknék :D Örülnék ha a tetőmről is el tudnám tüntetni a palát egyszer...
Most nagyon a futónövény mellett voksolok, már csak jó áron kellene találni...

sza.sa

(#67419) DoItYourself válasza sza.sa (#67416) üzenetére


DoItYourself
addikt

Bambusznád kerítés, csak mint ötlet.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#67420) Chaser válasza sza.sa (#67418) üzenetére


Chaser
titán

az nem tetőpala volt, hanem direkt kerítés ahogy néztem, vagy lefestette frankón
de sztem is legjobb befuttatni, azért mondtam, nekem lenne én úgy csinálnám

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67421) philoxenia válasza sza.sa (#67416) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Elég lenne az oszlopokat befuttatni, az is sokat javítana a látványon, akkor nem számítana, hogy magasabbak, mint a drót.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#67422) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Mi a különbség a mapei primer mélyalapozó és a mapei prosfas közt? Aljzat betonra szeretném felkenni, hogy biztos ne legyen vele gond! Laminált padló kerül majd rá! 3x3-as kisszobáról van szó! Melyiket használjam a 2 közül?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#67423) #33253120 válasza gordonfreemN (#67414) üzenetére


#33253120
törölt tag

Vannak ilyen mókák amiatt kell a végszerelvényeket EPH-ba kötni.
Pl a vízszerelvények nem minősülnek EPH szempontjából vezetőnek mivel kóc/teflonszalag/stb van benne. Régen Kádár Aba írt erről a témáról sok jóságot régen, a legtöbbje a mai napig alkalmazható megoldás, de van olyan is ami túlmutat a jelenlegi szabályozáson.
De láttam már olyat is, hogy a hőcserélő két oldalában két különböző minőségű folyadék futott, és galvánelemként kezdett viselkedni. Ki is lyukadt évente. A negyedik cserénél kerültünk szóba, amikor kiegészítettük az EPH rendszert itt-ott, többek között a hőcserélő primer, és szekunder ága is be lett vonva. Tíz éve hibátlan.

(#67424) Chaser


Chaser
titán

energetikai tanúsítványnak kell tartalmaznia a lakás fűtésének pontos megnevezését?
amit az enyémről kiadtak semmi ilyen nincs benne, melegvíz előállító benne van hogy villanyos, a szépséghiba annyi, hogy gázosm szintén kéménybe kötve és legalább 10 éves a készülék - de inkább 20 - ( :
a tanúsítvány 1 éves

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67425) Mintcar válasza gordonfreemN (#67414) üzenetére


Mintcar
tag

Sajnos az eset igaz nagyjából így történt ahogy írtad. Az alatta lakónak amúgy I. érintésvédelmi osztályba sorolt lámpája volt amihez védővezető nem csatlakozott, és sajnos test zárlatos volt. Lámpa fémburkolatán kint volt a 230V. A beázás elérte a feszültség alatt lévő burkolatot. Ebben a szerencsétlen esetben nem biztos hogy segített volna a lefolyó cső EPH bevonása (ami persze kötelező). Ami biztosan megmentette volna az életét ha az alatta lévőnek lett volna áram-védőkapcsolója, ha már a lámpa szabálytalanul lett bekötve.

w123 200D 1.1millió km+

(#67426) Chaser válasza Mintcar (#67425) üzenetére


Chaser
titán

áram-védőkapcsoló = fi relé?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67427) gordonfreemN válasza Mintcar (#67425) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ha be van kötve a lefolyó EPH-ba akkor arra folyt volna az áram nem a teste ellenállásán keresztül. Gondolom én.
De a fi relé a tuti kétségkivül. Kötelezővé tenném mint a huzat!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#67428) Mintcar válasza gordonfreemN (#67427) üzenetére


Mintcar
tag

A kádban a víz és a benne ülő valamekkora feszültség alá került. Ennek az értékét megállapítani utólag nem igen lehet. Így azt sem lehet megállapítani mekkora potenciál különbséget hidalt át amikor megérintette a csapot. De szinte biztos hogy akkora áram akkor sem tudott volna megindulni ami garantáltan kioldja az alatta lakó túláram védelmét (ugye az idegen potenciált onnan szedte össze), ha be van kötve az EPH rendszerbe a lefolyó cső. Egyáltalán nem biztos hogy amper nagyságrendű áram megtudott indulni. A szivárgó áram védelem viszont megmentette volna az életét. Az áram-védőkapcsoló azonnal lekapcsolt volna érzékelve a rendszerből kilépő már mA nagyságrendű áramot. Élet védelmi célú fi-relék 10mA és 30mA érzékenységűek. Ha lent lett volna beépítve, amint a beázás eléri a lámpát azonnal lekapcsolt volna, és a lent lakó nem tudta volna miért ment el a villany a lakásban. A fent lekó meg észre sem vett volna semmit az egészből.
Az MSZ HD 60364-7-701:2007 2007-óta kötelezi a kivitelezőt az önálló áram-védőkapcsoló beépítését a fürdőszobákban. Az MSZ HD 60364-4-41:2007 meg már alapból kötelez a beépítésre minden más esetben. Tehát minden olyan családiház vagy lakás ami 2007 után épült, vagy a villamos hálózatot ezután újították fel, már két fi-relének kéne lennie a biztosíték táblákban.

A lefolyok kádak EPH kialakítása meg megérne egy külön misét, mert rettenetes állapotok uralkodnak sajnos ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

w123 200D 1.1millió km+

(#67429) Mintcar válasza Chaser (#67426) üzenetére


Mintcar
tag

Igen!

w123 200D 1.1millió km+

(#67430) csemberlen válasza gordonfreemN (#67427) üzenetére


csemberlen
őstag

Kötelező már régóta.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#67431) gordonfreemN válasza Mintcar (#67428) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:R
Úgy tenném kötelezővé, hogy ahol nincs ott teljes leválasztás. Gáznál működik, ott sem kapunk órát míg szabálytalan a rendszer. Mondjuk ebben a gazállamban mindig vannak kibúvók meg kivételek...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#67432) canniball válasza gordonfreemN (#67414) üzenetére


canniball
nagyúr

"Már ha lakás..."
Földszintes családi ház, alattunk a föld, felettünk az ég a padlás. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#67433) zoli03 válasza gordonfreemN (#67431) üzenetére


zoli03
őstag

Ha az akkori szabványnak megfelel, amikor építették, akkor miért kéne kikapcsolni az áramot az adott házban? Gáznál is ha ott a gázterved, de már más a szabályozás, attól még nem veszik le a gázórát.

[ Szerkesztve ]

(#67434) fero02 válasza zoli03 (#67433) üzenetére


fero02
veterán

De ha a legkisebb módosítást is eszközölnöd szükséges, akkor onnantól az új szabályok vonatkoznak rád! Pl egy kombi kazán csere.

(#67435) zoli03 válasza fero02 (#67434) üzenetére


zoli03
őstag

De ha ugyanolyan típusút és teljesítményűt raksz fel, akkor tudtommal nem.

(#67436) fero02 válasza zoli03 (#67435) üzenetére


fero02
veterán

Aha, és mondjuk hol találsz új, pl Fég C-24-es kazánt? :U

(#67437) zoli03 válasza fero02 (#67436) üzenetére


zoli03
őstag

És ez most hogy jön ide? Onnan indultunk ki, ha megfelel valami az aktuális terveknek, akkor nem kell minden törvénymódosításnál átépíteni a rendszert. Amúgy ez kéményes kazán? Mert neten rákeresve még mindig kapni kéményes kazánt.

(#67438) Chaser válasza zoli03 (#67433) üzenetére


Chaser
titán

ezt úgy érted, esetemben pl a vásárolt lakásban van egy gáz cserépkályha, amit valamikor régen állíthattak át gázüzeműre
de a kéményeket akkor nem bélelték, de már előírás van rá, tehát így szabálytalan - szomszédoknál stoppolták a gázt míg nem újították fel a kéményt, aki nem akarta onnan meg kikötötték -
ha lenne valamikorról régről egy gáz terv akkor mehetne így a fűtés ha jól értem - ami 99,99% h nincs egyébként -, nyilván nem életveszélyes, mert így használták kezdetektől

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67439) gordonfreemN válasza zoli03 (#67437) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az érdekes lenne, mar csak kondenzációsat lehetne legálisan árusitani.
Amúgy értem amit az előzőekben mondasz de ezzel azt is mondod ha a szabvány engedte és kikerül a burkolatra a fázis akkor az rendben maradhat úgy. Ha Pirike hozzáér hát hozzáér, a szabvány nem tiltotta. Hiszen miből venné észre ha nem eri el a méretezett zárlati áramot?
Vagy nem tudom. Sajnos rengeteg ilyen kötéltánc van.
Füstkivezető nem lehet nyilászáró mellett (mondjuk akkor konvektor hogyan lehet ablak alatt). Leszerelve a kilincset már át is engedte a műszaki ellenőr.
Ugyanakkor azzal is egyetértek, hogy egy egy ilyen átalakitás sok pénz és nem mindenki engedheti meg.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#67440) gordonfreemN válasza Chaser (#67438) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Csak annyira veszélyes, hogy a füstgáz (lehűlésekor abból kicsapódó talán kénsav?)szét tudja marni a hagyományos kémény szerkezetét. Ha jól tudom.
Na mar most te is úgy jössz, hogy eddig működött akkor no problem, de te legalább informálódsz. Hanyan vannak kiket nem is érdekel. Pl gáz rendszer átalakitás gázvezetèk hosszabbitás lágyforrasztással lakótérben. Jó az... közben meg nem igazán szabványos.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#67441) #33253120 válasza fero02 (#67434) üzenetére


#33253120
törölt tag

10% a határ villanyosoknál.

[ Szerkesztve ]

(#67442) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Remélem jó topicban kopogok, és valaki tud egy tippet :) Van egy bőr kanapénk, aminek a karfa része pár helyen elég csúnyán megrepedt. Nem szeretném, hogy teljesen tönkremenjen, inkább a felújítás mellett lennék. Tud valaki szakit Dél-Pesten, vagy még inkább Csepel környékén, aki vállal ilyesmit, és nem nagyon drágáért csinálja? Nem kellene a teljes kanapét áthúzni, csak a karfa részét, a többi tökéletes állapotban van.

Köszönöm a segítséget :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#67443) emre


emre
veterán

Tudna valaki segíteni, hogy központifűtés és gázhálózat rendszerszerelő képzésnél (OKJ 3458209) jelenleg melyik tankönyvekből folyik az oktatás?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#67444) Chaser válasza gordonfreemN (#67440) üzenetére


Chaser
titán

én úgy jövök, h ismerem a mostani állapotot meg az új szabványokat
viszont fentebb ahogy mondták ha az akkori szabványoknak megfelelt és van papír, akkor most elvileg szabályos
mivel el akarok beszélgetni a volt tulajdonossal az élet nagy dolgairól, ezért szeretnék minél jobban képben lenni, és ez egy olyan pont ami fontos, az ügyvédnek is tudnia kell
a kémény egyébként saját, más lakás nem csatlakozik rá
igazából a gázosok, kéményseprők mondják majd ki erre az áment, az megint jó kérdés ha így nem használható, hogy nem tűnt fel ez évekig egyik oldalnak sem ( :

energetikai tanúsítvány ha a melegvizet említi - amiben villanyt ír gáz helyett -, mért nem említi a fűtést?
amúgy ha nem tévedek nagyot vmelyik ismerőse csinálta, ingatlanokban is utazik a tag

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67445) Csabroncka válasza sza.sa (#67402) üzenetére


Csabroncka
addikt

Először is a privát véleményem alapján, ha ezt a lábazatot és a kerítést szépen lefested, rendbe rakod ez egy nagyon szép esztétikus kerítés!
Takarásnak esztétikusan növény! Nyugati thuja sövény, 4 év alatt eléri a kerítés tetejének magasságát és tetőzhető, majd formázható. A thuja sor alatt mulcs, esztétikusan beton szegővel a fűtől elválasztva 60cm szélességben körben.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#67446) gordonfreemN válasza Chaser (#67444) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Éetem persze jogilag rendben van miközben az épületszerkezet károsodik (mivel az új szabályozás azóta alaposabb, fejlődik a világ). Na most ezt fel lehet ugy fogni ahogy már lett emlitve: valamikor jó volt maradhat

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#67447) Chaser válasza gordonfreemN (#67446) üzenetére


Chaser
titán

épp az érdekes, hogy jogilag rendben van-e vagy sem
több szomszédnál kikötötték a gázt, illetve kémény bélelésre kötelezték őket, ezért érdekes
ha egy nyomi valamikori gázterv ezt megoldaná több mint vicces és szomorú, de mint mondtam 99,99% h ilyen nincs
és nem igazán értem, hogy az évenkénti, vagy kétévenkénti kémény vizsgálatoknál ez hogy nem derült ki, de majd megtalálom erre is a választ
esetemben azért kell tudnom, tudok-e kártérítést kérni vagy sem, én gáz fűtéssel vettem a lakást, amihez elég szervesen hozzátartozik a kémény is nyilván, fürdő is elég vicces ha nincs az épületben víz közmű ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67448) F-ECT$


F-ECT$
titán

Házat keresünk a XIV, XVI kerületekben, és elég sok helyen van épített medence, ami kb pancsolásra elég, de úszni már nem tudsz benne. Akinek van, az össze tudná foglalni, hogy kb milyen éves fenntartási költsége van egy ilyennek? Gondolok ezekre:
-vízzel való feltöltés
-vízforgató üzemeltetése
-porszívó, tisztítás
-vegyszerek
-gépészet karbantartása
-egyéb

Szintén kérdés, hogy akinek van, az rendszeresen használja évek elteltével is? :)

Dive ever, work never.

(#67449) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Nem találtam hirtelen jobb topikot, így ide dobnám be, aztán legfeljebb elirányítotok máshova:

Alumínium testbe csavart alumínium csavart kéne valahogy kiszedni, de sehogy se jön ki. Konkrétan egy ilyen billentyűzetről lenne szó: Apple Wireless Keyboard

A baj ott van, hogy az akksifedélzáró csavar beszorult:

Ezt kéne valahogy valamilyen oldószerrel becsepegtetni a csavar belső oldaláról, ugyanis a másik oldalt elérhető a csavar, mert az elemeket már kiszedtem máshogy.

Mivel lehetne ezt feloldani? Sima csavarlazító nem segített. :\

Bármilyen ötletet elfogadok! :R

[ Szerkesztve ]

(#67450) philoxenia válasza Chaser (#67438) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gázhoz át kell rakni a cserépkályhát. Más járatok kellenek mint fához/vegyes tüzeléshez. A kéménybélelés már '99-ben is kötelező volt hozzá.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.