Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#68901) r.levente75 válasza Hestiana (#68876) üzenetére


r.levente75
addikt

A rozsdafolt egyszerűbb, azzal kezdeném. Ha precízek szeretnénk lenni, akkor rozsdamaró RO-55, utána rozsdagátló alapozó, és arra univerzális alapozó. Ezt már le lehet festeni úgy, hogy nem fog átütni a rozsda nedvesség hatására.
A festés kényesebb dolog. Mivel tapéta volt fennt, maradhatott az is a felületen és az hólyagosodik. Lehet tapétaragasztó is, a papír leszedése után, a teljes felületet át kell kaparni a ragasztó miatt. Az is lehet, hogy a panel felülete le van vakolva és az durrant meg, ami ilyenkor jön elő, vagy a tapéta alatt lévő glett fáradt el, ami gondolom nem lett leszedve. Lehet betonkukac is. Az is lehet, hogy a szaki által használt glett és festék nem szereti egymást, ami mondjuk elég ritka.
Sőt már találkoztam olyannal is, hogy a beton feluletén évek során rajtamaradt a zsaluzóanyagról származó kenőanyag és az okozott némi galibát.
Tudni kellene milyen volt az alapfelület, milyen rétegek mentek rá, glett stb, de a legfontosabb, hogy milyen volt a festék?
Ha netán Héra volt a piros fedeles, akkor az is lehet a hunyó nagy eséllyel, mivel korábban írtam, hogy 1,5 évvel ezelőtt, belenyúltak a gyárba a festékbe, ezt most nem nagyon részletezném, csak annyit, hogy több lett a kötőanyag benne, és ezáltal jobban meghúzza a felületet, hólyagosodik!
A hibák természetesen javóthatók, szikével körbe kell vágni a hólyagokat kb 3-4cm-es ráhagyással, kikaparni, glettelni több rtg-ben, előfesteni, és telibe az egész falat átfesteni. Nem lesz foltos!

(#68902) macilaci78 válasza Intel fan11 (#68900) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha lesz billentyűzet előttem, akkor kérdésekkel foglak elhalmozni, nem válaszokkal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68903) Intel fan11 válasza macilaci78 (#68902) üzenetére


Intel fan11
őstag

Rendben! Várom! :)

Battletag: hojszi#2983

(#68904) Ton-ton válasza IG55 (#68886) üzenetére


Ton-ton
tag

Tudtommal nem. Megteheted, hogy a felesleget feltekered a mosógép hátára (ahol eredetileg is volt), így nem zavar, és nem lóg. Vagy vehetsz flexi vízbekötő csövet (azt a fémszövetest amit mosdókhoz használnak), bár előfordulhat, hogy átalakítóra is szükséged lesz a 3/-es bekötés miatt.

http://qtp.hu

(#68905) Melack


Melack
veterán

Uraim, felújítás, de más témában: kerékpár vázat mivel lehet a leggyorsabban lecsiszolni? Régi kerékpárom felújítanám, és ez a vázzal indulna. Köszönöm az ötleteket!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#68906) Morris válasza Melack (#68905) üzenetére


Morris
veterán

Homokszórással.
Régen a kromofág jó volt erre, de manapság az már ugyanolyan mint a brigéciol, csak árnyéka önmagának.

(#68907) sketchifun válasza Melack (#68905) üzenetére


sketchifun
senior tag

Homokszórás vagy kromofág.

Utóbbit nem ajánlom, közel sem a régi. De ha esetleg a nagyfaternak van otthon...

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68908) Melack válasza sketchifun (#68907) üzenetére


Melack
veterán

és Morris: Nagykátán a homokszórás nem ismert fogalom, meg 10k-t nem is tudnék rászánni. Ha más nem marad, akkor ez természetesen.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#68909) sketchifun válasza Melack (#68908) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nem is biztos, hogy 10k-ból megúsznád. De a krmofág sem olcsó.

Teljesen gatya a régi festés?

Az még játszhat, hogy drótkefével átdolgozod, a bajosabb részeket fémtisztára csiszolod, és arra megy az alapozó.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68910) Melack válasza sketchifun (#68909) üzenetére


Melack
veterán

Sok rajta a karc, és eleve matt fekete vázat szeretnék. Ez meg kékeszöld-fekete átmenetes. 20 éves legalább.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#68911) sketchifun válasza Melack (#68910) üzenetére


sketchifun
senior tag

A fénye szerintem a végső kérdés.

Szerintem, ha komoly rozsdásodás nincs, két réteg alapozó, és lehet festeni.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68912) sketchifun válasza r.levente75 (#68901) üzenetére


sketchifun
senior tag

Én még arra tudok gondolni, hogy a hígítás nem volt elegendő.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68913) Melack válasza sketchifun (#68911) üzenetére


Melack
veterán

Rozsdát nem látok rajta. Akkor nem is kell lecsiszolni, elég zsirtalanitani és tisztára törölni, majd alapozni és festeni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#68914) Morris válasza Melack (#68913) üzenetére


Morris
veterán

Én anno csináltam ilyet kromofággal, de a homokszórás minőségét meg sem közelítette. Pedig az még rendes kromofág volt.
Ha tökéletes és szép munkát szeretnél, akkor mindenképpen homok!!!

Arról nem is beszélve, hogy a belefeccölt munka + anyag díj kb ott lesz mintha elsőre homokkal csinálnád.
Érdemes lenne elvinni másik városba mert a szórás tényleg gyönyörű lesz.
Plusz ott helyben talán porfesteni is tudnák. Ezt Otthon jóval gányabb módon tudnád megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#68915) Chaser válasza Melack (#68910) üzenetére


Chaser
titán

ha minőségit akarsz homok, olyan bontószökevényeket láttam amik utána pont úgy néztek ki akár 50 évesen mintha most gurultak volna ki a szalonból:) érdemes ismerősöket megkérdezni, sok kisebb nem is hirdet, van ügyfélkörük bőven

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68916) r.levente75 válasza Morris (#68914) üzenetére


r.levente75
addikt

Pont akartam javasolni Melacknak, hogy pórszórásban gondolkodjon. Gyönyörű matt végeredmények vannak, nem fog rozsdásodni, és ami fontos, hogy olyan kemény a felülete, hogy nem pattan meg rajta a festék. Egy teljesen síma akár otthoni, akár gépi festésnél, soha nem lesz olyan tartós rajta a bevonat, mint a pórszort eljárással. Csak hasonlítás végett, nálunk egy autó első fém lökhárítóját 10k összegben pórszórják. Kb egy váz sem több munka és felület, ebben benne van a tisztítás is!

(#68917) macilaci78 válasza Intel fan11 (#68896) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mire szeretnéd használni?
Hogy akarod lerakni? (Ragasztod, feszíted, vagy csak leteríted?)
Milyen fajta? (Hurkolt, buklé, velúr, axminster, stb)
Milyen anyagból? (PP, PA, PE, gyapjú, az milyen aránnyal, sisal, stb)
Alátétet akarsz-e? (Puhaságot, lépészaj-csillapítást ad.)
Milyen vastag legyen? Ebből mennyi a szálmagasság?
Milyen nehezet akarsz? Ebből mennyi a száltömeg?
Milyen széleset akarsz? (A 4 méteres mellett van 5 méteres, 3,66 méteres is. Be tudod-e vinni a lakásba a tekercset egyáltalán? Ja, van modulszőnyeg is jellemzően 50×50 cm lapmérettel. :D)
Milyen színűt akarsz? (Egyszínű, mintás? Ha mintás, akkor valami homogén mintázat, vagy valamilyen témával? Ha homogén, akkor kevert szálas, vagy valami apró mintás? Ha már mintás, akkor a szál anyaga legyen színezve, vagy jó a festett?)
Görgős szék szempont-e?
Hátfalból van-e preferált?
Ja és a legfontosabb: mennyit szánsz rá?

A közhiedelemmel ellentétben van a Diego-ban is jó szőnyeg, csak tudni kell keresni. Javaslom még az Inku-t is. Mi is foglalkozunk szőnyeggel, csak nem az egy szobányi mennyiség a fő profilunk.

Met: igen, lehetne szentelni neki egy topikot, elférne benne a filcpadló és a műfű is. De van ez annyira off egy IT portálon, hogy a meglévő lakfeles topikban megfér.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68918) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Kellene egy kazán. :D
Felújított raktárépületet fűtene, 30-50 cm vastag téglafalon 10-15 cm vastag hőszigetelés, kb 3800 m^3-t fűtenénk fel 18°C-ra.
Elképzelés szerint fával, fapellettel tüzelnénk.
Tudtok-e ilyen kazánhoz lelőhelyet?

Megéri ez, vagy legyen inkább egy gázkazán?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68919) gordonfreemN válasza macilaci78 (#68918) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hát a gázkazánt nem kell ügyelni!?
Viszont baromi drága lenne 3800m3 még gázzal is kifűteni, nem?

De ha van rá kapacitás és olcsón juttok hozzá a pellethez akkor opció is lehet.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#68920) macilaci78 válasza gordonfreemN (#68919) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Faipari vállalkozás vagyunk... Agripellet lehet még érdekes, de amihez hozzáférnék, az gyakorlatilag már a gép alól elfogy.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68921) martillo


martillo
tag

Sziasztok,

Tortent egy kis vizes baleset a hazban es kapott jo egy centi vizet minden laminalt padlos helyiseg par orara...
Megy a szelloztetes, szaritas ezerrel, de mar latszik, hogy az illeszteseknel kicsit dagad fel...

Ki tud ez szaradni teljesen?
El tudom huzni valameddig a cseret vagy bepeneszedik alatta???

Koszi,
M

(#68922) Met válasza martillo (#68921) üzenetére


Met
Topikgazda

Mivel csak lefelé tudna távozni a nedvesség nagyon sokára fog kiszáradni, ráadásul ha van alatta alátét akkor abban is lehet víz, vagy alatta.
Jobb lenne felszedni, hogy már az aljzat tudjon száradni a következő laminált előtt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#68923) macilaci78 válasza martillo (#68921) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha már látszik, hogy dagad, akkor az a laminált kuka.
Mielőbb felszeded, annál hamarabb szárad ki a lakás és fogadhatja az új burkolatot. Így is hetekig érdemes szárítani.

Átmeneti időszakra nézzél valami olcsó filcszőnyeget, az engedi száradni az aljzatot és mégsem a csupasz betonon élsz addig. A bútorokat meg rakd bakra, májkrémkonzerv erre megfelel: fém, vízálló és el is bírja a bútorokat. :K Gondolom, nem csak a laminált, hanem a bútorlábak is vízben voltak. A bútorokat érdemes elhúzni a faltól 5-10 centire, mert a fal is felvizesedhetett.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68924) martillo válasza macilaci78 (#68923) üzenetére


martillo
tag

Igen, sajnos a butor labak is felvettek bosegesen a vizbol...
Ugy tunik, akkor nincs remeny, fel kell szednem szep sorba, 3 szobarol van szo...

(#68925) MaciG


MaciG
addikt

Egy 80nm-es körbeszigetelt tégla házba kb. mennyibe fáj egy teljesen átlagos kazán? Arról lenne a meleg víz is a fürdéshez. A házban radiátorok vannak minden helyiségben.

BANZAII

(#68926) sza.sa válasza MaciG (#68925) üzenetére


sza.sa
tag

Nálam 73nm "kocka" ház, 2 éve 1,4M volt cakk-pakk mindennel együtt (kémény, engedély, kazán, radiátorok, csövezés) Igaz pályázatban csináltuk, lehete kicsit drágább volt így... Meg a kazán is Remeha Tzerra. Maga a kazán kb 280-290 körül volt.

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#68927) MaciG válasza sza.sa (#68926) üzenetére


MaciG
addikt

Köszönöm. Felújításnal nem tudom mennyire lényegeesek ezek az engedélyek. Nem hiszem hogy bárki is jönne csak úgy megnézni ezt

BANZAII

(#68928) r.levente75 válasza MaciG (#68927) üzenetére


r.levente75
addikt

Amíg nincs baj, addig nem vizsgálódik senki. Ha baj van, akkor elővesznek mindenkit és mindent. NE LEGYEN SOHA BAJ!!!

(#68929) sza.sa válasza MaciG (#68927) üzenetére


sza.sa
tag

Ha gázhoz és kéményhez nyúlsz, akkor szerintem kell engedély. Az enyém is felújjítás volt, igaz konvektorrról és gázbojlerről áltam át.
Viszont felénk a kéményseprők időnként járnak, ő kérte a papirokat!

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#68930) fess


fess
őstag

sziasztok
Szünetmentes tápegységet akarok venni a fűtéshez. 2 db szivattyú van benne, ami maximum 2x100w fogyaszt. Innen néztem ki, csak nem tudom, melyikre van szükségem.A 300W-osra? Milyen akkumulátort ajánlanátok hozzá?
Vegyestüzelésű kazán van, puferral, elsődleges cél, hogy ha elmegy az áram a tűz le tudjon égni, de az se baj, ha 6-8 órát kibír, annyi idő alatt felfűtöm a puffert.

(#68931) pjen válasza fess (#68930) üzenetére


pjen
félisten

Olyant vegyél ami valódi színűszos.pl a legrandnak van olyan.bocs, jó az is amit kinézetét, most tudtam megnézéseni.

[ Szerkesztve ]

(#68932) Intel fan11 válasza macilaci78 (#68917) üzenetére


Intel fan11
őstag

Hú mennyi kérdés! :) Mindenre szerintem nem tudok válaszolni, de megpróbálok!

2 szőnyegről lenne szó! 2 hálószobába. Egyikbe 4 méteres tekercs kell másikba 5 méteres.
Csak simán leakarom rakni beszabni! Lesz hozzá 5 cm-es beszegett szegő a faltövébe.
Fajtáját nem tudom :)
Anyaga PP
nem lesz alátét.
Nem tudom a vastagságot milyen legyen. Először talán arra mentem minél vastagabb, de inkább azt mondanám minél puhább és finomabb legyen tömött!
Tetszik az 1 színű is. Minimálisan mintás lehet!
Görgős szék van mind2 szobában. Szóval szempont!
Maximálisan 5000-5500 ft négyzetméter árat szánnék rá!

Diegoban néztünk ki 2 fajtát. Mind2 akciós

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezeket néztük ki a diegoban! Nem tudok dönteni! Főleg, hogy filc aljút vagy ilyen műanyag hálós legyen az alja!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#68933) dh66e válasza martillo (#68921) üzenetére


dh66e
veterán

Amennyiben van lakásbiztosításod akkor még ne állj neki felszedni.

(#68934) macilaci78 válasza Intel fan11 (#68932) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csak az utolsó érhető el 5 méteresben is.
Görgős szék alá minél vékonyabbat. Van rá külön tanúsítvány. Kikophat az anyag, kikophat a szín.
A yuta hárfalas erősebb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68935) SZATA


SZATA
senior tag

Szürke PVC csövet milyen festékkel lehet a legesztétikusabban fehérre kenni, hogy ne legyen ragyás és ne sárguljon 5 nap után? Egy kb 10 centis szakaszról van szó, WC öblítő cső.

(#68936) Morris válasza SZATA (#68935) üzenetére


Morris
veterán

Lökhárító festék spray

(#68937) Intel fan11 válasza macilaci78 (#68934) üzenetére


Intel fan11
őstag

Yuta hátfalas az mit takar?

És ez az utolsó serenade típusúról mi a véleményed?

Battletag: hojszi#2983

(#68938) r.levente75 válasza SZATA (#68935) üzenetére


r.levente75
addikt

UNITOP

(#68939) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#68937) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ja már látom! Ezt néztem igen műanyag hálósnak! Viszont ez nem hidegebb szőnyeget eredményez így? Otthon amúgy régi hajó parkettás a padló arra menne majd a szőnyeg!

Battletag: hojszi#2983

(#68940) gerisz23 válasza fess (#68930) üzenetére


gerisz23
őstag

Esetleg küld el a szivattyúid pontos típusát,utánnanézetnék milyen szünetmentes jó hozzá pontosan.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#68941) BullZeye


BullZeye
veterán

Panel lakás, teljesen újrahúztuk az elektromos kábeleket, viszont aki beköti a kismegszakítókat és a FI relét azt mondja, hogy a FI relét nem lehet bekötni, mert egy nagyobb fogyasztó (hajszárító, sütő...) le fogja vágni rögtön.

Mert állítólag a nulla és a föld egymáshoz van valahol kötve szerinte, és emiatt ez nem megoldható.

Természetesen az Émász semmit nem tud erre mondani, csak hogy keressek fel olyan szakit akinek van jogosultsága leszedni a plombát, és ő majd jól megmondja, hogy mi a helyzet.

Ez tényleg így van? Panelba Fi Relét nem lehet tenni? Picit hihetetlennek hangzik.

[ Szerkesztve ]

(#68942) Nerazim válasza BullZeye (#68941) üzenetére


Nerazim
őstag

Nekem ugyanezt mondták egy régi 10x10 házra, hogy nem ajánlják h bekössem a FI relét, mert mindig le fogja csapni. Úgyhogy ez engem is érdekelne.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#68943) ecaddsell válasza BullZeye (#68941) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

A nulla és a föld közösítése a Fi relé után tilos. Ha a teljes szétválasztás A Fi relé után nem megoldható akkor a Fi relét sem lehet használni, ha meg igen akkor lehet.

A Fi relé lényege, hogy azt nézi, hogy az áram az üzemi vezetőkön folyik. Üzemi vezető a fázis és a nulla. Normál körülmények között a föld vezetéken nem folyhat áram (amit ha összekötsz a nullával már nem teljesül).

Ebből kifolyólag Fi relé még ott is használható ahol nincs meg mindenütt a földvezeték (nálunk pl. felújítás előtt így volt; volt Fi relé, de parkettás helységekben nem volt föld).

(#68944) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, kérdezném, hogy a legrand kaptika konnektor/kapcsoló "család" mennyire megbízható?
Vagy ebben az árkategóriában inkább a mentavill eco?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#68945) gordonfreemN válasza BullZeye (#68941) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Akkor árulkodok kicsit :)
Magyarország igen nagy részén ilyen rendszer van. TN-C és esetleg TN-C-S


Szóval nálad sem egyedi az eset és nem mondhatni, hogy jobb vagy rosszabb. Egyszerűen csak ez van.

Működni ugyanúgy működik a fi ilyen esetben is, a lényeg amit már leírtak: csak a relé előtt szabad szétválasztani és utánna tilos közösíteni a PE és N-t.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#68946) Nerazim válasza ecaddsell (#68943) üzenetére


Nerazim
őstag

Szia!
Nekem ez kínai volt. Nem értek hozzá. Szerinted van értelme beköttetni az én esetemben? Nem fogja mindig lecsapni? Vagy ezt egy normális vill.szerelő megtudja mondani vagy ez csak már akkor derül ki ha bekötötték? Feleslegesen nem akarom kidobni a pénzt, de szeretném a családomat meg magamat is biztonságban tudni.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#68947) macilaci78 válasza Intel fan11 (#68937) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A yuta az a négyzetrácsos hátfal, amit fentebb írtál. Az anyaga olyan, mint a kendermadzag. Van belőle műanyag anyagú is, meg olyan is, amit általában fehér festékkel telefújtak.

Nem írja, csak hogy 22-es kopásállóságú. A 2x formátumok a lakossági skálát jelölik, a csúcs a 23. A 3x már közületi skála, a közületi 32, 33-as. A 31 ezen a skálán a lakossági teteje. A Diegoban a 29, 30-as kopásállóságú lamináltakat szokták 1000-1300 Ft környékén akciózni, szart sem érnek. Én még a 31-est se szívesen adom el. A 4x formátum már az ipari skála, 42-től indul, 43-as kopásállóság már combos, targoncák alá is mehet.
Az, hogy csak a 22-es piktogram van kint, jelentheti azt, hogy a szőnyeg ennyit tud, meg azt is, hogy csak erre vizsgálták.

A görgősszék-álló szőnyegeknek külön piktogramja van. Ha a szőnyeg tanúsítványa szerint lenne, elhiheted, hogy ezzel is reklámoznák.

Fognom kéne, hogy legyen véleményem, de még csak a technikai adatlap sincs fent. Vastagság: közepes. :D Ezt is tizedmilliméterre pontosan szokás megadni. :U

A filc nem hőszigetel, kiválóan alkalmas padlófűtésre. Gumigranulátumos tekercses alátétet szoktunk alá ragasztani, vagy zárt cellás szivacsalátétet. Ezek puhábbak is, a görgős széknek nem barátja, nem fogsz gurulni vele.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68948) Siriusb


Siriusb
veterán

Külső vakolatban 1-3 mm-es repedéseket mivel célszerű kikenni?

Illetve az ilyen rücskös vakolatot milyen szerszámmal érdemes festeni? Korongecset?
Előre is kösz a válaszokat.

(#68949) macilaci78 válasza Nerazim (#68946) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A lényeg, hogy a Fi-relé után a nulla és a védőföld össze van-e kötve. Ehhez nem kell plombát bontani, mert a villanyóra után kell vizsgálódni. A telefonos ügyfélszolgálatos nem ért hozzá, nem is feladata.
A kapcsolótáblán egy egyszerű szakadásvizsgálatot kell nézni a nulla és a védőföld közt. Ha szakadás van, a Fi-relé fog menni, ha nincs szakadás, akkor azt a Fi-relé hibaként érzékeli és leold.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68950) Chaser válasza ecaddsell (#68943) üzenetére


Chaser
titán

Szep leiras:)
Pontosan, nalam se volt foldeles a regi lakasban de a fi rele mar mukodik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.