Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#68251) pjen válasza Chaser (#68249) üzenetére


pjen
félisten

A "H"tarifa nem az éjszakai.A "H" tarifa időszakos,csak a hivatalos fűtési idényben működik,viszont akkor folyamatosan van.Az éjszakai az hol van,hol nincs,terheléstől függően.Van még a geó az picit drágább folyamatosan egész évben,Csak napi meghatározott ideig a csúcsban szünetel.

macilaci78:végeredményben a villannyal is.

[ Szerkesztve ]

(#68252) Chaser válasza pjen (#68251) üzenetére


Chaser
titán

átfogalmazom:
éjszakaira milyen eszközöket lehet kötni és az milyen tarifa? néztem elmünél de éjszakai nincs
ebből melyik az?
A1 kedvezményes árszabás
A1 normál árszabás
A2 árszabás csúcsidőszak
A2 árszabás völgyidőszaka
B árszabás
B GEO árszabás
H árszabás
éjszakainál villany bojler tiszta, de klíma is mehet rá - ha teljesíti az előírt paramétereket amennyiben van olyan - ? ha igen elektromos radiátor is? és még mi? elektromos főzőlap, sütő?
és jól gondolom két különálló fővezetéken jön be a házba? vagy csak a bejövőt kettéosztják két órával?

szerk: gáz órát ha le akarom vetetni és a külső falon levő csatlakozót levágatni az fizetős? - ha nem tévedek nagyot igen:) - belül is útban lesz és a külső vezeték meg a klíma beltéri helyét nagyon beszabályozná, de egy vágás és már lenn is vagyok a fő rendszerről

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68253) csemberlen válasza pjen (#68251) üzenetére


csemberlen
őstag

Kicsi pontositás: a "H" tarifa van 365 nap 0-24 órában. Viszont fűtési időszakban olcsóbb a díjszabás.

Chaser: Vezérelt lett az "éjszakai" áram neve. Erre csak fixen bekötött hőtermelőt köthetsz be, és bojlert.
Klímát nem!
Külön vezeték, és elosztótábla kell mindkettőnek.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#68254) gerisz23 válasza Chaser (#68249) üzenetére


gerisz23
őstag

A h tarifa teljesen külön mérőórás,nem hiszem hogy azt is kapcsolgatnák hkv-val.
A klímás fűtésnek én is utánna olvastam,-5 fok alatt nem árt kiegészítő fűtés,ha komplett házra kell klímás fűtés akkor a bekerülési költsége vetekszik a gáz árával,évente ellenőriztetni kell,fertőtleníteni.Érdemes autómata leolvasztós klímát venni.Ismerőst kérdeztem,szigeteletne ikerházban -5 fok alatt nagyon rossz volt a hatásfoka.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#68255) sketchifun


sketchifun
senior tag

Na akkot tisztázzuk.

Van mindennapszaki, vezérelt, és H.

A minden napszaki mindig van, mindig ugyan annyiba kerül, és azt kötsz rá, amit akarsz. A vezérelt, leánykori nevén éjszakai áram egy nap minimum 12 órán keresztül elérhető. Hogy mikor kapcsolják, változó, a hálózat aktuális terhelésétől függ. Bármit rá lehet kötni, klímát is, hátránya, hogy nem fog állandóan üzemelni. Mosógépet is lehet, csak ciki, ha a program közepén lekapcsol.

A H tarifa állandó, azonban a fűtési szezonban kedvezményes a tatifája. Fűtőberendezést lehet rákötni, de csak meghatározott előírásoknak megfelelőt. Nem pontos az emlékem, de ha minden igaz, legalább 4-es hatékonyságú kell legyen, azaz 1kW áramból 4kW hőt állít elő. Klímát is lehet kötni rá.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68256) macilaci78 válasza sketchifun (#68245) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem érted, annyira óccsón kapja az áramot, hogy megéri neki neki és számolt a kiépítési költségek megtérülésével is. Több, mint valószínű, hogy ezt a kedvezményt még az unokái is örökölhetik. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68257) sketchifun válasza csemberlen (#68253) üzenetére


sketchifun
senior tag

Mehet egy elosztóba a két mérés, de külön meg kell felelnie a rendszernek a szabványoknak, azaz külön Fi.

Maci: Igazad lehet. Hát csak a mérőhely több 100k. :)

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68258) Xdongo567 válasza sketchifun (#68245) üzenetére


Xdongo567
csendes tag

Azért nézek utána mert 65% körüli a kedvezmény. (13-15 Ft). Annyira nem értek hozzá, azért puhatolózok.

Vegyes tüzelésű is lesz, nagy hidegben azzal gondoltuk rásegíteni. Klímán is gondolkodtunk, de nem tudom mennyire lenne zajos.

(#68259) sketchifun válasza Xdongo567 (#68258) üzenetére


sketchifun
senior tag

És ezt hogy sikerült elérni? Energiaiparban dolgozol?

Ha ennyire olcsó, nem vacakolnék kazánnal, elektromos fűtőtest mindenhova.

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68260) Xdongo567 válasza sketchifun (#68259) üzenetére


Xdongo567
csendes tag

Igen, energiaiparban dolgozok. Azért gondolkodunk kazánban, mert úgy lehet vegyes tüzelést is beiktatni ha nagy hideg van.

(#68261) pjen válasza csemberlen (#68253) üzenetére


pjen
félisten

KIcsi pontosítás:Szerintem a külön mérő órán az év minden napján van áram,de a fűtési szezonban "H"tarifával számol.A "H" nem a mérő óra,hanem a díj szabás neve. :)

(#68262) Chaser válasza csemberlen (#68253) üzenetére


Chaser
titán

de én a klímával fűtenék is, és nyilván télen nem hűtésre nem használom, de nyilván ha nem engedélyezett akkor nem
külön vezetéket értem, tudom, a kérdésem az utcáról is külön kábelen jön az éjszakai delej, vagy közös kábelen és csak belül van külön mérőállás és onnan különálló vezeték?

sketchifun h tarifa oké, de azt igényelni kell, vagy hasra ütnek és megmondják ki mibe kerül?:)

gerisz23 már egy ideje oknyomozok klímás fűtés terén, több ismerős is előkerült aki kizárólag azzal fűt, egyik 80nm-es házat 40nm-re tervezettel évek óta, 200e ft-os klíma
beszéltem elismert klímás szakival is, kb mindegyik inverteressel lehet fűteni, amelyiknek nincs megoldva a csepptálca fűtése azt meg kell oldani, jó minőségű fujitsu, toshiba, gree, daikin ilyen célra már van 300e ft alatt bőven
annyi csavar van, az alapgaranciát nem engedik bővíteni, ezeknél 3 év alapgar van

klímát ígyis-úgyis kell takarítattani és ígyis-úgyis lenne, nem meleg nagyon a lakás de lehetne picit hűvösebb ha kánikula van, ezenkívül tavaszi-nyári időszakban párátlanításra is remek, + van ami tud légterápiát is, porszűrés, szag közömbösítés, de mivel a gáz macerás én ezzel is fogok fűteni - egyrészt kényszerből, másrészt ha lehetne gáz akkor se azt választanám -, 45-ös téglafal, új nyílászárók

szerk: esetemben 36-7 nm-ről van szó, egy értelmes 3-3,5kw-os klíma bőven sok - ismerős ekkorával 80nm-t fűt -
de ha a feltételek adottak és lehet elektromos radiátort külön mérőre rakni boldogabb lennék ( :
fürdőbe mindenképp akarok egyet, nappali vagy konyhába is kiegészítésnek, attól függően hova tanácsolják a beltérit majd

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68263) sketchifun válasza Xdongo567 (#68260) üzenetére


sketchifun
senior tag

Értem. Bár szerintem felesleges, egy jól megépített elektromos fűtés nagy hidegben is megállja a helyét. És ha ilyen olcsón kapod a villanyt, még meg is éri.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68264) pjen válasza gerisz23 (#68254) üzenetére


pjen
félisten

Én tavaly télen is klímával fűtöttem,nem volt semmi gond,csak olyan klímát kell venni amit fűtésre terveztek.Az,hogy lehet vele fűteni, és arra is tervezték két dolog.Egyébként lassan klíma mindenképpen kell,takarítani kell,akkor mért ne fűtsön.

(#68265) zoli03 válasza Chaser (#68262) üzenetére


zoli03
őstag

"ezenkívül tavaszi-nyári időszakban párátlanításra is remek"

Nem csak akkor fog párátlanítani, ha hűtesz is vele? Az meg tavasszal elég érdekes lenne.

(#68266) DoItYourself válasza Xdongo567 (#68258) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha ezzel kezdted volna... ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#68267) pjen válasza Xdongo567 (#68260) üzenetére


pjen
félisten

Mi van,ha meló helyet váltasz:

(#68268) Chaser válasza zoli03 (#68265) üzenetére


Chaser
titán

ha olyan van be tudom kapcsolni rá, attól h egy fok korrigálást állítok neki párátlanítást tudja csinálni

most megnézegettem a leírást és beszéltem szakival, nekem elvileg az alap lakossági mellé h tarifa lenne a legjobb, erre lehet kötni bármit ami előírásnak megfelel, klímát is
október 15. – április 15. - eddig számol most 23ft-tal, egyébként meg a normál 40ft körülivel, de elektromos radiátornak meg klímának fűtésre tökéletes, bojlert meg fél évig normál tarifával használnám erre kötve, másik fél évben viszont a kedvezményessel
- most már csak radiátorokat és bojlert kell csekkolni h azok is megfelelnek-e az előírtaknak -
és így meglenne 2x32 a két külön órával "alanyi" jogon, tehát felár nélkül

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68269) ALI_G válasza macilaci78 (#68256) üzenetére


ALI_G
veterán

szerintem az elmű fizet neki :C

(#68270) zoli03 válasza Chaser (#68268) üzenetére


zoli03
őstag

Az szerintem addig fog párátlanítani, amíg le nem viszi azt az 1 fok különbséget. Azt meg igen hamar eléri, gyakorlatilag semmi párát nem fog kivenni a levegőből.

(#68271) Chaser válasza zoli03 (#68270) üzenetére


Chaser
titán

oké, ez az előnye kiesik, bár amit kinéztem lehet tudja önállóan is, passz, nem az a mérvadó

melyik értéket kell nézni? jósági tényező? scop?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68272) Xdongo567 válasza DoItYourself (#68266) üzenetére


Xdongo567
csendes tag

Írtam hogy van kedvezményem de nem arra vonatkozott a fő kérdés hogy mennyi lesz vele a számlám. Csak kíváncsi voltam hogy ha valaki használ ilyet, hány kWh fogy el neki fűtési időszakban.

(#68273) Xdongo567 válasza pjen (#68267) üzenetére


Xdongo567
csendes tag

Akkor megszívtam :D

(#68274) macilaci78 válasza ALI_G (#68269) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Arra próbáltam utalni, hogy nekünk mindegy, mekkora kedvezményt kap és miért. Gondolom, nagy fiú már, ki tudja számolni, hogy adott fogyasztás mellé mekkora villanyszámlát kap.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68275) momo2828 válasza Xdongo567 (#68272) üzenetére


momo2828
tag

Csak a kérdésre válaszolva, statisztikához hozzáadva. Régi építésű, nagyon rossz szigetelésű ház, de műanyag ablakokkal, fűtött terület ~50 m^2. Távolról vezérelhető fűtőpanelekkel, vegyestüzelésű kazánnal a nagy hidegekben rásegítve, távollétkor 20, ha otthon vagyok 24-25 fokkal, ezen a télen körülbelül 9000 kWh volt a fűtés, de fázós típus vagyok :), ezen bőven tudtam volna még spórolni.

(#68276) philoxenia válasza macilaci78 (#68250) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akár meg is ihatod, de az nagyon veszélyes.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#68277) zoli03 válasza Chaser (#68271) üzenetére


zoli03
őstag

Én amikkel találkoztam, azok csak hűtéssel tudnak párátlanítani. Persze van olyan is, ami nem csak hűtéssel tud, de az tudtommal nem a 200e-s árkategória.

(#68278) pjen válasza zoli03 (#68277) üzenetére


pjen
félisten

Végeredményben a szellőztetés is hűtéssel párátlanít.

(#68279) Xdongo567 válasza momo2828 (#68275) üzenetére


Xdongo567
csendes tag

Köszi, így már előrébb vagyok. :) Nekem megfelel a 22-23 fok is. :p

Ha egyszer kész lesz, majd megírom a tapasztalatokat, már nagyon kíváncsi vagyok.

(#68280) Chaser válasza zoli03 (#68277) üzenetére


Chaser
titán

amit kinéztem közelebb van a 300-hoz az biztos és elég sok mindent tud

no de a lényeg:
felhívtam az elmü-s oldalon a tarifáknál megadott számot, valami versenyhivatal jelentkezett be hosszas automata után
adott egy számot, az már jó volt
H taria: elmüs oldalon kb semmi nincs feltüntetve, humbug az egész, kérdeztem az üfsz-es van-e hivatalos tájélkoztató a pontos eszköz paraméterekről: nincs ( :
majd az eladó meg az üzemeltető megmondja...lol ( :
az is kiderült, csak hőszivattyús rendszerhez gényelhető, más eszközhöz nem és csak fixen kábelre kötött eszközzel kb ua mint a b geo - azért felolvastam neki mindkét leírást, b geo-nál ott van, h-nál semmi ilyen nincs
-
a villanyszerelő mást mondott, de elvileg ez a hivatalos, majd holnap személyesen kérek erről valami dokut meg mailben is, de gyakorlatilag uo. vagyok, klímás fűtés, engedélyezett és pont a fűtési időszakra lesz kedvezményes az ár, bojler meg megy normál a1-ről és ha rá kell segíteni elektromos radinak a fűtésre akkor majd az is, összességében így jövök ki legjobban, bojler 1 évben nem megy annyit mint klíma nagy hidegben 1 hónap alatt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68281) gerisz23 válasza Chaser (#68262) üzenetére


gerisz23
őstag

Akkor többet tudsz mint én a témáról:)Az évi karbantartási költsége mennyi kb?Mennyi ideig bírhatja ki egy ilyen klíma?Nyáron jó lenne a hűtés,de asszony nem bírja a klímát...70nm2-es házat kell fűtenem,vegyestüzelésű puffertartállyal az elképzelés eddig.Szigetelés nincs,ha lesz is vmikor akkor padlás/mennyezet esetleg 10cm hungarocell északi falon.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#68282) ALI_G válasza macilaci78 (#68274) üzenetére


ALI_G
veterán

valójában már eldöntötte, hogy mi lesz. Bár a klímával már szinte ingyen lenne ilyen áram árak mellett. Amit nem vesz figyelembe, hogy ritkán megy az ember nyugdíjba attól a cégtől, ahol most dolgozik. Vagy, hogy később nagyobb ház fog kelleni, vagy elköltözik és akkor meg kell tőle szabadulni. Én biztos nem vennék olyan házat, ahol villanyfűtés van.

(#68283) Chaser válasza gerisz23 (#68281) üzenetére


Chaser
titán

nézz be a klímás topikba, ott is írta a régi ismerős h 80nm-es házat fűt vele
már egy ideje oknyomozok a témában jah ( :
ajánlottak ott egy tagot, windyt, sztem írj rá, ő profi
évente max takarítani kell, passzolok, 5-10e ft
felhasznált áram meg a nyilván a hidegtől függ télen és hány fokot akarsz benn, + az adott klímától mennyire hatékonyan dolgozik, de itt is van aki hasznűlja írta többször, és nem rosszul jön ki belőle
sokat fejlődtek a klímák is elmúlt években
én ezt néztem ki pl, sok mindent tud, párátlanítást külön írja, lehet hűtéstől független is tudja légszűréssel, nincs csepptálca fűtése, 10-20e ft profi módon megoldva, de van ott 200e gree ami alapból tudja - az is jó gyártó klímák terén -
aztán ha olcsóbb is megfelelő olcsóbb lesz, windy toshibát ajánlott, ár/értékben jobb, de még nem beszéltünk konkrét típusról

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68284) gerisz23 válasza ALI_G (#68282) üzenetére


gerisz23
őstag

Lehet úgy mértezni villanykazánhoz hogy átalakítható legyen.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#68285) macilaci78 válasza gerisz23 (#68284) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És mire? Mert azt mondod, a gáz nem opció, a vegyes tüzelés macerás, a pelletes egy fokkal jobb, az automata pelletes meg egy vagyon. És azért egy nem hálózati energiahordozóra kötött kazánhoz érteni sem árt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68286) sketchifun válasza Chaser (#68280) üzenetére


sketchifun
senior tag

Démász, ha H-tarifát szeretnél, még létesítés előtt bekéri a bekötött eszközök tanúsítványait, szerintem BP-n is hasonló az eljárás.

Bojlerral érdemes vigyázni, van étvágya, alkalom adtán megjáratja az órát.

A dupla mérőhely kiépítés drágább, a mérőket fogadó Hensel szekrény nem olcsó cucc.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68287) pjen válasza sketchifun (#68286) üzenetére


pjen
félisten

Csatárit kell venni, sokkal olcsóbb

(#68288) Chaser válasza sketchifun (#68286) üzenetére


Chaser
titán

igen, ezt mondták telefonban is, de könyörgöm, ezt hivatalosan nem tudják publikusan specifikálni, kvázi titkos?:)
ha éjszakait akarok az is dupla óra nem? mennyi az a szekrény?
lefényképzem már most milyen megoldású az óra ( :

szerk: itt már van 33e-től henkel dupla órás szekrény, nem kaptam még pontos árajánlatot a bekötésre, de nagyságrendileg sokkal több mint ez a szekrény - sajnos -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68289) eszmilan válasza föccer (#68233) üzenetére


eszmilan
tag

Földdel érintkező szerkezetnél nem használunk C30/37-nél kisebb szilárdságot vasbeton hajlított szerkezeteknél. 50 mm betontakarást írtam, ezt is szabvány írja elő, hogy kell ennyi. Fel lehetne sorolni az összes környezeti kitéti osztályt, de igazából fölösleges, nem csinálnak vele semmit. Igazából azt is lehetett volna írni, hogy C30, ez elég lett volna, a kérdező szerette volna pontosan. De lehetett volna azt is, hogy 3 lapát sóder, 1 lapát cement, az építkezések nagy részén, főleg a házilagosokon ez dívik. Aztán akkor elő lehet írni mindent, tök fölösleges.

(#68290) föccer válasza eszmilan (#68289) üzenetére


föccer
nagyúr

Fel lehetne sorolni az összes környezeti kitéti osztályt, de igazából fölösleges, nem csinálnak vele semmit.

Whut? Melyik ez a betonüzem, aki nem tartja a rendelésnek megfelelő beton jelet, illetve a rá vonatkozó előírásokat? Megyek pénzt keresni, vagy ha az én üzemem, akkor veszem elő az ostort és szétcsapok közöttük. :DDD

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#68291) pjen válasza Chaser (#68288) üzenetére


pjen
félisten

Vezérelt csatári szekrényt keress 1 vagy 3 fázisú, amiyen kell.

(#68292) sketchifun válasza Chaser (#68288) üzenetére


sketchifun
senior tag

[link]http://www.mixvill.hu/hu/eloszto-fogyasztasmero-szekrenyek/hensel-fogyasztasmero-szekrenyek/basic-szekrenyek/hensel-basic-hb-33k0-fogyasztasmero-szekreny-2db-1-vagy-3-fazisu-mero--vevo[/link]

Ez inkább. A mérőhely építés nem olcsó dolog. Egyrészt FAM vizsga szükséges hozzá, mert feszültség alatt dolgoznak. Másrészt rendszeresen bevizsgált FAM szerszám. Egyik sem olcsó dolog, sőt. Az anyagok ára, amiből pl a vezeték erenként 400ft/m. Ha 5m a nyomvonal, és egy fázis van, az 15x400 forint. És ez csak vezeték. Egy fővezetéki sorkapocs 900 ft. Ebből is kell 4db.

Vannak költségek.

Más:
Ügyfél hív, zizeg a konnektor. Semmi gond, ne tessék használni, délután megnézem. Jó-jó, de egyébként 2 szobában cseréltetné is a szerelvényt, azok beszerzését rámbízná. Oké, milyen van most? 30 éves. Oké. Milyen színűt szeretne? Fehér. Rendben, Schnrider Sedna szerelvényekkel nettó1500ft/db-ért tudom cserélni, plusz nettó 6.000 a kiszállás.

Háhűha, az nagyon sok, hát az Obiban van konnektor 350Ft-ért. Drága hölgyem, nézze. Ha önnek arra van szüksége, hogy 3 hónap múlva szét essen, Én nem bánom. De akkor tessék mást keresni, mert 5 méternél közelebb nem megyek az OBI-s szerelvényhez. Dehát mi kerül azon a szedren annyiba? Hölgyem. SEDNA, közepes minőség, évekig jó lesz. 850ft darabja, 150ft a keret. 500 forintért pedig fel is szerelem. Hát, oké, akkor várom. Csokolom.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68293) Chaser válasza pjen (#68291) üzenetére


Chaser
titán

olyan jó amikor többen mást mondanak én meg ehhez nem értek:)

sketchifun ezzel együtt eddig 190e körül lenne csak az h legyen egy standard 32a-s meg egy h-s 32a-s órám alanyi jogon, remek ( :

szerk: anno egy öreg bácsi azt mondta konnektorra, kapcsolóra, hogy anyát vegyek, anya csak egy van ( : ha jól rémlik valami magyar termék, hát a bácsi el kezdett beszélgetni a régi mm falas kábellel az egyik kapcsolónál, úh. nem vele csináltattam a villanyt és anyát se vettem...:)
legalább értelmes dolgot mondott?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68294) pjen válasza Chaser (#68293) üzenetére


pjen
félisten

Anya már nincs, túl jó volt az áráért. Asfora van helyette, nem magyar.

(#68295) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Üdvözletem mindenkinek!

Egy kis villanyszerelési segitségkéréssel fordulnék hozzátok. Németországban lakunk egy panelban és szerettem volna a kapcsolókat kicsit modernebbre/szebbre kicserélni. Amikor szétszedtem a mostanit, EZ fogadott. Viszont körbejártam a közeli boltokat ahol kapcsolókat tudok venni de egyiksem volt ilyen amihez ilyen vékony kábelt tudnék csatlakoztatni.

Bent a lakásban vannak még 1 külön kis szekrény a falon amivel tudom a lakásban a lámpákat kapcsolni (olyanok mint a kismegszakitó billenőkapcsolói, de konkrétan ugyanúgy működnek mint a fali villanykapcsolók (fel-le villanykapcsolás)

Tudna esetleg ebben valaki nekem segiteni aki jártasabb a villanyszerelésben mint egy kakaóscsiga (vagyis én ;] ) :F

Válaszokat, segitségeket előre is köszönöm. :R

Üdv.: adidas4death

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#68296) fasyrt válasza adidas4death (#68295) üzenetére


fasyrt
őstag

Egy par eve mar kint elek, de ilyet meg nem lattam, melyik tartomany ez? :F

(#68297) sketchifun válasza Chaser (#68293) üzenetére


sketchifun
senior tag

Schneider Electric terméke volt. Már nem kapható.

Jó cuccnak nem mondanám. Lehetett használni, de csak egyszer. Nagyon gagyik voltak a csavarok, elnyíródott a fejük, akármilyen csavarhúzóval húztad meg. Ami be van szerelve, az frankó, de ha egyszer is hozzá kell nyúlni, kuka.

Asfora hasonló szint, csak picivel drágább. Sedna egy hozzányúlást kibír, kettő már necces.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68298) csibor


csibor
őstag

Sziasztok!

Új bekötéshez kéne egy kis segítség. 3X16A , vezérelt éjszakai + H tarifa. A kérdésem az lenne, milyen dobozok, rúd, fi relé kell hozzá. Olyan tájékoztató jelleggel, egyáltalán lesz-e kedvem szerelőt hívni felméréshez :)

(#68299) eszmilan válasza föccer (#68290) üzenetére


eszmilan
tag

Nem a betonüzemekkel van a baj, hanem a kivitelezőkkel. Általában addig jutnak, hogy C30, a többi már nem szokta érdekelni. Rendel C30-at oszt annyi.

(#68300) DoItYourself válasza eszmilan (#68299) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nekem is csak annyit mondtak a betonüzemben az udvari tárolóra, hogy C20... Kérdezősködjek, vagy bízzak meg bennük? Szombaton hozzák az anyagot.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.