Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Real Racing 3 - Freemium csoda
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- vrob: Az utolsó DOS játékok 1996 - 1997-ben, egy korszak lezárul
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Bestx: Budget DIY eGPU USB4/Thunderbolt csatlakozással – egy mining VGA új élete.
- sziku69: Szólánc.
- Random25: Windows 11 telepítés Pendriveról
Új hozzászólás Aktív témák
-
Morris
veterán
Kültérre milyen esztrich betont lehet rakni?
A felső erkélyre kéne kb 8 zsák. -
#33253120
törölt tag
válasz
sketchifun #67796 üzenetére
Azt ugye tudjuk, hogy az áramszolgáltató a szolgáltatás maximum mértékét a mérő alatti kismegszakító értékével állítja be a szerződés szerinti értékre.
Egy időben (kb amikor Titász területen az F&G kismegszakítók váltották a Bakonyokat) emiatt elindult az a szóbeszéd, hogy az áramszolgáltató a pontosabban tervezhető hálózati terhelésre hivatkozva kicsit "feszesebb" kismegszakítókat épít be, azaz a névleges áramerősséghez képest kevesebb mértékű túlvételezést enged, és azt is kevesebb ideig.
De hogy ebből mi igaz.... -
biker
nagyúr
válasz
sketchifun #67796 üzenetére
Tehát elsőre el se olvastad, de bassza a csőröd, értem.
Amúgy arra, hogy miért old le egyik hamarabb, mint a másik, racionális magyarázat nincs.
Amióta ebben a lakásban lakunk, soha nem oldott le az óra alatti megszakító, de régen nálunk is volt hasonlóA mechanizmus ugyanaz, de a gyártás miatt nem egyforma minden eszköz
-
sketchifun
senior tag
Kérlek, engedd meg, bogy leboruljak szakmai nagyságod előtt.
Korántsem vitatkozni kívánok, elfogadom más véleményét, hajlandó vagyok tanulni is mástól, de lusta mód, még csak el sem olvastam amit linkeltél. Mert emberek vagyunk, úgy gondolom, hogy emberi módon lehet is beszélgetni, viszont a kirohanásod elérte az ingerküszöbömet, ne haragudj, de emiatt a dolgot ignoráltam.
Most, hogy újra nem teljesen emberi stílusban alkottál egy véleményt, már bassza a csőrömet és válaszolok.
El tudok olvasni egy szöveget, értelmezni is tudom, és karakterisztikát, vagy ha úgytetszik, jelleggörbét.
Mint mondtam, nem technikai nyersadatokról beszéltem, nettó tapasztalatról. És bizony ez a tapasztalat, bármennyire is fáj.
De ha minden úgy is van, hogyan fordulhat elő, hogy a 2kA kismegszakító, mondjuk C10 nem old le, de mérőnél a C16 leold? Minden esetben pont egy picivel gyorsabb a mérőnél lévő megszakító?
Éb csak egy mezei villanyszerelő vagyok, lakásokkal foglalkozom, tudnál olyat kérdezni villanymotorról, vagy meddőteljesítményről, amiről hirtelen fogalmam sem lenne. De a kvalitásaidban bízva várom a válaszod.
-
pjen
félisten
Azért vannak érdekes esetek.Bekötök egy vadi új csillár ventit,3 szál drót,sima ügy.A ventibe gyárilag rövidzárat építettel,ki szedi szét?Lement egy 6 os egy 16 os kismegszakító és egy 50 A es NOL 00 olvadó betét is.
philoxenia nem mert egyrészt jó vastag,jó a hűtése,az olvadó betét sokkal gyorsabb.Pont ennek megelőzésére voltak régen az oszlopon a porcelán szigetelőben olvadó betétek.
-
philoxenia
MODERÁTOR
Akkor szolgáltatói oldalról leolvadhat az oszlopon a vezeték?
-
pjen
félisten
válasz
philoxenia #67790 üzenetére
Nem foglalkoztam vele érdemben.De van egy hihetetlen,de jó példám.Hetra 200 trafó,hegesztgetek a TMK ban.Kolléga bejön és szól,hogy a munkakábel mindjárt leszakad.Megnéztem a 35mm réz sodratból 2 elemi szálon jött az áram.2,5 pálcával nyugisan dolgoztam.Nem az én munkaköröm volt,csak beugrottam.De gondolj a villámra,például,mekkora áram tud folyni egy koax kábelen.
-
biker
nagyúr
válasz
philoxenia #67790 üzenetére
ha érdekel, így kell zárlati áramra tervezni kb
-
biker
nagyúr
válasz
philoxenia #67787 üzenetére
Szigorúan logika alapján, pont elég, ha megszakít már 2kAnél nem?
nem, mert a zárlati áram 0,0001s vagy rövidebb ideig elérhet ennél nagyobb értéket is, és ekkor bekövetkezik az ívoltó kamra átégése.
Az ívoltó kamra egy olyan eszköz, két kerámia lap közti fém lemezek, mint a hűtőborda, ami megtöri az ívet, mert a hőhatás miatt az ív rátapad a lemezekre, minden talpponton csökken a hőmérséklet, és nő az ellenállás, így kialszik
Ennek van egy maximált értéke. Az olvadóbiztosítóban a kvarchomok olvad el és folytja el az ívet.
HA a kamra átég, akkor a következő védelmi szint jön a képbe. ha az is átég, akkor a következő, és most tartunk mondjuk 0,0006s-nél
szar ügy, ha átég, és a trafóháznál old csak le
A zárlati áramra és annak dinamikájára tudnék elő példákat mesélni, amikor a 3x240/240 kábel aminek métere olyan 1,5kg, ahova leteszed ott marad, leugrott a kábelcsatornából, letépve a felfogatásokat, vagy épp a 8xx20-as alumínium sínek tépték le a porcelán tuskót magukkal, mert akkora volt a mágneses tér.
Nem szép látvány -
pjen
félisten
válasz
philoxenia #67787 üzenetére
Pont az a baj,hogy nagy hiba áramokat esetleg képtelen megszakítani.Nem működik üzem szerűen,össze ég és a több KA nagyságú zárlati áram tovább folyik,tönkretéve további berendezéseket.(konyha nyelven)
-
biker
nagyúr
válasz
sketchifun #67785 üzenetére
Ismerős a helyzet, amikor otthon van zárlatos lámpa, és nem annak a biztosítéka megy le? Lemegy az óránál a francba. Ez azért van, mert az áramszolgáltatók által használt megszakítók 10-12kA zárlati áramot tudnak megszakítani, amit a boltban veszel, 2-3-4kA megszakítására képesek.
szerintemaz ámokfutást függeszd fel. Nem azért megy le az óránál, mert az más zárlati áram megszakításra képes, hanem mert hibahatáron belül az egyik kb 0,00011s alatt old le, a másik meg 0,00012s alatt
A zárlati áram megszakító képesség kivitel függő, te is vehetsz otthonra 1,5kA meg 6kA osztályú kismegszakítót is. A zárlati áramot abból a hurokellenállásból illetve a betápláló trafóállomás belső ellenállásából számolják ki, ami a hálózat betápja.
A szabály szerint maximum 2 lépcső lehet a zárlati megszakító képesség közt, mert különben nem tudja megszakítani az áramot, átég az ívoltó kamra.
tehát egy sínrendszerről lekötött késes biztosító (minimum 120kA megszakító képeség) után nem tehetsz be egy 6A kismegszakítót ami 3kA vagy akár 6kA zárlati áramot bír el, mert égni fog mint a Reistag.
Helyesen kell utána egy kisebb olvadóbiztosító, ami mondjuk 50kA-es, meg egy 12kA-es kismegszakító vagy olvadó betétMimdemellett igen szép lenne, ha 20 perc lenne egy leoldási idő. A kismegszakítók elsősorban vezeték védelemre szolgálnak. Az érték, amit kiragadtál, hogy azonos áramra, amely a megszakítóra írt áramnál nagyobb, mekkora idő alatt old le. Ha a B10 12-13A terhelésre egy másodperc alatt leold, akkor a C10 elviseli 20 percig? Ezt hogyan számoltad ki?
Nem az én bajom, ha sem nem tanultad, sem nem érted, de még egy grafikont sem tudsz leolvasni, és egy táblázatot sem értelmezel.
De tessék, másik forrás, gyári prosi megteszi?
[link]mutatok, hátha megérted
Berajzoltam a B tipuson (ugyanez az érték jön ki a C-n is) hogy 1,3 In esetén minimum 150s a tartási idő, de ez a sáv legalsó értéke, a sáv teteje a >1h ennél az értéknél
Amit láthatsz, hogy a különbség a B és C közt csak középen a kis töréses szakasznál van, hogy 3xIn vagy 5xIn okozza a 2s leoldást. Mind a termikus tóláram, mind a zárlati áram görbe kvázi egymásra helyezhető szellemképen.B, C és D karakterisztikák az
MSZ EN 60 898 szabvány szerint
A mágneses kioldó mûködési tartománya a következõ:
c B karakterisztika, 3 In és 5 In között
c C karakterisztika, 5 In és 10 In között
c D karakterisztika, 10 In és 14 In között
A görbék a termikus kioldási határokat
ábrázolják hidegen, terhelt pólusokkal, t(s) valamint az elektromágneses kioldási
határokat, két terhelt pólussal.amúgy a "belinkelek egy valamilyen pdf-et" az egy konkrét, HAGER adatlap.
Itt a tábla, sajnálom ha az írott szöveget sem érted:
Segítek, a B C D tipusok MINDEGYIKE ugyanazzal a tulajdonsággal rendelkezik, 1,13 In esetén több mint egy óráig kitart ez 16A esetén 18A áam, de 1,45 In esetén is csak "kevesebb mint egy óra" a szabványos leoldás, ami azt jelenti, hogy jó az eszköz, ha a 16A megszakító 23,2Aesetén 50 percig nem old le. NEM ROSSZ, érted?
Az is leolvasható, hogy a B kismegszakító 3xIn esetén minimum 0,1s-ig nem old le, 5x In esetén meg 0,1s-en belül leold.
Na ez tolódik ki 5xin-10xIn illetve 10xIn-20xIn közti sávokraamúgy gyengébbek kedvéért itt még fel is iratozták a grafikont, 1-2-3-4 pontokkal jelölve a táblázat adatait.
Egyébként ha van még kérdésed, szívesen válaszolok, de önjelölt "láttam már vezetéket, és a szomszédnál is tettem be megszakítót" emberek nem biztos hogy előre viszik a topikot.
Ja, ha nagyon érdekel, ez a papír nem azt mondja, hogy nem értek hozzá
Kell a többi papírom is? a villanyszerelő szakma kiváló tanulója, vagy az ÉV mérős? vagy valami még?
Részemről lezártam, szakmai dolgokról szakmai kollégákkal szoktam beszélgetni. -
philoxenia
MODERÁTOR
válasz
sketchifun #67785 üzenetére
Szigorúan logika alapján, pont elég, ha megszakít már 2kAnél nem?
-
pjen
félisten
válasz
sketchifun #67785 üzenetére
Szerintem az óránál azért megy le előbb mert az a gyorsabb.Ahogy én tudom a szolgáltatóé azért tud nagyobb zárlati áramot szakítani,hogy ne égjen össze, ne menjen tovább a zárlati áram.
-
sketchifun
senior tag
válasz
philoxenia #67780 üzenetére
Ez is egy érdekes téma.
Minden megszakítónak van egy paramétere, miszerint mekkora zárlati áramot képes megszakítani.
Ismerős a helyzet, amikor otthon van zárlatos lámpa, és nem annak a biztosítéka megy le? Lemegy az óránál a francba. Ez azért van, mert az áramszolgáltatók által használt megszakítók 10-12kA zárlati áramot tudnak megszakítani, amit a boltban veszel, 2-3-4kA megszakítására képesek.
-
sketchifun
senior tag
Nem vagyok szakmai oktató, ez a te egyéni meglátásod. Te egy bemásolt dokumentum tartalmában hiszel, nem tudom, hogy pontosan honnan az információ, amivel érvelsz. Én a tapasztalatomat osztom meg azokkal, akiknek igénye van rá. Ha neked nincs, a te problémád. Mimdemellett igen szép lenne, ha 20 perc lenne egy leoldási idő. A kismegszakítók elsősorban vezeték védelemre szolgálnak. Az érték, amit kiragadtál, hogy azonos áramra, amely a megszakítóra írt áramnál nagyobb, mekkora idő alatt old le. Ha a B10 12-13A terhelésre egy másodperc alatt leold, akkor a C10 elviseli 20 percig? Ezt hogyan számoltad ki?
20 perc alatt egy lakás porig ég.
-
gerisz23
őstag
válasz
AndrewBlase #67782 üzenetére
Fűtőszál,5-10000 Ftból javítható
-
AndrewBlase
senior tag
válasz
kasza blanka #67753 üzenetére
Szemre 5 literes.. van benne egy kis hőellenállás (sose tudom a nevét
), az szokott benne elfáradni. 100 Ft-os tétel a cseréje, ha megoldod magad.
Én a mienkben már 3-4× cseréltem, és gond nélkül üzemel. -
gerisz23
őstag
-
philoxenia
MODERÁTOR
Minek egy kocsiba ÁVK? 12V azért nem a világ...
Amúgy ne veszekedjetek feleslegesen!Az a 16A-es biztosítás tudtommal életkortól (nem a júzeré
) függően is oldhat le normál terhelésre. Amúgy a különböző értékű biztosítások gondolom a falban lévő vezeték védelmét szolgálják elsősorban, zárlatkor szerintem szinte mindegy az érték, elvileg olyankor 25A-nél is több folyik, nem?
-
Ton-ton
tag
válasz
Red_Bull #67773 üzenetére
Igen, mindenképp javasolt a két réteg. Egy rétegnek egyszerűen nincs elég stabilitása, így önmagában behajlik, csempe burkolat esetén pedig reped ilyenkor a csempe, vagy a fuga.
Ráadásul előírás ég, hogy a csempe alá impregnált kartont (RBI, tehát a zöld) kell tenni.
Az hogy néhány burkoló még üti is a csempét, csupán plusz hibaforrás (normális burkoló egyébként nem püföli a csempét, "csak" nyomja a szükséges helyen, és oldalra csúsztatva mintegy szétkeni a felesleges ragasztót a lap alatt) -
pjen
félisten
válasz
kasza blanka #67753 üzenetére
A radiátor szelepek simán cserélhetőek,én a bojlert is cserélném,lehet mire vizkő teleníted,nem marad fala.
-
kasza blanka
aktív tag
válasz
kasza blanka #67753 üzenetére
valaki a radiátorosra?
-
pjen
félisten
válasz
sketchifun #67763 üzenetére
Össze hasonlítottam,a "C" 10 A simán viszi.
-
fero02
nagyúr
Kedves biker.
Nem tudom ezt a fantasztikus konzekvenciádat miből sikerült levonnod, de legyen. Legyen igazad, én egy önjelölt szakmai oktató vagyok. Hurrá.
Ha elolvastad és értelmezted volna azt, amit bemásoltam, akkor szerintem nem koptattad volna fölöslegesen a klaviatúrádat.
-
Chaser
legenda
-
Red_Bull
aktív tag
Üdv
Ha gipszkartont csempézek, mindenképpen 2 réteg gipszkarton kell?
Ezt olvasom több helyen is, hogyha csempézni szeretnénk a gipszkartont, akkor 2 réteg gipszkarton érdemes rakni. Mi ennek a célja, a teherbírás növelése? Mert nálam pl. egy réteg gipszkarton van, és ezt szeretném csempézni, a fémprofil tartókengyelei még sűrűbben is vannak egymás felett mint az előírt 60 cm, tehát szerintem elég erős, ilyen esetben is kell 2 réteg? -
biker
nagyúr
válasz
sketchifun #67761 üzenetére
"Egy átlagos porszívó teljesítménye 1600W, az indulásnál felvett teljesítménye nem éri el a 2300W-ot. Tehát, 16A biztosítás esetén 10A-ig kúszik fel az indulási áram."
az 1600W porszívó 1cosfi esetén közel 7A-t vesz fel, de amotor 0,6-0,7 nem? ez indításkor lehet 20A is max 1mp-ig
de ezt nem értem: 16A biztosítás esetén 10A-ig kúszik fel az indulási áram
150Abiztosítás esetén is 20A lesz meg 20A esetén is 20A lesz meg 16A esetén is 20A lesz
Mit akartál ezzel mondani? -
biker
nagyúr
válasz
sketchifun #67756 üzenetére
Kedves sketchifun Fero02 és hasonlóan gondolkodók.
Nem tudom, mikor neveztek ki ingyenes szakmai oktatónak, de legyen.
Ingyenes oktatásunk következik
itt egy hosszú pdf
Lehet értelmezni a grafikon, gyengébbek kedvéért táblázat is van alatta.a B C D jelleggörbék eltérése 3-5-10x In felett jön képbe, 1,5 In esetén pontosan ugyanaz a leoldási idő minden jelleggörbe esetén.
a 16A-hez a 20A mindössze 1,3 In tehát bőven tök ugyanannyi kb 20perc után fog leoldani mind
Kéretik megcáfolni autentikus forrásból. pl rajzol be jelleggörbén az eltérést.
-
Chaser
legenda
válasz
Chaser #67768 üzenetére
most megmértem, 12-13cm az ( :
mehet 6-8cm-es gyapot, 2-3cm légrés és két réteg 12,5mm karton
az egyik helyiségben kb 15nm felület van, az ezzel a kartonnal két rétegben 360kg gyapot nélkül, gyapotot ha jól gondolom lehet rögzíteni a válaszfalra, nem tudom azt ragasztják vagy mit csinálnak vele, én két karton téreg közé anno betömködtem, de az csak egy ajtó helye volt ( : -
Chaser
legenda
válasz
Ton-ton #67766 üzenetére
én is hasonlóan gondolom, oldalsó falak 45-ösek, azok magukban elbírják gond nélkül az egészet, a válaszfal meg jó köztes rögzítéseknek h síkban maradjon, rögzítéseket is láttam van erre spéci ami kevésbé vezeti a hangot
ez a rigips 12kg/nm, van sűrűségeegy tábla 30kg, az említett kőzetgyapot is nagy sűrűségű, a rigips üvegszálas, a gyapot műgyantás, így sztem megoldva hőszigetelés is korrekten
válaszfal, kőzetgyapot 4-6cm - ebből van 4-5-6cm-es verzió is - , légrés 1-2cm, 2x12,5mm rigips blue, én kb így képzelném el ha adott a 10cm ami nálam most adott
ezt írja a marketing erről a gyapotról:
"Kiváló hőszigetelő. Nem éghető, hő hatására füstöt nem fejleszt, nincs égvecsepegés, a tűzterjedést megakadályozza. Nemcsak jól hangszigetel, hanem hangelnyelő képessége is kiemelkedő. Teljes keresztmetszetében víztaszító, felületéről a vízcseppek leperegnek, de ugyanakkor páraáteresztő képessége szinte a levegőével megegyező. Nem zsugorodik, hőtágulása nincs. Az egészségre nem káros: magas biológiai oldódóképességű, úgynevezett RAL minőségű kőzetgyapot alapanyagból készül." -
Ton-ton
tag
válasz
Chaser #67764 üzenetére
Ezt épp nem ismerem.
Amennyiben valóban a hangszigetelés a cél, akkor komoly előtétfal, és nagyobb tömegű (testsűrűségű) kőzetgyapot a barátod.
Alapvetően UA bordából (gipszkarton erősített borda) kellene egy előtétfalat építeni, amit akusztikus kengyellel (természetesen a kengyel fal felőli oldalán szivacs csíkkal) rögzíthetsz.
Részben a későbbi rétegrend indokolja ezt a szerkezetet, részben pedig, hogy a válaszfalad nem tekinthető teherhordónak, tehát az előtétfalad úgy kell megépíteni, hogy akár önmagában is megálljon a későbbiekben, ne terhelje a meglévő falat.
Ezek közé kőzetgyapot, legalább 50 (de inkább 70) kg/köbméter testsűrűséggel. Ez ugyan rosszabb hőszigetelő mint a kisebb tömegű, azonban a zaj szigetelése jobb. EPS és PUR elég rossz szigetelők zaj szempontjából (tekintsünk el attól, hogy EPS-t be sem tudod tenni rendesen).
Erre a szerkezetre kerülne két réteg 12,5mm-es Rigidur lap. -
fero02
nagyúr
válasz
sketchifun #67763 üzenetére
-
Chaser
legenda
van a rigipsnek egy direkt hangszigetelésre fejlesztett kartonja, blue acoustic, ismeri valaki? mellette tűzálló, vízálló és dög nehéz ( : a linken rockwool hangszigetelő kőzetgyapotot mond mellé
a nagy tömegsűrűség miatt nagyon rossz nem lehet, kőzetgyapotokat nem ismeremszerk: ez a gyapot se tűnik rossznak
-
sketchifun
senior tag
10A C-vel hasonlítsd össze, úgy releváns külömbséget tenni.
B16 is elvisz egy porszívót.
A Bosch flex vélhetőleg nem rendelkezik lágyindítással.
Persze szögezzük le, ez csak foteltudomány, egy regiszter-méréssel bizonyítható ezen tények fennállása.
Függ az aktuális hálózati feszültségtől, a hálózat állapotától és terheltségétől, de még a környezeti hőmérséklettől is. Nem beszélve a flexed témánál maradva, hogy épp milyen tárcsa van rajta.
Próbáld ki, ha most a B16-ot 10-ből 5 alkalommal lecsapja, télen 10-ből csak 1-2-szer fogja.
-
pjen
félisten
válasz
sketchifun #67761 üzenetére
Nekem van egy 1800W os Philips porszívom,10A "B" ről 10 ből 8 szor nem indul el.Üzemszerűen 16A "C" ről megy,csak próba volt.Nemrég volt egy hölgy órumtárs neki sem ment 10A "B" ről az 1600W os porszivó.A 2200w os Bosch sikító még 16A ról se nagyon indul el,ha az "B".
-
sketchifun
senior tag
válasz
csemberlen #67759 üzenetére
A porszívó motoros eszköz, de egy szabványos hálózatban gondot nem okozhat.
Egy átlagos porszívó teljesítménye 1600W, az indulásnál felvett teljesítménye nem éri el a 2300W-ot. Tehát, 16A biztosítás esetén 10A-ig kúszik fel az indulási áram.
A mikrohullámú sütő, a tévhiedelemmel ellentétben nem igényel nagy indulóáramot, a teljesítménye viszonylag állandó. A mikro indulásánál a lámpák nem azért hunyorognak, mert túl nagy lenne az áramigény, azt jelenti, hogy a hálózat terhelése határon mozog.
-
mezis
félisten
válasz
kasza blanka #67720 üzenetére
Az elmúlt 30 évben két elektromos meghibásodásával találkoztam. Egyik a fűtőbetét kiégése volt, ami egyúttal zárlatot is jelentett a védőföldelés felé (Fi relé leoldott). A másik a hőbiztosíték kioldása.
Mindkét esetben töredéke volt a csere alkatrész ára egy új készülékének és a környezetet is kíméltem.... -
csemberlen
őstag
válasz
sketchifun #67754 üzenetére
Azért a mikro, és porszivó is tud kellemetlenséget okozni ha B karakterisztika van.
-
fero02
nagyúr
A kismegszakító a tartós túlterhelést egy bimetál segítségével kapcsolja le (hő kioldás). A kioldás időtartalma függ az átfolyó áram nagyságától. Zárlat esetén egy elektromágnes oldja ki a kapcsolót (elektromágneses kioldás), amelyekre pontos idő korlátok érvényesek.
3 fő csoportba soroljuk kioldási karakterisztikájuk szerint: B, C, D jelleggörbe. A jelleggörbék meghatározott környezeti hőmérséklet esetén érvényesek. Az elektromágneses zárlati kioldó késleltetés nélkül működik mindegyik típusnál.
-
biker
nagyúr
válasz
sketchifun #67754 üzenetére
nem igaz!
A túláramra leoldás (termikus védelem) ugyanaz, a zárlati áram (impulzus) kioldása lomha vagy gyors. -
sketchifun
senior tag
válasz
Lehiñito #67746 üzenetére
A kioldási áramban, túláram tűrésben van a külömbség.
A B típusú a normál, a C típusút lomhának is hívják.
Példaként vegyük a 16A megszakítót. B karakterisztikájú megszakító esetén 20 amper terhelés esetén azonnal leold. A C karakterisztikájú megszakító a 20 ampert másodperceken keresztül is elviseli. Lényegesen nagyobb áramra persze azonnal leold, ha nem zárlatról van szó. Zárlatot csak akkor képes megszakítani, ha a zárlati áram megszakítási képessége nagyobb, mint a keletkezett zárlati áram.
Egy átlagos lakásban semmi szükség a C típusúra, de a célnak megfelelő, ha nincs B, a C is tökéletes.
Alapvetően a C-t a villanymotorok miatt találták ki. A villanymotor, amikor elindul, a névleges áramánál lényegesen többet vesz fel.
-
kasza blanka
aktív tag
válasz
kasza blanka #67732 üzenetére
Ő lenne az amúgy. Ez 5 vagy 10 l-es? Vki meg tudja mondani így szemre?
Ha lecserélem, akkor Hajduból ZF vagy FT lenne jobb?Másik:
Ezeket a radiátorszelepeket le lehet cserélni komolyabb meló nélkül (tehát csak csere, semmi vágás, reszelés, hegesztés mittudomén) új, termosztatikus szelepekre? Vagy maradjon erre a télre így, ha működik, mert idén már nem nagyon lenne időnk egy komplett radiátorcserének nekiállni.
Köszi
-
fero02
nagyúr
Ejjha, jól megy a kiforgás.
Kicsit elkanyarodtál az ávk-tól...
Köztudott, hogy amióta Csatáriék exportot nyitottak Románia felé nem győzik a gyártást. A tűzálló kábelek és a hozzá tartozó szerelvények mindig is kuriózumok voltak még egy nagyobbacska bolt számára is, de 1-2-3 napos határidővel egy Feszültség, vagy Daniella simán leszállítja, hacsak nem 10 km kell belőle.
sketchifun: Ja, hogy innen fú a szél.
Új hozzászólás Aktív témák
- AKCIÓ! HP ZBook Studio G8 OLED WorkStation - i9 11900H 32GB DDR4 2TB SSD RTX 3070 8GB Win11
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- LG 27GN800P - 27" IPS - 2560x1440 - 144 hz 1ms - NVIDIA G-Sync - AMD FreeSync - HDR 10
- iKing.Hu - Apple Watch Ultra 2 Titanium Szíjjal 49 mm Használt, újszerű
- Bowers/Wilkins PX8 fejhallgatók (dupla Bluetooth eszköz csatlakoztatása!)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest