Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#68351) Akcept válasza Chaser (#68338) üzenetére


Akcept
tag

Én anno hőszigetelésnek tettem fel 4-mm es parafa tekercset a gyerekszobára, ami le lett tapétázva. De amíg nem került rá a „dekoráció”, addig bántó volt az akusztikája, annyira nem verte vissza a hangot.

(#68352) Lauda válasza sketchifun (#68347) üzenetére


Lauda
félisten

Gyakorlatilag a legrosszabb esettel számolt, amikor a klímának már rá kell segíteni villannyal a fűtésre. Ennek semmi köze a h tarifához.

(#68353) macipajti válasza #46372352 (#68335) üzenetére


macipajti
tag

A Vaillant csak a saját füstgáz elvezető rendszerével szerelhető és az drága.
A Buderus jó amig lesz nálunk, mert amióta Bosch-hoz átkerült elég gáz a helyzet.

Gyógyszerre inni az ugyanolyan,mint akupunktúrára talajtornázni!

(#68354) Chaser válasza föccer (#68346) üzenetére


Chaser
titán

40nm-re tervezett klímával fűt régi ismerős 80-as házat, de ez csak kis kb matek volt, majd jön klímás szaki és felméri
kaptam tőle egy hivatalos álláspontot és egy nemhivatalost ami "csak" gyakorlatban működik:)

sketchifun ez a legrosszabb esetet volt hivatott feltételezni, aminél gyakorlatban csak jobb lehet
ha jól vettem ki, a scop egy átlagérték, megint csak erősen függ az időjárástól és a ház/lakás paramétereitől
értem mit jelent, adatlapokból számolgattam
- jó az ha scop4 a klíma, de ha mellette az van h max áramfelvétel 4kw-nál max 9a - és ha ez az érték nagy hidegben tartós, máris túllépte negatívan a scrop4-et, viszont mivel átlag ettől teljes szezonra igaz is lehet -
jut eszembe b1 geo, fentebb említetted csak geo eszközök mehetnek erre, sehol nem találtam még ennek nyomát, annyit ír jogszabály is kitételnek h hőszivattyús megoldás legyen akár fűtésre, akár melegvíz tárolásra, - h tarifánál annyi van, h napelemes rendszer keringetője pl ráköthető kisegítésnek, vagy klíma/fancoil ilyesmi kisegítő hűtés, _ha_ az az eszköz gyári tartozéka -
b geot felület fűtéshez/hűtéshez ajánlják, h-t pedig jellemzően léghűtésekhez figyelembe az épület adottságait

pjen
az h mi a menete teljesítmény bővítésnek, mennyibe kerül, milyen tarifák vannak, mikre lehet őket használni nem féligazságok, klímás még csak elméleti dolog, de ez se féligazság, a legrosszabb esetet feltételezi ahogy benne is van és 1 hónapra vetítve mikor -10 és -15 fok közt változik a hő, azt is hozzátéve _pontosan_ adott klímától, lakás/ház paramétereitől függ
- féligazságok itt röpködtek a topikban -
"innen-onnan összehordott" infok fele már jogszabályokból van, többi része azoktól akiknek ez a munkája
- így tanultam meg könyvelni is, végén már csak azért volt könyvelőm ha bármi van ő vigye el a baaa'lhéééééééét :d -

azt kell még kiderítenem a1+h+b1 csak esetemben nem lehet/ne, 3 fázis jön be az épületbe, lehet a villanyász 32a-t két fázison gondolta a jelenlegi 1x16-ról, így kizárásos alapon marad 1 fázis b1-nek vagy h-nak - mondjuk akkor is ha ezt közli tiszta, de ha a feltételek engedik lehet mindhárom, az is 100%, mint ahogy az is, ha valakinek van 16 v 32a a1-e, automatikusan megkapja a 16 v 32a b1-et és h-t is ha a feltételek adottak, tehát 3x32a alanyi jogon ilyen felállásban is megy elmü felé felár nélkül

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68355) macipajti válasza #46372352 (#68343) üzenetére


macipajti
tag

A Westen a Baxi gyárban készül a Szatmárinak csak nem kompatibilisek az alkatrészek.
Ki fogja vezetni a Szatmári helyette Riellot fog tartani.

[ Szerkesztve ]

Gyógyszerre inni az ugyanolyan,mint akupunktúrára talajtornázni!

(#68356) pjen válasza Chaser (#68354) üzenetére


pjen
félisten

Ez azért nincs teljesen így,Elmü területen például van Geó tarifa,máshol nem nagyon,van szolg.aki csak Henshel -t fogad el,abból is csak a kéket,van amelyik a Csatárit is.Van ismerős ahol simán kivezették dugaljba a "H"tarifás kört.Szerintem lehet vissza és összefoglalót olvasni,de arra hivatkozni mint tények gyüjteményére hiba.

(#68357) Chaser válasza pjen (#68356) üzenetére


Chaser
titán

az is le van írva jogszabályban, és én azt még nem is említettem, de ezért sem kell vele különösöbben számolni, elmü-émász területen elérhető
az h melyik szolgáltató milyen dobozokat fogad el jó kérdés, ha msz-t teljesítik sztem nem kívánságműsor kivéve ha a jogszabály engedi nekik ezt felülbírálni
ettől független az igénylés menete nem változik, és nem terveztem gyártót beleírni, ami 100% két órához dupla szekrény kell, 3-hoz hármas, még az is meg van adva milyen sorrendben kell benne lenniük az óráknak
h tarifánál dugaljozás szolgáltató felöl öngól, ez mindnél alapfeltétel h ne legyen dugaszolható az eszköz - az hogy a "vásárló" javára eltér azt lehet, megint más kérdés ha ez nem szabványos akkor mi van -
csak az igénylés menetét, bővítés árát, megoldást 1x32a-nél nagyobbra alanyi jogon, attól függően mit is tervez valaki működtetni
h, b1 tarifa jellemzőit, működését
de jó h mondtad, ezt is bele lehet venni h szolgáltató függő milyen dobozt fogad el
azért láttuk mekkora küzdés volt csak az, hogy 32a felett további a-ek mennyibe kerülnek, holott az is meg van határozva, nem kell találgatni
nekem pl nagy segítség lettek volna ezek, elmúlt héten csinálhattam volna mást is mint h ezeket nyomozzam:d

szerk: összeszedem majd egyben, nyugodtan hozzátehetsz meg más is, és korrigálhatsz ha valami nem jó, nem kell ott tlegyen nevem az összefoglalóban, csak legyen meg ha már ennyit szenvedtem vele:) és mint láttam másokat is érdeklik/érdekelhetik ezek

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68358) sketchifun válasza Chaser (#68354) üzenetére


sketchifun
senior tag

Átlagérték, abban a tekintetben, hogx az üzem nagy részét ebben az arányban teszi. A maximum érték azt jelenti, hogy legfeljebb ennyi áramot vesz fel, pl indulásnál, nem nevezhető tartós értéknek. A névleges áramfelvétel a mérvadó, illletve a SCOP értékből számolt fogyasztás. Állandó 9A felvétellel 8kW hőteljesítményt kell leadnia. Ellenkező esetben az EU-ban nem is forgalmazható már.

Mérők tekintetében teljesen mindegy, hány fázis áll rendelkezésre. Van, ahol egy fázis van, és mégis van nappali és vezérelt mérés is.

Szerintem túlbonyolítod a kérdést. Amennyiben csináltatsz egy H tarifát, felesleges még vezéreltben is gondolkodni. Ha találsz bojlert, ami a Scop 4-et teljesíti, akkor télen eleget spórolsz vele, hogy nyáron se legyen megterhelő.

Az amperekkel, és jogokkal kapcsolatban pedig, bár nem hivatalos infó, de 32A vételezésére mindenki jogosult. Mindegy, hogy hány mérés van, mindegyiken lehet ugyan annyi. Persze csak ha a hálózat is engedi.

A klímával úgy számolj, hogy egy nagyobb helységre külön klíma kell. Ha van két szobád, egy konyha, fürdő, wc, kamra, akkor mindenképp kell 2 beltéri egység, akár egybeépített kültérivel.

A fürdőszobába mindenképp kell egy fűtőtest, érdemes a Scop értéket itt is figyelni, hogy mehessen H tarifára.

Kivitelezésben nem drágább más megoldásoknál, a Te eseted a lépcsőházi méretlen állapota miatt egyedi.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68359) sketchifun válasza Chaser (#68357) üzenetére


sketchifun
senior tag

A doboz kérdés is érdekes téma. Szolgáltatónként változik. Persze vannak magyarországon rendszerengedélyes szekrények, sokféle, de a szolgáltató dönti el, hogy mit fogad el.

Démász területen pl a Seifel megy, mibe hogy nem is hallottál róla?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68360) pjen válasza Chaser (#68357) üzenetére


pjen
félisten

Két órához a 60x45cm szekrény is jó lehet és az csak másfél.

(#68361) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Lakáson belüli kismegszakító doboz szerelésében elakadtam.
Van az a fésü szerü sín, ami a kismegszakítók fázisát köti össze.
A kintröl bejövö kábelt hogy kötöm össze ezzel a cuccal?
Az egyik lyukba mellészorítom? Nem gáz megoldás ez?

Kösz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#68362) Chaser válasza sketchifun (#68358) üzenetére


Chaser
titán

inverteres cucc pont indulásnál nem vesz fel maximális áramot, legyen bármiről szó, és még egyszer, csak kis matek, _a legrosszabb_ esettel számolva

de hivatalos, h 32 a-re mindenki alanyi jogon jogosult, van rá jogszabály, és az is hivatalos, hogy egyéb tarifákra is jogosult valaki ilyen mértékben ha a feltételek adottak

azért "bonyolítom túl", mert ha vakon hiszek a regisztrált villanyszerelőnek, szépen beadom a kérvényt a1+h-ra, holott már elfogadták a1 32-at és b1- 16-ot, h-t kérhetem külön is - és pláne nem akarom lemondani ha nem kell lemondanom róla -
és azért bonyolítom túl, mert _érthetően_ elmondtam a regisztált villanyszerelőnek miket szeretnék üzemeltetni, és se a h tarifát se a b1-et nem is említette, azt sem, hogy azokat is alanyi jogon megkapnám, de legalább mikor én ezeknek utánanéztem valótlant mondott
- és ha nem néztem/számoltam volna utána, klasszisokkal rosszabbul jövök ki ezek nélkül, kíváncsi vagyok, ezt ki fizette volna ki nekem:) -
szóval más ne szívjon az ügyintézők és szakik hülyesége miatt, kb ennyi

fűtésre jön majd klímás szaki és megmondja h tervezzek, ezek egy ajtóval vannak elválasztva, viszont nem lesz csukva az ajtó - hálórész egy légtérben leválasztva -
esetemben nappali+konyhát kell fűteni, ezek egy ajtóval vannak elválasztva, viszont nem lesz csukva az ajtó - hálórész egy légtérben leválasztva - fürdőnél ahogy többször mondtam lesz kisegítő önálló fűtés -
első körben én bejárat mellé gondoltam a klímát, így a szobába is be tud fújni és ott hallatszik legkevésbé, de ha klímás szaki azt mondja nappaliban legyen a beltéri akkor ott lesz - legrosszabb esetben bejárat mellé menni fog egy elektromos radiátor ha kell, majd a gyakorlat megmondja -

szerk: nem hallottam arról a szekrényről, nem is kellett, nem villanyszerelő vagyok...:)
viszont, ez egy általános tájékoztató, és épp ezért annyit már tudok amennyit kell, a doboz szolgáltatónként eltér/het, pont
innentől fel lehet sorolni melyik mit fogad el, vagy lehet menni a szolgáltatóhoz megkérdezni, de! nem az lesz, h nincs róla semmi vagy hülyeség van, irányadónak bőven elég

szerk: pjen ha ezekhez értesz akkor belevesszük, én azt se tudtam kell szekrény ( : jelenleginél sincs

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68363) Met válasza Bici (#68361) üzenetére


Met
Topikgazda

Villanyszerelő majd beköti oda ahova kell.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#68364) pjen válasza Bici (#68361) üzenetére


pjen
félisten

Igen,az is megoldás.Attól függ milyen kismegszakító,és fogas vagy fésűs sín a megfelelő.

(#68365) Bici válasza pjen (#68364) üzenetére


Bici
félisten

XBS 6-10-16 amperes sínre szerelhető kismegszakítók, és egy ilyen fázissín.
Nagyon vastag alu vezeték jön be a külső villanyóra felől.

Mi a szakszerű helyes megoldás ilyen esetben? A mellészorításnál van jobb megoldás?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#68366) fero02 válasza Bici (#68361) üzenetére


fero02
veterán

Gáz. Alu a rézzel. Időzített bomba. Minimum egy érvég kell az alura. De jobb lenne egy HLAK25-be megfogni és onnan MKH-val vinni a sínhez. Vagyis inkább az ÁVK-ba és onnan a sínt végigengedni.

[ Szerkesztve ]

(#68367) Bici válasza fero02 (#68366) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Eredetileg ÁVK-val volt megoldva, de azt levágja a villany sütő.

Ha külön akarom választani a sütőt a többitől, hogy a sütő elött ne legyen fi-relé, akkor ahhoz nagyobb doboz kell, ami nem fér el. Így sajna le kellett mondanom a fi reléről.

Esetleg egy sok amperes megszakítót kellene főkapcsolóként bekötni a fi relé helyére?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#68368) pjen válasza Bici (#68365) üzenetére


pjen
félisten

fero02 fórumtársnak igaza van a hlak kapoccsal.Sajnos az XBS kismegszakító legalább akkora időzített bomba mint rezet össze kötni alu-val.A bejövő AL vezetéket amilyen vastag amúgy sem Tudtad volna normálisan megszorítani a fogas sín mellett.
A sütőt nem lehet megjavítani?

[ Szerkesztve ]

(#68369) csemberlen válasza Bici (#68367) üzenetére


csemberlen
őstag

A temetés, és a börtön többe kerül mint egy új elosztótábla

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#68370) pjen válasza csemberlen (#68369) üzenetére


pjen
félisten

Hát,ja...vagy egy másik sütő.

(#68371) Bici válasza pjen (#68368) üzenetére


Bici
félisten

Az XBS ennyire szar? A mixvill-ben ezt adták. Milyet kellene helyette vennem?
Egyetértek a kapcsos módszerrel, meg is fogadom a tanácsot, csak gondoltam, hátha mégjobb medoldás egy pl. 40A-s plusz főkapcsolót tenni a többi mellé, és akkor nem kell plusz réz vezeték a kapocs és a sín közé, hanem egyel hosszabb sínnel megoldható lenne.

A sütő vadi új.

(#68369) csemberlen: Nagyobb szekrény nem fér el. Csak úgy, ha másik falra szerelem. Ez lenne a tuti, csak ahhoz legalább fél méterrel errébb kellene tennem, hogy a felfúráskor tuti ne fúrjak el vezetéket. Még a ház bejáratott villanyszerelője sem tudta megmondani, hogy merre mennek a vezetékek, mert építéskor kb. lakásonként máshogy hányták össze.
Ezt a macerát csak akkor vállalom be, ha nincs más megoldás.

A fi relé egyébként anniyra életbevágó dolog? Elötte sem volt, és kb. egy panelben sem láttam ahol eddig jártam.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#68372) macilaci78 válasza Bici (#68371) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A fi relé egyébként anniyra életbevágó dolog? - Dehogy, csak a hiányával kell tudnod együtt élni, vagy halni... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68373) Bici válasza macilaci78 (#68372) üzenetére


Bici
félisten

Oks, akkor mit javasoltok, hogy oldjam meg, hogy a sütő is menjen és a fi relé is megmaradjon?

Most nem tudom fejből, hány mA-s a fi relém, de mekkorának kellene lennie, és a lakás mely részét kell rákötni? Én az egészet rákötöttem.

Ja és egyáltalán miért csap le a fi relé? Akkora induktív terhelése van a sütőnek?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#68374) fero02 válasza Bici (#68367) üzenetére


fero02
veterán

Hiába új a sütő, ha hibás. Azt vidd vissza gariba, ávk-t meg szépen be kell szerelni. Életet menthet, nem játék ez.

(#68375) fero02 válasza Bici (#68373) üzenetére


fero02
veterán

40 A / 30 mA értékű legyen. A hibaáram miatt old le. Lehet a gyárban összeszereléskor odacsíptek egy vezetéket. Vagy rossz a fűtőbetét.

(#68376) Bici válasza fero02 (#68375) üzenetére


Bici
félisten

Okés, megnézem, hogy az enyém hány mA-s, és ha ennél kisebb, akkor ilyenre cserélem, ha nem, akkor első a garit próbálom meg.

Köszi szépen a tanácsokat mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#68377) Met válasza fero02 (#68375) üzenetére


Met
Topikgazda

De ha ő kötötte be a sütőt lehet valamit rossz helyre rakott:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#68378) pjen válasza Bici (#68371) üzenetére


pjen
félisten

Rengeteg házban nincs Fi relé,sőt rengeteg panelban földelés sincs csak a konyhában.De mint esetedben is,előbb jezi,hogy valami hibás,mint,hogy agyonvágjon,vagy ha mégis rajtad keresztül záródik a hiba áram ne engedje azt életveszélyessé növekedni.Attól ,hogy nagyobb elosztó táblát teszel ahol elfér a FI és a sütőt ki tudod hagyni a védett körből az még ugyanúgy életveszélyes lehet.Jó földelés mellett öreg mosó gépet,elszívót szoktak kihagyni.Azért idéznék Hámory Albert:Villanyszerelés könyvéből.Elterjedt az a tévhit,hogy az áram védő kapcsoló korlátozza az ember testén áramütéskor áthaladó áram erősségét.Ez nem igaz.Az áramkörbe került emberen áthaladó áram erősségét az érintési feszültség és az ember ellenállása határozza meg.Érintésvédelmi szempontból mégis előnyösebb,ha a védő kapcsoló minél érzékenyebb,mert így kezdődő szigetelési hibára,sőt esetleg az ember közvetlen fázis érintésére is működhet.

Csak úgy.

30mA nél biztos nem kisebb,olyan csak külön rendelésre van.100mA a következő.

[ Szerkesztve ]

(#68379) macilaci78 válasza fero02 (#68375) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem is volt hasonló. Új sütő, kb fél éves, felső fűtőszál kiégett, le is csapta a kismegszakítót, ÁVK-t és a villanyóránál a vonatkozó fázist. Szerencsére annyira kiégett, hogy utána már nem csapott le semmit.
A sütőt leválasztanám a hálózatról és megnézném, lecsapódik-e. A konnektorosat csak ki kell húzni. A fix bekötésűnél először a villanyóránál csapnék le mindent, majd a sütőbe menő vezetéket húznám ki a wago-ból. Egy fotó előtte nem árt, melyik szál hol volt.

Elpukkanó led fényforrások is csapdossák lefelé ezeket a dolgokat. Pár hetente utazunk vidékre, olyankor úgyis áramtalanítunk majdnem mindent, akkor szoktam a Fi relén a teszt gombot megnyomni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68380) Bici válasza pjen (#68378) üzenetére


Bici
félisten

Igen, alapvetően értem a fi relé szerepét, hiszen ezért építettem be*, csak az új sütő miatt akartam megkötni azt a kompromisszumot, hogy kiszedem.
Azért gondolkodtam el ezen, mert fi relé nélküli lakásokban nőttem fel, és soha nem is hallottam olyanról, akit megrázott volna az áram. Engem többször megvágott, de minden esetben a sulis gyakorlati órákon, meg a szakmai gyakorlaton, ahol áram alatt lévő NYÁK-ot kellett forrasztani. :DDD

Nyilván ez nem jelenti azt, hogy ezután sem fog megrázni senkit ebben a lakásban, ezért is hagyom magam meggyőzni, mert nyilván nekem is fontos, hogy biztonságos legyen.

* Pár hete cseréltem ki az egész dobozt.

(#68377) Met, (#68379) macilaci78: Nem hinném, hogy rosszul kötöttem be. Ugyanarról a konnektorról megy minden más készülék (pl. a 2000W-os vízforraló is), és a sütő más konnektorról üzemeltetve is levágja a fi relét.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#68381) pjen válasza Bici (#68380) üzenetére


pjen
félisten

Pedig akkor egyértelműen a sütő a hibás.

Az előző idézetet azért írtam,hogy lássuk a Fi relé mellett is meg lehet halni áramütéstől.

(#68382) csemberlen válasza Bici (#68380) üzenetére


csemberlen
őstag

1: dugj abba a dug át másik dugaljba próbaként.
2 Vagy a lecsapósba egy másik földelt berendezést.

1: ha nem veri le akkor sütő csere.
2: leveri akkor rosszul van bekötve valami.

3 próbaként dugd be a dugót fordítva.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#68383) Bici válasza pjen (#68381) üzenetére


Bici
félisten

Igen, már én is ezt tartom valószínűnek, csak először azt hittem, hogy a sütő szivárgó árama üzemszerűen nagyobb, mint amit a fi relém el tud viselni.
Azért este megnézem, hogy tényleg 30mA értékű-e a fi relém, mert ha 10mA-s, akkor lehet, hogy tényleg az a gond. Nem?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#68384) sketchifun válasza Bici (#68380) üzenetére


sketchifun
senior tag

Vezéket a sín mellé szorítani tilos, kifog égni. Nem lehet, biztosan égni fog. Tilos. Nem. No.

Alu vezeték mehet megszakítóba is. Kétféle sín van. Az egyik fülei a megszakítón a vezeték helyére mennek. A villás változat a vezeték hely feletti lapos nyílásba való, és a csavar feje szorítja. Így a vezeték helye szabad marad, ha szükséges, vezetéket is lehet bekötni.

Xbs nem ajánlott. Ótvar gagyi fos. Minden cuccuk. Időzített bomba. Helyette Schneider, Legrand, ABB, hager, moeller, eaton, eti, scrack, siemens.

Tűzhelyről villanyszerelő tud mondani okosat, műszeres méréssel.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68385) pjen válasza Bici (#68383) üzenetére


pjen
félisten

10mA es Fi csak kézi szerszámokhoz tesznek,szinte semmit nem tudnál mellette használni.Elvileg egy sütőnek nem igazán szabadna szivárgó áramának lenni.Az inkább a vizes gépekre jellemző,mosógép,pára elszívó stb.

(#68386) sketchifun válasza Chaser (#68362) üzenetére


sketchifun
senior tag

És mindennek átgondolása közben arra is gondoltál, hogy a regisztrált szerelő munkadíja sem ugyanannyi? Avval számoltál, hogy az anyagköltség nem csak a drágább hensel árával növekszik? És avval, hogy a 3 méréshez 3 külön Fi kell? Mindhárom méréshez teljes külön vezetékezés kell.

Jelezném, hogy azért ez nem fenékig tejfel, és nem 15-20 ezer forintról beszélünk, megkockáztatom, hogy a teljes végösszeg 200k-hoz közel van.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68387) aboutterms


aboutterms
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy ház, 2003-as építésű, gondolkodom a megvételén, viszont van egy zavaró tényező. Az összes ablak felett az csíkban penészesedés van. Valószínű hőhidas az áthidaló alatt, ezért ott csapódik le a pára, ami penészedést okoz.
Ablakcsere tervben lenne, mivel elég ramaty állapotú fa ablakok vannak most beépítve. Ha az ablak tetején az áthidaló alá bekerülne pár centis szigetelés az új ablakok beépítése előtt, az megoldaná ezt a problémát vajon?
Van ilyen irányú tapasztalata valamelyikőtöknek?
Köszi a választ!

(#68388) Lauda válasza aboutterms (#68387) üzenetére


Lauda
félisten

Én azt javaslom, nézesd meg a házat és az ablakokat egy szakemberrel, ne sajnáld erre a pénzt. Itt hiába kapsz bármilyen tanácsot, ezt látatlanban nem lehet megmondani mi a probléma.

(#68389) Chaser válasza sketchifun (#68386) üzenetére


Chaser
titán

igen, pont neked címeztem h 190e körül számoltam...:)
mindenesetre ne a kedves regisztrált szerelő döntse már el helyettem, hogy _én_ mit akarok
tájékoztató jelleggel sem mondott semmit, se h tarifáról, se b-ről, semmiről, annak tudatában h _pontosan_ elmondtam neki mért kell bővítés, mit akarok használni
- ellenben azt tudta mondani mikor beesett a h tarifa opciósan miközben vadászgattam mi itt az igazság, h arra is mehet főzőlap, radiátor -
- kb lövése nincs a h tarifáról regisztrált villanyszerelő létére és még abban is valótlant mondott hogy a1 mellett csak b1 _vagy_ h lehet, és mikor szóba került adjam le akkor azt - pedig addig nem lehet leadni amíg nincs meg a pontos eszköz és eladó/beüzemelő - ne én legyek már hülyének nézve...
egészen őszintén, szereltetnél te ilyen szakival? én biztos nem fogok

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68390) fero02 válasza pjen (#68385) üzenetére


fero02
veterán

Milyen kézi szerszámokhoz, mikor 98%-a kettős szigetelésű?! Inkább elektromos-vizi készülékekhez szoktak, pl jacuzzi, tusoló kabin, stb...

(#68391) pjen válasza fero02 (#68390) üzenetére


pjen
félisten

Pl:amaradék 2% hoz,de nekem van fúró gépem ami nem kettős szigetelésű ,például.

(#68392) macilaci78 válasza aboutterms (#68387) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha 14 év alatt az akkor újonnan beépített fa ablakok elég ramaty állapotúak, akkor valami nem kerek. A felületkezelés pereghet rajta kívülről, de sem a szigetelés, sem a szerkezet nem szenvedhetett kárt és az anyag sem deformálódhatott ennyi idő alatt még teljesen gondozatlan fa esetén sem.

Vagy a ház is kuka, vagy az ablak is menthető. Nézesd meg szerintem is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68393) gerisz23 válasza Bici (#68380) üzenetére


gerisz23
őstag

Fi relét próbáltad úgy hogy a sütőn kívül minden rajta volt a lakásban és terhelve is volt nagyobb fogyasztóval?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#68394) csemberlen válasza fero02 (#68390) üzenetére


csemberlen
őstag

Én eddig 10mA-est terven csak egészségügyben találtam. Ott viszont az összes dugalj olyan.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#68395) sketchifun válasza Chaser (#68389) üzenetére


sketchifun
senior tag

Többször dolgoztam már vele együtt, eddig hibátlanul teljesítette a kérésemet.

A tarifákról nem is kell mondania semmit, hisz, egy kivitelező. Nem tervező.

Ha ennyire betonstabil és biztos akarsz lenni a dolgodban, keress egy villamosmérnököt, és megtervezi neked. Pontos költségvetéssel, miegymás.

Neki is, mint mindenki másnak, az a legjobb, ha a legtöbb pénzt kérheti el, a legkevesebb munkáért. Nekem is. Neked is. Akkor miért is bonyolítaná a saját dolgát? Illetve miért felelős a Te szemedben bármiért, ami nem az Ő feladata?

Csemberlen: Jacuzzi, szolárium is 10mA Fivel van szerelve. De hidromasszázs zuhanykabin is csak akkor garis, legalábbis amit legutoljára kötöttem be.

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68396) DoItYourself válasza föccer (#68305) üzenetére


DoItYourself
addikt

Beszéltem vele, átadtam az üdvözletet, de a Föccer név nem ugrott be neki. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#68397) ALI_G


ALI_G
veterán

Cserélni szeretnék műanyag nyílászárót egy tégla építésű lakásban. Sima két rétegű, 5 kamrásnál van értelme jobbat rakni?
A kérdés az, hogy 2 helyiségbe kellene utólag redőny és szúnyogháló. Ahol ablak van, oda én fixet gondoltam, vagy combit a redőnnyel, de az erkélynél teraszajtóhoz milyet érdemes?
A másik kérdés, hogy a konyhában ilyen baromi magas nyílászáró van, vízszintes osztással. Gyártanak még ilyet? Alsó bukó lenne, felső fix.
Céget tudtok ajánlani akik elfogadható minőséget képviselnek? Teljes kivitelezésre lenne szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#68398) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok! Kéményfedlap felrakásához szeretném kérni a segítségeteket.Adott egy 60*50-es fedlap és egy hozzá való kúp. A kúpból gyárilag kilóg egy 6-os forma betonvas kb. 2cm-ert mind a négy sarkán. A kérdés az lenne hogy a fedlapot megkell fúrnom négy ponton hogy a kúpon lévő kis betonvasak beleüljenek a fedlapba?

(#68399) philoxenia válasza Misi1980 (#68398) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem azt bele kéne betonozni a kéményszegélybe. A fedlap vasalt?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#68400) gordonfreemN válasza sketchifun (#68395) üzenetére


gordonfreemN
addikt

keress egy villamosmérnököt
Mondok 10-et aki villamosmérnök és életében nem tervezett vagy látott vill.szerelést se. Ebből egy épületenergetika szakon. Ö sem dolgozik benne és nem is tudná ujratervezni.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.