Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45651) nesa válasza #05304832 (#45650) üzenetére


nesa
veterán

Puffernak PL a regi 10-40L villanybojlert is be lehet rakni.

(#45652) pjen válasza #05304832 (#45650) üzenetére


pjen
félisten

Azon ,hogy lassan ér oda a meleg víz egy keringető szivattyú segítene,mint a panel házakban.A hő ingadozás attól is lehet,hogy mások is használják,és változik a nyomás.

(#45654) Bacusuz válasza #05304832 (#45653) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szerintem a 8-15 mp nem tul sok.
Az hogy lassan ér oda a melegvíz lehet több mindentől.
Nálam pl:
hosszú cső megy a csapig,vagy ha használszasz perlátort akkor kevesebb víz folyik át és lassabban is ér oda.
Nekem a konyhába 30mp mire melegszik,45mp re lesz forró.
A hőtartásra nincs ötletem.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#45656) Ton-ton válasza Mate (#45646) üzenetére


Ton-ton
tag

Jellemzően 2+1 vezetékes rendszer szokott lenni. De biztosat a közös képviselő fog tudni mondani. (Nem értek hozzá, így képről nem tudom megmondani)

http://qtp.hu

(#45657) Ton-ton válasza #05304832 (#45655) üzenetére


Ton-ton
tag

Úgy tűnik leáll zuhanyzás közben a kazán. Próbáld ki erősebb vízsugárral (nagyobb víz kivétel), illetve hogy magasabbra állítod a melegvíz hőfokát a kazánon. És igen, hosszú távon a puffer tartály lehet a megoldás.
A cirkulációs vezeték kiépítése (azonnali meleg víz) elég költséges (a legtöbb csaphoz külön cső, tehát jó részt szét kell verni a lakást), és az üzemetetése is drágább. Ebben az esetben egy keringető szivattyú forgatja meg a vizet a melegvíz cső, csap, cirkulációs vezeték útvonalon, s ez áramot fogyaszt (most kb ugyanennyit fizetsz ki víz és gáz díjban).

http://qtp.hu

(#45658) Mate válasza Ton-ton (#45656) üzenetére


Mate
nagyúr

Írtam a cégnek, akit linkeltek. 2 vezetékes a rendszer, ha jól láttam.

(#45660) philoxenia válasza #05304832 (#45659) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Zuhanyzás előtt fölveszed, utána le. Bár az is megoldás, ha takarékos akarsz lenni, hogy közben el-elzárod a vizet, szappanozol öblítesz. A zuhanyt eredetileg nem a vízesés ihlette, hanem pont a víztakarékosság. ;] Egy vödör vízben meg tud fürödni egy ember...[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45661) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Polikarbonátot 16mm egyik oldalán uv állósat hol lehet venni olcsón pesten?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#45662) biker válasza Bacusuz (#45661) üzenetére


biker
nagyúr

paralel gm, jászberényi út eleje

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#45663) Bacusuz válasza biker (#45662) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#45664) macilaci78 válasza #05304832 (#45659) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nyomáskülönbség kell az átfolyós gázkazán működéséhez, alacsony nyomáson csak köpködi a gázt az égéstérbe. Nyisd meg rendesen a vizet, vegyél nagyobb áteresztőképességű zuhanyrózsát és megoldódik minden problémád.

Mi ezért cseréltük le villanybojlerre a gázost, de ez egy lakásfelújítás része volt.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45666) DeFranco


DeFranco
nagyúr

párásítani kellene nálunk, 35%-ot mér a kínai humido-san, ami ha csal is (nem csal szerintem) elég kevés.

egy régi 30 éves chicco párásító-inhalátorunk van, de az vízforraló elven működik, forró gőzt tol, nagy is, nehéz is, az adminisztrációja sem egyszerű.

van-e valakinek tapasztalata-ajánlása? vagyont nem tudunk költeni rá, az üzembiztonság pedig kiemelten fontos, gyerekszobába lesz.

érdekelne az is, hogy milyen működési elvűt érdemes venni. az ultrahangostól egy kicsit ódzkodom, valahogy félelmetes, hogy "ultrahang" megy a gyerek szobájában

(#45667) Bacusuz válasza DeFranco (#45666) üzenetére


Bacusuz
őstag

Én biztos a radiátorra akasztós porcelánt próbálnám első körben.
Volt egy Solac "Mr. Pin" ultrahangos hidegpárásítónk.
Fehér por volt tőle a lakásban az első perctől kezdve,reggel meg mint ha köd lenne a lakásban.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#45668) DeFranco válasza Bacusuz (#45667) üzenetére


DeFranco
nagyúr

konvektorunk van, de ott nem ér semmit egyébként, próbáltuk, zéró víz párolgott el belőle kb.

(#45669) pjen válasza DeFranco (#45668) üzenetére


pjen
félisten

Konvektorra régen egy lapos tepsit tettünk,lehet olyant kapni,hogy rács van a tetején.

(#45670) DeFranco válasza pjen (#45669) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gyerekszoba, parketta, nem fogom vizes tepsikkel telepakolni a szobát. ennyi erővel maradhatna a régi meleg párásító is, de egyrészt forró gőzt tol (még ha hamar le is hűl) másrészt böszme harmadrészt meg nehezen kezelhető egy lavórnyi vízzel botladozni naponta többször.

[ Szerkesztve ]

(#45671) Melack


Melack
veterán

A cserépkályha felett keletkező meleg levegőt miként lehet a lakáson belül elvezetni? A csövek az ok, de azon belül mivel áramoltatható a levegő? Egy ismerős javasolta ezt a megoldást, de nem találok semmi használható infót.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#45672) Met válasza #05304832 (#45665) üzenetére


Met
Topikgazda

Próbaképpen le is csavarhatod a csőről a fejet, hátha nem az a baj és akkor nem vettél egy felesleges dolgot.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45673) pjen válasza DeFranco (#45670) üzenetére


pjen
félisten

Pedig ahhoz hogy pára legyen víznek kell bent lenni.

(#45674) Met válasza DeFranco (#45670) üzenetére


Met
Topikgazda

lavórnyi vízzel botladozni

Egy üvegben viszel oda vizet? Egy darabig szerintem a gyerek nem fogja felérni a konvektor tetejét, amúgy ha már feléri akkor nem a víz lesz a baj hanem az hogy hozzáér a forró fémhez.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45675) [HUN]Zolee válasza DeFranco (#45670) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Hideg párásító / ultrahangos / kell neked, amibe csapvizet is lehet tenni, kb 10-20e ft közt lehet venni.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#45676) Bacusuz válasza DeFranco (#45668) üzenetére


Bacusuz
őstag

Erre akkor is érdemes lesz odafigyelni,mert később lehet hogy zavarni fog a fehér por.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#45677) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Vennék 15mm-es osb-t melyekből összesen 20db téglatestet kéne kivágnom.
Van gyémánt(fémből) és sima vágókorongom kis-flexhez,ezen kívül egy BD dekopírom.
Szerintetek melyikkel daraboljam?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#45678) pjen válasza Bacusuz (#45677) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem amelyikkel jobban tudsz bánni,a célnak mind két gép megfelel.Én a flexel vágnám,vennék rá egy widia betétes fűrész korongot.Egy vezető mellett szépen egyenesen lehetne vágni.

[ Szerkesztve ]

(#45679) fero02 válasza Bacusuz (#45677) üzenetére


fero02
veterán

Dekopír.

(#45680) föccer válasza Bacusuz (#45677) üzenetére


föccer
nagyúr

Obi-ban feldaraboljak neked. Egyszeru, gyors es szep eredmenyt ad. Ha nem kell szep akkor dekopir, ha turheto kell, akkor kezi korfuresz. Gyemant korong nem viszi a fa anyagot

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45681) Bacusuz válasza föccer (#45680) üzenetére


Bacusuz
őstag

obiban ki is számolgák hogy az én 20 téglalapomat hogyan tudják levágni 2 osb-ből?
mert én már egy órája ezen sz@rakodok....hogy kijöjjön
és kb mibe fájhat szerintetek levágva?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#45682) Met válasza Bacusuz (#45681) üzenetére


Met
Topikgazda

Hát az baj ha Neked kell megmondani hogy szabják ki :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45683) Bacusuz válasza Met (#45682) üzenetére


Bacusuz
őstag

van erre program vagy ő bénázik vele?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#45684) föccer válasza Bacusuz (#45683) üzenetére


föccer
nagyúr

Mekkora teglalapok kellene? mekkora a szabvany osb lap?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45685) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok!

Mivel tudnám a képen látható hézagot kitölteni? A parketta és a küszöb találkozásánál van, cirka másfél centi széles, legmélyebb részeken kb 2 cm mély. Valami volt benne de széttöredezett és szedi ki a porszívó folyamatosan.

Valami olyan dolog kéne amiből tudok keveset is venni, hisz csak ebbe a csíkba kellene :)

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#45686) emre válasza Bacusuz (#45677) üzenetére


emre
veterán

A sima vágókorong milyen vastag?

Én (1mm-es) fémhez való kis méretű (125mm) vágókoronggal toltam le egy ajtó aljából kb 2cm-ert hogy fel lehessen tenni, miután új burkolatot kapott a szoba. Kicsit füstölt de egész jól vitte. :D

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#45687) föccer válasza vwpolopg (#45685) üzenetére


föccer
nagyúr

Epitoipari ragaszto. Bezs szinu. Nem lesz tul tartos, de 1-2 evet talan kitart. Portalanitani, teljes terfogatot kitolteni, sikba lehuzod, hagyod megkotni.

Udv, foccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45688) VIPowER válasza vwpolopg (#45685) üzenetére


VIPowER
senior tag

(#45689) pjen válasza vwpolopg (#45685) üzenetére


pjen
félisten

Hasonló szinű szilikonnal is kinyomhatod.Öreg asztalos haverom szerint hidegenyv fűrészpor és kevés oxi sárga festék keverékével is kitöltheted.Ők a kieső csomok helyét is ezzel az anyaggal pótólták.

(#45691) pjen válasza #05304832 (#45690) üzenetére


pjen
félisten

Azért javasoltam elsőre fa szinű szilikont.

(#45692) Bacusuz válasza föccer (#45684) üzenetére


Bacusuz
őstag

4 db 90x76
8db 90x25
8db 76x25
(cm)
2 db 1250x2500 as osb-n gondolkodtam

Emre: Ajtó aljából már én is vágtam le flexkoronggal,de mikor 20 pontos méretű téglalapot kell vágnom na az biztos bonyolultabb és időigényesebb

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#45693) Bacusuz válasza vwpolopg (#45685) üzenetére


Bacusuz
őstag

a kép bal oldalán egy küszöb?
ha az akkor lehet burkolatváltóval takarnám el

1:Szilikonnal azért nem mert utána gond lesz az ujracsiszolás.A lakk összeveszik a szilikonnal és lakkozáskor szétfut.
2:A legjobb választás egy MS polimer alapú ragasztó tömítő lehet.mint pl: Tytan Power flex,Tytan Fix 2 ms 1000,Mester szuper mindent ragasztó ,stb...
ezekkel csak az a gond hogy fehér vagy áttetszőben van és drága.viszont festhető.(barnára)
3:van még parkatta tömítő,de az sem jó ilyen vastagon

és Pjen asztalos haver ötlete is működhet.
Parkettaboltban lehet szerezni színes javítógyantát esetleg azzal is működhet

Én lehet hogy bevágnék oda egy fát és kész...

egyébbként ide fűrészpor és egyéb anyagok keverékét szokták használni,de ez max 1,5-2mm ig szokott hasznos lenni,azon felül csak idő kérdése mikor törik ki.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#45694) pjen válasza Bacusuz (#45692) üzenetére


pjen
félisten

Tényleg egyszerűbb olyan helyen venni ahol le is vágják. OBI, Bauhaus.

(#45695) ALI_G


ALI_G
veterán

épített itt valaki grillsütőt bontot téglából? Erősen gondolkozom egyben, mert lesz bontott tégla, így egy kis pénzből lehetne egy grillező a kertben. A kéménynél mire kell figyelni? Bográcsozót is akarok egybe :)

pl:

[ Szerkesztve ]

(#45696) Bacusuz válasza pjen (#45694) üzenetére


Bacusuz
őstag

obival beszéltem : 200.-ft/vágás az kapásból 4000.-.
az osb is egy ezressel drágább mint a skandinávon,lassan olcsóbb lesz megrendelnem egy bútorlap-szabásztaton sima fehérből :W

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#45697) zoltan6 válasza Bacusuz (#45696) üzenetére


zoltan6
őstag

kérjél kölcsön,vagy vegyél egy olcsó körfűrészt azzal lelehet szépen vágni,én vágtam nemrég osb lapot,meg bútorlapot dekopírral,de iszonyat ronda lett,görbe meg töredezett. :(

(#45698) pjen válasza Bacusuz (#45696) üzenetére


pjen
félisten

Olcsóbbnak gondoltam,azon az áron már tényleg kapsz piacon egy körfűrészt.Avval szépen kivághatod és a gép is megmarad.Arra figyelj,hogy apró fogú widiás lap legyen rajta.

(#45699) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Köszi srácok

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#45700) madmike válasza madmike (#45592) üzenetére


madmike
őstag

Sziasztok!
Még mindig nem döntöttem termosztát ügyben :DDD
Egy ismerősöm megválna Honeywell cm907-jétől. Utánaolvastam, a kijelzőhibán kívül (amit ha jól tudom garancia nélkül is ingyen cserélnek) mindenki jókat ír róla.
Egy dolog bizonytalanított el. Azt olvastam, hogy kondenzációs kazánokhoz van optimalizálva, mert a beállított hőfok előtt 1,5 - 3 fokkal elkezd ki-be kapcsolgatni.
Egy ezer éves Alfa-favorit 30 kazánnal hogy működne? Nem lenne többletfogyasztás?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.