Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46753) maross válasza biker (#46747) üzenetére


maross
veterán

Nem merem minuszokban hasznalni, nem lesz baja a kicsopogo (helyett ki nem csopogo-befagyo) viz miatt?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#46754) RexpecT válasza maross (#46753) üzenetére


RexpecT
addikt

A modernebb készülékek érzékelik a jeget, és leolvasztják.

(#46755) maross válasza RexpecT (#46754) üzenetére


maross
veterán

Nohat, bamulatos hol tart mar a tudomany. Rakerestem, valoban van benne defrosting, koszi o/.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#46756) biker válasza maross (#46753) üzenetére


biker
nagyúr

Van leolvasztas, es kulon rendelheto talcafutes bele extrem jegesedes esetere

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46758) macilaci78 válasza vwpolopg (#46739) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Li-Po akkukat cellánként tölti a töltő, a Ni-Cd pedig sorba, vagy párhuzamosan kötve, de egyetlen telepként van kezelve.
Ha az akkupakk háza lehetőséget ad a cellánkénti töltésre, akkor valóban töltheted a gyári töltővel. Ha nem, akkor az akkupakk házába kell beépítened egy elektronikát, ami a töltőtől kapott áramot szétdobja a Li-Po cellák közt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#46759) rii


rii
nagyúr

sziasztok

egy ilyen csapnak mi lehet a költsége?

szeretném minél olcsbban megúőszni .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#46760) Dr.Zoo válasza #05304832 (#46748) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha pár oldalt visszaolvasol, linkeltem be az enyém.
190 volt, tokkal-vonóval. 3.5 kW Daikin, a COP-ja 4.02, ami szvsz ennyiért nagyon jó...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#46761) rii válasza rii (#46759) üzenetére


rii
nagyúr

jamegmégannyi, hogy azért gondolnám olcsóbbnak bármilyen csaptelepnél, mert voltaképp nem kell semmilyen flexxibilis cső, nem kell csaptelep, hanem csak a víz forrásától jön a rézcső, bejön a lakásba .... ez így megvalósítható? (Persze a bojlertől is kell jönnie egy rézcsőnek)

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#46762) Dr.Zoo válasza rii (#46761) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Kiköltöztél már, vagy mivan? :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#46763) pjen válasza rii (#46761) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem Tudod magadnak megforrasztani,lehet egy mezei csaptelep olcsóbb.

(#46764) Met válasza rii (#46759) üzenetére


Met
Topikgazda

Szelep+a réz idomok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46765) rii válasza Dr.Zoo (#46762) üzenetére


rii
nagyúr

áá még nem
csak próbálok felkészülni .-((((
talán 8 hét múlva

(#46763) pjen:
az az igazság, hogy a sima csaptelepet se tudom én feltenni .-(((

(#46764) Met:
meg szhabadna kérdeznem, hogy a kúttól a házig milyen cső szükséges?
illeve h milyen idomok kellenek?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#46766) #33253120 válasza pjen (#46763) üzenetére


#33253120
törölt tag

Inkább valami rézpress megoldás kellene ide. A forrasztás itt egyrészt nem lesz szép, másrészt máshogy oxidál, mint a réz, és záros időn belül nagyon a "kényszerűségből lett ilyen" látványt fogja sugallani, nem pedig a "menő vagyok, mert ilyenem van" érzést.

(#46767) rii válasza pjen (#46763) üzenetére


rii
nagyúr

menetes idomokból nem lehet megoldani'?
jameg azért lenne jó még ez a megoldás, mert akkor nem kell mosogató-, kád-, mosdó csaptelepet kutatni ... meg flexibilis csövet se ... hanem csak át kell ütni a rézcsővel a ház falát ,-D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#46768) Dr.Zoo válasza rii (#46765) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Kúttól a házig, ha inni is akarsz belőle, akkor vízhez minősített (kék csíkos) KPE cső.
Meg a hozzá való roppantó gyűrűs toldók.
Illetve beásod (ha rám hallgatsz) 80 centi mélyre. Hátha egyszer lesz még hideg. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#46769) rii válasza Dr.Zoo (#46768) üzenetére


rii
nagyúr

ok, köszönöm! .-)
gyűjtöm őket összefele ...

..... és ha be kell hozni a házba, akkor milyen szigetelőanyagokkal is lehet bevonni a csövet? .-)
mert akkor ki emelni a biztonságos 80 cm-es mélységből

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#46771) pjen válasza rii (#46769) üzenetére


pjen
félisten

A ház belső oldalán hozd fel a csövet a földből,Kpe csővel ahogy eőttem irták,és roppantós vagy menetes idomokkal csatlakoztasd a szerelvényeket.

(#46772) Dr.Zoo válasza #05304832 (#46770) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

A többin nem tudom, de a Daikin klímákon létezik egy éjszakai üzemmód, akkor 20 dB körüli a zajszint. Mint egy szobai ventillátor kábé.
Nyáron a gurulós klíma nettó pénzkidobás, nekem is volt, de eladtam.
Ammenyiért olyat veszel, kicsit több pénzért kapsz hűtő-fűtő inverteres gépet.
A mobil klíma mellett nem lehet megmaradni, iszonyatosan zajos.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#46773) ALI_G válasza #05304832 (#46770) üzenetére


ALI_G
veterán

Szerintem meg ha a klima ala is allsz, es rad megy a 40 fokos meleg, az se zavaro. Kiprobaltam, kifejezetten kellemes! :)

(#46774) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#46772) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Megvan, fűtési módban 19 dB.: [link]

Amit már Csemberlen kolléga is feszegetett, a Nobo panelek nem tudom milyen hatásfokkal melóznak.
Amit én vettem gépet, az 3.3 kW-ot képes fűteni, ehhez a tényleges energia felhasználása a villany hálózatból 1.3 kW gazdaságos módban.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#46775) ALI_G válasza Dr.Zoo (#46774) üzenetére


ALI_G
veterán

Az eszrevehetetlen.

(#46776) Dr.Zoo válasza rii (#46769) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Jobban jársz, ha házon belül állsz ki-be-fel, szóval érted... :D
Nemtudom, a faháznak van beton alapja, vagy trapézbetonon áll?
Ha van alapja, alá ásol, átfúrod az alapot, beviszed a csövet, visszaállítod az alap víz szigetelését, és jóidő.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#46777) csemberlen válasza Dr.Zoo (#46774) üzenetére


csemberlen
őstag

pedig tudnod kellene: 1-es COPjuk van.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#46778) Dr.Zoo válasza csemberlen (#46777) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ennyi energiát már nem fektettem a keresgélésbe, akkor az inverteres klíma a nyerő.
(sima wolfram fűtőszál van benne, oszt' jézus?)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#46779) biker válasza #05304832 (#46770) üzenetére


biker
nagyúr

nem tudom, ki mondta neked ezt a baromságot, hogy egy klímából süvít ki a forró levegő. az a kézszárító vazze
észre se veszed, mikor értelmesen használod (értsd nem úgy mint az átlag ember, aki ki-be kapcsolgatja, hanem beállítasz egy hőfokot, elérte, és tartja a hőfokot)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46780) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a jövőben szeretnék segítséget kérni.
Lenne-e itt olyan ember (esetleg másik topic ami jobban köthető a kérésemhez) aki belső építészettel, lakberendezéssel foglalkozik, esetleg jártas PC-n lakberendező és tervező programok kezelésében.
Ha nem is ingyen egy megbeszélt "jelképes" összegért cserében.

Ha erre sor kerül, átadnám a kellő információkat és elképzeléseket, a modern, minimál stílus jönne szóba hátha valaki új kivitelezésekben és ötletekben tájékozott és képben van.

Nekünk villamossági bolt van szóval elektromosságban és fénytechnikában azért eléggé eltudom engedni a fantáziám de sok másban és összességében is jól jönne esetleg egy kis segítség.
Köszönöm

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#46781) csemberlen válasza Dr.Zoo (#46778) üzenetére


csemberlen
őstag

nem tudom milyen a fűtőszál, de mivel csak a konektorból nyernek energiát nem lehet jobb.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#46782) YAS-dude válasza Kiskokó (#46780) üzenetére


YAS-dude
őstag

Egy ismerősöm megkérdezett egy lakberendezőt, ő 3500Ft/m2 áron dolgozik. Mondhatni jelképes összeg :)

(#46783) macilaci78 válasza Kiskokó (#46780) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lesz itt több szaki, aki kapcsolatban áll lakberendezőkkel otthontervezőkkel, dizájnerekkel, meg ki tudja, milyen hangzatos és divatos megnevezésű emberekkel.
A személyes kontakt, illetve az, hogy a tervező lássa a helyszínt, nagyban segíti az ő munkáját, így a te elégedettségedet is. Egy várost azért írhatnál.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#46784) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hello, sziasztok.
Köszönöm a reagálásokat. egyelőre ez még csak a jövő fél évben várható.
Kicsit körvonalazom a dolgokat.
Főbbként modern bútor elhelyezésre a nappaliban (tv mögötti Bőr fal vagy egyéb) kialakítás és hasonló dizájn elérésében szeretnék ötleteket, kifejezetten ha úgy van látványterv nem is biztos hogy szükséges volna. se színekben se padlólap se semmi csak maga az Ötlet.

Tényleg jó ár ami ismerősöd mondott de pont ezt szeretném elkerülni, mivel nem feltétlen teljes lakberendezésre van szükségem hanem csak bizonyos pár ötletre.
Igaz édesanyám ebben tuti nagy segítségemre lesz nagyon érti és szereti a divatot mindenben és ős is a modern vonalon gondolkozik.
(pl a konyhánk 12 éve lett csinálva de mai szemmel is olyan hatást kelt mint egy Ma épült ház legfrissebb konyhabútora és kialakítása.)

Nem akarok spúrnak tűnni meg semmi, kicsit dióhéjban olyan "szóbeli tanács/ötletadás"-os elbeszélgetésre gondoltam aki jobban képbe van ilyennel.
Sokszor látom és tapasztaltam, is már ennek a jó fórumnak a segítőkész és önzetlen társaságát.
Bármiféle segítséget szívesen veszek majd ha esetleg lesz valaki.
Remélem nem tűnök "ingyenélőnek" vagy hogy is mondjam, csak gondoltam egy próbát megér.
Helyileg Heves megye széle már majdnem Pest megye (pontosabban majd ha aktuális lesz)

köszönöm mégegyszer.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#46787) vwpolopg válasza macilaci78 (#46758) üzenetére


vwpolopg
őstag

Köszi! Még vacilálok mi legyen, mert a ni-cd cellák drágábbak mint gondoltam... 6-8 ezer lenne egy akksihoz a cella és van három... Az úgy nem biznisz, annyi pénzért komplett új gépet veszek 2 akkuval :D Olvasgatok a témában és kikeresem a legolcsóbb megoldást :D

(#46788) csemberlen válasza vwpolopg (#46787) üzenetére


csemberlen
őstag

most már érted, hogy mért kaptad meg :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#46789) vwpolopg válasza csemberlen (#46788) üzenetére


vwpolopg
őstag

Kidobták volna, elkértem inkább, a gépnek semmi baja, ,,csak,, az akksik döglöttek. Gyakorlatilag gazdasági totálkáros, de ez nem riaszt el attól, hogy megcsináljam :D

(#46790) ALI_G válasza Kiskokó (#46784) üzenetére


ALI_G
veterán

Szia! Ami ingyen van az a google, a másik az ingatlan.com-on keress budapesten bármire ami 100 misi felett kezdődik :)
Mi kaptunk ajándékba egy lakberendezővel 2 óra konzultációt, na ez is ingyen volt, nekünk :) Amúgy kb. 15k

[ Szerkesztve ]

(#46791) macilaci78 válasza vwpolopg (#46789) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ebay, aliexpress?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#46792) macilaci78 válasza Kiskokó (#46784) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Milyen dolgok állnak közel hozzád, vagy miket szeretnél elkerülni?
Fával, kővel, bőrrel, textillel, de akár festéssel is nagyon látványos, elegáns, extrém dolgokat lehet elérni a modern vonalon is. Mi cégszinten ilyesmivel is foglalkozunk kivitelezőként, de innen nézve az a legrosszabb, amikor nekünk kell kitalálni, mert a végeredmény megítélése kérdéses.

Modernet akarsz? Valami pasztell színű UV-reagens falfesték, amit egy ledes falmosóval UV-festékkel megvilágítasz és máris lesz szájtátás. Mondjuk, kombinálva ezt egy ledTV mögötti Ambilight-szerű megoldással: TV-nézés közben RGB ledek, egyébként meg az UV-ledek világítják meg a falat.

Az egyik fal nagy részét beáldozni, szilánkosra tört greslapból mozaikkal felrakni, hogy felkússzon az ajtót körülölelve, vagy egész a felső sarokba. Lehet ez akár valami Art Deco-s modern minta is kontrasztos színekkel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#46793) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Köszi mindenkinek.

maci laci : természetesen nem várom el hogy csak úgy hasraütésből csináljon bárki bármit.
De most még csak érdeklődök, ha esetleg valaki majd ha aktuális lenne segítene akkor természetesen minden részletet megosztanék meg vannak alap elképzelések bőven.
A üzletünkből kifolyólag sztem sok helyen lesz a házban RGB ledszalag.

Ez a konzultációs dolog is jó simán megérne 15ezret.
Meg persze ha eljön az ideje biztos a netet fogom bújni naphosszakat.
Köszönöm :)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#46795) DonThomasino


DonThomasino
veterán

6 mm2 es MB Cu merev vezeték vakolatban cső nélkül 47A t bír el maximum ?
Mennyivel célszerű biztosítani?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46796) csemberlen válasza DonThomasino (#46795) üzenetére


csemberlen
őstag

A táblázatban a sor végén ott a válasz. elvileg 25A.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#46797) DonThomasino válasza csemberlen (#46796) üzenetére


DonThomasino
veterán

Melyik táblázat?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46798) biker válasza DonThomasino (#46795) üzenetére


biker
nagyúr

nagyon hivatalosan 25A, ami elég hülyeség, 32-est bárki rátol és még baja se lesz belőle :)
kb az összes lakást így építik: 1F bejövő 10mm2-en, órától 6mm2 a lakáselosztóig, óránál meg 32A C kismegszakító

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46799) DonThomasino válasza biker (#46798) üzenetére


DonThomasino
veterán

Akkor villany főzőlap 32A és egy villany sütő 16A.
Egy dedikált 6 os vezeték a fővezetékről 32 A re biztosítva kevés lenne? :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46800) biker válasza DonThomasino (#46799) üzenetére


biker
nagyúr

Gordon Ramsey vagy-e? aki egyszerre a villanytűzhely 4 körén 100%-on forral vizet, és a sütőbe 270 fokon sül a kövön pizza?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.