Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45551) zoli03 válasza Zewa (#45550) üzenetére


zoli03
őstag

Azt azért nem mondanám, hogy téglába jó a sima fúró is. Én egyszer próbáltam, szenvedés volt csak.

(#45552) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani milyen vágó korongot vegyünk beton párkány levágásához?Rokon vágná le ,de én venném meg.
Ilyen elég lenne?

Ő az áldozat!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#45553) Zewa válasza Orlin (#45552) üzenetére


Zewa
senior tag

Igen, valami ilyesmi vidiás korong kell de hogy melyik az igazi azt majd a rutinosabb kollégák megmondják.

Nesa fontos megállapítást tett, én is eltakarítanám az egész beton párkányt, nem is igazán értem ki az aki szigeteléskor, ablakcserekor bennhagyta?!

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#45554) DeFranco válasza Met (#44926) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na, nem tudom kinek mennyire van meg a sztori, van egy strang, egy beugró, ami most kb. egy bútorhátlappal van elfedve, konyhaszekrény volt ott elég kókány módon felrakva, és amíg próbáltam stabilabban rögzíteni, elfúrtam az oldalt levő kéményt, lévén ha hátfalon nem megy rögzítsük az oldalfalon. nemröhög.

értelemszerűen a szekrény így nem megy vissza, hiszen azért szedtem le, mert nem volt stabil, így hogy a 4 helyett max. 2 de inkább 1,5 ponton volt rögzítve, a többi csak kamu, hiszen a 2mm-es farost lap nem tart semmit.

Met és többen mások is azt tanácsolták, hogy zártszelvényből csináljunk vázat, arra rá a szekrény, meg persze gipszkarton lap, és így stabilan tart.

annyiból változott a felállás, hogy apósom is beszállt a buliba, szerinte az is elég lenne, ha nem szögvasból hanem fából (hogy hívják ezt? léc? gerenda?) lenne a váz, megtartja a szekrényt az is. erre lenne is embere.

én tapasztalatlanságom okán nem tudom felmérni, hogy egy fa váz megtartana-e egy megpakolt konyhaszekrényt (3 ajtónyi hossz, 4 rögzítési pontból 3 lenne ebben, 1 pedig rendes falban a végén), nektek mi a véleményetek? meg lehet stabilra csinálni?

a helyzet az, hogy erre adódik ember és megoldás, a zártszelvényes balhéra nem, így megvalósíthatóság szempontjából ennek most behozhatatlan előnye van.

[ Szerkesztve ]

(#45555) Orlin válasza Zewa (#45553) üzenetére


Orlin
addikt

Mert akkor még úgy volt ,hogy marad. :(
Most azt mondta az ablakos vágjuk végig a szigetelés szintjéig.Ezt kellene megoldani valami erős flex koronggal.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#45556) rii


rii
nagyúr

pjen, philoxenia:

vagy Simon Dale féle megoldásban nem lehet gonodlkozni?

egy erős faszerkezet - és "csak" főlia" van a föld meg a faszerkezet között, .... ha jól értelmezem (több hónapja) ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45557) Zewa válasza Orlin (#45555) üzenetére


Zewa
senior tag

Nem tudom pontosan hogy néz ki a fal szerkezete de ha a hőhíd miatt kialakul páralecsapódás és penészesedés akkor fogsz csak szentségelni igazán. Én bevágnám amennyire csak tudnám és a maradékot pedig kivésném. Most még vakolás előtt kis többletmunkával megelőzhetsz egy sokkal nagyobb szívást. :U

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#45558) Met válasza DeFranco (#45554) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha elég vastag a léc, elég sűrűn vannak az oszlopok és vízszintes kötések akkor elég merev lehet ahhoz a szerkezet hogy ne görbüljön meg a súlytól. Gondolom GK borítást kap, az is merevít rajta.
Ha rendesen falhoz, plafonhoz, földhöz van rögzítve akkor előre sem fog billenni.

Esetleg rajzoltass vele hogy gondolja és megszakértjük:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45559) föccer válasza rii (#45540) üzenetére


föccer
nagyúr

Nehany honapra, max 1-2 evre szeretned megcsinalni,vagy hosszabb tavra?

Ha nagyon olcson akarod megcsinalni, akkor nagyon szar lesz. Rovuden ennyi. Ha rendesen meg akarod csinalni, akkor nem lesz olcso, bar kinek mi az olcso. Rendesen megcsinalni nehany millios nagsegrend. Talajszint alatt felejtsd el a kandallot, hacdak nem akarsz ongyilkos lenni. De arra van egyszerubb, olcsobb megoldas is.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45560) föccer válasza Orlin (#45552) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, ilyen szegmentalt gyemant tarcsa kell. Az atmerore vigyazz, 3 fele meret van. A ket kisebb fajtanak alig nehany centi a vagasi melysege. A nagyobbal meg brutalisan lehet kaszabolni, ha elkapsz vele egy vasat, nagyot tud dobni, vigyazni kell vele.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45561) pjen válasza Zewa (#45550) üzenetére


pjen
félisten

Hyundait vegyél,nekem bejött.

(#45562) DeFranco válasza föccer (#45559) üzenetére


DeFranco
nagyúr

személy szerint én inkább egy könnyen összerakható "lapra szerelt" faházban/sufniban gondolkodnék, szoktak árulni ilyeneket barkácsboltokban is talán, igaz nem 25m2, de a célnak megfelelne.

gödörbe ásva, földmunkával, falazással, szigeteléssel, mindennel sokkal drágábban jönne ki érzésem szerint.

már ha az a cél hogy obamaszelf kicsit el lehessen húzódni elmélkedni a világ dolgairól, barkácsolni, vízipipázni, palackba hajót építeni. lakni ilyenben, komfortosan kb. lehetetlen szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#45563) Met válasza DeFranco (#45562) üzenetére


Met
Topikgazda

Pedig az érzés megfizethetetlen lenne ahogy egy nagy eső után kimenve azzal szembesülne, hogy a meditációs bunkere barlangfürdővé vált :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45564) Bacusuz válasza Met (#45563) üzenetére


Bacusuz
őstag

Jó is a változatosság :Y

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#45565) DeFranco válasza Met (#45563) üzenetére


DeFranco
nagyúr

meditációs bunkere

putrit ilyen szépen még nem neveztek :D

(#45566) macilaci78 válasza DeFranco (#45554) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jó lehet a fa váz is, régen sem dolgoztak mással. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45567) föccer válasza DeFranco (#45562) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze hogyne, ez az olcsoert szart verziot. Jarhato ut ez is kinek mi az igenye.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45568) DeFranco válasza föccer (#45567) üzenetére


DeFranco
nagyúr

apósoméknál szerszámosként teljesen jól szolgál. olyan amilyen de egy alternatíva.

(#45569) föccer : ezt úgy érted, hogy alapja van-e vagy úgy, hogy besüllyesztették a tetőig? nyilván nem arra gondoltam, hogy rii ezt ássa le :D

[ Szerkesztve ]

(#45569) föccer válasza DeFranco (#45568) üzenetére


föccer
nagyúr

Bele volt asva a foldbe?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45570) philoxenia válasza DeFranco (#45568) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kb feléből kihozható nem sok munkával

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45571) DeFranco válasza philoxenia (#45570) üzenetére


DeFranco
nagyúr

feltéve, hogy van otthon egy fél asztalosműhelyed, igen. :K

(#45572) föccer válasza DeFranco (#45568) üzenetére


föccer
nagyúr

Ugy gondoltam, hogy alap felvetes, hogy az egesz a fold alatt legyen.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45573) DeFranco válasza föccer (#45572) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, hát úgy tényleg hülyeség lenne a faház :D

természetesen úgy gondoltam, hogy felállítja rendesen a kert végébe és ott omm-ozik ahogy szeretne :) nekem nem volt egyértelmű, hogy mindenképpen a föld alá kell menni, csak gondolom ez tűnt a legolcsóbb "falazatnak".

de persze lehet, hogy tévedek és cél van az ásással.

[ Szerkesztve ]

(#45574) ALI_G válasza föccer (#45487) üzenetére


ALI_G
veterán

Bosh ixo csavarbehajtom van, azzal nem lehet furni.

(#45575) Ton-ton válasza #46372352 (#45521) üzenetére


Ton-ton
tag

Erre nem a legszerencsésebb választás a KPE. A föld feletti rész gyenge lesz ahhoz hogy önállóan megtartson egy csapot, hajlik össze-vissza. Ha ragaszkodsz hozzá, akkor tegyél mellé egy 40-es szögvasat, amihez rögzíted, így a cső egyenessége is megoldódik.

http://qtp.hu

(#45577) pjen válasza ALI_G (#45574) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Fúrni éppen lehet vele OBI ban lehet kapni bit végű fúrókat azt hiszem 6 mm ig,de eléggé kényszer megoldás.

(#45578) ALI_G válasza pjen (#45577) üzenetére


ALI_G
veterán

Jo, de azzal csak faba menne :)
Mindenkeppen egy orok darabra szeretnek penzt adni, meg ha a 13000es vetelar kecsegteto is.

[ Szerkesztve ]

(#45579) pjen válasza ALI_G (#45578) üzenetére


pjen
félisten

ha Bosch ixo d van,mért nem veszel egy vezetékes fúrót?Aksis fúró csavarozó semmiképpen nem örök darab hisz az aksi tönkre megy.Ha mégis ragaszkodsz az aksis -hoz akkor például egy makitát vegyél azt már használni is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#45580) ALI_G válasza pjen (#45579) üzenetére


ALI_G
veterán

Többször kellett volna már vezetéknélküli, pl mélygarázsban nincs egy dugalj se (minek az? :D). Üvegszálas anyagot fúrtam volna. Azt vinné az ixo?

(#45581) Zewa válasza pjen (#45579) üzenetére


Zewa
senior tag

Szerintem ez erős demagógia. Én dolgoztam pár napot ilyennel és jó kis gép és nem tapasztaltunk lényeges különbséget egy belépő Li-ionos Makitával szemben. (sem üzemidőben, sem maximális forgatónyomatékban sem összeszerelési minőség terén) Utóbbihoz 2 akksi és 3 év garancia jár gyárilag de jelentősen drágább (50 vs 120 euro) Szerintem nem kérdés hogy melyiket érdemes venni hobbi célra..

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#45582) pjen válasza Zewa (#45581) üzenetére


pjen
félisten

"Mindenkeppen egy orok darabra szeretnek penzt adn"Ezért irtam a Makitát,ez sem örök darab,de tapasztalataim szerint a legjobb.Nem belépő szintű gépre gondoltam.

ALI_G:Mint írtam is az ixo csak szükség megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#45583) rii válasza föccer (#45559) üzenetére


rii
nagyúr

(#45559) föccer:
jó lenne hosszú távra persze ...
miért nem lehet föld aklatt kandalló? .-)
minden földházban van tüzelés ... egy kellőképp magas kémény majd kihúzza, nem? vagy más miatt nem lehet kályha-kandalló "pince" szintjén levő szobában?

(#45573) DeFranco:
gondolom a föld alá betenni valamit, meg leszigetelni drágább, mint föld felé ... mert mind a 6 oldal felől szigetelni kell nem kevés víz ellen .....

azért szerettem volna a föld alá, hogy lehessen döngetni a zenét, biztos senki nem hallja meg ha megszólalnak a mélyek ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45584) macilaci78 válasza rii (#45583) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A tökéletlen égés miatt a földön kúszó szénmonoxid nem fog felmenni a lépcsőn a talajszintre. Gyanúm szerint ez lehetett mögötte. Persze megoldás lehet egy jelzőkészülék, ami jó eséllyel folyton jelezne is. A másik megoldás egy olyan kialakítás, ami a ház légterével nincs összeköttetésben: kívülről lehet megrakni.

De ha már úgy is ilyen mélyen akar ásni, esetleg a lakóháztól el lehet hozni a fűtéshez a meleg vizet és akkor radiátor. Meg akkor már a többi közművet. :))

Hangszigetelésre a sima tojástálca is nagyon jó és olcsó megoldás. Igaz, nem túl esztétikus, de elé teszel egy valamilyen színű vékony szövetanyagot, hogy esztétikusabb legyen.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45585) DeFranco válasza macilaci78 (#45584) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a co könnyebb a levegőnél.

(#45586) Zewa válasza pjen (#45582) üzenetére


Zewa
senior tag

Igazad van, átsiklottam felette, nekem a pár sorral feljebb lévő "otthoni barkacsolashoz kellene" szóösszetétel maradt meg bennem.
A " már használni is lehet" mondatodra reflektáltam mert szerintem otthonra bőven jó egy ilyen 50 euros gép és hacsak nem a pénz a legutolsó szempont felesleges otthonra profi gépet venni.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#45587) macilaci78 válasza DeFranco (#45585) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor minden rendben. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45588) ALI_G válasza pjen (#45579) üzenetére


ALI_G
veterán

Makitaban hirtelen ezt találtam: [link]. 13-15k vs 37-40k, elgondolkodtató.

(#45589) föccer válasza rii (#45583) üzenetére


föccer
nagyúr

Co veszelycmiatt, illetve mert az esetlegesen visszaaramlo egestermek eletveszelyt okoz.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45590) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Szeretnék egy olcsó és egyszerű szobatermosztátot venni.
Siemens RDD100.1-et néztem ki. Van valakinek tapasztalata vele? Esetleg 10.000Ft-ig mit tudnátok ajánlani? Nem kell hogy programozható legyen, csupán megbízhatóan működjön.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45591) pjen válasza madmike (#45590) üzenetére


pjen
félisten

1000 ig már programozható is van pl.computherm Q7 is csak 8000ft.Egyébként szinte mindegy,ebben az árkategóriában szinte mindegyik egy táguló gáztartály és egy mikró kapcsoló kombója.

[ Szerkesztve ]

(#45592) madmike válasza pjen (#45591) üzenetére


madmike
őstag

Olyanunk volt, csak villanyszerelési munkák közben sikeresen ki lett ütve, most meg egy ezer éves tekergetős van fent. A Q7-tel nekem nem volt bajom, de menyasszonyom nem szerette,mert a '+' '-' gombokkal csak annyi időre tudta átállítani a hőmérsékletet, amíg a következő előre beprogramozott időpont el nem jött. Ő kérte, hogy ha már újat kell venni, akkor ne legyen programozható. Tudom akkor ott a Computherm Q3, de a Siemens külsőre jobban tetszik. (ezzel bejött egy újabb szempont a design :) )

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45593) pjen válasza madmike (#45592) üzenetére


pjen
félisten

Akkor olyant vegyél ami tetszik formára,belül szinte ugyanaz van az egyszerűkben.

(#45594) KrAt válasza madmike (#45592) üzenetére


KrAt
veterán

Ha a Q7-en megnyomod a Hold gombot, tartja az értéket, amit beállítottál, lehet léptetni ide-oda, akkor is marad :)

(#45596) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.
Adott egy bélelt saválló kémény 200as belső átmérővel.Ha kandallóval fűtök kb.mennyire melegszik át a külseje?Nem veszélyes ha a a tetőgerenda mellett megy és a mennyezet is deszka és ahhoz is hozzá és közvetlenül?

[ Szerkesztve ]

(#45597) philoxenia válasza korcsillio (#45596) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez attól is függ, milyen távol van az a része a kéménynek a kandallótól. Csak a cső van magában, nincs rajta héj? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45598) korcsillio válasza philoxenia (#45597) üzenetére


korcsillio
őstag

Bélelt cső.Belső 200,külső 300 közötte gyapot de mégis nagyon meleg a külseje.

Ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#45599) philoxenia válasza korcsillio (#45598) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kéne még hűtés a füstcsövedre, túl forró a kimenő füst, nem mellesleg ugye az benn fűtene...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45600) korcsillio válasza philoxenia (#45599) üzenetére


korcsillio
őstag

Van rajta hődob

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.