Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45801) Bacusuz válasza pjen (#45800) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ezeken már túl vagyok. :))

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#45802) Ace Ventura válasza Ace Ventura (#45772) üzenetére


Ace Ventura
addikt

45772-re valaki?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#45803) macilaci78 válasza werszomjas (#45795) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szuleimnel van, atfolyos gazbojler es solar rendszer valtott hasznalataval. Hazsnalhato, en most vagyok fel egy teljes furdoszobafelujitason, nekem nem ilyen lett es nem az ara miatt. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45804) werszomjas válasza macilaci78 (#45803) üzenetére


werszomjas
őstag

akkor mi miatt? :B

üdv

(#45805) philoxenia válasza Bacusuz (#45799) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jajj istenem ! :Y Azt azert mar megse kene... :(

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45806) Bacusuz válasza philoxenia (#45805) üzenetére


Bacusuz
őstag

A vizet a csapból.... :O
Szóval 19x1 perlátort keresek még mindíg,mofem nem jó

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#45807) Met


Met
Topikgazda

Műanyag ablak ügyben még eszembe jutott valami.
A tokban van körben egy nút, én azt hittem (még mindig) hogy oda lehet kerek profilú gumiszalagot betömködni és így lehet rögzíteni a szúnyoghálót. Ezt meg is tettem.

Nem lehet hogy oda is kellene valami szigetelés? Nem arra van kitalálva amire gondoltam?
Az ablakon körben 2 helyen van gumi. Régi az ablak.

Esetleg van valakinek kölcsönbe lézeres hőmérője?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45808) zoli03 válasza #46372352 (#45788) üzenetére


zoli03
őstag

A Lidles készlet jó, én még több éve vettem egyet. Az első linkelt kb ugyanaz, mint a Lidles, csak drágább. A második egy Proxxon, ami jó márka, csak éppen 1/4"-os, úgyhogy össze se lehet hasonlítani egy 1/4+1/2"-os készlettel. A harmadik készlet neve nem túl biztató számomra, meg az ilyen vegyes készleteket (bele van rakva pár csillagvillás vagy villáskulcs) nem szeretem.

sanzi89: fogót nem vettem még a Lidlben, de jó alaposan meg lehet nézni/ki lehet próbálni, nekem nem tűntek túl jónak (amúgy vissza is tudod vinni vásárlás után, ha nem tetszene), de legalább olcsók. Mivel a bit nincs semmivel felületkezelve, ezért nem csoda, hogy rozsdásodik (száraz levegőn is). A márkás bit is meg tud rozsdásodni idővel, de én már átszoktam azokra, nem olyan drágák, de tovább bírják és a megmunkálásuk is jobb, jobban illenek a csavarba, darabra meg lehet őket venni (PZ2-t sokkal többet használok, mint mondjuk PZ1-et). Nekem kéziszerszámok közül csak csavarhúzó készletem volt, azzal teljes mértékben meg voltam elégedve, többet nyújtott, mint amit az ára alapján várna tőle az ember (plusz a korábban említett dugókulcs készlet).

[ Szerkesztve ]

(#45809) ALI_G válasza Met (#45807) üzenetére


ALI_G
veterán

nem hallottam még lézeres hőmérőről, nem inkább infrás? :)

(#45810) Met válasza ALI_G (#45809) üzenetére


Met
Topikgazda

Lézer célzós, értsétek jól :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45811) ALI_G válasza Met (#45810) üzenetére


ALI_G
veterán

nekem van egy kinai, de túl kicsit helyre nem lehet vele fokuszalni, inkabb 3 cm+ mivel átlagol.

teraszt senki nem épitett idén?
Akácfa vagy inkább ez a félig műanyag félig fa burkoló a jobb? Igazán jó cikket nem találtam róla.

[ Szerkesztve ]

(#45812) Met válasza ALI_G (#45811) üzenetére


Met
Topikgazda

Ablakkeretet és az üveget mérném vele.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45813) ALI_G válasza Met (#45812) üzenetére


ALI_G
veterán

Üveget nem tudsz vele, átmegy rajta az infra, vagy legalábbis fals értéket mutat.

(#45814) Met válasza ALI_G (#45813) üzenetére


Met
Topikgazda

Ráragasztok egy etikett címkét?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45815) ALI_G válasza Met (#45814) üzenetére


ALI_G
veterán

Ja, úgy menni fog.

(#45817) lsc válasza sanzi89 (#45791) üzenetére


lsc
nagyúr

Egy szóval nem írtam hogy a powerfix jó márka, csak erről a készletről volt szó, értő olvasás. Ráadásul törtem már beta, king tony szerszámot is, akkor soha többet?

Az élet kegyetlen .

(#45821) Met válasza #46372352 (#45816) üzenetére


Met
Topikgazda

A lámpához talán jó lehet ilyen hungarocell tipli.
A korláthoz ilyen hosszú tipli és csavar kell.
A lényeg hogy a tipli vége ne a szigetelésben nyíljon szét hanem a téglában.
Tehát 10 cm a szigetelés+a korlát vastagsága és ehhez kell még hozzá adni azt ami a téglába ér.
Olyan 15-20-es dübel kell szerintem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45822) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Van egy folyosónk ahová laminált padlót akarunk lerakni. Ennek a helységnek a két végén van 1-1 helység ami 3-4 cm-rel alacsonyabban van.
Ide vettem ilyen burkolatváltót.
Kérdésem, hogy ezt mihez kell rögzíteni? A laminált padlóhoz kell csavarozni, vagy a betonba csavarozni?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#45823) Met válasza cafat (#45822) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha a laminálton keresztül lefúrod a betonba az nem biztos hogy jó lesz, lefogja a lamináltat és nem tud mozogni.
Szerintem kis csavarral a laminálthoz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45824) macilaci78 válasza ALI_G (#45811) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ökölszabály: a fa gondozásigényes Tehát ha évente nem olajozod át legalább egyszer, akkor sírni fogsz mondjuk 5 év múlva.

A WPC tartósabb, de a színt kiszívja a nap idővel. Másban nem szenved kárt.

Mindkettőre érvényes, hogy a stafnit le kell rögzíteni az aljzathoz, máskülönben a legtöbb gyártó kifarol a gari mögül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45825) macilaci78 válasza Met (#45823) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Laminálthoz nem csavaroznám, a laminált dilatál, így a burkolatváltó is mozogni fog.
Ha lehet, én ezt elforgatnám 90°-kal, hogy a csavarokat ne függőlegesen, hanem vízszintesen hajtsam be. Már ha erre lehetőség van.

Vagy inkább "F"-profil akár szerelőragasztóval, vagy öntapadós "L"-profil.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45827) föccer válasza #46372352 (#45816) üzenetére


föccer
nagyúr

Lehet kapni hőhíd mentes, beütődűbeles tipliket. Bármelyik, hőszigetelő rendszert árúsító boltban kapsz ilyet. Olyan kell hozzá, hogy minél kevésbé ontsd a szigetelés hatékonyságát.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45829) föccer válasza #46372352 (#45828) üzenetére


föccer
nagyúr

Polisztirol dűbel, vagy szigetelést röggzítő dűbelre keress. Bármelyik röggzítéstechnikai boltban szívesen segítenek. Mondjuk a korláthoz a sima polisztirol dűbel nem lesz jó.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45831) föccer válasza #46372352 (#45830) üzenetére


föccer
nagyúr

Más nagyon nem lesz, ami hőhídmentes. A tányért nyilván le kell vágni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45833) föccer válasza #46372352 (#45832) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, nem a legjobb, de normálisan csak hőhidasan lehet megcsinálni. Illetve a legjobb akkor lehhe, ha még szigetelés előtt lett volna megcsinálva.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45835) föccer válasza #46372352 (#45834) üzenetére


föccer
nagyúr

Megvan már a korlát is? Ha igen, akkor muszáj kivágni a szigetelés egy részét, és valamilyen erőssebb anyagot, keményfa kockát becsavarozni, hogy a szigetelés külső síkjáig érjen, majd ehhez hozzá csavarozni a korlátot. Ha stabilan kell megoldani, akkor a szigetelést mindenkppen meg kell bontani.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45837) föccer válasza #46372352 (#45836) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, meg lehet még próbálni valami vastagabb menetes szárral, de az sem lesz teljesen stabil. Viszont ha a korlát még gyártás alatt van, akkor csináltasd úgy, hogy eleve a falig érjen. A szigetelést ki lehet javítani utána.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45839) föccer válasza #46372352 (#45838) üzenetére


föccer
nagyúr

Kb kizárt, hogy van ilyen kis kiszerelés. Nem maradt belőle? Esetleg a kivitelezőt, aki a szigetelést cisnálta, fel lehet hívni, hátha használak máshol is ilyen színt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45840) DeFranco válasza föccer (#45839) üzenetére


DeFranco
nagyúr

deja vu-m van :D

(#45841) föccer válasza DeFranco (#45840) üzenetére


föccer
nagyúr

Lemaradtam valamiről?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45842) DeFranco válasza föccer (#45841) üzenetére


DeFranco
nagyúr

most néztem nem te írtad, de kb. ugyanazt... :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#45843) föccer válasza DeFranco (#45842) üzenetére


föccer
nagyúr

Jaja, hát na, akkor már ketten beszélünk hülyeséget. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45845) föccer válasza #46372352 (#45844) üzenetére


föccer
nagyúr

A lehetőséghez képest igen, de ezzel sem lesz olyan stabil, mint ha a falra közvetlenüól felfűrnád.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45846) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

anno láttam pár posztot a műanyag nyílászárók esetén történő szellőzőket illetően, most viszont nem találom azt a hsz-t. nálunk is párásodik minden, van egy elég komoly páraelszívónk, de azt nem akarom éjjel-nappal járatni, inkább a ruhák száradásához nyomom be. láttam, hogy van mód utólagos szellőztetés beépítésére, amit úgynevezett higroszabályzású légbevezetőnek neveznek. ha jól értem tehát ezt utólag is be lehet rakni. nekünk kettő szerintem elkelne, éppen ezért taknyolós cégre nem bíznám rá. ismertek tapasztalt szakembert, aki képes tisztességesen elvégezni ezt a műveletet budapesten?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#45847) philoxenia válasza föccer (#45833) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha előtte csinálod, hogy lenne hőhídmentes? A fém csavar mindenképp a falba megy, nem? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45849) philoxenia válasza #46372352 (#45848) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Száz százalékosan átmenő csavar/menetes szár lehet megoldás, csak nem tudom, létezik-e olyan műanyag például ami megfogna egy erkélyt és megérné-e az esetleges többszörös költséget az a pici hőhíd...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.