Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45601) philoxenia válasza korcsillio (#45600) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Látom, de az elég gyengusz ilyen teljesítményre.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45602) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Remélem valamennyire belefér még a kérdésem a témába.
Nos vettünk szülőknek egy új mosógépet, azonban annak a leeresztő csöve rövidebb mint a régié volt.

A mosógép helye természetesen fix.

Hogy lehetne a legegyszerűbben, lehetőleg a mosógép bontása nélkül áthidalni a hiányzó 30-40 centimétert?

Köszi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45603) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Sziasztok,

Budapest, XIII. kerületi munkavégzéshez (lakás) keresek megbízható villanyszerelőt. Van valakinek itt ilyen kontaktja? Köszönöm.

(#45604) philoxenia válasza szabonagyur (#45602) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fixre van kötve a szifonba?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45605) Met válasza szabonagyur (#45602) üzenetére


Met
Topikgazda

Obiban lehet kapni csövet is és szerelő szettet hozzá.
A szerelő szett annyit takar hogy 2 db bilincs és 1 darab toldó.
Én azzal szívtam hogy a ráírt méretnél nagyobb volt a toldó átmérője és nem tudtam betolni a csőbe, szóval ezt ellenőrizd le mielőtt megveszed.

Flashcash csemberlen-t keresd

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45606) szabonagyur válasza philoxenia (#45604) üzenetére


szabonagyur
félisten

Falban van egy kiálló csapszerűség arra kéne rádugni.

(#45605) Met : köszi, keresek majd valami ilyet :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45607) philoxenia válasza Met (#45605) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Belső toldó nem túl szerencsés, olyasmi lenne jó, mint a szennyvíznél használnak: [link]
ilyenből kisebb.

A leeresztő csőröl beszélünk ugye? Jól értettem? ott azért hosszú távon egy ilyen toldásnál a szöszök miatt lehet dugulás... nem tudom, mibe megy be, azt a csövet lehet egyszerűbb lenne toldani...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45608) szabonagyur válasza philoxenia (#45607) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen a víz leeresztő csőről lenne szó.
A falban van igazából így csatlakozó és ennyi a szennyvíz leeresztője.

Valami ilyesmi:

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45609) Met válasza philoxenia (#45607) üzenetére


Met
Topikgazda

Tudom hogy olyan lenne jó de nincs más, néztem mindent.
Régi lakásban a kádba engedett a mosógép, néztem, nem nagyon volt benne szösz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45610) philoxenia válasza Met (#45609) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk a mosdóba megy és egy-egy alkalommal nyilván nagyon kevés van a vízben, csak évek alatt sok összegyűlik. Nálunk a leeresztőcső mintha cserélhető lenne bontás nélkül, de nem esküdnék meg rá, abban az esetben venni kell egy hosszabb leeresztőcsövet és kicserélni.
Nemrég vettük a mosógépet ilyen, ha jól látom. Csak arra nem emlékszem biztosan, hogy rá volt csatlakoztatva a leeresztő, vagy én csavartam fel a mosógép felőli oldalon is..

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45611) Flashcash válasza Met (#45605) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Köszi, írtam neki privátot.

(#45612) szabonagyur válasza philoxenia (#45610) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt az alját mindenképpen le kellene szerelni hozzá, azt meg nem akarjuk.

Lehet a végén itt is megy a csapba egy ideig még..

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45613) philoxenia válasza szabonagyur (#45612) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csapba? :Y

;]

Ha a mosdóig elér, nincs gond: [link][link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45614) szabonagyur válasza philoxenia (#45613) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mosdóba na, fáradt vagyok már.:)

A mosdó szifon átalakítása nem egyszerű, szóval egyelőre az talonban marad.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45615) philoxenia válasza szabonagyur (#45614) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szifoncsere szerintem egyszerű, én is többször csináltam már ilyesmit, fél-egy óra max.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45616) szabonagyur válasza philoxenia (#45615) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt nem lenne egyszerű dolog, túl sokat kéne fúrni faragni miatta.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45617) macilaci78 válasza Met (#45609) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem akkor van benne szösz, amikor szabadon áramlik, hanem amikor van felület, ahol meg tud tapadni.
== és =▬ jellegű toldás közt van különbség.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45618) pjen válasza szabonagyur (#45602) üzenetére


pjen
félisten

Ha kapsz ugyanolyan átmérőjű csövet egy darab gyantás zsugor csővel össze lehetne fogatni,nem lenne a csőben szűkület.

(#45619) fasyrt válasza Met (#45605) üzenetére


fasyrt
őstag

Teljesen jo az a rez toldo, amit linkeltel, nalam kb. fel evig teljesitett szolgalatot.

A csönek a vege nekem kb. 4 centi hosszu gumi volt, a rez toldo kicsit tagitott rajta, bilinccsel rafogatta az ember, kesz. Minimalis a szükület, ha egyaltalan, arrol nem is beszelve, hogy ennek sima a fala, mig a muanyag bordas, aramlasilag sokkal kellemetlenebb, hiaba kicsit nagyobb lehet a belsö atmeröje. Amikor szet lett szedve, nem volt semmi piszok elötte, utana.

A gyantas gumicsö ill. egyeb külsö karmantyu nem igazan jo, mert a gumi vagy muanyag megroppan es nem lesz vizbiztos a toldas.

A mi mosogepünknek a szennycsöve csak akkor cserelhetö, ha felboritod balra/jobbra es a szivattyurol lehuzom, van rajta valami biztosito rugos bilics, kb 2 perc. Azert lett toldva, mert sehol nem talaltam eleg hosszu szennycsövet hirtelen.

(#45620) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Hol lehet pesten nagy választékban zsugorcsövet kapni?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#45622) föccer válasza #46372352 (#45621) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze. Az oszintet megvallva en meg nem jottem ra, hogy hogyan is mukodik az aqua stop. Egyszeruen keptelen vagyok rajonni a logikajara. :D

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45623) pjen válasza Bacusuz (#45620) üzenetére


pjen
félisten

Például a Menta vill nél, a Rix nél a Bosnyák u ban stb.

(#45624) Bacusuz válasza pjen (#45623) üzenetére


Bacusuz
őstag

Koszi megnezem

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#45625) emre válasza emre (#45523) üzenetére


emre
veterán

Asszem bukott a mutatvány. A támfal elem 1000 ft felett van, de ennyit nem akarok kiadni érte. Meglehetne oldani beton zsalu elemmel, de az meg a zasszonynak nem tetszik mert nem szép. Attól tartok majd ha befordul a kocsijával a ház mellé mert bepislogja a tolatást vagy megcsúszik a fagyban akkor már jó lesz az is.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#45626) DeFranco válasza föccer (#45622) üzenetére


DeFranco
nagyúr

dupla héjú cső, ha a belső héj reped, érzékeli a szivárgást (azt hiszem elektromos úton) és zárja a szelepet. én így tudom.

[ Szerkesztve ]

(#45627) Zewa válasza emre (#45625) üzenetére


Zewa
senior tag

Nem vagyok jártas az árakban de esetleg ilyesmi? A horgonyzott acél csak nem horror, követ pedig majdcsak kerítesz bele valahonnan. :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#45629) emre válasza Zewa (#45627) üzenetére


emre
veterán

Kőszi! :R De sajnos függőleges megoldás sem jöhet szóba. :N Olyan 60-80 fokos dőlésben gondolkodok.
Most egy darabig bújom az aprót hátha találok olyan térkövet amiből meg lehet oldani és az első körben szükséges 12-14nm lefedéséhez szükséges mennyiség az általam is megfizethető áron van és a páromnak is elnyeri a tetszését. A nyáron költöztük, egy csomó minden meg lett csinálva, és sajnos a felújításra szánt összeg jelentős része elfogyott de egy darabig még tudnék mire költeni. :)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#45631) pirosvilamos válasza emre (#45629) üzenetére


pirosvilamos
tag

A gyephézagos lap nem játszhat?
mondjuk ilyen

[ Szerkesztve ]

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#45632) emre


emre
veterán

Huhhh, köszi mindenkinek a segitséget. :R
Mobilról kicsit nehéz elegánsan reagálni. :)

A térköves linket holnap jobban megnézem. Most melózok ilyenkor csak a telefon van.

A gyeprács szerintem nem jó ide. Az előzményekben van kép a lejáratról amit meg akarok erősíteni, és fontos lenne olyan legyen aminek komoly terhelhetősége van, ha netán egy kocsi (pl. fával megpakolt ifa) az út szélére ér ne rogyjon be alatta. Minél többet agyalok rajta annál biztosabb hogy 50x30 vagy 50x40 zsaluelemből lesz.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#45633) föccer válasza emre (#45632) üzenetére


föccer
nagyúr

Epits egy patkat a.lejaro ket szelere, amiegovja, hogy az auto lehuruljon az utburkolatrol
Nem kell azt a szep rezsut elcsufitani. Szegelykovet viszonlag olcson lehet venni es arra eleg, hogy megfogja az autot, ha eppen le akarna.durulni. Kerteszetekben, tuzep telepeken. Obi, praktikerben heroin arban van. Leier, semmelrock kivallo minoseg. Ha kicsit olcsobban, kevesbe high end quality is megfelel, akkor erdemes.keresni egy olyan betonuzemet, ahol kezsitenek ilyen elemeket. Hova kellene szallitani?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45634) korcsillio válasza philoxenia (#45601) üzenetére


korcsillio
őstag

Ha kőzetgyapottal körbe veszem azokat a részeket ahol a fához hozzáér az ér valamit tűzvédelmi szempontból?

(#45635) philoxenia válasza korcsillio (#45634) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mindenképp.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45636) DeFranco válasza korcsillio (#45634) üzenetére


DeFranco
nagyúr

van olyan thermofólia amit szerintem direkt ilyen célokra gyártanak.

[link]

nem összekeverendő az ilyenkor a kasszák mellé kirakott 600 forintos kamu hőtükör fóliákkal.

(most nézem, egész nagyon fejlesztettek az obi oldalán.)

ez nagyon jó anyag, annak nem tudtam utánajárni, hogy a fekete filc-réteg miből van, száll-e a levegőben és van-e egészségkárosító hatása.

szerintem nincs, de egy vagy két helyen olvastam olyat, hogy valaki ilyet állítva kelt ki a hasonló megoldások ellen, de nem találtam bővebb infót róla.

[ Szerkesztve ]

(#45637) F34R


F34R
nagyúr

Haliho

Letezik olyan gyors tomito anyag amit 5C fok alatt is tudok hasznalni?

(#45638) föccer válasza F34R (#45637) üzenetére


föccer
nagyúr

Mit akarsz tomiteni, mi ellen?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45639) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Erkélyajtóra szeretnék redőnyt + szúnyoghálót.
A szúnyoghálót hogyan érdemes elrendezni? Én oldal rolósra gondoltam helyspórolás miatt. Ha lenne külön kerete és kifelé nyílna, mint egy ajtó az jobb lenne?
Remélem érthető volt :B

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#45640) macilaci78 válasza bugizozi (#45639) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Oldalrolósat nem szeretem, túl hosszú a rúd, amivel húzod a hálót.
A keretesnek meg több hely kell nyitáskor, viszont egyszerű szerkezet.
Fentről lefelé húzható rolós esetleg?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45641) korcsillio válasza philoxenia (#45635) üzenetére


korcsillio
őstag

Megcsinálom akkor,bár azt hittem(azért vettem ilyen kéményt)hogy ami a két cső között van gyapot az le fogja szigetelni a hőt.

DeFranco:köszi megnézem ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#45642) bugizozi válasza macilaci78 (#45640) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Az nem baj a szúnyoghálónak, hogy télen-nyáron ki van téve az időjárás viszontagságinak ha keretben van? Lenne amúgy hely neki.

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#45643) F34R válasza föccer (#45638) üzenetére


F34R
nagyúr

Kulteri vakolaton keletkezett attorest, vagy repedest. Elsore szilikonos pasztara gondoltam de rajottem hogy 5C fok alatt nem igazan jol hasznalhatok.

(#45644) csibor


csibor
őstag

Lehet egyedi eset. Obi Zoé egykaros konyhai csaptelep, anyagában szakadt szét ~1 év használat után :Y

(#45645) macilaci78 válasza bugizozi (#45642) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A keretnek semmi baja nem lesz, a háló meg cserélhető, ha szükséges.

(Nálunk a macska hamarabb amortizálta, mint az időjárás, a kútszövet viszont bírja mindkettőt. ;) )

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45646) Mate


Mate
nagyúr

Lakásban ahol most lakom rossz a kaputelefon.

Lent kódos tábla van. Fent ilyen készülék:

Analóg, mkt vagy digitális készüléket vegyek helyette?

[ Szerkesztve ]

(#45648) nesa válasza #05304832 (#45628) üzenetére


nesa
veterán

egy puffer tartaly ki tudja simitani az ilyen hullamzast, mondjuk ettol meg nemfeltetlen fog hamarabb odaerni a viz.

(#45649) Met válasza Mate (#45646) üzenetére


Met
Topikgazda

Kérdezd meg őket

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.