Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45401) üszök válasza DeFranco (#45397) üzenetére


üszök
őstag

A mester emberek már csak ilyenek. Nem a sajátjukat rombolják,nem nagyon érdekli őket ha kicsit nagyobb a kár mint amit te feltételeztél.

Viszont nekem is lenne egy kérdésem kéne nekem egy ilyen teleszkóp,viszont ennyi értelmes infót találtam róla a neten. Ha valaki látott esetleg valahol jelezhetné. még postán is megrendelném.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45402) Prémvadász válasza üszök (#45401) üzenetére


Prémvadász
tag

[link]

Nem bűn a lustaság.

(#45403) werszomjas


werszomjas
őstag

SECDOOR biztonsági ajtókat ismeri valaki?

Ez ugyanaz mint a hisec vagy annál komolyabb lehet?

üdv

(#45404) Met válasza pjen (#45400) üzenetére


Met
Topikgazda

DeFranco-nál is :DDD

werszomjas Hisec-nél talán annyival jobb hogy kőzetgyapot szigetelés van benne. Viszont nincs merevítés, semmi.
65 kg-os ajtó? Hááát

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45405) üszök válasza Prémvadász (#45402) üzenetére


üszök
őstag

Ez nem jó. :N Van belőle itthon. Kifejezetten a képen szereplő tipus érdekelne,vagy olyan aminek ugyan az a fej kiképzése,és 150N az ereje.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45406) pjen válasza Met (#45404) üzenetére


pjen
félisten

Szegény,nem mondta,hogy egy autó szervízben lakik.

(#45407) DeFranco válasza Met (#45404) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nálam fúró van kéhlekalássan :D

hegesztő nincs, ezért is nem csinálok szögvasvázat

amúgy valahol akkor is nevetséges, hogy ilyen szcenáriókkal kell készülni, meg ilyen pingvinezés meg szarakodás van a szolgáltatószektorban. nem akarom az itteni szakikat megsérteni, volt már innen (meg máshonnan is) jó tapasztalatom mesteremberekkel, de az itthon maradtak 80%-a csak pingvinezni tud, önérzeteskedni meg közölni a végösszeget. rengeteg helyről hallom ezt, legyen az autószerelés, épületgépészet, vagy valami tanácsadás, bármi. akkor is ha egyébként kifejezetten középmagas árfekvésből választ az ember eleve elővigyázatosságból. rengeteg visszásságot be tudok nyelni tágabb környezetünkből, de ezek piszok módon felk...avarodik az agyvizem, nem utolsósorban azért, mert teljesen kiszolgáltatott helyzet.

random szakipari feladatot rendesen elvégeztetni rokoni vagy erős baráti kapcsolatok nélkül, jó minőségben közel lehetetlennel határos. és nem én vagyok a pechvogel, rengeteg helyről jönnek ilyen visszajelzések.

[ Szerkesztve ]

(#45408) Met válasza DeFranco (#45407) üzenetére


Met
Topikgazda

Amúgy mi ez a pánik? Én még nem láttam olyat hogy a konvektort úgy teszik fel hogy menetes szár van begipszelve a falba és arra van rácsavarozva a konnektor.
Tipli+hatlapfejű csavar, az nem tud berohadni, max a csavar feje törik le ha nagyon balszerencséd van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45409) DeFranco válasza Met (#45408) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lefotózom majd reggel. amit én látok, az egy hosszú menetes szár, amire fel van "akasztva" a konvektor, majd ráfogatva az anyával.

hogy a falban hogy van nem tudom.

ez így ahogy van komplett rozsdabarna. hogy mennyire van rárohadva az passz, vagy igen vagy nem. értelemszerűen próbálok kockázatot minimalizálni értelmes keretek között.

lehet hogy ez nevetségesen paranoidnak hat, de mostanában belefutottam pár mókás sztoriba, kicsit bennem van még.

(#45410) Prémvadász válasza üszök (#45405) üzenetére


Prémvadász
tag

Szerintem már megszünt,talán a Forest forgalmazta.

Nem bűn a lustaság.

(#45411) csibor válasza werszomjas (#45403) üzenetére


csibor
őstag

Nekem O.K Doors gyártmánynak tűnik. Kép alapján ilyen a kerete az enyémnek is. Én megvagyok vele elégedve, de nem véletlen 55K körül árulják őket :)

(#45412) üszök válasza Prémvadász (#45410) üzenetére


üszök
őstag

Szívás..Pedig fillérekből lehetett volna ülés tartó teleszkóp a robogóba.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45413) Nkboy válasza Met (#45404) üzenetére


Nkboy
senior tag

Hisec-ben is van kőzetgyapot.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#45414) Peter.70 válasza werszomjas (#45403) üzenetére


Peter.70
őstag

Én ebben nem bíznék

(#45416) föccer válasza ALI_G (#45393) üzenetére


föccer
nagyúr

Hat, a muszaki leiras azert nem minden. Meg kellene nezni a kiviteli tervet, hogy azon mi van jelolve. Lehet,higy a szigetelesek resznel csak a vizszigetelesekre tertek ki.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45417) harry


harry
veterán

Köszi a tippeket! Nos hát nem hiszem, hogy sok betonnal találkozna, persze nem kizárt, de akkor marad a szenvedés... A tokmány kérdés mondjuk érdekes, nem gondoltam volna, hogy ennyire számít, avagy hogy vannak olcsó gagyi gyors-tokmányok...? Körülnézek még egy kicsit.
Bosch: igen hallottam már sokszor én is. Mi mondjuk nem rég vettünk egyet, hasonló árban (<15k), azzal szerencsére jól lehet dolgozni, bár én is fenntartom, hogy más gyártó is tud ennyit, olcsóbban.

Ja még egy apróság - fúrószárak :D Itt mire érdemes figyelni? Anyag, ár, gyártó?
Kéne persze az is, pár vídiás falba (5,6,8 gondolom elég), esetleg pár "fémhez", csak, hogy legyen (4-5-6-7-8, vagy hasonló, passz).

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#45418) harry


harry
veterán

Kicsit feljebb nézelődve azt látom, vannak 18k körül kék Bosch, Makita 1 2, Hitachi gépek is. Ezek megérnek ennyit / ennyiért mit tudnak, érdemes inkább erre költeni?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#45419) _Petya_ válasza Prémvadász (#45410) üzenetére


_Petya_
őstag

Nekem pont ilyenek vannak, az egyik eleresztette a gázt, valami olaj is kijött belőle. Akkor azt mondod, pont ilyet már nem kapok? Az enyémre DUBR 80N van írva, külsőre pont így néz ki. Milyet érdemes venni akkor helyette?

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#45421) szakalistvan válasza harry (#45417) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Szerintem nem azt írtuk hogy szar lenne az a B&D,én szeretem pl,ennyi penzert.De a tokmányát már rég lecseréltem egy kulcsosra.10es lukat is viszi téglában.Furoszar talan Bosch,egy van Úgyhogy hatos tiplivel rakom fel még a képeket is :)

(#45422) üszök válasza #05304832 (#45415) üzenetére


üszök
őstag

Ez sajnos nem fér el.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45423) DeFranco válasza Met (#45408) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na, mutatom a valót, ez a három csavar tartja: [link]

(#45424) pjen válasza DeFranco (#45423) üzenetére


pjen
félisten

Nem olyan rosszak azok,befújhatod WD 40 el.Ha lehet inkább csillag kulcsal tekerd,ha nem megy próbáld jobbra balra mozgatni finoman.

(#45425) macilaci78 válasza DeFranco (#45423) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Érteni én sem értek hozzá, de amennyire meg tudom ítélni, szopás lesz lekapni. Azon a méretes rozsdás száron végigkínlódni azt az anyát...
Rozsdamaró? Nincs egy villáskulcsod, hogy kipróbáld, meg tudod-e indítani anyát a száron? Tudok kölcsönadni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45426) DeFranco válasza macilaci78 (#45425) üzenetére


DeFranco
nagyúr

franciakulcsom van, és nem én fogom levenni, hanem a szerelő. én nem nyúlok hozzá. meg nem is vagyok otthon.

vegyi anyagokkal egyébként vigyáznék, mert ez ugye közvetlenül a tűztér fölött van, nem 50 fokra hevül fel.

[ Szerkesztve ]

(#45428) üszök válasza DeFranco (#45423) üzenetére


üszök
őstag

Ez nem gáz. Jól hozzá férhetőnek tűnik,egy kis drótkefézés sokat segítene rajta.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45429) DeFranco válasza #05304832 (#45427) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem sértődök meg, mivel nem értek hozzá, ezért fotóztam le, hogy segítsetek megítélni, mennyire necc. ha nem necc, az a legjobb.

vállalom hogy hülye vagyok, ha valamihez nem értek, és ez ilyen. magamnak tanulom a barkács"szakmát" nem volt soha olyan férfiember a közelemben aki megcsinálja, megmutassa, megtanítsa. ehhez képest jól haladok.

@üszök: drótkefe jó ötlet, tényleg, köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#45430) üszök válasza DeFranco (#45429) üzenetére


üszök
őstag

Ha nincs drótkeféd akkor a vékony hajlított végűt vegyél, nem a hagyományos nagy laposat. A vékonnyal jobban oda férni szűk helyekre.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45432) philoxenia válasza #05304832 (#45415) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem konyhapult felnyíló részére kéne ilyesmi, most ollós van, de gyenge, olyan kéne, amiből kettő már elbír mondjuk egy mázsát is akár. Ez mennyit bír, illetve mennyibe fáj?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45433) elessar válasza DeFranco (#45429) üzenetére


elessar
tag

Ilyen, vagy ehhez hasonló van átvezetve a falon.
Nem ám csak befúrunk 3 tiplit oszt jóvan.

[ Szerkesztve ]

(#45434) DeFranco válasza elessar (#45433) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszi, igen, gyanús, hogy ez lesz az.

(#45436) philoxenia válasza #05304832 (#45435) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem elég lenne ha végponton záródna, lehetne ollós is, csak extra erős.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45438) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Nem ide tartozik teljesen, hátha tudok segíteni.
Elektromos lánc fűrészt szeretnék venni. Apróbb ház körüli munkákhoz.
Mit ajánlanátok? Árban max 35-40eFT ig szeretnék vásárolni.

(#45439) philoxenia válasza #05304832 (#45437) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyesmi van most, de elég gyenge.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45440) kisfer


kisfer
aktív tag

Üdv.

Venni szerettem volna egy 23Kw-os kazánt,de sajnos készlethiány van belőle az országban.
Vegyes tüzelésű lemez kazán, Hőterm Carbon.

Jó döntés lenne-e venni egyel nagyobbat ami 28Kw-os,mivel úgy is lesz puffertartályom következő évben,és arra gondoltam hogy akk már azért is vennék nagyobb kazánt hogy az majd könnyebben felfűti a pufit?

Henco cső lesz,lemezkazán, min. 1000l-es puffer.

Az lenne még a kérdésem hogy mennyire számít, min változtat az hogy a kazánon hátul vagy felül van a füstcső?

Kémény még nincs beépítve szóval tudok variálni az elhelyezésén.

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#45441) Dr.Zoo válasza RaPiDsHaRe (#45438) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szi!

Pölö?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#45442) philoxenia válasza Dr.Zoo (#45441) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jó ár.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45444) Met válasza vodrosjozsi (#45443) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem érzi senki, de itt tudod magad hirdetni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45445) csibor válasza RaPiDsHaRe (#45438) üzenetére


csibor
őstag

Lidl, Aldi. Aldi-ban pár napja láttam készleten. Ami mellette szól. 3 év garancia, és működik. De ne legyen rá szükséged :)

(#45446) vodrosjozsi válasza Met (#45444) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Oké köszi

RaPiDsHaRe: al-ko is is van ennyiért és talán még olcsóbb de ugyanez a teljesítmény. Praktikerben kapható de inkább a bauhaus-ba vedd meg.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#45447) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Eldöntöttem hogy a TITAN K66 ASC zárbetétet veszem és 2db-ot. Adnak ajándékba egy olyan szolgáltatást hogy azonos kulcsal nyithatom mind a két zárat? Szerintetek? Nem rejt ez biztonsági szempontból aggodalmakat?

(#45449) pjen válasza SG3rg0 (#45447) üzenetére


pjen
félisten

Mért rejtene?Már olyan is van:beviszed a kulcsot és kérhetsz hozzá x számú zárat.Tehát ha elromli,a zár nem kell megint rakás kulcsot másoltatni az új zárhoz.

(#45450) SG3rg0 válasza #46372352 (#45448) üzenetére


SG3rg0
őstag

[link]
És 10% kedvezménnyel és ezzel az azonos kulcsal 22.000Ft ( nekem 40x50 kell )

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.