Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46101) biker válasza DonThomasino (#46097) üzenetére


biker
nagyúr

Vakolatba csak MM-Fal vezeték szerelhető. Minden más vezetéket (M-Falra már elvileg nem létezik) csőbe kell húzni, cső meg vakolatba nem fektethető, csak vakolat alá falazatba.
Ha csőben van, és nem egyedül, akkor A
ha egyedül van csőben, akkor meg lehet cserélni :)

Szóval olyan hogy "szerintem" olyan nem létezik. Határozzuk meg, milyen vezeték, hogyan szerelve, és főleg milyen hosszan, amiről eddig szó nem esett

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46102) pjen válasza biker (#46101) üzenetére


pjen
félisten

Az hogy a cső vakolatba vagy falazatba van fektetve a vezeték terhelhetősége szempontjából teljesen mindegy.Nem tudom mennyit szereltél Pl felújítást ahol a szép egyenes falazaton 1 és 5 cm között változik a vakolat vastagsága.

(#46103) csemberlen


csemberlen
őstag

Urak, meg kéne nézni a táblázat utolsó oszlopát. Az adja meg, hogy mennyi lehet a biztosító értéke. A többi meg azt, hogy hány ampernél nem ég szét.
Valamint azt se árt figyelembe venni, hogy a vezetékkel akarunk-e falfűtést csinálni, és hogy emiatt mennyi lesz a veszteség.
Nem utolsó sorban: kalkuláljuk bele, hogy az utóbbi évek nagy árversenye miatt a kábelek keresztmetszete se a ráírt értél.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#46104) biker válasza pjen (#46102) üzenetére


biker
nagyúr

Kedves Kolléga!

Idézek tőled:
"Szevasztok.B csoport. 2,5mm 27A.
Vakolatba helyezett vagy falra ragasztott vezeték.
Legfeljebb 5 egyerű főáramköri vezeték szabadon elhelyezett védő csőben vagy kábel csatornában
Legfeljebb 5 erű közös köpenyű főáramkörű vezeték.
Egyszerű főáramkörű vezeték rögzítve szerelve.
Egyszerű főáramkörű vezeték terített szereléssel,vezeték átmérőnyi távolsággal.
Egyszerű segédáramkörű vezeték védőcsőben védő csatornában vagy kötegelt szereléssel."

Nos, ugye nem baj, hogy már ha védőcsőben van, és falban, akkor A csoport???

A te írásodban is ott van, ha figyelsz, hogy szabadon szerelt védőcsőben VAGY vakolatban.
Tehát a falazatban lévő védőcsőnek ez nem jó!

A csoport: vakolat alatti védőcsőbe, vezetékcsatornába húzott vezetékek
B csoport: vakolatba helyezett vezetékek, kábelszerű vezetékek, szabadon elhelyezett több erű közös burkolatú vezeték, hordozható készülékek csatlakozózsinórjai.
C csoport: egyszerű főáramköri vezeték szabadon szerelve, egyszerű segédáramköri vezeték rögzítetten, szabadon vagy terített szereléssel.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46105) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Száz szónak is egy a vége, a főzőlap nem, porszívó, ami másodpercekig ad induláskor csúcsterhelést. Tartós használatban és évek alatt a vezetékről majd jól el lesz felejtkezve, közben az minden használatkor fog melegedni, melegedéskor eleve romlik a vezetőképessége, gyorsabban fog öregedni, még jobban romlik majd melegedéskor az érték. Nekem nem tűnik ez biztonságosnak. Nem kötnék rá itthon, az biztos. Kicentizni ilyesmit szerintem nem szabad. Azonkívül jelenleg inkább az egyre több elektromos fogyasztó a jellemző, valószínű fog új fogyasztó belépni időnként, növelve a terhelést.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46106) YAS-dude válasza DonThomasino (#46086) üzenetére


YAS-dude
őstag

Mondjuk a vezető hosszát sem kéne figyelmen kívül hagyni a szükséges keresztmetszet megállapításához...

[ Szerkesztve ]

(#46107) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Most,hogy bent vannak az új ablakok majd ki kell javítanunk a szigetelést pár helyen.Be kell fordulni az ablakhoz.A kérdésem az lenne mennyire menjen rá a redőnyre?Vagy ne is menjen rá kicsit sem?Vannak rajta ilyen ki "bogyók".Azoknak amúgy mi a funkciójuk? :) :B

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#46108) emre válasza Orlin (#46107) üzenetére


emre
veterán

A bogyók takarják a csavar fejét hogy megfelelően esztétikus látványt nyújtson.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#46109) Orlin válasza emre (#46108) üzenetére


Orlin
addikt

Aham.Értem! :D
És a szigeteléssel mennyire forduljunk majd rá a redőny tokra?Vagy csak a széléig vigyük?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#46110) emre válasza Orlin (#46109) üzenetére


emre
veterán

Véleményem lenne, de ehhez sajnos nem értek, potenciális hülyeséget meg inkább nem akarok írni.
De mindjárt mutatok valamit a témában ha végre tudom csatlakoztatni a telefonomat.
mod: összejött :)
A szomszédnak így sikerült megoldania

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#46111) Ton-ton válasza Orlin (#46109) üzenetére


Ton-ton
tag

Ne fordulj rá a szigeteléssel. Jellemzően a lefutók (az a függőleges műanyag sín) tartja az egész redőnyszekrényt. Ha gond van a redőnyöddel, ezt jó ha le tudod venni...

http://qtp.hu

(#46112) DonThomasino válasza biker (#46101) üzenetére


DonThomasino
veterán

4-5m lehet a hossza sajnos pontos adattal nem szolgálhatok.
Egy képet találtam MM fal vezeték vakolat alatt cső nélkül.
NAgy kép : [link]

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46113) Orlin válasza emre (#46110) üzenetére


Orlin
addikt

Minimum így kellene majd nekünk is.Akkor nem húzzuk rá.Persze előbb kellett volna rakatni az ablakokat és utána szigetelni,de akkor még nem volt tervben az ablakok cseréje... ;]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#46114) emre válasza Orlin (#46113) üzenetére


emre
veterán

Az előbb lemaradt, hogy a linkelt képen szerintem nem a legoptimálisabb megoldás látszik, de hogy hogyan lehet szakszerűen elvégezni az engem is érdekelne.
Nekem is van egy bejárati ajtóm és 4 ablakom ami cserés, illetve a tetőt is javítanom kell majd (ide valszeg lindab lemez lesz). És ezeket úgy szeretném megcsináltatni, hogy később a szigeteléssel se legyen probléma.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#46115) Orlin válasza emre (#46114) üzenetére


Orlin
addikt

Akkor várunk valakit aki ért hozzá! :)
Nekem jövő tavasszal nyáron lesz aktuális.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#46116) Ton-ton válasza emre (#46114) üzenetére


Ton-ton
tag

Optimális megoldás... Az ablakra tetetsz tok toldót, olyan szélességben mint a szigetelés. Erre fog rátakarni a szigetelésed, és a tokra kerül a redőny lefutó. Tehát ott kisebb lesz az ablak (üveg felület), vagy változtatod az ablak nyílás méretét is (ami engedély köteles elvileg).
Amennyiben nagy mértékben szeretnél szigetelni (passzív ház jellegű), akkor viszont motoros redőny, hogy ne kelljen a tokot megfúrni (mondjuk ott már szinte kötelező a szellőző rendszer is)

http://qtp.hu

(#46117) Ton-ton válasza Ton-ton (#46116) üzenetére


Ton-ton
tag

És az ablak külső falsíkra kerüljön ha lehet, ne a fal közepére...

http://qtp.hu

(#46118) Met válasza Ton-ton (#46111) üzenetére


Met
Topikgazda

+1

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46119) Orlin


Orlin
addikt

Ha már ablakok most találtam! :C :Y

Mariska néni és a disznó ablakbeépítők

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#46120) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Nagyon úgy fest, hogy a fürdő felújítása során valami félre csúszott, aminek eredményeként vizesedés nyomai láthatóak.
A kérdésem az, hogy a lefolyóba önthető színezőt hol tudok venni, hogy szűkíteni lehessen a helyet és kizárni pár lehetséges hibaforrást?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#46121) Nkboy válasza Orlin (#46119) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nem értem mi a probléma. Ki lehet nyitni, ki lehet, tehát működik. :D

Ez a hiba tipikusan arra vezethető vissza, hogy a nyílászáró, úgy kerül beépítésre, hogy a szárnyak nincsenek leakasztva. Ebből még az is valószínűsíthető, hogy sem csavart, sem rögzítőfület nem alkalmaztak beépítéskor. Fix ablakoknál is gyakran előforduló hiba, hogy fordítva vannak beépítve.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#46122) biker válasza DonThomasino (#46112) üzenetére


biker
nagyúr

akkor B
ha ezze kezded, nincs félreértés

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46123) Met válasza macilaci78 (#46120) üzenetére


Met
Topikgazda

Ételfesték?
Azt tudod hogy viszonylag sok idő amíg meglátszódik a falon feltéve ha tényleg csak szivárgás.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46124) macilaci78 válasza Met (#46123) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem ázik, mióta visszacuccoltunk október elején. Október vége-november elejére már volt látszatja. Öntögetem vagy egy hónapig, hogy a szennyvíz hülyeségét ki tudjuk zárni.
Ételfesték milyen arányban? Mennyi menjen a lefolyóba egyszerre és naponta hányszor? Bézs, barna, barackvirágszín az, ami van a falon (festés, csempe, fuga), gondolom, egy kék, vagy zöld elég kontrasztos lesz...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#46125) Met válasza macilaci78 (#46124) üzenetére


Met
Topikgazda

Ez a nehéz ebben, mikor és mennyi.
Ha több lefolyó van akkor érdemes két különböző színt választani.
Milyen arányban? Lövésem sincs, legyen színe rendesen.
Ha gyors látszatot akkor akkor annyi menjen amennyi a csövön ki fér, ha lassút akkor használat után menjen a színezősből még annyi amennyi lefolyt a normál vízből.

Milyen lefolyó ez?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46126) DonThomasino válasza biker (#46122) üzenetére


DonThomasino
veterán

És maximum mennyit lehet ebből kihozni
tökéletes biztonsággal ? :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46127) macilaci78 válasza Met (#46125) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A nappali fürdővel közös fala vizesedik lent a szegélyléc mellett, illetve az MDF ajtókeret dagad.
A fürdőben az ajtótól nézve van: mosógép+bojler túlfolyó, zuhanykabin, mosdókagyló, padlóösszefolyó, strang.

A szakma azt tartja, hogy a stranghoz legközelebbi lefolyónál kell kezdeni, és ha nem vezet eredményre, mégy tovább. Így ki lehet szűrni szakaszosan, melyik kiállásnál van a hiba.

Na most öntsek le mondjuk 40 liter színes vizet minden fürdés után? :U Leöntöm, ha ezt így kell csinálni, de egy gondolomra ez erős.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#46128) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Hivatalosan vezethetek áram vezetéket a lépcsőházi falamon?
hogy a lakásban ne kelljen rombolni.
Lehetőleg olyan válaszoljon aki biztosan ismeri a szabályt. :)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46129) Met válasza macilaci78 (#46127) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem hallottam még olyanról aki így kereste volna meg a szivárgás helyét, de én biztos bontanék. Nyilván így felújítás után rossz érzés de az ázás is az.
A zuhanykabin az épített vagy valami falhoz állított műanyag cucc?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46130) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok !

A hoppe kilincsek között minőségben vannak különbségek?
Gondolok itt erre vagy erre .
Csak a formavilág miatt más az ár?

(#46131) philoxenia válasza DonThomasino (#46128) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Külső vezeték? Falsarokban például.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46132) pjen válasza DonThomasino (#46128) üzenetére


pjen
félisten

Gondolj bele,valaki bever egy szöget és .agyonvágja

(#46133) csemberlen válasza DonThomasino (#46128) üzenetére


csemberlen
őstag

Tulajdonképpen lehet, hogy most is vezetsz. A villanyórádtól az elosztótábláig. Mért nem jó bent falon kívül csatornában? Gondolom a tűzhelynek szeretnéd.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#46134) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Nagy nehezen rátaláltam arra a kábelcsatornára ami nekem jó lenne. Csak éppen nem találok kiskereskedelmi céget ahol kapni lehetne. Kopos termékekről van szó. Segítene valaki hol kaphatóak?

8733 i2 sik idom

És a hozzátartozó csatorna

Ez még elvileg kapható is, de a sík idomot nem találom. Jó lenne egy helyről beszerezni. Előre is köszi a segítséget.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#46135) DonThomasino válasza philoxenia (#46131) üzenetére


DonThomasino
veterán

Olyan vezteket veszek amilyen szukseges es csatornaba. Nekem annyi a lenyeg h 6 os legyen.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46136) DonThomasino válasza pjen (#46132) üzenetére


DonThomasino
veterán

Aki bever egy szeget a csatornaba az meg is erdemli.
Biztositom kismegszakitoval eseteleg egy fi relet meg bevallalok.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46137) DonThomasino válasza csemberlen (#46133) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igen a tuzhelynek.Jonak jo de ezt szeretnem elkerulni. Most lett kesz minden a benti dobozban nincs tobb hely ossze vissza kene furkalni nem akarok mar rombolni furkalni.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46138) biker válasza DonThomasino (#46135) üzenetére


biker
nagyúr

4mm2 elég, nem kel 6
Nálunk (hála a gyík kivitelezőnek) 2x2,5mm2 van, 25A bizti, soha nem ment még le, 4körös kerámia
Nem a legjobb, de....

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46139) biker válasza nyikszi (#46134) üzenetére


biker
nagyúr

Sokkal szebb lesz halál pontosan gérbe vágva
A csatorna erezett, ez meg nem
Amugy mindig rondább a sarok/toldó elem, mert más technológiával készül, máshogy öregszik és fakul
A csatorna hosszanti extrudált, emiatt a forró anyag azonnal érintkezik a levegő oxigénjével, a másik zárt kamrás fröccsöntött
A felület más porózussággal szilárdul levegőn mint öntőformában

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46140) pjen válasza DonThomasino (#46136) üzenetére


pjen
félisten

Azt hittem be akarod vésni.először használd így,látod a forum társnál is elég a 2,5 mm vezeték.Egyszerre szinte soha nem fog menni minden max percekre.

[ Szerkesztve ]

(#46141) DonThomasino válasza biker (#46138) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nyílván elég a 4 de ha több az csak jobb.
Tanulva az esetből inkább túlméretezném. :R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46142) DonThomasino válasza pjen (#46140) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha 2x2.5 lenne nálam is akkor egy hangom se lenne.
Nálam sajnos csak egy dedikált 2,5 ös vezeték van. :R

Viszont arra a kérdésre hogy mennyire lehet biztosítani
EGY 2.5 vezetéket teljes biztonsággal?
Senki nem válaszolt....

Azon gondolkoztam még...
Létezik vmi biztonsági megoldás ami képes figyelni a vezeték állapotát?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46143) pjen válasza DonThomasino (#46142) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem Nálad a kép alapján 3x2,5mm mmcu vezeték van,25A re nyugisan biztosíthatod.Végeredményben terhelheted egy ideig 25A el és egy infrás hőmérővel ellenőrzödde inkább normál használat mellett mérd hőmérőve.Esetleg mmérheted az átfolyó áramot is szerintem sosem lesz 25A.

[ Szerkesztve ]

(#46144) DonThomasino válasza pjen (#46143) üzenetére


DonThomasino
veterán

NEM!

Az már a komplett konyha amit látsz a többi vezeték másnak van fenntartva.
Persze ha egyet beáldozok valszeg 2x2.5 már OK
de az megint újabb rombolás bent a konyha bútor stb.

Engem konkrétan az az egy dedikált szál biztosítás érdekelne.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46145) pjen válasza DonThomasino (#46144) üzenetére


pjen
félisten

Ezt nem értem.Mi az hogy 1 dedikált szál?legalább egy érpárnak menni kell.

(#46146) DonThomasino válasza pjen (#46145) üzenetére


DonThomasino
veterán

Egy hármas vezeték null fázis föld.
Bocs rosszul fogalmaztam.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46147) pjen válasza DonThomasino (#46146) üzenetére


pjen
félisten

Na,ha ez 3x2,5 és ez megy a tűzhelyhez 25A biztosíték és kész.

(#46148) biker válasza DonThomasino (#46142) üzenetére


biker
nagyúr

pjen: 2x2,5mm2 párhuzamosan :) vagyis 5 szál drót: 2xL 2xN 1xPE

DonTohomasino: 25A B tipusú, az az indukciósnak nem árt
ez ugye 27-28A-t bír kb egy órán át, 30A-t is kb 5-10 percig. ez ugye négy körre feltett hideg víz forralása EGYSZERRE
nem lesz sose. hányszor főznél maxigázon négy körön? Te vagy Gordon Ramsey?
nem, egyen lehet hogy megy ezerrel a tésztafőző víz, de akkor a többin gondolom max párolsz, vagy egyéb, 2-3-4 fokozatokon, mert egyszerre minden maxigázon az felügyeletet igényel ám a kaja részéről :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46149) DonThomasino válasza pjen (#46147) üzenetére


DonThomasino
veterán

:DDD Sztem félre értesz.

Ezekből amit látsz 1 vezeték megy a tűzhelyhez,
a konhya pult alatt már csak egy vezetékem van sajnos.

Egy 2.5 vezetékre be se köti nekem senki számlásan
mivel a szabály az hogy 4 vagy fölötte ergo garancia ugrik.
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46150) pjen válasza biker (#46148) üzenetére


pjen
félisten

Végeredményben nem tom mi bajod a kivitelezővel,lehet ilyen drótja volt.A célnak megfelel.

DonThomasino.Ha Te kialakítasz egy bekötési pontot,mondjuk egy doboz benne egy szabványos tűzhely csatlakozó,senki nem fogja vizsgálni a betápját.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.