Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45451) Met válasza SG3rg0 (#45447) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem, ha elveszted a kulcsot és ott áll a becsületes megtaláló az ajtóban tök mindegy hogy egy kulccsal nyitja ki a két zárat vagy kettővel.
Viszont jó hogy nem kell keresgélni hogy vajon melyik kulcs nyitja a felső zárat (ha ugyan olyan a zárbetét).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45452) Ton-ton válasza SG3rg0 (#45447) üzenetére


Ton-ton
tag

Egy házon vagy lakáson belül szerintem nem (ha kulccsal jut be a betörő, akkor mellékes hogy ki tudja-e nyitni a másik ajtót is).
Biztonsági kockázatot inkább csak akkor jelent, ha a lakást és az irodát nyitja ugyanaz a kulcs. Illetve azon érdemes elgondolkodni, hogy egy kulcs elvesztése esetén két zárbetétet kell cserélni. Megér ennyit a kényelmed? (mármint hogy addig csak egy kulcsot használsz) Elég magadban válaszolni, nem tartozik rám :-)

http://qtp.hu

(#45453) pjen válasza Ton-ton (#45452) üzenetére


pjen
félisten

Nem okvetlen kell cserélni a zárat ha elvesz a kulcs,van ahol,beviszed a zárat és cslnálnakozzá kulcsot.Ha nem írod rá a címed a kulcsokra,senki nem tudja melyik zárat nyitja.

(#45454) Nkboy válasza pjen (#45453) üzenetére


Nkboy
senior tag

Feltéve, ha kulcs nélkül ki tudja operálni a zárat. :D

Met: Minden lehetőségre gondolni kell. :) Lehet, hogy van több kulcs, egyik általában a lakásban, jól elzárva, a másik meg egy családtagnál, aki éppen külföldön tartózkodik.

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#45455) Met válasza Nkboy (#45454) üzenetére


Met
Topikgazda

Általában nem egy kulcsot adnak egy betéthez;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45456) pjen válasza Nkboy (#45454) üzenetére


pjen
félisten

Vannak erre szakosodott válalkozók.Hivatalos zárnyitó szakember.

(#45457) SG3rg0 válasza pjen (#45456) üzenetére


SG3rg0
őstag

A kulcsokhoz van kódkártya, ami alapján megcsinálnak annyit kulcsot amennyit szeretnél.

(#45458) pjen válasza SG3rg0 (#45457) üzenetére


pjen
félisten

Ez igaz,csak ezek a kódkártyák elvesznek.Én most pont a fordítottját írtam.Ha elomlik a zár a kulcs alapján csinálnak másik zárat.

(#45459) szabjan válasza kisfer (#45440) üzenetére


szabjan
tag

Az ötlet jó. Nagyobb kazán jól jöhet. Amennyiben a leendő kémény is engedi.Jelentősen lehet vele rövidíteni a felfűtési időt. Viszont puffer nélkül egy 28 kW os kazán egy pl. összesen 10 kilowattnyi radiátort tartalmazó rendszeren azonban öngyilkosság. Érdemes kivárni a puffert és akkor éleszteni a rendszert. A kazán és a puffer összekötésére figyelni kell. 30 kW fölött legalább 5/4" inkább 6/4" os bekötés és kazánvédő szelep!...A felső füstkivezetéssel egy könyököt megspórolsz. Bár a legjobb megoldás amikor a hátsó csonk egyből a kéménybe megy.

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#45460) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
Állandóan küzdök a vezeték nélküli csengő külső egységével. A hőingadozás miatt, mindig nedves lesz előbb utóbb, ezért kontaktos. Mit lehetne tenni? Arra gondoltam beszerelem egy picit nagyobb dobozba, és valami nedvszívó cuccot teszek mellé. Macskaalom. :D Esetleg nektek milyen egyszerű ötletetek lenne erre?

[ Szerkesztve ]

(#45461) YAS-dude válasza cool13 (#45460) üzenetére


YAS-dude
őstag

Forrassz két vezetéket a nyomógomb helyére és köss rá egy külső, normál nyomógombot, a rádiós részt meg nyomd ki szilóval.

(#45462) pirosvilamos válasza YAS-dude (#45461) üzenetére


pirosvilamos
tag

az elemtartót azért nem fontos :)

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#45463) Siriusb


Siriusb
veterán

Elég jó akció van Makitáéknál, hátha van, aki ki tudja gazdálkodni: Karácsony akció

(#45464) kisfer válasza szabjan (#45459) üzenetére


kisfer
aktív tag

Köszi.

Jobban elférnék felső füstkivezetéssel,mert a hátsónál ott alig lenne helyem,plusz akkor még a tisztítóajtóhoz is hozzá kell tudjak férni stb.

Így is jó lehet a csatlakozás?

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#45465) zoltan6 válasza cool13 (#45460) üzenetére


zoltan6
őstag

én beleraknám egy ilyen ipari nyomógomb dobozába,a gombját átkötném az új nyomógombra,az elektronika meg kényelmesen elfér a dobozban.
[link]

(#45466) cool13


cool13
őstag

Köszönöm a válaszokat.
De nem az elektronika maga lesz a gond. Hanem a kapcsoló és az elemtartó lesz kontaktos. Na majd bedobozolom másba és kiderül egy fél év múlva.

(#45468) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Szevasztok!

A redőny automata felhúzójában szeretném cserélni a gurtnit magát. Hogy fogjak hozzá?

Tudom, hogy volt már erről itt szó, remélem, a hozzászólás írója magára ismer és belinkeli újra a témát. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45469) macilaci78 válasza macilaci78 (#45468) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez az alja és ez a teteje.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45470) ALI_G válasza föccer (#45416) üzenetére


ALI_G
veterán

Rakerdeztem a kivitelezonel. Labazaton 8 cm xps, padlon 4+3 cm lepesallo szigeteles lenne. Ez mennyire felel meg a mai elvarasoknak?

Masik kerdes, hogy aldis akkus furo kidobott penz, vagy hasznalhato ha nem akarok betont furni?

(#45471) Met válasza #46372352 (#45467) üzenetére


Met
Topikgazda

Leszeded a mozgó, "lejönni akaró" darabokat, mindkét oldalról.
A hálót hagyd meg mert legalább lesz mihez tapadni amivel feltöltöd a rést.
Én csemperagasztóval javítanám ki a lukat, több lépésben mert elég mélynek néz ki. A színező anyagból van még? Régóta készült? Ha régi akkor látszani fog a javítás, a fent lévő réteg koszolódott, elszíneződött az időjárás hatására.

Annyit még kipróbálhatsz hogy az első képen azt a darabot visszanyomod, hátha nem lesz túl feltűnő és akkor csak a másik oldalt kell javítani.

Ha nincs színezőanyagod vagy nagyon elüt a javítás akkor tehetsz a sarokra ilyesmi dísztéglát, mintha direkt lenne olyan és a későbbi leveréseket is jobban viseli ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45472) flegga92


flegga92
senior tag

Nem találtam jobb topicot így itt tenném fel a kérdésem, hátha van aki ért a villanyszereléshez.

Vettem az akváriumom felé egy 2x24W T5-ös lámpát, ez egy mechanikus időkapcsolóba van dugva. Probléma az, hogy 5-30 percenként villan egyet a cső. Többeknél is jelentkezik ez a hiba. Azt a tanácsot kaptam, hogy fordítsam meg a dugót, de ez sajnos nem segített, csak kitolta a villogás idejét inkább a 30 perchez közelítve. Hogy lehetne ezt orvosolni? Az előtét így külön van, ezt megbontani nem szeretném a garancia miatt.

(#45473) pjen válasza ALI_G (#45470) üzenetére


pjen
félisten

Ha tényleg fúrni akarsz,téglát, fémet akkor vezetékest vegyél.Ha inkább csavarozni és néha 1-1 vékonyabb fúrás akkor jó az aksis.

(#45474) DeFranco válasza macilaci78 (#45468) üzenetére


DeFranco
nagyúr

most az egész gurtnit cseréled, tehát a redőnytokba is be kell mászni vagy csak az automatát?

azt hiszem ez a megoldás olyan, hogy az automatában levő fémlapkán van kiképezve pár karom és az kapaszkodik bele a gurtni anyagába. tehát ha kihúzod, kijön a lapka is, leakasztod a gurtnit és beakasztod az újat. közben a lapka karmai beakaszthatók az automata házába így nem szalad vissza.

ha biztosra akarsz menni, akkor meg szétszeded óvatosan az automatát, és egy kézzel tartod a tárcsát a művelet alatt, ami a házban forog, így biztos nem szalad vissza (amíg bírod tartani)

(#45475) macilaci78 válasza flegga92 (#45472) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És ha az időkapcsolót dugod be fordítva?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45476) macilaci78 válasza DeFranco (#45474) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A redőnytokban és az automatában is, tehát azt a madzagot (gurtnit) mindenestől.

Próbáltam kihúzni teljesen a gurtnit az automatából, de fém résznek színét sem láttam.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45477) DeFranco válasza macilaci78 (#45476) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lehet megakad valamelyik kanyarban. én ilyenkor óvatosan szétszedtem olyan állásban, amikor nem túl feszített a rugó, nagyon ügyelve hogy nehogy szétessen, és a tárcsát kézzel tekerve kitekertem végállásba. kétemberes meló.

a felső rész nálad nem tudom hogy van rögzítve, nálam zsinóros gurtni van, azt csomózni kell, leengedtem a redőnyt teljesen, ekkor feltárult valamennyire a felső tárcsa, eltoltam a léceket oldalra, letekertem a gurtnit számolva, hogy hányat tekertem, kioldottam a rögzítést.

másik gurtni méretre vág, bevezet, visszateker annyit mint eredetileg volt, lent szintén visszarögzít, automata csévél, kész.

majd jönnek a szakmabeliek, elmondják a szakszerűt, én házilag így oldottam meg, egyébként sikerrel.

(#45478) macilaci78 válasza DeFranco (#45477) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ja igen: külső szerelésű redőnyöm van, így majd az erkély felőlivel fogom kezdeni. :))
Redőny felől felhúzott állapotban kezdem majd, így kevesebbet kell tekerni. Majd valami madzaggal átkötöm, hogy ne szaladjon le.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45479) föccer válasza ALI_G (#45470) üzenetére


föccer
nagyúr

Rendben vannak ezek a vastagsagok. Igaz az aljzat alatt lehetne vastagabb, de nem tul nagy gaz, ha igy marad.

Litium ionos aksija legyen es legalabb 12V-os. Barkacs celra elmegy. Akus behajtokat 12-13ktol erdemes.venni. Ax alatt szamit kidobott penznek.

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45480) DeFranco válasza macilaci78 (#45478) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Redőny felől felhúzott állapotban kezdem majd, így kevesebbet kell tekerni.

Ha hozzáférsz, akkor úgy a jobb. Én a másodikon nem tudtam megoldani csak belülről.

(#45481) macilaci78 válasza DeFranco (#45480) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én a harmadikon lakom és belülről nincs hozzáférés.
Egy ablak van nagyon bajban: ahol a gurtni eltűnik a redőnytokban, a görgős vezetőt ferdén rakták fel és a műanyag házat is már elvágta a gurtni. A gurtni mellé fém házas vezetőt is vettem. Szerencsére ez van az erkély felől is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45482) flegga92 válasza macilaci78 (#45475) üzenetére


flegga92
senior tag

Igen, mind a 4 lehetséges kombinációban kipróbáltam. Lehet próbálok más típusú időzítőt, nem egy horror árúak. Esetleg a digitális jobb választás lenne? Mechanikus 800-1000 ft digitális 2000-től

(#45484) Met válasza #46372352 (#45483) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha valami standard szín akkor lehet van kisebb kiszerelésben, ha kevertetett szín akkor passz mi a minimum de így szerintem kevertetned kell hogy hasonló árnyalatot kapj mint ami most fent van.
Vigyél el a boltba egy nagyobb darab színmintát hogy tudjanak színt keresni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45485) csemberlen válasza #46372352 (#45483) üzenetére


csemberlen
őstag

keresd meg a kivitelezőt, hátha tud segíteni. Ezt házilag nem oldod meg. Szép sose lesz még profi által javítva se.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#45486) ALI_G válasza föccer (#45479) üzenetére


ALI_G
veterán

Koszi!

Az aldis furo talan 13k, 12V, li-ion. Otthoni barkacsolashoz kellene, max teglafalba kell vele furni, a tobbi semmi. Parszor jo lett volna ha van egy akkus furom, de penzt kidobni nem akarok. Csavarbehajtom van kulon.

(#45487) föccer válasza ALI_G (#45486) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha van csavarbehajtod, akkor minek veszel meg egyet? :F

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45488) pjen válasza ALI_G (#45486) üzenetére


pjen
félisten

Tégla falba vezetékest vegyél vagy profi aksist pl:makita,metabó stb.

(#45489) Ton-ton válasza macilaci78 (#45476) üzenetére


Ton-ton
tag

Kicsit mozgasd oldalra is a gurtnit, és húzd meg erősebben. Nehezebben jön ki a rugó (ez teljesen normális, hogy használatkor ne jöjjön elő)... Arra számíts, hogy amikor összeraktad, utána is kicsit meg kell gyömöszölni (vékony csavarhúzóval, vagy akár kés hegyével), hogy visszamenjen.

http://qtp.hu

(#45490) macilaci78 válasza föccer (#45487) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, a csavarbehajtója csak 3,6 V-os kis marokban elférő gép.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45491) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Lassan végére ér a teljes lakásfelújításom az új lakásba. Bakapcsoltam a 3 konvektort szerda este.
Mindegyik 4-es fokozatra állítva.( GF30, GF40, és egy F850-es konvektor megy) Meglepődve láttam, hogy a nem túl hideg kinti hőmérséklet ellenére is 30 m3 ment le az órán, ami 4500 Ft 4 nap alatt.
Igaz a nyílászárók szigeteletlen 40 éves faablakok jövő héten lesznek kicserélve, de azért rendesen a szívemhez kaptam. Mi lesz, ha -10 lesz kint??? 50-60000 Ft/hó 54 nm-es lakásba??? :O

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#45492) Met válasza Ace Ventura (#45491) üzenetére


Met
Topikgazda

A 4-es fokozat az hány fokot jelent?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45493) Ace Ventura válasza Met (#45492) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Gyári beállítások szerint 22-23.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#45494) vwpolopg válasza Ace Ventura (#45493) üzenetére


vwpolopg
őstag

Nálam 1 régi fég van, napi cirka 1m3 az őrláng fogyasztása, 2 óra alatt pedig 5-ös fokozaton 1,2 m3 körül eszik...

(#45495) föccer válasza Ace Ventura (#45491) üzenetére


föccer
nagyúr

A falak hutehetettlenseget id ki kellett termelned. De egyebkent ilyen ez a popszakma, a konvektoros futesek ilyen nagyobb teruletre mar nem a leginkabb hatekonyak, ezaltal gazdasagisabb futesi mod.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45496) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Remélem azért a nyílászárócsere után ez változni fog, mert most a víz levert....

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#45497) Melack válasza Ace Ventura (#45496) üzenetére


Melack
veterán

Nem feltétlenül. Ha a lakás nem volt korábban felfűtve, akkor előbb azzal kell végezni, ami sok energiába kerül.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#45498) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Az egyik szobánk falatnyi falát (ca 2nm) leszigeteltem 15cm-es polisztirol lapokkal. Mára már le van hálózva, ki is száradt. Igen sima a felület, de fel is csiszoltam már. A kérdésem az lenne hogy mekkora technikai hiányosság ha a glettelés elött nem használok alapozót? A sima felület miatt igen vékonyan kéne csak glettelnem és az időjárási viszontagságoknak sincs kitéve.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#45499) nesa válasza Ace Ventura (#45496) üzenetére


nesa
veterán

Ne legyenek illuzioid, tul van misztifikalva a nyillaszaro csere, varosi legenda, ha csak nem olyan fos ablakaid vannak amik olyan ressel birnak hogy kibirsz hugyozni nem lesz akkora nyereseged futesbe, en pl csak ezert nem cserelnem, tobb okbol is, viszont valamiert sok esetben az uj fa vagy muanyagok sokkal jobban szigetelik a hangot na ezert mar cserelnem.

nemtudom ez mi tarsashaz vagy csaladi?

Nekem volt mar 90+k is a gaz anno mikor majd 2 hetig -10-20 kozott volt, akkor telt be a pohar, es kezdetem keresni mas megoldast az elso a kandalo volt sokat segitett de sok a melo is vele, aztan valtottam klimara kb a harmada a gaznak.

(#45500) DonMenyet


DonMenyet
tag

Sziasztok!
2000 környékén szüleimnél a vízhálózat egyes elemeit valamilyen műanyag csővel szerelték.
Nem a mostanában elterjedt ötrétegű cső, amire akár rá lehet roppantani az idomokat, elemeket, hanem valami más. Egy géppel olvasztották össze előre a csöveket és úgy rakták be a helyére, kicsit olyan mint a hegesztős fémcsöves történet.. csak műanyaggal.
Ismeri valaki ezt a csőtípust?
A WC-nél most nyomógombos szelep van, ezt szeretnénk tartályra cserélni. A cső a padlótól jön fel függőlegesen. Az ötletem az volt, hogy kivésem a falból a csövet, balra vések neki új helyet ívesen és teszek a végére egy sarokszelepet. Ahol eddig a cső ment, oda kerülne a tartály.
Viszont nem tudom, hogy a falban lévő cső hajlítható-e úgy, mint az ötrétegű csövek. Ha nem, akkor vajon szűk helyen lehet-e rá valamilyen könyököt tenni..
:R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.