Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46601) fess válasza beg (#46599) üzenetére


fess
őstag

Nálunk panelben, mikor kiköttettük a gázt, a Tigáz emberei se zárták el a gázt, lekapták az addigi bekötést, tettek rá végzárót és egy plombát.

(#46602) blackydan


blackydan
senior tag

Hűha micsoda vihar kerekedett ki ebben a témában :Y Amennyiben visszakanyarodhatunk az alap esethez miszerint csak azt a kiálló semmirekellő csövet kéne levágni az megoldható-e? Mérőóra jó helyen van abban a mélyedésben ahol van , viszont mint ahogyan azt a képek is tanúsítják a cső teljesen felesleges. Nem hiszem, hogy ennél az esetnél egy szaki akinek a pucájában van vér sokat gondolkodna rajta... bár a fene tudja. Amúgy mi lenne a menete ? Irány a Főgáz, sorbaállás tervezgetés (gondolom pár 10-est ki kell pengetni egy mérnöknek aki kijön és rámondja az igent ), pár hét elteltével amikor megkapjuk a határozatot valakivel leszedetni ? Bocsi eléggé elvagyok veszve és minden okosság jöhet... :R

(#46603) pjen válasza blackydan (#46602) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem először beszélj egy gáz szerelővel.

(#46604) Met válasza blackydan (#46602) üzenetére


Met
Topikgazda

Így hogy csak le kell vágni egy felesleges csövet szerintem nem okoz nagyobb lelki válságot egy gázosnak.

A hivatalos menet hogy keresel egy tervezőt (lehet a gázos tud valakit), az kimegy, leméri, megcsinálja a tervet és beadja a gázművekhez. Persze mind ezt pénzért.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46605) n@p@lm válasza blackydan (#46602) üzenetére


n@p@lm
őstag

Az én gáz szerelőm addig nem hajlandó a vas gáz vezetékhez nyúlni míg fent volt a gázóra, mondván ha nekiáll hegeszteni akkor "visszarobbanhat" a gáz az óra szétnyílik és megbüntetik őt és engem is.
Így le lett szereltetve az óra, így bátran lehet a csővel "játszani".
Mondjuk kell is mert a faltól ki kell emelni jó 20 cm-t a szigetelés miatt.

(#46606) blackydan


blackydan
senior tag

Okés sikerült pár ajánlás után előkerítenem egy megbízható nem kontár szakembert aki ráadásul az adott háztömbben lakik. Nagy mázli... remélem sikerül megbeszélnem vele egy időpontot, hogy rákukkantson a dolgokra. Még el sem kezdtük a felújítást de máris "skippelném" a következő heteket :DD

Köszi a tanácsokért, szuper ez a topic rendszeres kukkoló leszek mert sok okosság van itt, ahogy vissza-vissza olvasgattam :R

n@p@lm: Én már ott tartok, hogy a rendes tervezgetéses-beküldős-kihívós módszer is jöhet, most látom jó pár dolog fog időben csúszni a lakásban... talán még ez is belefér. Persze mint mindenhol itt is a pénz nagy úr 100 ezer forintnak máshol is lenne hely... ha nem feltétlenül szükséges inkább maradjon a pénztárcámban.

[ Szerkesztve ]

(#46607) Bacusuz válasza beg (#46599) üzenetére


Bacusuz
őstag

A Fővárosi gázművek nálunk ugyan úgy szerelte fel a gázórát és szedte le a dugót,hogy nem volt sehol elzárva.
Annyit kért hogy csináljunk huzatot...

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#46608) ALI_G


ALI_G
veterán

Okostermosztátot tudtok ajánlani? Olyat szeretnék amit távolról is lehet vezérelni és a klímával is kompatibilis, ne adj Isten azt is tudja, hogy a klímával olcsóbb fűteni egy bizonyos fokig :)
Eddig ezt találtam, de nem biztos, hogy tud mindent.

[ Szerkesztve ]

(#46609) Bacusuz válasza blackydan (#46602) üzenetére


Bacusuz
őstag

én most vagyok túl rajta, pesten így megyen:
gázóra leszerelés 14.000
gáztervezés 40.000-50.000
gázóra felszerelés 14.000

+ a munkadíj,

nekem sem nyúltak a gázcsőhöz ami használaton kívül volt amíg le nem szedték az órát és mind 2 vége át nem szellőzött.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#46610) Siriusb válasza blackydan (#46602) üzenetére


Siriusb
veterán

Vázolok egy megtörtént esetet, mert társasházban laksz, ha jól értem. Lakók elhatározzák, hogy az épületben gázvezetéket kell cserélni. Főgáz jön, leszedi az összes mérőórát, majd kivitelező nekiáll a munkának. Utolsó lépésként visszaszerelné Főgáz a mérőórákat. Ez azzal jár, hogy végignézi a lakást. Pl. az előző tulaj jóváhagyás nélkül alakított át valamit: piros plomba. Ha kitalálják, hogy szabálytalan vezetékcsere volt, mivel általában le van festve a gázvezeték, azt is újra kell cserélni, mert csak festetlent meóznak. Talán a gázórát is le kell szedni hozzá. És akkor már a régi cirkó sem lesz jó (jövő nyártól biztos nem), kondenzációs kazánhoz új kémény is dukál, szóval nem kevés költség és 2 hónapig nem lesz meleg vized, fűtésed.

(#46611) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Fürdőszoba átalakítás lenne a téma.

Jelenlegi felállás: 2 zuhanyzó van, egyik félkör kabin, másik normál kocka kabin, alul lemez zuhanytálcával.

Cél: öregekre való tekintettel minél jobban levinni a nullára a tálca magasságot, ergo meg kéne szüntetni, valamilyen lejtő szerűre gondoltunk.

Problémák:
1. Lehető legkisebb bontással kéne megoldani, ez alatt azt értem, hogy nem szeretnénk az egész fürdőt emiatt szétszedni mivel nem olcsó csempével van megoldva stb., de amit kell azt természetesen szétszedjük.

2. Az egyik zuhanyzó az emeleten van, és alatta megy a kandalló és a kandalló kémény, mely aktív használatban van, emiatt nem igazán lehet lentebb rakni a lefolyó csöveket.

3. Földszinti zuhanyzó alatt pedig van egy pince, talán itt lehetne lefele menni de itt sem tökéletes, illetve az emeleti lenne az elsődleges cél.

Mit gondoltok mivel lehetne megoldani?

Megoldás ami eddig lehetséges az annyi lenne, hogy a fürdőkben a padló burkolatot fentebb emelni mindenhol annyira, hogy kb. egy szintben legyen a mostani zuhanytálca aljával.

Itt ami gond, hogy megemelni mondjuk 6-7 centivel de lehet többel is kéne. Ennek megfelelően emelni kéne a WC-n is, illetve van bent egy kád, kérdéses, hogy az nem e lenne túl alacsonyan így, illetve szintén át kell szerelni a mosdót, a radiátort, ajtót átméretezni, és ugye új burkolat. Ami szintén gond lehet, hogy hogy megoldani a fürdőben a dolgot mivel ugye az egész házat megemelni nem akarjuk, lépcsőt szintén el akarjuk kerülnie.

A fürdőben nem lenne fura, hogy belépve az ajtón szembe a mosdóig normál magas lenne az egész, vízszintben... majd jobb a sarokba menet meg emelkedne a padló? Kérdés ugyebár, hogy mekkora távtól kell az emelkedést indítani, hogy ne legyen egy csúszda belőle, de a fürdő méretei is korlátoltak.

Remélem valaki el is olvassa ezt a kis regényt és van valami tipp.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46612) Nerazim válasza szabonagyur (#46611) üzenetére


Nerazim
őstag

Esetleg nem lehet egy 8 % -os rámpát csinálni a zuhanytálcál elé? (kb 1,00 méter hosszan+még előtte valamennyi) Akkor nem kellen mindent megemelni és ez járna a legkisebb átalakítással. A 8% jelenleg a szabványos akadálymentes ráma lejtése. Nem tudom mekkora hely van körülötte. Valamilyen csúszászmentes burkolatból esetleg.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#46613) szabonagyur válasza Nerazim (#46612) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na ez az, hogy az egesz helyiseg kb 25 nm2 es 1 meter hely nem keves, foleg a kialakitas miatt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46614) rii válasza albiosz (#46570) üzenetére


rii
nagyúr

ja ... most látom, hogy mégse ide akartam :B
azt hittem, h az "azonnali fáradt gözös kérdések" topikjában vagyok ....
jájjhhh

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#46615) csemberlen válasza ALI_G (#46608) üzenetére


csemberlen
őstag

Szia, mi inteligens vezérléshez a Loxone rendszert telepítjük. mindent tud ami egy házon belül előfordulhat, a te feladatodra is jó lenne. Kérdés mennyit tudsz rászánni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#46616) pjen válasza szabonagyur (#46611) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ha öregeknek lesz ez a fürdő talán mégis jobb lenne a földszintit átalakítani.Ha a 15cm es tálca perem átlépése gondot jelent hogyan fog feljutni abba a fürdőbe,Vagy soha többet nem jön le?Esetleg lift?Nem egy családot ismerek ahol fönn a zuhany lenn a kád aztán ahogy öregszenek nem nagyon szeretnek felmenni.

(#46617) szabonagyur válasza pjen (#46616) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak az a baj lent sem sokkal jobb a helyzet, mivel ott meg alatta van a pince.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46618) pjen válasza szabonagyur (#46617) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom,látni kéne,de ott a lefolyó szerelvényeket akár a födém alatt a pincében is elhelyezheted.A zuhanytálcának tényleg elég lenne2 cm perem,hogy ne menjen minden felé a víz.

(#46619) #33253120 válasza szabonagyur (#46617) üzenetére


#33253120
törölt tag

És ha mediterrán módra oldjátok meg?
Görögben tapasztaltam olyat, hogy nincs echte zuhanykabin, egybe van csempézve minden, de a zuhany felé lejt. Fel van rakva egy zuhanyfüggöny, és ennyi.
Kb tetszett. Funkcionalitásra teljesen az amit te keresel.
Hátrány: ne legyen bent mosógép, vagy bármilyen villanyos padlón álló cucc, illetve ne legyen bent semmi ami vas, ami a padlón áll, mert korrodálni fog. És zuhany után fel kell mosni.

[ Szerkesztve ]

(#46620) Met válasza #33253120 (#46619) üzenetére


Met
Topikgazda

Függöny helyett lehet fal is vagy mint a képen egy üvegajtó de hát ehhez hely kell.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46621) #33253120 válasza Met (#46620) üzenetére


#33253120
törölt tag

Klasszikusban pont hely nem kell hozzá.

(#46622) zoltan6 válasza Met (#46620) üzenetére


zoltan6
őstag

láttam ilyet élőben nemrég,mostanában egyre nagyobb divat hogy így csinálják meg nyitottra,úgyhogy még elválasztó fal sincs,szerintem jól néz ki,ilyen kavicsburkolattal volt megcsinálva a zuhany alja,ahol láttam.

(#46623) pjen válasza Met (#46620) üzenetére


pjen
félisten

Jól néz ki.

(#46624) philoxenia válasza zoltan6 (#46622) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk két év alatt teljesen eltömné a vízkő...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46625) elessar válasza pjen (#46618) üzenetére


elessar
tag

ITT nézz körül.
Saját barkácsötletem a kezdő videóhoz hasonló lett volna :)

[ Szerkesztve ]

(#46626) ALI_G válasza csemberlen (#46615) üzenetére


ALI_G
veterán

Úgy látom ez elég borsos árú. Mibe kerülne egy ilyen rendszer telepítéssel?
A nest 6-70k körül megáll, ennél többet nem szeretnék rá költeni.

(#46627) pjen válasza elessar (#46625) üzenetére


pjen
félisten

Hát igen,csak fáj a szíve az embernek,bár ha valaki adna egy csomó pénzt...

(#46628) ALI_G


ALI_G
veterán

Van valakinek egy kis megmaradt hőtükörfólia? Egy radiátor mögé kellene, lassan nem bírja ezt a hideget, kicsi a teljesítménye, de nincs szükség 10 méterre :)

(#46629) Met válasza ALI_G (#46628) üzenetére


Met
Topikgazda

Lehet azt venni kisebb darabban is;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46630) ALI_G válasza Met (#46629) üzenetére


ALI_G
veterán

Lesz a lidl-ben jövőhéten 6 méteres kiszerelésben, de nekem elég lenne 1 méter vagy kevesebb is, szóval vagy lesz 5 méter eladó, vagy valakinél kimaradt és kis pénzért megveszem :) jófogást már megnéztem :)

(#46631) csemberlen válasza ALI_G (#46626) üzenetére


csemberlen
őstag

Többe, de amit leírtál azt a Nest nem tudja megoldani ( szerintem).

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#46632) canniball válasza ALI_G (#46628) üzenetére


canniball
nagyúr

Barkácsáruházban szerintem kapsz radiátor-méretben is.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46633) duronx


duronx
senior tag

A hőtükörfóliának van értelme? Tényleg segít több meleget bent tartani?

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#46634) föccer


föccer
nagyúr

Hinnye gyerekek, mit nyaltam ma a fagyit. :o

Sógoréknál lakás bővítés. Lebetegedett. Valami ismerőse "beugrok, segítek egy picit" gipszkartonozott az új szobában. Persze csak a felét csinálta meg, de azt is olyan módon, hogy valami okádék. Karácsonykor én léha hülye beígértem, hogy persze, csak fel kell dobni pár gipszkartont, behúzni pár vezetéket a világításnak, konnektornak, meg ajzatkiegyenlítőzni. Hát végén átugrom, pikk-pakk meglesz. Aham. ragasztani kell a kartont, mert kevés a hely, és így lett elkezdve, meg egyébként sincs zseton a profilokra. Oké. A falban alapból volt 5-10 centi difi :Y És ügyes kezű ismerős nem nézett semmit, csak rakta fel a lapokat... Se méret, se a széleket meghúzni gérbe, se eltolva alapok, hogy ne legyen 4 él találkozása semmi. És amikor az alsó sort rakta, nem függőzte végig a falat, hogy a felső sor is elfér-e, mert azt minek. A fal síkot sem csapta ki végig, hogy legalább az egyenes nagyjából egyenes legyen,. mert minek. Gyakorlatilag ahány lap, annyi sík. Bár vannak olyan lapok is, amit okostojásnak sikerült begörbítenie, mert a közepét kicsit jobban megnyomta (illetve állítva voltak tárolva a lapok).

Közöltem, hogy vagy leszedem az egészet, vagy így marad és gány lesz a maradék is, mert gletteléssel lehetetlen lesz összehozni síkba az tuti. Villanyszerelés: Be van húzva minden cső, meg szerelvénydoboz. Aham. 1 szerelvény dobozt láttam, abban sem volt cső... :C passzoltam a feladatot sógornak, hogy oké, akkor a villany a tiéd. Holnap még szigetelem az ablakot körbe, élvédőzés, maradék kartonoknak ragasztom. Mert ugye helyenként 5-6 cm kellett ragasztóval "kivakolnom", hogy esélye legyen csak úgy nagyjából egyenesnek lennie és az nem kötött meg délutánra sem. Grrrr. :(

Jah, bónuszba reggel rendrakással meg kipakolással kezdtünk, mert tele volt hányva mindennel az egész szoba...

Bocs az offért, ezt most ki kellett írnom magamból. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#46635) föccer válasza duronx (#46633) üzenetére


föccer
nagyúr

Van igen, bár sokat nem jelent.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#46636) ALI_G válasza csemberlen (#46631) üzenetére


ALI_G
veterán

A nest tényleg kevesebbet tud és valószínű kompatibilitás terén is gyengébb, viszont jóval olcsóbb mint a loxone. Letöltöttem a demo appot és brutálisan sok dolgot lehet vele irányítani. Mondjuk néhol még németül tud és a hőszabályozás kissé bonyolult (túl részletes, másnak persze lehet ez kell) :) Utána járok a nest-nek, hogy elégséges-e.

(#46637) ALI_G válasza canniball (#46632) üzenetére


ALI_G
veterán

Benézek az obi-ba. Remélhetőleg jelent annyit, hogy 1 fokkal emelkedjen a benti hőmérséklet, mert jelenleg a max 21 fok ha egész nap megy csúcsra járatva, ami elég fos. Lábad fázik egyfolytában.
Az ablakokon tavaly szezon előtt kicseréltem a 100 éves szigetelést és a két ablak között is van törölköző betömködve, de csak a nyílászáró csere javítana radikálisan a helyzeten. Viszont pénzt nem akarok erre a lakásra locsolni, mert jövőre költözés.

[ Szerkesztve ]

(#46638) biker válasza föccer (#46634) üzenetére


biker
nagyúr

Hajjaj
Soha nem vállalunk más munkájának befejezését, barátnál főleg :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46639) föccer válasza biker (#46638) üzenetére


föccer
nagyúr

Testvér, nem barát. Unokahúgom szobája lesz. Nem, nem küldök képet. :D

Mindegy, megmondtam, hogy csodát ne várjanak, szarból én sem tudok várat építeni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#46640) duronx válasza föccer (#46635) üzenetére


duronx
senior tag

:R

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#46641) csemberlen válasza ALI_G (#46636) üzenetére


csemberlen
őstag

Hogy fogsz ezzel egy klímát elindítani? Vagy eldönteni, hogy 0 fok alatt a cirkó induljon, felette meg a klíma?
Ezért írtam, hogy nem kevesebbet tud, hanem nem tudja amit szeretnél.
Számomra az se egyértelmű, hogy távolról müködik-e a Nest

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#46642) Met


Met
Topikgazda

Ez a légtelenítő szelep? Ha kinyitom kicsit a csavart akkor a kis lukon jön ki a víz?
Csobogó hangot ad ki a radiátor azért gondolom hogy levegős lehet. Vagy a Főtávnak kell szólni és központilag levegőtlenítik a rendszert?
Kép

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46643) Dr.Zoo válasza Met (#46642) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Az. Levegőnek kéne, aztán víznek. Márha van benne levegő.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#46644) Met válasza Dr.Zoo (#46643) üzenetére


Met
Topikgazda

Gondolom van benne levegő mert folyamatos a csobogás.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46645) föccer válasza Met (#46644) üzenetére


föccer
nagyúr

Ne a csavard meg, hanem az egész dugót. Ha úgy sem levegőzik ki, akkor a másik oldalt a félhollandit.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#46646) Dr.Zoo válasza Met (#46644) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Akkor itt az ideje egy légtelenítésnek. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#46647) ALI_G válasza csemberlen (#46641) üzenetére


ALI_G
veterán

Van hozzá mobil app, az LG klímával kompatibilis, a többi kitudja, de nem ördöngőség ha ismeri a rádió által vezérelt kütyüket mint pl a klímák többsége, de írtam nekik hogy adjanak bővebb infót a klímákkal kapcsoltban. Itt a teljes lista. Alerteket is tud küldeni.

(#46648) ALI_G válasza ALI_G (#46647) üzenetére


ALI_G
veterán

hmm, az LG aloldalon egy klíma virít, de a leírás nem írja, hogy az lg klímákat is tudná kezelni. Helyette tudja a hűtőt, mosógépet, stb távolról felügyelni... erre elég kis igényem van :)

(#46649) ALI_G válasza ALI_G (#46648) üzenetére


ALI_G
veterán

Na megvannak a kompatibilis lg kütyük: [link]
Air Conditioner LAN090HYV, LAN120HYV, LAN090HYV1, LAN120HYV1, LSN091HSV3, LSN121HSV3, LSN181HSV3, LSN240HSV3, LSN090HSV4, LSN120HSV4, LSN180HSV4, LSN307HV3, LSN360HV3, LP1415WXRSM
van itt még zenelejátszó is :D
Ettől még könnyen lehet, hogy itthon ez korlátozottan elérhető, mert kell hozzá a home chat ami csak egyes országokban érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#46650) Met


Met
Topikgazda

Most akkor csavarhúzóval vagy villáskulcs?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.