Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46701) Dr.Zoo válasza harry (#46683) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

Friss az infó, Mama tegnap itthon volt, reggel 6-tól bekapcsolta a gépet, kint -8-9 fok van/volt, és amíg én haza nem értem, és be nem gyújtottam, kb. délután 5 felé, erről ment az egész lakás.
Éjszakai üzemmódban, tehát a leghalkabb módban 21.5 fokot tartotta a szobában, értelemszerűen ahová csak a "maradék" meleg levegő jutott, ott 2; 2.5; fok volt a difi.
Ez a kézikészülék ami a falon van, -15 fokig képes fűteni, jellemzően -5-6-7 fok alatt már romlik az összes hatásfoka. Nem csak ezé, az összes klímáé.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#46702) csibor


csibor
őstag

1,2X1,2X 2,2 magas tégla kályha , a "legegyszerűbb" kivitelben nagyságrendileg mibe kerülhet? Kaptam helyben egy ajánlatot ~500K. Tudom sok mindentől függ.

(#46703) macilaci78 válasza csibor (#46702) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ismerősöm egy 1,2×1,2×1,8 méteres téglakályhát csinált, ketten rakták az öccsével. Gondolhatod, hogy 500k alatt volt. Netről olvasták össze a know-how-t, vastelepen vettek ajtókat, tüzépen téglát, és rakták 3 hétig nyáridőben. A nyers tégla van viaszolva és kész.
Ez a 3. tele, van már rajta repedés, de egy névjegykártya sem fér bele.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#46704) harry


harry
veterán

Köszi a klímás infókat!
Még annyi kérdés, hogy csak erre rá mernétek bízni a lakás fűtését, vagy valami kiegészítő mindenképp jó ha van? (régi konvektor, valami elektromos radiátor, vagy nem tudom, egyéb). Igaz ez még odébb van, csak úgy érdekel.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#46705) macilaci78 válasza harry (#46704) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem követtem a klímás sztorikat, mert az én életteremben ez nem játszik, de amit leszűrtem, hogy bizonyos kinti hőmérséklet alatt egyszerűen nem tudja a komfortos benti hőmérsékletet garantálni, vagy inged-gatyád rámegy.
Te döntsd el, hogy mennyire várható és milyen hosszan -20°C-os zimankó és akkor mennyire vagy hajlandó fázni.

Klímát úgysem raksz az összes helyiségbe, például a fürdő rendelkezni fog valami saját fűtéssel. Én elgondolkodnék egy jó kémény+fém kályha kombón, mint kiegészítő fűtés, esetleg hangulati elem. Ha csak néha-néha kell használni, akkor akár Obiból is lehet hozni a brikettet, és az ilyen kályhák 100k alatt is kaphatóak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#46706) nesa válasza macilaci78 (#46705) üzenetére


nesa
veterán

A legolcsobb futes a klima (hoszivattyu) soha nem megy ra a gatyad (minden korulmenyek kozt barmi mas dragabb) a futesre es ha megfelelo darabszamu egyseg van elhelyezve megfagyni se fogsz -30 ba se.

Ne terjeszunk olyat ami messze nem alja meg a helyet.

(#46707) macilaci78 válasza nesa (#46706) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Még jó, hogy azzal kezdtem, nem értek hozzá.
Mi számít megfelelő darabszámú egységnek? Függ a kinti hőmérséklettől? (Gondolom, csak függ.)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#46708) csibor válasza harry (#46704) üzenetére


csibor
őstag

Nézz át a klímás topickba ~40nm Male csak ezzel fűt, és nagyon meg van vele elégedve. Nekem is kifűti szintén 40nm, de nálam kiegészítő. Főleg akkor használom amikor beteg vagyok. Jelenleg a fő fűtés egy német lemez kályha. Igaz ami fát belepakolok, nekem ingyen van. Sőt még fizetek is érte hogy eltűnjön az udvarukból.

(#46709) nesa válasza macilaci78 (#46707) üzenetére


nesa
veterán

Nekem 1db 3,5kw os gree van, cirka 100nm befut, tavaly annyit teszteltem hogy mikor kint -16 volt akkor tudot bent+16fokot ilyenkor nyilvan ra kell segiteni, van mellette gaz cirkom+ kandallom, utobbit iden meg be se gyujtottam.
Nulla fok korul napi 2x fel orat megy a cirko mert a masik hazba ez temperal a fagy ellen ha hidegebb van rasegitek kicsit, de ha felrakatok meg 1 gepet es akkor nem is kell rasegiteni, csak a masik hazat temperalni.

[ Szerkesztve ]

(#46710) Dr.Zoo válasza harry (#46704) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én kiegészítő fűtésnek vettem, van egy gázcirkónk, (24 kW-os Stiebel Eltron) egy Orosz Vidra Russia K3-as vegyes tüzelésű, meg a klíma.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#46711) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#46710) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Lejárt az idő a szerkesztésre, szóval a klíma főleg tavasszal-ősszel lesz hasznos, mert ilyenkor nettó hülyeség fával tüzelni, de gázból is sok fogy, hiába nincs nagy hideg, a gázóra pörög.
Ilyenkor nagyon hasznos tud lenni a falon egy ilyen szerkezet, 3.5 kW-os gép 70m2 vidáman fűti, mielőtt bejött most decemberben a nagy hideg, zsinórban ment 2 hétig azzal fűtöttem.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#46712) Bacusuz válasza Dr.Zoo (#46711) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nekem kb 3 db klimát kéne vennem ahhoz hogy a majdnem 100m2 befutsem.
Hiaba van teljesitmenyem 3,5 szoba plusz eloszoba konyha wc furdo befutese egy helyrol legbefujassal szerintem eselytelen lenne...szvsz

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#46713) nesa válasza Bacusuz (#46712) üzenetére


nesa
veterán

Nekem mukodik egy helyrol is, a kandalom is 1 helyen van (ugyan ott) az is befuti az egesz hazat .
1 titok ajtokat nyitva kell hagyni.

(#46714) #33253120 válasza nesa (#46713) üzenetére


#33253120
törölt tag

Befűtheti, de ha olyan az elrendezés akkor lassú.

Melóban azoktól szoktunk hülyét kapni akik egy 6 négyzetméteres folyosóra akarnak 5KW hűtőteljesítményt, mert van 2-4 szoba, és akkor jó lesz. Majd beállítják hogyan fújjon...

Nem lesz jó.

Ha amikor veszed/építed a házad számolsz ezzel, és megfelelő elrendezést találsz, akkor működhet, de nem olyan teljesen jó a hatásfoka. Volt olyan megrendelő akinek a csaja attól fázott fel nyáron, hogy a veszett hideg előszobában kellett mászkálnia... :)
De volt pozitív példa is, viszont a nyitott ajtóval meg a magánéletet kell feláldozni. Ami max 6-7 éves korig működik manapság ha van gyerek.

(#46715) Bacusuz válasza #33253120 (#46714) üzenetére


Bacusuz
őstag

+1 szerinterm is kevés az az elrendezés amit befűt,de ha igen akkor meg számomra nem élhető,mert minden helység túl közel van.

Ezt hogyan fűtenéd be/hűtenéd le klímával?

Bejárat falánál lépcsőház ,fent és jobb oldalt külső falak vannak,ebből a nyugati tájolás(fenti falak) ahová engednék a klímákat a homlokzatra.
http://prohardver.hu/dl/upc/2015-10/19/235138_gutfaat6iq7e9vx5_lakas_paramentesito.jpg

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#46716) üszök válasza Dr.Zoo (#46710) üzenetére


üszök
őstag

A Vidra kazán az jófajta,apósnak olyan van ha megrakja meg lehet pusztulni a melegben.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#46717) nesa válasza #33253120 (#46714) üzenetére


nesa
veterán

Magyarazd meg kerlek nekem hogy nem futi be es nem huti le a hazam, ezt te biztos jobban tudod a monitorod mugul, hogy nalam mi merre hany meter, elarulom nem hogy faszan befuti hanem nyaron le is huti az egesz hazat es mindezt gomboker teszi.

(#46718) ALI_G


ALI_G
veterán

na kedvet kaptam a klímás fűtéshez: [link], végre nincs hideg ebben a tetves nappaliban :C
eszembe juthatott volna hamarabb is

[ Szerkesztve ]

(#46720) #33253120 válasza nesa (#46717) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ne védekezz, nem támadok. :)

Csak azt írtam, hogy attól, hogy nálad jó még másnak nem biztos hogy tökéletes lesz, mert nincs két tök egyforma épület.
És mint írtam van pozitív példánk is.

(#46721) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ha csatornába raknak egy 4mm2 es villany vezetéket.
Azt később bármikor be tudom vésni a következő festés előtt
rá kell hagyni vezetéket vagy ilyesmi?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#46722) Met válasza DonThomasino (#46721) üzenetére


Met
Topikgazda

Igen, de csövet kellene bevésni és abba behúzni a vezetéket.
Ha lehet akkor hagyj rá vezetéket.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46723) n@p@lm válasza #46372352 (#46719) üzenetére


n@p@lm
őstag

Ezen a "betéten" nem tudsz állítani, ezek a csavarok csak a betétet rögzítik.
Ugyan ez a problémám nekem is, de nekem garis még az ajtóm, szólok a beépítő cégnek nézzenek rá.

(#46724) updog


updog
senior tag

Sziasztok,

Kicsit off - de remélem nem nagyon :) Másik topicban felmerült, és pont én is ezen gondolkoztam nemrég, hogy a lakásfelújításhoz szükséges dolgok (pl. burkolatok, anyagok, nyílászárók, akármi) az új CSOK miatt hamarosan megdrágulhatnak, én még azt is merem feltételezni, hogy az élelmesebbje elkezdi még most ezeket felvásárolni a majdani építkezéskhez.

Ebben lehet valami? Érdemes vajon rohanni és beszerezni ész nélkül, ami szükséges lehet? (még nem a miénk a lakás, egyelőre még teljesen szabad bejárásunk sincs, hogy méricskéljünk, de 2-3 hónap múlva meg már ki tudja mi lesz a piacon, ha beindul a bizniszelés - viszont ha bármi közbejönne, akkor meg jól a nyakunkon maradna...)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#46726) RexpecT válasza updog (#46724) üzenetére


RexpecT
addikt

Én mint laikus úgy gondolom, hogy nem fognak emelkedni az árak, legalábbis olyan dolgoknál amik nem egyedi megrendelésre készülnek(mondjuk ha fa nyílászárót csináltatsz asztalossal, akkor könnyen elképzelhető, hogy a sok munka miatt drágább árat mond, mert tud szelektálni a vevők közül a megnövekedett kereslet miatt).
Bár ez nyilván egy nagyobb gyártóra is igaz, ha annyi megrendelése van, hogy már nem tudja teljesíteni azt, akkor rosszabb esetben növeli az árakat, jobb esetben meg a kapacitását.
Igazából szerintem nem lehet előre megmondani, kérdés, hogy szerinted mennyire működik jól a piacgazdaság itthon. :)

(#46727) ALI_G válasza updog (#46724) üzenetére


ALI_G
veterán

Az árak változása ennél lasabb. Nem kell rohanni. Szerintem nem lesz észrevehető építőanyag drágulás, mert az ágazatban a magánépítők továbbra is csak kis hányadát fogják kitenni az építőiparnak. Inkább szakági munkákra fogsz majd később időpontot kapni. Az árak szórása ma is hatalmas a szakági munkákban (simán találni 2x-es szorzót). Ajánlatok bekérésével lehet ezt kikerülni.

(#46728) mm00


mm00
aktív tag

Melyik beépített WC-öblítő rendszert preferáljam? Geberit vagy Grohe?

(#46729) #33253120 válasza mm00 (#46728) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha csészelszívást is szeretnél akkor szerintem Geberit.

(#46730) erdoke válasza lsc (#46473) üzenetére


erdoke
titán

Végül került egy ipari Makita, azzal elég simán ment a fúrás. Ellenben a fém feszítődübelek elég trükkös eszközök, legalábbis ha valaki még nem használt ilyet. Nem egyforma magasságban/mélységben feszül bele a csavar feje.
A lényeg, hogy engem is elbír, ha ugrálok rajta. :)

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#46731) #33253120 válasza erdoke (#46730) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én mondtam, hogy 4-e után kifúrom neked... :)
Már rég kész lenne. :)

(#46732) Met válasza erdoke (#46730) üzenetére


Met
Topikgazda

És nem estek át így rajta?:D

Tudom hogy fejjel lefelé van a kép :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46733) maross válasza Met (#46732) üzenetére


maross
veterán

Erdoke nagyon kemeny, kezallasban kinyomashoz kellett neki a cucc.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#46734) erdoke válasza #33253120 (#46731) üzenetére


erdoke
titán

Úgy 29-30. magasságában csináltuk meg végül, tehát szilveszterkor már nyúzták a vendég gyerekek is.
Bocs a fejjel lefelé beszúrt képért, a motor nem ismeri fel a taget, mobilon pedig nem volt időm/kedvem képet szerkeszteni.

A legjobb aláírás a héten

(#46735) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali

Mi a vélemény a norvég fűtőpanel dologról? [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46736) csemberlen válasza szabonagyur (#46735) üzenetére


csemberlen
őstag

A legtöbb ami elmondható róluk, hogy szépek :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#46737) szabonagyur válasza csemberlen (#46736) üzenetére


szabonagyur
félisten

És mennyire használhatóak? :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46738) biker válasza szabonagyur (#46737) üzenetére


biker
nagyúr

norvégiában (meg svédországban) fűtésre a villany durván 17Ft/kw
ott megéri
itthon pazarlás. ha csak villany van, akkor inverteres klíma

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46739) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok!

Kaptam egy régebbi (4 éves) akksi csavarbehajtó/fúrógépet, 3 darab döglött akksival. Az akkuk szétcsavarozhatóak, D4 L12 1400mah L cellák vannak benne. Jól sejtem, hogy ha rendelek hozzá cellákat és kicserélem őket újra működésre tudnám bírni a gépet?

Illetve megérné li-ion cellákra cserélnem a gyári ni-cd-ket? A gép töltője kompatibilis mindegyikkel.

(#46741) csemberlen válasza szabonagyur (#46737) üzenetére


csemberlen
őstag

Mint egy másik. Semmivel nem gazdaságosabb, mint egy bármilyen más elektromos fűtőtest..

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#46742) szabonagyur válasza #05304832 (#46740) üzenetére


szabonagyur
félisten

Albérlet fűtésére lenne, kb 50 nm.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46743) csemberlen válasza szabonagyur (#46742) üzenetére


csemberlen
őstag

Kérdés milyenek a falak, és a hővesztesége a lakásnak. Meg elbirja-e a villanyóra. Mert ebből kelhet 2-3 db.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#46744) szabonagyur válasza csemberlen (#46743) üzenetére


szabonagyur
félisten

Direkt ezzel a módszerrel épült új társasház.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46747) biker válasza #05304832 (#46746) üzenetére


biker
nagyúr

Harmada :)
A 2,5kw klíma hőteljesítménye ennyi, a cop-től függ a hatékonysága. Az ma egy jó klímánál 3,5-nél bőven jobb, tehét pl 700w villamos teljesítményből lesz 3-3,5kw hőteljesítmény
Innen könnyű számolni
-15 körül érik el a legrosszabb hatásfokot, de az is jobb mint 1!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46749) RexpecT válasza #05304832 (#46748) üzenetére


RexpecT
addikt

Minél nagyobb a kinti és a benti hőkülönbség annál rosszabb a hatásfoka. ~40-50 fokos a klímából távozó levegő hőmérséklete.

(#46750) biker válasza #05304832 (#46748) üzenetére


biker
nagyúr

Minden klíma más
A 120ezres lehet kb 3,0 a 300ezres meg akár 4,5
Persze +7fokon általában
És az alsó küszöb is klímafüggő, van -15 és -25 is, ahol letilt vagy átmegy 1.0 cop értékbe

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.