Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46451) lsc válasza erdoke (#46448) üzenetére


lsc
nagyúr

Először 5-ös vagy 6-ossal fúrj, utána mehet 1-es is, akkor elég egy "pisztolyfúró" csak azért üssön. Gerendába is fúrtam már így, semmi gond nem volt, csak imádkozz hogy ne fogj vasat. Ja és közben minimum furatonként hűtsd a fúrószárat vízzel.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#46452) YAS-dude válasza erdoke (#46448) üzenetére


YAS-dude
őstag

Szenvedni fogsz a kereplős ütvefúróval. Beton fúráshoz sds tokmányos fúrókalapács való.

(#46453) Bacusuz válasza YAS-dude (#46452) üzenetére


Bacusuz
őstag

ha panelban van akkor meg más is szenved.
Emlékszem a szomszéd 2 lyukért megküzdött(meg a lakók is) olyan hosszan fúrt,míg én az ipari boschom meg vitte mint a vajat.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#46454) Vikusz77 válasza Siriusb (#46441) üzenetére


Vikusz77
tag

5teve: Kösz, az már valamivel barátibb ár lenne (persze az is qrva sok...)

Siriusb: Most megmértem, a cső, ami a kazánból a falba megy 130-as, viszont, a tisztítónyílásnál is megmértem magát kéménybéléscsövet és ha jól mértem, akkor az 150-es. Nem tudom ez lehetséges-e, de talán a 130-asba is befér a kondenzációshoz való spéci bélés ha mégis csak annyi, nem?
Az állapota szerintem jó lehet, az is 14 éves csak, és ha minden igaz inox.

Igen, ez nehéz kérdés, hogy meddig érdemes költeni a meglévőre (utánaszámoltam jobban, most van a 14. tele, de fogalmam sincs átlagosan mennyit bírnak. Gondolom ha a fő alkatrész elromlik (ami ki szokott lyukadni és nem javítható, nevét nem tudom) az egy 300 ezres kazánnál lehet vagy 150-200 ezer ft (?) kérdés, hogy érdemes-e ilyenkor még javítani.
Arra is kíváncsi lennék, hogy mennyi a várható valós fogyasztáscsökkenés, ha váltanék egy kondenzációs újra. A lakás kb fele részben padlófűtéses, fele részben radiátoros.

(#46455) erdoke válasza szakalistvan (#46450) üzenetére


erdoke
titán

Megnéztem, az egy vasbeton keresztgerenda. 10-es a dübel, legalábbis éppen bele lehet szuszakolni a 10-es fúrót. Azt hiszem, kérek kölcsön egy fúrókalapácsot valami jófajta szárral, nem állok neki a kereplővel. Valamelyik havernak biztosan van.
Egyébként Debrecen, ha valaki ráér holnap egy fél órára...

A legjobb aláírás a héten

(#46456) #33253120 válasza erdoke (#46455) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én éppen ráérnék, de géphez csak jan 4 után jutok. Bent van a cégnél....

(#46457) lsc válasza erdoke (#46455) üzenetére


lsc
nagyúr

Nyugodtan nekiállhatsz kereplővel is, csak csináld úgy ahogy írtam, nem kell várni senkire. Én is gyári betongerendába fúrtam /illetve panelban is/, simán vitte. Legrosszabb esetben mégis kell egy izmosabb.

Az élet kegyetlen .

(#46458) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Siesta kályhához, (gáz hősugárzó, Delonghi), párnát hol lehet kapni ?

(#46459) föccer válasza erdoke (#46455) üzenetére


föccer
nagyúr

Valamikor 6-7-8. körül járok arra.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#46460) Siriusb válasza Vikusz77 (#46454) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha jól emlékszem 12X mm-es cső kellett a legutóbbi project-nél, mert koncentrikus kialakításra volt szükség (a beszívás és a kivezetés egyben valósul meg). Persze ha külön oldják meg a levegő bevezetést akkor kisebb átmérő kell a kéményben is. Sajnos ott furánflexszel is kellett bélelni, mert régi, vacak bélés volt és csak 120-as.

Mikor cserélj? Amikor már 40-50k maga az alkatrész, plusz munkadíj, egyszer még érdemes bevállalni, ha amúgy jó állapotú. Ha már kezd rizikós lenni, inkább érdemesebb nyáron belevágni a cserébe. Télen kényszerhelyzetben vagy. Kiadsz 50-100k-t, mert nincs más választásod, nem akarsz fűtés nélkül maradni, s nem biztos, hogy 1-2 hónap múlva nem megy más alkatrész tönkre. Na meg van még egy-két buktató, de a hivatalos eljárás az sok idő. Gázterv készítés, kémény, kéményseprő szakvélemény, gáz MEO, EPH jegyzőkönyv. Ez nem egy hét, meg nem is kettő.

(#46461) #03372544


#03372544
törölt tag

Valakinek van tapasztalata a mennyezeti panelekkel?
Használható ez zajos felső szomszéd esetén eredményesen?
Főleg bulizni, vihogni szoktak, szék huzigálás, ilyesmi.

(#46462) föccer válasza #03372544 (#46461) üzenetére


föccer
nagyúr

Mármint milyen panelekre gondolsz? Teshang ellen csak testtömeggel tudsz védekezni, léghang ellen pedig hangforrás felölo szigeteléssel, így te esetedben némi diplomáciai készég és egy spaiszer/csákány tud segíteni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#46463) #03372544 válasza föccer (#46462) üzenetére


#03372544
törölt tag

Ilyen mennyezeti panelekre: [link]

Ha nem ér semmit nem kezdek ebbe bele.
Ez a 22 decibel csillapítás se teljesen tiszta nekem, a neten elérhető decibel táblázatok szerint ez valahol a suttogas és a falevél zúgás között van, attól ezek a szomszédok jóval hangosabbak.

(#46464) föccer válasza #03372544 (#46463) üzenetére


föccer
nagyúr

hangnyomás "decibell" értéke nem linelis, hanem logaritmikus. És ezek a panelek díszítő elemeknek jók, illetve minimális belső oldali hőszigetelésnek, semmi egyébre :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#46465) Bacusuz válasza Vikusz77 (#46454) üzenetére


Bacusuz
őstag

Én mindenkitől kérdezgettem mielőtt kazánt vettem,hogy milyen kazánja van és megbízható-e?.
A legtöbben meg voltak elégedve a 10+ éves kazánjaikkal,de később a hozzáértők megnyugtattak hogy az új kazánok már koránt sem ilyen hosszú távra vannak tervezve.

A kéményes nekem azt mondta hogy a rozsdamentes(turbós) kémény megfelel a kondenzációs készülékeknek,legfeljebb a levegő szívását kell valahogy megoldani ha nincs meg a keresztmetszet.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#46466) Met válasza #03372544 (#46463) üzenetére


Met
Topikgazda

Semmit nem ér, ez hatásos ;]

Náluk kellene szigetelni.
Esetleg még ha a belmagasság engedi akkor függesztett kazettás álmennyezet és annak a tetejére kőzetgyapot leterítve. Nem tudom ez mennyire hatékony.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46467) #03372544 válasza Met (#46466) üzenetére


#03372544
törölt tag

Sajnos egyik út sem járható, a belmagasság is csak 2,40.

(#46468) föccer válasza #03372544 (#46467) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha nem lehet velük megbeszélni, akkor közös képviselet, rendőrség.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#46469) Met válasza föccer (#46468) üzenetére


Met
Topikgazda

Egyik sem ér semmit. :(

Ezért vettünk a legfelső szinten lakást...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46470) Bacusuz


Bacusuz
őstag

öreg (1910 ben épült)tégla társasház lakásom feletti padlást költözés+felújítás óta elég szépen belaktam,szerszámokat fa építőanyagot,régi parkettát ruhákat stb tárolok ott.
Ajtaját lakatossal megcsináltattam,most be van zárva.
Az egyik szomszéd figyelmeztetett hogy jó lenne kiköltöznöm belőle mert a katasztrófavédelem 1x már megb@....szta a házat 150 ezresre,ugyanis ott nem lehet semmit tárolni ekkor teljesen kiűrítették azt a hatalmas területet.
a padláson fa+ zsindelyes tetőszerkezet van,és vagy 30cm vastag gerendák hálózzák belépés magasságban.Belmagasság kb 5-7 méter a legmagasabb ponton, a tető meredek.A padláson tárolók vannak kialakítva és fa deszkázattal vannak egymástól elválasztva.

szerintetek érdemes harcolnom hogy ott tudjam tárolni a cuccaimat?
vannak erre vonatkozó tapasztalataitok?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#46471) philoxenia válasza Bacusuz (#46470) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Normalisan kialakitott, jarhato utakkal talan, de tuzveszelyes cuccot pl nemigen tarolhatsz stb. Engedelyt erdemes kerni a katasztrofavedelemtol es a lezaras modjat is ok hatarozzak meg, hogy tuz eseten nekik szabad utjuk legyen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46472) erdoke válasza lsc (#46457) üzenetére


erdoke
titán

Lehet, hogy ma vagy holnap kap a haver kölcsön egy fúrókalapácsot, és akkor fellökjük azzal. Plafonba fúrtam már itt lámpákat, ezzel a kereplővel kínszenvedés, dacára a félnormális fúrószárnak. Ráadásul a dübel csavarfej részéhez kell méretezni a furatot, és az nagyobb 10 mm-nél, valószínűleg 12-es. Akkora fúrószáram nincs is, 10-ig vagyok a kereplővel hitelesítve. :)

A legjobb aláírás a héten

(#46473) lsc válasza erdoke (#46472) üzenetére


lsc
nagyúr

12-es az valószínűleg sok a kereplőnek, igaz fokozatosan elég lehet, de én is csak 10-ig merem mondani, olyat már csináltam többször.

Az élet kegyetlen .

(#46474) Vikusz77 válasza Siriusb (#46460) üzenetére


Vikusz77
tag

Siriusb:: Köszönöm a segítséget, akkor remélem belefér a 130-as inox csőbe. Koncentrikus kell nekem is szerintem.
Nem egyszerű kérdés ez a csere, gondolom azt is nehéz megsaccolni, hogy mennyivel fogyasztana kevesebbet a kondenzációs kazán a meglévőnél (20-30%-ról olvastam). Egyelőre azt hiszem marad a régi pár évig és reménykedek benne, hogy nem a hidegben döglik be végleg. Utána meg elgondolkodom a cserén.

Bacusuz: Kösz, ennek akkor utánakérdezek majd, hogy inox béléscső mellé mi kell majd a kondenzációshoz.

(#46475) #51736960


#51736960
törölt tag

Gyerekek, kellene egy gázszerelő, Fég konvektor javításra Budán.
Ha valaki tudna ajánlani egy nem túl lehúzós szakembert, megköszönném :R

(#46476) Bacusuz válasza Vikusz77 (#46474) üzenetére


Bacusuz
őstag

A kondenzációs kazán alacsonyabb vízhőmérsékletű fűtésrendszernél éri meg igazán,mely a padlófűtés.
De még amit ajánlottak és én megcsináltam,hogy megnöveltem a radiátorfelületeket úgy hogy sokkal vastagabb 33dkek tettem fel .Ezért így alacsonyabb vizhőmérséklet is felfűti a lakást.Nekem ez nem volt nehéz mert új fűtésrendszert alakítottam ki a teljes felújítàs alatt.
Jelenleg 40c fok az előremenőm.

A thermostatom pedig egy gyári wolf bm modul ami a kazánhoz való egy külső érzékelővel összedolgozva az előremenő íz hőmérsékletét maga szabályozza,meg minden màst is szabályoz.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#46477) ALI_G válasza Bacusuz (#46476) üzenetére


ALI_G
veterán

És a kazánon mennyire lehet szabályozni a radiátor felé menő víz hőmérsékletét?

(#46478) Bacusuz válasza ALI_G (#46477) üzenetére


Bacusuz
őstag

lehet állítani

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#46479) ALI_G válasza Bacusuz (#46478) üzenetére


ALI_G
veterán

40 fokhoz hogyan kell meretezni a radiatort?
Milyen kazanod van?

[ Szerkesztve ]

(#46480) Bacusuz válasza ALI_G (#46479) üzenetére


Bacusuz
őstag

Cgb-k24

Ja igen 40 c fok de most nincs kint hideg.
Szerintem lesz ez -10 ben is magasabb is...

Pl: a nagy szobaban 25m2 3db 33x800x600 van.

En magam szamoltam ki aranyosan 1,5 szoroztam a rossz hoszigetelesu hazakhoz mert szorzot.
Hozzatennem nem biztos hogy jo,ez az elso telem.
Most kb 6-7m3 megy el reggel 7-este 9 ig 22 fok,este 20,5 fok bealitasnal es regi ablakom van 2,7 belmagassag 20cm gyapot mennyezegszigetelessel.Alapterulet 96m2.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#46481) n@p@lm válasza Bacusuz (#46480) üzenetére


n@p@lm
őstag

Szigetelt a házad? Födémed?
Milyen a falazat, ha szigetelt, mekkora a szigetelés vastagsága?
Milyen nyílászáróid vannak?

szer.: látom szigetelésre írtál már valamit.

[ Szerkesztve ]

(#46482) ALI_G válasza Bacusuz (#46480) üzenetére


ALI_G
veterán

Miért döntöttél ezen kazán mellett? Esetleg találtál valami értelmes összehasonlítást korábban? Én épp fűtési megoldást keresek, de nem egyszerű a helyzet.

(#46483) zedok


zedok
senior tag

Hello!
Van egy kis gondom, frissen áthuzalozott panellakas, villanyszerelo felbehagyta a melot. A konyhaba 3 konnektor van egymas mellett, illetve felul behuzott 3(fekete)-2(nulla)-1(föld) vezetéket, ami a főzőlaphoz kell majd. Felso reszen a fekete vezetekekben van áram, de a lenti 3 konnektorban nincs semmi jele áramnak. Merre indulhatok el a hibakeresésnek? Vagy bármi tipp?

Arra gondoltam eloszor hogy fent kell összetápolni és király lesz, de mivel mindhárom fekete vezetekben van áram, igy ez nem jott be.
Villanykapcsolo szinten mukodik.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#46484) pjen válasza zedok (#46483) üzenetére


pjen
félisten

Hány fázisod van?Az óra alatt hány kismegszakító van?Ha 3 akkor a 3 fekete 3 különböző fázis.Egyikre,egy nullára(kék)és egy földre(zöld sárga)rákötheted a konnektorokat.Kérdés hol hagyta abba azerelő.Földelés,Eph ki van alakítva stb.Én hívnék másik szerelőt.

(#46485) zedok


zedok
senior tag

1 db megszakító van. 1 fázisú a rendszer ez világos. Csak valamilyen oknál fogva felül kihúzott 3 vezetéket, amiben van áram. Elvileg a főzőlap miatt.

Elvileg ott ki lett építve minden - arról magyarázott a szaki, hogy fentre, majd kell egy kötődoboz a vezetékeknek - az nincs még meg - és ezért fura nekem, hogy mindhárom fekete vezeték áram alatt van.

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#46486) pjen válasza zedok (#46485) üzenetére


pjen
félisten

Ha csak 1 fázis van akkor a 3 fekete ugyanaz csak 3 felé szedve,ha egyforma vastagok valamelyikre mehet a konnektor.Légalább egy próba lámpával ellenőrizd.

(#46487) zedok válasza pjen (#46486) üzenetére


zedok
senior tag

Egyformák a vezetékek keresztmetszete (2,5) - viszont azért fura nekem, mert a 3 konnektor 3 különálló - hiába van egymás mellett. Tehát ha én leviszem oda az egyik vezetékkel az áramot, akkor is csak 1 konnektorom lesz - már arra is gondoltam, hogy azt ott lecserélném, egy 3-as elosztóra inkább.

Ja ami még érdekesebb - gondoltam kipróbálom a fali konnektorokból a nullát és a fenti 3 vezetékből az egyiket. Rákötöttem egy lámpát, de nem világított. Fázisceruzával a nullás vezetéken is jelzett áramot. Ami eléggé nem normális dolog.

Eredetileg a konnektorokat kiszerelve, egyik vezetéken sincs áram.

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#46488) biker válasza zedok (#46487) üzenetére


biker
nagyúr

Hívj egy szakembert

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46489) pjen válasza zedok (#46487) üzenetére


pjen
félisten

Hívj szerelőt,lehet könnyen megoldja.

(#46490) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Korábban írtam arról, hogy fellazult a zuhanyzó burkolata. Ma reggel voltak szakik megnézni, és azt mondták, hogy nem nagy meló, mert max. 1 napig nem tudom majd használni.

Viszont kell venni burkolólapot (állítólag lehet 4 db-os csomagot kapni, ami bőven elég), a burkolás alatt nem tudni, hogy megfelelő-e a szigetelőréteg, és azt mondták, hogy a zuhany falain is újra kellene fugázni, mert ott is lecsoroghat a víz, ami ismét fellazíthatja az egészet. 90 cm x 90 cm alapterületről van szó. Árat még kb. sem említettek, pedig rákérdeztem. Ha mindent rájuk bízok (burkolóelemek beszerzésével együtt), tokkal-vonóval mekkora összegre számítsak?

(#46491) üszök válasza ALI_G (#46479) üzenetére


üszök
őstag

Én fűtöttem egy telet 40 fokos előremenővel ugyanazzal a rendszerrel amivel most 60 fokkal fűtök,egy őskövület junkers cirkóval.A fogyasztásom ugyan annyi volt szerintem.Többet ment a kazán ennyi volt a különbség,kevesebb volt a felfűtés ami több szakember szerint a legtöbb gázt emészti fel. Ha melegek a radiátorok szinte folyamatosan,akkor jobb a hőérzet szerintem még ha alacsonyabb hőfokra is van állítva kicsivel a termosztát. Mondjuk én 28 év panel után kezdtem ezt el ahol ugye mindig melegek a radiátorok. Az első télen meg akartam fagyni 21 fokra állított termosztáttal, ami olyan 23 fokot jelent a lakás nagy részén. És arra is rájöttem,hogy felesleges csavargatni a termosztátot,mert ugyan annyi gáz elmegy ha lejjebb veszem,utána vissza tekerem.

A kondis kazánok tudtommal 50 vagy 55 fokos előremenőig működnek kondisként,afelett sima turbósként mennek.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#46492) Bacusuz válasza ALI_G (#46482) üzenetére


Bacusuz
őstag

A wolf kazánokból nincs 5 féle minőség az olcsó gagyitól a prémiumig.
ugyan azt veszed meg itt mint a nyugati országokban.Német alkatrészből német összeszereléssel.
Én ezért döntöttem így.

Szomszédom kályhával + inverteres légkondival fűt 50m2. iszonyat kevésből befűt egy telet,de már nem emlékszem mennyit mondott hazudni meg nem akarok.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#46493) werszomjas válasza Apollo17hu (#46490) üzenetére


werszomjas
őstag

???

Jól értem, voltak nálad melósok munkát felmérni, nem mondtak árat, és te megrendeled a melót? :Y

üdv

(#46494) Apollo17hu válasza werszomjas (#46493) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nem rendeltem meg. Azért is jöttem fel a fórumra, hogy tájékozódjam.

(#46495) ALI_G válasza üszök (#46491) üzenetére


ALI_G
veterán

Erről mondjuk jó lenne még részleteket megtudni, bár az őskövület junkerst nehéz lenne összehasonlítani egy új kondenzációssal.

Bacusuz: na ez olyan infó, amit neten nehéz megtalálni. Mennyi garit adtak rá?
Én az ariston és bosch-t néztem eddig, szinte egy árban vannak, 2 év garival. Aristonról a brit bosch worchester oldalán olvastam, hogy szerintük olcsóbb alapanyagokból dolgoznak (mint ők). A brit worchester 8 év garit ad a kazánjaira, kár hogy itthon nem árulják őket.

[ Szerkesztve ]

(#46496) Bacusuz válasza ALI_G (#46495) üzenetére


Bacusuz
őstag

Beszallitok egy gyori vizgaz kereskedesbe es a sraccal joban vagyok.
Nekem o ajanlotta de ez meg nem szent iras.
Nem tudom mennyi a gari sztem 2 ev.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#46497) ALI_G válasza ALI_G (#46495) üzenetére


ALI_G
veterán

worcester-bosch (rosszul írtam az előbb), a which.co.uk szerint best buy, de nincs membership-em, a review-kat nem tudom elolvasni. Van egy rakás hybrid rendszerük is, igaz UK-ban 7 évig jár támogatás a megtermelt hőszivattyús energia után, amivel kb nullába kerül a beruházás.

[ Szerkesztve ]

(#46498) Bacusuz válasza n@p@lm (#46481) üzenetére


Bacusuz
őstag

Öreg múltszázad eleji társasház beton födémmel, felettem padlás.Gipszkarton álmennyezet 20cm gyapottal.
Fal 50cm sz@r homokkő tégla nem szigetelt.
Ablakokból vannak régi kapcsolt gerébtokos ablakok 6db(ez a leg nagyobb felület),új fa argonnal töltöttből 5db.
Alattam laknak.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#46499) üszök válasza ALI_G (#46495) üzenetére


üszök
őstag

Mit szeretnél még tudni?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#46500) ALI_G válasza üszök (#46499) üzenetére


ALI_G
veterán

Turbos a junkers? Az egesz lakasban radiator van?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.