Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87851) zolko74 válasza Hoek (#87847) üzenetére


zolko74
tag

Ha már ennyire szétszedted, akkor a szilikoncsövek belső felületét is takarítsd ki. Ott is szoktak mindenféle élőlények lakni.

(#87852) sz.zs. válasza Hoek (#87850) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Írok privátban.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87853) J97


J97
tag

Szerintetek ez le van kezelve valamivel? Fénylik mint Salamon ....

Csomagolás szerint csak sötét pörkölésű kávé.

Gondoltam kipróbálom de sem a színe sem a fénye nem tűnik túl biztatónak. Még nem kóstoltam.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#87854) Noroo válasza J97 (#87853) üzenetére


Noroo
tag

a sötét pörkölésűek fényesek, de ez azért túlzás.
Én tuti elajándékoznám, és nem zaklatnám fel ezzel a majort, de ez én vagyok. :)

(#87855) Parci válasza Noroo (#87854) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem csak te, ilyen olajos-taknyos izé az enyém(ek) torkába sem megy :N

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87856) 72lakiluk válasza J97 (#87853) üzenetére


72lakiluk
tag

A Starbucks kávéja lehet 'nem ajánlott' kategória, nem ismerem. De az ennyire olajosan fénylő szemekkel semmi baj nincs, több ( Mondial, XO, Salimbene ) kávét is ittam már, ami ennyire olajos volt. Ízben ugyanolyan csokis, édeskés, mint a kevésbé pörkölt olaszos társaik.

(#87857) soldier2 válasza Hoek (#87850) üzenetére


soldier2
őstag

Nálam 1x a vízlágyító párna okozott kellemetlen mellékízt (nem volt már friss kicsit sem)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#87858) general válasza J97 (#87853) üzenetére


general
addikt

én a közepes pörkölésűt próbáltam nemrég ebből, azt is lefikázta itt mindenki. :D nem volt rossz sztem. viszonylag friss volt a dátumok szerint.

más:
vízlágyíró párna használata ajánlott lehet, ha nincs komplett víztisztító rendszerem? amit csak bele kell tenni a kávégép tartályába.

[ Szerkesztve ]

(#87859) 72lakiluk válasza general (#87858) üzenetére


72lakiluk
tag

Igen, ajánlott. Pár hónapra jó megoldás egy párna, de ha hozzáférsz akkor a Norda vagy Vera jobb hosszú távon.

(#87860) J97 válasza general (#87858) üzenetére


J97
tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást! Kíváncsi voltam rá, hogy milyen annak ellenére, hogy olvastam róla itt negatívat. Találtam már olcsóbb márkát is ihatónak, gondoltam attól sokkal rosszabb ez sem lesz. SB-ben egyszer jártam, ott akkor vizezett kávét kaptam 800 Ft-ért. Nos gondoltam ez a csomag esetleg megérhet 1,5 SB kávézóban elkészített kávé árát, egy próbát megér. Viszont mivel még nem vagyok túl tapasztalt ezt a fényességet nem tudtam mire vélni. Azt gondoltam valami mesterséges trutyival biztos bevonták.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#87861) J97 válasza J97 (#87860) üzenetére


J97
tag

Meg is kóstoltam. Keserű! Vettem már erős pörkölésűt de azon nem érzett a keserű íz ennyire. Tejeskávénak, cappucinónak elfogyasztom majd.

Ami nekem még ízlett és vettem többször is az a tesco finest colombian. Kár, hogy már jó ideje nem látom a polcokon. Tudtok ajánlani hasonló kávét hozzávetőlegesen hasonló árban, amit érdemes lehet kipróbálni?

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#87862) Seth1


Seth1
tag

Aldiban lesz. Reménytelen ez a gép és daráló? A darálóra lennék kíváncsi, összehasonlítva a graeffel.

[ Szerkesztve ]

(#87863) Szabász


Szabász
csendes tag

Szia! Nálam nem volt keserű, hozta a csokis ízt ! Próbáld meg 18g ,95C, 35g főzet!
Most még elég friss pörkölést lehet venni.

(#87864) SlayerSub


SlayerSub
tag

Megnézné ezt egy hozzáértő, kiindulási alapnak jó lehet?
Vagy már rástartolt más?
[link]

(#87865) #64275200 válasza SlayerSub (#87864) üzenetére


#64275200
törölt tag

Van most felhozatal bőven [Mazzer SJ]
Attól függ mennyit szánsz rá? Késcsere cukrásztölcsér a minimum, de én a késcserét összekötöttem a Fragola tuninggal (csapágyazás, szabályozás)
Egy Mazzer az örök életű és tartja az árát is.

(#87866) SlayerSub válasza #64275200 (#87865) üzenetére


SlayerSub
tag

Ez a kettő méretre ugyan az? A super jolly az a mini másnéven, sejtelmem nincs ezekről... :)

(#87867) #64275200 válasza SlayerSub (#87866) üzenetére


#64275200
törölt tag

A mini a legkisebb az sj a következő majd a major ezek síktárcsásak csak a tárcsa átmérője növekszik, meg a méret és a súly :) továbbá ezek amiket hirdetnek most még nem az elektromosan vezérelhető kivitek, tehát neked kell előre lemérni a kávébabot amit őrölni szeretnél. Viszont a mazzer-ekre jellemzően kevés bennük a visszamaradó - pangó őrlemény. Ha mégis aránylag egyszerűen kiseperhető a garatból. Én az hiszem itt több az SJ tulaj mi a többiek meg osztozunk a többi típuson.

(#87868) soldier2 válasza SlayerSub (#87866) üzenetére


soldier2
őstag

A Jolly a Mini-nél egy mérettel nagyobb.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#87869) #64275200


#64275200
törölt tag

Ha valaki még nem döntötte el az E61 tulajok közül, hogy mit szeretne karácsonyra azoknak mondanám, hogy újra kapható az ECM átfolyásszabályzó az olasz webshop-ban [link]

(#87870) Koczó93 válasza #64275200 (#87869) üzenetére


Koczó93
őstag

Jó cucc, már figyelne a rocketen ha kicsit olcsóbban adnák.

(#87871) kzoltann válasza Koczó93 (#87870) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Ök adják a legolcsobban, mindenhol máshol EUR200-229 között van.
(amugy ez a profitec a leiras alapjan, de ugyanaz a cég, csak szerintem a fekete nyomásmérővel jön "Profitec Styled Pressure Gauge" :) )

(#87872) datee


datee
csendes tag

egy piros Caravel érdekel innen vkit? Gondolkodom h eladom

(#87873) Flashback válasza datee (#87849) üzenetére


Flashback
addikt

De megkosolnám ezt... Kár hogy nincs még itthon pörkölőm! :(

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#87874) vicces1 válasza Seth1 (#87862) üzenetére


vicces1
aktív tag

Nagy vétel lesz...

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#87875) sz.zs. válasza Seth1 (#87862) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én biztosan nem erőltetném...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87876) koxx válasza sz.zs. (#87875) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kb a mákdaráló felett lehet 1 szinttel.

(#87877) Flashback válasza koxx (#87876) üzenetére


Flashback
addikt

:D :DD

Amúgy valószínűleg egy átbrandelt Wilfa. Kotyeszhez simán jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#87878) Keresztapper


Keresztapper
senior tag

Időhiány miatt eladóvá válhat a Gene CBR-101-esem.

Az utóbbi egy évben nem használtam, mert meghalt benne a fűtőelem, de előtte sem sűrűn kapcsoltam már be, mert nem igazán van most ilyesmire időm.

Ahogy néztem, az alkatrész cseréje kábé 20e körül van, így az ára fix 45e lenne és adok hozzá még zöldkávét is (asszem 1, vagy 2 kg maradt)

Most nincs nálam kép róla, de érdeklődés esetén teszek majd fel azt is. Vigyáztam rá, de a használat nyomai látszanak azért rajta, főleg a kamrán.

Ha valakit érdekel, keressen privátban.

http://palscoffeetech.com/

(#87879) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok

Rokonom beszerzett egy ECM Synchronika -t (darálót még nem tudom)

nekem csak pod-os gépem van szóval szemes kv ban nem vagyok otthon

Tudnátok esetleg ajánlani ehhez a gép színvonalhoz valami igazán jó kv bab beszerző helye (ke)t linket Budapesten?

Gondoltam karácsonyra valami kávé bab (kit) jó ajándék lenne.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#87880) koxx válasza Antonio (#87879) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

One11, PallYotz, BlueBird, Johann&Nyström. Netrol rendelve Roastopus.

(#87881) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,

Nagyjából utánaolvastam a dolgoknak, ha jól látom az otthoni espresso-zás ha új dolgokat nézünk ott kezdődik hogy daráló ~100EUR + gép ~400EUR.

Ilyesmi egybeépített gépket érdemes lehet nézegetni, vagy felejtsem el és inkább keressek használtat az ajánlottak közül? Ennyi még kb. beleférne a keretbe, és most egész jó akció van rá:
[link] - Breville Barista Max (A PID-es Express verzió most ~480EUR, az is kb. ott van mint egy alap gép+ alap daráló...)

Ha nem jó, akkor mi miatt nem jó, mi az ami hiányzik belőle mondjuk egy Gaggia Classic + Graef 802-höz képest?

Köszönöm! :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#87882) Flashback válasza Alg (#87881) üzenetére


Flashback
addikt

Nálam 320-ért listázza. Annyiért ez marha jó lehet!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#87883) soldier2 válasza Alg (#87881) üzenetére


soldier2
őstag

A linkelt Breville egy hőcserélős gép, ezen a pid sem sokat segít, mivel megborul a hőháztartása a kávékészítés legelején. Sötét pörkölésű kávéval elfogadható eredményt ad, de a fasorban sincs egy Gaggia + Graef pároshoz képest sem tartósságban sem az elkészült ital ízében.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#87884) zolnagy válasza soldier2 (#87883) üzenetére


zolnagy
őstag

Nem hőcserélős az, hanem thermoblokkos. A kettő kicsit más :) A többi persze igaz.

(#87885) Alg válasza Flashback (#87882) üzenetére


Alg
veterán

Akkor most marha jó vagy fasorban sincs? :DDD :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#87886) paljoc válasza zolnagy (#87884) üzenetére


paljoc
tag

Igen, a darárós catlerek mind thermo coil azaz thermoblock rendszerűek, és némelyik PID-es, de csak úgy h a “valamilyen” hőfoktól +/- 2 fokkal lehet odébb lépni. A komolyabb verziók meg dual bojleresek, hx-es ha jól tudom egyáltalán nincs is köztük.

(#87887) soldier2 válasza zolnagy (#87884) üzenetére


soldier2
őstag

Ha hőcserélős lenne valóban "marha jó vétel" lenne, de természetesen nem az, hanem ahogy írtátok thermoblokkos, így aztán a "fasorban" sincs a Gaggiához képest ;]. (röviden siettem, elírtam, kösz a javítást)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#87888) sz.zs. válasza Alg (#87885) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Inkább az utóbbi... nem mellesleg ha daráló ügyileg feljebb lépnél akkor itt ez nem lehet. Inkább vegyél külön darálót és külön kávéfőzőt.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87889) mutyi


mutyi
őstag

A múltkor talán mintha valaki épp ezt a Lelitet akarta megvenni, ha ennyi lenne az ára.
Szegediek ma ezt a néhány tételt akciózzák.
Rancilio Silvia E V5 Kávégép-149990 Ft
Lelit Elizabeth PL92T Dual Bojleres Kávégép-299990 Ft
Wilfa Svart CGWS-130B kávédaráló-29990 Ft

(#87890) Alg válasza sz.zs. (#87888) üzenetére


Alg
veterán

Köszi, akkor ezt kihagyjuk. :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#87891) koxx


koxx
MODERÁTOR

58mm-es 20grammos kosárba mennyi kofit érdemes tölteni, 22-23g? (világos pöri)

(#87892) Csápájev válasza koxx (#87891) üzenetére


Csápájev
őstag

Annyit,amennyivel tömörítve még nem hagy nyomot benne a felső szűrő csavarja :)
Ezt kávéja válogatja. Világos pörkölesű kávéval valóban általában több ez, mint a kosár eredetileg meghatározott mérete,de nagyon változó.

(#87893) koxx válasza Csápájev (#87892) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nincs benne csavar :) de majd kísérletezem mennyi lesz jó bele.
Engem ez a Bányai-féle Siren annyira nem nyűgözött le, a starfish sztem nagyságrenddel finomabb/komplexebb.

(#87894) Csápájev válasza koxx (#87893) üzenetére


Csápájev
őstag

Csavarj bele egyet !
Mindent én mondjak? :DDD

(#87895) Noroo válasza koxx (#87893) üzenetére


Noroo
tag

jujuj... most jön az a rész, mikor valaki azt mondja, hogy annyit, amennyi a kávénak megfelelő. :) Vagyis ha raksz bele monnyuk PY Choco Madness-t (én az IMS 12/18-asba ebből 16gr-ot teszek) akkor tamper után rárax egy 100ft-ost (mások szerint 5centest, de ha nincs otthon ne rohanj a pénzváltóba) felszorítod a kart, leveszed, és a 100ft-osnak nyoma meg kell látszódjon a kávén, de épphogy... ha nem nyomódik bele, akkor kevés, ha nagyon, akkor meg sok... ;)

Legalábbis itt ezt mondják "neki megfelelő mennyiségnek" (nekem ezt mondták) :D

(#87896) mutyi


mutyi
őstag

Dilemmázok, hogy Expobar Brewtus 4-et vegyek, ez ugyebár egy dual bojleres pid-es E61-es rendszer vagy egy Profitec Pro 300-at. Ez utóbbi is dual bojleres és pid-es.
Ahogy olvastam az eddigi teszteket, bejegyzéseket, érdemi különbség nem nagyon van, egyedül a felfűtési időben jobb a Profitec Pro 300,mert az kb 10 percen belül üzemkész, az Expobar meg 20-30.
Fogyasztás miatt féltem kicsit, de elvileg mind a két készülék 1200W-1200W-ot fogyaszt a gőz és a másik bojler révén.
Tejhab készítésben nagyon erős a Profitech Pro 300, az Epxobarnak sem rossz,de elvileg nem annyira erős a gőze.
Véleményeket várok, hogy a lehető legjobb döntést hozzam.

(#87897) mdav88 válasza mutyi (#87896) üzenetére


mdav88
senior tag

A gőz ereje függ a bojler nyomásától illetve a csővég is sokat számít. Ez mind állítható/cserélhető. Az e61 igen szép, és jó a vízterítése alapból, Profitechnél nem ismerem a kávébojlert magát.

(#87898) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Olvasgatom itt a kávé drágulás híreket: [link]
Jól meg is ijedtem, vettem Alzacafét még a kuponakció végén: [link]

Ami tetszik, hogy 4x250g-os kiszerelésben is lehet venni, most ennek 4000Ft/kg az ára. Kuponnal még jobb volt.
Érdemi infó kevés, csak ezen a cseh fórumoldalon tudtam pár dolgot kihámozni: [link]
Egy éves lejáratot írnak a pörköléstől számítva így lehet következtetni a pörkölési dátumra.
A pörkölés közepes, ez szerintem stimmel.
Amint a hátoldalról készített képen is látható 251120 a lejárat, így egy három hete pörkölt csomagot kaptam.
Fiorenzato F5 6-os fokozat, GC 91°C, 25 mp, már Nestlé Vera vizet használok.
Amit hiányolok még az az ajánlott hőfok, illetve hol pörkölik, de aki tud csehül az talán ebből tud kihámozni valamit: [link]
De az biztos, hogy ez nem visszazárható csomagolás... lehet csak az 1000g-os. Mindenesetre félrevezető, szóvá is teszem ezt Alzáéknak.

[ Szerkesztve ]

(#87899) Koczó93 válasza mutyi (#87896) üzenetére


Koczó93
őstag

Ha már egy nagyobb összeget rászánsz, nem veszel valami rotoszivattyús gépet?

(#87900) mutyi válasza Koczó93 (#87899) üzenetére


mutyi
őstag

Nettó 300-320 körüli összegben gondolkodom, ennyiből jön ki nettóban egy Expobar dual bojler vagy egy Profitec Pro 300.
A Roto szivattyúval az Expobar drágább és nem feltétlenül látom/tudom hogy ér-e nekem annyit? A drágább Brewtus rotoval van és ráköthető vízhálózatra. Én a hűtőben tárolt lágyított vízzel használnám továbbra is, ahogy most is teszem. A roto tudom hogy halkabb, ami tök jó, de ér-e nekem több 10 ezer ft árnövekedést?
Egyébként gondoltál konkrét típusra?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.