Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88451) Parci válasza Bazsee71 (#88447) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja értem. igen, a síktárcsásoknál nagyobb a szórás.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#88452) Kávé Kálmán válasza Peti...(16v) (#88388) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

"Leva: vendég vagy saját?"

A Leva: pipa :-). A GS3/MP utáni legegyszerűbb mod. A takarítónőhőőö is megugorja, ha van 19-es villáskulcsa:

[ Szerkesztve ]

(#88453) Bazsee71 válasza Z0mbi (#88448) üzenetére


Bazsee71
őstag

Megbízható bolt, többször rendeltem már onnan.

(#88454) Flashback válasza grizlisandor (#88431) üzenetére


Flashback
addikt

Köszi Black Sheeprőo hallottam már elég jókat :) :R

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#88455) general válasza mdav88 (#88310) üzenetére


general
addikt

itt kérdezted, hogyan lehet kézzel pörkölni. nem vagyok szakértő, de az előbb linkelt japán srác vlogján találtam ezt is, sztem így. :D
3 percnél kezdődik az a rész

(#88456) RBJ válasza mdav88 (#88438) üzenetére


RBJ
addikt

Pont így szoktam csinálni. Nekem a két luku fej kezd gyanús lenne. Eleve ha két irányba fúj hogy forgatol be tejet. :(

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#88457) Peti...(16v) válasza verti1 (#88432) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Én is hagyom kihűlni, de a biztos módszer az, hogy a csap alatt lehűtöm hidegvízzel.

(#88458) Z0mbi válasza Bazsee71 (#88453) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Koszi neked is es TooBee nek is! Megy a rendeles :)

(#88459) verti1 válasza Kávé Kálmán (#88452) üzenetére


verti1
tag

Kezdem is gyakorolni a Leva profilt a versenyre.... ;]

(#88460) adriankoooo válasza Z0mbi (#88448) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Nálunk Szlovákiában 155 a fehér, 165 a fekete. Posta Magyarországra szerintem 10€-ból megvan. Ha kell segítség szólj, 7.-e után kezdek dolgozni, utána tudom intézni.

(#88461) PeterAgos válasza iatti (#88407) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Nézd meg a Fenix-et, nekem fejlámpa és kézi is van. Usb-ről tölthető, 4 fényerő fokozat. Eddig messze a legjobb, ami a kezemben volt. Csak sajnos pénzért adják...

(#88462) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Pár éve már nem követem a topikot, akkor rengeteg segítséget kaptam, most is hozzátok fordulnék.
Eladtam a Gaggia gépem, amit azóta megbántam. Karácsony előtt rendeltem egy Roastopus prémium csomagot, úgy gondoltam jó lesz majd Brikkával. Tévedtem, nem tudok iható kávét készíteni belőle. Egyet bontottam fel (koffein mentes), de borzasztó savanyú lett a végeredmény, bárhogy próbálkoztam. Ekkor döntöttem el, hogy kéne venni ismét egy gépet.
Hajnalban elkezdtem olvasgatni a topikot lelit gép után, de inkább elbizonytalanodtam.
Lelit Anna amit kinéztem. Többet nem szánnék rá, inkább kevesebbet.
Ahogy látom az évek alatt sok minden nem változott ami az ajánlott gépeket illeti.
Sajnos mindent eladtam, így Tamper is kelleni fog.

Amit szeretnék, megbízható PID-es gép. Sosem volt PID-es gépem.
Használt is szóba jöhet, de nem nagyon találtam. Közel 170-ért van fenn egy GC, de azt soknak találom.
Használt gépet csak megbízható, hozzáértő embertől vennék, felújítva. Fragola fórumtársnak nem láttam most, hogy lenne.
Lelit Anna, vagy használt GC? Esetleg más ajánlott típus hasonló árban?
:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#88463) mdav88 válasza Silent77 (#88462) üzenetére


mdav88
senior tag

Az Anna lépcsőfokot hagyd ki.

Tuning GC, Lelit Glenda/Gilda, Rancilio Silvia háromszögben érdemes nézelődni.

GC miatt sz.zs.-t keresd ;)

(#88464) Bazsee71 válasza Silent77 (#88462) üzenetére


Bazsee71
őstag

A kotyeszt úgy szoktam használni, hogy felteszem melegedni az alját benne a vízzel, majd mikor felforr, akkor teszem bele a kosarat a kávéval, és csavarom össze. Egy próbát megér, nekem így jól szoktak lejönni. :)

(#88465) iatti válasza Bazsee71 (#88464) üzenetére


iatti
aktív tag

én is így szoktam a mini expresst.de már egy jó éve csak a gc megy.

(#88466) iatti válasza Silent77 (#88462) üzenetére


iatti
aktív tag

üdv itt is! a wizzard ;) mellé kell egy másik gc./hiba volt eladni/ ki kell várni,azért felszoktak bukkanni eladó példányok.persze tavaly amikor én is nézegettem hónapokig nem volt egy eladó se :))

(#88467) KVfun válasza Bazsee71 (#88427) üzenetére


KVfun
csendes tag

Köszi. Nagyon finom. Mielőtt rászokok, mondom jó lenne tudni miből van...

(#88468) bl4ze válasza Silent77 (#88462) üzenetére


bl4ze
veterán

170K egy PID-es Classicért ?
Az kemény.
Pár éve ennyiért HX gépek voltak. Én valahol 150-160K körül adtam el a fejhőmérős Grimac HX-emet
(de jó lenne most ha megint itt lehetne) LOL :D

.:. bl4ze .:.

(#88469) iatti válasza bl4ze (#88468) üzenetére


iatti
aktív tag

fragola oldalán most is van egy 135-ért. az enyém is kb 150-ben van. :K

(#88470) tomci válasza Silent77 (#88462) üzenetére


tomci
csendes tag

az enyém még eladó, Fragola tuningolta, ha érdekel. Ki is próbálható.

(#88471) norby_42


norby_42
aktív tag

Pár napja Pesten jártam, végül a Warmup nevű helyen ittam kávét. Roastopus Siren volt, a barista kedves, az espresso finom.

Eat pasta, run fasta

(#88472) Silent77 válasza mdav88 (#88463) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, a Rancilio Silvia számomra ismeretlen ,de tegnap olvastam róla pár hozzászólást. Az PID-es? Igaz újonnan az már költség felett van.

Bazsee71: Ezt kipróbálom még, köszi! :R Forró vízzel próbáltam, de úgy sem lett jobb, ez a megoldás nem jutott eszembe. :)
Már arra sem emlékszem, hol kell darálni, elsőre nagyon finomra sikerült. CM800, ha jól rémlik valahol 12-15 környékén kellene. Mennyiség mennyi legyen? 16gr-al próbáltam.

iatti: Üdv! ;) Igen, hiba volt, abból már volt 3db is, de egyik sem tuningolt.

bl4ze: 169k pontosan. :) Túlzásnak gondolom. Még ha enged belőle, akkor is drága szerintem.

iatti és tényleg! hajnalban elkeltnek olvastam. :)
Meggondolandó!

tomci: Nem rossz, de a piros nem az én világom, nem lilik a konyhába. :B De nem vetem még el.

Köszönöm mindenkinek, jöhetnek nyugodtan a tanácsok. Lelit akkor elengedtem.
Tampert hol érdemes venni?

:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#88473) koxx válasza Silent77 (#88472) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Lesz majd pides Silvia, de boven 300k felett.

(#88474) Mano66 válasza Silent77 (#88472) üzenetére


Mano66
senior tag

Tampert "fragola"-tól.
[PalmTamp v2. 58.6mm]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#88475) koxx válasza Mano66 (#88474) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vagy Tadammtól. [link]

(#88476) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Darálóban 40kig mik az ajánloattak? Graef CM 702 mellett vmi más?

Egy brikka mellé kell első körben. Amit az utóbbi pár olvasás után valószínű kiegészítek nemsokára egy vmilyen flairral.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#88477) vicces1 válasza Silent77 (#88462) üzenetére


vicces1
aktív tag

Most tömegével lesz eladó pides-rézcsöves classic, mindenki flair-re cseréli! :DDD

Tréfáltam, de sz.zs-nél elvileg van 1 felújított nagyon szép állapotú, ami tuninggal is ki fog jönni 100-alatt, vagy nem túl sokkal felette, ha rézcső-tágulásival szeretnéd.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#88478) Z0mbi válasza adriankoooo (#88460) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Koszi meg lehet igenybe veszem :)

(#88479) Silent77 válasza koxx (#88473) üzenetére


Silent77
veterán

Tudom, hogy nem sok, de meghagyom másnak. :)

Mano66: :Y Vannak árak. Sima már nem is jó? :D
koxx u.a
Ezen nem múlik, ha azt mondjátok, ilyen lesz.

vicces1Tuti venni fogok olyat is, nagyon tetszik. Megfordult a fejemben, hogy azt veszek elsőnek.
Láttam, azt is számításba veszem. :R Nem tudom mit jelent a rézcsőtágulásival, de kell. :D Ha GC lesz, akkor legyen végre fullos.

Brikkára, és white sand-re esetleg még tipp? Nem sok a 250gr, nem akarok nagyon sokat már elpocsékolni. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#88480) adriankoooo válasza verti1 (#88301) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Végre megkaptam a Phoenixet, gyönyörű darab. Egy kérdésem lenne a beállításhoz: azt írtad 2.3. Két teljes kör az világos, a 3 a számot jelenti a számlapon, vagy három pici kattanást (rovátkát) a teljes kör után?

Külföldi fórumon, ha jól emlékszem ezért szoktak megadni 3 részből állót megadni, pl. 2.3.2. Két teljes kör, 3-as szám után a második rovátka.

(#88481) verti1 válasza adriankoooo (#88480) üzenetére


verti1
tag

Igen, három tag az egész pontos megfogalmazás. Első szám teljes körök, utána az egész számok és a számok közti vonalkák. Viszont ez felesleges, úgyis neked kell megtalálni a megfelelő beállítást. Kezdésnek nagyjából tekerd két és fél körülire és onnan finom hangolhatsz majd.

(#88482) iatti válasza vicces1 (#88477) üzenetére


iatti
aktív tag

az bizony jól hangzik,rézcső+tágulási alig száz felett.
már megint túl hamar vásároltam be :DD

(#88483) adriankoooo válasza verti1 (#88481) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Megvolt az első főzet: 2.4 és 2.2 átzubog. :Y Felengedem a rögzítő csavart, az állítót teljesen jobbra (óra irányával megegyezően) csavarva nullára állítom és onnan balra csavarva, visszajövök két teljes fordulatot + amit írtam. Holnap tovább próbálkozom 2.0 körül és alatta, kicsit furcsálom mondjuk a dolgot.

(#88484) verti1 válasza adriankoooo (#88483) üzenetére


verti1
tag

Hány grammot tettél a kosárba?

(#88485) adriankoooo válasza verti1 (#88484) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Kb. 16g. Sajnos otthon felejtettem a precíziós mérlegemet, itt meg csak sima konyhai digitális mérleg van. Szemre kb. ott van az őrlemény magassága, mint ami a Compak K6-al volt. Ha nem is annyira pontos ez a mérleg, kb. +- 1 grammnak nem kéne talán ekkora problémát okoznia.

Maga az őrlő csodálatos darab, álom könnyű tekerni. Nem is értem miért nem vettem hamarabb, szenvedtem a hangos K6-al.

(#88486) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Tyuhij. Megjott a motta 58.5 os disztributorom... megerte 3 hetet varni irorszagbol szallitassal :)
Kerdes: elkezdtem kiserletezni azzal hogy csak ezt hasznalom es nem tamperelek. Ez ordogtol valo?

Mi a tapasztalat? Van aki mindkettot hasznal es van olyan aki ccsak disztributort? (elony/hatrany?) Ugyebar a lefolyas ideje abszolut nem fugg a tomorites erossegetol igy ugy gondolom ezzel nem talaltam fel a spanyolviaszt..megint :D

(#88487) koxx válasza Z0mbi (#88486) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem benne van a neveben, hogy mi celt szolgal. A disztibutorral nem kene tomoriteni mivel nem is nyomod ra. De svedeknel lattam, hogy csak megporgeti mint vmi fidget spinnert aztan behuzza a kavegepbe.

(#88488) Z0mbi válasza koxx (#88487) üzenetére


Z0mbi
senior tag

elvileg a tamperelesnek a celja hogy a 'legreseket' eltavolitsa az orlemenybol es konzisztensebbe tegye a pogacsa ellenallo kepesseget a vizhez... (jesszus hogy hangzik ez)
A disztributor ugyan ezt csinalja csak maskent?!
A vicc az hogy az orlot semmit nem allitottam es kvazi ugyan azt kapom kis melysegallitassal mint ha csak tampereltem volna. Azota megneztem par videot es mashol is azt mondjak hogy helyettesitheti. Gondoltam itt akad olyan aki igy tesz... vagy igy tett de nem jott be :)

(#88489) SteelCowboy válasza adriankoooo (#88485) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

Lehet, hogy láma kérdés, de megnyomod rendesen a Flair tamperével (vagy bármivel) az őrleményt?
Csak azert kérdezem, mert ha a többi releváns változó mind pipa (őrlemény ~16g, gondolom a kávéd nem döglött, hanem valami friss és a daráló is jól be van állítva), akkor én csak erre tudok gondolni.
Hétfőn hoztam el a saját Flair Classicomat Kávékalmártól, ahová vittem a saját Traveleremet (tengerbe vizet :D ) . Húztunk két shotot az ottani Flair-rel és én őröltem a saját Kinummal, amit Gábor tanácsára 3.2.0-ra állítottunk. Az új kenyai kávéjukból egy közepes pörkölésű volt az áldozat, úgy emlékszem, az is 16g volt, de egy olyan isteni gyümölcsbomba lett a végeredmény, hogy a hajam leraktam (pedig nem sok van).
Sajnos a sajátomat itthon még kibontani sem tudtam, mert a konyha kis átalakítás alatt áll és nincs hely, de ha nekikezdek, valószínűleg ezekkel a beállításokkal fogok elsőre próbálkozni.

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#88490) verti1 válasza adriankoooo (#88485) üzenetére


verti1
tag

Én 16,5 és 17,5 között mozgok kávétól függően. +/- 0,1 gramm nem sokat számít, de +/-1 gramm nagyon sokat. Be kell rögzíteni kávékészítésnél a változókat amit lehet, különben vakon vagy nagyon.

(#88491) koxx válasza Z0mbi (#88488) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha kapok majd egy disztributort tesztelesre akkor kiprobalom :) lehet, hogy kihagyhato a tampereles.

(#88492) Parci válasza SteelCowboy (#88489) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt a kenyát zoli is dicsérte. persze valószínűleg jó lenne a gc-n is :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#88493) SteelCowboy válasza Parci (#88492) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

Negyed kilót hoztam is belőle, de direkt a Flair-re tartogatom. Bár a karácsony előtti utolsó rendelésnél Balázstól is betáraztam 250-250g Siren-t, Starfish-t és Black Pearl-t (korábban még nem rendeltem tőle), amiket szintén a Flair-hez gondoltam felhasználni, de mivel még elő sem tudtam venni, ezért a Black Pearl a GC-ben végezte, nagy sikerrel (feleségem konyakmeggyes jegyeket vélt felfedezni benne). De kíváncsi leszek, hogy egymás után kettőt elfogyasztva mekkora különbség van a GC és a Flair-főzet között. :)

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#88494) Parci válasza SteelCowboy (#88493) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem az a tapasztalatom, hogy a jó kávé azért mindenhol jónak mutatja magát. nyilván vannak különbségek, de még egy haldokló ulkával főzve is fincsi lesz...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#88495) Kávé Kálmán válasza adriankoooo (#88483) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

“Felengedem a rögzítő csavart, az állítót teljesen jobbra (óra irányával megegyezően) csavarva nullára állítom”

Újratervezés! Felengeded a rögzítőcsavart és addig tekered, amíg a kések össze nem zárnak. Ha helyesen van feltéve a kar, ez 0+-0.5-nel van. Ha nem, akkor emeld le a kart es rakd fel 180fokkal elforgatva. Na innet kene 3 teljes fordulatot es meg 2 egesz fokozatot nyitni. Ha friss porkolesu a kaved, akkor a Flair-rel, 16-17g orlemennyel mar ott kene lenned a szeren. Jelezz mailben (akar itt is), hogy osszejott-e. Hajra! G

(#88496) Kávé Kálmán válasza Parci (#88494) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Ez direktre manuálra és roto-ra profiloztam :D !

majd ugorj be ecce es probald ki a robotikat, mielott megrendeled.

(#88497) adriankoooo válasza Kávé Kálmán (#88495) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Jelzek, akartam is írni, de már csak akkor, amikor sikerült mindent összelőni.

Szerintem rendesen mutat nullánál, mert annál tovább nem tudom húzni sehogyan sem. Hacsak az összezárás alatt azt nem értjük, hogy teljesen összeérnek-összezárnak a kések, annyira hogy nem lehet őket tekerni. Most az a helyzet, hogy valamennyire mintha összeérnének nullánál, de tekerni tudom. Ez is fura, mert mintha azt olvastam volna, hogy valamelyik Kinu teljesen összezár, valamelyik nem.
3.2 nagyon távolinak tűnik egyenlőre. Home Baristán 1.6-ot írt valaki a Robotra.

KV tuti friss, a tiéddel próbálom.
SteelCowboy: tuti megnyomom, de Flairnél egyébként elég lájtosan tamperelni.

verti1: be is vannak rögződve a fix arányok, csak most idegen terepen vagyok és nincs itt a felszerelésem. :B

(#88498) verti1 válasza adriankoooo (#88497) üzenetére


verti1
tag

Szerintem tekerd addig amíg jó nem lesz, a számokkal meg ne foglalkozz. :DD Jó lesz az....

(#88499) adriankoooo válasza verti1 (#88498) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ja, ez lenne a racionális, csak olyan vagyok hogy nem hagy nyugodni a dolog, hogy valakinél 3.x, 2.x a jó, nálam még valahol 1.x-nél lesz jó. ;]

Bújom egész este a fórumokat is, itt is 1.x-től 3.x-ig mindent írnak. Ennyire nem lehet rossz a minőség, hogy ekkora szórás van. Lehet érdemes lenne egyszer szétszedni összerakni.

Ha nagyon nem boldogulok, lehet meglátogatom Gábort, legalább veszek egy pár kávét is.

(#88500) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Nekem nemsokára eladó lesz a full tuning (mínusz rézkazán) GC-m. Sz.zs. kolléga saját használatú gépe volt, ő tuningolta.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.