Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87151) Sic.Transit válasza jana86 (#87099) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Igen, így igaz, simán lehet, hogy sok. 200g vízzel számolva az 2,5%-os oldat, passz, lehet.

(#87152) mutyi válasza Koczó93 (#87150) üzenetére


mutyi
őstag

Expobar Office Leva-ban is van bizonyos felszereltségi szintén roto pumpa.
Gondolom halkabb a roto,mint a rezgő. De más haszna is van?

(#87153) vicces1 válasza qvik27 (#87145) üzenetére


vicces1
aktív tag

:R

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#87154) kzoltann válasza mutyi (#87147) üzenetére


kzoltann
aktív tag

nem ez a srac vett végul egy ecm classika pid-t?

(#87155) mdav88 válasza Koczó93 (#87150) üzenetére


mdav88
senior tag

Nekem sem kicsi a spaziale vivaldi, de dual boiler, vizhalos es roto, extra kenyelmes hasznalni ...

[ Szerkesztve ]

(#87156) #64275200


#64275200
törölt tag

Fragola mester jóvoltából hazatért a megújult LordMajor.
Köszönöm!

(#87157) Koczó93 válasza mdav88 (#87155) üzenetére


Koczó93
őstag

Milyenek a tapasztalatok vele? E61 mellett még egy szép spaziale tud lázba hozni. :D

(#87158) mutyi válasza kzoltann (#87154) üzenetére


mutyi
őstag

Nem, ő egy Quick Mill Carola-t vett mert gőzkart nem használja,csak kávét készít.
Viszont szerintem nagyon jó árban van az általa kínált 2018-as Expobar Office Leva.

(#87159) bence188


bence188
tag

Sziasztok, barátnőmnek van egy Delonghi ec156b kávéfőzője, eddig nem volt semmi baja. Ma reggel átfőzte egy deci ecettel h kitísztítsa. Azóta legalább 20x lefőztük sima vízzel és a kávé nagyon savanyú tőle. Először 3 vízlefőzés után kóstoltuk a kávét, de akkor is ugyanolyan savanyú volt, mint most. Nem tudjátok mi lehet a gond? Segítségeteket előre is köszönöm!

Bence

(#87160) sz.zs. válasza bence188 (#87159) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ecettel kávéfőzőt vízkőmentesíteni?!?! :Y Sajnos tanácsot nem tudok adni, hogy hogyan lehet eltűntetni, de ecetet soha többet ne használjatok.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87161) mdav88 válasza Koczó93 (#87157) üzenetére


mdav88
senior tag

Volt e61 itthon, szerintem nincs elmaradas, kontrollalhatosaga meg eleg jo. Van ugye volumetrikus adagolas, vizszintes tajolasu kavebojler 0.5literes kapacitassal, eleg hostabil cucc. Csak a beepitett szabalyzast hasznalom, de kolcoldi meresek szerint teljesen korrekt, meg ha nem.is teljesen pid. A fejen nincs hoingas.

Kerult bele nemi finomhangolas, halozati nyomasos eloaztatas, szukites, san marco vizterito, amivel marzocco jellegu a vizterites, meg ha nem is pont ugyanaz. Ims kosarak szurok nem valtak be itt, sima gyariakkal viszont remekeket huzok.

Nagy vonalakban.😅

(#87162) Karthmann


Karthmann
csendes tag

Azt csendben jegyezném meg, hogy az r58-ban a két fűtőszál egyenként 1400 watt!!

Happy wife happy life

(#87163) Gravity1234


Gravity1234
tag

koszi mindenki aki valaszolt a halkabb orlo temakorben,
Ez a Eureka Atom ami elojott tobbszor is, milyen aron van?
Koszi,
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#87164) bluesfan válasza Gravity1234 (#87163) üzenetére


bluesfan
tag

200 körül van. Ebben az árfekvésben én inkább a Niche Zero-t választanám, :) ami szintén csendes, ráadásul a pangó őrleménye is minimális.

[ Szerkesztve ]

(#87165) Fikasz


Fikasz
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Van egy 2004-es PID-es Gaggia Classic gépem ami egyik napról a másikra, nem fúj gőzt a tejhabosító csövön keresztül. A kazán megfelelően felmelegszik 140-150 fokra, majd mikor eltekerem a gőzkiengedőt, nem történik semmi. Minimális víz csöpög belőle, tehát nem hinném, hogy el van dugulva. A kávéfőzés funkció rendben működik. Mi lehet a probléma? Javítható házilag a megfelelő alkatrész beszerzése után?

(#87166) mdav88 válasza Karthmann (#87162) üzenetére


mdav88
senior tag

Azt senki nem mondta, hogy energiatakarekos a ket bojler😅 de ha nincs szukseg epp gozre kikapcsolhato.

(#87167) Gravity1234 válasza bluesfan (#87164) üzenetére


Gravity1234
tag

A Niche is 200 korul van?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#87168) koxx válasza Gravity1234 (#87167) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

500 GBP.

(#87169) fragola.6035 válasza Fikasz (#87165) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Szedd le a gőzcsövet, és nézd meg, hogy el van-e dugulva.
Ha az jó, akkor ugyanígy a gőzcsappal.

https://caffe35.webnode.hu/

(#87170) bluesfan válasza Gravity1234 (#87167) üzenetére


bluesfan
tag

Szállítással kb. annyi, persze ez aktuális árfolyam függvénye is.

(#87171) Fikasz válasza fragola.6035 (#87169) üzenetére


Fikasz
tag

Köszönöm az ötletet, szétszedtem, a cső volt eldugulva. Kitisztítottam, most újra megfelelően működik. :)

(#87172) qvik27 válasza koxx (#87168) üzenetére


qvik27
tag

Hol? Adj linket, lszi!
Köszönet!

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#87173) koxx válasza qvik27 (#87172) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#87174) soldier2 válasza Karthmann (#87162) üzenetére


soldier2
őstag

Ha nagyobb teljesítményű a fűtőszál, attól a gép nem fogyaszt többet, csak gyorsabban felfűt, majd rövidebb időre kapcsol be. A felfűtéshez szükséges energia a bojler méretétől, a melegen tarthatóság meg a felület nagyságától és a hőszigeteléstől függ.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#87175) sz.zs. válasza qvik27 (#87172) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Itt [link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87176) Koczó93 válasza Karthmann (#87162) üzenetére


Koczó93
őstag

Nem véletlen melegszik olyan diszkréten :DD

(#87177) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Miért van az adagonként kiporciózva fagyasztott kávéjaimnak savanyú/keserű íze? DE, amit a 7dl üvegbe tettem öntöttem 250 g kávénak meg nincs semmi baja! Pedig egyszerre lettek kibontva és átöntve, kerültek be a fagyasztóba.(ráadásként a 7 dl üvegből volt hogy 1-1 adag kávét kivettem, ugye ami szentségtörés, mivel levegő kerül az üvegbe.)

Nem a kávé(Kapucziner) hibája, mert már félig megfogalmazódott bennem ez a gondolatmenet az előző adat kávénál(P&Y) is, hogy valahogy nincs meg az a finom íze, mint volt; de nem voltam teljesen biztos benne. Ami különbség van az mézesüvegek meg a 7 dl üvegek között, hogy a mézesüvegeket két kávé között nem mostam el, más különbséget nem látok.

(#87178) RBJ


RBJ
addikt

Én egyedül kv oz mindig. A Gaggia nál a simpla kis kosár nekem elég lesz vagy érdemes a nagyot használni? Mondjuk anno a saeco nál is a normál méretet használtam.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#87179) sz.zs. válasza RBJ (#87178) üzenetére


sz.zs.
senior tag

a gyári szimpla kosárral nem igazán lehet értékelhetőt húzni. Főleg, hogy a vízhozam sem lesz lejjebb véve, az opv sem 9 baron lesz, 13-14 barral szétcsapatod az a vékony kis pogácsát.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87180) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

népek, a kapuczinernél nincs már zöld kávé? új a weblapjuk, egy szó sincs róla sehol.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87181) mutyi válasza grizlisandor (#87177) üzenetére


mutyi
őstag

Én is mézesüveggel fagyasztom le a kávékat egy ideje,de nem tapasztaltam ízváltozást, akkor sem amikor nem mosom el,mert hogy nem szoktam elmosni, túl sok idő és mire annyira kiszárad az üveg az sok idő. Úgy meg nem tenném bele, hogy közben még picit nedves belül.

De tény hogy mikor beleszagolok a már üres üvegbe, tiszta olajos szaga van és nem annyira kellemes.

Én miután betöltöm az üvegeket azonnal zárom is le. 5 perc mire kiporciózok egy 250 grammos kávét, utána egyből mennek a fagyóba.
Biztosan jobb módszer, mint hogy minden nap nyitogatom a szelepes zacsit és újra és újra levegő éri a kávékat.

(#87182) sz.zs. válasza Parci (#87180) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Egyáltalán volt valaha? Igaz, hogy soha nem kerestem, de nem is botlottam bele.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87183) OPiiPO válasza RBJ (#87178) üzenetére


OPiiPO
addikt

a GC szimpla kis kosarát egyszerűen nem tudom értelmezni, mindig a dupla kosarat használom

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#87184) Parci válasza sz.zs. (#87182) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

volt, féláron lehetett venni a pörkölt kávéhoz képest, még a régi weblapon, ahol egy fapados listában voltak a kávék. van tipped, hogy honnan szerezzek hawaii kona zöldet?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87185) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
DeLonghi EC 685 Dedica kávéfőző és Graef CM 702 őrlő milyen áron adható el? Kb 10kg kávé ment át rajtuk, még garanciálisak.

(#87186) qvik27 válasza sz.zs. (#87175) üzenetére


qvik27
tag

koxx, sz.zs.: köszi!

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#87187) sz.zs. válasza Parci (#87184) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Lövésem nincs, de talán egy telefont , e-mailt megér feléjük a téma.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87188) PeterAgos válasza Parci (#87180) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Én tegnap előtt vettem náluk Jamaica BM-t. A pörkölt ár 60 százalékáért adják, de valamiért csak személyesen. Ha nem azonnali az igény, jövő héten valamikor tudok venni és elpostázom.

(#87189) Parci válasza PeterAgos (#87188) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi, lehet, hogy élnék vele, írok majd!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87190) PeterAgos válasza Parci (#87189) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Ok, elküldöm privátban a telefonszámomat.

(#87191) soldier2 válasza grizlisandor (#87177) üzenetére


soldier2
őstag

Próbáld meg kivenni a fagyasztóból 1-2 nappal a felhasználás előtt. Nálam a legtöbb kávé jobb ízű, ha nem jéghidegen darálom.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#87192) grizlisandor válasza mutyi (#87181) üzenetére


grizlisandor
addikt

Az üvegek az egyedüli különbség, elmosom mindenképpen, megírom mi lesz.

(#87191) soldier2:
Miután szétporcióztam, rá egy hétten és megkóstoltam, nem volt semmilyen mellékíz.
A fagyóban töltött három vagy négy hét után főztem ismerőséknek, akkor is finom volt, mert ismerősék el voltak ájulva, hogy ez nem hasonlít az otthoni kávéjukra. :B

Elfogyott a kiporciózott kávém itthon, jelenleg van a fagyóban egy kb 150 g Espresso Italiano és 250 g Riói Varázs blend, 1-1 7 dl üvegben. Tesztelem mi történik az Espresso Italiano-val, ha a 7 dl üvegből szép lassan elfogyasztom.

(#87193) #64275200


#64275200
törölt tag

E61 fej
Konkrét mérőeszköz hiányában kénytelen vagyok kérdezni.
Ha a fejhőmérőm 94,5 fokot mutat létezik az, hogy a kijövő víz 81,4 fok legyen?
Tehát a kérdés az, hogy van-e vagy szabad-e eltérésnek lenni a két hőmérsékleti adat között?

(#87194) Sic.Transit válasza M3aN (#87185) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Szia, Delonghi: kb. 20, 25. max.
Graef: szintén 20-25, de a black friday ellened játszik. :)

(#87195) Ludovicus válasza RBJ (#87178) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Egy ilyen egy személyes szűrővel és 41 mm-es tamperrel középre tömörítve lehet értékelhető szimplákat csapolni. (A középre tömörítést nagyban elősegíti egy tampersegéd, aminek a beszerzésében, ha rám írsz, tudok segíteni.)

(#87196) jana86 válasza #64275200 (#87193) üzenetére


jana86
csendes tag

Hol, hogyan méred a kijövő víz hőmérsékletét?

(#87197) John3:16 válasza Gravity1234 (#87163) üzenetére


John3:16
csendes tag

Szia, ha mégis az Atom mellett döntenél:
Érdemes a 65 mm-es verziót venni (vagy a 75 mm-est). Én nemrég szereltettem át Fragolával: 65 mm-es
TiN bevonatos kést kapott. Nagyságrendet javult vele a csészeminőség.

Az adagonkénti őrlés is megy vele, csak ki kell hozzá szedni az antisztatikus rácsot és körtepumpázni (van gyári megoldása is horror áron) illetve a popcorning megelőzésére célszerű kioperálni a műanyag behúzócsigát is.

(#87198) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

niché tulajok!

megfogom a 16,5 grammot, beletöltöm, ledarálom, kész? nincs nedvesítés, nincs ráindítás, nincs kapargatás sosemmikor?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87199) bluesfan válasza Parci (#87198) üzenetére


bluesfan
tag

Az én tapasztalataim:
Az első néhány őrléskor beépül a fixen maradó pangó néhány gramm, ezután 1-2 tized g eltéréssel konstans a mennyiség. Nedvesíteni nem kell a babokat, nem lesz sztatikus. Van, aki a végén kisebb impulzusokban ráindít, hogy a felpattogó babokat könnyebben elkapja, én egy kb. 7 cm átmérőjű kupakot teszek a garatba, így el lehet kerülni a popcorn effektet. Ha az őrlés végeztével megütögetem a csőrt az ecset nyelével, pár szem még kipotyog, ez minden. Én továbbra is csípolom a kicsikét, bár a dizájn olyan, mintha átmentem volna rajta a kisteherrel.

(#87200) #64275200 válasza jana86 (#87196) üzenetére


#64275200
törölt tag

Sajnos itt a technikai gubanc, mivel nekem nincs olyan szuper karba eszkábált mérőm mint amit itt már láttam egyes fórumtársaknál. A fejben a Fragola féle fejhőmérő van. Így marad az a technika, hogy forró bojlervízzel felmelegítek egy csészét azt teszem a fej alá és kar nélkül felengedem vízzel Itt nézem a fejhőmérőt. Aztán egy másik ledes konyhai hőmérővel mérem a csészébe a vizet. Sajnos a két hőmérő és azok érzékelője sem egyforma. Ebből nyugodtan jöhet az általam említett 10 fokos eltérés. Valahogyan ki kell játszikálnom egy táblázatot a két szám arányában. Igaz hx gépnél ennek túl nagy jelentősége nem lesz, mert nem fogom kávénként tekergetni a nyomáskapcsolót. Beállok egy olyan fejhőre ami 85-87 fok körüli kávéitalt eredményez. Aztán ha hőigényesebb a kávé akkor nincs hűtőcsapolás ha meg alacsonyabb hőfokot kíván, akkor meg lehűtöm a fejet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.