Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88851) Sic.Transit válasza Alg (#88829) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Amikor feltapad, akkor általban túltöltöd a kosarat.
Próbálj azonos kosárba kevesebbet tenni, vagy használj nagyobb kosarat, ha annyi kávé kell.

Nincs - feltétlenül - baj a filter pörkölés eszpresszóként való elkészítésével, de általában jóval savasabb-gyümölcsösebb, és ha nem ez a cél, akkor nem érdemes vele tökölni.

(#88852) Alg válasza Sic.Transit (#88851) üzenetére


Alg
veterán

Köszi, most megnéztem, 14gr-os a kosár "gyári" ajánlás szerint.
A normális tamper is csak ma jön meg, eddig a műanyag bigyóval bohóckodtam.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#88853) #64275200 válasza szuszinho (#88837) üzenetére


#64275200
törölt tag

A papír szűrők lágyítják az ízeket és elvesznek a kávé "olajosságából" A fémszűrő viszont nem kötnek meg semmit ezáltal kicsit karakteresebb az így készült ital. Ez az én személyes tapasztalatom. Nem mondom, hogy ugyanabból a kávéból teljesen más italt készít, hanem inkább más ízjegyeket hoz elő vagy takar el. Viszont vannak olyan készítési módok amihez hozzátartozik a papírfilter Pl V60

(#88854) mgy


mgy
senior tag

Aeropress filterpapírt használok a pumpás gépemnél a pogi tetején, ott pont értelmes mértékben lóg túl a pogácsa méretén, könnyen lehet kezelni, szeretem, nem engedném.
Új év, új hóbort, előszedtem az öreg pavonit, itt is beleerőltetem a pogácsa fölé ugyanazt a papírt, de ide már túl nagy. Működik ugyan, de mégse ugyanaz.
Kérdésem, hogy van esetleg ötletetek kisebb átmérőjű szűrőpapírra? Nem akarok/fogok nekiállni leszabni a meglévő készletet. :)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#88855) konzumpro válasza mgy (#88854) üzenetére


konzumpro
senior tag

Erről jut eszembe, ha van valakinek Europiccolája is meg Flairja is, (vagy ezzel egyenértékű tapasztalata), mi a véleménye, megéri-e külön vízforralózni vagy a Pavoni azért kiszámíthatóbb?
Régen gondolkoztam egy Pavonin, de lebeszélődtem, mondták itt hogy egy Pavoni folyamatos javítgatást igényel.

(#88856) #64275200 válasza mgy (#88854) üzenetére


#64275200
törölt tag

Mekkora átmérő kell? Én kiskínait rendeltem a cold brew "toronyhoz" [link]

(#88857) Parci válasza konzumpro (#88855) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

javítgatást mondjuk épp nem, az elején egy nagy felújítást általában, aztán semmi, vízkőtleníteni kell, meg figyelni, hogy víz nélkül ne fűtsd.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#88858) mgy


mgy
senior tag

Konzumpro,
nem nagyon van rajta mit javítani, nincs szegényben semmi, csak egy fűtőszál. :)
Annyira örülök, hogy megint ez van a pulton! Így, hogy évekig nem használtam megint nagyon messze vagyok a tuning ősbébin készült kávétól, de nem érdekel, erre öröm ránézni egész nap a konyhában. <3

Zöldbab,
50mm a kosár pereme, az 56-ost megpróbálom. Köszi a tippet!
Van esetleg tapasztalat, hogy a barna v a fehér semlegesebb-e?

[ Szerkesztve ]

(#88859) #64275200 válasza mgy (#88858) üzenetére


#64275200
törölt tag

Szerintem annyi lehet a különbség, hogy a fehér ki van fehérítve :D A viccet félretéve én barnát rendeltem mindegyikből. Még a Melitta zsákja is barna csak a V60 filtere fehér nekem

[ Szerkesztve ]

(#88860) Bazsee71 válasza mgy (#88858) üzenetére


Bazsee71
őstag

Aeropresst nem tudom, mert még nem volt vele dolgom, de többi filternél mindegyik esetében a fehér semlegesebb.

(#88861) mgy válasza Bazsee71 (#88860) üzenetére


mgy
senior tag

Köszi srácok, nem vészes az ára annyira, hogy gond legyen a próba. :)
(És nem, nem gondolom, hogy képes lennék egy risztrettónál különbséget tenni bármilyen papírok között, szóval már a kérdés is beképzelt volt... :D )

(#88862) iatti válasza vicces1 (#88849) üzenetére


iatti
aktív tag

az én szegedim is ma jött meg polírozásból,most olyan mint az alis :DD holnap próba.

(#88863) do0gpwn válasza do0gpwn (#88770) üzenetére


do0gpwn
újonc

Elkelt.

(#88864) CB válasza #64275200 (#88856) üzenetére


CB
senior tag

Úgy látom, kínában nem lehet 58-as tömítésvágót kapni. :))

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#88865) adriankoooo válasza adriankoooo (#88788) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Na utoljára a Phoenixhez. Feltartottam Gábort egy órára, semmi gond a Phoenix-el, csak én aggódtam túl a dolgot. :B A műhelye egy csoda, kötelezővé tenném a látogatását. :)) Valamint vettem 3 zacskó KV-t is, annyira, friss, hogy szinte pörkölőből jött ki. ;)

Pont ma forgattak ott egy TV adást, csütörtökön lesz leadva, tuti érdemes lesz megnézni.

(#88866) Karthmann válasza szuszinho (#88777) üzenetére


Karthmann
csendes tag

Pü ment

[ Szerkesztve ]

Happy wife happy life

(#88867) soldier2 válasza mgy (#88854) üzenetére


soldier2
őstag

Creminát jasználok, évek óta earopress filterpapírral (ugyanaz a méret). Nedvesítsd meg felhelyezés előtt, nem gond, hogy túllóg

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#88868) mgy válasza soldier2 (#88867) üzenetére


mgy
senior tag

Igen, a 60-ast használom most bevizezve én is, nem gond felrakni, csak nem szép.

(#88869) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Adott GC ipari felsőszűrővel, tökéletes lefolyás kar nélkül, egyenletes, amilyenekkel SoundON szokott oktatni ;]
Csináltam rajta egy zsírtalanítást (Aeropress papírral használom amúgy), azóta a szűrőtartó csavar mellett egy félig eldugult slag jellegű lezúdulás történik.
Pont a megfelelő mennyiségű avas kávézsír lehetett a furatokban :(

Végeredményt a pogi alapján nem nagyon bántja.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#88870) norby_42 válasza mgy (#88868) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én szabad kézzel körbenyírom, kb 10 mp.
A Pavoni után előkeresed ugye a Zerowatt-ot?

Eat pasta, run fasta

(#88871) KVfun válasza iatti (#88862) üzenetére


KVfun
csendes tag

Oszd meg légyszi h lesz e feltapadt kávé. Ha nem viszem én is poliroztatni a szegedit.

(#88872) iatti válasza KVfun (#88871) üzenetére


iatti
aktív tag

ok.holnap kiderül.

(#88873) soldier2 válasza Tomi_Sci (#88869) üzenetére


soldier2
őstag

Ha szabadon áramlik a víz és megfelelő a vízhozam akkor összeáll egy sugárba középen (mint a feneketlen karral történő csapolások esetén is). Tapasztalatom szerint pár kávé elkészültét követően újból átmegy zuhanyrózsába.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#88874) SteelCowboy válasza adriankoooo (#88865) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

Az üzem tényleg csuda!
Kár, hogy én előbb érkeztem, mint a Leva, az érdekesség kedvéért meglestem volna... A Creminára eppicit azért így is kezdtem porcosodni :DDD.
Esetleg tudod, melyik csatornán lesz a riport és hány órakor?

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#88875) Tomi_Sci válasza soldier2 (#88873) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Az IMS szűrővel sosem állt még össze, zsírtalanítás után sem. Aztán kicseréltem az iparira, és akkor jött az esztétikus terítés. Azzal most volt az első tisztítás. De akkor ez normális :)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#88876) adriankoooo válasza SteelCowboy (#88874) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Hát, ha valakit érdekelnek a karos gépek, itt tud nyálat csorgatni, az biztos. :)

M2 21:05, Csütörtök, Én vagyok itt

[ Szerkesztve ]

(#88877) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Nemsokára eladó lesz egy Imat Lux daráló, ha esetleg valaki az olcsó kategóriában keresgél. Aeropress papírt honnan szoktatok rendelni? GC-re raknám.

(#88878) mismis válasza phranxinatra (#88877) üzenetére


mismis
csendes újonc

Az Imat Luxnak mekkora kése van?

(#88879) mgy


mgy
senior tag

Mennyit ér körülbelül egy tuningolt ős Gaggia Baby? Nagybojleres, rézcsővel, PID-del, eredeti narancs színű, apróbb, de nem zavaró esztétikai hibákkal.

(#88880) phranxinatra válasza mismis (#88878) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nem tudom, és nem is találok róla adatot.

(#88881) mismis válasza phranxinatra (#88880) üzenetére


mismis
csendes újonc

38/30 mm állítólag. Az elég kicsi. Pedig a design tetszik, nagyon passzol a Classichoz.

(#88882) fragola.6035 válasza mgy (#88879) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Szerintem a nagybojleres Primo már nem ér semmit. Esetleg minimális összeget. Bojler már nem kapható hozzá, esélyes, hogy porlad, korrodált.

https://caffe35.webnode.hu/

(#88883) Peti...(16v) válasza mismis (#88881) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Pont ugyanaz a kés van benne, mint az Iberital Challenge, Ascaso I2, Lelit Fred őrlőkben. Sőt, úgy rémlik a Graefekben is, de ez nem biztos. Őrlemény minőségre nincs nagy különbség köztük, inkább csak designban, beállíthatóságban.

(#88884) mismis válasza Peti...(16v) (#88883) üzenetére


mismis
csendes újonc

Az Iberital Challenge-ben 38/30-as kés van. A Graefben 50 mm körüli.

(#88885) Parci válasza mismis (#88884) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azon csodálkoznék, ha a kicsi graefben 50 mm "körüli" kés lenne :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#88886) phranxinatra válasza mismis (#88881) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Fényesebb, mint a GC. :)

(#88887) mgy válasza fragola.6035 (#88882) üzenetére


mgy
senior tag

Így múlik el a világ dicsősége... :)

(#88888) SoundON válasza Alg (#88852) üzenetére


SoundON
tag

A nagyon kevés kávé nagyon vizes, iszapos lesz és a kosár alján marad, tehát az nem tapad fel. Ha a kosár töltöttsége megfelelő, akkor viszont ellentétes, mert a kicsit kevesebb is feltapadhat hiszen megduzzadt állapotban a felsőszűrőig ér és mivel nagyon vizes, az odatapasztja a pogit. Ha többet töltesz a kosárba akkor is megduzzad a pogi, de kevesebb víz tud benne maradni a pogiban, szárazabb marad, így nem tapad fel.
Első körben nézd meg meddig kell tömörítened az őrleményt a kosárban, hogy száraz állapotban 1-2mm maradjon a tömörített pogi teteje meg a felsőszűrőd között. Ezt egy pénzérmével tudod csekkolni. Ezt követően tapasztalataim szerint a fent leírtak igazak lesznek. Hozzáteszem a kávé ízéhez sokszor semmi köze fogy feltapad, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#88889) mismis


mismis
csendes újonc

Esetleg a Graef késméretét meg tudná mérni valaki? Külső, belső átmérőt.

(#88890) koxx


koxx
MODERÁTOR

Honnan tudnék rendelni ascaso steel unoba gőzcső végére 3 v 4 furatos fúvókát ami garantáltan bele is megy? a danettitől berendeltem próbaképp 3 félét, de rohadjon meg egyik sem ment bele a menet miatt. (más volt az emelkedése, de a többi méret stimmelt)

(#88891) sz.zs. válasza mismis (#88889) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Pont ezen gondolkoztam, hogy most már ha hazamegyek megmérem... Egyébként teljesen mindegy hogy 30, 35 vagy 40 mm, itt az a lényeg, hogy ezek a “kiskúposok” nagy átlagban ugyanazt az ízélményt hozzák. azért szoktuk javasolni a Graef CM 702-t, mert ebben a kategóriában az a legolcsóbb, ami tudja is biztonsággal az eszpresszó finomságot.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#88892) Parci válasza sz.zs. (#88891) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de az tuti, hogy nem 50...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#88893) mdav88 válasza koxx (#88890) üzenetére


mdav88
senior tag

Az szopi. Akkor jobban fogsz járni, komplett gőzcső cserével, mert ami a danettinál van kb "szabványos".

(#88894) macmelon


macmelon
csendes tag

Sziasztok!
Ez micsoda? Olyan, mint egy aeropress, vagy egy aeropress? Tudtok róla valamit? Köszi!
https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/0/3/5/2930-AVX-RIO-Press-set

(#88895) koxx válasza mdav88 (#88893) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gondoltam rá, de pl a danettinél sem írják ki, hogy milyen méret vagy, hogy melyik géphez jó.
Az ascaso support is jobban tette volna ha nem válaszol, a kérdésemre ennyit kaptam "In the Uno only works fine one hole" na köszi :o

(#88896) bluesfan válasza koxx (#88895) üzenetére


bluesfan
tag

Nem tudom, mi lehet az oka, hogy ennyit szívsz a gőzöléssel. A szóló bojleres leliteken is egylyukú gőzcső van és teljesen korrekt tejhabot lehet velük készíteni. Én a Victoriába beszereltem egy Elizabeth gőzcsövet, mert az hőszigetelt, viszont kétlyukú, mert ugye azon van egy 6 decis, külön gőztank. Elboldogul vele a Victoria is, de nehezebben bírja szuflával. Az egylyukúval jobb, viszont az fojjó. :)

[ Szerkesztve ]

(#88897) koxx válasza bluesfan (#88896) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem tudom én sem. Ahogy korábban is írtam a catler 8011-en ami ugye nem egy hightech gép, tökre könnyen tudtam normális latte art minőségű tejkrémet készíteni. Ezzel egyszerűen nem akar összejönni. Vagy túl buborékos, vagy paplanos "tojáshabos", barista ismerő is rápróbált, kicsit küzdött vele, de sikerült neki mintát önteni. Szóval alapvetően nem a gépben van a hiba, csak nagyon határon mozog az, hogy mikor jó a gőz és mikor nem.
Gondoltam kipróbálnám egy 2 v 3 furatos fúvókavéggel mert akkor csökken a gőznyomás a végen és nem csak 1 irányba fúj ki. Összességében 2dl tejet könnyedén megforgat ill felmelegít szóval nem hinném, hogy elfogyna a szufla.

(#88898) mdav88 válasza koxx (#88897) üzenetére


mdav88
senior tag

Én a danetti három vékonyfuratos végé használom most, ezzel kiváló tejhab varázsolható csak lassú :D De nagy négylyukassal is szépet gőzölök mintaöntéshez.

(#88899) mismis válasza sz.zs. (#88891) üzenetére


mismis
csendes újonc

Két helyet ismerek, ahol árulják, az egyik 3, a másik 5 cm-t mondott....kicsit idegesek lettek a kérdéstől, ezért nem mertem tovább kérdezősködni, hogy akkor külső-belső, stb...
Nem az Imat miatt kellene, csak látókör bővítéshez.

[ Szerkesztve ]

(#88900) Parci válasza mismis (#88899) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te miért írod le tényként, hogy miben mekkora van, ha fogalmad sincs :F

nyugodtan indulj ki abból, hogy ellenkező bizonyíték hiányában 38 mm lesz az.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.