Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87951) koxx válasza #64275200 (#87950) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:R
Ez nekem is megfordult a fejemben, csak reggelente nem szoktam annyit kísérletezni mert indulás van melóba.

(#87952) jana86 válasza SteelCowboy (#87947) üzenetére


jana86
csendes tag

Bonavita-m van, filterhez használom, szerintem teljesen rendben van, ár-értékben főleg. Sok újhullámos kávézóban meg videóban is láttam, elég népszerű. Az más kérdés, hogy a Flair-hez tényleg kell-e, de ha szoktál vagy fogsz mondjuk V60-at is inni, akkor mindenképp érdemes beszerezni egyet.

(#87953) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon ég a niche zero láz, de ha valakit érdekel egy hibátlan (a festése nem újszerű, de nem is tragikus), fekete mazzer kony electric, akkor én eladnám. jár hozzá ezüst tálca is, meg kétféle kartartó villa (a rövid és a teljes), a kései keveset futottak. az ára 245 ezer forint.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87954) SteelCowboy válasza verti1 (#87949) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

Igen, nyomásmérő is lesz a fa alatt, mert én is úgy gondolom, együtt tesznek ki egy egészet (mármint a Flair és a nyomásmérő :) ).
Te milyen vízforralót használsz, verti? Sima gázra rakós vagy villanyos? Hattyúnyakas vagy "sima"?

@Csápájev: köszönöm a tippet! végül is a Classic "hengere" nem olyan szűk, mint a PRO verzióé, bele lehet találni akár ezzel is, nem biztos, hogy kell a hattyúnyakas...

@jana86: egyelőre presszóban utazom, nem nagyon tekintgetek alternatív kávék irányába, de soha ne mondd, hogy soha... :)
A hőmérsékletszabályzós kannát azért gondoltam, hogy lehessen a vízzel játszani kicsit, ha úgy adódik. Nyilván a felső tartományban kell mozogni vele, mondjuk ~90°C és a lobogó között, de így van egy kis plusz mozgástér. De ha azt mondják a Flair-tulajok, hogy nem létszükség, én meggyőzhető vagyok...

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#87955) jana86 válasza SteelCowboy (#87954) üzenetére


jana86
csendes tag

"egyelőre presszóban utazom, nem nagyon tekintgetek alternatív kávék irányába"

Én is így voltam ezzel, amíg nem voltam egy sensory foundation tanfolyamon, ahol elég sok cupping kóstolás volt, és rájöttem, hogy a filter kávé is jó. :) Aztán elkezdtem itthon is eleinte french press-t, majd V60-at inni. Ezzel megoldottam pl. a munkahelyi kávézás kérdését is: ahol nem tudok normális presszót inni, inkább egy jó V60-at iszok.

(#87956) Toobee


Toobee
veterán

Tettünk vele mi is egy próbát. Nagyon finom, kóstoljátok meg!

https://barbieripnk.hu/

(#87957) verti1 válasza SteelCowboy (#87954) üzenetére


verti1
tag

Egy sima háztartási vízforralóval forralom a csapvizet, mert nagyon gyors és itthon kéznél van a konyhában. Van egy Kalita hattyúnyakas, abban BWT kancsós víz van, azzal öntöm fel a kávét. A Kalitából könnyebb önteni, de egy bármilyen vízforraló megteszi vagy kiöntő, kanna a tűzhelyen. Nem érdemes nagyon lovagolni a Flair esetében a hőmérsékleten. Alapvetően lobogó vízzel kell felönteni. Ha kicsit soknak érzed a hőt akkor el kell számolni 10-ig es utána felönteni. Ha így szerzed meg a rutint akkor az erdő közepén is ugyan az lesz az eredmény kemping gázon.

(#87958) bluesfan válasza Toobee (#87956) üzenetére


bluesfan
tag

Nálunk is ez a kedvenc a Roastopus palettájáról, bár a Sirent csak holnap után fogom bontani. A Starfish is nagyon finom, de az tömény eperdzsem, ebben meg kellemesen vegyül egy kis klasszik, csokis ízzel.
Mint a epres milka(ha van olyan). :B

(#87959) Peti...(16v) válasza SteelCowboy (#87947) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Itt azt írják van készleten a Brewista, és elég jó áron adják. És ami külön jó, hogy a termékek többsége személyesen megvehető a Tamp&Pullban. Egy Flairt el is hoztam tőlük tegnap (ajándék one11 kávéval!), de persze megy a fa alá :)

[ Szerkesztve ]

(#87960) Bazsee71 válasza SteelCowboy (#87947) üzenetére


Bazsee71
őstag

Sok jó kávét vele, biztos egy élmény lesz. :)

Hattyúnyakút nem vennék, lassabban tudsz önteni, ráadásul többet hűl a víz. Én egy Brewista Cupping Kettle-t használok, de nem nagyon lehet kapni. Viszont 96-100 fok között állítgatom csak, világos pörinél ahogy a többiek írták, mehet a sima vízforraló is.

Toobee: Köszi, éppen az utolsó csomagokat indítjuk útnak. :U

(#87961) verti1 válasza Bazsee71 (#87960) üzenetére


verti1
tag

A Kalita Wave-nek nagyobb a csőre pl. Elég tempósan, de finoman lehet vele önteni. A henger falára lehet irányítani a vizet, így nem túrja szét a pogi tetejét. Kicsit kiöntök előtte, hogy átmelegedjen a nyaka is, nem mintha számítana. Sokkal fontosabb, hogy nagyobb mennyiségű vizet melegítsünk, akkor stabilabb mintha 1 decit melegítenénk.

(#87962) prandris válasza prandris (#87370) üzenetére


prandris
tag

Még eladó a Hottop! Részletek itt: [link]

(#87963) datee


datee
csendes tag

(#87964) Keresztapper válasza datee (#87963) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Gyönyörű!

http://palscoffeetech.com/

(#87965) Parci válasza datee (#87963) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg szép, dögösebb, mint a csontfehér.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87966) soldier2 válasza datee (#87963) üzenetére


soldier2
őstag

Jujjjj. Ez nagyon, elképesztően szívdöglesztő :)

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#87967) soldier2


soldier2
őstag

Nem épp kávé, de ilyenkor néha előkerül a kérdés, hogy minőségi forrócsokit honnan lehet beszerezni a mester halála óta. Ma ez jött szembe [link]. Rendelni már vsz késő, de januárban teszek egy próbát. Addig talán kitart a Belga Neuhaus.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#87968) Csabio


Csabio
újonc

Üdv!

Ha esetleg érdekel valakit egy Fiorenzato F4 e őrlő szürke színben , akkor keressen privátban. ( 2hónapja vásárolt, garival, gyári csomagolás, tartozékokkal, kb 3-4 kg kávé ment át rajta, Ár: 150e , F64-re váltás miatt eladó)

[ Szerkesztve ]

(#87969) fragola.6035 válasza soldier2 (#87967) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

https://www.gwn.hu/hu/termekek/callebaut-811nv-etcsokolade-1-kg

Van több féle, kölönböző kakaótartalommal, single origin, stb. Szerintem elég jó minőség, sokat használunk ebből, feleségem ezt használja sütéshez. forrócsokinak kitűnő.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#87970) SteelCowboy válasza Bazsee71 (#87960) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

"Sok jó kávét vele, biztos egy élmény lesz. :)"
Köszönöm szépen, már nagyon várom, hogy lehessen vele kísérletezgetni! :DD
A klasszik hattyúnyakas forralót így elvetettem, de ezt a verti1 által ajánlott Kalita Wave-et már megrendeltem, igen jó áron volt. Végülis jó lesz az a gázon is, ha forr, lecsavarom kis lángra, a 100°C-ot tudja tartani :). Ha meleg, majd várok vele.
"...világos pörinél ahogy a többiek írták, mehet a sima vízforraló is."
Közepes (netán setét) pörkölésű kávé esetében kell várni, hogy hűljön, mert annak nem kell annyi hő, jól gondolom?

@verti1: köszönöm a tanácsot, a Kalita már úton is van, remélem, jövő héten megérkezik, hogy karácsony szent ünnepére összeálljanak a három királyok (Flair, friss kávé és a kiöntő).
"Nem érdemes nagyon lovagolni a Flair esetében a hőmérsékleten."
Ezt megfogadom! Elvégre részben azért is vettem, hogy kitekintsek a fokra állított PID-ek és tized gramm kávék közül, csak elkapott a gépszíj, hogy mindenből a legjobb kell (persze kinek mi az). Sosem használtam még semmilyen manuális főzőt, de az az elképzelésem, hogy egy felszabadító érzés, mikor kézben tartod a dolgokat, mindent te irányítasz, van hatásod a (nem is akármilyen) végeredményre. Ráadásul egy olyan egyszerű eszközzel, ami (nyilván a megszokott saját kis előkészítés-eltakarítás rutinján kívül) szinte nem is igényel odafigyelést, csak teszi a dolgát. :)

@Peti...(16v): köszönöm a linket, ha eddig olvastál, akkor már tudod, amit én: nagy igyekezetemben kicsit túltoltam ezzel a szabályozható hőmérsékletű forralóval, úgyhogy marad a kis gázon forralós. :D

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#87971) tomci válasza soldier2 (#87967) üzenetére


tomci
csendes tag

kv-s vonalnál maradva, a legtutibb a nyers kakaóbabot megvenni, frissen pörkölni, őrölni, kis kakaóvaj hozzá és barnacukor, némi tej, ha forrócsokit akarsz, máris függő leszel, mint a kv-tól. pl. innen. most elég jó árak is vannak.

(#87972) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

most ittam egy holistik geshát kőbaltás presszóként elkészítve, kifejetten rusnya lefolyással...

...és nincs szívem beletenni (ugyan)ezt a zöldet a gene-be :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87973) sz.zs. válasza Parci (#87972) üzenetére


sz.zs.
senior tag

S ki pörkölte meg?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87974) Parci válasza sz.zs. (#87973) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a kóstolt holistikot zoli, akitől most vettem 1 kiló zöldet az itt is meghirdetett geshából

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87975) sz.zs. válasza Parci (#87974) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Jaa, azt hittem ő már nem pörköl.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87976) Parci válasza sz.zs. (#87975) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát nem tegnap pörkölte...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87977) sz.zs. válasza Parci (#87976) üzenetére


sz.zs.
senior tag

S milyen volt a gesha?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87978) Parci válasza sz.zs. (#87977) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elképesztően zamatos, még úgy is, hogy presszóként kb. értelmezhetetlen volt. már az illata is őrjítő, de aztán az íze is. el sem tudom képzelni, hogy hibátlanul elkészítve milyen lehet(ett). nagy élmény, teljesen felvillanyozott, csak kéne egy komolyabb pörkölő :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87979) paljoc válasza Parci (#87978) üzenetére


paljoc
tag

Én is kértem belőle egy kilót, remélem hamarosan hozzám kerül, aztán jól megpörköltetem a paljoccal.😬

(#87980) Parci válasza paljoc (#87979) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, pörkölök belőle egyet itthon, aztán átmegyek hozzád könyörögni, hogy ott főzzük meg a maradékot :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87981) Daneeka


Daneeka
senior tag

Na az ilyen élmények miatt csinálom azt, hogy inkább "high-end" kávékat főzök budget cuccokkal mint, hogy 3 havonta cserélem a darálom/presszó gépem, hogy kicsivel ihatobb legyen a robis blend.

(#87982) Parci válasza Daneeka (#87981) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van ebben némi önellentmondás, a robis blendhez alig kell cserélgetni, darálóból már a kis graeffel megérkezik az ember. bár ez csak tipp, se graef, se robis blend nincs és nemvót nálam az utóbbi 47 évben, együtt pláne :DDD

de az biztos, hogy egy jó kávéhoz legelsősorban jó kávé kell

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87983) Daneeka


Daneeka
senior tag

Inkább az volt a mondanivalóm lényege, hogy nekem kompromisszumos megoldásként sokkal jobban működik az "olcsó eszköz/drága kávé" kombináció mint fordítva. Nekem egy "szagtalan" mosott kolumbiai EK-val darálva, LM-el főzve valami menő helyen se volt sosem olyan érdekes mint egy száraz etióp a kotyeszemmel, graeffal darálva.

(#87984) Parci válasza Daneeka (#87983) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szarból nem lehet várat építeni, ebben egyetértünk. ha egy alapanyag szuper, akkor nagy baj már nem lehet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87985) verti1 válasza SteelCowboy (#87970) üzenetére


verti1
tag

Mivel nem olyan pontosan szabályozható és tartható mint egy PID-es gépnél ezért nem kell beleőrülni szerintem. Viszont tized grammozni itt is kell. Nem szerencsés ha túl sok a változó. Sötétebbhez kevesebb hő kell, számolni kell pl. ahogy írtam, hamar bele lehet jönni. A lényeg, hogy ugyan úgy kell csinálni nagyjából az előmelegítést, felöntést. Én világoshoz és sötétebbhez is kétszer melegítem elő a hengert és várok, hogy visszahűljön kicsit a víz a kannában. Ha rendesen bemelegíti az ember akkor eléggé stabil, nem esik sokat a hőmérséklet a húzás alatt. A másik módszer, hogy világoshoz kétszer melegítesz és forrásban lévővel öntöd fel, a sötéthez egyszer és utána öntöd fel.

(#87986) verti1 válasza Parci (#87984) üzenetére


verti1
tag

off: de lehet.... :) szarból, szar várat lehet építeni...

on: egyébként igen, a minőségi friss kávénak kell minden listának az elején szerepelnie, bármilyen módon készítjük az italt...

(#87987) sz.zs. válasza paljoc (#87979) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Azt hittem már épp zacskózod... 😟

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87988) paljoc válasza sz.zs. (#87987) üzenetére


paljoc
tag

Nem sajna, a tegnapi átvétel meghiúsult, a waze 2x40 percre írta az utat a Corvin-ig, meg vissza, ehhez egyikünknek sem volt idegrendszere.🤭😆

(#87989) sz.zs. válasza paljoc (#87988) üzenetére


sz.zs.
senior tag

ohh, hát én naponta 5x teszek meg hasonló utakat a városban, majd utána 1,5 órán keresztül jövök haza :U

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87990) soldier2 válasza Parci (#87978) üzenetére


soldier2
őstag

"csak kéne egy komolyabb pörkölő" Kis Zolinál egy egész üzem van eladó  :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#87991) Parci válasza soldier2 (#87990) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hiszem, hogy az asszony díjazná, már a roburtól is kiakadt :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87992) paljoc válasza sz.zs. (#87989) üzenetére


paljoc
tag

Hát, én úgy vagyok vele hogy ha nem feltétlenül szükséges és megoldható máskor/máshogy, akkor nem vállalok be egy 6-7 km-es utat, ami az esti csúcsforgalomban 40 perc. Teszem ezt saját magam nyugalma, és a más választással nem rendelkező autós társaim érdekében!😊😁 /bármennyire is kíváncsi vagyok eme nemes alapanyagra😋/

(#87993) bl4ze


bl4ze
veterán

Ha valaki szeretné okosítani a kávéfőzőt, úgy van bolti ár fele alatti áron eladó okos konnektorom [link]
PM, ha érdekel :R

.:. bl4ze .:.

(#87994) koxx válasza bl4ze (#87993) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pont tegnap vettem egy tp linket :o

(#87995) Toobee válasza Bazsee71 (#87960) üzenetére


Toobee
veterán

Jóféle, még mindig (videó). Ez a munkahelyi szett, otthonra Starfish-t vettem, de azt lehet idén nem lesz már alkalmam kibontani.

https://barbieripnk.hu/

(#87996) Flashback


Flashback
addikt

Nálam ilyen a nyári utazós szett. Azóta találtam jó előrecsomagolt filter kávét is. Az valószínűleg kötlezeő táska tartozék lesz. Mert ahhoz csak bögre és forró víz kell. Ha pedig van tűzhely:

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#87997) Noroo válasza verti1 (#87986) üzenetére


Noroo
tag

+1

(#87998) koxx válasza Toobee (#87995) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Milyen kofimasinád ill naked portafilter karod van?

[ Szerkesztve ]

(#87999) Noroo válasza Parci (#87953) üzenetére


Noroo
tag

Ez azt jelenti, hogy bejött a kis Baratza Forte?

[ Szerkesztve ]

(#88000) Toobee válasza koxx (#87998) üzenetére


Toobee
veterán

Ez a munkahelyi szett, itt egy Lelit Diana van gyári naked karral, meg talán VST szűrővel (18,8 g kávéval készült, a C40 9-es fokozaton) . Itthon pedig egy La Scala Eroica, ott a 14 grammos Strada vált be (16-18 g megy bele).

https://barbieripnk.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.