Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88801) soldier2 válasza Alg (#88798) üzenetére


soldier2
őstag

Nem döglött az a kávé? Mikori pörkölés/bontás. Ezzel a lefolyással a citromlevet még megmagyarázhatja az alacsony hőfok, de a túl vékony cremát nem igazán. Ha a hőfok emelés nem jön be próbálj többet tenni a kosárba (1-2g) ha elbírja. A legtöbb 58mm-es kosárba világos pöriből kevés a 16g.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#88802) bluesfan válasza soldier2 (#88801) üzenetére


bluesfan
tag

De ez 57-es kosár, ennél általában elég szokott lenni a 16g, a gyáriba és IMS-be is, nagyon világosból kicsit több.

[ Szerkesztve ]

(#88803) koxx válasza bluesfan (#88800) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

103-ig? :Y akkor lehet ezért készítek én is néha olympus levet az etiópból 93 fokon.

(#88804) Alg válasza soldier2 (#88801) üzenetére


Alg
veterán

Dec 16 pörkölés, ma nyitottuk.
16g is felragad már a felsőszűrőre, sötétebből 15gr-nál nyomot hagy a pogácsán (ha jól emlékszem amúgy 14g-os a gyári kosár).

Megyek akkor fel hőfokkal 100 köré első lépésben, köszönöm!

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#88805) Dare2Live válasza mismis (#88799) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én végül berendeltem, szállítás+utánvéttel lesz 34.
Leírom a döntésem okát hátha segít. A tévedés jogát fentartom és szigorú IMO amit írok!

Tartosság: Napi 3-4kv esetén szerintem mindegy, hogy graef vagy mazzer mini. 4-5-6év után lehet a graef kopik de 8K a csere. Az nem tétel. Nem kávézó vagyok nálam soha nem hozza be az árát egy mazzer azzal, hogy tartósabb.
Minőségre mindenhol azt olvastam hogy egy közepes örlő és drágább (jó minőségű frissen pörkölt) sokkal-sokkal jobb eredményt ad mint egy drága örlő és közepes/rosszabb minőségű kávé.

Elvileg holnap megjön. Kiváncsi vagyok. Pár hétig Brikkaval akarok tesztelni, aztán kipróbálok pár presszó gépet is. Jelenleg a flair rendszer tetszik a legjobban. Tény melós. De magadnak csinálod, nem nagyon tud mi elromlani és jóval olcsobb is mint egy jó pid/omronos gép. Jó lenne kipróbálni vásárlás elött.

Székesfehérváron esetleg valakinek flair? Pécs?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#88806) bluesfan válasza koxx (#88803) üzenetére


bluesfan
tag

Ez nem minden gépre igaz, de a fejbojleres Leliteket a hőelem "kiváló" elhelyezése miatt általában 8-10 fokkal túl kell lőni.

[ Szerkesztve ]

(#88807) Tomi_Sci válasza Dare2Live (#88805) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Flairhez kell egy vízmelegítő is, ha a PID-es gépekhez hasonlítod, akkor oda is már egy hőmérős illik, ami nem két fillér :)

Amúgy a Mazzer hatalmas előnye számomra hogy halkabb. Ha reggel hatkor szeretnél csinálni egy presszót a Graeffel a családi konyhában, na hát másnap már nem fogsz ;]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#88808) adp válasza mismis (#88789) üzenetére


adp
őstag

Tessék: ez miért nem jó? aztán ha úgy döntesz, hogy nagyobbra váltod eladod kb ugyanannyiért amennyiért vetted.

[ Szerkesztve ]

(#88809) mismis válasza adp (#88808) üzenetére


mismis
csendes újonc

Mert még nem döntöttem a Graef mellett. De ha mégis, full garis kapható 29900-ért.

(#88810) Dare2Live válasza Tomi_Sci (#88807) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Van egy jobb féle husok... sütéséhez használt maghőmérőm első körben megpróbálom avval összerakni a processt.

Nálunk ez nem probléma feleségem és gyerekek kellnek 6kor ők ébresztenek engem nem én őket. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#88811) yazoo1


yazoo1
tag

Ha valaki rendelne innen ilyesmit szóljon már beszállok a postával:
https://m.aliexpress.com/wholesale/coffee-distributor-58mm.html

(#88812) Silent77


Silent77
veterán

Aliról rendelnék, mit ajánlotok kintről, mikre lehet szükségem? (semmi nincs még) :D
Zacc kiütő
Tölcsér 58mm ez jó GC-hez?

:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#88813) bl4ze válasza Silent77 (#88812) üzenetére


bl4ze
veterán

Tampered van?
Tamper állvány?
Ezeket is érdemes, ha már Ali-zol :)

Az 58mm tölcsér jó a Gaggia-hoz, igen.

.:. bl4ze .:.

(#88814) Silent77 válasza bl4ze (#88813) üzenetére


Silent77
veterán

marok tampert veszek majd, azt gondolom jobb itthonról.
Állvány, az volt még eszembe, abból van ajánlott? :R

Köszi a zacc tippet, akkor mentettem el mikor beírtad. ;)

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#88815) otamas válasza Silent77 (#88812) üzenetére


otamas
csendes tag

Én is Aliról vettem ilyeneket.

A tölcsért GC-hez használom, ár-érték szempontjából jónak tartom, bár nem a "legfenszibb".

A knock box-ot szeretem, mert praktikus, tisztább a konyha és jó, hogy nem a szemetes pereméhez kell ütögetnem a portafiltert. Viszont 6 pogácsa (dupla) fér bele kényelmesen az általad linkelt változatba, ezután én ki szoktam üríteni a kukába (úgy két-három hetene meg elmosom az egészet).

[ Szerkesztve ]

(#88816) 72lakiluk válasza Silent77 (#88812) üzenetére


72lakiluk
tag

A tölcsér az kell, de szerintem a zacckiütő felesleges. Helyet foglal, plusz mosogatni kell sűrűn ha nem akarod a zaccot szagolgatni a konyhában. A pogácsa egy lendülettel kijön nálam, nem ütöm semmihez, egyből megy a szemetesbe. Ha ragadósabb a cucc, akkor kis kanállal rásegítek. De persze ez az én véleményem csak. Viszont egy jó oszlatót vennék, de az nem az Ali-s 15-20$-os :)

(#88817) Bazsee71 válasza otamas (#88815) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha van rá lehetőség, érdemes nagyobbat venni, vendégek esetén akár egy alkalom alatt össze tud jönni 6 pogácsa.

(#88818) mismis


mismis
csendes újonc

Hála a tanácsaitoknak, mostanra körvonalazódott, hogy milyen őrlőt szeretnék. A felső limitet 60 ezer környékén állapítanám meg. Azért nem több, mert tapasztalatok és ismeretek hiányában, vagyis mert nyilván nem tudok minden szempontot figyelembe venni, valószínűleg pénzkidobás lenne ennél több. Én még pl. sem kinézetre, sem ízre nem tudom megállapítani, hogy egy őrlemény mennyire rögös. Ilyenkor szokták a Graefot választani, igaz?
Amiért én mégsem a legelső lépcsőfokra lépnék fel, az az, hogy tudom, hogy gyorsan fanatizálódom, és már hamar piszkálna a „mi lenne ha” érzés.
Ezért belevágnék egy használt Mazzer Minibe (esetleg Macap), amint lehetőség adódik. A karbaőrlős változatot preferálnám. Ha tudtok eladót, lécci jelezzétek.

(#88819) sz.zs. válasza mismis (#88818) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Jó döntés!
Viszont Mazzer Miniből ennyiért nem igazán szokott lenni karbaőrlős , bár ritkán biztos ki lehet fogni…

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#88820) bl4ze válasza Silent77 (#88814) üzenetére


bl4ze
veterán

Állványból ki mit szeret, néhány ami jó áron van és praktikus, válassz kedvedre :)

[link]
[link]
[link]

.:. bl4ze .:.

(#88821) mismis válasza sz.zs. (#88819) üzenetére


mismis
csendes újonc

A google tavalyra 3 - 4 db 60 ezres Mazzer minit hozott ki, amik már csak a keresőben jönnek fel valami archív állományból, mert a Jófogáson már nincsenek fent. Egy macap viszont még fönt van, csak nem karbaőrlős. Az évi 3-4 db-os kínálat persze kevés lesz ahhoz, hogy nekem biztosan legyen őrlőm, de majd körülnézek az ebayen is. Nem nagyon szeretek ott vásárolni, pedig a paypal miatt biztonságosabb, mint a hazai.

(#88822) verti1 válasza mismis (#88821) üzenetére


verti1
tag

Mennyit kávézol? Kézi őrlő nem játszik? Tudsz venni egy Kinu Phoenix- et.

(#88823) mismis válasza verti1 (#88822) üzenetére


mismis
csendes újonc

Na igen, esetleg még ő is játszik.

(#88824) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, mazzer kony electronic nagyvas nem kellene valakinek? szép állapotú, nem régi örökélet kések, minden tartozéka megvan. nem gyakran hirdetnek ilyesmit, sőt, idehaza talán még egyszer sem jött szembe...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#88825) Sic.Transit válasza Alg (#88798) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Hát, ha jól látom a zacsi hátulját, akkor ez filter pörkölésű kenyai kávé, abból elég nehéz lesz eltüntetni a savakat, de általában nem is azért szeretjük, hogy kivegyük belőle. :)

(#88826) Bazsee71 válasza mismis (#88821) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha utólag még szabályoztatnád, vagy bármi tuning eszedbe jut, akkor érdemes a Mazzert, mert pl. fragola tudtommal csak azt vállal. 60e körül pedig sajnos elég esélyes egy olyan, aminek lesz valami nyűgje.

(#88827) Sic.Transit válasza Tomi_Sci (#88807) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Nem tudom, hogy db-re halkabb -e, mindenesetre a Graef-nek magasabb a hangja, ez tény.

(#88828) mismis válasza sz.zs. (#88819) üzenetére


mismis
csendes újonc

Nekem úgy tűnt, hogy pont a Mazzer Mini az, ahol arra panaszkodnak, hogy a karbaőrlős modell úgy állt elő, hogy garatmódosítás nélkül a dózeresre rátették a tölcsért. Hát egy tölcsér felrakását meg a többi javasolt apróságot talán én is meg tudom csinálni.

(#88829) Alg válasza Sic.Transit (#88825) üzenetére


Alg
veterán

Igen ezt mi is kérdeztük hogy esoresso-ba jó lesz-e, a barista srác szerint jó, a másik fajtára ami szintén filter pörkölésű volt nem mert semmit mondani mert azt nem próbálta.

Más: mit lehet tenni az ellen ha állandóan felragad a pogácsa a felsőszűrőre? Nincs nagyon megtömve, ma reggel még az utolsó adag sötét pöriből ment 14,5g és az is feltapadt...
Adjak neki egy löket vizet mielőtt leveszem a kart?

Megint más: kisöpörtem a Graef-et, és utána sikerült 15,5g betett kávéból 11,5g őrleményt kiköpnie (nem vizeztem előtte). Kis unszolásra kijött 14,5g, egy egész grammot lenyelt.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#88830) Sic.Transit


Sic.Transit
csendes tag

Van olyan, aki olaszos kávékhoz használ desztvízből készült kevert vizet?

Mi a tuti tartomány? :)

A világos pörkölésű kávéknál bevált 37,5/50-es víz nagyon szar a klasszik kávékhoz, van tipp esetleg?

(#88831) SlayerSub válasza Silent77 (#88814) üzenetére


SlayerSub
tag

Hát én vettem AVX.től és alitól is tampert, rugósat. Bár nem vagyok szakértő, de laikusként úgy látom, az itthoni is onnan jön, és rágravirozzák hogy AVX... ja és megduplázzák az árat.

(#88832) Silent77 válasza SlayerSub (#88831) üzenetére


Silent77
veterán

Én sem értek hozzá, szóval ha van ajánlott Alin marokamper szívesen veszem. :R
Kettő linket kaptam, mindkét helyen 16k itthon.

bl4ze :R Szerintem az első lesz.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#88833) Parci válasza mismis (#88828) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és közben véletlenül a kés is megnőtt 58-ról 64 mm-esre. nem kell mindent elhinni, a mini-e egy teljesen jól, kényelmesen használható őrlő, ugyanúgy viselkedik, mint a nagy mazzerek. tény, hogy nem 45 fokban ferdített a kilépő garat, mint a nagy vasaiknál, de évek alatt sosem éreztem ennek hátrányát.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#88834) Csápájev válasza mismis (#88828) üzenetére


Csápájev
őstag

Igazából úgy tűnik te jobban tudod,mint azok már csinálták. :)

(#88835) koxx válasza Silent77 (#88832) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ami jobb minoseg az ennyibe kerul sajnos.

(#88836) mismis válasza Csápájev (#88834) üzenetére


mismis
csendes újonc

Ja, hogy nagyarcúnak tűntem? Természetesen semennyire sem tudom, nemhogy jobban, mint, akik már csinálták. Csak nagyon bízom az itt felhalmozott és dokumentált tudásban.

(#88837) szuszinho


szuszinho
őstag

Filteres kávékészítés esetén melyik a jobb? Papír, vagy fém szűrő?

(#88838) fragola.6035 válasza mismis (#88828) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Szerintem Mazzer Minit nem biztos, hogy megéri venni az 58-as kés miatt. Hasonló áron lehet találni Super Jolly-t, abban 64-es kés van. És a Mini-E-ben is 64-es.

https://caffe35.webnode.hu/

(#88839) Nertpaelg válasza szuszinho (#88837) üzenetére


Nertpaelg
tag

A kávé szempontjából a "tudomány" jelenlegi állása szerint inkább a papír. A környezet szempontjából valószínűleg a fém. :)

(#88840) Silent77 válasza koxx (#88835) üzenetére


Silent77
veterán

Ha megéri a különbözetet kifizetem.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#88841) Tomi_Sci válasza Silent77 (#88832) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nekem ilyen kínai maroktamper van, teljesen jó, csak én még 20USD-ért vettem jobb árfolyamon :(((

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#88842) sz.zs. válasza Sic.Transit (#88830) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én minden kávéhoz ( klasszikhoz is ) ugyanazt a kevert vizet használom, nem variálok még az arányokkal is,
akkor aztán már tényleg elvesznék a számok tengerében :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#88843) Tomi_Sci válasza sz.zs. (#88842) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Meguntam a Nordázást és kevertem én is a recepted alapján :)

Ha megjönne a futár a kávéval, ki is tudnám próbálni :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#88844) Csápájev válasza mismis (#88836) üzenetére


Csápájev
őstag

Na,akkor összefoglalom,mert nekem volt graef és van mini :)
A graef 702 egy belépő szint.
Egy darabig teljesen jól kiszolgál, lehet vele eszpresszó finomságra őrölni.
Hátránya,hogy fokozatos és bizony előfordul, hogy egy kávénak pont a két fokozat közötti állás lenne a tuti.
Mivel műanyag nem egy atomstabil cucc,nekem picit mozgott a babtartály is.
Az évek során én úgy éreztem a motor is gyengül, volt,hogy egyszerűen nem, vagy csak nehezen indult el.
Ezen kívül rögösít és kell pofozgatni gazdagon,hogy kiadja az összes kávét.
Ennek ellenére használható, a rögösítést mindenki kis kavargatással , wdt-vel küszöböli ki, a pangó őrleményt meg pár pofonnal kiszedi az ember.

A Mazzer mini egy masszív , graefhez képest dögnehéz cucc.
Ha korábban nem szedték szét nagyon,nem állítódott el, akkor pontos, egyenletes az őrleménye.
Itt maga a garat pár centis,onnan kis ecsettel ki kell seperni a kávét, plusz párszor rá kell indítani, szóval kis macera itt is van, ezeket nem otthoni felhasználásra tervezték :)
Árában ennek megfelelően használtan 70-től indul.
Ha át kell alakítani, a motor takaró lemez 4ezer forint körül van, a cukrász tölcsér 5 ezer kb és lehet vele küzdeni,ablakot vágni a tölcsérre stb.
HA új kés kell bele,az 10 körül van.
Természetesen pénz függvénye,ahogy itt írták a Mazzer Super Jolly mégjobb, de az már olyan százas .
Igazából ebben neked kell dönteni, az árukat jól tartják,tehát ha kiszállsz belelő később,mert megunod,akkor szerintem minimális veszteséggel meg tudod tenni.
Ha meg marad, akkor az unokádnak is jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#88845) vicces1


vicces1
aktív tag

Ha valakit érdekel Hasbean Costa Rica "SNEAKYSTEVE" discount kóddal 25%-al olcsóbb.
7GBP helyett 5,25GBP az úgy 2ezer Ft.
Vagy kg/csomagba még egy kicsit olcsóbb.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#88846) mismis válasza Csápájev (#88844) üzenetére


mismis
csendes újonc

Köszi szépen, igazán benne van a lényeg.
Priviben kaptam ajánlatot SJ-re 85-ért, ami igazán korrektnek tűnik, de ezt a méretet nem igazán tudom elhelyezni, ráadásul még sokat kellene rá várni, és piros :).
Most egy használt Macap M5 vételével barátkozom (dózeres), ez késméretben a dózeres Minihez hasonlítható.

(#88847) bluesfan


bluesfan
tag

Ez a jó kis őrlő még mindig eladó. :B

(#88848) koxx válasza bluesfan (#88847) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

hmhm :)

(#88849) vicces1 válasza Silent77 (#88812) üzenetére


vicces1
aktív tag

De! a disztributort nyugodtan lehet az aliról.

Én nem értek a fémmegmunkáláshoz, de amit én vettem 14usd-ért az olyan fényes tükör sima, hogy műteni lehetne benne. De ami lényegesebb, hogy totál nem tapad hozzá az őrlemény.

Amire érdemes figyelni, hogy ne 58-as legyen, hanem 58.5 vagy legalább 58.35-ös, hogy ne tolja ki a kosár falára a cuccot.
Ja, és fél kiló, van benne anyag rendesen.

Összevetve a szegedi fémipari hulladékkal, aminek a felülete mintha ráspollyal lenne megmunkálva, klasszis a különbség. (aztán lehet, hogy csak az ék alakú ilyen egyenetlen az avx-nél, a 3-4ágú fényesebbnek tűnik)

A felső a szegedi, alsó az alis. (hozzá kell tennem, hogy ez nem az enyém, nekem 3ágú van)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#88850) Mano66 válasza mismis (#88846) üzenetére


Mano66
senior tag

Elgondolkodnék rajta.
[Fio F4E Nano]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.