Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88201) Kávé Kálmán


Kávé Kálmán
tag

Sziasztok!

Flair és Lido demo darabok kerülnek kiröptetésre (last minute), ha van rá érdeklődő holnap reggel 7 és 10 között a az üzemben (Kávékalmár, Szentendre, Rózsa utca 8).
1 Flair Pro2 (4 kávét húztam vele), tottálisan makulátlan 90 000
1 csak kicsit többet megdolgozatatott Flair Pro, hibátlan és sérülésmentes 80 000
2 Flair Classic Plus, saját nyomásmérőnkkel (a nyomásmérők csont újak), hibátlanok 72 000
1 Lido ET (2-4kg kávét látott) 45 000 még a szürke verzió.
Ha eljutok odáig, akkor még ma felrakok képeket is (mindig ez a legnehezebb :-)).

A Flair Pro azoknak nyújt többet, akik nem elégednek meg a 17/37-es shot-okkal, és hajlandók egy kicsit több időt fordítani a sok rozsdamentes anyag - a dugattyú és a szűrőtartó/szűrő is megmunkált (nem lemez) masszív cucc - előmelegítésére. A szűrőjébe 20-22g lazán belefér és max 55-58g-os shotok húzhatók vele.

Ha lehet, ne itt pm üzenjetek, hanem dobjatok egy sms-t az oldalunkon levő mobilszámra.

Üdv!

G

(#88202) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Végre volt időm megcsinálni a Lelit PL042EM gépem nagytakarítását (volt egy fél marék vízkő a kazánban...). A probléma csak annyi, hogy elég emberesen ereszt, mert ott is kellett volna tömítést cserélni, ahol nem terveztem illetve nem is kapható így külön direkt ehhez a típushoz...
Abban tudtok segíteni, hogy az kazán tetején lévő gyorscsatlakozó (MC075) alá mekkora O gyűrű kellene? Vennék hozzá "sima" hőálló szilikon tömítést. A többi gyorscsatlakozó/fitting tömítése se volt annyira csodás állapotban, csak nem tudom, hogy azok eresztenek-e, mert a fent említett hiba miatt nem sikerült még rendesen nyomás alá helyezni a gépet. Ha esetleg azoknak az O gyűrűknek is meg tudnátok adni a méretét illetve hogy a kazánban lévő rézcső (MC027) menetét mivel érdemes tömíteni, azért szintén hálás lennék! (robbantott ábra: [link] )

Előre is köszönöm!

(#88203) sz.zs. válasza nzozz (#88202) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Itt minden o-gyűrű mérete szerepel, cikkszám alapján ( pl. MC045 ) tudsz rákeresni. Az MC027 a kazán pipacsöve, azt szerintem nem kell tömíteni.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#88204) Kávé Kálmán


Kávé Kálmán
tag

Pro2:

Pro1:

Külön kértem hozzá piros szűrőtartót, úgyhogy van egy extra arany is.
Két Classic, a nyomásmérő kit-eket este rakom össze, ha szükség van rá, anélkül 17e Ft-tal olcsóbbak:


Lido ET:

(#88205) seger válasza petfoto (#88196) üzenetére


seger
addikt

Köszi az infót!
Sok véleményt kaptam. Van aki azt mondja, egy egyszerű gép és nagyon jó.
Van aki azt mondja (foglalkozik gépek újításával), nem rosz gép.
Van aki nagyon le akar beszélni.
Nehéz döntest hozni...

(#88206) jana86 válasza mutyi (#88200) üzenetére


jana86
csendes tag

Sötétnél kevésbé. Világos, kemény baboknál - pl. kenyai, etióp - viszont annál inkább. Ezeket extrém finomra lehet őrölni, nagyon hosszan (akár 30s vagy még több) előáztatni 2-3(-4) Bar nyomáson, és szép lefolyásokat, (feltehetőleg) egyenletes kivonatolást elérni velük. Olyat, amit enélkül nem, illetve ízben is mást hoz, mint a hosszú előáztatás nélküli. Azért írtam a feltehetőleget, mert szemre és ízre annak tűnik, de pl. refraktométerrel sosem mértem. De majd fogom remélhetőleg hamarosan, a vámon vár az Atago. :) Ami még jó, hogy a lefolyás végére is le lehet csökkenteni a nyomást, ami elvileg elveszi az élét az italnak (csökkenti a kellemetlen savtartalmat). Mondjuk mindezt egy jó karossal is lehet produkálni, ízlés dolga, ki melyiket szereti kezelni.

Teltebb, selymesebb, harmonikusabb ízek és sokkal kellemesebb savak érhetők el így, mint a hosszú előáztatás nélkül. Nagyon mást, mint ezt a fajta felfuttatott, megtartott, majd lecsengetett profil, nem próbálgattam, de ez nagyon hasznos.

Sötétet sosem ittam, közepesnél kevésbé van jelentősége a hosszú előáztatásnak, ott inkább csak 5-10 másodpercet szoktam hagyni, azzal már nagyon szép a lefolyás. Sőt, a hosszabb már túl is puhítja a pogácsát.

Persze a Biancánál a nyomás profilozás igazából átfolyás profilozás, mert a tűszeleppel az átfolyást lehet szabályozni, ennek eredményeképp változik a pogácsán nyomás. Csak a pontosság kedvéért. :)

A vibrációs pumpához képest a rotációs pumpa önmagában is ad pluszt: akár hangélményben :) akár egyenletességben, erőtartalékban, dinamikában.

(#88207) sz.zs. válasza nzozz (#88202) üzenetére


sz.zs.
senior tag

bocsi, a link lemaradt... [link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#88208) sz.zs. válasza mutyi (#88200) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Csak azt tudom, hogy Gc-n ha megpróbálok a pumpaszabályzóval előáztatni sötétebb pörkölésnél, akkor csak keserűbb lesz. Világosnál sem mindegyiknél hoz finomabb eredményt, de az etiópoknál mindig.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#88209) nzozz válasza sz.zs. (#88203) üzenetére


nzozz
aktív tag

Köszönöm a választ!
Az a baj, hogy az általam említett tömítéseknek nincs külön cikkszáma, valószínűleg a fittingekkel együtt adják őket, de azokat meg nem cserélnék több ezer forintért per darab, ha nem muszáj. Az MC045 az a fűtőbetét tömítése, ami amúgy valószínűleg passzolna ahhoz a fölső csatlakozóhoz is, de alapvetően nem odavaló. Az a pipacső pedig valamilyen folyékony menettömítővel lehetett ellátva, mintha annak a maradéka lenne rajta.

(#88210) mdav88 válasza nzozz (#88202) üzenetére


mdav88
senior tag

A menetet Loxeal-lal érdemes tömíteni, az o-gyűrű mérete nincs meg, de kiváltható szabványossal úgy emlékszem. Ha kezedben az alkatrész mérd meg.

(#88211) okcsani


okcsani
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! :)
Az itt jelenlévőkhöz képest tetemes lemaradással rendelkezem kávékészítés ügyeb, mondhatni kezdő vagyok. Ezidáig noname kotyogóssal készült itthon az elixír (átlag napi 3-4 adag), mostanság kezdte birizgálni az agyamat a feljebblépés lehetősége.Nagyjából 50k-s keretet tudnék rászánni egy upgrade-re. A kérdése(i)m pedig:

1.Lehet-e/van-e értelme ebből a keretből megpróbálni kihozni használtan egy eszpresszógép-kávéörlő kombót mindenestül ami egy kezdőnek elég?

2. Láttam pár olcsóbb gépet a gaggia-tól, (pl.: Viva Style, Gran Style) ezeknek az új ára 30k körül mozog. Van értelme ezekbe belemenni, vagy csak a külcsín hasonlít és a belbecs hulladék?

3. Ha az eszpresszógépet el kell vetnem ilyen keretből, akkor egy használt automata (Jura), vagy egy új Bialetti Brikka?

Előre is köszönöm aki végigolvasta, meg a tanácsokat is. Ha esetleg van realitás abban a keretben amit írtam, és valaki rejteget valami olyat ami eladó és egy kezdőnek megfelelne, ne tartsa magában. :DD

(#88212) Szabász válasza okcsani (#88211) üzenetére


Szabász
csendes tag

Szia!
Én ebben az árban kapszulás gépben gondolkodnék!
PL: [link] napi 3-4 kávéval számolva a kapszula kb 10-15K lesz havonta.
Vagy kicsit a keret felett, lentebb a Lido ET + Bialetti Brikka is jó választás, minőségi friss kávéval használva.

(#88213) mdav88 válasza mdav88 (#87357) üzenetére


mdav88
senior tag

Van itt az idezett hozzaszolasomban egy meg mindig elado lido et.
Nem volt idom vele foglalkozni, Parci irt hogy kellhet neki, de egyelore nem sikerult egyeztetni.

Ha valakinek megtetszik, nosza vigye!

(#88214) Parci válasza mdav88 (#88213) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hé.. :)

a nem sikerült egyeztetni azt jelenti, hogy a randi napján elfelejtetted elhozni magaddal és abban maradtunk, hogy nekem abszolút ráér, majd egyszer összehozzuk, mostanában inkább időből van kevesebb. de nem gondoltam kifarolni belőle, nem is szokásom. ettől függetlenül nincs rá akut szükségem, a polcra menne, szóval végülis az sem gond, ha tényleg elviszi más.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#88215) soldier2 válasza Szabász (#88212) üzenetére


soldier2
őstag

Most komolyan egy "provident hitelt" akarsz szegény nyakába sózni? Napi 3-4 kávéra teljesen felejtős a kapszulás (attól tekintsünk el, hogy a gyári kapszulák kivétel nélkül élelmiszeripari hulladékot adnak, az utángyártottak többségével egy mezőgazdász trágyázhatna annyira szarok, a pár jobb minőségű meg horror áron van és még egy valag szemetet is termelsz). Kotyesz mellé a Lido is overkill (és nem is fér a keretbe), bőven elég a Graef702.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#88216) mdav88 válasza okcsani (#88211) üzenetére


mdav88
senior tag

Jogos a pont.
Bar ahogy beszeltunk, valoszinuleg Te sem tudtal volna bejonni erte.

Menjunk neki a temanak ujra jovore🙃

(#88217) LazacX válasza okcsani (#88211) üzenetére


LazacX
tag

1-hez:

Szerintem van értelme. Ha nem is éppen ennyiből, de akár 60-70 E ből simán kijöhet egy használt Greaf 7xx, Evo, tamper, vízlágyító kombó, mondjuk három postaköltséggel.

(#88218) konzumpro válasza seger (#88173) üzenetére


konzumpro
senior tag

Mostanság a Delonghikat szeretjük, van automatás topik.

(#88219) seger válasza konzumpro (#88218) üzenetére


seger
addikt

Belinkelnéd a topikot? Valamiért nem találom! Köszi

(#88220) grizlisandor válasza seger (#88219) üzenetére


grizlisandor
addikt

Automata kávégép topik(katt)
Kávé kezdőknek - amatőr koffeinisták anonim klubja(katt) is vannak páran automata kávégéppel.

Lehet nem ártana berakni Téma összefoglalóba, hogy a későbbiekben ne kelljen keresgetni.

(#88221) seger válasza grizlisandor (#88220) üzenetére


seger
addikt

Köszi!

(#88222) vicces1 válasza grizlisandor (#88220) üzenetére


vicces1
aktív tag

Beleolvastam a másodikba.

Megdöbbentő... :U

Elképesztő, hogy mikkel szívatják magukat rengetegen.
Legalább valaki írna egy értelmes alap összefoglalót, hogy mit, miért, hogyan érdemes, és hogyan ne.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#88223) adampofaa


adampofaa
csendes tag

Hello hello,
Szükségem lenne egy gaggia classic gőz gombra bontottan akár. Van valakinek? Örületesen jó lenne. Köszi.

(#88224) sz.zs. válasza adampofaa (#88223) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Van! Érden... küldj privátot.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#88225) 72lakiluk válasza vicces1 (#88222) üzenetére


72lakiluk
tag

Uhh. Én is belenéztem, nem ajánlom senkinek. Olyan érzés volt, mintha Blikk vagy Kiskegyed lenne, vagy egy 'reklámújság elemző' klubba csöppentem volna. :C

Sz.zs.-t nem kövezték meg, amiért 5k/kg. áron kínált szemest :D

(#88226) Toobee


Toobee
veterán

Az ünnepekre élhető kompromisszum. A szülők Iboo-t vesznek, automataba az is iható (erre felénk a vad alföldön már az Intermezzot fogyasztók is gourmetnek számítanak), sőt. PY Szicília ment most bele. Kell az a Flair úgy érzem, volt is tegnap jó ajánlat, de karácsonyra bevásároltam már sajnos.

https://barbieripnk.hu/

(#88227) grizlisandor válasza vicces1 (#88222) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ez van.

Itthon is hiába hoztam be minőséget kávé terén, csak a random bolti téglákat isszák. :U

(#88225) 72lakiluk:
Pedig meg kellett volna. ;]

(#88228) verti1 válasza Toobee (#88226) üzenetére


verti1
tag

A CL Flair a Kinuval és Gábor nyomásmérőjével nagyon ütős hármast alkotnak. Sokat ne gondolkozz...😉

(#88229) sz.zs. válasza 72lakiluk (#88225) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én nem nézem le az oda írogató embereket, mert mindenki elindult valahonnan... de amikor ajánlok valamit ami minimál ráfordítással sokkal jobb italt eredményezne és elküldenek melegebb éghajlatra, meg hogy nekem a kávétopikban a helyem, na ettől kiakadtam.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#88230) paljoc válasza sz.zs. (#88229) üzenetére


paljoc
tag

Ne bosszankodj, megjött a gesha! :C/és tizennyócér’ nem is vészes tulképp, megnéztem, én 40 körül tudnék rendelni ilyen kilós pakkot, kolumbiait/

[ Szerkesztve ]

(#88231) mufi


mufi
senior tag

Random bolti XY Barista Brasil a kezemben, az uvegben PY CM babszemek....

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#88232) qvik27 válasza paljoc (#88230) üzenetére


qvik27
tag

Őőőő...? Ez jelenthet valamit a kínálat bővülésében?

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#88233) 72lakiluk válasza mufi (#88231) üzenetére


72lakiluk
tag

Mire gondolsz, a méretre utalsz ? Pl. most amit iszok, a Roastopus Starfish is aprószemű babokból áll és nem olcsó viszont nagyon illatos és finom.

(#88234) 72lakiluk válasza qvik27 (#88232) üzenetére


72lakiluk
tag

Ne számold ki mennyibe fájna nekünk egy negyedkiló, ha 40k lenne a beszerzés :DD

(#88235) paljoc válasza qvik27 (#88232) üzenetére


paljoc
tag

Neeem, ez csak egy kilonyi itthoni mennyiseg, csak sz.zs kollega szolt h megkostolná, igy probaltam felviditani a masik forumon őt ert trauma kapcsan!🙃

(#88236) bl4ze válasza paljoc (#88230) üzenetére


bl4ze
veterán

Sous vide vákuumban kaptad?

.:. bl4ze .:.

(#88237) konzumpro válasza grizlisandor (#88220) üzenetére


konzumpro
senior tag

Köszi, a másodikat nem ismertem, üde színfolt, csupa kísérletezés, gyakorlatias megközelítés amit nem zavarnak meg alapelvek, alaposság vagy respektus a tapasztalat és hagyomány felé.

(#88238) Parci válasza bl4ze (#88236) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:K (fagyasztva)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#88239) paljoc válasza bl4ze (#88236) üzenetére


paljoc
tag

Sőt fagyasztva is volt, de a foxpostos-pont egy hetes-útja alatt felengedett.😬

(#88240) mufi válasza 72lakiluk (#88233) üzenetére


mufi
senior tag

Az hogy py kaveja ranezesre is szebb... Az izerol nem is beszelve....

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#88241) bl4ze válasza paljoc (#88239) üzenetére


bl4ze
veterán

Ah oké 😎

.:. bl4ze .:.

(#88242) mdav88


mdav88
senior tag


Kaptam, hallottatok mar rola? Egy masik varians ugyan ihatatlan volt, de leginkabb doglott volt a minta.

(#88243) yazoo1


yazoo1
tag

Ezt én is kaptam,deez nem volt döglött csak 100 fokos piden is iszonyú savanyui.

[ Szerkesztve ]

(#88244) vicces1 válasza konzumpro (#88237) üzenetére


vicces1
aktív tag

:DD

más! Black pearl igen finom édes-gyömölcs moka expressen, ims szűrőn (is)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#88245) coxymaxi válasza vicces1 (#88244) üzenetére


coxymaxi
csendes tag

Én brikkán toltam le az egészet amit vettem. Irdatlan jó volt!

(#88246) Kávé Kálmán válasza Kávé Kálmán (#88201) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

elment egy classic, nyomasmerovel.

(#88247) Peti...(16v) válasza mdav88 (#88242) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Épp most olvastam róluk ezt a cikket.

(#88248) qvik27 válasza 72lakiluk (#88234) üzenetére


qvik27
tag

Huhh, még épp jókor szóltál, el is emeltem a ceruzát a kockás papírról :D .
Komolyra: majd PY kiszámolná, ha gondolkodna benne, aztán jól megmondaná.
Engem érdekelne alkalmi fogyasztásra sztem.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#88249) qvik27 válasza paljoc (#88235) üzenetére


qvik27
tag

Hmm... Ha jól belegondolok, biztos nekem is van vmi traumám vmi "másik fórumon" - ha ez szükséges ;)

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#88250) sz.zs. válasza qvik27 (#88249) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nanana! El a kezekkel! :DDD

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.