Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87251) hoffman_ válasza vicces1 (#87247) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi az alapos választ és tapasztalatokat neked is! :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#87252) bluesfan válasza Parci (#87248) üzenetére


bluesfan
tag

A tartós használatról még nyilván nincsenek tapasztalatok, de a fedele, amit én pl. gyenge pontnak éreztem, itt egy elég intenzív nyúzást kapott és egész jól bírta. Persze tudom, hogy nem a fedél a legsarkalatosabb pontja az szerkezetnek, de eddig nem olvastam negatív véleményeket a gépről.

[ Szerkesztve ]

(#87253) grizlisandor válasza Sic.Transit (#87240) üzenetére


grizlisandor
addikt

Már csak felezni kellene az árát és máris beruháznék egy Niche-re, egy Mazzer helyett. :B
Nem hiszem el, hogy ez a fejlesztésnél nem derült ki, hogy ezt még szóvá teszik.

(#87254) Koczó93


Koczó93
őstag

Ma megérkezett a black sheeptől a rendelésem. Ha valaki kipróbálna egy jó kis ferment kofit, tudom ajànlani :D
Cuppingban és pressoban is gyilkol :DD

”JESUSLEMUS LEON HONDURAS” 2400ft/200g

(#87255) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!
Nem tudom mennyire érné meg, de most az alza-nál a
De'Longhi KG521M kávédaráló 35 390 Ft. Jó daráló?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#87256) sz.zs. válasza fragola.6035 (#87246) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Top Moka Murhano a neve, valóban jó cucc, én is vettem egyet.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87257) handrash válasza mdav88 (#87232) üzenetére


handrash
őstag

Oké, Így már. 😀

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#87258) vicces1 válasza KisApám (#87255) üzenetére


vicces1
aktív tag

Presszóhoz nem lesz jó, úgy tudom. Nyomásfokozóssal french presshez, filterhez(ez nem biztos) és kotyogóhoz megfelel.

Egy Graef 702 meg mindenhez jó lesz cserébe még állítani is lehet az alátétekkel.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#87259) Wolfy999 válasza stereofan (#87239) üzenetére


Wolfy999
tag

Ezt nem vitatom, magam is tartok utazosnak brikkat es minosegi cuccal szoktam etetni. Viszont tapasztalataim alapjan aki ugy kezdi, hogy mostmar venne valami jobb fozot es ra tud aldozni akar 3e Ftot is, az hiaba erzi, hogy finomabb egy PY porivel vegul ugyis valam olcso mocsari teglanal fog kikotni. Ezert kerdeztem, itt nem ez lesz-e a vege.

(#87260) konzumpro válasza hoffman_ (#87233) üzenetére


konzumpro
senior tag

Kínai lemezkotyesznál egy fokkal jobb az Aeternum Divina, nagyobb a kosara, de nem közelíti meg ami a Brikkából kijön súlyszelep (illetve gumikorong) nélkül.

De ami érdemesnek tartanék a kipróbálásra, amit a Daráló Podcastban emlegettek, aminek üveg a tartálya és ki lehet venni a csövét, valaki múltkor már beazonosította a pontos modellt. Érdekes lehet kísérletezni vele.

(#87261) Ispy válasza vicces1 (#87258) üzenetére


Ispy
veterán

Azt olvastam, hogy a 702 french presshez nem jó, mert nem tud elég dúrva szemcsét prezentálni.

Egyébként én is most rendeltem egyet, már várom, hogy megjöjjön.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#87262) pbalint válasza Ispy (#87261) üzenetére


pbalint
csendes tag

Scott Rao szerint finomabbra kell őrölni a FP-hez, mint a filterhez, tehát innen nézve lehet mégis csak jó a FP-hez :)

(#87263) #64275200 válasza pbalint (#87262) üzenetére


#64275200
törölt tag

Ez a Comandante gyártói ajánlása az elkészítési módokhoz. Itt lényegében az Aeropress és a French Press egy kategória. Az én tapasztalatom az, hogy a világosabb pörkölésű babokat érdemesenn egy kicsit finomabbra őrölni az alternatív elkészítéseknél. Bár mint minden ez is egyéni ízlés kérdése. Kinek hogyan ízletesebb: keserén vagy savanyán? :D

(#87264) sz.zs. válasza konzumpro (#87260) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Fentebb megneveztem, Top Moka Murhano, ez a típus volt az is. Nem kivenni lehet, hanem kiesztergáltatták, kivágták, kifúrták, stb.... így lett belőle naked kotyesz :) Konkrétan Kis Zoli csinálta(tta) meg ilyenre.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87265) yazoo1


yazoo1
tag

Megkaptam a Kapucinertől a kolumbiai szüreti gyümölcs kávét!
Durva!
Már megfordult a fejemben hogy vmilyen narancs aromával van átitava a kávé...ugyeee neeem?!

(#87266) zolnagy válasza #64275200 (#87263) üzenetére


zolnagy
őstag

Az a 10-15 espressohoz csak vicc. A gyakorlatban 10-12. 15-ön semmiből nem lehet espressohoz elég finomat gyártani vele. Ettől függetlenül még mindig jó örlő :)

(#87267) konzumpro válasza sz.zs. (#87264) üzenetére


konzumpro
senior tag

Köszi! :R
Akkor lehet hogy az Aeternum is így fog járni, meg jó lenne rá egy nyél is az alsó részre előmelegítéskor.

(#87268) #64275200 válasza zolnagy (#87266) üzenetére


#64275200
törölt tag

Igen, nekem is 10-11 volt jó ameddig azzal presszóztam míg a Majorra vártam

(#87269) zolnagy válasza #64275200 (#87268) üzenetére


zolnagy
őstag

Majorhoz képest neked mi a tapasztalatod vele? Ízekben mennyire más, jobb, rosszabb az egyes kávékkal?

(#87270) #64275200 válasza zolnagy (#87269) üzenetére


#64275200
törölt tag

Én azt vettem észre, hogy a Comandante nagyon érzékeny a presszo beállításnál. Több finom port produkál ami megül az üvegycsésze falán. Ebből adódóan hajlamosabb volt a gép a befúlásra. A világosbbra hagyott arabika olajosabb kevésbé savas volt ezáltal nálam. A Majorhoz képest viszont 1-2 grammal kevesebbel is hozta az ízeket. Próbáltam már filterre is. Ott viszont sokkal jobban teljesít mint a Major. Egységesebb az őrlemény szerkezete.

[ Szerkesztve ]

(#87271) cotagg válasza Parci (#87248) üzenetére


cotagg
tag

Ha élőben megvizslatod, elég masszív egy dög ám - már a méretéhez képest. A tartósság persze kérdés. Így kicsivel több, mint egy év használat után, azt tudom mondani, hogy pontosan ugyanolyan állapotban van és ugyanúgy működik, mint egy naposan. Nem jöttek elő első generációs hibák, kopások, eltörő alkatrészek vagy bármi ilyesmi. Hogy igazán hosszú távon mit történik, azt persze nem tudjuk. De egyelőre elég biztató a dolog.

(#87272) Parci válasza cotagg (#87271) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy év után, ha nem hangosabb, nem rezonál jobban, nem pontatlanabb, akkor azért javarészt meg lehet nyugodni. kösz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87273) GAgyiXyXy válasza Parci (#87272) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

És itt micsoda akció van rá!! :) Még ha $359.99 lenne lehet rendelnék is. De így?

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#87274) Ferdzsoo válasza GAgyiXyXy (#87273) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ez a link és ár így wut?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#87275) zolnagy válasza #64275200 (#87270) üzenetére


zolnagy
őstag

Igen, nálam is a durvább (filter) örleménye volt kimagasló. Ez összevág a külföldi fórumokon írt tapasztalatokkal. Eszpresszonak se rossz, de nálam nem volt jobb az SJ késes mazzer mini e-nél. A major azért egy fokkal jobb gép :)

(#87276) verti1


verti1
tag

Munkahelyi csendélet...😁
(ugyanitt Graef cm702 eladó)

[ Szerkesztve ]

(#87277) grizlisandor válasza verti1 (#87276) üzenetére


grizlisandor
addikt

Graef az ismerős, de ki a másik? :B

(#87278) verti1 válasza grizlisandor (#87277) üzenetére


verti1
tag

Egy böszme SM91-es. Akkora mint a GC...😀

(#87279) grizlisandor válasza verti1 (#87278) üzenetére


grizlisandor
addikt

Gyári állapotában(katt) találkoztam már vele az interneten, de így átalakítva karba örlősbe még nem láttam. :)

[ Szerkesztve ]

(#87280) nemethsza válasza yazoo1 (#87265) üzenetére


nemethsza
tag

Meglepődnék (és csalódnék), ha a Kapucziner megengedné magának, hogy "aromásítsa" a kávét, pláne úgy, hogy ezt nem közli a vásárlóval...

[ Szerkesztve ]

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#87281) Keresztapper válasza nemethsza (#87280) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Előfordul, hogy nem a pörkölő, hanem a feldolgozó állomás "nyúl bele" még a zöldkávéba. Ez persze nem jelenti, hogy amit Jánosék forgalmaznak is egy "trükkös" tétel lenne.

http://palscoffeetech.com/

(#87282) mdav88 válasza verti1 (#87276) üzenetére


mdav88
senior tag

Kéne venni egy 3d nyomtatót, annyi biszbaszt lehetne készíteni...

(#87283) verti1 válasza mdav88 (#87282) üzenetére


verti1
tag

Van, azzal készült az átalakítás. Nyilván nem egy mazzer gyári tölcsér, de tökéletes amire kell. Még egy kupakot kell gyártani a garatba amibe illik egy körte pumpa és kész is van.

[ Szerkesztve ]

(#87285) bluesfan válasza koxx (#87284) üzenetére


bluesfan
tag

Bármelyik konyhapulton jól mutat és feleségbarát. :D

(#87286) nemethsza válasza Keresztapper (#87281) üzenetére


nemethsza
tag

Persze, de ha így lenne, Jánoséknak (elméletbem) erről tudniuk kellene, nem?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#87287) Parci válasza bluesfan (#87285) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van az a feleség... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87288) mdav88 válasza koxx (#87284) üzenetére


mdav88
senior tag

STEAM-punk :D

Alapvetően ezt így összepakolni nem nagy művészet, csak végy egy lefingott gépet, meg egy hasonló bringát :D

(#87289) bluesfan válasza Parci (#87287) üzenetére


bluesfan
tag

Úgy értettem, ha a feleségnek barátja van, cserébe tán elviseli ezt a lomot a pulton. :DDD

(#87290) Parci válasza bluesfan (#87289) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az is egy megoldás :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87291) Ludovicus válasza verti1 (#87283) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Légyszi írd meg, ha megvan a megoldás a garatba a körtepumpa alá.

(#87292) verti1 válasza Ludovicus (#87291) üzenetére


verti1
tag

Ok, ha megvan és működik akkor beszámolok róla. Neked is valamilyen SM őrlőd van?

(#87293) Keresztapper válasza nemethsza (#87286) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a termelő beavatja a vevőit a feldolgozás részleteibe.

Néhány costa kávéról kiderült nemrég, hogy a feldolgozás során trükköztek a fahéjjal, de ott is csak a vetítés ment a termelő részéről, igazi választ nem adtak a kérdésre.

http://palscoffeetech.com/

(#87294) soldier2 válasza Keresztapper (#87293) üzenetére


soldier2
őstag

Ennél tovább is van, a legutóbbi vagy az azt megelőző Daráló podcastben is arról vitáztak a fiúk, hogy mennyire ok pl fahéjat tenni a ferment tankba, mivel ez már specialty feldolgozó "üzemekben" egyre gyakrabban fordul elő.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#87295) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

hej
Milyen merleg letezik ami nem Acaia araban megy es kepes pontosan merni ill, elso csepptol indit stoppert? :) van valakinek valami olcsobb es jol mukodo merleggel? Nekem joideje a 5000ft os van az Expolygonbol + stopper. (mindezek felett ugye nem art ha minel nagyobb a felulete :) (van hogy az egesz portafiltert raraknam de tudom mar bilibe er a kezem)
Koszi elore is
Z

(#87296) nemethsza válasza Keresztapper (#87293) üzenetére


nemethsza
tag

Persze.
Alapból annyi, hogy Jánosék szerintem nem "variálnak" :-D

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#87297) Ludovicus válasza verti1 (#87292) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Igen, nekem is SM91 van és szintén G. 702-ről váltottam, csak a karba őrlést nem olyan elegánsan oldottam meg, mint te.

(#87298) WiZARD válasza Z0mbi (#87295) üzenetére


WiZARD
addikt

mérlegek
Én ez alapján csak Acaia-t vennék, vagy lemondanék a stopperről, és akkor valami olcsóbbat.

Stopper nélkül ott a Beurer KS 36 elég pontos, gyors, érzékeny, árban se gáz. De portafilternek kicsi.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#87299) jana86 válasza Z0mbi (#87295) üzenetére


jana86
csendes tag

Felicita Arc - bár erre a kar nem fér rá, de a kávégép tálcájára csésze alá ezt használom. Filterhez illetve a kart mérni Felicita Paralel. Ezek sem olcsók, de az Acaia-nál kevésbé húzós az áruk. Tudásra kb. ugyanazok. A mobilalkalmazás nem túl okos. Megj.: az első Paralelem hibás lett pár nap után, de kicserélték.

(#87300) weinmaker válasza yazoo1 (#87265) üzenetére


weinmaker
őstag

Egyből ezt kérdeztem én is amikor megkóstoltam. Ők biztosan nem, viszont állítólag valami narancsliget mellett vannak a kávécserjék, és ettől. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.