Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87901) Parci válasza mutyi (#87900) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem csak halkabb, hanem egyenletesen nyom, "mint a karos gépek"

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87902) #64275200 válasza mutyi (#87900) üzenetére


#64275200
törölt tag

Ha később mégis át akarod alakítani rotora az nem 10 ezerbe fog fájni hanem sokkal többe

(#87903) mutyi válasza #64275200 (#87902) üzenetére


mutyi
őstag

Ahogy most sem annyival került többe, hanem 300 euro a különbözet attól függően, hogy roto vagy rezgő.

(#87904) xemelon válasza J97 (#87853) üzenetére


xemelon
tag

Én a Blonde-ből vettem kóstolni, mert bolti kávékhoz képest friss volt Intersparban. Nekünk ízlett.

(#87905) sb95


sb95
csendes tag

Sziasztok,

Tudnátok presszó kávéfőzőt ajánlani 35-40 ezer HUF-ig?

(#87906) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
Eladó egy 2018.04. hóban vásárolt Graef CM720, kizárólag Pacificaffe kávékkal használt őrlő, kb 10kg ment le rajta, egyedül használtam a háztartásban.
Doboza és minden tartozéka megvan sértetlenül és hiánytalanul.
Személyes átvétel vagy futárszolgálat is megoldható. Ára 22e Ft.

[ Szerkesztve ]

(#87907) soldier2 válasza sb95 (#87905) üzenetére


soldier2
őstag

Összefoglalót olvasd el, hátha találsz benne hasznos infót. Ebből a keretből egy kotyogó és egy daráló jön ki. Bármi más amit ennyi pénzből vehetsz minőségben (mind elkészült ital mind tartósság) alulmarad. Szükséged lesz jó minőségű kávéra is (Pacificaffe, Pallyotz, AVX, Kapucziner, Kávékalmár stb)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#87908) vicces1 válasza sb95 (#87905) üzenetére


vicces1
aktív tag

Tegyél még egy kicsit hozzá, akkor ez jó lenne, persze őrlő akkor is kell, de az meg itt van ez a 22ezres Graef.
Ez alatt csodavárás lesz.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#87909) soldier2 válasza vicces1 (#87908) üzenetére


soldier2
őstag

Az lenne az igazi, de így a felső limit kétszeresénél is több jön ki :((.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#87910) Mano66


Mano66
senior tag

Niche Zero tulajoktól,aki csinált már kalibrálást.Kaphatnék egy pontos leírást a menetéről.Az angol leírást hiányosnak tartom .PL : hogy veszem le a krómozott felső részt? Még nem aktuális,de nem szeretném elcseszni avval,hogy valamit félre értelmeztem.Köszönöm.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#87911) Mano66 válasza Mano66 (#87607) üzenetére


Mano66
senior tag

Hernád (Pest megye) 50-60 km-es körzetében személyesen elviszem.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#87912) Keresztapper válasza mutyi (#87896) üzenetére


Keresztapper
senior tag

A két gépet nem ismerem, így ajánlást sem fogalmazok meg, de ahhoz túl rég óta vagy már itt, hogy elhidd, bármilyen gép üzemmeleg lesz 10 perc alatt. Az, hogy erről a gyártó marketingesei mit hordanak össze, ne tévesszen meg, vagyis ez ne legyen szempont a kiválasztásnál.

A roto pumpa meg nagyon más világ, mint az ulka ex5, szóval ha belefér a keretbe, akkor én ilyennel szerelt gépet vennék.

http://palscoffeetech.com/

(#87913) mutyi


mutyi
őstag

A felmelegedésben teljesen igazad van, a mostani Gaggia Baby-t sem használom 20 perc bemelegedés előtt,mert tisztában vagyok vele hogy bár a víz meleg, de attól még a többi része nem. Főleg a fej és a portafilter.
Én úgy számolnék bármelyik készülékkel, hogy 20-30 perc simán.
Ezért is van most is időzítő, hogy reggel is ha felkelünk,már kellően meleg legyen.
Azzal kapcsolatban viszont várnék némi valós ötletet, hogy mennyi lehet egy 2000w-os fogyasztása valójában egy kávégép terén? Úgy gondolom, hogy nem folyamatosan fűt és nem is egy folyamatos 2000w-os felvételről van szó. Elvileg egy Gaggia is 1200 W körül van,de sosem mértem mennyit fogyaszt azt, hogy reggel 6-tól este 6-ig folyamatosan be van kapcsolva.
Ha már meleg, szerintem kevesebb energiával jár a melegen tartása,mint ha napi 3 alkalommal kikapcsolom és 2-3 óránként be újra.

(#87914) bluesfan válasza Mano66 (#87910) üzenetére


bluesfan
tag

Szerintem ezt a videót érdemes megnézni az első használat előtt, a kalibrálásról is esik szó benne.

(#87915) jana86 válasza Keresztapper (#87912) üzenetére


jana86
csendes tag

Esetleg a Lelit Biancát is fontolóra venném. Bár magasabb árkategória, de a manuális átfolyásszabályozó szelep megnyitja a lehetőségek tárházát. Én másfél éve használom nagy megelégedéssel, van olyan "kolléga", aki Rocket illetve ECM után váltott rá és nagyon elégedett. Tartállyal is használható - én is így használom -, nem muszáj hálózatra kötni.
A Profitec is árul hasonló megoldású tűszelepes átfolyásszabályozóval gépet, mint a Biancáé. Azzal nekem nincs tapasztalatom de pl. Kávékalmár Gábor épp ilyet (is) tesztelt mostanában.
Ha szereted a kimondottan világos pörkölésű, gyümölcsös kávékat, akkor mindenképp érdemes ilyen átfolyásszabályozós gépen gondolkodni, Közepes illetve sötét pörkölésnél nincs akkora jelentősége, bár ott sem jön rosszul, többet lehet vele játszani, kísérletezni.

(#87916) mdav88 válasza jana86 (#87915) üzenetére


mdav88
senior tag

Bármely e61 gépet meg tudod már pimpelni 200 euró alatt ilyen szeleppel ;) De tény, hogy a Lelit szállította elsőnek és gyárilag.

(#87917) jana86 válasza mutyi (#87913) üzenetére


jana86
csendes tag

Nálam a Bianca pl. novemberben 44,5 kWh-t fogyasztott mindennapos használat mellett a Blitzwolf konnektor mérése szerint. Ma reggel 6:10-es bekapcsolással, egy kávé + tejgőzöléssel most 9:10-kor eddig 0,67 kWh-t. Ha a reggeli kávé után bekapcsolva hagyom ebéd utánig, akkor nagyon kicsivel fogyaszt többet, mintha közben kikapcsolom.

(#87918) jana86 válasza mdav88 (#87916) üzenetére


jana86
csendes tag

Nem vagyok az a pimpelős fajta, jobban szeretem a gyári megoldásokat :) Ez persze ízlés és hajlandóság kérdése....

(#87919) mdav88 válasza jana86 (#87918) üzenetére


mdav88
senior tag

Bianca korrekt aron adja amit tud, nekem szimpi, de ha van alternativa, lasd 4k magassagaban expobar, akkor en hajlando lennek egy csavart eltavolitani.

(#87920) mutyi válasza jana86 (#87917) üzenetére


mutyi
őstag

Az kb 1600 Ft/hó. Így nem sok annyira, bár persze ha belegondolunk, hogy egy hűtő kevesebbet fogyaszt elvileg. :)
Nagyon szép kis ékszer a Bianca, főleg a fa szín miatt, de kurva drága, nekem az már nagyon túl megy mindenen.
Egyébként hogy kell ezeknél a gépeknél elképzelni a működést? Tudtommal lekapcsolható a gőzbojler rész ha nem kell. Olyankor nem megy fel a nyomás ha nincs bekapcsolva a gőzbojler és nem kell a használat után a gőznél kiengedni a feles nyomást?
Továbbá mi van akkor, ha pl. egész nap bekapcsolva hagyom a vízbojlert és ezáltal melegen tart mindent, de a gőzbojlert lekapcsolom, mert akkor fele annyi a fogyasztása. Majd amikor tudom hogy kávézni akarok, akkor előtte 5-10 perccel a gőzt is bekapcsolom.
Ez járható út?

(#87921) soldier2 válasza Keresztapper (#87912) üzenetére


soldier2
őstag

"ahhoz túl rég óta vagy már itt, hogy elhidd, bármilyen gép üzemmeleg lesz 10 perc alatt" - vsz több is van, csak nem a mainstream vonalat képviselik. Pl a Cremina is tetszőleges hőfokra felhozható 10 perc alatt, csak dolgozni kell érte (dugattyú mozgatásávl melegíted a fejet).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#87922) Parci válasza soldier2 (#87921) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos felhozható, de tuti nem stabil, abszolút értékben reprodukálható módon. ha muszáj, lehet siettetni a gépeket, de úgy amúgy nem érdemes.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87923) jana86 válasza mutyi (#87920) üzenetére


jana86
csendes tag

Menüből ki lehet kapcsolni a gőzbojlert, akkor csak a kávébojlert fűti fel. Így még hamarabb is üzemkész, a speciális felfűtési procedúrának köszönhetően (hidegen indítva a kávébojlert egészen 130 fok közelébe fűti, így minden hamarabb átmelegszik).
Járható út, amit írsz, persze, a gőzbojlert így pár perc alatt felfűti. Van ennél drágább E61 is, de megértem, hogy nem mindenkinek van lehetősége illetve hajlandósága ennyit fizetni egy kávégépért.

(#87924) jana86 válasza mdav88 (#87919) üzenetére


jana86
csendes tag

Amikor kijött a Bianca, még nem árultak ilyen tűszelep kittet. Egyébként sem csak ennyi a különbség, de persze a kb. 200 ezer árkülönség nem kevés. Az ECM illetve Rocket után Biancára váltott kolléga a minőségi szintet is magasabbnak érzi.

(#87925) mutyi válasza jana86 (#87923) üzenetére


mutyi
őstag

Köszi az infókat. Igen, a Rocket R58 pl drágább, az is gyönyörű modell, a fa nyéllel, gombokkal. Pfff...
A Bianca háza mennyire melegszik fel? Azt tudom hogy az E61 fej az baromi meleg,nem szabad hozzáérni,de a ház is felmelegszik?
Az expobar esetében az a bajom, hogy 3 modell van ebből, az egyik vibrációs pumával van és víztartályos, a másik vibrációs,de hálózatra is köthető,de van tartály is és a rotációs ami csak vízhálózatra köthető modell, ergo 300 euroval több és egy üveget minimum tartanom kellene még a pulton a gép mellett. Ráadásul ablakok vannak végig a pult mögött így a mostani Gaggia Baby átlátszó tartálya is mindig algás lesz a sok napsütéstől.

Azt írták hozzászólásokban, hogy egy E61-es fej esetében finomabbra kellett őrölnie a kávét,mint a Gaggia gépek esetében tette, továbbá hogy kényesebb a szintezésre a tamperelésnél. Ezekről mik a tapasztalatok?

(#87926) jana86 válasza mutyi (#87925) üzenetére


jana86
csendes tag

Szívesen! :)

A ház oldala csak kellemesen meleg, nem éget. A gőz- illetve melegvízcső sem, ezek bárhol megfoghatók, szigeteltek. A tetején a csészemelegítő melegebb, de az sem éget. A víztartályt szerelheted a hátuljára vagy bármelyik oldalára. Nekem pl. jobb oldalon van, mert így a legjobb a hely kihasználása a pulton. Nincs szabadon a műanyag tartály, fémházon belül van, azt nem éri fény.

Nem tudom, a "sima" E61-hez szükséges őrlésfiomság hogyan viszonyul a GC-hez szükségeshez képest, de én pl. a világos kávékat a hosszú előáztatás miatt nagyon finomra őrlöm. Az a tapasztalatom, hogy így, finomra őrölve, hosszan előáztatva (15-20s, de akár 30s) szebb a lefolyás ezekkel a kávékkal és ízre is nagyon tetszenek. A közepes pörit kevésbé finomra őrlöm és az előáztatás ott csak annyi, hogy hagyom lassan felfutni a nyomást. Bár az utóbbi időben ilyeneket nem is használok, csak világost. :)

Az egyelten dolog, ami nem tetszik annyira, az a vízterítése. Nincs vele semmi gond, de láttam már szebbet is.

A tamperelés szintezésére nem tudom, mennyire kényes, mert maroktampert használok. :) Amíg nem ezt használtam, addig sem okozott gondot, de figyeltem rá mindig, az tény. WDT-zés viszont erőteljesen ajánlott, komoly daráló mellett is.

Ha már E61-est veszel, én is azt mondom, hogy a rezgőpumpát felejtsd el, legyen benne roto! :)

(#87927) mutyi


mutyi
őstag

Én csak közepes és leginkább sötét pörkölésű kávékat szeretek inni.
Tehát nálam az olasz vonal a favorit, nem vagyok oda a gyümölcsös meg citrusos ízekért.
A vízterítésről annyit,hogy amit videokon láttam eddig én sem voltam hanyatt esve az e61-es gépek vízterítésétől, persze nyilván nem a vizualitás számít.... mert abban a Gaggia Baby-m pl tökéletes, úgy csepeg mint egy tusoló.
De E61-re is tudsz venni ha eddig nem vettél az ipari felsőszűrő helyett pl IMS-t, amivel tudtommal jobb lesz vagy szebb :)

(#87928) koxx


koxx
MODERÁTOR

Van aki komolyabban tolja a latte art témát/tejgőzölést? Agyfaszt kapok az ascaso gép gőzétől, az 5-öd annyiba kerülő tök egyszerű catler géppel rohadt jó tejkrémeket készítettem, ezzel meg nem sikerül. Elvileg minden adott lenne, 5 C fokos 3,6%-os tej, (szerintem) megfelelő gőz, de valami mégsem sikerül. :o

(#87929) jana86 válasza mutyi (#87927) üzenetére


jana86
csendes tag

Az IMS-t próbáltam, de a gyárival szebbnek látom, visszatettem azt. :)

A közepes és sötét pörikhez valószínűleg elég egy megfelelő szűkítő (már ha egyáltalán ez is kell), nemigen jelentős a manuális szelep előnye.

[ Szerkesztve ]

(#87930) mutyi válasza jana86 (#87929) üzenetére


mutyi
őstag

A szűkítőről jó lenne picit olvasni, pl. Fragola írhatna róla, persze más is. Szóval egy 300-600 ezres gépbe miért kell szűkítő, mitől lesz jobb és ha jobb lesz tőle miért nem tesznek bele gyárilag? Az én Gaggia-ban van de mikor még nem volt akkor is lassabban jött a víz,mint egy ilyen E61-es gép esetében.

Koxx: Lehet meg kellene próbálnod egy másfajta gőzcsővel, én olvastam ilyenekről, hogy 4 lyukú meg x lyukúval jobb volt mint gyárival. Nem az Ascaso-ról írták,hanem másik gépről.

[ Szerkesztve ]

(#87931) jana86 válasza koxx (#87928) üzenetére


jana86
csendes tag

A tejnek nem a zsírtartalma fontos, hanem a tejfehérje, az kell legalább 3% legyen. Mondjuk ha ugyanazt a tejet használod, mint korábban, akkor ez elvileg nem lehet gond. Bár éppenséggel változhat annak is a minősége.

(#87932) koxx válasza jana86 (#87931) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen azt tudom, 3gramm fehérje tartalma van. Ugyanazt a fekete mizot használom mint régebben. Kb olyan a "tejkrém" mint a rosszul felvert tojásfehérje, buborékos, szétesett. Tényleg nem értem mi a gond. Esetleg túl vizes a gőz vagy túl nagy furaton jön ki?
mutyi: ha a catlernek a viszonylag gyenge gőzével tudtam készíteni akkor ezzel is mennie kéne.

[ Szerkesztve ]

(#87933) jana86 válasza mutyi (#87930) üzenetére


jana86
csendes tag

A szűkítőnek az egyik hozadéka a lassú nyomásfelépülés miatti előáztatás. Ez csökkkenti a csatornák kialakulásánk a valószínűségét. E61-be nem feltétlenül kell, ha amúgy is van benne preinfusion-chamber (előáztató kamra, de elég hülyén hangzik magyarul). De nem tudom, hogy ez mindegyik E61-re jellemző-e vagy csak bizonyos típusokra, illetve a működésével sem teljesen vagyok tisztában: csak hálózatra kötve működik-e vagy egyébként is.
A szűkítő másik hozadéka a nyomás felépülése után kisebb átfolyás lehet kívánatos, de nemkívánatos is. Ezért jó a manuális tűszelep, mert csapolás közben tudod változtatni a szűkítést. :)

[ Szerkesztve ]

(#87934) mutyi válasza koxx (#87932) üzenetére


mutyi
őstag

Akkor fog is,csak valszeg más technikát kell ennél a gépnél alkalmazni.
Mióta van meg az új gép?
Próbáld meg az oldalfalhoz közel és távolítva a kiöntőt a kartól. Ez most valszeg egy ilyen néhány nap lesz, hogy kísérletezel vele

Jana86: Az Expobar Brewtus 4-ben van pre-infusion, a kart nem emeled fel teljesen,így ezzel gyakorlatilag egyfajta előáztatást végez a gép.
Azt nem tudom hogy Bianca esetében erre van-e lehetőség,de gondolom igen.

[ Szerkesztve ]

(#87935) soldier2 válasza Parci (#87922) üzenetére


soldier2
őstag

"biztos felhozható, de tuti nem stabil" - de az :). Persze csak pucér karral. Olyannyira kell siettetni, hogy fél óra alatt sem melegszik be "pumpálás" nélkül. Ráadásul az egyensúlyi hőmérséklet (kb 75 °C fej) a közepes pörköléshez sok, a világoshoz kevés, arra várni nem megoldás. Hátránya, hogy hiába kapcsolnám be egy időzítővel nem melegedne fel, a rendszer légtelenítése csak az újabb modelleknél megoldott. Kalmár mérései szerint a fej felszíni hőmérséklet változását követően kb 20s után a fejben lévő víz hőmérséklete annyira stabil amennyire egy ilyen rendszer stabil lehet. És mivel a vízterítő=felsőszűrő egy pár grammos lemez ez szintén gyorsan felmelegszik, abszolút reprodukálható a végeredmény ha van türelmed az induló fejhőmérsékletet ugyanoda beállítani.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#87936) koxx válasza mutyi (#87934) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

1 hete :) szóval még friss a dolog. Hétvégén kísérletezek, tejmennyiség, hőmérséklet stb.
A réginél is eltartott egy ideig mire kitapasztaltam hogyan működik jól. De azt gondoltam, hogy azt a tudást átültetve itt is működik, de nem. 2dl tejet annyira gyorsan felgőzöl, hogy nagyon oda kell figyelni.

(#87937) mutyi válasza koxx (#87936) üzenetére


mutyi
őstag

Menni fog, de az erős gőznek köszönhető, hogy nem állt még be, hiszen ahogy írod is sokkal gyorsabban felmelegíti, így a technikán kell vátoztatni. Tuti utána fasza kis tejkrémed lesz.
Most milyen amúgy? Inkább buborékosabb és kicsapódik?

(#87938) general válasza mutyi (#87920) üzenetére


general
addikt

a 44khw-ra hogy jött ki neked 1600 Ft? :F Sztem az jóval több.

(#87939) fragola.6035 válasza mutyi (#87930) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

[link]

Sok gépben van szűkítő gyárilag is, pl. az összes E61-ben, csak túl nagy, érdemes kicserélni szűkebbre.

https://caffe35.webnode.hu/

(#87940) mutyi válasza general (#87938) üzenetére


mutyi
őstag

1 kWh 37,5 Ft. 44x37,5=1650 Ft

Fragola köszi a linket.

(#87941) jana86 válasza mutyi (#87934) üzenetére


jana86
csendes tag

A Biancán félig felemelt karos előáztatás szerintem csak akkor működne, ha hálózatra lenne kötve. A pumpát ez nem indítja, a kávébojlerben tartályos használatnál nincs nyomás. Ez szerintem más E61-nél is így van, bár valószínűleg másképp is működnek a különböző gépek.

Biancán erre nincs is szükség: teljesen felemelem a kart, indul a pumpa, a szeleppel korlátozom az átfolyást illetve a pogácsán a nyomást. Ez tartállyal is működik.

[ Szerkesztve ]

(#87942) koxx válasza mutyi (#87937) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nagyon buborékos, nem fényes és olyan mintha csak a tetején lenne hab (mint amikor mosogatásnál habzik a mosogatószer). Nem krémes állagú és semmilyen mintát nem lehet vele önteni. Hétvégére beszereztem pár dbz tejet aztán kiderül.
Hol lehetne szerválni olyan fejet a gőzkar végére ami 3-5 furatos? vagy kisebb a furat.

[ Szerkesztve ]

(#87943) Mano66 válasza bluesfan (#87914) üzenetére


Mano66
senior tag

Kösz.Végig néztem.De mivel az angol tudásom egyenlő a "0"-val. Oroszt tanultam. Csak azt láttam,hogy össze-vissza tekergeti. A kalibrálást még mindig nem értem.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#87944) Nertpaelg válasza Mano66 (#87943) üzenetére


Nertpaelg
tag

A Niche kalibrálva érkezik.

Amúgy a kalibrálás itt annyit tesz, hogy a skálán kb. a megfelelő feliratnál lesz a jelölő, tehát ha eszpresszóhoz őrölsz, akkor az espresso környékén. Elvileg. (Mondjuk nálam mintha az espresso/fine és filter/coarse feliratok páronként fordítva lennének rajta.) Illetve esetleg még arra, hogy így könnyebb körülbelüli beállításokat megosztani.

A krómot nem kell leszedni, hanem kézzel (inkább csak ujjakkal :) ) betekerni amennyire tudod (finger-tight), ekkor csak az alsó fekete tárcsát kell úgy tekerni, hogy a mutató a calibrate állásnál legyen.

Kalibráláskor ne legyenek babok a gépben, illetve az ideális, ha teljesen tiszta, a videóban ezért is szedi szét, hogy kisöpörje. Betekert állásnál ne indíts rá a darálóra.

(#87945) bluesfan válasza Mano66 (#87943) üzenetére


bluesfan
tag

Pedig nem komplikált. Ha a kezedben lesz az őrlő, szerintem magadtól is rájössz.
A lényeg, hogy a felső, fényes garat tölcsér és az alatta lévő fekete gyűrű el tud mozdulni egymáshoz képest. Amikor kalibrálni akarsz, betekered a garatot addig, míg nem érzed, hogy összeér a késpár(természetesen álló motornál). Ha már enyhén szorul, az alsó gyűrűt odatekered a jobb hátsó oldalon levő kalibrációs ponthoz. Innentől kezdve van egy 0 pontod és kb. alapul veheted a darálóra írt ajánlást a különböző őrlési finomságra vonatkozóan, tehát visszatekered eszpresszó, filter, vagy bármilyen finomság állásra. Ezután már csak finomhangolni kell.

...közben látom, már más is segített.

[ Szerkesztve ]

(#87946) Mano66


Mano66
senior tag

Köszönöm mind kettőtöknek. Így már kezdem érteni.Azt tudtam,hogy kalibrálva érkezik.Még barátkozok vele,mert a a Fiorenzato F4E Nano a Paljoc Choko-ból jobb ízeket hozott ki.Most más kávékat rendeltem tőle.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#87947) SteelCowboy


SteelCowboy
csendes tag

Urak!
Úgy alakult, hogy rettentő jó voltam idén, ezért karácsonyra egy Flair Classicot hoz a Jézuska Szentendréről (nagyon meg fogok lepődni :) ).

Abban szeretném a segítséget kérni, hogy ha valakinek van szabályozható hőmérsékletű vízforralója, amitől megválna, netán tud beszerzési forrást, ahonnan még idén megérkezne, írjon nekem!
Olyan nevenincs oldalakat is néztem, amikre máskor sosem kattintanék, de mindenhol készlethiány, nincs raktáron, ésatöbbi...

Ilyesmikre gondoltam (amik esetleg tudják is tartani x időn keresztül a beállított hőmérsékletet):
Bonavita
Brewista
esetleg Hario Buono (de 50 ezret nem szívesen adnék egy vízforralóért)

Ha bárki bármivel közelebb tudna vinni a megoldáshoz, megköszönöm! :R

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#87948) Csápájev válasza SteelCowboy (#87947) üzenetére


Csápájev
őstag

(#87949) verti1 válasza SteelCowboy (#87947) üzenetére


verti1
tag

Nekem nincs hőmérséklet szabályzós kannám a Flair-hez. Nem is érzem a hiányát. Ha veszel akkor csak olyat érdemes ami pontosan szabályoz, olyat ami tényleg a beállított hőmérsékletet tartja. Viszont nyomásmérőt mindenképpen vegyél, sokkal többet számít mint a kanna.

(#87950) #64275200 válasza koxx (#87942) üzenetére


#64275200
törölt tag

Véleményem szerint sok levegőt engedsz bele és a gőznek nincs ideje eldolgozni az, mert túlmelegedne akkor a tej és megég. Próbáld meg kezdéskor kicsit lejjebb engedni a gőzcsövet és csak utána lehúzni a kiöntőt egy kicsit (akkor adsz neki újra levegőt) Fontos, hogy az örvény meglegyen, tehát szaporán keringjen a tej a kiöntőbe.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.