Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88951) vicces1 válasza soldier2 (#88948) üzenetére


vicces1
aktív tag

soldier2! ez nagyon ott volt! :C

-esetleg a kérésnek eleget téve egy selfie mehetett volna.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#88952) John3:16 válasza soldier2 (#88948) üzenetére


John3:16
csendes tag

:D

(#88953) jana86 válasza Z0mbi (#88941) üzenetére


jana86
csendes tag

Esetleg a Felicita Arc, ha nem zavar, hogy támogatod a kínai koppintó ipart.

(#88954) jana86 válasza sz.zs. (#88942) üzenetére


jana86
csendes tag

Ahogy Bazsee is írja, valószínűleg túltelített a pufferoldat. Én Rao receptje szerint (aminek kb. feleennyi a töménysége) 6,5g keserűsót és 4,5 g szóda-bikarbónát keverek 1 liter vízbe pufferoldatnak. Aztán ezt 100-szorosan hígítom (25 ml-t adok a 2,5l-es tartályhoz).

Próbáld mondjuk 5x hígabbra keverni a pufferoldatod, tehát ne 25g, hanem csak 5g keserűsót tegyél az 500g pufferoldatba (ugyanígy szóda-bikarbónából is csak a 12,9/5g-ot)! És ebből akkor 5x annyit, tehát 5x3,5g=17,5 g-ot adj az 1l kész vízhez! A végeredmény ugyanaz lesz, de a pufferoldat nem lesz túltelített.

[ Szerkesztve ]

(#88955) Z0mbi válasza soldier2 (#88948) üzenetére


Z0mbi
senior tag

:D jaj nema... na en mivel ezt teloval stopperelem igy van hogy mellenyomok es boom. el is ment 2-3mp a tokolessel... valamint az egeszsegesebbnel magasabb szintu OCDm nem toleral ilyet :D de akkor majd en megepitem...es majd jol megosztom

(#88956) Rush77 válasza sz.zs. (#88937) üzenetére


Rush77
aktív tag

Nálam nem űlt le az aljára. De este hazamegyek és megnézem mert kb 3 hete nem használtam.
Most Norda van.

(#88957) maross


maross
veterán

Van egy dolce gustos kapszulás gépem (krups 350b) ami utóbbi 6 hónapban kb egy hétig volt használva, és már akkor is nyögve adta a kávét. Most víz se folyik át rajta, csak pár csepp. Tudok vele valamit csinálni? A citromsavas víz se csinál semmit, gondolom az csak akkor lenne jó, ha átfolyna a rendszeren.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#88958) adriankoooo válasza maross (#88957) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Próbáltad kitakarítani a kis csövet, amit átszúrja a kapszulát? Sokszor adnak is a géphez egy vékony tűt ehhez, ott szok lenni a tartály mögött.

(#88959) sz.zs. válasza jana86 (#88954) üzenetére


sz.zs.
senior tag

oké, megpróbálom így. :R

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#88960) otamas


otamas
csendes tag

Sziasztok. Ha valakinek lenne esetleg egy eladó 18g-s VST szűrője (GC naked-be tenném, perem nélküliben gondolkodom), jelezze nekem :R

[ Szerkesztve ]

(#88961) vicces1 válasza otamas (#88960) üzenetére


vicces1
aktív tag

vst18gr +egy ezres a szállítás

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#88962) otamas válasza vicces1 (#88961) üzenetére


otamas
csendes tag

Igen, köszi! Akkor lesz ez, ha nincs valahol egy használt (olcsóbb) megoldás :D

(#88963) maross válasza adriankoooo (#88958) üzenetére


maross
veterán

citromsavas vizkotelenitesen kivul semmit nem probaltam, de mindjart ranezek, koszi a tippet.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#88964) maross válasza adriankoooo (#88958) üzenetére


maross
veterán

magic, köszi! :) a kis csopogtegos-tartaly aljaba volt benyomva a tisztitotu, az egesz kis csovet le lehetett tekerni vele, tenyleg tele volt vizkovel. Kitisztitottam, visszacsavartam es mar boldogan folyik a citromsavas viz :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#88965) Sic.Transit válasza soldier2 (#88948) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Hé, a stopper nem a kávé csöppenésétől indul, hanem a másik kéz pumpaindításától!

(#88966) SoundON válasza sz.zs. (#88937) üzenetére


SoundON
tag

Aszta@va... ilyet még nem láttam :Y
Nekem több dolog is eszembe jut:
-én tuti nem vegyészkednék pillepalackban, csakis üvegben
-a casmoban Lali úgy csinálja az oldatot a visszasózó gépükhöz hogy üveglombikban 80Cfokos vízbe dobja az adott sókat és ott hosszan elkeveri
-a recept milyenségébe nem mennék bele, de ez rengeteg só ennyi vízhez ahogy a többiek is írják

[ Szerkesztve ]

(#88967) sz.zs. válasza SoundON (#88966) üzenetére


sz.zs.
senior tag

-üvegre áttérést megfogadom :)
-megpróbálom ezt is
-amikor én elkezdtem kevert vizet használni akkor még ez volt a(z egyik ) “tuti” recept :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#88968) Z0mbi válasza Sic.Transit (#88965) üzenetére


Z0mbi
senior tag

attol fugg mire gondolsz... ha eloaztatsz akkor van ertelme inditani pumpaval. De ha nem akkor bizony elso csepptol inditod a stoppert!

(#88969) Peti...(16v)


Peti...(16v)
tag

M2-n Kávékalmár, most!

(#88970) adriankoooo válasza maross (#88964) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Na szuper, örülök hogy működik. :)

(#88971) soldier2 válasza Sic.Transit (#88965) üzenetére


soldier2
őstag

Megoszlanak a vélemények, van aki az első csepptől, van aki a pumpa indítástól számítja az időt. Az igazság, hogy a specialty beköszöntével gyakorlatilag ment a kukába a 30s szabály, meg kell keresni minden kávénál az optimumot, és mindig onnan indulni.

Z0mbi: ha nem a telefonos stoppert használod, hanem a mérlegen van stopper, akkor sokkal ritkábban nyomsz mellé, és ha van némi mechanikus visszajelzés is mint az én mérlegemen (AVX) akkor még könnyebb.

Új kávébeszerzés: ma megjött a Fekete bárányos "citromjézus" (Jesus lemon... Jesus Lemus Leon - aki nem ismerné, ez az elérhető árú fermentált kávé). Első próba eléggé mellément, 3 baron jött le 30g (14g-ból) 30s alatt, de így is semmi korábbihoz fogható ízvilágot produkált. Már csak a különlegessége miatt is megér egy rendelést amíg van raktáron.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#88972) mismis


mismis
csendes újonc

Én most Nestvizet használok: desztvíz és Nestlé Vera 1:1 keveréke. Ízre nem rossz. Csak mert annyiféle oldatot kellett mostanában csinálnom pl. vízkőmentesítéshez, zsírtalanításhoz, hogy még nem jutottam el a sózásig...

(#88973) sz.zs. válasza soldier2 (#88971) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Régóta terveztem onnan rendelni, most eljött az idő! :K

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#88974) vicces1


vicces1
aktív tag

Daráló podcast, Nov. 10. - "paraszt ferment"
33:20-nál
avagy
"- Gondolatok közepes vagy gyenge minőségű kávék fermentálásáról"

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#88975) soldier2 válasza vicces1 (#88974) üzenetére


soldier2
őstag

Az évvégiben is esik róla szó. Filterre kb mindegy mit csinálsz ugyanaz az ízvilág.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#88976) Z0mbi válasza soldier2 (#88971) üzenetére


Z0mbi
senior tag

jaja egyebkent azon gondolkodtam hogy egy sima faek egyszeru stoppert kellene a gep melle tenni ami csokkentene a frusztraciom.

(#88977) verti1 válasza Z0mbi (#88976) üzenetére


verti1
tag

Brewista Smart Scale 2 hasonló tudással rendelkezik mint a Lunar, jóval olcsóbb, de nyilván nem egy Acaia. Youtube-on van video róla. Hátha van valakinek innen is tapasztalata vele.

(#88978) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Kávékalmár - Én vagyok itt M2, aki lemaradt volna.

(#88979) Toobee válasza adriankoooo (#88978) üzenetére


Toobee
veterán

Csúszik a hang. Nálatok is?

https://barbieripnk.hu/

(#88980) Z0mbi válasza verti1 (#88977) üzenetére


Z0mbi
senior tag

koszi ezt is megnezem!

(#88981) koxx válasza Toobee (#88979) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Úgy 2 mp-et igen.

(#88982) adriankoooo válasza Toobee (#88979) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ránézek később, csak most munkában vagyok. :Y

(#88983) mgy válasza soldier2 (#88944) üzenetére


mgy
senior tag

ezen hangosan röhögtem már elsőre is, de elolvastam még vagy kétszer. :D

(#88984) envagyok


envagyok
veterán

AEG Cafamosa (Jura e50)-hoz keresek vízlágyítót.
Van tippetek, hol érdemes rendelni, venni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#88985) PeterAgos


PeterAgos
csendes tag

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni: erdélyi barátaim szeretnének valami elfogadható,, üzletben vásárolható kávéra átállni. Én sajna csak a kézműves kávékat ismergetem, de korábban olvastam hozzászólásokban, hogy egy-egy bolti szemes is egészen elfogadható. Arrafelé nincs kézműves, de van Lidl, stb. Azt már mondtam nekik, hogy a pörkölési/jótállás időre figyeljenek, de nem tudtam konkrét márkát mondani. Előre is köszönöm a segítséget.

(#88986) Parci válasza verti1 (#88977) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valaki összefoglalja nekem, hogy mi ez a mérleg elitizmus? mit tud és miért fontos, hogy tudja?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#88987) kisati748


kisati748
csendes tag

Üdv!
Iberital Challenge, ha valakit érdekel. [link]

"Valójában minden semmilyen. Mindig attól lesz valamilyen, amiért te azt hiszed, hogy olyan amilyen."

(#88988) soldier2 válasza envagyok (#88984) üzenetére


soldier2
őstag

Oscar vízlágyító párna a víztartályba.

PeterAgos: ott is vannak kézműves pörkölők, onnan kell rendelni. Lidl és társaiban nem fog ihatót találni.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#88989) Z0mbi válasza Parci (#88986) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Nem tudom masok mire hasznaljak. En erre hasznalnam:
csak pressot fozunk. Merlegem szeretnem a talcara rakni ket pici cseszevel.
Automatikusan 0 zon es az elso csepp utan kezdjen merno grammot es idot :)

Van aki tovabb megy es ezeket elmenti a merleg es recepteket gyart/jegyez meg. En ezzel nem akarok foglalkozni.
sima 5000ft os merleg erre alkalmatlan. De arra is hogy barmely sarkara/pontjara raksz sulyt ugyan azt mutassa.
0.1-0.2g egy presson mas izt ad. Ennyi.

(#88990) PeterAgos válasza soldier2 (#88988) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Köszönöm, magam is ettől tartottam :((

(#88991) mismis válasza kisati748 (#88987) üzenetére


mismis
csendes újonc

Köszi, láttam már, és szerintem erre nem beszélnétek rá. Bár sokak szerint az Imat Luxnál egy árnyalatnyival jobb.

(#88992) PeterAgos válasza PeterAgos (#88990) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Én is erre vettem egy Felicita Arc-ot (azért kellett hozzá egy mély sóhajtás). Számomra kényelmesen kézben tarthatóvá vált az őrlő-állítgatás, illetve a mennyiség. Ha 25 mp (első csepptől mér, hozzászámítom az 5 mp-es előáztatást) alatt 17,5 g-ból lejön 38 g kávé, akkor jó, ha változik az idő, igazítok az őrlőn.
Van hozzá app, áramlást számít, kutyafüle, de ezeket nem használom. Amiért ez mellett döntöttem, a tudása mellett nekem fontosak voltak a méretei, vízmentessége, tisztíthatósága. Lapos, nem lóg le a csepptálcáról, USB töltés.
Szóval szeretem és már hiányozna...

(#88993) PeterAgos válasza PeterAgos (#88992) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Bocs, ZOmbi-nak ment volna válaszként.

(#88994) adriankoooo válasza adriankoooo (#88978) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Kávékalmár - Én vagyok itt M2, aki lemaradt (javított).

(#88995) koxx válasza Z0mbi (#88989) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez inkabb onigazolas ha mar egyszer kiadtal egy merlegert 50ezret :) megjegyez meg recepteket gyart, oszt minek? Kavezoban talan latom ertelmet, de sok helyen merleget se hasznalnak. Kb annyi ertelme van mint puqpresst vagy ubermilket venni otthonra.

(#88996) Z0mbi válasza koxx (#88995) üzenetére


Z0mbi
senior tag

nem vettem meg semmit, expolygon os 4000ft os merleggel tolom ami a talcan magatol elindul lefele 2g ot neha... :D
Viszont hidd el mar -.5 g kulonbseg az orlemenyben egy masik italt eredmenyez... teljesen maws. Azt ahol nem merik ott nem iszok. ez nem sznobsag.

(#88997) vicces1 válasza Z0mbi (#88996) üzenetére


vicces1
aktív tag

"...Azt ahol nem merik ott nem iszok. ez nem sznobsag..."

aha :)) (1xfullszett, 1x kapszula aztán meg "full bullshit")

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#88998) Z0mbi válasza vicces1 (#88997) üzenetére


Z0mbi
senior tag

? Segits mert elvesztettel...

(#88999) kurtuzov válasza adriankoooo (#88994) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Láttam a videóban is a Kinu IKEA alátétes anti-popcorning megoldást.
Nekem van egy jó fél méternyi maradék darabom, ha valakinek kell szívesen odaadom.

(#89000) Peti...(16v) válasza verti1 (#88977) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Nekem az első széria volt, szerettem amíg működött, de ez nem tartott sokáig. Elkezdte enni az elemet, aztán a végén már 1 napot sem bírt ki. Kicsit költséges volt minőségi elemmel etetni, de a tölthetőből is elegem lett. Nem volt garis, így bebuktam az árát. Vehettem volna kedvezménnyel a 2-es szériából egyet (kb. féláron), de ezek után letettem róla, azóta elvagyok a kínaival, ami a mai napig az első elemekkel megy :) Igaz időt nem mér.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.