Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88701) Alg


Alg
veterán

Apropó víz...
RO vizet keverek kb. 1/3-nyi csapvízzel, ezzel itt: I.HQL oszlop.
Ez így kb GH ~4, KH ~3.
Vállalható vagy keverjem még lágyabbra?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#88702) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Vadonat új naked (feneketlen) szűrőtartó kar Gaggiához, utángyártott 17g-os LM szűrővel 4500.- fix áron elvihető.
Ha valakit érdekel, írjon rám. Személyesen Érden vagy Bp. XIII. ker.-ben átvehető.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#88703) jana86 válasza Alg (#88701) üzenetére


jana86
csendes tag

Ha már van RO vized, egy kis keserűsót meg szóda-bikarbónát nem nagy dolog beszerezni hozzá....

(#88704) mismis


mismis
csendes újonc

Sziasztok! Lehetőségem van olcsón hozzájutni egy Cunill Tauro őrlőhöz. Annyi baja van csak, hogy darálás közben a finomságállító tárcsa elforog. A tulaj házilag ezt úgy oldotta meg, hogy egy csavarral rögzítette a tárcsát a házhoz (nem fúrt lukat neki, volt már ott pár).
Szerintetek ez reménytelen eset, vagy van valami rendes megoldás is?

(#88705) Mano66 válasza koxx (#88698) üzenetére


Mano66
senior tag

Norda pesten a Bor és Víz Kft-nél mindig van.5 karton felett 5% kedvezmény mindenkinek.A GRoby boltokban is szokott lenni drágábban.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#88706) Mano66


Mano66
senior tag

Bocs ezt most találtam a Jófogáson egy Cunill darálóról.Régen nevettem ilyen jót.Magyar cukrásztölcsér.Csak igényesen. :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#88707) mismis válasza Mano66 (#88706) üzenetére


mismis
csendes újonc

Igen, ez az. Pont ez benne a kihívás. A babtartály és a karbaőrlés rendes megoldása. De ez nagyon egyszerű. Viszont a tárcsa rögzítésben tanácstalan vagyok.

(#88708) sz.zs. válasza sz.zs. (#88702) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Köszönöm, elkelt!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#88709) grizlisandor válasza Dr. Romano (#88695) üzenetére


grizlisandor
addikt

Megoldható itt is a vízkérdés a Viharsarokban. :)
Megírtam itt is a topikban: (#84051) grizlisandor(katt), (#84960) grizlisandor(katt)

Nestle Vera, Gyula Interspar vagy a neked szimpatus/közelebbi Bora italkereskedések(katt) is van.

Az itteni vízről meg annyit, hogy egyik haver vett egy új autómata kávéfőzőt valami 80k körül, van benne vízlágyítós tasak, amit csapvízzel itat, 2 hónap után kidobta a gép, hogy vízkötelenítsen és csak a gyári lötyi jó hozzá, az meg valami 6k és még tasakot nem is cserélt benne, de drágálja a Verát. ;]

(#88702) sz.zs.:

Lemaradtam, mire megírtam. :U

[ Szerkesztve ]

(#88710) sz.zs. válasza mismis (#88707) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Itt is megírom, hogy inkább ezerszer egy Graef, mint ez a csoda :K

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#88711) Mano66 válasza mismis (#88707) üzenetére


Mano66
senior tag

Ezért egy fillért sem adnék.Ahogy "sz.sz" is írja egy új Greaf 702-es csak 10000 Ft-tal több és új és nem "tákolmány".
[Greaf CM702]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#88712) mismis válasza sz.zs. (#88710) üzenetére


mismis
csendes újonc

Hát jól van. Köszönöm a tanácsokat. Megfogadom.

(#88713) kurtuzov válasza Mano66 (#88705) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Sőt én most vettem a Grobyban Norda vizet, és azon is a Bor és Víz Kft matricája volt.
Ami érdekes, hogy kicsit más ásványianyag tartalom összetétel van a magyar matricán, mint a palack fóliáján.

(#88714) bl4ze válasza kurtuzov (#88713) üzenetére


bl4ze
veterán

Mivel a Bor és Víz forgalmazza.

.:. bl4ze .:.

(#88715) haten válasza Mano66 (#88711) üzenetére


haten
tag

Tegnap vettem 702-est, van 30 ezer alatt is.

(#88716) horinori2


horinori2
csendes újonc

Sziasztok! Graef, Lelit párosításom van, hála nektek csodás kávékat iszom már egy éve. Jobbnál jobb hazai friss kávékat kóstólgatok. /Köszönöm szépen a tanácsokat!!!/
Lányomék imádják, de nem fognak egy ilyen alap összeálításra se beruházni. Az Aldiban találtam 17 ezerért egy őrlőt, hasonló tudással mint aGraef . Elhoztam próbának és 5-ös fokozaton már presszó képes. 3 év gari. Szerintetek? Tartósság, szervíz ?

[ Szerkesztve ]

(#88717) horinori2


horinori2
csendes újonc

[ Szerkesztve ]

(#88718) sz.zs. válasza horinori2 (#88716) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szervízháttere nem hinném, hogy lenne, vsz vissza adják a pénzt ha elromlik, mint a többi Aldis cuccnál.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#88719) horinori2 válasza sz.zs. (#88718) üzenetére


horinori2
csendes újonc

Köszi! A frissen pörkölt és a főzés elött őrőlt jelentős minőségi ugrást már megtapasztalták nálam. Mondam , hogy akár kotyogóval is csodákat lehet művelni ez a két legfontossab alapvető feltétel mellett. Már csak rajtuk múlik.

(#88720) bl4ze válasza horinori2 (#88719) üzenetére


bl4ze
veterán

Esélyes, hogy nem minden kávéval fog "működni"
Ha az 5-ös fokozaton espresso képes, úgy nagy eséllyel lesz olyan kávé ami még az 1-es fokozaton is gyorsan fog lejönni. De hajrá, lehet nem, akkor pedig igen jó vétel 17K-ért egy espresso őrlő :)

.:. bl4ze .:.

(#88721) Tomi_Sci válasza bl4ze (#88720) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Kipróbáltam egyet én is. A háza nagyon gagyi anyagokból van, a babtartály az igazi "repedős" műanyag. Az utóbbi két apró pöcök segítségével rögzül a finomság állító szerkezetbe, két biztonsági mikrokapcsolót nyomnak be, és tolják a fogazott, menetes belső részt. Ezeknek a pöcköknek a tartóssága számomra elég kérdéses. Főleg, hogy a babtartályt fölfele érő rángatásnak is csak ezek tartanak ellen, szóval ha valaki a tetőt akarja levenni, akkor ránézésre simán letörheti őket. A kúpot tartó tengelynek van egy kis játéka. A hengeres késes kosárnak viszont nincs, szóval így összességében kb. annyit lötyög mint egy Graef. A finomság állítás a kosár körül, csak nehezen bontható, de elég védtelen helyen lévő menetes résszel történik, szóval vigyázni kell, hogy ide ne jusson be kávé különben lehet megkeresni a háromszög végű bitet ;]
A menetes kosár alján van egy O-gyűrű, fölötte meg egy kis szilikon tölcsér, hogy ne szálljon be a menetbe a kávé.
Szóval a burkolat eléggé kopogós, de az őrlemény amit produkál nem rossz. Ennyi pénzért nyilván.
Lehet alátétezni, mint a régebbi Graefeket, szóval bőven eszpresszó finomságot őröl, szerintem érdemes is, mert a skála másik vége kevésbé használható, filterezni ennél jóval egyenletesebb őrlemény kell.
Gyárilag az egyes fokozat az én CM802-m egyes fokozatának felel meg, úgy hogy az utóbbin a finombeállító a kosáron +3-ban van, és a 8-10 fokozatok között csapolok vele vele a GC-n.
Elektrosztatikialag egész jó a kimenet, pici vizezéssel nem száll. Pangó akad :D
És az alján nincs levehető tálca, rögtön a konyhapultra hullik minden.
Kúposhoz képest elég halk, a Graefeknél elviselhetőbb, igaz a fordulatszám is kisebb (-> lassabb).
Van rajta egy időzítő amit annyira nem értek, hogy minek.

Ha valami hős tervezne hozzá egy 3D nyomtatható egyadagos babtartályt azokkal a pöckökkel, lehet még a gari időt is túléli :DD
A legjobb részlet, hogy a dobozán lévő piktogram szerint helikopter késes :D

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#88722) SnakeHUN


SnakeHUN
csendes tag

Próbáltam én is PY Grandi Arabica-t, de sehogy sem tudtam jót készíteni vele. Van még egy bontatlan csomagom is.

(#88723) bl4ze válasza Tomi_Sci (#88721) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez annyira nem hangzik rosszul azért, 17K-ért főleg.
Ja egy 3D-s nyomtatott babtartály és megvagy 2050-ig :) :) :)

SnakeHUN : Nekem nem tűnt egy kényes kávénak. Elsőre nagyon jót húztunk belőle PID és daráló joker beállításon.
Mi volt a bajod vele? Milyen gép, őrlő amivel próbáltad?

.:. bl4ze .:.

(#88724) Paulie86


Paulie86
tag

Üdv Mindenki,

Találtam egy ilyen kínai pumpát, ennek a mérete annyira nem lehet vészes, nem? Fogalmam sincs miért, de ezt pont kihagyták a leírásából...
[link]

(#88725) Tomi_Sci válasza Tomi_Sci (#88721) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Lehet nem volt egyértelmű, alátétet NEM adnak hozzá :B

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#88726) SnakeHUN válasza bl4ze (#88723) üzenetére


SnakeHUN
csendes tag

GC gépem van, sok jósággal, graef702 örlő,
a joker sem volt jó, meg többféle beállítással játék

a Hello Sicilia mindig tuti, ez nem akarja a jót

(#88727) handrash válasza SnakeHUN (#88726) üzenetére


handrash
őstag

Pedig nekem is ízlett....

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#88728) Sic.Transit válasza sz.zs. (#88702) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Ha lesz még, engem érdekelne ennyiért. :)

(#88729) sz.zs. válasza Sic.Transit (#88728) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Vannak ezzel így már páran :K pedig csak ezerpárszáz ft,-tal adtam olcsóbban, mint a bolti ára...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#88730) bl4ze válasza SnakeHUN (#88726) üzenetére


bl4ze
veterán

Érdekes, nálam tényleg elsőre nagyon jó volt, és egyáltalán nem tűnt háklisnak.

Nem kér magas hőfokot, hiába 100% A arra figyelj.

.:. bl4ze .:.

(#88731) Koczó93 válasza Paulie86 (#88724) üzenetére


Koczó93
őstag

Nem nagy, csak attól függ mibe rakod. Ha gc-be akkor max ha kidobod belőle a bojlert.

(#88732) Dare2Live válasza haten (#88715) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hol vetted?

Első oldalt átnéztem de 32ért találtam edigitalnal.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#88733) zolnagy válasza Dare2Live (#88732) üzenetére


zolnagy
őstag

pl.
[link]
bár nincs raktáron...

[ Szerkesztve ]

(#88734) Dare2Live válasza zolnagy (#88733) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kösz. hétfőn megcsörgetem őket. ha nincs marad az edigital. 33ért.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#88735) mismis


mismis
csendes újonc

Meg szeretném kérdezni a véleményeteket az alábbi őrlőkről. Gaggia Classichoz, karbaőrlőssé alakítva szeretném használni, amelyiket megveszem.

https://www.jofogas.hu/veszprem/La_Scala_M5_kavedaralo__kaveorlo__Macap__Mazzer_99924972.htm

https://www.jofogas.hu/zala/Brasilia_RR45_ipari_kavedaralo___kaveorlo_99349804.htm

https://www.jofogas.hu/somogy/Kavedaralo__kaveorlo_99244393.htm

[ Szerkesztve ]

(#88736) Csápájev válasza mismis (#88735) üzenetére


Csápájev
őstag

Eléggé különböző áruk van.
Én 70 körül biztosan Mazzert vennék.
Ennyiért karba örlős szokott lenni!
30-35 ert pedig új graef 702-t.
Ha van rá 70 megéri egy örök darab Mazzert venni.
Most ugyan én sem láttam jófogáson,de szerintem érdemes lesni az apróhirdetéseket.

(#88737) vicces1


vicces1
aktív tag

Kösz az ajánlásokat!

Hamarosan meg fogjuk kóstolni a P&Y új blendjét és Kalmár malabarját, Kapucziner Zanzibart is.
Most mégis Hasbeantől rendelek egy blendet és 2féle Közép-Amerikai kávét, ha valakit érdekel, beszállhat.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#88738) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Ki tudna nekem segíteni egy Lelit PL91T-be szűkítő beszerzésében és beépítésében?
Előre is nagyon köszönöm!

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#88739) mismis válasza Csápájev (#88736) üzenetére


mismis
csendes újonc

Köszi, de lassan dűlőre kéne jutnom a daráló kérdésben, nem biztos, hogy egy Mazzert ki tudok várni. A használt Graef cm800 őrlési finomsága javítható alátétekkel, vagy ha már nem őröl elég finomra, akkor új kést kell venni (17e), esetleg őrlőtestcsere?
A LaScala M5 kávéőrlő állítólag ugyanaz, mint a Macap 5, az őrlemény minősége biztosan nagyon jó, de nem tudom, hogy mi van akkor, ha leszedem a dózert, és tölcsérbe darálok, mennyi marad vajon a garatban...Vagy ne szedjem le a dózert, így valszeg kijön rendesen az egy adag is pangás nélkül, csak akkor gyönyörködni kell ebben a szép nagy repedt dózerben. Ha valaki használt már ilyet, megköszönném, ha mesélne róla.

[ Szerkesztve ]

(#88740) #64275200


#64275200
törölt tag

Ha érdekel valakit Faema Silver új Mazzer SJ késekkel. Filterhez akartam, de ősszel beugrott a Comandante. Még fél kiló kávé sem ment át rajta. Egy éve áll. Garázsból felhozott állapotban :D 22 ezer pesti átvétellel a jövő héten. Azért ha van érdeklődő megtakarítom :)

(#88741) Dare2Live válasza mismis (#88739) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

tudom ez hude szubjektív de annyival jobban darál egy mazer a napi 5kvra? hogy megéri a felárat a graefhez képest?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#88742) yazoo1 válasza grizlisandor (#88709) üzenetére


yazoo1
tag

Gyulán sosincs Nestlé Vera...
Max.csabán

(#88743) mismis válasza Dare2Live (#88741) üzenetére


mismis
csendes újonc

Én nem tudom. De itt azt mondják, hogy igen. Én hajlanék már Graefra, de vele kapcsolatban is bizonytalan vagyok abban, hogy mi történik, amikor már nem őröl olyan finoman, kést vagy őrlőtestet kell cserélni? Illetve csak a 702-nél van valami alátétezési lehetőség is, ami a 800, 900 modelleknél már nincs?
A Graefhoz egy kés 17 ezer, a Macaphoz meg 4e.

[ Szerkesztve ]

(#88744) RBJ


RBJ
addikt

Több heti szerencsétlenkedés után ráéresztem a GC vel a tejhabosításra. Nálam csak úgy működik a dolog, ha az egyik lyuk van a tejbe a másik a tej felet a levegőbe. Így tud kezdetbe beforogni de az elején sajna nagy habot csinál de majd beforgás után normalizálódik a helyzet.
Magyarul jóformán a tej felett van teljesen a fvóka. Ha benne van fél cm akkor már nem sikerül.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#88745) Csápájev válasza mismis (#88743) üzenetére


Csápájev
őstag

Annyi jobb a mazzer, illetve örök darab, nem egy műanyag csoda. Az árát is tartja, akármeddig! Várj egy mazzer minit!

(#88746) Dare2Live válasza mismis (#88743) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az a baj rengeteg paramétert nem ismerünk. pl mennyi idő napi átlag 3kávénál míg elkopik a kés?
Mert ha mondjuk 10.000 és nagyon remélem minimum ennyi akkor az 10év.
Mennyivel lesz jobb a kv ha mazerrel öröljük? Na ez meg már elképesztően szubjektív is.

Nagyon jó lenne tesztelni. Elmenni akárhová és kipróbálni. És simán lehet azt mondanám kiadok 100at egy darálóért. De lehet nem érezném a difit.

Sok sikert innen nekünk a döntéshez. Az olvasgatást, meg várakozást meg én kezdem unni... holnapig döntök. Szerintem graef 702 lesz. Ha nyerek lotton akkor max eladom és veszek egy mazzert.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#88747) koxx válasza RBJ (#88744) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az elején még nem kell, hogy forogjon. Próbáld meg megfelelő szögben tartani a kiöntőt. Én is szívok még a gőzöléssel, úgy néz ki a gőznyomás ill a fúvóka kialakítása lesz a probléma forrása.

(#88748) mismis válasza Dare2Live (#88746) üzenetére


mismis
csendes újonc

A vendéglátós nagygépek késeinek élettartamára kb. 500 kg kávét mondanak a gyártók (pl. cunill tauro).
Itt olyan történeteket olvasok, hogy otthoni körülmények között a Graef őrlési finomságát már pár hónap után is folyamatosan korrigálni kell a gép elhasználódásának függvényében.

[ Szerkesztve ]

(#88749) iatti válasza mismis (#88748) üzenetére


iatti
aktív tag

meg még korrigálhatsz kávé fajta+ahogy öregszik a kávé+terem hőmérséklet-páratartalom. ;)

(#88750) mismis válasza iatti (#88749) üzenetére


mismis
csendes újonc

Igen, de az természetes. Most az elhasználódáson és a beruházás megtérülésen elmélkedünk.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.