Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88651) Z0mbi válasza sz.zs. (#88650) üzenetére


Z0mbi
senior tag

na majd egyszer.... addig marad a szegeny ember atveri magat hogy eloaztat... (manualis pumpa indit, var, megallit megint elinndit...aztan hogy mi a nyomas pf... :D )
Epp egy AVX es Burundi kv val kinlodok...lassan fel zacsi elment de meg ihatot nem sikerult varzsoljak belole (ajandekba kaptam)
Az a durva hogy ilyen kv m meg nem volt ami a 20g os kosaramat epp hogy haromnegyedig tolti 20g al... nagyon beteg...
Ebbol is latszik nekem meg nem a nyomasprofilozas a szuk keresztmetszet :p

(#88652) iatti válasza Z0mbi (#88651) üzenetére


iatti
aktív tag

ezeket a világos pöriket nyelik a kosarak ;) én nem is próbálkozom vele,ez a nagymenők világa. :D meg már kétszer kaptam nem kispályás helyen,azt nem jött be.

(#88653) Tomi_Sci válasza sz.zs. (#88626) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Jaa :)
Csak azért kérdeztem, mert a K hőelem nem annyira alkalmas ~1 foknál finomabb léptékek mérésére, míg a PRTD-k egy kicsitt jobban teljesítenek ilyen téren.

Bár szerintem tökmindegy, hogy valós-e a megjelenített tizedes, ha be tud rá szabályozni.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#88654) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Steve Buscemi hasomlasa (ahogy mas utalt mar ra :D ) megmondta a tutit viz ugyben: magad kell csinalni az asvanyvizet :)
12:52 annak aki nem akarja a tobbi tortenetet vegighallganti

(#88655) qvik27 válasza iatti (#88652) üzenetére


qvik27
tag

Nem vagyok nagymenő, de nem szórakoztatom magam AVX-es kávékkal már jóideje. A Bagirától való burundi viszont az egyik legjobb kávé volt, amit ittam valaha. az is világosabb, egyáltalán nem kínlódós - szerintem legközelebb próbálj ilyet kapni ajándékba, ha van rá lehetőséged!

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#88656) Z0mbi válasza qvik27 (#88655) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Nalam eddig a legjobb burundi az volt amit a my little melbourne be vettem. Az brutal volt! Es azt 2-3 tekeressel beallitottam...

(#88657) Parci válasza fragola.6035 (#88594) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez az omron milyen relációban áll a "régi" omronnal (fehér-zöld kijelzős), ami az enyémben is van?

illetve, megnéznéd nekem a pid értékeket, amiket beállított magának az AT? csak mert nálam nem hogy tizedfokon nem tart, de -0,2 és +0,5 között ingázik hőstabil állapotában is.

és még: nem tudom mérni, de érzésre az idő múlásával egyre forróbb a víz, amit azonos beállítás mellett ad, ha magában elvan 1-2 órát, utána gőzölög ezerrel és a kávé is forróbb. ez mitől lehet?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#88658) fragola.6035 válasza Parci (#88657) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Már elvitte a tulaj, de AT-n beállt +-0.1-re.
Lehet, hogy ki kellene cserélni nálad a hőelemet.

https://caffe35.webnode.hu/

(#88659) CB


CB
senior tag

Kávé pörkölést követően a kihűlt babokat azonnal vissza kell tenni aromazáró csomagolásba, vagy még szabadon kell pihentetni valamennyi ideig?
Mit ajánlotok, mennyi idő múltán érdemes elkészíteni az első kávét?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#88660) sz.zs. válasza Parci (#88657) üzenetére


sz.zs.
senior tag

video1
video2
Nálam nem ingadozik video3
Csapolás közben egy duplánál 0,3-0,5 fok, 22 g-os kosárnál 0,7 is lehet.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#88661) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

fragola, sz.zs, köszi. nálam nagyon nem így viselkedik (sosem viselkedett így). megnézem első körben a pid értékeket majd, aztán meglátjuk, hogy az megoldja-e. az ulkám amúgy is köhög a nyomásszabályzóból kiindulva (gyakran eldobja magát, ha nincs tökig feltekerve, anno is csere oldotta ezt meg az előző gépnél).

biztos a csapvíz - igen, visszaálltam rá, elegem lett a veráért rohangálásból és a szemétgyártásból - áldásos hatása (amit ugyan 1 mikronon átszűrök, de attól még van benne vízkő).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#88662) Parci válasza sz.zs. (#88660) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmmm, az első videóban nálad van pár extra tétel, ami az én menümben nincs. engedélyeztél valami hardcore all options menüt vagy újabb a pid és fejlettebb? pl.: PtRN: off, meg Alt3, AlH3 értékek.

a többi, ami közös, az mind ugyanaz (első videó, közben megyek tovább).

na, a pid értékek tök mások voltak, átírtam a tiédre (rézbojleres vagy te is, ugye?). viszont itt is vannak plusz opcióid: CNRt és LaDU :F

éééés, rögtön jobb, -0,1 és +0,2 között ingázik most. :R

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#88663) prandris válasza Parci (#88657) üzenetére


prandris
tag

"nem tudom mérni, de érzésre az idő múlásával egyre forróbb a víz, amit azonos beállítás mellett ad, ha magában elvan 1-2 órát, utána gőzölög ezerrel és a kávé is forróbb. ez mitől lehet?"

A hőelem vezetéke toldva van? Régebben nekem is ezt csinálta a gc és másnak is volt ilyen gond. Toldás nélküli vezetékkel a probléma megszűnt.

Más: A Hottop új ára 84ezer [link]

[ Szerkesztve ]

(#88664) Parci válasza prandris (#88663) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én nem látom, hogy toldva lenne :N

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#88665) qvik27 válasza prandris (#88663) üzenetére


qvik27
tag

Bár a kérdés nem nekem szól, azért hadd jegyezzek meg pár dolgot.
Egyrészt: ezt a témát már több alkalommal boncolgattuk itt. Nekem ez a jelenség amolyan "nehogymá'" fajta. Ez olyan, mintha tél végére a beállított 22 fok helyett 26 volna a lakásban...
Másrészt: a hőelem a szálpár végei közti hőmérsékletkülönbség alapján hoz létre fezültséget a szálak szabad végei közt. => Ha a PID maga elkezd melegedni, a csökkenő hőmérsékletkülönbség miatt a PID bemenő jelszintje csökken, így fűteni kezd.
Nem hőelemet kell használni ilyen eszközöknél, hanem pl. termisztort. A hőelemhez fix referenciahőmérséklet kellene.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#88666) sz.zs. válasza Parci (#88662) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ez úgy volt, hogy én beszereltem ezt a pidet egy - akkor még - alubojleres gc-be. Nyomtam egy AT-t. Használtam pár hétig. Utána ez a gép ment Fragolához, rézbojleresítésre. Nem tudom, hogy Ő állított-e akkor a piden, de gondolom igen?! Jah és én pt100-zal raktam akkor össze, viszont azóta Fragola javaslatára kicseréltem k hőelemre anélkül, hogy hozzányúltam volna a beállításokhoz.

qvik27: ezért használtam én régebben pt100-at a pidelésekhez, illetve mára már megint visszatértem rá. Fragola szerint jobb a K, mert gyorsabb, viszont az általad említett jelenség pt100-nál kizárt.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#88667) fragola.6035 válasza sz.zs. (#88666) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A PID-ben van hidegpont kompenzálás. Csakhogy ne szülessenek megint legendák.
Nekem mindegy, hogy ki mit használ, de egy tokozatlan érzékelőhöz képest egy tokozottnál a válaszidő legalább 15 másodperccel megnövekszik egy GC kazánnál. Gondolok itt arra, hogy egy tokozott érzékelő minimum 15 másodperc után mutat korrekt hőmérsékletet.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#88668) qvik27 válasza sz.zs. (#88666) üzenetére


qvik27
tag

Lehet, hogy az épp használt dolgok közül a hőelem gyorsabb - ezekben nem vagyok jártas.
...viszont az a régi informatikus vicc jut eszembe, amelyikben az intel meg a Motorola processzor vetélkedik. Az a kérdés, hogy mennyi 2+2. Az Intel rávágja, hogy 5, mire a Motorola egy kis idő után: nem 5, hanem 4. Erre az Intel: de én voltam a gyorsabb!

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#88669) qvik27 válasza fragola.6035 (#88667) üzenetére


qvik27
tag

Nem tudom, hogy mire gondolsz, amikor legendát írsz, de mindegy is.
Ahogy eddig kinéz a helyzet a hozzászólások alapján: hőelemmel túlfűt, termisztorral meg nem.
Egyébként a PID kompenzálása csak úgy tudja megfelelően kezelni a referenciapont hőmérséklet eltolódását, ha hőmérséklet érzékeny elem is van benne, másképp nem lehetséges ismereteim szerint. Ha ez adott is, akkor is ott vannak a karakterisztikák közti eltérések, amiket nem annyira egyszerű művelet megfelelő korrelációban tartani - firmware programkóddal sem.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#88670) fragola.6035 válasza qvik27 (#88669) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Értelmetlennek látom, hogy vitába szálljak veled.

https://caffe35.webnode.hu/

(#88671) Parci válasza qvik27 (#88669) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Én azért nem állítok semmit, egyelőre gyanakszom, fantazialok..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#88672) John3:16 válasza prandris (#88663) üzenetére


John3:16
csendes tag

Nálam is ugyanez volt a szitu. A toldás kikötése után megszűnt a jelenség. (Auber PID + K hőelem). Itt leírják, hogy milyen kritériumoknak kell megfelelnie a hőelem kábeléhez csatlakoztatott extra kábelnek + a csatinak:
https://www.auberins.com/index.php?main_page=product_info&cPath=20_3&products_id=326

[ Szerkesztve ]

(#88673) bl4ze


bl4ze
veterán

Tipp :

Ha valaki nem szeretne 7-10 ezer forintot költeni egy jó knock box-ra, úgy annak ajánlom ezt [link]
2600 Forint, és 2-4 hét alatt kézben van, ha nem sürgős.
Én a régi ilyen knock boxomat már 10+ éve használom, megért egy cserére. (kifakult, elszineződött stb.)

.:. bl4ze .:.

(#88674) qvik27 válasza fragola.6035 (#88670) üzenetére


qvik27
tag

Szerintem eddig sem vitáztál, bocs.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#88675) Tomi_Sci válasza qvik27 (#88674) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Leírta, hogy van hidegpont kompenzáció a pid kontrollerben. Ahogy te is írtad, az egy második hőmérő elem, általában valami félvezető hőmérő. Nyilván annak a szórása is befolyásolja a végeredményt. A karakterisztikák lekövetése a legkönnyebb feladat, egy sima lookup table, van hogy már az illesztő áramkör megcsinalja.

Abban egyébként van igazság, hogy a ha rárakjuk a kontrollert a házra és jól felmelegszik, akkor a hidegpont és a melegpont közti hőmérséklet különbség lecsökken, és nagyobb lesz a mérési hiba.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#88676) qvik27 válasza Parci (#88671) üzenetére


qvik27
tag

Értem én.
Itt egy gyorsan guglizott link:
http://uni-obuda.hu/users/pap.andrea/szenzorok/2016szenzor_05.pdf
A 25. dia körül vannak a hőelem kompenzálások - erre utaltam.
Epként nem azt írtam, hogy ab ovo rossz a hőelem erre a célra, de azt, hogy az alkalmazása több, nem triviálisan megoldható problémát vet fel, mint a termisztorok, fenntartom.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#88677) vicces1 válasza qvik27 (#88676) üzenetére


vicces1
aktív tag

Hétfőn már suli, röpdoga lesz...

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#88679) kisati748 válasza prandris (#88663) üzenetére


kisati748
csendes tag

Szia!
Írtam privátot.

"Valójában minden semmilyen. Mindig attól lesz valamilyen, amiért te azt hiszed, hogy olyan amilyen."

(#88680) coxymaxi


coxymaxi
csendes tag

Sziasztok! És egyben BÚÉK is!

Van valakinek 2 személyes eladó Brikkája?

köszi

(#88681) Tomi_Sci válasza Seth1 (#87862) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Jártam ma az Aldiban, ilyen a belseje: [kép]

Kb. akkora a kúp mint a Graefben. Nem mertem kibányászni a daráló egységet mert csúnyán nézett az árufeltöltő :DDD

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#88682) sz.zs. válasza coxymaxi (#88680) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Van! Egy eredeti olasz!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#88683) coxymaxi válasza sz.zs. (#88682) üzenetére


coxymaxi
csendes tag

Privi megy ;)

(#88684) Seth1 válasza Tomi_Sci (#88681) üzenetére


Seth1
tag

Nem tűnik vállalhatatlannak a dolog, de inkább marad a graef.

(#88685) qvik27 válasza Tomi_Sci (#88675) üzenetére


qvik27
tag

Igen, diszkrét tartományban egyszerű, és az értékpárok alkalmazása egy egyszerű implementáció - köszönöm a korrekciót. Ez az esetek egy részében elég jó is tud lenni.
(Tegyük fel, hogy egy definiált tartományon belül rendben is van!)
Ha tippelnem kellene a jelenség(ek) okára, azt gondolnám, hogy a kompenzáló rész ér el egy olyan hőmérsékletet, ami már kívül eshet a teljes rendszer "rendes működési tartományán", ahol már nem definiált a viselkedés.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#88686) qvik27 válasza vicces1 (#88677) üzenetére


qvik27
tag

Ez most vicces1 hozzászólás volt. Mondanám, hogy vicc helyett nem rossz, dehát... ;)

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#88687) Flashback válasza norby_42 (#88644) üzenetére


Flashback
addikt

:R

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#88688) vicces1


vicces1
aktív tag

Újévre ajánljatok néhány kávét!
Lehet világos, és közepes, és klasszikusabb is.

Elmúlt időben volt PY, Roastopus, Kapucziner. Mindegyik rendben volt.
A Black Pearl ma málnás édes finomság volt, de PY Sicilia is kedvenc, pedig ég és föld a kettő.
Rég volt nálam malabar, az is jöhet, ha valakinek most ízlett valahonnan!
Köszönöm!

Ma rámértem én is hosszú üzem idő utáni, totál átmelegedett fejre, rézvízterítővel a kifolyó vízre. Rex c-100, K-type hőelem.
Megnyugodtam.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#88689) bl4ze válasza vicces1 (#88688) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem most a P&Y Grandi Arabica ízlett, ha azt nem kóstoltad még akkor ajánlom.

.:. bl4ze .:.

(#88690) Szabász válasza vicces1 (#88688) üzenetére


Szabász
csendes tag

Ha még nem kóstoltad! Kapucziner Zanzibár, citrusos ízvilágból nekem nagyon ízlik. Malabarból, kávékalmár India-Monszun Malabar ízlet, de nála a kedvencem Basil Monte Cristo risrettónak készítve.

(#88691) Alg


Alg
veterán

Caffee Circle-től próbált már valaki valamit?
Van most 15% kuponom, így 2*350g (Yirga Santos + Sidamo) ingyenes szállítással lenne ~21 euró

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#88692) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

2018 Classic 100e ft

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#88693) iatti válasza sz.zs. (#88692) üzenetére


iatti
aktív tag

lehet kapott mellé valami előre daráltat? :DD

(#88694) 72lakiluk válasza sz.zs. (#88692) üzenetére


72lakiluk
tag

Jól átgondolt ajándékozás volt :) azt sem tudták mit vesznek :DD

(#88695) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ilyen Norda ásványvizet melyik nagyobb bolt forgalmazza? Esetleg itt Csabán nem tudja valaki hol lehet belőle zsákolni?
A legjobb amit eddig helyben találtam az Aquarius natura. Ezt tudja.

Legyen ez vagy inkább csapvíz? Ahttps://www.maviz.org/fogyasztoi_informaciok/vizkemenyseg_magyarorszagon [link] itt viszonlag lágy bár így is vízköves minden :DDD

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#88696) koxx válasza Dr. Romano (#88695) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Aquarius natura" ennyi oldott ásványianyag tartalommal én ezt kv gép közelébe nem vinném. Ha nem találsz Nordát akkor próbálj meg Nestlé Verát szerezni.

(#88697) Dr. Romano válasza koxx (#88696) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Rendben. Köszi az infót.
Sajna a Verával se találkoztam még soha itt helyben. Ebben a topicban hallottam először mindkettő nevét :)
Ha már a Aqua (az összes helyi ásv. víz közül ebben van a legkevesebb kálcium és magnézium) és a csapvíz közül kell válasszak akkor inkább maradjak a csapvíz mellett?
A térkép azt írja itt nálunk lágy a víz nem tudom mennyire valós a vízügyes adat.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#88698) koxx válasza Dr. Romano (#88697) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Verát mi Auchantól rendeljük házhozszállítással (1 rendelés 4x6-os pakk), de úgy tudom, hogy a Tescoban is van. Nordát sajnos tényleg nem könnyű beszerezni még Pesten sem.

(#88699) Szabász válasza Dr. Romano (#88697) üzenetére


Szabász
csendes tag

Nestlé Verát a maglódi auchan-ban, a Spar is árulja közeledben van több is! Ha Rákoscsabáról beszélünk.
[link] [link]

(#88700) Dr. Romano válasza Szabász (#88699) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ez sajna a lágy csapvizek felszínén ringatózó Békéscsaba település lesz. :D Spár viszont van itt is majd megnézem ott.

Viszont kíváncsiságból; ha a két rossz közül kéne választani melyik a jobb? Az Aqua naturában csak 41 kálci meg 25 magnézium van (azt írják ez a kettő a vízkő alapja). A csapvíz kérdőjeles, de a térkép szerint lágy.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.