Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87051) fragola.6035 válasza vicces1 (#87049) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ha még rászámoljuk az opv-t, idomokat, tefloncsövet, szerelést, akkor mondjuk 120e.
Ezzel szemben egy nagyon szép használt gép új kazánnal, rendberakva, a full tuning lehetőségével, és a környezetbarát újrahasznosítás érzetével max. 75e.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#87052) vicces1 válasza RBJ (#87050) üzenetére


vicces1
aktív tag

Akkor ne tökölj, mert nagyon viszik! :D

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#87053) RBJ válasza vicces1 (#87052) üzenetére


RBJ
addikt

Csak tamper hiányzik. Graef van. Hülye kerdestbteszek fel. A gőznek külön kapcsolójából adódva 2 kazános a kicsike? Sajna már régen voltam itt anno még saecohd és graef al nyomtam.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#87054) vicces1 válasza fragola.6035 (#87051) üzenetére


vicces1
aktív tag

Hát ja, persze így csak akkor érdemes, cserélni az opv-t, ha valaki rézcsövet is akar, meg a nyomást is le akarja venni.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#87055) vicces1 válasza RBJ (#87053) üzenetére


vicces1
aktív tag

2 kazán?!- de jó is lenne.

Duál bojleres új gép 100ezer alatt, ez lenne a Kánaán.

Azért ez teljesen jó, hogy később bármikor tovább lehet tuningolni, ha rákíván az ember.
Nem tudom, hogy anno pl. 2012-ben mennyiért lehetett venni egy új GC-ot, de ha a mai eurora átszámolt árral nézem, akkor 330.-euro. Az azért elég jól hangzik.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#87056) soldier2 válasza vicces1 (#87054) üzenetére


soldier2
őstag

Külföldi fórumokon több helyen is azt olvastam, hogy az új Classicot gyárilag 10 bar körüli nyomásra állítják. Mérte meg valaki?

#87053 RBJ: nem dual bojler, egy sima alumínium bojler van benne, mint a régiben.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#87057) fragola.6035 válasza soldier2 (#87056) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ami nálam volt, az 12 felett volt.

https://caffe35.webnode.hu/

(#87058) RBJ


RBJ
addikt

Engedélyt megkaptam, vásárlás letudva.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#87059) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Felújított Gaggia Classicot vagy Babyt keresek karácsonyi ajándéknak. Nem kell fulltunining, azt rájuk bízom, ha szükségesnek éreznék.
Esetleg van most valakinél a polcon?

(#87060) coxymaxi


coxymaxi
csendes tag

Filter témában is lenne kérdésem :D
Tiszta lappal szeretnék indulni, mert elhatároztam, hogy igazán fejlődni szeretnék benne.
Olyannyira hogy sensory képzést szeretnék a végén. De addig hosszú az út.
Kóstolni, kóstolni és kóstolni...tudom.
De, hogy a legcélszerűbb ehhez hozzáfogni? Értem úgy, hogy gyakorolni, belőni az ízeket.
Lehetőleg ne kávéval, mert hát véges az egy napi kávé fogyasztás mennyisége, főleg hogy mellette van espresso és kotyesz is.

Szóval olyan érdekelne, hogy mivel lehetne gyakorolni? Pl. adott mennyiségű vízben különböző mennyiségben oldott cukor. Ilyenekre gondolok. Milyen alapanyagokkal célszerű kísérletezni. Van erre valakinek bevett módszere?
Van erre a célra kifejezetten minta "gyűjtemény", mint a parfümös minták, Ezt leszámítva :)

(#87061) PpenoO válasza freaghill (#87048) üzenetére


PpenoO
őstag

Akkor kapcsolom be a lapot, miután ráraktam a brikkát. Lehet gagyi az indukciós lap (Electrolux).

(#87062) 72lakiluk válasza soldier2 (#87056) üzenetére


72lakiluk
tag

Enyém gyári 13-ról lett 10-re levéve.

(#87063) RBJ


RBJ
addikt

Gaggia tamper mérete 58mm?
A karban kosár alatt lévő gumidugo sz nem kell remélem csak a -köd hoz. Valamelyik youtube s videón láttam.
Gondolom azért a Gaggianak nem kell ilyen trükk.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#87064) 72lakiluk válasza RBJ (#87063) üzenetére


72lakiluk
tag

Nem a tamper 58 ;) de stimmel. De ha pár tizeddel nagyobb, az jobb. Semmi trükk, akár a gyári dupla kosár is használható , az sem ad rosszat. Szimpla kinek hogy. De a nyomásfokozó vicces.

[ Szerkesztve ]

(#87065) sz.zs. válasza RBJ (#87063) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A dugót csak akkor vedd ki, ha nem nyomásfokozós a kosarad!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87066) #64275200 válasza coxymaxi (#87060) üzenetére


#64275200
törölt tag

Létezik illatminta, de egy kicsit húzós az ára [Le Nez Du Cafe]

(#87067) grizlisandor válasza coxymaxi (#87060) üzenetére


grizlisandor
addikt

A Daráló Podcast-en párszor volt szó sensory képzésekről, ajánlom a Telegram csatornájukat a témában.

(#87068) Sic.Transit válasza coxymaxi (#87060) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

A sensory az alábbi részekből áll:

- anatómia
- alapízek
- illatminták (alapszinten, tehát gyümölcsös jegyek, virágos jegyek, magvas jegyek, stb...)
- kiértékelés elméleti háttere
- kóstolások

- vizsga

Az alapján amit írsz, kb. a foundation-re nyugodtan elmehetsz, biztosan sikerülni fog, és segít később tudatosabban kóstolni. fejlődni, továbblépni.

Amúgy pl. ha bizonytalan vagy az alapízekben, akkor vegyél pár egyforma csészét, desztvizet, mérj ki 5 g sót, cukrot, koffeint, citromsavat, nátrium-glutamátot, kérj meg valakit, hogy egyet-egyet tegyen egy csészébe plusz kontrollként legyen tiszta víz is.
Ha vakon kóstolva megvan mind, akkor fasza. Ha nem, akkor emeld duplára a dózist.

Illatok: Vagy veszel ilyen kávés illatmintás dobozt 80.000-ért, vagy sokat "szagolsz", mindig frissen vágott gyümölcsöt, pirított magvakat, stb. és próbálod memorizálni.

Kóstolások: Eljársz cuppingokra, vagy a kávékat, amiket amúgy is használsz, felöntöd cupping "szabály" szerint, és úgy kóstolod.

(#87069) Noroo válasza Sic.Transit (#87068) üzenetére


Noroo
tag

ezt én köszönöm! szép beginner guide, erre nekem is szükségem van :)

(#87070) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

mindig kell egy bunkó, aki beírja, hogy minek ez a sok elméleti flanc, inkább élvezzétek a kávét, most én leszek az. olyan faszákat húzunk a kenyánkból, hogy újabban két dupla megy le reggel, csak az íze kedvéért (na jó, meg mert a kisebbik éjjel 3x felkelt, hogy aztán hajnali 4-től félóránként ébresszen minket). zamatos, savas, kifejezetten komplex, és nincs az a savanyú paradicsomosság, mint sok kenyánál, inkább fekete tea, grapefruit és hasonlók.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87071) coxymaxi válasza Sic.Transit (#87068) üzenetére


coxymaxi
csendes tag

Köszi, sokat segítettél! Neki megyek így ;)

(#87072) Csápájev válasza Parci (#87070) üzenetére


Csápájev
őstag

Saját pörköles?

(#87073) Parci válasza Csápájev (#87072) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87074) jana86 válasza Sic.Transit (#87068) üzenetére


jana86
csendes tag

A csészénkénti 5g só, cukor, stb. - főleg koffein - ugye csak elírás? :)

[ Szerkesztve ]

(#87075) vicces1


vicces1
aktív tag

Vacilláltam rajta, hogy ez ide kell e most, de rábízom moderátorra, ha feleslegesnek gondolja törölje nyugodtan.

Szeged AVX (megint)

Barátom vett egy szűrőmagasítot (többek közt) ami olyan szinten rossz, nagy méret, gyakorlatilag épphogy nem esik le az 58-asról, holott annak van eladva.
Kicsit megkoccintja oldalról, már megy is a földre kávéstól.

Megreklamálta, hátha rossz méretet küldtek (persze ez hülyeség, mert1 van), szerencsétlenségére a nagyságosúrral beszélt, és ki lett oktatva, hogy "2000 ft-ról beszélünk" - valójában 2500.-.
Mire mondta, hogy nem gond, akkor küldjenek jó méretet, ami nem esik le, és fizet érte 10ezret!
Erre Bélapapa: " ő egy milliárdos céget vezet, nem foglalkozik ilyen pitiáner ügyekkel"
HOPPÁ!

-amúgy tényleg pitiáner, na de ez a hozzáállás ...

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#87076) Ferdzsoo válasza vicces1 (#87075) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ebből a magasitóból nekem is van. Én azt hittem mindegyik ilyen. :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#87077) phranxinatra válasza PpenoO (#87045) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nekem is foltot hagyott a lapon az ugyanilyen alátét. :(

(#87078) yazoo1


yazoo1
tag

Valaki itt írta , hogy a Kapucinertől vett egy kávét amin brutál jól érződik a narancs!
Melyik fajta volt az??
Köszönöm

(#87079) sz.zs. válasza yazoo1 (#87078) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Kolumbiai szüreti gyümölcskávé

vicces1: "vicces" :U

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87080) #64275200 válasza vicces1 (#87075) üzenetére


#64275200
törölt tag

Akkor az enyém selejtes? :) Ez nem akar kiesni a perem nélküli kosarakból, ha rendesen beleillesztem. Pedig ez is AVX-es

(#87081) RBJ válasza sz.zs. (#87065) üzenetére


RBJ
addikt

Gaggia pro csak nem lesz az. Jövő héten jön meg. Anno meg a saeco -ból amúgy is kiszedtem.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#87082) vicces1 válasza #64275200 (#87080) üzenetére


vicces1
aktív tag

Nem erről van szó, hanem erről

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#87083) yazoo1 válasza sz.zs. (#87079) üzenetére


yazoo1
tag

Köszi!

(#87084) sz.zs. válasza RBJ (#87081) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Pedig debizony, hogy az. Eddig 4 volt a kezeim között, mind nyomásfokozós kosárral jött, igaz egyhez volt sima kosár is.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87085) Sic.Transit válasza jana86 (#87074) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Nem tudom a képzésen megengedhető alsó és felső szintet, ezért csak séróból írtam valamit.

Feltehetőleg arra gondolsz, hogy 5 g koffeintől meghalna, de itt a 150-200g vizet és 5 g koffeint tartalmazó csészéből egy-két kortyos mintát vesz csak, attól talán nem lesz baja senkinek.

(#87086) qvik27 válasza vicces1 (#87075) üzenetére


qvik27
tag

Romhányi Józsefet idézem:
"...a világ sok ilyen csúf esetet ismer,
így megy ez, ha magasra kerül fel egy kis fej."
A hozzáértés szánalmas, a hozzáállás felháborító. Senki sem cseszheti el mások forintjait, se sokat, se keveset. A kici occó, fröccsöntött objektíves, zár nélküli "márkásfényképezőket" áruló nyerészkedők se. Mások se.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#87087) Keresztapper válasza Parci (#87070) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Tisztában vagyok azzal, hogy perverz vagyok, de én annyira szeretem a paradicsomot a kenyákban. Mondjuk a fekete teát is... :)

http://palscoffeetech.com/

(#87088) GAgyiXyXy válasza vicces1 (#87075) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Te vagy a hibás, minek engedted a barátodnak, hogy onnan rendeljen? Hiszen ott minden, de minden irtó gáz, és még ráadásul a Béla látja el az ügyfélszolgálatot is, Ő veszi fel a telefonos rendeléseket is, pörköl, csomagol, postáz. És Te ezeket mind tudtad. Jól megszívattad a barátod. Bélás lett a keze, lehet hogy emiatt még amputálni is kell. Irónia off.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#87089) fragola.6035 válasza GAgyiXyXy (#87088) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ez Béla egy gyökér. Utolsó vásárlásomnál azt mondta, hogy vásároljak máshol, mert 3 nap után érdeklődtem, hogy mi van a rendelésemmel. Egy megkeseredett öregember.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#87090) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok!
Ha esetleg beneveznétek valakit: [link]
Köszi!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#87091) vicces1 válasza GAgyiXyXy (#87088) üzenetére


vicces1
aktív tag

Szarul kezdődött a napod báttya? Ott is ilyen szürke ködös idő lehet. irónia off.

Nem minden rossz, de a haver miután az említett módon beszélt a "főnököddel" ;] mondta nekem, hogy innen többet semmit nem vásárol. Előtte én ajánlottam neki, mert gyorsba kellett neki szűrőmagasító, és duplakifolyó , (Lelitet ajánlottam, ami tényleg rohadt jó, ki is próbáltam)

Ettől persze még nem roppan meg a szegedi kávébirodalom.
Én erre a sztorira több időt nem szánok.

Jó kávézást!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#87092) Parci válasza Keresztapper (#87087) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem is tetszett az első párnál, kuriózumként, de mennyiségben már nem szeretem :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87093) GAgyiXyXy válasza vicces1 (#87091) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Qrvajól kezdődött napom :)
Bár részleteket nem közöltél, de ha gaggia karhoz kellett, akkor a linkelt 58/70-es nem jó, ahhoz a másik, a pattintós jó. Mondd a barátodnak, hogy én átveszem, úgy is már régóta akartam ilyet a reneka szűrőmhöz, csak mindig elfelejtem. Az én karomra jó a 58/70.
A főnököm így ismeretlenül is üdvözöl. Vicces1 ember ugye? :)

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#87094) Parci válasza GAgyiXyXy (#87093) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az aláírásod qrva jópofa. másrészt szedd le, nem szeretném, ha felhasználnád. harmadrészt nettó hepciáskodásnak tekintem, hogy pont te, pont az enyémet betetted. ebből vágtad ki (és így már értelmes és magyarul van, ugye):

fontos a magyarázat, de annyi ilyen elmélkedős körön lettünk (inkább csak a magam nevében beszélek: lettem) túl az elmúlt tíz évben, amióta hardcore kávézok és fórumozok, hogy mára letisztítottam magamban, hogy mibe ölök energiát még és mibe nem.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87095) GAgyiXyXy válasza fragola.6035 (#87089) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Csak kérdezem: Nem 5 munkanap a határidő? Én a napokban Bill Gates-et hívtam, mert a Win10 utolsó nagy frissítése óta nem használható a hangkártya, ami linux alól továbbra is megy. Az a gyökér még csak fel sem vette a telefont. Ekkora parasztot még nem láttam. :)

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#87096) fragola.6035 válasza GAgyiXyXy (#87095) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nem. Nem 5 nap a határidő. Nincs határidő. Sokat rendeltem tőle, mindig itt volt 2 napon belül. Csupán érdeklődtem, hogy mi a helyzet a csomaggal.
Előtte 2 nappal felhívott baráti beszélgetésre, beszéltünk minimum fél órát. Pár nap múlva eltanácsolt a vásárlástól. Nem tudom, hogy mi történt közeben, tényleg nem tudom.
Gondolom neki dolgozol, ezért nem kell válaszolnod.

https://caffe35.webnode.hu/

(#87097) prannk


prannk
őstag

Hali. Nem értek a kavegepekhez se a kacekhoz.
Haldoklik a szulok kavégépe. Itt lesz a fekete péntek. Gondoltam veszek nekik egyet.
100 ezerig milyen gép ajánlott? Darálos kell.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#87098) jana86 válasza Keresztapper (#87087) üzenetére


jana86
csendes tag

A kenyaiban a paradicsom a lényeg! Nekem tényleg. Ízlések.... :)

(#87099) jana86 válasza Sic.Transit (#87085) üzenetére


jana86
csendes tag

Én sem tudom, de szerintem az 5g az rettenetesen sok. Ott az a lényeg, hogy éppen csak érezhető legyen a mintán az íz. Pl. a savanyút meg a sóst emiatt össze is szokták néhányan téveszteni.

Tudom, hogy nem isszák meg az egész mintát, csak "vicc" volt az 5g koffeinre utalás.

(#87100) GAgyiXyXy válasza Parci (#87094) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Értettem én elsőre is mit akartál írni kb. jó egy éve. És osztom is a lényegét tekintve. De ha valaki hat helyett hetet ír az elírás, aki hat helyett nyolcat az nagyotmondás, hat helyett tízet írni meg már mit is mondjak. Öntúlfényezés (mily szép magyar szó)? Vetítés? Írhatnék még mást is, de tudom nem az volt.
És igen, tudom milyen szar érzés ha magyarázkodni kényszerül valaki mások faszsága miatt (és most én voltam az, de ott volt a magas labda), amikor a lényeg kiolvasható, kiérthető, de akkor sem, azért sem, mert nem azt akarja, félre akarja érteni és félre is érti, utána jól leugatni. És a sok csahos is félreérti és -ugyan már a földön van delikvens- még rúgnak bele egyet Ők is.
Azért bő 1 év után örülök, hogy észrevetted, egy _kérlek szedd le_ jobban esett volna. :)
De kérésed számomra parancs!

Béke!

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.