Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Peti...(16v) válasza vadászcsiga (#2046) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Elég sokáig fent volt egy piros az egyik apróhirdetési oldalon. Asszem egy 100-ast kértek érte.
Élőben a Pólusban a talán Konyhashow? nevű üzletben találkoztam vele pár éve. Akkor még tetszett is :)

(#2052) vadászcsiga válasza radi8tor (#2050) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az majdnem ugyanaz ;] :D

(#2053) fishi válasza Smith Ügynök (#2035) üzenetére


fishi
tag

Két ponton nagyot tudsz javítani a kávé keserűségén:
- Ne együtt forrald fel a vizet, hanem már forrásban lévő vizet tölts az aljába, és úgy tedd a tűzhelyre!
- Frissen darált kávét használj, de legalábbis olyat, amit a tapasztaltak kotyogósba ajánlanak.

Ezen kívül érdemes lehet elgondolkodni egy Bialetti Brikka beszerzésén, az szintén egy nagyságrendet javítana a végeredményen, ha nem ragaszkodsz az eszpreszóhoz.

[ Szerkesztve ]

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#2054) SiD-


SiD-
tag

a piros kávégépet kereső kolléga figyelmébe ajánlom ezt a szettet (tudom, használt):
http://www.ebay.at/itm/gaggia-classic-baby-Kaffeemuhle-commercial-Bar-PUB-Tassen-Espressomaschine-/231042493532?pt=DE_Haushaltsger%C3%A4te_Kaffeemaschinenzubeh%C3%B6r&hash=item35cb34ac5c

(#2055) And06 válasza SiD- (#2054) üzenetére


And06
aktív tag

SiD-, ezen a babyn miért megy 3 cső a viztartályba? (utolsó kép)

(#2056) ronin s8 válasza radi8tor (#2018) üzenetére


ronin s8
senior tag

Parci Silvano-ja ölég jó választás lehetne. Miből áll varratni rá egy Ferrari-piros bőrzakót, vagy leszintereztetni kívül pirosra? ;-)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#2057) bl4ze válasza SiD- (#2054) üzenetére


bl4ze
veterán

Használtban, vagy nagy szerencsével vadi újban még a Baby, Baby Dose ami szép és JÓ gép :

.:. bl4ze .:.

(#2058) ronin s8 válasza d@minator (#2024) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ö.... Izé..... Senki sem mondta, hogy nem ihatóak a kapszulások, csak léteznek más kávékészítési módszerek, mennyiségek, arányok, amikkel más eredményt lehet elérni. A többi ismeretében a kapszulás egy alap kezdeti szint, aminek a legnagyobb előnye (és gyakorlatilag az egyetlen is) a gyorsasága, könnyű kezelhetősége.
Érdemes lenne kávé körutat tenned ennek megtapasztalásához. Amiket leírtak itt előttem, azok tények, nem érdemes vitatni őket. De ha Te mégis a kapszulásat választod, azzal sincs baj.
(Csak tudd, hogy bár a Suzuki is jó autó, vannak akik mégis többre tartanak egy Mercit.)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#2059) Parci válasza ronin s8 (#2058) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából a kérdés mindig az, hogy mit akar az ember. ha reggel, félkómásan, minimális szívással és idő híján egy gyors adag koffeint, ami ezen belül azért legyen minél ihatóbb, akkor a kapszulás szuper. ha espresso, de nem kell nagyon flancolni, viszont ugyanúgy nincs rá nagyon idő, akkor jó lehet egy tuningolt odea kategória, de ez mondjuk nem univerzálisan működő dolog, SiD- híján például nem járható út akárkinek. ha meg az ínyenckedés a cél, akkor nincs más hátra, mint előre a darálók, gépek stb. világában.

viszont ezek nem feltétlenül minőségi kategóriák olyan értelemben, hogy kár volna ráerőltetni valakire az ínyenckedést, aki mást akar. biztos jó például egy s classe, de aki építőanyagot szállít terepen, az nem azt választja, és aki egy kezdő tanulóautót, az sem.

csak olyasvalakit beszélnék le a kapszulásról, aki ínyenckedni szeretne és van ideje, kedve a pepecseléshez. őt viszont mindenképp.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2060) ronin s8 válasza Parci (#2059) üzenetére


ronin s8
senior tag

Jaja.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#2061) tariattila válasza Parci (#2059) üzenetére


tariattila
veterán

+1

(#2062) ronin s8 válasza Parci (#2059) üzenetére


ronin s8
senior tag

Az olasz háztartások 96,45543223 %-ában egy gyors kotyogóssal indítják a napot.
Van, amikor a kémia/biológia győz az élvezet/esztétika felett :-)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#2063) SiD- válasza And06 (#2055) üzenetére


SiD-
tag

a piros Baby-n a harmadik cső nem ér le teljesen a tartály aljáig és egy membrános kapcsolóba vezet.
ha ez a cső már nincs víz alatt, akkor jelez a gép, hogy alacsony a vízszint.
ez csak ebben az átmeneti modellben volt. (ez a Baby külsőre úgy néz ki, mint a bakelit Baby, de még öntvényházas, mint a primo modello).

(#2064) bl4ze válasza SiD- (#2063) üzenetére


bl4ze
veterán

ja, a régi fajta piros Baby is tök jó - Nekem tetszik ! :C

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#2065) vadászcsiga válasza ronin s8 (#2058) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez nem jo hasonlat volt. Egy suzukival sokkal jobban el lehet viselni a hétköznapokat mint egy merdzsóval.

(#2066) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

jelentem, bfc gicar vízszintszabályzó in da house (thx, blaze!), úgyhogy a levetta - elvileg, hangosan lekopogom - műszakilag teljes :DD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2067) Toobee válasza Parci (#2066) üzenetére


Toobee
veterán

És berreg már a szivattyú is, vagy még nem üzemképes?

https://barbieripnk.hu/

(#2068) bl4ze válasza Parci (#2066) üzenetére


bl4ze
veterán

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#2069) Parci válasza Toobee (#2067) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

neeem, ennyire szétgyakott állapotában meg sem próbálnám így beindítani, tutira szét kell szedni csavarjaira. szóval még sok-sok idő, amíg ebből gép lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2070) ronin s8 válasza vadászcsiga (#2065) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nekem valahogy jobban bejön a merdzso, de mindegy, minden hasonlat sántít valahol.
Én csak azt bírom, amikor a skodások győzködnek, hogy az övék tilképp egy Audi, csak praktikusabb... :(

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#2071) bbuffy válasza ronin s8 (#2070) üzenetére


bbuffy
senior tag

Hát pedig egy fullos Superb nem rossz. Mondjuk az Új A200 jobban kéne attól még:))

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#2072) Parci válasza bbuffy (#2071) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vagy egy octavia rs :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2073) ronin s8 válasza bbuffy (#2071) üzenetére


ronin s8
senior tag

Persze, nem rossz az. Én csak azt mondom, kezeljük a helyükön a dolgokat.
Különben könnyen oda lyukadunk, mint a nespresso-s fórum a Bajuszkapcsolón, és a Világegyetem legjobb találmányának tartjuk a kapszulásat... ;-)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#2074) bbuffy válasza ronin s8 (#2073) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ez a veszély nem fenyeget. Minap ismêt sikerült konstatãlnom, hogy a neszpresszo nagyon bodri.:-)
Pedig hogy odavoltam érte anno. Evolúció. :))

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#2075) ronin s8


ronin s8
senior tag

Más téma:
Öcsém vett nekem egy új Hario Mini Mill-t, miután a régit összetörték, és jött vele egy grátisz plasztik V60 papirostul. Most össze tudom hasonlítani a Melittával, ami azèrt lesz érdekes, mert azt is Hario papírral használom.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#2076) ronin s8 válasza bbuffy (#2074) üzenetére


ronin s8
senior tag

Én 4 évig toltam a "legkeményebb virágmézből", mire lejöttem róla. :-))

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#2077) bbuffy válasza ronin s8 (#2076) üzenetére


bbuffy
senior tag

Vagy crack vagy nem vágom.:))

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#2078) ronin s8 válasza bbuffy (#2077) üzenetére


ronin s8
senior tag

Susogós mackók. Keress rá jútyubon, most telóról nem tudok linkelni. "Sanya lejött a mézről" vagy Brendon :-))

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#2079) bbuffy válasza ronin s8 (#2078) üzenetére


bbuffy
senior tag

Így megvan. Nagyon adja a két gyökszi medve:))

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#2080) bl4ze válasza ronin s8 (#2078) üzenetére


bl4ze
veterán

ennél komolyabb embernek gondoltalak :) :) :) :) :)

.:. bl4ze .:.

(#2081) ronin s8 válasza bl4ze (#2080) üzenetére


ronin s8
senior tag

Méé...? Sok vót a napi 5 csupor?? :-))

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#2082) Vica971


Vica971
újonc

Sziasztok! Van olyan, aki ki próbálta már ezt a ganoderma kávét? jó? rossz? íz? :D egy kis véleményezést szívesen meghallgatnék valakitől, hogy megéri-e :)

(#2083) ronin s8 válasza Vica971 (#2082) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szerintem megéri, de ez offtopik, mert ez nem kávé, hanem lehúzós wellness/prófétabiznisz.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#2084) Smith Ügynök válasza fishi (#2053) üzenetére


Smith Ügynök
tag

Igazából szeretnék egy kicsit feljebb lépni a minőség terén,az említett kis Philips Saeco jó választás lehet?

(#2085) ronin s8 válasza Smith Ügynök (#2084) üzenetére


ronin s8
senior tag

A Brikka nem lenne rossz választás. Hasonlóan működik, mint bármelyik kotyogó, ezért a kezelése egyszerű. Jó kávéval meg lehet csillantani vele egy espresso-szerű valamit.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#2086) tariattila válasza ronin s8 (#2083) üzenetére


tariattila
veterán

voltam bemutatón csupán perverz kíváncsiságból... de ahogy és amit "elkészített" a hölgy (s ahogy tálalta az okosságot hozzá) bólogatva elvonultam... meg se kóstoltam s még csak meg se próbáltam beleokoskodni

( magamban arért duzzogtam, hogy kávéról volt szó ) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2087) Smith Ügynök válasza ronin s8 (#2085) üzenetére


Smith Ügynök
tag

Szóval akkor ilyen alsóbb kategóriás gépet inkább ne? Inkább egy Brikka?

(#2088) And06 válasza Smith Ügynök (#2087) üzenetére


And06
aktív tag

szerintem gaggia evo (nem pure) /*vagy hasonló tudású*/, +hozzá az épp aktuális "olcsó" őrlő alatt (most épp graef, régebben iberital) nem érdemes beszállni, mivel igen hamar csere lesz belőle...

a brikka egy jó alternativa, csak előtte meg kell kostolni, hogy izlik-e a főztje :)

[ Szerkesztve ]

(#2089) ronin s8 válasza Smith Ügynök (#2087) üzenetére


ronin s8
senior tag

Minden attól függ, mit vagy hajlandó megtenni az ügy érdekében, és miféle kávét szeretsz. :F

Sokan nem akarnak pepecselni egy espresso-val, mert az bizony több odafigyelést, és némi (viszonylag gyorsan öszeszedhető) tudást igényel. A Brikkát azért javasoltam, mert azt írtad, picit szeretnél feljebb jutni a minőségban.
Meg kellene kóstolnod egy igazi espresso-t valami jó helyen (ebből van kb. 5 db.), és utána eldönteni, akarod-e ezt a gyereket :K Az espresso szett alaphangon (egy daráló és egy főző, plusz némi kiegészítő eszköztár) 60 ezer Ft, míg egy Brikka 12-13 e Ft-ból megúszható.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#2090) Toobee válasza ronin s8 (#2089) üzenetére


Toobee
veterán

Jól mondod: egy alap szint rendkívül gyorsan elérhető, innen még egy kis gyakorlás és a kávés zacskó megfogásától számítva 2-3 percen belül a csészében a friss kávé. Én a takarítással szoktam elpepecselni, szeretem mindig szépen eltörölgetni a cuccokat és a helyükre rakni. Ma fényképezéssel, takarítással együtt 15 perc volt az egész művelet.

https://barbieripnk.hu/

(#2091) Toobee


Toobee
veterán

Pacificaffe Pin-Up Espresso: Az előzőleg kóstolt Rome Espresso őrlőbeállításával készült, amit a következő alkalommal még finomabbra állítok majd, tehát brutál meg extra killer finomra kell állítani az őrlőt hozzá. Mérni ismét nem mértem, saccra 18-18,57949498498 gramm kávéból készült, közepes tömörítéssel. A forróságot ő sem szereti, érdekes módon nagyjából annyira bírja, mint a Rome, pedig majdnem dupla annyi Arabica van benne. Közepes gyorsaságú lefolyással hasonló ízeket kaptam, mint a Rome esetén, csak előjött belőle még egy kis gyümölcs is, de nem kell nagy gyümibombára gondolni, épp csak egy kicsi, tehát ez is inkább olaszos ízeket produkált. Mogyoró, rengeteg kakaó és egy kis narancsos étcsoki. Az utóíze kellemetlenebb és tovább tart, mint a Rome-nak, így ezt 5 perc után kénytelen voltam leöblíteni egy pohár vízzel. Első húzás volt, nyilván tudok még belőle jobbat is húzni, ha összeszokunk, de már elsőre sem volt rossz. Ezt a kávét is érdemes kipróbálni, az ára sem vészes: 4000 Ft/kg. Akinek ízlett a Rome, annak ez is ízelni fog.





https://barbieripnk.hu/

(#2092) Parci válasza Toobee (#2091) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmm, a leírás alapján azt gondolnám, hogy a rome-ot tartod jobb vételnek. legalábbis a kellemetlenebb utóíz nem hangzik jól.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2093) Toobee válasza Parci (#2092) üzenetére


Toobee
veterán

Igen, sokkal jobb vételnek tartom a Rome-ot első kóstolás után. Ha ez változik, akkor jelezni fogom.

https://barbieripnk.hu/

(#2094) adpeter válasza Toobee (#2091) üzenetére


adpeter
tag

Hali!
Ilyen kisebb kiszerelést hol lehet szerezni? Én a korzóról vettem múltkor,de csak kilós volt.

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#2095) Toobee válasza adpeter (#2094) üzenetére


Toobee
veterán

Kecskeméten, a kávébolt.net-nél. Érthető okokból ez drágább, mint a kilós kiszerelés. Szerintem külön kérésre a korzón is hozatnak 1/4 kilóst a következő pörkölésből.

https://barbieripnk.hu/

(#2096) adpeter válasza Toobee (#2095) üzenetére


adpeter
tag

Köszi! A webshopjukban nem találtam,per-pillanat. Mindegy marad a kilós,majd fagyózok! :)

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#2097) Toobee válasza adpeter (#2096) üzenetére


Toobee
veterán

Bocsi, összemixeltem két kávés weboldalt. Helyesen: http://kavegepbolt.hu/. Itt meg a Rome és a Pin Up 1/4 kilós link.

https://barbieripnk.hu/

(#2098) adpeter válasza Toobee (#2097) üzenetére


adpeter
tag

Aha! Köszi! :))

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#2099) And06


And06
aktív tag

POD:
Moak Espresso Bar: jó lefolyás minden beavatkozás nélkül. Ize a klasszikus vonalon mozog, mogyoró + csoki, kellemetlen felhangok nélkül. Mindennapi kávénak hibátlan.

szerk:
most látom, hogy a korzón volt már tesztelve, ugyanezt irják:
http://www.kavekorzo.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1058:moak-espresso-bar-pod-kersz-egy-csokit&catid=55&Itemid=111

[ Szerkesztve ]

(#2100) bl4ze válasza And06 (#2099) üzenetére


bl4ze
veterán

Jaja, tényleg olyan. Jóféle.

.:. bl4ze .:.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.