Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Toobee


Toobee
veterán

Rakhatok meg fel kepeket, vagy ne eroltessem? Ha erdekel barkit, nagyon szivesen toltogetek fel.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#2952) ronin s8 válasza Toobee (#2951) üzenetére


ronin s8
senior tag

Rakjál. Végülis erről szólna a fórum. :K :))

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#2953) Petee87 válasza Toobee (#2951) üzenetére


Petee87
tag

Rakjál, így legalább össze tudom hasonlítani az általam összehozott kotyvalékokkal... :D

(#2954) Toobee válasza ronin s8 (#2952) üzenetére


Toobee
veterán

Csak kicsit egyedül érzem magam, nem nagyon tölt fel rajtam kívül senki.

Na, akkor egy két adat a mostani kávéról: azt már megbeszéltünk, hogy mosott Etióp Sidamoról van szó. Ilyenek vannak még a zacsin: Sidama Cooperative - Waldeyesus 1400-2100 m magasan fekvő termőterületről.

A képre kattintva elvileg be kell jönnie egy galériának a többi képemmel együtt:

(L:/dl/upc/2013-09/18/283791_ifm8liywm5wgwniw_dscf3225.jpg)(/L)

https://barbieripnk.hu/

(#2955) -HajTömeg- válasza Toobee (#2954) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Nekem a Gaggián valahogy ennyire csokibombás nem lesz sosem.
Nyitott szűrőkarral szebb lenne az eredmény? :)
Nagyon kacérkodok a gondolattal,hogy beszerzek egyet.

Alias: Júzer error

(#2956) Toobee válasza -HajTömeg- (#2955) üzenetére


Toobee
veterán

Egyébként ebben a kávéban nulla csoki van. Sok barack/barackjoghurt, egy kis szőlő, meg a végén jó adag must annál inkább. Igazából a legutolsó két kortyot még mindig nem tudtam 100%-ig beazonosítani. Egy ilyen nagyon extrém fanyar, de egyben édes íz és marhajó, az a kedvencem belőle.

Látsz egy nyitott, meg két zárt csapolást. Szerintem szemre ugyanaz, meg ízre is, talán annyi a különbség, hogy a nyitott karosnál több a crema, mert nem ért hozzá még 8 km fémhez. Egyelőre szerintem felesleges ilyenekkel foglalkoznod. Egy daráló kell az ilyen kávéhoz, semmi más, mivel a géped már megvan.

https://barbieripnk.hu/

(#2957) -HajTömeg- válasza Toobee (#2956) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Rosszul fogalmaztam, valahogy sosem lesz ennyire krémes.
Darálót persze be fogok szerezni.

Alias: Júzer error

(#2958) And06


And06
aktív tag

játszottam tovább a Mazzerrel, a felső késtartó mozgatásával kb fél ricnivel tudom tovább vinni az első ciripelés után, de onnan bármit csinálok, ciripelés a vége. A 0pont tehát 6os szám +2 ricni a finomabb irányba. (kikapcsolt állapotban még 4-5 ricnit lehet rajta húzni, ott teljesen megakad)
Molinari Oro-val húztvam egy csomó duplát, eredmény: 6os számon pont ristretto, fél ricnivel a durvább irányba espresso jön le. Kicsit nagyobb "játék"ra számitottam :/
Kipróbáltam ezt a kávét az iberitalon is, és azon is igen finomra kell őrölni, szerintem ennél finomabbra semmit sem kellett, ehhez közel is csak 1-2-t. ebből azt következtettem ki, hogy a Mazzeren a 6os -2 ricni lesz az átlag őrlési hely. Azaz, a 0ponttól 4 ricninyire. Az őrlemény minősége továbbra is nagyon egyenletesnek tünik, szerintem az iberitalé nincs ilyen egyenletes.

igazából nem tudom miért fingfürészelek azon(ha az?), hogy hol a 0pont, amikor valószinüleg minden kávét le tudok majd húzni rajta. minden más szempontból kurva jó, nem rögösit, nem ragad be semmi, halk, gyors. szóval pöpec :)

vélemény?

ui: nemsoká elfogy a finn kenya, utána nekiállok nyúzni olyan kávéval amit ismerek.

[ Szerkesztve ]

(#2959) bbuffy válasza Toobee (#2954) üzenetére


bbuffy
senior tag

Én raknék fel képet, de....
:))))
....nincs időm inkább.
Szegény Dzsotto három napja hideg.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#2960) radi8tor válasza bbuffy (#2959) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nálunk sem kapcsolt be még a távfűtés. Klímával fűtünk.

⭐ Stella

(#2961) bbuffy válasza radi8tor (#2960) üzenetére


bbuffy
senior tag

Szarkazmus?
:DD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#2962) adpeter


adpeter
tag

Akkor bátorkodom,pár képpel! :N
Szárnypróbálgatások:

2:

Alany: Sicurta aroma classico
semmi más csak tömény csokibomba....én imádom.
:)

Ja a csésze a helyi "keravill" nevezetű mindenes műszaki boltból való.
99 ft volt csészealátéttel együtt! :DD mi beszt báj ha nem ez?

[ Szerkesztve ]

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#2963) Toobee válasza adpeter (#2962) üzenetére


Toobee
veterán

Szep!

https://barbieripnk.hu/

(#2964) Parci válasza vadászcsiga (#2948) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

le is kell győznie a silvanót utána, ha maradni akar :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2965) vadászcsiga válasza Parci (#2964) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szerintem lefogja

(#2966) Parci válasza vadászcsiga (#2965) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

illene neki, de majd meglátjuk

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2967) vadászcsiga válasza Parci (#2966) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Max jó lesz csésze melegítőnek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2968) Parci válasza vadászcsiga (#2967) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annak nem :DDD, szerintem a legtöbb hx-es gép túlfűti a csészéket. a silvano, na az pont jó :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2969) -HajTömeg- válasza adpeter (#2962) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Szerintem tökjó (mondjuk a gépet képek előtt tisztítsd meg :D )
A csésze is tetszik.
Hol kapni ilyen kávét?

Alias: Júzer error

(#2970) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Esti kávézás megvolt, jöhet az éjszakai műszak. :)

⭐ Stella

(#2971) adpeter válasza -HajTömeg- (#2969) üzenetére


adpeter
tag

Tiszta az,egy kis kávéfröcsögés kell,különben túl steril lesz a kép. :DD
Ebből a szempontból,nem túl szerencsés ez a szín amúgy,de majd legközelebb rámegyek PS-el! :DDD

Olaszországban lehet kapni a kávét,de nekem szerencsém volt és belebotlottam egy zacskóba,miközben Budaörsön kocsikázgattam! :C

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#2972) paljoc válasza And06 (#2958) üzenetére


paljoc
tag

Hello And06! Lefotoztam neked az en, uj allapotunak mondhato Super Jollymat. A kepen a kesek majdnem osszeernek. Itt meg forog, de mar cicereg. A kavek zomet pedig a gyari alap jelolesnel orlom kb. harom ricnin belul. Tehat a kes osszeeres joval odebb van, mint az optimum orles. Ha a szamokat nezzuk, akkor 5-nel er ossze a kes, a zero pont a palaston merve onnan 4 cm!!!

(#2973) And06 válasza paljoc (#2972) üzenetére


And06
aktív tag

Köszi!
hmm, Szabi (az előző tulaj) is azt mondta, hogy még legalább 1 egész számnyit odébb kéne tudni tekerni a cicergésig. akkor most wtf? megsérült a szállitás során, vagy mi? vagy valamit nagyon elnézek, de mit?

(#2974) Parci válasza And06 (#2973) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

írtam már csomószor, hogy mozgatni kell a felső tárcsát, hogy párhuzamosabban álljanak, ha ilyet tapasztalsz, hogy túl hamar érnek össze. nálam is marha közel cicereg ahhoz, amit használni szoktam. de ha picit játszok a tárcsával, akkor arrébb tudom tenni azért még 3 ricnivel. ez van, ebben is van valami elmozdulási lehetőség, csak itt annyira masszív a mechnika, hogy ez nem holtjáték.

de azért próbáld ki egyszer, hogy őrlés közben lenyomod az állítótárcsa bal oldalát. vagy a jobbat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2975) And06 válasza Parci (#2974) üzenetére


And06
aktív tag

lehet félreértek valamit. igy csináltam:
elkezdem lassan befele tekerni amig ciceregni nem kezd, ott kicsit megmozgatom jobbra-balra-előre-hátra az állitótárcsát és/vagy a felső késtartót, igy elhallgat. tekerem tovább fél ricnit, megint cicereg, újra mozgatás, elhallgat. itt a vége, innen ha tovább tekerem megint cicereg és nem tudom elhalkitani.
na igy hogy leirtam, függőleges irányban nem mozgattam az állitótárcsát. este próba! :) holnap elkezdem használni már, nemcsak játszani fogok vele!

(#2976) Toobee válasza And06 (#2975) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem Parci arra gondol, hogy leveszed a felső késtartót, fellazítod a 3 csavart és picit mozdítasz rajta, majd újra fixálod. ha nem, hát nem :D

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#2977) Parci válasza And06 (#2975) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmm, akkor tényleg nagyon ki van centizve neked, mert ezexerint bemozgattad a helyére rendesen, és mégis alig tudsz arrébb menni. de sebaj, szard le, ha mindig be tudod állítani, amit kell. amúgy egy teljes számozást baromira nem tudok arrébb menni én sem.

szokás szerint az van, hogy paljocnak van valami ipari szupergépe, de nekünk, porbafingóknak csak a magyar narancs :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2978) Parci válasza Toobee (#2976) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

neeeem, semmi ilyesmire nem gondoltam! csak a tárcsa mozgatása darálás közben

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2979) And06 válasza Parci (#2978) üzenetére


And06
aktív tag

esetleg ha kiveszem a késtartót és forditok rajta egyet valamelyik irányba? :o

(#2980) weinmaker


weinmaker
őstag

Hoppá, mit látok! Átköltözött ide a Kávéológia? :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#2981) Parci válasza And06 (#2979) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bármivel ér próbálkozni. leginkább vedd le a felső tárcsát késestül, és nézd meg, hogy egyenletesen kopnak-e a kések első körben.

weinmaker: fanatikus tag rögtön, mi? :DDD amúgy közel sem, de itt nagyobb a nyugi, így én például átköltöztem (nekem pláne egyszerűbb így, más topikot már nem néztem az indexen amúgy sem).

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2982) paljoc válasza Parci (#2977) üzenetére


paljoc
tag

En ezt nem akartam igy leirni, de nekem tenyleg megnyugtato 4 cm a tavolsag a kesek osszeerese es a joker allas kozott!:-) Igaz
hogy en egy vilagbajnoktol vettem azt az orlot. Este megnezem a Compaknal mi a helyzet ez ugyben, de ha jol remlik ott is van boven hely.

(#2983) weinmaker válasza Parci (#2981) üzenetére


weinmaker
őstag

Parci bakker, szerintem tudod ki vagyok (korzó admin), de a ph-t napi szinten olvasom, használom, és kedvelem. :)
Kíváncsi leszek, hogy itt is elszabadul-e a szellem a palackból, vagy normálisan megy a diskurzus.
A kávéológiát nem olvasom már rég óta, és nem is írtam oda (kivéve, hogy tegnap esete feltettem, hogy eladom a pavcsit - amire azt mondtam, hogy sose fogok eladni), de ide be fogok nézni sűrűbben. :C

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#2984) Toobee válasza weinmaker (#2983) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem itt nem fog tudni, ugyanis itt lesz/van moderálás, ellenben az indexxel.

https://barbieripnk.hu/

(#2985) Parci válasza weinmaker (#2983) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, hogy tudom, hülyültem épp ezért ;)
itt valóban szigorú moderálás van

ööö... most esett le... eladod a pavcsit?! :( láttam SiD-nél múltkor két pavonit is, de azok már nem a legrégebbi típusok voltak, a tiéd meg ugyanolyan őskövület, mint az enyém, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2986) lagoon79 válasza paljoc (#2982) üzenetére


lagoon79
tag

nekem a régebbi fajta SJ-m van, de ott is kb 3 centivel arrébb van még az összeérés a használt állásokhoz képest.

(#2987) And06 válasza Parci (#2981) üzenetére


And06
aktív tag

gyakorlatilag újak a kések.

(#2988) bl4ze válasza And06 (#2987) üzenetére


bl4ze
veterán

ez fura. a compak K6-nál is a cicergés és az espresso tartomány között pár centinyi hely volt "jó sok ricni" mozgatásnyi hely...

.:. bl4ze .:.

(#2989) ronin s8 válasza bl4ze (#2988) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez a cicergés az, amikor már darálja a késeket...? :F

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#2990) paljoc válasza ronin s8 (#2989) üzenetére


paljoc
tag

Megneztem a Compak-ot, ott meg tobb van a kes osszeres es a joker allas kozott, mint a Mazzernel.

(#2991) And06


And06
aktív tag

én meg húztam egy duplát az LPből, lehet ma nem alszok ;] :Y
két ricnivel durvábbra kellett venni. amit tegnap irtam, hogy egyeneltesnek tünik az őrlemény, a kávén is meglátszik, brutál jól nézett ki, tigriscsik ahogy kell ;)
úgyhogy letojom hol ér össze amig ilyen kávét tudok húzni vele :C

(#2992) paljoc válasza And06 (#2991) üzenetére


paljoc
tag

Azert az nem csak a daralo miatt van, a Lady is hozzajarul!;-)

(#2993) tariattila válasza paljoc (#2992) üzenetére


tariattila
veterán

meg a tigris is a csíkokkal! ;)

(#2994) paljoc


paljoc
tag

Ma voltam melozni kicsit a Bukkos panzioban Szentendren. A pultban Iberital gep, ket Ibi orlo es egy fem dobozos Molinari. Nem kostoltam, de egy kepet csinaltam.

(#2995) Toobee


Toobee
veterán

Spazio: 70/30 Manuel, eszpresszóként. Színre, állagra, mennyiségre jó volt, járt hozzá pohár víz is. Ízre viszont bűn rossz, életem talán egyik legrosszabb eszpresszója volt. Gyakorlatilag Algophyrin, folyékony formában. Alig tudtam leerőltetni, meg merem kockáztatni hogy egy Sega Intermezzo körbeautózza. Akivel voltam lattet kért, még azon keresztül is átérződött ez a rossz íz. Többet nem megyek, az biztos. 350 Ft egy kávé, a hely szép, igényesen be van rendezve.

My Little Melbourn: a saját kávéjukból kértem, ami nem mellesleg igen húzós, 450 Ft-os áron megy. Meg akartam várni a velem lévőt, még elkészül a kapucsínója, de 20-30 mp múlva már szinte semmi crema nem volt a kávén, így lehörpintettem. Ízre jó volt, viszont szerintem döglődött már a kávé. Dohányos citrus, nem volt rossz. A latte art gyönyörűre sikerült, az nagyon tetszett, a srác csinálta. Az én kávémat meg az aranyos fogszabályzós lányka. Maga a hely tök jól néz ki, nagyon hangulatos.

Szumma: maradok itthon kávézni, még mindig ez a legjobb.

https://barbieripnk.hu/

(#2996) radi8tor válasza Toobee (#2995) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jöhetek?

⭐ Stella

(#2997) Toobee válasza radi8tor (#2996) üzenetére


Toobee
veterán

Simán! Mintha múltkor fel is ajánlottam volna, mikor gépet kerestél ;) Holnap úgyis jön Lagoon, csatlakozhatsz te is!

https://barbieripnk.hu/

(#2998) radi8tor válasza Toobee (#2997) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(holnap még túl korai) Majd kitalálunk valamit. :)
Thx! :C

⭐ Stella

(#2999) real777


real777
tag

jó estét!
erről a kávégépről valakinek véleménye ariete 1365 picasso?
köszönöm

(#3000) fragola.6035 válasza And06 (#2973) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ha egy Mazzer pontos, akkor legalább 1 számnyi a cicergéstől a Joker állásig, azaz 3-4 centi. Ha csak 1-2 ricnit tudsz mozogni, akkor az kuka. Próbáld levenni a késeket és teljesen kávépor mentesen visszarakni.
Esetleg maga a kés üt. Nekem a Danetti-s szokott ütni szinte mind, 1-2 kivétellel. A GEV-es kések szerintem a legjobbak.
Ha semmi nem segít, akkor be lehet szabályozni esztergapadon.
Ha össze-vissza indokolatlanul leszedegeted az alsó késtartót, attól csak egyre pontatlanabb lesz.
Fesd be filctollal a kések szélét és látod, hogy hol ér össze.
Más ötletem nincs, de ez így nem jó.

üdv. lali.hu

https://caffe35.webnode.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.