Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41801) Blyan válasza DanielK (#41800) üzenetére


Blyan
félisten

Pedig Steve már nagyon rég felhívta a figyelmet, hogy rosszul is foghatod.... :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41802) Bryan65 válasza Noxy (#41709) üzenetére


Bryan65
tag

Köszönöm segítségedet sajnos még nem sikerült beállítanom,pedig azt írtam be amit küldtél,illetve a telenor által publikált oldalon is az volt,majd még próbálkozok.Úgy gondoltam ha ez egy szakmai oldal akkor segítséget kapok esetleg,egy részletes beállítási útmutatót.Elég rég óta foglalkozok számítás technikával szereléssel,fórumokkal,amelyeken segítséget adok illetve kapok és nem kioktatást,nem az volt a kérdésem hogy ki mit gondol a freemailról ezért nem is foglalkoztat az előtted hozzászóló,köszönöm segítséged kicsit csalódtam az úgymond szakmai fórumban. :R

You'll never walk alone

(#41803) #51177472 válasza Blyan (#41799) üzenetére


#51177472
törölt tag

a 4S-em én rengetegszer ejtettem le anno. volt, hogy telefonnal kapcsoltam fel a lámpát, és valahogy leesett abból a másfél méter magasból, de meg sem érezte hálistennek'. volt, hogy az utcán esett egyet a betonra, és karcolás nélkül úszta meg! egyszer nem volt szerencsém, amikor sóderből készült betonra esett le vidéken és letört a sarkából egy szép darab...

(#41804) Begi válasza #51177472 (#41792) üzenetére


Begi
senior tag

Eléggé lehordó lett a cikk. Design és akksi terén igazad van, a többi pedig abból jön, hogy nem néztél utána semminek. Ha lenne időm és türelmem, irnék egy cikket arról, hogy milyen 3 év droid után nem JB-s iPhone-t használni. Borzalom mennyi minden nincs meg benne, ami megvan a droidban. ( Legalábbis eddig még nem találtam rá megoldást, igaz nem is nagyon érdekelt. ) Pl.: Tárcsázóban névre való szűrés azzal, hogy a nevét kezdem el bepötyögni és nem a telefonszámát, elképesztő, hogy mindig be kell mennem a kapcsolatok közé, ha fel szeretnék hivni valakit.

(#41805) #51177472 válasza Begi (#41804) üzenetére


#51177472
törölt tag

Sokan ezzel érveltek, hogy nem néztem utána, stb.. pedig de. próblátam, mindenféle mókolt rommal is, stb.
De ha már a gyári droid nem jó, hanem különféle romokat kell telepítgetni, ennyi erővel ott vagyunk, mintha egy iOS-t JB-zni kéne. szerintem..

(#41806) madgie válasza Begi (#41804) üzenetére


madgie
titán

Elképesztő, hogy a főképernyőn jobbra húzod az ujjad, és ott a fenemód eldugott keresés mezőbe elkezded beírni a nevet...

(#41807) Blyan válasza Begi (#41804) üzenetére


Blyan
félisten

A tárcsázót nem ugyanannyi megnyitni mint a kapcsolatokat? Hiszen ugyanarról a gombról indítható mindkettő, nem? :U

(#41806) madgie

De az nem tárcsázó! :))

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41808) Begi válasza madgie (#41806) üzenetére


Begi
senior tag

Mint irtam, nem néztem utána sok mindennek. Illetve a tárcsázó tudásáról volt szó, nem alternatíváról.
És még mielőtt elkezdenéd ezt az iOS vs Android vitát, csak annyi hogy jó az iOS, most ezt használom, mert ezt kell. Biztos meg is szeretem pár hónap után. De jelenleg ha telefont kéne vennem és csak az oprendszert nézném, akkor nem iOS-es készüléket vennék. Ennyi. Izlések és pofonok.

sdforlifeDe ha már a gyári droid nem jó, hanem különféle romokat kell telepítgetni, ennyi erővel ott vagyunk, mintha egy iOS-t JB-zni kéne. szerintem..
Nem kell semmiféle ROM-ot telepíteni. Egyszerűen ha nem tetszik a kinézet letöltesz egy másikat a play-ből.

[ Szerkesztve ]

(#41809) B-L-A-C-K válasza #51177472 (#41803) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Haverom az i5-jét tokban hordta végig, de gondolta kipróbálja milyen tok nélkül használni, 3 órára rá leejtette a kijelző be is tört...:D

(#41810) Blyan válasza Begi (#41808) üzenetére


Blyan
félisten

A tárcsázó mellett ott van a kapcsolatok, mindkettőt ezzel nyithatod:

Mi ezzel a gond? :)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41811) Begi válasza Blyan (#41810) üzenetére


Begi
senior tag

Nincs vele semmi gond, de nem egyszerűbb az, hogy ott a tárcsázó, elkezded beütni a nevet és már dobja is fel a a névhez tartozó telefonszámot? Egy bökés és már hivhatod is. Sajnos most nincs nálam a droidos teló, de majd mutatok egy képet róla:)

(#41812) TheMarci válasza Blyan (#41810) üzenetére


TheMarci
addikt

Az, hogy a kapcsolatokban nincs egy nagy billentyűzet, ahol ha beütöm, hogy 74992, akkor előjönne, hogy 'pizza', és vezetés közben elég kényelmetlen. Androidban amúgy lehet egy tárcsázóba beírt számba beszúrni számjegyet, vagy ios7-ben már javították? :)

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#41813) Blyan válasza Begi (#41811) üzenetére


Blyan
félisten

Tárcsázó, megnyit, mellette a kontaktok, és beírod oda a számot - mert működik.

Nekem azért is tűnik gyorsabbnak, mert a tárcsázófelületről sosem hívok senkit, contacts vagy recents.

(#41812) TheMarci

Nem erre van a voice controll?

ÉS van rá alkalmazás is. :D

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41814) madgie válasza Begi (#41811) üzenetére


madgie
titán

De most őszintèn: nem egyszerűbb, ha tárcsázó sem kell hozzá, csak a főképernyős keresőbe elkezded beírni? Ott katt rá, már nyílik ott a kontaktok, katt és hívsz.

Vagy írjam le harmadszor is? ;]

(#41815) Begi válasza Blyan (#41813) üzenetére


Begi
senior tag

Ezt értem és elfogadom. De én nem igy csinálom. Ezek szerint rám nem gondolt az Apple:)

TheMarci: Pontosan ez lenne a lényeg :R

madgie: Légyszives. Kicsit buta vagyok ehhez és nem érteni jól magyar nyelv. Attól hogy NEKED egyszerűbb, attól nem fogja mindenki igy csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#41816) TheMarci válasza madgie (#41814) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem, mert azokon a gombokon egyéb tevékenység közt elég lehetetlen beírni bármit is a telefonba hiba nélkül. Semmibe nem kerülne az applenak megcsinálni, hogy a tárcsázóban lehessen szűrni, a nagy gombokkal, nem akaroks beszélgetni a telefonnak, meg akarok nyomni két nagy gombot, és látni, hogy kik azok, akiknek így kezdődik a nevük. :)

Do You Dream?

(#41817) madgie


madgie
titán

OK, leesett mit hiányoltok :B (androidon sem használtam soha, lehet azért nem vágtam elsőre)

[ Szerkesztve ]

(#41818) Begi válasza Begi (#41815) üzenetére


Begi
senior tag

Lejárt az 5 perc.
De igérem a kedvedért megtanulom;)

TheMarci: :R

Na ezért nem fogok ilyen cikket irni, ha még ezt sem tudom elmagyarázni, akkor egyéb dolgokat se:)...
Mondjuk képekkel egyszerűbb. Múltkor mutattam ezt a feature-t egy olyan ismerősnek, aki 1,5 éve használ droidot. Tökre meglepődött, hogy van benne ilyen.

Ami viszont tény szerintem:
Aki iOS-t használ annak szokatlan a droid és fordítva. De hogy egyik rosszabb lenne a másiknál, azt nem gondolom. A testreszabhatóság amiben teljesen más koncepciót képviselnek. A design pedig egyéni preferencia kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#41819) DanielK válasza Begi (#41815) üzenetére


DanielK
addikt

buta vagy egy swipe mozdulathoz? :U

(#41820) Begi válasza DanielK (#41819) üzenetére


Begi
senior tag

Ezt kérlek fejtsd ki egy picit bővebben...

(#41821) Begi


Begi
senior tag

ON:
Van-e esetleg arra app/módszer, hogy ha fülessel hallgatom a zenét, akkor a hangerő gombokkal tudjak számot léptetni?

Illetve:
i5 és 2.3-as Android. Nem igazán sikerült összepárosítani a két eszközt Bluetooth-on keresztül. A droid-os telefon látja az i5-t, csatlakozna is hozzá, de az i5 nem hajlandó. Erre valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#41822) #51177472 válasza Begi (#41821) üzenetére


#51177472
törölt tag

Activator szerintem jó erre.

(#41823) vadászcsiga válasza Begi (#41821) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Gyári fulessel minden további nélkül

(#41824) Blyan válasza Begi (#41821) üzenetére


Blyan
félisten

Single Click
Answer an incoming call.
Hang up a single call
Swaps calls (multiple calls)
Play/Pause Music

Double Click
Reject an incoming call
Skip Track (while playing music)

Triple Click
Previous Track

Press Once and Hold
Activate Voice Control (Only On iPhone 4, 3GS, and iPod Touch 3rd/4th)
Hangs up current call (multiple calls)
Press Twice and Hold

Fast Forward Music
Press Three Times and Hold

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41825) Begi válasza Blyan (#41824) üzenetére


Begi
senior tag

:R
Köszönöm szépen.

(#41826) DanielK válasza Begi (#41820) üzenetére


DanielK
addikt

Erre kérdeztem, hogy mihez vagy buta? :U Mert a kereső előhozása egy swipe mozdulat és kész....

(#41815) Begi:
madgie: Légyszives. Kicsit buta vagyok ehhez és nem érteni jól magyar nyelv. Attól hogy NEKED egyszerűbb, attól nem fogja mindenki igy csinálni...

(#41814) madgie:
De most őszintèn: nem egyszerűbb, ha tárcsázó sem kell hozzá, csak a főképernyős keresőbe elkezded beírni? Ott katt rá, már nyílik ott a kontaktok, katt és hívsz.

(#41827) kircsi28


kircsi28
aktív tag

Sziasztok!

Annyi lenne a kérdésem azokhoz akik 4s készüléken az ios 7 beta2-t használják, hogy ez a verzió már tényleg elfogadható a mindennapi használatra, vagy még mindig inkább az 5-nek az "ereje" kell, hogy akadásmentesen működjön minden funkció?
annyi mindent olvasni erről, tényleg nem tudom feltegyem vagy nem

Köszi

(#41828) Blyan válasza kircsi28 (#41827) üzenetére


Blyan
félisten

A menük lapozása megfelelő. Ám nálam egyelőre olyan rossz a memória kezelés, hogy ha nem zárogatok be appokat (jellemzően nem teszem), akkor egy idő után jó kis androidos várakozás, rosszabb esetben respring a jutalom.

Tegnap tettem egy újabb próbát, de nálam nem vált be, ment vissza a 6.1.3

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41829) agabe válasza Begi (#41804) üzenetére


agabe
addikt

a tarcsazos nevre szures tenyleg hianyossag...sokkal gyorsabban lehetne elohozni a keresett nevet, nehezebb melleutni (tapasztalat), szoval az egy jo lehetoseg, es mar ostelefonok is tudtak...nem tudom ezt miert nem tettek bele kezdetektol apple telokba.

(#41830) Onderon válasza Blyan (#41828) üzenetére


Onderon
senior tag

és ugyanez i5-ön is, pedig itt több a memória. sok app kilép használat közben, vagy kilépés után újraindítja a telefont. van ami nem is kompatibilis, pl. skype. van vele macera, nagyon meríti a telefont is, ezt leszámítva azért meglepően jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#41831) kircsi28 válasza Blyan (#41828) üzenetére


kircsi28
aktív tag

akkor várok még, ezt így nem teszem fel, napi szinten sokat használom.

Vagy lesz beta3 vagy megvárom a végleges verziót

Köszönöm szépen!

(#41832) Blyan válasza kircsi28 (#41831) üzenetére


Blyan
félisten

Lesz még béta 5 is. :) Valszeg.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41833) Zolom89


Zolom89
senior tag

Nem lehet valahol megnézni mennyit költöttem eddig appstrorba?

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#41834) vadászcsiga válasza Blyan (#41832) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ma nagyon elemedben vagy, sziporkázol ;]

(#41835) Blyan válasza vadászcsiga (#41834) üzenetére


Blyan
félisten

Én ültem a HelpDesknél. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41836) Begi válasza DanielK (#41826) üzenetére


Begi
senior tag

Nem szeretném széoffolni a topicot. Csak annyi, hogy a buta vagyok rész arra vonatkozott, hogy "Vagy írjam le harmadszor is?"
De ami az egészből lejött, hogy ha nem tudsz róla, akkor nem is hiányzik:).

[ Szerkesztve ]

(#41837) madgie válasza Begi (#41836) üzenetére


madgie
titán

Szerintem ugorjunk végre, én nem értettem elsőre, mit akarsz :K

(#41838) kircsi28


kircsi28
aktív tag

srácok, ez nagyon amatőr lesz, de hol a fenébe lehet megváltoztatni a sim pin kódot??

ilyet még nem csináltam iphone-on, nem találom.....

6.1.3 ha ez lényeges

köszi

(#41839) L.L. válasza kircsi28 (#41838) üzenetére


L.L.
senior tag

Beállítások-Telefon-Sim pin

(#41840) kircsi28 válasza L.L. (#41839) üzenetére


kircsi28
aktív tag

köszi....

adatvédelem, és általánosban kerestem

(#41841) BollaFeri


BollaFeri
tag

Hali! Kinéztem egy másik iPhone 4-et (fehéret), meg is venném ma, független, 6.1.3-as, de JB van rajta. Hogy tudom ezt egyszerűen eltávolítani?

(#41842) Blyan válasza BollaFeri (#41841) üzenetére


Blyan
félisten

iTunes Restore segítségével. De kérd eleve JB nélkül, aktiválatlanul, és aktiváld Te a saját kártyáddal a helyszínen.
Szerintem.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41843) VoidXs válasza BollaFeri (#41841) üzenetére


VoidXs
nagyúr

6.1.3-on nincs JB.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#41844) quailstorm válasza VoidXs (#41843) üzenetére


quailstorm
nagyúr

de van, csak tethered
3GS-re meg 4-re, meg a megfelelő iPod touchokra

[ Szerkesztve ]

(#41845) agabe válasza BollaFeri (#41841) üzenetére


agabe
addikt

hmm... az valami erdekes osszeallitas lesz valoban :)
gondolom csak felreiras (akar az elado reszerol is) ha meg tethered azt nem artott volna az eladonak megirnia, de hasznalt telo vasalasnal figyelni kell mindig , es nem kifejezetten a JB-re, hanem egyebekre (eredeti doboz meglegyen, vagy a szamla amik miatt lehet valoszinusiteni, hogy nem lopott, ha van a kijelzon folia le kell szedni hatha alatta ossze van karcolva...meg az sem lenne jo, ha egyszercsak letiltanak az imei-t)

[ Szerkesztve ]

(#41846) BollaFeri válasza agabe (#41845) üzenetére


BollaFeri
tag

Megvan mindene, csak van rajta JB. 6.1.2-es, valóban, elírtam. A feketémen 6.1.3
Siman gyari beallitas visszaallitassal nem tudom a telefonon?

(#41847) agabe válasza BollaFeri (#41846) üzenetére


agabe
addikt

Ha JB-es telon csinalsz gyari beallitas visszaalitast telorol, akkor azt felig ki is nyirod (vissza lehet hozni, de minek a bonyodalom).
Csinalja meg az elado, ha van mentese a telohoz 6.1.2-rol ha kell a JB kesobb esetleg. Ha nem kell, akkor siman restore-t nyom itunes-ban es azzal felmegy 6.1.3 (amire nincs untethered JB).

[ Szerkesztve ]

(#41848) #51177472


#51177472
törölt tag

Írtam egy cikket az iOS 7 betáról, ha valakit érdekel: [link]

(#41849) BollaFeri válasza agabe (#41847) üzenetére


BollaFeri
tag

Szal itunes-ban egy frissítés, és kész?

(#41850) bigdady válasza BollaFeri (#41849) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem frissites szerintem hanem visszaallitas.
Igy Viszont nem lesz jb és független sem csak ha gyárilag fgtlen. Mert 613 megy fel rá.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.