Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) Tibee86 válasza papp_no1 (#3349) üzenetére


Tibee86
veterán

Lehet, de gyári bumpert is kapsz 7-10 dollár között ott... :D

(#3352) kisÁdi


kisÁdi
aktív tag

3GS tulajok! Használ valaki ilyen tokot? [link]
Ennyi pénzért lehet, hogy nem nagy szám, csak kíváncsi vagyok.Nekem most egy gagyi tokom van, ami felgyűri a fóliát.

(#3353) Jojo5 válasza Csabee. (#3345) üzenetére


Jojo5
őstag

annak meg kb. semmi köze a repüléshez, ha megnézed az Apple honlapját még le is van írva, hogy milyen körülmények között szállíthatóak a termékeik, ha jól rémlik 30-33000 feet van írva ami pont a polgári repülés magassága(10-11km)
a másik fele, hogy mivel a gépen volt használva ami azt jelenti, hogy a külső nyomást nem is érzékelte a készülék, viszont a hermetizált kabinban volt ahol meg olyan nyomás van létesítve, hogy az ember is tudjunk lélegezni stb

sunahunter: ez egy olyan dolog, hogy használhatod a telefonod stb, de ha nincs kiépítve satcom rendszer\vagy másfajta rendszer amely továbbítja a telefonod jeleit akkor egy bizonyos magasság felett úgyse fog a teló tornyot találni...
ha van ilyen térerőt segítő rendszer kiépítve akkor úgyis le van a kabin rendesen árnyékolva, egyébként is le van, de ha nincs továbbító rendszer akkor elővigyázatosság kedvéért inkább kikapcsoltatják a készülékeket mert egy bizonyos magasság felett úgyis használhatatlan számodra és csak rizikófaktor a rádiónavigációs berendezéseknek... :U

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#3354) sunahunter válasza Jojo5 (#3337) üzenetére


sunahunter
senior tag

Nem értem, hogy térerő blokkolót miért nem használnak. Vagy az is zavarná a műszereiket?
Múltkor voltam egy irodában , nem lehetett telefonálni, meg is mutatták az eszközt miért nem.

(#3355) Mr X válasza sunahunter (#3354) üzenetére


Mr X
veterán

Mert az is ugyanúgy sugároz.

(#3356) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Sziasztok!

Kedves ismerősömnek 3GS- e van, sajnos nem rendelkezem elég infóval, de mégis megkockáztatok egy segítségkérést, szóval 4.x- es OS volt neki rajta, és jelzett az iTunes, hogy van update, meg már sok program követelte az 5- ös szoftvert, így ő értelemszerűen rányomott, lefutott, iTunes jelzett, hogy készen vagyunk, de törlődött az összes program, telefonszám, SMS, és azóta nem tud 3G- re (Telenor) felmenni. Na most a hölgy nem túl hozzáértő, szóval jailbreak, meg ilyesmi kiesik.
Remélem tudtok segíteni, hogy mi volna a teendő, és persze előre is köszi! :R

Üdv,
Marci

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#3357) szentkuti11 válasza Mákos7észta (#3356) üzenetére


szentkuti11
addikt

Valószínűleg nem készült biztonsági mentés a programokról.

Az APN beállításokat át kéne nézni, valószínűleg azért nem megy a 3G.

(#3358) máyköl válasza Mákos7észta (#3356) üzenetére


máyköl
veterán

Mivel a telenor nem forgalmaz iPhone -t, vagy gyári független a telefon, és akkor nem értem mi lehet a gond, vagy függetlenítve lett, amihez viszont jailbreak kell.

Update -el nem szabadott volna semminek törlődnie, lehet, hogy a visszaállításra ment, és újként állította be a telefont.

Ha van backup -ja, és gyári független a 3Gs, egy restore from backup megoldja a problémát.

Szerk: Most olvasom, hogy végülis felment a hálózatra, csak a 3G nem megy?

[ Szerkesztve ]

(#3359) Mákos7észta válasza szentkuti11 (#3357) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Szóval az update előtt kellett volna külön egy backupot készíteni? Így, update után már semmi esély visszahozni a programokat/adatokat (telefonszámok!)? APN beállításnál a Telenor honlapján van erről segédlet, vagy tudnál segíteni minek kéne ott szerepelnie?

@3358: Gyári független, hálózaton van, most telefonáltunk, csak 3G- re nem megy fel, ezen kívül nem hinném, hogy Restore, mert már 5.1.1 van rajta (bár azt nem tudom, hogy Restore esetén update- el e). Van egy sejtésem, hogy külön ő nem készített Backup- ot :F

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#3360) szentkuti11 válasza Mákos7észta (#3359) üzenetére


szentkuti11
addikt

Elvileg az iTunes magának is Backupolja, de ha Új iPhone-ként ismertette fel az illető az iTunes-al, akkor restore-olnia kell, hogy vissza tudja tölteni.

APN-re meg tudtommal azt kell beírni az apn-hez, hogy net és a többi üres, de Telenornál ez internetcsomagonként, valamint konstrukciónként (prepaid, postpaid) is változhat.

Szerk.: A Restore a gyári beállítások visszaállítása, az update a szoftverfrissítés. Két külön dolog.

[ Szerkesztve ]

(#3361) máyköl válasza Mákos7észta (#3359) üzenetére


máyköl
veterán

Valószínűleg csinált az iTunes backupot.

(#3362) Kashim válasza Mákos7észta (#3359) üzenetére


Kashim
őstag

settings » general » cellular/network » cellular data network » APN után írd be hogy net
lépj vissza és menni fog (esetleg kapcsold ki-be 3G-t, az a biztos)

Képekben a teljes Telenoros net/mms beállítás:
[link1]
[link2]

szentkuti11
Ok, nem tudni hogy használja, ez alapján szerintem megtalálható.

[ Szerkesztve ]

(#3363) Mákos7észta válasza szentkuti11 (#3360) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Új iPhone- ként ismertette fel, akkor itt a baj. Akkor, ha jól értem, függetlenül attól, hogy manuálisan készített- e Backupot, az iTunes megtette helyette, és ha most nyom egy Restore- t, akkor visszaáll minden az eredeti helyzetbe, és ezen kívül csak a 3G- t kell beállítani?

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#3364) szentkuti11 válasza Kashim (#3362) üzenetére


szentkuti11
addikt

iOS 5-ről beszélünk, szóval SIM kártya alapján már valószínűleg magyarra állította a nyelvet.

Beállítások -> Általános -> Hálózat -> Mobil adathálózat -> APN: net

És természetesen a Mobil adatforgalom és a 3G is legyen bekapcsolva.

Szerk.: Nyom egy Restore-t és nem Újként ismerteti fel, hanem visszaállítja Backupból. Ez körülbelül az első, amit az iTunes kérdez az első rádugáskor.

[ Szerkesztve ]

(#3365) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm mindenki segítségét, ezek alapján megoldjuk a problémát! Tényleg köszönöm, ezért szeretem a prohardvert! :B :R

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#3366) sunahunter válasza máyköl (#3358) üzenetére


sunahunter
senior tag

Nekem nem engedte a Telenor használni a függetlenített iPhone-t, a másik két hálózat viszont igen.
Régebben volt hír, hogy kizárt a hálózatáról a Telenor minden olyan iPhone-t ami nem gyári függetlenként lett vásárolva.

(#3367) szentkuti11 válasza sunahunter (#3366) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ezt tudom cáfolni, haveromnak fogalmazzunk így: Nem gyári független iPhone 3Gs-e van, de tudja használni Telenoron simán. Mondjuk az iMessage-t nem tudja használni, míg ugyanaz a készülék más kártyával igen...

[ Szerkesztve ]

(#3368) sunahunter válasza szentkuti11 (#3367) üzenetére


sunahunter
senior tag

Lehet, hogy akkor más volt a bibi. De a telenor nálam leszerepelt más miatt.

(#3369) Tibee86 válasza sunahunter (#3368) üzenetére


Tibee86
veterán

Nálam is, mivel nem árultak iPhone-t :D

(#3370) Tibee86


Tibee86
veterán

14 perc telefonálás -4%??
Gondolkozom, hogy csinálok egy restore-t, mert ahogy itt olvasgatom, kinek mennyi használat-készenlét szokott lenni, valami nem az igazi nálam. Jóval kevesebb nekem :(
Viszont olyan kérdésem lenne, hogy van e értelme úgy, hogy backup-ot visszarakom? Vagy inkább új telefonként kéne csinálnom? Mire ezt a hozzászólást megírtam, -2%...

(#3371) ficere


ficere
aktív tag

Sziasztok!Nem tudtok olyan programot,amivel betűméretet tudok változtatni,mert az iphone-on az a fül ahol lehetne üres ablakot hoz.

Machete nem ír sms-t

(#3372) kali válasza Tibee86 (#3370) üzenetére


kali
legenda

az új a biztosabb, nem kizárt, hogy a mentés visszaállításával a hibaforrást is visszaállítod!

(#3373) szentkuti11 válasza ficere (#3371) üzenetére


szentkuti11
addikt

Tehát a Beállítások -> Általános -> Hozzáférhetőség -> Nagy szöveg alatt nincs semmi?

(#3374) vadászcsiga válasza Tibee86 (#3370) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én tegnap reggel 7-kor vettem le toltorol a telót 100%, este 11-kor 30%-on volt.
3G, BT 8 órán keresztül bekapcsolva, 37 perc beszélgetés, fórum egész napos pillantgatása.

A régi backupot semmi képpen ne tedd vissza.

(#3375) ficere válasza szentkuti11 (#3373) üzenetére


ficere
aktív tag

igen,teljesen üres a kijelző.

Machete nem ír sms-t

(#3376) Tibee86


Tibee86
veterán

Köszi, akkor újként állítom majd be. A kedvenc játékaimat már úgy is rég végigvittem. Ideje újra elkezdeni :)

(#3377) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem a jailbreak az pontosan mi ? miért jó?
és ha jailbreakelem vissza allitható a telefon gyári állapotba? iphone4s ről van szó
tehát ettől garanciát nem veszt ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#3378) plus44


plus44
veterán

Még az előző topikba kellett visszamennem, hogy a kérdésemre megkeressem a választ, de még így sem teljesen tiszta. 2 éves előfizum van (ikon 200) T-éknél, és amikor megjelenik az új Iphone, akkor a most 2 éves telómat tervezem leváltani, de sajnos a az előfizum majd 2013 májusában jár le. Kérdés, hogy mikor hosszíthatom meg az előfizut (18 hónap után?), mennyit kellene ráfizetnem majd az új telóra pluszban (kötbér tudom, csak kb. mennyi?) és részletre ezek függvényében meg lehet-é majd vennem?:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#3379) manchester85 válasza plus44 (#3378) üzenetére


manchester85
addikt

Ha aranykártyás vagy, akkor 18 hónap után tudsz új telefont venni, és iPhone esetében semmivel nem kell többet fizetned, vagyis annyiért veheted meg, mintha új előfizető lennél.

i6 Silver

(#3380) C4mp3r


C4mp3r
addikt

valaki erezte mar kevesnek a fel giga ramot a 4s-ben? ugy ertem lag, vagy safariban oldal ujratoltes stb... az uj ipad 1 gigat kapott, gondoljatok az uj iphone is annyival erkezik majd?

(#3381) bobooo válasza C4mp3r (#3380) üzenetére


bobooo
addikt

en meg nem :))

(#3382) Solar_Wind válasza C4mp3r (#3380) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Valszeg az újban már egy giga lesz.

(#3383) jilian


jilian
addikt

Megoldhatò, hogy minden oldalon màs hàttèrkèpet
mutasson az ikonok alatt??

(#3384) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Erre valaki tudna válaszolni ? [link]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#3385) Kommy válasza dvd_R+ (#3384) üzenetére


Kommy
veterán

(#3386) plus44 válasza manchester85 (#3379) üzenetére


plus44
veterán

Köszi szépen, ez jó hír. :K Ezek fényében akkor gondolom a részlet nem is érdekes, mert akkor is is opció.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#3387) str4y válasza dvd_R+ (#3377) üzenetére


str4y
tag

[link]

http://appline.hu/ - Hírek, tesztek, tutorialok - Minden Apple termékről

(#3388) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Hali, már össze vagyok zavarodva, régebben úgy tűnt elég rossz lett az akksi teljesítménye telcsimnek 5.1.1 óta, szerintetek ez jónak tekinthető:
Utolsó full töltés óta: Usage: 7óra 56perc, Standby: 1 nap 9 óra
3G, Wifi, Location Service is be van kapcsolva.
Valamint icloud find my phone és photo stream is.
iPhone 4S, 32GB, és jelenleg 5%-on áll a telcsi.

(#3389) Mr X válasza Mr. Teddy (#3388) üzenetére


Mr X
veterán

Mi volt a 8 óra használat? Amúgy nagyjából átlagos.

(#3390) vadászcsiga válasza C4mp3r (#3380) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha fényképezés vagy egy komolyabb játék után nem töltené újra a weboldalakat az jó lenne.

(#3391) Jojo5 válasza vadászcsiga (#3390) üzenetére


Jojo5
őstag

egyetértek. :K

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#3392) dvd_R+ válasza Kommy (#3385) üzenetére


dvd_R+
őstag

Köszönöm . elolvastam :D tehát akkor nem veszti garanciáját . mivel restorezhető az egész
jól mondom ?

ha igen akkor viszont honnan szedhetem le és hogyan kell meg csinalni mert az viszont nem volt le írva: D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#3393) Mr. Teddy válasza Mr X (#3389) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Netezés, meg Whatsapp. Telefonálás pár perc lehetett. Játék nem volt benne, se videó. Talán kis gmaps.

(#3394) Mr X válasza Mr. Teddy (#3393) üzenetére


Mr X
veterán

Szerintem vállalható, bár én 3GS üzemidő alapján mondom ezt.

(#3395) Totheground válasza dvd_R+ (#3392) üzenetére


Totheground
addikt

Szerintem inkább hagyd.

Azt se tudod, mi az, azt végképp nem, hogy hogy kell csinálni és mire kell figyelni.

Akkor meg mégis minek a JB?

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#3396) mondomén válasza dvd_R+ (#3392) üzenetére


mondomén
őstag

(#3398) Mr X válasza dvd_R+ (#3397) üzenetére


Mr X
veterán

mondomén linkelte a JB programot, összesen egy gombot kell benne megnyomni és meg is vagy.

A warezt nem kellett volna írnod.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.