Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#218901) Gsx-rr válasza tothjozsi96 (#218896) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nagy simlisek. Az osszes rendelesem refund lett.
Csak az Officialbol szabad rendelni.
3 het alatt siman megjon

(#218902) Aaron14 válasza Gsx-rr (#218901) üzenetére


Aaron14
őstag

Nekem onnan érkezett meg eddig a leggyorsabban AliExpress-es rendelésem.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#218903) Wajk válasza Šolaire (#218834) üzenetére


Wajk
addikt

nem egy mai darab, de ki lehet fogni friss darabokat is. Volt a családban 7/8 is, de a 6S véleményem szerint fényévekkel jobban bírta a gyűrődést, HW-ban és külsőségekben is. Mostanra meg már szinte nevetséges áron is hozzá lehet jutni ha jól vadászik az ember. Egy Telenorban, fődarabcserés, 32GB-os 1 évest (se) sikerült 28-ért megcsípni. Dobozában, de igaz a gyári töltőjét elkeverte de az van otthon hegyekben :)

bár most ahogy nézem elég irreálisra felment az áruk. nem is értem, akkor olyan 35-40e körül mentek. Jah, bár akkor volt az új iOS-szel térerő gond és akkor sokan bepánikoltak. Amit én vettem azon is az iOS13 egyik első buildje volt.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#218904) bollokcs80 válasza galaxys80 (#218900) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én Banggood-ról, Gearbestről szoktam rendelni kiegészítőket, a registered air mail ott is 1-2$ és három hét alatt itt szokott lenni a cucc.

B.Cs.

(#218905) lugosi válasza tuzpenge (#218717) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia!

Most nézd meg, az én apple id hibám a mai nappal megszűnt, ha központi hiba volt, akkor lehet hogy mostanra megoldották a tiédet is.

(#218906) tuzpenge válasza lugosi (#218905) üzenetére


tuzpenge
őstag

Nagyon rendes vagy hogy nem felejtettél el szólni! Azóta sajnos kiderült hogy a 13.5 béta (nekem az volt rajta) még nem barátja a revolutnak és nem tudom használni a programot emiatt visszatértem a hivatalos legutolsó verzióra és ott beállítva a 6 jegyű jelkódot nem volt hibás értesítésem.

ˣ

(#218907) #50192640


#50192640
törölt tag

Sziasztok,

Adott egy iPhone XS Max és egy Carplay-képes Skoda Octavia Mk3 facelift (2018). A Carplay többnyire megy, de mostanában pl Waze használatakor a Podcast app lejátszás közben leáll, ha újra elindítom, megint megáll pár másodperc után. Ezen kívül néha eldobja a kapcsolatot és akkor kábel kihúz-bedug.
Ezek szerintetek merre keresendő hibák? IOS, telefon, autó?

(#218908) radi8tor válasza #50192640 (#218907) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

iOS a legfrissebb a telefonon?

⭐ Stella

(#218909) #50192640 válasza radi8tor (#218908) üzenetére


#50192640
törölt tag

aha, 13.4.1.

(#218910) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Vezeték nélküli töltőt keresek egy iPhone 8-hoz de elvesztem a kínálatban. [Ezt] néztem ki, de a leírás alapján fix kábele van, adapter nélkül - miközben a [video] szerint külön kábel és adapter van a csomagban.

Vásárolt már valaki ilyet? Érdekelne a véleménye.

Köszi.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#218911) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Kint van az új SE teszt.

(#218912) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Próbál éjszaka frissülni az ios az xr-emen, de mindig azt írja ki, hogy ébresztés miatt nem sikerült.
Nincs beállítva ébresztés és az alvás is kivan kapcsolva.
Mitől lehet ez?

(#218913) wandor0930 válasza BobChemistry (#218910) üzenetére


wandor0930
aktív tag

Nem ugyan az van a videón.
Más a dizájn egy picit(pl. máshol van a felirat), de nekem a következős felajánlott videó már az amit néztél.

(#218914) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Van a YT Vance-nek valami IOS-en működő alternatívája ?

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#218915) BobChemistry válasza wandor0930 (#218913) üzenetére


BobChemistry
őstag

Valóban.

És vajon ami az első videóban van, olyat lehet kapni valahol?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#218916) tanulo1


tanulo1
csendes tag

Üdv. Kérdésen lenne. Van e iphone 11 pro max ban olyan funkció hogy képeket, vagy videókat jelszóhoz köti? Nem nézheti meg senki csak aki tudja a jelszót. Ilyen samsung biztonságos mappa szerű dolog. Köszönöm a válaszokat.

(#218917) tboldi válasza tanulo1 (#218916) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gyárilag nincs ilyen, de léteznek erre 3rd party appok, habár csak egy suhintás alulról, és ki lehet lépni belőlük. :D

(#218918) wandor0930 válasza BobChemistry (#218915) üzenetére


wandor0930
aktív tag

Például itt.

(#218919) Totheground válasza tanulo1 (#218916) üzenetére


Totheground
addikt

Ahogy írtak, nincs, de el tudod rejteni a képeket a context menüből.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#218920) galaxys80


galaxys80
veterán

Megérkezett az XS. :) Egyelőre nagyon tetszik. Ez a méret ami még elfogadható számomra. A kamera brutális az I7-hez. Pedig szerintem az sem volt rossz.
FaceID is nagyon király. De ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Feloldás után mindenképpen szükség van a felfelé suhintásra?

(#218921) aujjobba válasza galaxys80 (#218920) üzenetére


aujjobba
addikt

Mindenképp, de nem szükséges megvárni a feloldást, azonnal kezdhetsz suhintani.
Párhuzamosan működik a kettő, így gyorsabban bejutsz.

Most csináltam én is próbaképp, a lakat animációnak nincs ideje végigmenni, még zárt lakatot mutat amikor már megjelenik a kinyitott Safari :)
Xr

[ Szerkesztve ]

(#218922) bollokcs80 válasza BobChemistry (#218910) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Szia!

Nézd meg ezt. Adapter azt hiszem nincs hozzá, de külön véve is megvagy 10k alatt.

B.Cs.

(#218923) hitchins


hitchins
őstag

Mi a legegyszerubb leggyorsabb mod ha filmet/videot estleg dokait szeretnek attolteni a pcrol iphone-ra es ott megnezni?
Van olyan megoldas amihez nem kell pcre semmit felrakni?

Nemreg vagyok ujra ios-en. Mar nem emlekszem hogy csinaltam anno :B
illetve volt egy rmanager nevu progi de azt mar nem talalom.

(#218924) tboldi válasza hitchins (#218923) üzenetére


tboldi
nagyúr

Documents nevű app a Readdle-től. Van wifis-böngészős fájlcsere is.

(#218925) BobChemistry


BobChemistry
őstag

bollokcs80 & wandor0930: köszönöm.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#218926) hitchins válasza tboldi (#218924) üzenetére


hitchins
őstag

Koszonom

(#218927) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Sziasztok! Lenne néhány kérdésem, nagyon újonc vagyok a témában, szóval nézzétek el kérlek, ha hülyeségeket írok. :DDD
Az egyévig ingyenes Apple TV+ akkor is aktiválható, ha Telekomnál vásárolt készülékről van szó? iPhone 7-re (tudtommal méretben ugyanaz mint a 8/SE 2020) van valami kifejezetten ajánlott telefontok? Akkumulátorral kapcsolatban vannak valami tippek, töltési módszerek amiket érdemes követni, hogy ne romoljon az akku teljesítménye olyan gyorsan?
Előre is köszönöm mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

(#218928) nord_ válasza kalanchoe (#218927) üzenetére


nord_
veterán

Apple TV+: igen.
Tok: pénzkérdés. De ami most szerintem a legjobb ajánlat: az iStyle-ban féláron adják a 7/8-ra való bőrtokokat.
Aksi: sose engedd nullára merülni, ez a legfontosabb. Szakemberek szerint a 20-80% közötti tartás a legoptimálisabb, de ember legyen a talpán, aki ezt képes és be is akarja tartani. :) Lényeg: inkább tölts rá 50%-nál, mintsem 10 alá menjen.

(#218929) borg25


borg25
senior tag

Sziasztok!

Abszolút járatlan vagyok az iphone témában. Szeretnék egy biztonságos telefont, tudom a best of a butafon lenne. Hálózat felől (GSM, internet) szerintetek mennyire támadható egy butafonhoz vagy Samsunghoz képest? Úgy tudom, hogy a legújabb OS-t nem csak az utolsó verzió kapja meg, hanem elég sokra fel lehet tenni, tehát gondolom biztonság terén nagyjából ugyanazt tudják. Az 5-nél még fel lehetett törni az újlenyomat olvasót, most mennyire megbízható a biometrikus azonosítása? Tudom, jobb mint az android, de kihívás vagy nem a feltörése? Illetve ti melyik készüléket javasoljátok ha az ár igenis szempont, s a vedd meg a legújabb flagshipet nem járható. 7/8/SE/egyéb?
Válaszotokat előre i köszönöm.

(#218930) mcwolf79 válasza borg25 (#218929) üzenetére


mcwolf79
veterán

Kicsit nem tetszik paranoiásnak lenni ? Ki a búbánat törné fel pont a Te telefonodat? Vagy államtitkokat örzöl rajta ?

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#218931) Sungoo válasza mcwolf79 (#218930) üzenetére


Sungoo
addikt

A Zasszony! Rosszabb minden ügynökségnél. ;]

(#218932) radi8tor válasza mcwolf79 (#218930) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Koncentráljatok a lényegre. :R

⭐ Stella

(#218933) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A párommal mindketten dualsimes módban használjuk a készülékeinket. Az lenne a kérdésem,hogy ha küldök neki egy üzenetet, azt hogy tudom megnézni, hogy iMessageként ment-e el vagy sms-ként?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#218934) nord_ válasza V.Stryker (#218933) üzenetére


nord_
veterán

Zöld: sms
Kék: iMessage. De ezt már az írásnál is látod.

(#218935) user12 válasza V.Stryker (#218933) üzenetére


user12
őstag

Ha zöld színű buborékban van a szöveg, akkor SMS, ha kékben, akkor iMessage.
Ugyanez vonatkozik az írásra is, ha a felfelé mutató nyilat ábrázoló pötty zöld vagy kék.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#218936) oszy válasza V.Stryker (#218933) üzenetére


oszy
veterán

Ilyenkor nem a szokásos szín a különbség? Kék iMessage zöld sms.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#218937) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm, látom ez mindenkinek rutin. :DDD Esküszöm nektek, ez már vagy a negyedik iphoneom, de ez nekem akkora ujdonság volt, mint ide Pakisztán. :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#218938) radi8tor válasza V.Stryker (#218937) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyébként ha a színeket nem ismered, SMS írásnál a szövegmezőben ott írja halványan hogy Text message vagy iMessage (ameddig nem írsz bele semmit). :K

⭐ Stella

(#218939) telefonmágus válasza V.Stryker (#218937) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Lehet eddig az olcsóbb Androidos iPhonet használtál :DDD

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#218940) borg25 válasza mcwolf79 (#218930) üzenetére


borg25
senior tag

Szeretem biztonságban tudni az adataimat. Kinőttem abból a korból, hogy azért legyen iphonom, mert az Apple közösséghez akarok tartozni, vagy a részletre vásárolt legdrágább telefonnal villogjak. Ha játszani akarok, akkor akkor van gépem, hiába retina kijelzős nem hordok magammal mikroszkópot, hogy ugyanolyan hatékonysággal tudjak rajta olvasni, mint egy 23" kijelzőn, ezért 6/7/10" ezért nem hoz lázba.
Bankolni bankolok, utcán is járkálok, viszont ahhoz nincs kedvem, hogy ezen információkat, illetve a telefonomon található egyéb információt a szükségesnél jobban is megosszam.
Bankoláshoz ma már jobb, ha van okostelefonod s úgy tudod azonosítani magad, navigáció is jól jön, de tényleg nem játszom telefonom, s annyira nem izgat, hogy 1s vagy 0,6s alatt töltődik be egy honlap. Régimódi felhasználó vagyok, akit a hatékonyság, megbízhatóság és biztonság érdekel.

(#218941) V.Stryker válasza radi8tor (#218938) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az megvolt, de azt caak utólag latni. Küldés előtt ha jól rémlik nem. De köszi. Ez jó újdonság mára. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#218942) koma106 válasza borg25 (#218929) üzenetére


koma106
senior tag

Szerintem számodra az iPhone SE 2020 ideális választás lenne. Biztonságban tudhatod az adataidat, gyors, megbízható, kiforrott technológia van benne, sokáig támogatva lesz.

-

(#218943) radi8tor válasza V.Stryker (#218941) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elvileg mutatja küldés előtt is ha még nem írtál semmit oda, csak a számát adtad meg a másik félnek. :K

⭐ Stella

(#218944) lugosi válasza borg25 (#218940) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem is részben ezért van iphone, illetve nekem is hasonlóak az elvárásaim a telefonnal kapcsolatban.
(Sokaknak életkorukból vagy egyéb okokból kifolyólag nehéz megérteni, hogy vannak emberek akiknél a mobil adatbiztonság nem a haverokkal készült poénos videók vagy a családi sms-ezés biztonságát jelenti.)

[ Szerkesztve ]

(#218945) Razzul válasza V.Stryker (#218941) üzenetére


Razzul
senior tag

Ha kék-zöld színvakságod van akkor is ki tudod szúrni a dolgot. (#218935) user12 által küldött képen is látható, hogy ha az alsó beviteli mezőbe még nem gépeltél semmit, írja, hogy "iMessage" vagy "Text Message" lesz az üzenet.

Stat crux dum volvitur orbis

(#218946) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ne szivassatok. Tudatlan vagyok, nem vak. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#218947) kalanchoe válasza nord_ (#218928) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Köszönöm szépen a tömör, de egyben nagyon informatív választ. :R

(#218948) seamus


seamus
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon tetszik az új SE, viszont eléggé tartok a kis akksitól. Néztem különböző videókat, viszont szeretném magam megtapasztalni, hogy az én szokásaimmal mennyit is bír valójában egy töltéssel a telefon. Van rá lehetőség, hogy 14 napon belül visszaküldjem az Apple-nek a telefont ha mégis kevésnek érezném az akksit?

(#218949) nord_ válasza seamus (#218948) üzenetére


nord_
veterán

Igen.

(#218950) Razzul válasza nord_ (#218949) üzenetére


Razzul
senior tag

Internetes rendelés esetén minden esetben van lehetőség erre.

(#218946) V.Stryker: Nem szivatlak, de nem volt egyértelmű miért kérdezted amit kérdeztél.

Stat crux dum volvitur orbis

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.