Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100801) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Munkatarsamnak keresek i5S -et, es nezegetem az itteni hardveraprot.
Szinte minden masodik, harmadik keszulek hirdeteseben felhivjak a figyelmet, hogy az ujjlenyomatolvaso nem mukodik.
Ez miert van?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#100802) TheMarci válasza HUTCHDB (#100801) üzenetére


TheMarci
addikt

Alaplaphoz van rendelve, ha lopott, talált a telefon, alaplapcsere után nem megy.

Do You Dream?

(#100803) Noxy válasza HUTCHDB (#100801) üzenetére


Noxy
veterán

Mert a homegombot nem cserélték.
Ha kompletten cserélik a 2 együtt, akkor megy.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#100804) HUTCHDB válasza TheMarci (#100802) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Na a fene megeszi...
Es miert nem igy hirdetik?
Mindegy, korultekintok leszunk, koszi az infot!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#100805) Noxy válasza HUTCHDB (#100804) üzenetére


Noxy
veterán

Mert ettől eltekintve, hibátlanul megy.
Jelkódot meg lehet rá rakni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#100806) HUTCHDB válasza Noxy (#100805) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

lehet, hogy hibátlanul megy, de akkor is egy javított szétszedett, (akár lopott, letiltott, beázott stb.) készülék volt...ilyet nem nagyon szeretnénk...

(#100807) Ragnar95!
Pontosan erről beszélek. :K
Ez pici kis csaláska...
No mindegy, csak nem voltam vele tisztában, mi ez a sok home gomb (ujjlenyomat) "hiba"..

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#100807) Ragnar95 válasza HUTCHDB (#100804) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mert nem a saját maguk ellenségeik, tudják, hogyha kiírnák, h alaplapcserélt, jóval kevesebben vennék a telefont :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#100808) buci30


buci30
addikt

Újabb tok :D :)

Végre találtam egy oldalra nyithatót :)
Ilyenem volt 5s-re is ez védi ha pofára esik akkor is és szerintem jól is néz ki.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#100809) Ragnar95 válasza buci30 (#100808) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kivéve, ha használat közben ejted kijelzőre, mert akkor az ilyen tok pont semmit nem ér :DD
Szerintem ez a legrosszabb tokfajta, bár erős versenyben áll a címért a becsúsztathatósokkal, de hát ízlések és pofonok :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#100810) Noxy válasza buci30 (#100808) üzenetére


Noxy
veterán

Ezzel ugy leszel mint a zsíroskenyérrel.
Mindig pofára esik, ha nyitva van.
Csukva meg a hátára. 😀

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#100811) B-L-A-C-K válasza buci30 (#100808) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem gáz az ilyen, leejtés ellen ha kijelzőt akarod védeni ott az üvegfólia...

Mondjuk nem az a lényeg nekem tetsszen, hanem neked...:)

(#100812) buci30


buci30
addikt

Miért ez a legrosszabb tok fajta nem tudom de okés :)
Így van nekem tetszik mondjuk azért is írtam, hogy ilyen volt a 5s-en is a végén már nekem és sose volt semmi baja neki.
Igaz így nem látják ,hogy iPhone van a kezembe lehet :D :D :D
De mondjuk sok más helyzetbe is védve van a kijelző szerintem azért jó.
De tény ízlések és pofonok.
Használat közbe még sose eset le a telefon azért a kezemből. De amikor kivettem a zsebemből vagy asztalról stb igen vagy kondiba a pulton egy segfej rátett valamit mert nem látta.... és akkor viszont ez védi szerintem. Üvegfólia is tény.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#100813) r3dsnake válasza buci30 (#100808) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Deszep. :D

(#100814) buci30 válasza r3dsnake (#100813) üzenetére


buci30
addikt

Írj rám és megadom honnan rendeltem :DD
Nekem tetszik. Amúgy sose érdekelt más véleménye ,hogy kinek tetszik hisz az én telefonom.
Mint ahogy az se érdekel ,hogy így nem látják ,hogy huuu neked iPhone-od van :D De itt sokan tudom arra mennek ,hogy de jó iPhone-om van meg, hogy mindenki lássa olyan tok kell. Majd kinövik...
Én csak bedobtam ide hátha van akinek még tetszik és érdekli esetleg.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#100815) nederlanden


nederlanden
senior tag

Arra van lehetőség fotó törléskor ne rakja a nem rég töröltekbe h ne kétszer keljen törölni?

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#100816) B-L-A-C-K válasza nederlanden (#100815) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nincs

(#100817) r3dsnake válasza buci30 (#100814) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ezért van kivágva a hátulján az alma logo mi, hogy ne tudják, hogy iPhone-od van. :)

(#100818) buci30 válasza nederlanden (#100815) üzenetére


buci30
addikt

JB és akkor van igen.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#100819) buci30 válasza r3dsnake (#100817) üzenetére


buci30
addikt

Nem en vágtam ki! :)
S ha telefonalsz nem látszik úgyse mivel takarja a tok eleje majd.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#100820) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

iPhone 5S-t hogyan tudom üzembe helyezni SIM kártya nélkül? Első indításomnál állandóan SIM-et akar.

(#100821) bigdady válasza The.Bali (#100820) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sim nélkül nem lehet

(#100822) The.Bali válasza bigdady (#100821) üzenetére


The.Bali
aktív tag

És használni sem lehet? Vagy csak az első indításnál szükséges neki?

(#100823) TmsBlgh


TmsBlgh
csendes tag

Sziasztok!

A heten a kezembe kerul egy Sprint-es iPhone 5s es erdeklodnek, hogy lehetseges-e valamilyen modon hasznalni ezt itthon? A telefon nem lopott, nincs is tartozas rajta meg semmi, csak elkuldtek mert mar nincs szuksege ra az illetonek. Googleztam mar miatta par orat es ossze-vissza irtak mindent, hogy lehet mert csak USA-ra van korlatozva, meg hogy GSM mod elvileg mukodik de nem tudom mi a valos.

Elore is koszonom a segitsegeteket!

Tovabbi szep estet kivanok!

(#100824) Ragnar95 válasza The.Bali (#100822) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Csak aktiváláshoz kell SIM, tehát ha egyszer aktiváltad, akkor anélkül is tudod használni, amíg nem restore-olod a telefont.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#100825) The.Bali válasza Ragnar95 (#100824) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Rendben, köszönöm.

Factory reset után is kelleni fog SIM kártya?

(#100826) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

A múltkor volt szó valami kamera alkalmazásról ami tud B záridővel készíteni képet.
Fizetős volt.
Ha valaki emlékszik ossza már meg legyenszives.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#100827) Ragnar95 válasza The.Bali (#100825) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Hogyha a factory resetre a telefonon nyomott Összes tartalom és beállítás törlését érted, akkor igen, azután is kelleni fog SIM, mivel aktiválni kell újra a telefont azután is.
Kicsirics77: hogyha B alatt egy pozitív számot értesz mp-ben, akkor a Manual tudja ezt például.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#100828) Kicsirics77 válasza Ragnar95 (#100827) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Igen olyanra gondoltam ami akár fél-,egy óra exponálást is tudna,vagy bármennyit.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#100829) Ragnar95 válasza Kicsirics77 (#100828) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tök fölösleges olyan nagyra állítani, mivel sötétben annyi idő alatt se kap elég fényt az érzékelő, ahhoz túl kicsi, világosban művészkedésnél meg úgyis kiég a kép.
Valószínűleg nem viccből annyi a max érték záridőnél, amennyi minden app esetén.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#100830) brumi1024 válasza Kicsirics77 (#100828) üzenetére


brumi1024
veterán

Olyat a DSLR-ek sem tudnak, nem véletlenül, ugyanis elég komoly hőterheléssel járna az érzékelő kiolvasása. Fél óra? Milyen apertúrával szeretnél ennyi idő alatt értelmes (nem kiégett) képet kapni?

Ha ilyesmi képek elérése a cél, akkor a keresett kulcsszó az exposure stacking, de itt már érdemes nem telefonnal próbálkozni, az "játék" ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#100831) madgie válasza brumi1024 (#100830) üzenetére


madgie
titán

"Olyat a DSLR-ek sem tudnak"

Lyaly.

(#100832) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok! Az miért van, hogy be van állítva a touchid, odaadtam kollégámnak ( tesztelő ), hogy nyomogasd, erre felhívatja sirivel a feleségem.

Sőt Siri megmondja minden adatomat neki...:W

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#100833) totalpatec válasza brumi1024 (#100830) üzenetére


totalpatec
tag

De, a DSLR-ek tudnak olyat.
Pl. az éjszakai fotózásnál, amikor ovális csíkot húznak az égre a csillagok, az olyannal van fotózva.

[ Szerkesztve ]

(#100834) brumi1024 válasza madgie (#100831) üzenetére


brumi1024
veterán

1 órát folyamatosan teljes felbontáson szenzort kiolvasni?

(#100833) totalpatec: Az az esetek nagy részében több különböző kép összefűzése, nem pedig folyamatos kiolvasás. Ennek technológiai korlátai vannak.

(#100835) madgie: Valószínűleg jelentősen alacsonyabb frekvenciás kiolvasás történik egy másfél órás expónál, mint egy 3 másodpercesnél, a melegedést megakadályozva.

[ Szerkesztve ]

(#100835) madgie válasza totalpatec (#100833) üzenetére


madgie
titán

Nem feltétlenül, általában több, rövidebb képet lőnek (30-60 mp) és azokat fűzik össze külső programmal. Ezt tavaly év végén lőttem, 145 darab fél perces expozíció

brumi1024: másfél órásat is exponáltam már 2008-ban, egy 40D-vel... a mostani Sony szenzorok meg még jobbak ebben. Csak nem gazdaságos a legtöbb esetben ilyet lőni, egyszerűbb a fenti módszer.

[ Szerkesztve ]

(#100836) Ragnar95 válasza kleinguru (#100832) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mert nincs kikapcsolva, hogy elérhető legyen a Siri zárolt képernyőn például :U

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#100837) Kommy válasza kleinguru (#100832) üzenetére


Kommy
veterán

Ki kell kapcsolni Sirit , hogy lezárt állapotban ne működjön.

(#100838) madgie válasza Ragnar95 (#100836) üzenetére


madgie
titán

Hú, ezt nekem is ki kéne, mókás a kis hatos, mikor lehajolok a bakancsot felhúzni és néha pittyeg a Siri :DDD

(#100839) totalpatec válasza madgie (#100835) üzenetére


totalpatec
tag

Nem arról volt szó, hogy feltétlenül vagy nem feltétlenül, hanem arról, hogy tudnak- e olyat a DSLR-ek vagy nem.

(#100840) madgie válasza totalpatec (#100839) üzenetére


madgie
titán

Tudnak. Írtam is. De felőlem támadj, még véletlenül sem neked adtam igazat, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#100841) tomi0816


tomi0816
tag

Sziasztok!
Pár napja kiírtak egy olyan kérdést, amiben arra kérdeztem rá, hogy letöltöttem nagyobb fájlokat Safarival és az iFile-ban meg is jelent és feltöltöttem OneDrive-ra, de miután feltöltöttem a fájlokat már az iFile-ban nem találtam meg őket, viszont a memóriám meg van telve teljesen azóta is. Akkor a BatteryDoctor-t ajánlotta valaki, de nem használt, sőt már az iCleanert is próbáltam.
Valami ötlet?

(#100842) brumi1024 válasza totalpatec (#100839) üzenetére


brumi1024
veterán

Tudnak, de hogyan? Tegyük fel, hogy a 3sec-es expónál f a mintavételi frekvencia. Ez fél órásnál jelentősen alacsonyabb kell, hogy legyen, mert különben túlmelegszik a szenzor. Ez miért is előnyösebb, mint a sok különböző expó utólagos összefűzése?

(#100843) totalpatec válasza madgie (#100840) üzenetére


totalpatec
tag

TÁMADNI AKAROK!!

(#100844) brumi1024 válasza totalpatec (#100843) üzenetére


brumi1024
veterán

Mondta is, hogy felőle lehet :DDD

Más: Aki mostanában beadta az i6-ját az iCentre szervizbe, mennyi idő után kapta vissza? Nekem 1 hete bent van, és még semmi hír róla, és kicsit már kezd kényelmetlenné válni a Nexus S cseretelefonnak.

[ Szerkesztve ]

(#100845) totalpatec válasza brumi1024 (#100842) üzenetére


totalpatec
tag

A hogyanra nem fogok tudni válaszolni, de te nem is azt kérdezted az elején, hanem kijelentetted, hogy olyat a DSLR-ek sem tudnak.
Ha azt kérdezed volna hogyan akkor nem szóltam volna hozzá a témához mert annyira nem értek hozzá.
Az viszont tény, h. az én Nikon DSLR-em tud nagyon hosszú expozíciós időket is.

(#100846) brumi1024 válasza totalpatec (#100845) üzenetére


brumi1024
veterán

Hülyén fogalmaztam, alapvetően az expó stacking mellett akartam érvelni. Tudom, hogy tudnak, az én Pentaxom is tud, csak általában emögött trükközés van.

(#100847) totalpatec válasza madgie (#100840) üzenetére


totalpatec
tag

Nem akartalak megsérteni.:) Esetleg te tudsz felhasználási példát a hosszú expozíciós időre? Végül is nem véletlenül tudja a gép.

(#100848) Gicz válasza brumi1024 (#100842) üzenetére


Gicz
addikt

Nincs ott semmi mintavételi frekvencia. Pont ez a lényege a hosszú expónak, hogy nem olvasod ki 3 secenként a semmit, hanem megvárod míg fél óra alatt összegyűlik valami kiolvasható mennyiségű feszültség.

Az érzékelő az expó végén lesz 1x kiolvasva, addig pedig csak gyűjti a fényt (hatsára a feszültséget, ami az elektronika termikus zaja is termel, ezért lesz hotpixeles a kép)

[ Szerkesztve ]

(#100849) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

Gyári ébresztőnél hol lehet hangot választani? Egyszerűen elfelejtettem. :F

[ Szerkesztve ]

Xr

(#100850) madgie válasza totalpatec (#100847) üzenetére


madgie
titán

Nem sértődtem meg, csak már körbejártuk a témát: elég ritka az az eset, amikor az egyszeri, nagyon hosszú expozíció kívánatos. Hirtelen csak ezt a képet találtam, ez huszonvalahány perc volt, eredetileg többnek terveztem, de jött a pirkadat, le kellett állítani, különben kiégett volna az ég. De ezt is meg lehetett volna lőni több rövidebb "sorozattal", sőt.

Egyébként az újabb Olympus MILC-ek tudnak olyat, hogy a fél másodperc és egy perc közötti értékkel beállított expozícókat folyamatosan lövi e-shutterrel, és egymásra pakolja ezeket a képeket az LCD-n, tehát te real time látod, hol jár a csillaghúzás, a felhők, stb. Borzasztó jó cucc, igazából erre a vonalra kéne rágyúrniuk a telefonoknál is. Live Composite néven fut az Oly-nál, ha utána akarsz nézni (a fentebbi flickr galériában elég sok tavalyi képem így készült).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.