Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) Eagl3 válasza Boxer001 (#16388) üzenetére


Eagl3
veterán

Inkább ez, mint vén buziknak pénzért privát pózolni... bár lehet az jobban hoz a konyhára. :D

(#16452) penene válasza Woodslave (#16449) üzenetére


penene
őstag

A HIIT-ben az a jó, hogy nem kell pulzusmérő, és nem tart sokáig (10-15 perc max). Maximális erőnlét szerzési lehetőség.
A 45 perces aerob dolgok nem fejlesztenek erőnlétet, és még a zsírégetés sem indul be, ahhoz kell a 60 perc a könyv szerint. :D (persze azért valamennyit ad, hisz 45-60 percet kell mozogni)
A 45 perces folyamatos kardiók (futás olyan tempóban, ami annak minősül) meg valóban bontják rendesen az izmot, erőnlét szerzésre persze jó.

De ezzel szerintem nem mondtam újat. :)
Lehet választani. :D

[ Szerkesztve ]

(#16453) meroly válasza Woodslave (#16449) üzenetére


meroly
veterán

Akkor fuss Forest, fuss! ;]

Viccet félre téve én is úgy olvastam hogy 40 perc után indul be a dolog, de Báni szerint meg 5 perc után. Az aerob pulzust meg óra nélkül is be lehet lőni. Bár ezt is leírták már, még épp hogy nem zihálsz, de azért beszélgetéshez már nem túl kellemes.

(#16448) MMA87: ez így van :K Rengeteget jelent. Egy jó albumot végighallgatni, ami legalább 60 perc és sutty, már túl is vagy rajta, észre se veszed, max azt hogy mindened egy csurom víz.

(#16450) God Vazzeg: mióta visszavettem én is ilyen negyed órára csak bemelegítés gyanánt, se lettem izmosabb ;]

HIIT-et még nem próbáltam, de valaki árulja már el mi az a diszkó-izom? :F

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#16454) Woodslave válasza meroly (#16453) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és 40 percig mi történik? Vagy akkor 40 és 60 perc között égetsz csak zsírt?

Komolyan ez már annyira nevetséges. Ha arról van szó, hogy reggeli a legfontosabb étkezés, meg ne edzél reggel éhgyomorra, akkor éjszaka lemerül minden glikogénraktár (máj izom stb.) Ha reggeli futásról van szó, akkor 45 percig mit használ a szervezet energiának? Izmot? :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#16455) Shadowbull


Shadowbull
addikt

ha meg visszaugorhatunk egy kicsit a teszsirra: tegnap este megmutattam az asszonynak a korabbi osszeallitast, es aztan megkertem hogy jo alaposan nezzen meg es saccoljon be, o azt mondta hogy egyertelmuen 20% korul vagyok, talan egy kicsit alatta. Erdekes en koverebbnek latom magam, lassan kezdem erteni a testkepzavaros csajszikat :)

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#16456) shteer válasza Shadowbull (#16455) üzenetére


shteer
titán

Nem mert tobbet mondani ;]

..szerintem jónak tűnik

(#16457) shteer válasza Woodslave (#16454) üzenetére


shteer
titán

Jovo 7tol aerobozok reggelente, kb 45 percet, ehgyomorra. Ha megerzem mit hasznal az izmom ami nincs ;] megirom

..szerintem jónak tűnik

(#16458) meroly válasza Woodslave (#16454) üzenetére


meroly
veterán

Halvány dunsztom sincs, csak olvastam én is.
Nekem a negyed óra is jólesik, meg az egy óra is, azért csinálom.
Reggel éhgyomorra csak akkor indulok el, ha vérvételre kell mennem, szerencsére eddig csak kétszer kellett. Üres hassal nekiállni bárminek is én nem tudnék szerintem, meg nem is akarok.

Shadowbull: ne higyj neki! Engem is izmosnak mond az asszony :D Meg a mérlegnek se higyj. :N

shteer: akkor ezek szerint nem húztak meg töriből, hogy még itt vagy? ;]

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#16459) shteer válasza meroly (#16458) üzenetére


shteer
titán

Wtf tori?

..szerintem jónak tűnik

(#16460) Casanova* válasza penene (#16447) üzenetére


Casanova*
veterán

ja a divat buzik húzzanak a csába! Van egy srác, mindig tavasszal,nyáron edz. Tavasszal bekoxol,mint állat,hogy nyárra jól nézzen ki. Télen pedig alig jár be edzeni,akkor már fele akkora,össze van esve,mint a parasztgatya. Mindig mondjuk neki. Mi van veled,nem koxolsz,de össze vagy esve. Én télen is úgyanúgy keményen edzek. Én szeretem csinálni. ,,gyerekek legóznak, fiúk fociznak, férfiak gyúrnak,, :)

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#16461) spammer válasza meroly (#16453) üzenetére


spammer
veterán

Nehogy már szentírásnak vegyétek, hogy 40 perc után kezd el csak zsírt égetni a szervezet, meg 1 óra, meg hasonlók. Eleve emberfüggő, pulzusfüggő stb. Valószínűleg már pl. 10 perc után is égetsz, csak nyilván nincs értelme 10 percet kocogni, mert akkora hatása nincs, mintha 1 órán keresztül gyötörnéd magad, főleg, ha progresszívan csinálod, vagy intervallum edzésben.

szerk: a diszkóizom meg a mell-bicepsz.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16462) brownus válasza Dani82 (#16374) üzenetére


brownus
veterán

huuu b+ :B

(#16463) Woodslave válasza God Vazzeg (#16450) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja sztem én is maximálom 40 percben, erre fokozatosan fogom felemelni, 1-2 percenként.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#16464) whitezo88 válasza spammer (#16461) üzenetére


whitezo88
nagyúr

és az sem mindegy hogy hidegen állsz neki vagy 1 óra súlyzós edzés után.

(#16465) meroly válasza spammer (#16461) üzenetére


meroly
veterán

Ki beszélt arról hogy én pl szentírásnak veszem? :F
Azért kocogtam 1 órát, mert jól esett, most azért kocogok negyed órát, mert ez is jól esik, ennyi.
Ha nem kocognék az is jólesne :D

Impossible is nothing

(#16466) Casanova* válasza brownus (#16462) üzenetére


Casanova*
veterán

na itt,amit művelnek a banánjaid,az a legjobb zsíregetésre :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#16467) spammer válasza meroly (#16465) üzenetére


spammer
veterán

Nem kifejezetten csak neked szólt, csak a tiedre válaszoltam. Ha jól esik, persze lehet futni 15 percet is, a semminél meg minden jobb. Nekem is el kellene kezdenem lassan, mert az aerob kondim már az izmosságomnál is fosabb :D

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16468) God Vazzeg válasza Woodslave (#16463) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Így is kell :K

(#16469) Woodslave válasza God Vazzeg (#16468) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és mit gondolsz, mennyi még ami nem túl sok? Vagy próbálkozzam, aztán ha mondjuk nagyon visszaesik az edzőtermi teljesítmény (azt nem mondom hogy az izmosság, mert nagyon nem veszem észre :D ) akkor vegyek vissza? :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#16470) meroly válasza spammer (#16467) üzenetére


meroly
veterán

penene-be nem mersze belekötni, csak belém mi? ;] :DDD

Impossible is nothing

(#16471) spammer válasza penene (#16452) üzenetére


spammer
veterán

"és még a zsírégetés sem indul be, ahhoz kell a 60 perc a könyv szerint. "

Szerintem ez faxság :)

Csak hogy melory is bódog legyen ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16472) Richard válasza Woodslave (#16469) üzenetére


Richard
őstag

Heti 3 HIIT szerintem jót tenne. A 40 perc kocogással nem fogsz állóképességet növelni, sem komolyabb zsírt bontani.

[link]
[link]

Saját tapasztalat, hogy sokat dob nagyon. Elég gyilkos végezni, főleg 20 percig, de 10* többet is ér mint a totyogás. :DDD

(#16473) siti válasza .HUman (#16436) üzenetére


siti
senior tag

bocs hogy így beleszólok, de én 360km-re edzek az otthonomtól. erről ennyit. mehettem volna én is benzin csempésznek, hordhatnék menekülteket nyugatra, de nem ezt választottam, hanem elköltöztem otthonról, 3-4en vettünk ki egy lakást hogy kevesebb legyen az albi és most ott van rendes munkám és nem kell a rendőrtől paráznom. és még emigrálnom sem kellett, pedig ha megteszem, akkor már lehet bmw-m is van.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#16474) Woodslave válasza Richard (#16472) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jóvan akkor ezt hogyan passzintom be a heti 3 súlyzós edzéshez, úgy hogy csak reggel tudnám csinálni? :U

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#16475) Shadowbull válasza Woodslave (#16474) üzenetére


Shadowbull
addikt

nalam het 6x1 egy ora ellipszistrener van reggel, es 4x sulyzos edzes este.

miert ne lehetne ezeket osszeparositani?

Nekem az a tapasztalatom, hogy inkabb a kaloriak visszafogasa csokkentette a teljesitmenyt a sulyzos edzesben, nem az aerob.

(#16458) meroly

hat ha mar az asszonynak sem hihetek, akkor megette a fene az egeszet :) Olyan tipus hogy megmondja az igazat, akkor is ha az nekem nem tetszik. Tobbek kozott ezert vettem el :)

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#16476) Richard válasza Woodslave (#16474) üzenetére


Richard
őstag

Reggel csinálod. Én is mindig úgy csinálom, ráadásul éhgyomorra. Nincs ebben semmi extra. Akkor van baj, ha közvetlenül edzés előtt csinálnád. Na olyat ne, mert semmit nem fog érni a súlyzós edzés.

Amennyiben a heti 3 súlyzós hétfő - szerda - péntek, abban az esetben mehetne kedd - csütörtök - szombat reggel a HIIT, súlyzós edzés napjain meg kocoghatsz. Vasárnap pihenő.

B verzió, hogy súlyzós edzések napjain megy a HIIT és "pihenő" napokon a kocogás relaxáló jelleggel.

Ez attól függ mennyire bírod. Ki kell próbálni.

#16475: Az aerob is visszafogja, ha valaki hülye módon súlyzós edzés előtt csinálja közvetlenül. Utána már nincs elég energia egy normális edzéshez, főleg visszafogott sch mellett..

[ Szerkesztve ]

(#16477) _NCT


_NCT
őstag

Én tegnap futásnál csináltam ilyet, sprinteltem 10-15 másodpercig, majd visszaálltam, jól esett nagyon. Lehet kipróbálom ezt a HIIT edzést.

(#16478) Richard válasza Richard (#16476) üzenetére


Richard
őstag

Később már az is mehet, hogy nem állsz le a 20 perc HIIT után, hanem kocogsz még utána 30 percet. De azt már csak tényleg akkor, ha nem bírsz magaddal és nem hat ki az egész napodra. Értem ezalatt, hogy nagyon elfáradsz már reggel.

(#16479) spammer


spammer
veterán

Etelka, aki Bunnival hadakozott az EV-ban néhány hónapja, most Scitec tag? Vagy legalábbis Szítekben feszít [link] :D ;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16480) Woodslave válasza Richard (#16476) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hát pont ettől félek, ha aznap csinálom kikészít és a délutáni súlyzós edzés lesz fos, ami nekem a fontosabb, vagy másnap reggel baxik oda a regenerációnak, de még mindig ez lesz inkább.. H-Sz-P súlyzó és reggel kocogás, K-CS-Vas próbálkozok némi HIIT-el. Aztán két-hét után levonom a tanúságot, hogy nekem tök mindegy ;] (és kiégve bele is unok)

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#16481) Richard válasza Woodslave (#16480) üzenetére


Richard
őstag

Ez a 15-20 perc pihenőnapon nem fog rontani semmit a regenerálódásáon. Inkább mondanám úgy, hogy felpezsdít reggel. Utána meg ugyis jön valami zab+fehérje gondolom. Tehát nincs ok a félelemre :D

[ Szerkesztve ]

(#16482) Woodslave válasza Richard (#16481) üzenetére


Woodslave
nagyúr

úgy legyen :R

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#16483) meroly válasza Woodslave (#16480) üzenetére


meroly
veterán

Túlmisztifikálod. Ha már eleve bebeszéled magadnak hogy szarabb lesz a súlyzós edzés a reggeli aerob miatt, akkor úgy is lesz.
Én nem így álltam neki és teljes edzést tudtam csinálni még akkor is amikor pont előtte kardióztam 1 órát. Igaz csak egy vagy max 2 hétig csináltam, úgyhogy érdemben az izomvesztésről nem tudok beszámolni.

Impossible is nothing

(#16484) Tamoo válasza meroly (#16483) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"érdemben az izomvesztésről nem tudok beszámolni"

Nem volt mit veszíteni. ;] :DDD

(#16485) Woodslave válasza meroly (#16483) üzenetére


Woodslave
nagyúr

lehet. Mondjuk heti 3 sprint azért érdekes lesz, mert egy után egy hétig van izomlázam, legalábbis amikor hetente egyszer csináltam :U Lehet kicsit lejjebb veszem az intenzitást.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#16486) #72042496 válasza meroly (#16483) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ennyi.

Nekem pl. ilyen egy túra szempontjából most már könnyebb hónap, és igaz, lassan, de így is tudok fejlődni. Hozzászokik az ember. (Táplálékkiegészítőket nem használok.)

Vagy, magasabb szinten itt van itt van Chuck Engle, aki a legtöbb maratoni győzelmet tudhatja magáénak. Érdmes rákeresni, nem egy hegyomlás, de a cingártól is messze áll. Bele se merek gondolni, mennyit futhat.

Ezekel annyit akarok csak hozzátenni, hogy ami mozgásról itt szó van, attól egy amatőr gyúrósnak nem kell betojnia. Semmi baja nem lesz tőle, max. az első pár hétben érzi kicsit, aztán pikk-pakk megszokja. :)

[ Szerkesztve ]

(#16487) _NCT válasza Woodslave (#16485) üzenetére


_NCT
őstag

Én azon lepődtem meg, hogy egyáltalán nem lett izomlázam a tegnapi 3 km után. Máskor meg 1 hétig fájt mindenem... Igaz én úgy fogok hozzá a futásnak, h előtte gyalogolok vagy 5-10 percet.

Tegnap 3. perc után elkezdett görcsölni a vádlim, de leszartam, mondom ha már most megállok, csak rosszabb lesz. Futottam tovább, átlendültem a holt ponton és rohadtul bejött az egész :)

(#16488) shteer


shteer
titán

Nightmare, ez még te vagy? ;]

Kérdés
Sziasztok, nem bírom befogni a pofámat, magyarázkodok még, pedig tudom ám, hogy szar vagyok, így most kétségbeesetten próbálom meg nem történné tenni ezt a két napos erőlködést. Ami a lényeg: egyszerűen nem merem felvállalni a pofámat. Írtam ám kamu mélcímről mélt tényleg. Kurva szar vagyok, elképesztő. És még mindig nem értem, hogy kussolnom kéne. Lehet el kéne mennem pszichológushoz. Tajgetoszra. Fordítógép off.
McCart
Válasz
Ja, meg anyádba is.
2013-04-17 20:21:33
Bunny

Sziasztok kedves edző válaszol olvasók! ...
Kérdés
Sziasztok kedves edző válaszol olvasók! Tudom, hogy szánalmas egy szar vagyok, de az elmúlt két napban úgy döntöttem, hogy a világ elé tárom kívánni ezt a tényt. Ez van, anyám sajnos csak ezt tudta kihozni belőlem, talán túl sok tejet ivott. Most, hogy mindenki rajtam röhög, kezdek beszarni , úgyhogy elhúzok a sunyiba, mert nyilvánvalóan nem merem felvállalni a pofámat. Talán még próbálkozok egy békülő e-maillel álnéven. Fordítógép off.
McCart
Válasz
No komment.
2013-04-17 19:42:12
Bunny

..szerintem jónak tűnik

(#16489) God Vazzeg válasza Woodslave (#16469) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én most 15 perccel kezdtem, legközelebb meglátom még, valszín 20 perc lesz már. Mi a sok? Szerintem 40 perc alatt mehet nyugodtan, pulzust nézz közben, ne menj 150 fölé. Edzés végén tekerek, szóval elvileg leürült raktárakkal, ezt hozzá kell tenni, szerintem ilyenkor érdemes, vagy reggel éhgyomorra.

(#16490) _NCT válasza God Vazzeg (#16489) üzenetére


_NCT
őstag

Edzés végén tekerek

Remélem nem szmokit ;] :DDD

(#16491) God Vazzeg válasza _NCT (#16490) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nemtom mit szív, de ilyet nem kérek :))

(#16492) Woodslave válasza #72042496 (#16486) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ez igaz, nem is attól félek, hogy leesik az izmom, hanem hogy feleslegesen és túlzóan túráztatom magam. Mondjuk ez a kis reggeli mozgás most pont jól esik, aztán ha már nem legfeljebb abbahagyom :K

MMA: én most kezdem érezni segg comb részen. :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#16493) spammer válasza #72042496 (#16486) üzenetére


spammer
veterán

Ezmiez, amit linkeltél képet? Valami ájfón app vagy online edzésnapló, vagy micsuda? :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16494) meroly válasza #72042496 (#16486) üzenetére


meroly
veterán

Azért ez komoly edzésnapló :R
Maga a tartalom is meg úgy amúgy a forma is. Hol csináltad?

(#16492) Woodslave: ha mozogsz, azzal sosem ártasz.

Impossible is nothing

(#16495) _NCT válasza Woodslave (#16492) üzenetére


_NCT
őstag

Arra gondolok, h lehet növelnem kéne az intenzitást, holnap ki is próbálom ezt a HIIT stílust.

Balika911: elolvastam és elfáradtam... Tisztelem a kitartásod :D

[ Szerkesztve ]

(#16496) penene válasza Richard (#16478) üzenetére


penene
őstag

Szerintem folos hiit utan az aerob. Hiittel kiurited a glikogen raktarat hiphop, beindul az anyagcsere es dolgozik edzes utan. Jo hiit utan nem virgonc az ember. :) De majd ezt ugyis meg kell tapasztalni. Elejen nem kell a szivroham. :)

(#16497) penene válasza _NCT (#16495) üzenetére


penene
őstag

1perc max sprint 1perc seta. 3. Sorozatra garantaltan jol leszel;)

(#16498) Woodslave válasza penene (#16497) üzenetére


Woodslave
nagyúr

azért megnéznék egy 1 perce max sprintet :U :D Egy normál embernek 10 sec is jó, amúgy soha nem értettem hogy írhatnak akár 30 sec-et is. Vagy nekem vannak más téveszméim a sprintről.

Amikor én csinálom, akkor egy fél focipálya (50-70méter attól függ melyiknél) sztem 11 mp-nél nem tart tovább, ebből 10 kör és meghaltam.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#16499) penene válasza Woodslave (#16498) üzenetére


penene
őstag

Jaja. Eleg kisebb is. 1perc az mar halado:)

(#16500) Richard válasza penene (#16496) üzenetére


Richard
őstag

Elején nyilván nem, de ezt írtam is. Nekem kifejezetten jól esik HIIT után egy kis 6 km/h-s séta levezetésnek.

#16495: 30 sec sprint, 1 perc séta bontásban próbáld. De elsőre lehet elég lesz a 15/1 is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.