Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67801) LanyUs válasza tomcica (#67798) üzenetére


LanyUs
senior tag

Van erről online eredménylista? Most már felcsigázott ez a mezőny!

(#67802) tomcica válasza LanyUs (#67801) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha kezhez kapok valami felvetelt,mar linkelem is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#67803) tomcica válasza tomcica (#67802) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]
rovid cikk az esemenyrol szerbul
3000m Elzan Bibić,Vid Botolin, Aldin Ćatović, Uroš Gutić i Nikola Raičević az elso ot,ok nyertek penzdijat.idoket nem sorol sajnos.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#67804) #76500480 válasza tomcica (#67796) üzenetére


#76500480
törölt tag

Alvással is gondok vannak 21:30-4:30 rengeteg “pisi szünettel” :B :N + fizikai meló (2t anyag kéziatmozgatása, állva). Megpróbálom 10-12km-tempóval és a kerékpárt lerakni mert tűvel szurkálnak utána. :R

[ Szerkesztve ]

(#67805) Peterhappy válasza aujjobba (#67788) üzenetére


Peterhappy
őstag

Releváns. Csak tippelek, de gyanítom, hogy sarokra vagy közel sarokra érkezel, teljesen átgördítesz és teljesen egyenesen, már-már hátradőlve futsz.

Próbálj meg talpközépre érkezni (ne lábujjra!!!) és kissé előredőlve futni. Nem csípőből, egész testtel. Erre koncentrálj, annak természetes velejárója, hogy nem sarokra fogsz érkezni - és nő a lépéssszám :K

Szerk: Hátha segítség
A keddi lassú futásomon 0,99m volt az átlagos lépéshosszom, úgy, hogy 181cm körül vagyok. Viszont 167-es átlag cadence társult mellé.
A csütörtöki gyorsamnál 1,14m volt az átlagos lépéshossz, a cadence volt mellé jóval nagyobb (183)

[ Szerkesztve ]

(#67806) Alg


Alg
veterán

Utálni fogtok, visszamentem ma reggel nyitás után, nem volt annyi ember és rendbe voltak téve a cipők, elhoztam egy Endorphin Shift 2-t is (kicsit szolidabb, szürkéskék színben) a hosszú futásokra (szintén 50EUR) - ezzel most el vagyok látva kb. a jövő ilyenkor esedékes kiárusításokig ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#67807) tomcica válasza Alg (#67806) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Dehogy fogunk, jol tetted 🔥 :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#67808) ígyvanferi válasza Alg (#67806) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A shift engem nem igazán mozgat meg, így én nem utállak. :N Szerencsére a Prora azt írtad, 48-as volt csak, ha az lett volna méretemben ennyiért, simán kivonatoznék.

Kár, hogy itthon a futós boltok nem csinálnak ilyen durva akciókat. Jó, az outletekben időnként kifogni hasonlót, de a márkák pl. elég limitáltak (Nike, adidas, és tudtommal ennyi).

(#67809) Zozo0525 válasza LanyUs (#67787) üzenetére


Zozo0525
őstag

Most kezdem el a tempót növelni.... Sok a covid miatt visszafejlodes volt de új erővel...😀

(#67810) stefyY


stefyY
őstag


UKKO 6 órás verseny. Itt már kijött a Kiprun Ultralight alig csillapítása, de nem panaszkodok... :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#67811) Peterhappy válasza Peterhappy (#67192) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ma ismét nekimentem a 35km-es felmérőmnek - ezt terveztem kvalifikációs futásnak a maratonra.
Tanulva az előző próba hibáiból, nem éhgyomorra mentem (11:00-kor fejeztem be a reggelim) és ~13-kor mentem ki futni. Keveselltem a két órát - éreztem is az elején, hogy kellett volna még pihenni, de délután program volt, sietnem kellett haza, nem tudtam tovább húzni.

A múltkori 250ml víz+egy gyümölcsszelet kombó helyett ezúttal vittem két gyümölcsszeletet (szegény ember zseléje), egyet betoltam indulás előtt, 2*800ml víz + 500ml ISO ital (Lidl-s kék ízű), kitekertem az erdőnkbe, a bringát kineveztem deponak és 5km-enként tankoltam. Full tudományosra vettem a figurát, hét kört (~5km) terveztem, hat megállás, ~350ml per etap, 3. és 5. ISO töltés, 2. és 4. gyümölcsszelet.
Ezen kívül cadence 170+, HRM 150-160 közé, hogy ne is vánszorogjak, el se szálljak.

A vége az lett az alaposabb és tudatosabb felkészülésnek, hogy sikerült rosszabbul, lassabban, magasabb HRM-mel kevesebbet futnom, mint három hete. :(
Igaz akkor aszfalton és rekortánon mentem, most végig az erdőben.

30km után már nem tudtam nekimenni az utolsó körnek. 27km-nél teljesen random helyeken kezdett el fájni mindkét lábam (pár száz méter eltéréssel), úgy 1-1,5km-mel később nagyjából helyrerázódtam, de hiába tért vissza az amúgy sem acélos iram, akkor már fejben elengedtem a dolgot. A maratont is. Marad a tavasz. Vagy a jövő ősz.

Eddig is büszke voltam a maratonistáinkra, főleg a múlt heti elsőbálozókra, hát ez az érzés most csak még inkább nőtt :R

(#67812) Peterhappy válasza stefyY (#67810) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ez nincs is hat óra! Kezdd újra ;]

Hat nappal maraton után basszus... Te sem vagy normális, szívből gratulálok :R :R :R

(#67813) tomcica válasza stefyY (#67810) üzenetére


tomcica
Topikgazda

bravo :R majd johet egy beszamolo,szivesen elolvasnam :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#67814) tomcica válasza Peterhappy (#67811) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy teljes faradasig futott 30km+ kepes 3-4 hetre is hazavagni a rendszert :K szoval benne van meg az is a pakliban.
Le kell vonni a tanulsagot,legkozelebb a felkeszulesnel ooovatosan kell ezeket a speci edzeseket :K maratonos felkeszulesnel lehet hasznalni a darabolt hosszut is,van akinek az emesztheto jobban. Gondolok itt napi 2db futasra pl 20km+15km (kozte 6-8ora piheno)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#67815) Zozo0525 válasza stefyY (#67810) üzenetére


Zozo0525
őstag

kemény. :R :Y
gratulálok

(#67816) Peterhappy válasza tomcica (#67814) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hááát nem tudom. Voltak azóta azért bőven vállalható futásaim is (mármint a magam mércéjén), de tény, hogy az edzéstervemet már nem is használom, nincs időm tudatosan futni. Most úgy fest, jövő héten egy nap sem tudok kimenni, eddig hetente négyszer jártam.
Tanulság az van dögivel :K

A darabolós jó ötlet, köszönöm, bár szerintem a Feleségem kitekerné a nyakam, ha napjában kétszer tűnnék el futni :B

(#67817) tisn válasza Peterhappy (#67811) üzenetére


tisn
addikt

eloszor rekortanon (aszfalton) csinald meg az erdo az szerintem jobban nyirja a futomuvet.

(#67818) tisn válasza stefyY (#67810) üzenetére


tisn
addikt

:Y :Y :R

(#67819) Peterhappy válasza tisn (#67817) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönönöm szépen a tanácsot, így lesz.

(#67820) stefyY válasza tomcica (#67813) üzenetére


stefyY
őstag

Köszönöm, de megyek a lassú fiú csoportba, mert azért volt pár csaj, aki odavert...mint utóbb megtudtam, az 50 mérföldes OB női győztese vert rám legalább 2 kört, de inkább 3-at a 6 órám alatt. 1319 méter volt egy kör, úgyhogy azért az nem gyenge. :DDD Nagy élmény volt közvetlen kapcsolatban lenni Bogár Janival, Maráz Zsuzsival, Csécsei Zolival. Rengeteg barátom is futott, ketten még kint is vannak, mert 24 órásat tolnak... :U

A pálya sajnos sok helyen nem volt túl "előzésbarát", sokan futottunk egyszerre és nem így számoltak eredetileg. Na meg volt egy jó 200-300 méter murvás rész közvetlen a Balaton partján, azzal nem nagyon voltunk megbarátkozva, a többi aszfalt volt + térkő. Szerintem emiatt a összevisszaság miatt, valamint a még ki nem pihent maraton és a kelleténél erősebb tempóválasztás miatt a 7. kilométertől szét akart szakadni a jobb combom. Arra 35 után kértem egy cataflamot, mert ott már hasonlóan mindent a pokolba kívántam, mint a maratonon, csak itt most a frissítés része rendben volt mondhatni. A gyógybogyó némileg rendberakott, 45-től kezdtem el újra magamra találni, de ott már a 65 kilis álmot elengedtem. Ittam közben felvízezett és némi konyhasóval megbolondított Pepsit...a frissítésem egyik legnagyszerűbb eleme volt szerintem. :DDD

tisn, Zozo0525, Peterhappy: :R

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#67821) Peetta14 válasza stefyY (#67810) üzenetére


Peetta14
tag

Azta! Gratulálok! Ez mekkora kör volt?

(#67822) Peetta14 válasza Peterhappy (#67816) üzenetére


Peetta14
tag

Szerintem, ha megengeded, túl sok volt a heti km (futás, bringa). Még ha nem is érezted magad fáradtnak, azok a km-ek a lábadban voltak, ahonnan te még a magad mércéjével csúcstávolságot akartál futni. Érdemes visszavenni azon a héten, tudjál honnan elrugaszkodni.

[ Szerkesztve ]

(#67823) SpaceKombajn válasza Peetta14 (#67822) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Jaja, lehet,hogy túltolta ő is, mint LanyUs (is) a babakocsit. :DDD

spacetime

(#67824) LanyUs válasza SpaceKombajn (#67823) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ne is mondd! Mostanában egyre kevésbé van kedvem tologatni! Inkább mennék egyedül. Rendesen tolja fel a hr-t :) És sűrűn csalok is, hogy rátámaszkodok. Olyan vagyok akkor, mint egy pillangó :D Na de most csak beugrottam, mert van egy rövidke cikk:

A futók leggyakoribb sérülései [link]

[ Szerkesztve ]

(#67825) jimpo válasza SpaceKombajn (#67823) üzenetére


jimpo
aktív tag

Elég valószínű.
Én ezért szeretem a Runalyze -t, mivel nem edzésterv alapján futok, hanem csak úgy "találomra". Így az alapján igyekszem belőni a terhelést, az épp elvégzendő edzést meg az előző hét alapján szoktam kalkulálni.

Stress Balance (TSB) 0 és 10 között jellemzően, -20 érték csak nagyobb terhelés esetén jellemző
Workload Ratio (A:C) ezt a javasolt 0.80 < A:C < 1.30 – optimal workload közé, illetve 0.80 alatt ha éppen PB-t vagy Coopert tervezek futni.

Amíg még élt a Stryd Membership, a Running Stress Balance (RSB) értéket is figyeltem, de az ügye csak a futással kalkulál.
A Runalyze minden rögzített aktivitással számol és az alapján kalkulálja a Fatigue (ATL) értéket azaz a "fáradságot" ez 30 és 60 között van jellemzően, de leginkább a 40 körüli az általános nálam.
Bár igazából nemrég szoktam rá hogy fényképezem szinkronizálás előtt és után is az értékeket. Ez pl a Copper előtti és utáni állapot. :K :U

Mivel múlt héten Cooper volt, így a hétre rövid pörgős 50m-es edzés jutott. Meg jövő hét elején 400m szerintem. Bár lehet keresztül húzom az egészet...
A verzió, elmegyek több napra túrázni, B elmegyek egy 20+ km körüli terepfutásra legalább. Mindenképp kell valami, mert az alföldön már a falnak megyek. :O

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#67826) norby_42 válasza stefyY (#67810) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez igen!

Jól bírod a monotóniát...

Eat pasta, run fasta

(#67827) tomcica válasza stefyY (#67820) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk is zajlik az epitkezes utolso resze. Ugye oktober 29 (ket het mulva szombat) Viktor kollegam Szegeden 6orast tol. 72km a terv.
Most hetvegen csinalta az utolso specifikus terhelest. Szombat reggel 25km enyhe fokozos 5:00-4:30 (atlag 4:47 @158bpm) + delutan 25km 5:05-4:30 (atlag 4:49 @154 bpm).Ezeket aszfalton ket falu kozott egyedul.
Ma 7:00-tol velem a palyan,faradt labra tempo. 25km @4:35 @160bpm
(en meg kint romboltam a 6os palyan mellette,az 10%-al gyorsabb ugye kb 4:05...de csalos,mert az egyenesek 4:35 mellette,a kanyarok meg 3:35-3:40 koze...100db utan mar ereztem mit is csinalok...ugye 125db jon ki a 62.5 kor alatt).
Ugy erzem fel van alaposan keszulve :K ket hete van ezt alaposan kipihenni,innen mar indul a TAPER (ket nap full OFF-al holnap es kedd).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#67828) tomcica válasza LanyUs (#67824) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Megmondom en neked mi a legnagyobb serules manapsag:
"A futo hereje levalik, es tobbet nem meri odacsapni az eros edzeseken" :DDD
Minden mas mulando:
Por es Hamu ;)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#67829) tomcica válasza stefyY (#67820) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja,mondtam neki,hogy a szegedi kisebb verseny,nehogy megengedje,hogy barmelyik csaj leelozze :N Illetve,ha ugy adodik,hogy megis akkor legalabb csinos legyen ;]
Ott 1100m-es kor lesz,kemping,full aszfalt,viszonylag kulturalt a fordito,egyik elesebb,a masik okes. Lehet elozgetni is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#67830) stefyY válasza tomcica (#67829) üzenetére


stefyY
őstag

Sok sikert neki...valószínűleg felkészültebb és rutinosabb nálam, 2 hét elég, hogy "kiéhezve" álljon oda. :)

A számaitokat olvasva nem biztos, hogy szívesen lennék a tanítványod. :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#67831) tomcica válasza stefyY (#67830) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem szeretem elengedni ugy,hogy ne legyen felkeszulve....akkor inkabb lefutom itthon vele :P
Nekem ne maszatoljon senki a versenyen,ugy alljon oda,hogy versenyez (az adott hatarai kozott persze!) nem csak tuleli :K
Ha ehhez vert kell vizelni edzesen,akkor azt IS fog ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#67832) stefyY válasza tomcica (#67831) üzenetére


stefyY
őstag

Ebben egyetértek, a verseny az verseny. Nem közösségi futás Z1-Z2-ben. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#67833) tomcica válasza stefyY (#67832) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk ugy szokott kinezni egy combosabb felkeszulesi idoszak,hogy a verseny altalaban konnyebb,mint az utolso specifikus edzes ;] ugye faradt labra van rakuldve a versenytempo darabolva...versenyen pihent labra + adrenalin = repulsz :K
Mondjuk olyan is volt,aki nem elte tul a specifikus edzest,vagyis nem jutott el a versenyig,mea culpa...de jobb mintha odaall versenyezni es 80%-on maszatol :U

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#67834) Hi!King


Hi!King
őstag

Ma Sopronban futottam félmaraton versenyen, új PB, 1:25:12. Még dobogóra is kerültem, abszolút férfi 3. hely, kategóriában 2. hely (40 év feletti nyerte a versenyt, ők más kategória voltak).

Elégedett vagyok, főleg hogy a tavaszi bajai félmaraton óta úgy javítottam, hogy jelentősen kevesebbet futok, mint 2021-ben, illetve amikor több időm lett volna futni, júniusban, akkor covidos voltam.

Persze most is gyorsabb votlam az elején, mint a végén, annak ellenére, hogy igyekeztem visszafogni magamat, még 10k PB-t is mutat a Strava. 3 kör volt, az elsőn nagyon meglódult mindenki, de én hagytam, hogy elmenjenek mellettem, a többségét már 3-4 km-nél visszaelőztem, meg voltak akik rövidebb távon indultak. Egyébként azt hittem a végén, hogy még rengetegen vannak előttem, pedig már csak 4-en voltak a második körtől a végéig (1 váltó és 1 nő a férfi egyéniseken kívül). A kategóriagyőztest végig láttam, de esélyem nem volt utolérni. Viszont tényleg egészen jól ment végig, csodálkoztam is, hogy ennyire jó formában vagyok.

(#67835) stefyY válasza Hi!King (#67834) üzenetére


stefyY
őstag

Aztaqrv@f@xb@. Gratulálok! :R

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#67836) tomcica válasza Hi!King (#67834) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R :C bravooo

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#67837) SpaceKombajn válasza Hi!King (#67834) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Gratula!

Nagyon működik itt az online UFO képző by tomcica!

spacetime

(#67838) LanyUs válasza tomcica (#67828) üzenetére


LanyUs
senior tag

Jól van, jól van! :) De ha csak 1 méterrel többet fut Valaki, aki olvasta és nem sérül le teljesen már jól jártunk...
Amúgy pont most bánsz a témával ilyen keményen, amikor épp eleveztél a Fekete-tengerig keresztedésként? :)
Pedig nem vagyok a toppon ( éjszaka elég sokszor fejbe rúgott a kicsi ), de a beszólásért el kell mennem futni egy rövidet. Nálam az edzés a verseny, a verseny már túledzett :D

(#67839) LanyUs


LanyUs
senior tag

Itt mire gratulálna az ember már tele van a fórum kiváló eredményekkel! :C
Nem is lehet reagálni StefyY harcore nyomja a hosszúkat :R Peetta14 is lazán ment 5k-n 21:45-öt, de ahogy elnéztem volt benne egy laza km, tehát már bőven a 21:34-es időm alatt van :R Hi!King, jimpo, igyvanferi-t mindig is a villámlábúak közé soroltam :) :R SpaceKombajn , tisn, zozo is tolja rendesen :R comegetsome1meglepett, hogy ennyi munka mellett még bringa is ilyen sok + futás :Y norby tuti, hogy mozog :) Láttam tomcica Te is futottál ( egyenesekben a 4:35 szaggatott szét :R ). Peterhappy csak semmi pánik. Kipihened ezeket az edzéseket/időszakot és visszatér ám a mosoly. Nálam is így volt! Full pihent vagyok már és gyorsultam is a magam módján. Nem lett idén maraton! Huuu most mi lesz... Semmi... Csináljuk, ahogy erőnk adja és időnkből telik :R Herénk az van ( ezt Tom "buzdítása" miatt írom ), de az nem -e fórum témája :))

[ Szerkesztve ]

(#67840) stefyY


stefyY
őstag

Ennyire a hardcoreságról...remélem még a kislány csoportba beférek. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#67841) jimpo válasza stefyY (#67840) üzenetére


jimpo
aktív tag

Úgy tűnik sikerült túltolni, majd elmúlik. Tessék pihenni. :K

Jómagam is így teszek, szintén túltoltam picit.... :B
De legalább megvan a 2500+ km idén illetve az első 90 km -es hét is. :DDD

A lábközépcsontok rendben vannak most. Igaz nem csodálom, rotáltam a cipőket rendesen. :))
Hétfőn Cooper a Kinvara 12 -ben, Kedd Floatride Energy 3 délelőtt, Altra Paradigm 6 délután. Szerda Puma Velocity Nitro 2, Csütörtök Altra Paradigm 6. Péntek New Balance FuelCell Rebel V2, Szombat Rebook Floatride Energy 3, Ma reggel Altra Paradigm 6 majd délután Kinvara 12. ;]
Ez így nagyon jó volt a talpamnak, legutóbb szerintem 2 hónapja volt ennyire panaszmentes. :C

Stryd Next Gen

(#67842) sherlock82


sherlock82
senior tag

Ma reggel Kaposvárra vitt az utam és a dimbes dombos ( 69 m szint ) utakon sikerült 5 perc körüli km kel 6 km t leküzdenem.
Végére éreztem hogy kellemesen elfáradtam és hogy sikerült talán a covid okozta utóhatásokat is teljesen leküzdenem.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#67843) emvy válasza Hi!King (#67834) üzenetére


emvy
nagyúr

Na, ez nagyon csinos, gratulalok! :)

(Mas: apam mult hetvegen tolt egy 2:40-es 30k-t a Bp-i futofesztivalon, 68 evesen, szerintem az eleg kemeny, mondjuk szerintem hagyhatna mar a fenebe.)

while (!sleep) sheep++;

(#67844) norby_42


norby_42
aktív tag

Elmélkedtem múlt héten a vitaminjaimról, meg a magnéziumról. Úgy tűnik működik, mert ez a hétvége már nem csapott meg annyira. Végre sikerült körbefutnom Egert. Volt benne izgi rész, mert van két szomszédos völgy. Az egyik egy felkapott kertvárosba visz, a másik egy rossz hírű utcába. Eltaláltam a jót :)

(A magasság kicsit fura, elállítottam a pontosságot)

Eat pasta, run fasta

(#67845) stefyY válasza emvy (#67843) üzenetére


stefyY
őstag

Nem csak szerinted, le a kalappal... :Y :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#67846) tomcica válasza stefyY (#67840) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Fenekbe kell merni,csak ugy pontos ;] (viccelek,pihenj,akar egy egesz laza regeneralos het is mehet)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#67847) LanyUs válasza tomcica (#67846) üzenetére


LanyUs
senior tag

Peettanak egy kis ösztönző! Ma Tom miattad lementem 11km benne 5k felmérő ( nem adta nap ).
4:06, 4:16, 4:27, 4:18, 4:05
21:12 5k PB 177 hrm átlag
Lesz még jobb is! Pisztoly használ :R

[ Szerkesztve ]

(#67848) tisn válasza Hi!King (#67834) üzenetére


tisn
addikt

bicajjal se megyek ilyen idot pasztmek.

nagy grat! :R

(#67849) Peetta14 válasza LanyUs (#67847) üzenetére


Peetta14
tag

Challenge accepted :)

Hi!King azta!!! Gratula!

[ Szerkesztve ]

(#67850) Alg


Alg
veterán

Napasztmek milyen idők meg távok repkednek itt, fel se tudom sorolni, nagy gratula mindenkinek!

Kis VTM, próbálom röviden:

Szeptember 15 után covid és 3 hét kihagyás, most a verseny hetében futottam 3-szor: Hétfő laza 5k, Szerda nagyon laza 10k, péntek 5k benne 10x100m kb laktátküszöb iramon (5:00).
Sikerült időben lefeküdni és el is aludni, 7 és fél óra alvás után reggel 5kor ébresztő, zabkása, vonathoz: 9 körül értem oda, pont láttam messziről a hosszútáv rajtot.

A rajtnál az összes létező Garmin statisztika azt mondta hogy ezt most nem kellene erőltetni:

Body battery 50/100 (ébredéskor 77ről!)
Training status: Strained
Training readiness: 65/100
HRV status: Low (-> overstressed)

Időcélt rég elengedtem, az új cél az volt hogy minél kevesebbet sétáljak és kifussam azt amit ma éppen tudok. Szerintem mindkettő sikerült:
18 perc séta volt összesen, ebből 12 az emelkedőn, jó tempósan, laktátküszöb felett voltam így is (előztem is jó sokat). A maradék jellemzően ivás/evés mert 170 közeli pulzuson még a csőből is nehéz inni...
Átlagpulzus 165, max 178 (LTHR elvileg valami 168-170 körül becsülve), az utolsó 4km már eléggé fájt, a célban eltartott egy ideig mire magamhoz tértem, most pedig teljesen nullán vagyok.

Még pár adat:
Body Battery a célban: 17/100 (most este már kiakadt 5-nél)
Stamina a célban: 1% (kb a cél előtt 1km-el érte el az 1%-ot, szóval eszerint is kifutottam ami bennem volt)
Hivatalos idő: 2:16:08
Helyezés:58/75
Frissítés: kb 8 deci izo zsákból+1 hydro gél féltávnál (pontoknál nem álltam meg)
Strava

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.