Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67850) Alg


Alg
veterán

Napasztmek milyen idők meg távok repkednek itt, fel se tudom sorolni, nagy gratula mindenkinek!

Kis VTM, próbálom röviden:

Szeptember 15 után covid és 3 hét kihagyás, most a verseny hetében futottam 3-szor: Hétfő laza 5k, Szerda nagyon laza 10k, péntek 5k benne 10x100m kb laktátküszöb iramon (5:00).
Sikerült időben lefeküdni és el is aludni, 7 és fél óra alvás után reggel 5kor ébresztő, zabkása, vonathoz: 9 körül értem oda, pont láttam messziről a hosszútáv rajtot.

A rajtnál az összes létező Garmin statisztika azt mondta hogy ezt most nem kellene erőltetni:

Body battery 50/100 (ébredéskor 77ről!)
Training status: Strained
Training readiness: 65/100
HRV status: Low (-> overstressed)

Időcélt rég elengedtem, az új cél az volt hogy minél kevesebbet sétáljak és kifussam azt amit ma éppen tudok. Szerintem mindkettő sikerült:
18 perc séta volt összesen, ebből 12 az emelkedőn, jó tempósan, laktátküszöb felett voltam így is (előztem is jó sokat). A maradék jellemzően ivás/evés mert 170 közeli pulzuson még a csőből is nehéz inni...
Átlagpulzus 165, max 178 (LTHR elvileg valami 168-170 körül becsülve), az utolsó 4km már eléggé fájt, a célban eltartott egy ideig mire magamhoz tértem, most pedig teljesen nullán vagyok.

Még pár adat:
Body Battery a célban: 17/100 (most este már kiakadt 5-nél)
Stamina a célban: 1% (kb a cél előtt 1km-el érte el az 1%-ot, szóval eszerint is kifutottam ami bennem volt)
Hivatalos idő: 2:16:08
Helyezés:58/75
Frissítés: kb 8 deci izo zsákból+1 hydro gél féltávnál (pontoknál nem álltam meg)
Strava

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.