Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67901) sherlock82 válasza Agony (#67885) üzenetére


sherlock82
senior tag

A kép szerintem teljesen jó, nyilván az egyéni felszerelés kicsit eltérhet.
Az ok ami miatt az emberek ennyire különbözően öltöznek azaz is lehet, hogy elolvasnak egy időjárás jelentést a neten, aztán kb félnek ki menni az utcára mert úgy írják le hogy rettenetes hideg következi, készüljünk a hidegekre és kb annyi történt hogy a nyárból ősz lett. Komolyan mondom már az időjárástól is rettegni kell...

Én a legnagyobb hidegben is ami mifelénk volt Somogyban tavaly télen azaz hogy egy technikai trikóra és egy hosszujjú felsőre felvettem egy futós vékony kabátot, de 4 km után felkellet tűrnöm a könyékemig mert melegem volt.

Ami az elmúlt években van az nem is tél sajnos. Pár hét hidegebb napok kívűl más nincs se havazás, de még jégcsapok se a tetőkön.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#67902) stefyY


stefyY
őstag

A februárban vásárolt, majd futáshoz alkalmatlannak találtatott Velocity Nitro-t felvettem ma munkához. Így megérte az árát, nagyon komfortos kis lábbeli. :P

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#67903) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Puma nitro között mi a difi,mihez hasonlítanak? A korábbi saucony oké volt,de a miler2 és a nitro1 nekem sokkal jobban bejott.

Van electrify magnify, deviate, liberate, velocity... jesszusom.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#67904) LanyUs válasza parandroid (#67896) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én meg ma reggel kaptam azt. Hát nem beragadt az elektromos ellenállás a szoba bringámon 30/30-on :( Pedig csak 4/30-on használtam. Leállítottam és bumm. Se reset, se semmi nem használ. Tehát most csak max. fokozatot tudja vagy áramtalanítva ellenállás nélkül. Veszek valami mágnesfékest, mert a térdeimmel csodát tesz. Nem a Tour de France-ra gyúrok :)

(#67905) tomcica válasza bajnokpityu (#67903) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Liberate az porog rendesen :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#67906) Studi válasza Agony (#67891) üzenetére


Studi
addikt

Ráadásul egy napsütéses 5fok nagyon más tud lenni, mint egy borús, pláne egy szeles 5 fok. Ezt a legnehezebb felmérni, amikor indulok, a hőmérsékletet mutatja az óra, de hogy a felhőzettel mi lesz 1 óra múlva, vagy a szél fog-e futni, azt nehéz felmérni. Én amúgy inkább túl szoktam öltözni, azon lehet még lazítani, de ha mondjuk az Árpád híd totál nyílt részén fúj a szél az amúgy levezető kocogásomon, az bizony rohadt sz@r tud lenni a hátamnak.

(#67907) tisn válasza sherlock82 (#67901) üzenetére


tisn
addikt

Én a legnagyobb hidegben is ami mifelénk volt Somogyban tavaly télen azaz hogy egy technikai trikóra és egy hosszujjú felsőre felvettem egy futós vékony kabátot, de 4 km után felkellet tűrnöm a könyékemig mert melegem volt.

2x probaltam meg polo + decas turapulcsiban futni minuszokban, de az tul meleg. 15 fokig polo rovidgatya, 5 fokig polo + alaoltozet felul + rovidgatya, 5- triko, polo, alaoltozet alul felul.
nagyon izzados vagyok, azert fazni azt szoktam neha, de nem veszes. es persze <1 orat futok altalaban.

(#67908) Agony válasza Studi (#67906) üzenetére


Agony
aktív tag

Igen, az 5 fok egyébként pont az a határ ahol még rövid ujjúban fázol elindulni, de utána ahogy melegszik az idő, már épp kellemes. Én arra általában egy rövid ujjú kompressziós pólót húzók, rá meg egy sima laza pólót, aztán pár km után ha már bemelegedtem leveszem a felső pólót, betűröm a rövid gatyába és úgy már tökéletes a hőérzet. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#67909) Peetta14


Peetta14
tag

Nekem 12 fok alatt kell a vékony szélálló kesztyű, 10 fok körül már csősál és sapka is.
Amúgy én tök jól elvagyok az aldi/lidl futófelsőkkel és van jó pár nadrágom is onnan. (hétfőn Aldiban lesz hűvősebb időkre felső, ami szerintem 5 fokig egy pólóval tökéletes, 4k FT).
Táska kapcsán én azt tapasztaltam ki, hogy 2 táska kell. Egy övtáska (dekás teljesen jó), amibe telefon, kulcs, iratok, egy 0,5L soft kulacs, energia gél belemegy. Ezzel FM-ig elvagyok, ha nincs 30fok. Ha hosszabb a táv, vagy nyár van, akkor viszem a dekás hátizsákot, amiben van 1L ivózsák, zsebek mindennek (akár esőkabátnak is vagy további 0,5L soft kulacsnak).

Deka kompressziós szárat használja valaki? Vagy csak a compressport?
Most akciós. [link]

[ Szerkesztve ]

(#67910) HKorn válasza bajnokpityu (#67903) üzenetére


HKorn
addikt

Nálam ismét új kedvenc a Velocity, néha összeveszek vele, amikor nem mennek jól a futások, olyankor úgy érzem a cipő tehet róla :D

De tempóhoz aszfaltra nagyon szeretem, pörög, nem nehéz, nem túlépített.

Velocity= neutrális daily tréner
Magnify= ugyanez csak vastagabb talppal
Electrify=legolcsóbb alap Nitro
Liberate= minimalista tempócipő, legkönnyebb
Eternity=stabil daily tréner
Deviate=karbon (vagy műanyag?) lapos daily/versenycipő, van belőle Elite verzió is

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#67911) bajnokpityu válasza tomcica (#67905) üzenetére


bajnokpityu
félisten

+HKorn :

pörgős cipőt akarok, a milert pl azért szeretem, mert bizok benne, és merem megküldeni, terepen betonon egyaránt.
HKorn azt mondja, hogy a minimalista, ami meg számomra azt jelenti, h vékony a talpa.
namost miler sztem kifejezetten jól csillapít, ezért is merek rombolni benne.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#67912) ígyvanferi válasza bajnokpityu (#67911) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Akkor inkább egy Saucony Kinvara 12-13 vagy Endorphin Speed 2, NB Rebel 2 vagy Tempo 2, esetleg Pumánál a Deviate Nitro vagy a Deviate Nitro Elite. Előbbinél az első verziónál akadnak hiányosságok, nem sikerült igazán eltalálni sarokrészt (kijár a lábad, akárhogy is lacelockolsz, illetve cseszteti az achillest sokaknál), a kettesnél elvileg ezt javították és mindenki odavan érte (csak mivel zsír új modell, ha egyáltalán valahol már kapható, ott is rohadt drága).

(#67913) jimpo válasza ígyvanferi (#67912) üzenetére


jimpo
aktív tag

Már van New Balance FuelCell Rebel v3 is... Nagyon nem változott, az árát leszámítva persze. :O
Olyan mintha az orr résznél dupla anyag lenne, ugyan ez volt az "újítás" a Kinvara 12 -> 13 modellnél is. :((( Tartósság ide vagy oda, ennek személy szerint nem örülök.

Már rendeltem HRM pántot.
Muszáj voltam, már egy futás után behalt megint másnapra. :o
Igaz most kiszárítás után, tegnap nyomtam bele a testébe pillanatragasztót rendesen. Ma kapott új elemet és majd kiderül meddig működik még. Nagy kárt nem tehetek már benne... :U

MA exxtra laza futás volt, a műszak után. :DDD Lehet ezt is túltoltam... :P

Stryd Next Gen

(#67914) Peetta14


Peetta14
tag

3 éves Vivoactive 3 órám vacakol, másodjára csinálja egymás után, hogy 5-6km után, hiába az egyenletes 5:00-5:20 közötti tempóval futok, de 6:30-7:00 pace-re esik, és dob egy 6:40-es km-t. Pulzusnál is vannak néha ilyen felpörgések, kiír 17X-et (nekem az elég magasnak számít), és orron keresztül simán veszem a levegőt. Kapott egy újraindítást. Tudok valamit tenni még vele? Nem terveztem lecserélni…

(#67915) parandroid válasza Peetta14 (#67914) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az utóbbi időben nálam is kritikán alul teljesít a gps. Nem lennék meglepve, ha a pontosságot ‘letekerték’ volna kicsit a (hideg)háborús helyzet miatt. De ez csak a sját, különbejáratú összeesküvés-elméletem. :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#67916) tomcica válasza jimpo (#67913) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez igy pont jo lazanak ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#67917) Alg válasza parandroid (#67915) üzenetére


Alg
veterán

Multi-band még mindig halálpontos, szinte semmit nem ugrál a pillanatnyi tempó, imádom :P

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#67918) LanyUs válasza tomcica (#67916) üzenetére


LanyUs
senior tag

A héten még laza és állapot felmérés! Pálya nyitva volt ma 05:30-kor ami jó előjel. Ellenben fagyzugos és annyira hideg van, hogy kesztyű kell már, pedig városban és terepen még nem húztam.
A másik, hogy a főútról beszűrődő fényben épp látszanak a vonalak. Lámpát nem kapcsolok, mert vannak lakások és nem akarom zavarni őket. Viszont ebben a vaksötétben még szokni kell a tempó belövését.
Próbálgattam és ami nappal már rutinszerűen megy, sötétben a pálya környezet nélkül még alá lövöm ( tehát lassabb )... Na szóval ma is tanultam valamit. Üdv. a reggeli sötét darálóban LanyUs :D

(#67919) Alg válasza LanyUs (#67918) üzenetére


Alg
veterán

Welcome to the grind

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#67920) tomcica válasza LanyUs (#67918) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R A DARALO :R
Csak azt erti, aki mar lehuzott par evet (evtizedet) benne :K Ha csinalni kell az a baj, ha par nap kimarad az a baj ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#67921) tomcica válasza LanyUs (#67918) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahogy jon a teliesebb ido, inkabb lodd ala (lassabb), mint hogy elfusd :K pl. szeles, hideg napon siman lehet 3-5mp-vel lassabb 400at futni, es egyaltalan nem konnyebb, mint szep napon celsebessegen. A teli epitkezesnel az erzet, erofeszites sokat szamit, ha adott temposebessegert ugy erzed vert kell izzadni, akkor tul gyorsra csinalod. Lassitani kell, h megfelelo "iparos" epitkezes legyen az eros nap is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#67922) HKorn válasza HKorn (#67910) üzenetére


HKorn
addikt

Már van Nitro terepcsuka is Fast-Trac Nitro, tesztet nemigazán találtam róla.
[link]

Run&Ride

(#67923) Peetta14 válasza HKorn (#67922) üzenetére


Peetta14
tag

penge, bírnám

(#67924) LanyUs válasza Alg (#67919) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tök jó videó! :R Szerettem régen ilyenekre kondizni. Aztán lett helyette futás! Gondolkodás módot váltottam és ahelyett, hogy sokat keseregnék a sötét reggeleken, inkább kihozom belőle, amit lehet. Sajnos napközben meló, utána meg már a gyerekekkel foglalkozom.

Tom: én túl precízen akartam csinálni az edzéseket, patent meglegyen másodpercre pontosan. Ez a hozzáállás tudom, hogy kell a jó eredményért, de túlzásba vittem, mert akkor sem eresztettem, amikor kellett volna és fél év alatt azért pihenő helyett is csináltam minőségi hosszúkat. Ezek együttesen + a gyerekes éjszakák főztek meg. Most óvatosabb leszek :R
Amit nem győzök dicsérni az a pisztoly. Már 60 perc megy hátsó comb befeszülés nélkül ( 20 percről indultunk ugye ). Fokozatosan javul tőle.
Ez a f.s szoba bringa viszont beragadt maximumon, így kénytelen leszek a több ezer háziasszony közül egyet megszabadítani a "ruhaszárítótól". Ha kifogom szinte újak, mert 2 hét általában a lelkesedés :)

(#67925) Fred23


Fred23
nagyúr

Üdv mindenkinek! Év elején koci helyett átmentem kerékpározásra, mert gyakran fájt a térdem a súlyom miatt, most térek vissza megint. Mivel még mindig dagi vagyok, a terv az, hogy óvatosan, kis távon vetem be magam, viszont minden nap. A korábban már elért 12 km-t nem fogom kergetni, amíg nem megyek be 80 kiló körülre, szóval nem mostanában fogok nagyobb távokra menni.

Tegnap 2 km-t toltam le 13:37 alatt rekortánon, és ezzel elégedett voltam. :D Perpill a 171 centimhez 96 kg társul, de voltam már 110 kiló is. Kaptam külföldről ízületvédőt, remélhetőleg így nem fog fájni a térdem. Ilyen:
Szóval majd figyelem megint a topikot, és ha lesz valami kérdésem, jövök vele bombázni a társaságot. Egyelőre beérem azzal a céllal, hogy a jövő évet 90 kilós súly alatt kezdjem meg.

[ Szerkesztve ]

(#67926) tomcica válasza Fred23 (#67925) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Regi Tom mondana neked, hogy "gyere vissza, ha 196 cm leszel es 71kg" ;] de mar szinte vajbol van a szivem, ugyhogy isten hozott ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#67927) Fred23 válasza tomcica (#67926) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi! :)
Leginkább csak csendben fogok figyelni, használom keresőt, de aztán lehet, lesz majd valamikor kérdésem is.
Egyelőre a terv az, hogy minden nap kocogni 1 vagy 2 kört az 1 km-es pályán, és figyelni a térdemet.

(#67928) tomcica válasza Fred23 (#67927) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nezd meg az etrendedet, mert feldolgozott kaja, gyors cukrok, alkohol stb. ra tud tenni. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#67929) inf3rno válasza Fred23 (#67925) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet egy nap többször is futni, pl. Tom kétszer szokott. Nekem a napi 1x 5-6km 25-3o perc, ami legjobban bejött annak idején. A 2km körülbelül az a táv szokott lenni, amin bemelegedik a rendszer és beindul a keringés, azt érdemes lassabban futni. Ha számít a véleményem, szerintem jobb lenne, ha 3-4km-t futnál legalább, mert így nem látom sok értelmét, hogy lemegy a bemelegítés, aztán vége is.

Buliban hasznos! =]

(#67930) Fred23 válasza tomcica (#67928) üzenetére


Fred23
nagyúr

Majdnem minden szemetet kizártam, már csak egy kis sör van, ami még mehetne, de majd figyelem a súlyom változását, és talán nem kell lemondanom róla.

inf3rno: Még nem tudom, mit fog szólni a térdem a 2 km-hez se, ha napi szinten lesz csinálva. Illetve a fő cél vele itt az anyagcserém belassulásának a megakadályozása, arra meg korábban egyszer már alkalmas volt. (Leangains szerint diétázok, nagyon durva, 21/3-as felosztásban, vagyis napi 21 óra böjt van. Az esti koci nélkül belassulna az anyagcserém, tapasztalat.)

[ Szerkesztve ]

(#67931) inf3rno válasza tomcica (#67928) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha csak a súly a cél, akkor a legegyszerűbb egyszerre csak harmad annyit enni, mint előtte szokott és elengedni azt, hogy egy-egy étkezésnél tele kell zabálni magunkat vagy addig enni, amíg nem jön a jóllakottság érzés. Én most gyakorlatilag junk foodon élek, és atom lassú az anyagcserém, de ezzel a módszerrel 5 éves mélyponton van a testsúlyom és a testzsírom is. Mondjuk nekem inkább az volt a cél, hogy az emésztésem helyrejöjjön, ahhoz meg jobb sokszor keveset enni.

Buliban hasznos! =]

(#67932) inf3rno válasza Fred23 (#67930) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja arra jó. Csináltam már a napi 1-2x-i nagyobb étkezést, az is beválik, ha súlyt akarsz veszteni, illetve a minden nap kevés mozgás fenntartja a gyors anyagcserét. Működhet így is, ha fogyni akarsz. Nincs tapasztalatom ennyire kevés mozgással, hogy okoz e egyáltalán bármit a nullához képest. Akkor ezek szerint igen. A napi 5-6km viszont durván felpörgette az anyagcserét és a regenerációt is, amikor csináltam, úgyhogy ha tudsz többet, és bírja a térded is, akkor azt javaslom. Nekem van valami a gerincemmel és a térdszalagjaimmal, nekem sajnos nem bírta 3 hónapnál tovább, de lehet 3-4km még beleférne.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#67933) SpaceKombajn válasza inf3rno (#67931) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Azért írt be ide nagy napi kajálásokat, ha emlékeztek rá.
Arról akkor nem mondott le, de most már lehet, majd megírja.

spacetime

(#67934) inf3rno válasza SpaceKombajn (#67933) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja embere válogatja, vagy talán időszaktól is függ ez. Én is ettem sokat régen, most valahogy úgy vagyok vele, hogy inkább elmegyek egy drágább helyre, ahol tudom, hogy minőséget adnak, és ott költök el ugyanannyi pénzt mennyiségre kevesebbre. Főzni meg körülbelül annyi időm van, hogy kiöntöm a konzerv babot, és berakom a mikróba. :DDD Semmi kedvem most ezzel órákat eltölteni... Mondjuk én már 5 féleképpen fogytam kb. 10-15kg-okat. Őszintén szólva nem értem, hogy másoknak miért megy nehezen, én bárhogy próbálom fogyok valamikor még akaratlanul is... :DDD :N Csak ha teljesen beleszarok a dologba, és állandóan zabálok, akkor szoktam elhízni, szóval még azt sem mondanám, hogy valami speckó genetikám vagy bélflórám lenne, alkatra olyasmi vagyok, mint a 120 kilós apám.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#67935) Peetta14


Peetta14
tag

Maratoni felkészítő tanács: "never trust a fart past mile 20" Erről nem szoktunk beszélni, de nagyjából 2 nap kellett nekem, mire normalizálódtak a dolgok a versenyt követően.
[link]

(#67936) Peterhappy válasza bencze (#67882) üzenetére


Peterhappy
őstag

"Szóval én is épp zsákokat nézek, (Salomon Active Skin 8 az esélyes és Camelbak tatyók: Circuit Vest, Ultra Pro Vest, Rouge Light) - mindnek láttam előnyét és hátrányát - még nem tudom, melyik lesz a befutó."

Vettem ma egy CamelBak Ultra Belt övtáskát. A tesztelés sajnos nem sikerült, mert épp csak elindultam, 700 méter után kaptam egy sos melóhívást, de az első benyomás baromi jó! Tetszik, jó minőségű, jól átgondolt övnek tűnik, praktikus megoldásokkal, jófélének tetsző 0,5l-es soft palackkal.

Végigpróbáltam a tatyókat is.
A Circuit Vest és az Ultra Pro Vest alkalmatlan nagyobb méretű telefon befogadására (6.5"-os Redmi Note 9, tokban). Az elülső zsebek nem rosszak, de egyik sem nyűgözött le. A Circuit Vest-ben gyárilag benne van a 1,5l-es ivózsák, de kb. semmi mást nem tud. Nem tudom a ivózsák mellé érdemes-e pakolni, én nem tenném.
Az Ultra Pro-hoz két soft palack járt, azt amúgy fel lehet turbózni még egy grátisz ivózsákkal is, az úgy már szerintem elég baráti. De árban annyira nem, legalábbis funkciókhoz mérten. Engem legalábbis nem győzött meg.
A Rouge Light ellenben nagyon tetszett, de ott a pánton nincs semmi tárolási lehetőség, csak az ivózsák és egy kis plusz tartó rész (de az épp elég egy széldzseki tárolásához). Az viszont inkább bringázáshoz való, semmint futáshoz - így végül fájó szívvel, de racionális döntést hoztam - és letettem róla.

Van most Camelbak Octane 10 hátizsák is, ez a napokban még nem volt fent, első ránézésre ez az, amire nekem szükségem lett volna, ahogy nézem ez futáshoz is jobb, mint a Rogue Light, ha a kezemben tarthattam volna, könnyen lehet hogy arra esett volna a választásom. A 8L hely pedig szerintem épp elég lenne széldzseki+esőnadrág kombóhoz (bringázáshoz).

Így viszont végül a Salomon nyert. S és L méret volt, az S egyértelműen kicsi volt, az L kényelmes, talán az M lett volna a tökéletes, de abban a méretben nem volt készleten.
Tetszett az anyaga, praktikusabbnak tűnt a kialakítás és az elrendezés, a pánton lévő zsebekben is elfér a telefon, a hátsó zsebben is. Jókat is hallottam a Salomon futómellényekről, elsősorban a Pro vonalról, de ez is kényelmesnek, stabilnak tűnt, okos megoldásokkal.
Azt nem tudom, ez is az Octane 10 közül melyik lett volna jobb döntés, szerintem utóbbira voksoltam volna a pár ezer forint többletköltség dacára is, már csak azért is, mert az Ultra Belthez kapott soft palackkal együtt az 2,5liter folyadék tárolására alkalmas, az már tényleg derék távokra elégséges.

Nyilván másnak mások a preferenciái, ha kizárólag vízcipelésre kell, akkor a Circuit Vest szerintem jó választás lehet, de ha valaki telefont vagy térképet, avagy pl. széldzsekit vinne magával, akkor mást keressen.

A boltot amúgy nagyon jó szívvel ajánlom, a most futó 30%-os kedvezmény valid, így találni egy-két elég jó vételt - a CamelBak dolgokra most valamiért nem írja a kedvezményt, de a minap még azokra is ment - és minden másra megy, szerintem az csak véletlen.

(#67937) tomcica válasza Peetta14 (#67935) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ugyanez vonatkozik a 40es eletkor felettre is ;] :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#67938) Peetta14 válasza Peterhappy (#67936) üzenetére


Peetta14
tag

Ami a fontos a táskáknál, hogy szorosan tud rögzíteni magadon, ne lötyögjön egy kicsit se, inkább szorosabb legyen, különben futásnál kidörzsöl, kényelmetlen lesz.

(#67939) bencze válasza Peterhappy (#67936) üzenetére


bencze
senior tag

Az Octane elég vaskosnak tűnik, nem hiszem, hogy könnyű lenne. Az már inkább túrahátizsáknak tűnik, fene tudja.
Amibe nem fér el a telefon az nálam kizárt, így elég sok kiesik. A camelbak-ek olyan oké, de nem is tudom nálam, egyszer korábban végigbogarásztam a kínálatot. A vizeszsák tetszik a nagy csavaros nyílással.

Nekem olyan kellene amibe elfér 2 500ml flaska, elfér a telefon (cipzáros vízhatlan zseb), még 3-4 gél, plusz kulcs biztonságosan. Ha vizes zsákot is tud akkor még jobb, nyári hosszúra is alkalmas. Ilyet sajnos nem találtam egyelőre egész neten. Közben kényelmes kell legyen és könnyű, de amennyire lehet fixen álljon.

A Salomon adv skin 12 ebből sokmindent tud, de sajnos nem tökéletes. A Salomonoknál tetszik elöl a rögzítése, ez a vékony rugalmas madzag amivel összekapcsolod elöl nagyon bejön, tényleg tök flexibilis és elég jól rámfogja miközben kényelmesnek tűnik (vizeszsákkal nem próbáltam, az nincs alapból hozzá, a decással majd egyszer kipróbálom). Belefér a 2 x 500ml, van 2 nagy cipzáros zseb, plusz a nagy oldalsó alagút zseb ami elég óriási és elég jól hozzáférhető. 2 kis használhatatlan zseb van fent a vállhoz közel ami oldalra nyílik és nem zárt. A kulcs tárolást sajnos ilyenben képzelték el, nem is értem. Lehet rögzíteni ilyen műanyag karabiner vagy csat vagy mifélére de így, hogy maga a zseb nem cipzáros tiszta ideg voltam végig és tapogattam folyton nehogy elhullassam. A telefon lötyög a cipzáros zsebben jó nagy úton fel-le minden lépésnél (nagy telefonom van tokkal, de a zseb óriási, nem telefonnak találták ki). Nem tudom ha meg tudom szokni. Egyébként viszonylag jól megáll rajtam és kényelmes, ég és föld decathlonoshoz képest, persze a félliteres vizesedények is eléggé lötyögnek fel-le, kis súrlódás hangot generálva, de azzal a súllyal ezzel valószínű más sem tud jobbat.

Ultimate directionből a Mountain meg az Ultra vest tűntek jónak, aztán megvettem egyelőre ezt a Salomont. Sajnos ezek elég drágák ahhoz, hogy az ember kipróbálja mindet, plusz itt mellettem nem sokat tudok felpróbálni, de szükségem van valamire és elég akut kezdett lenni a dolog már, a decathlonosokkal egyre kevésbé voltam megelégedve.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#67940) tomcica válasza bencze (#67939) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Inov8-et nezted,? Regen gyartott nehany futos hatizsakot. Kisebbet es nagyobbat is.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#67941) Never79


Never79
tag

Salomonban azt szeretem, hogy belemegy a 6 dl-es hydrapack is előre. A + 1-1 dl nekem sokat számít.

(#67942) LanyUs válasza Peterhappy (#67936) üzenetére


LanyUs
senior tag

Komoly zsákok :R

Nekem egy ivótáskám van a decathlonból [link] , ritkán használom, de amikor kell jó szolgálatot tesz. A mellkasom szorítása, ahol támaszkodik a zsinór enyhén idegesít futás közben, de még határeset.
Új funkciója van már, mert az ivótasakot kiszedve épp elfér benne egy W-King D8 50W [link] hordozható hangszóró, ami teljes hangerőn is torzítás mentesen szól -> így ha a futótársam meg akarom lepni a kedvenc zenéivel a földesen, akkor lehet bulizni :D Csak magamnak nem viszem, arra ott a fejhallgató.

(#67943) TripleB válasza Fred23 (#67925) üzenetére


TripleB
senior tag

Szia!

Két hétig szedtem ízületvédőt, nekem rosszabb lett az eredmény. Sokkal jobban fájt a térdem. Remélem neked beválik.👍
Én terepen futok, jobb térben porcleválással.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#67944) sherlock82 válasza TripleB (#67943) üzenetére


sherlock82
senior tag

Akkor szerintem menj el orvoshoz, hidd el érdemes.
Környezetemben nem egy embernek megkönnyítette az életét.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#67945) HKorn


HKorn
addikt

Ha nem kell ivózsák akár sima öv is jó lehet ilyeneket cipelni, hogy soft flask, kulcs, dzseki, zselé stb.

Compressport Free Belt Pro vagy Salomon Adv Skin Belt

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#67946) HKorn


HKorn
addikt

Hidratáláshoz nélkülözhetetlen a kulcstartó :DDD

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#67947) Alg válasza HKorn (#67946) üzenetére


Alg
veterán

Olvasd el még egyszer :P

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#67948) HKorn válasza Alg (#67947) üzenetére


HKorn
addikt

Ohh, de korán volt még. Jó szemészt ismertek? :DD

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#67949) SpaceKombajn válasza HKorn (#67948) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Kullancstartó jobb lett volna ;] bicajos topikban volt is :DDD

spacetime

(#67950) ígyvanferi válasza Peterhappy (#67106) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Milyen Merrell Vaporod van? Gondolkodom egy ilyen Vapor Glove 3 Luna LTR-en, ma van épp extra kupon, így kb. 22 ezerre jönne ki, ami már elfogadhatónak tűnik.
Nem futásra venném, ebben lennék itt az irodában napi 8-9 órát, meg szaladgálnék ide-oda a telephelyek között. Ritkán kell szerencsére elegánsabb cipő, de azért mégse akarok nagyon edzőcipő jellegűben lenni. Ez a bőr felsőrész vállalhatónak néz ki ilyesmire.
A cél pedig nálam is hasonló, hogy idővel helyre hozzam a lábujjaimat, és különösen a művelt németek által bunionnak hívott problémát (amikor a lábujjaidat évtizedek alatt összenyomja a cipő eleje, így a nagylábujj nem előrefelé, hanem kicsit a többi ujj felé áll, egyúttal a bütyök egyre jobban kidudorodik. Később ennél az ízületnél gyulladás is kialakulhat, meg mindenféle mozgásszervi gondot is okozhat súlyosabb esetben. De lehet te is pont erre gondoltál.).
Nem releváns a tapasztalat, csak a józan paraszti eszem mondatja velem, de szerintem egyébként ez részben lehet felelős a túlzott pronációért is. Ha mezítláb állok otthon és szétterítem szépen a lábujjaim, ahogy azoknak állnia kéne normálisan, akkor jóval kevésbé érzem, hogy billen a lábfejem befelé, és a térdeim természetesebben állnak, míg ha a már kicsit eldeformált állapotban vannak a lábujjaim, akkor érezhető a pronáció és a térdeim is jobban összébb állnak (kicsit már x-láb érzés, futás közben is néha összekoccannak, ami tuti gáz hosszú távon).
Kiegészítem majd egyébként 5-ujjas zokni hordásával, sőt ilyen műanyag lábujj szétterítő bizbaszt is veszek, ezek együtt hátha idővel visszaterelik helyes(ebb) pozícióba a nagylábujjaimat.

Szóval néhány év, és majd releváns tapasztalatom is lesz a kérdésben, ha azt meg tudod várni. :D Vagy hát addig neked is meglesz az eredménye a dolognak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.