Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) n00n


n00n
őstag

Én ma 8kor megyek, addigra már nincs olyan meleg idő. Kíváncsi vagyok, hogy fog menni. Jó hír, hogy sikerült megoldanom a zene+runkeeper egyszerre futásának a problémáját, így már semmi sem állhat az utamba. Ma megpróbálok ráverni még egy kilométert az eddig 5-re, de nem tudom, hogy sikerülni fog-e.

(#602) szki válasza gooool (#598) üzenetére


szki
őstag

55 perc alatt 20 km :Y Átlag magyar bicajjal se teker ilyen időt sík terepen :(
Én 1 hónap múlva a 10 km-t szeretném lefutni utcai futóversenyen 45-50 perc alatt. Majdnem fele tempó csak, és fele táv :B

[ Szerkesztve ]

(#603) gooool válasza szki (#602) üzenetére


gooool
őstag

A mai futásom is megvolt,de nem vagyok elégedett.

10,53km, 57:14 alatt,átlag 10,9km/h.

Viszont az tuti,hogy ezzel a tempóval sokkal többet is bírok ha kell.

Egy éve még a 2650m-es szintmérőn is kidöglöttem,most meg... :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#604) szki válasza gooool (#603) üzenetére


szki
őstag

Szerintem túledzetted/túlterhelted magad. Tegnap is futottál 1 órát erős tempóban, és ma is!
Szerintem 2 nap pihenő megjár a szervezetnek. Sőt kell is, mert a fehérjék akkor épülnek be az izomzatba. Bár lehet fiatalon más ritmust is jól bír a szervezet.
25 km, és 2 óránál van a tempós futásnál az a határ, aminél nagyon kell ügyelni a táplálék, folyadék, és ásványi só bevitelre. Ezért szerintem számodra nem lehet gond a félmaraton.

Nem régiben sokat bicajoztam sorozatterhelés alatt, és tapasztaltam, hogy nem lehet mindig ugyanazt a teljesítményt adni. 10% ingadozás előfordul nálam átlagsebességben azonos távokon a pillanatnyi forma függvényében. Ez bicajnál soknak számít.
Bár voltam már úgy, hogy egyik nap teljesen elkészültem az erőmmel estére, aztán másnap meg nyoma sem volt a fáradtságnak, és repültem felfelé az emelkedőkön:)

[ Szerkesztve ]

(#605) n00n


n00n
őstag

Tegnap este én is voltam futni, kellemes idő volt, sikerült a 6 km, viszont az ötödik után be kellett tennem egy pár méteres (kb 100) erős tempójú gyaloglást, viszont utána le futottam a plusz egy kilométert. Ma mindenképp pihi, aztán pénteken vagy szombaton ismét megpróbálom, lehetőleg megállás nélkül.

Egyébként látszik, hogy most kezdtem újra, mert borzasztó kilométer időket futok:

5:50 - 5:58-ig

[ Szerkesztve ]

(#606) mormota válasza szki (#589) üzenetére


mormota
senior tag

én is már sokat gondolkodtam, hogy abbahagyom a "tejezést", mégis a reggeli müzlihez nekem szükségem van hozzá. tudom lehet joghurttal is inni.
a másik, hogy a sütőipari termékeket is egy jóideje hanyagolom már. nem eszek igazán kenyérfélét, cask amikor már nagyon nagyon megkívánom, vagy éppen olyan alkalom van.

te hogyan oldod meg a táplálkozásodat? reggeli nálad miből áll?

Illusztrálok, tehát vagyok

(#607) szki válasza mormota (#606) üzenetére


szki
őstag

A táplálkozás külön tudomány. Nem mindenkinél működik ugyanúgy.
A reggelim mindig kb ugyanannyi. Még akkor is ha egy sokórás, vagy egész napos(!) bicajozásnak indulok neki: két szelet kenyér vagy két zsemle. Erre kerül margarin, plusz szalámi (plusz idénytől függően paprika, paradicsom, uborka). Vagy a kenyér mellé virslit eszek, vagy tojásokat. Iszok egy pohár vizet, meg egy cappuccinot.
Aztán ebéd, uzsonna, vacsora már elég változó a napi terhelés függvényében:) De egy átlagos napon eszek mindent, ami "egészségtelen", csak tejet nem, és kerülöm a zsírosat. Cukros italok, tészták, pizzák, fehér kenyeres szendvicsek, sertés húsos dolgok mind beleférnek. Azonban egy étkezésre általában egyféle kaját eszek csak. Sok gyümölcsöt tudtam/tudok fogyasztani frissen: málna, megy, cseresznye, piros, és fekete ribizli, körte, alma, fekete szeder, szőlő, barack, stb.
Alkoholt nem fogyasztok, illetve pár havonta max 2 sör buliban.
Azt pontosan tudom, hogyan kellene táplálkoznom, de én sem tudom betartani:) Így van is egy minimális zsírtartalékom a pocakomon. Amit állítólag futással is le lehet adni:)

(#608) mormota válasza szki (#607) üzenetére


mormota
senior tag

értem. tehát a reggeli cappucinodat is vízzel iszod? (ilyen 3 in 1 típusú?)
lehet kipróbálom én is, hogy teázni fogok reggelente (csak azzal is az a baj, hogy cukrozom, mert magában nem nagyon bírom meginni. esetleg mézzel?) csak akkor meg a szilárd táplálékot hagyom ki, ami nekem kell, mert már így is 11 körül majd megpusztulok az éhségtől:P

szóval nem tudom igazán hogyan lehetne megoldani, hogy egyek is (kb olyat, mint egyébként) és ne is igyak tejterméket
az a legnagyobb bajom, hogy 7-re járok, de csak 6:30kor kelek.

valami ötlet?

egyébként vacsora gyanánt majdnem mindig saláta, vagy valami könnyű, ebédre pedig amit épp sikerül csinálni, lehetőleg kerülve a tésztaféléket, de azért becsúszik olykor-olykor egy kis lasagne, esetleg valami más "egészségtelen"

Illusztrálok, tehát vagyok

(#609) gooool válasza szki (#604) üzenetére


gooool
őstag

Ma nem is mozdulok egy métert se,mármint ami a futásra értendő.
A lábaim fájnak az izomláztól,a talpam is szétszakad,mert alkalmazom a láb elülső felére érkezést és igencsak erősíti a lábfejet.
De egyébként rendben van minden,legalább aludtam egy jót. ;]

Üdv, Balázs

(#610) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Honnan tudnék a legjobb áron beszerezni Merrell Trail Glove cipőt? Internetes rendelés is szóba jöhet, csak még nincs tapasztalatom a külföldi webshopokkal kapcsolatban. Melyiket ajánljátok? Köszi!

(#611) Polacheck válasza didros (#610) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

sportsdirecten nincs ahogy láttam, de ebayen találtam egy csomót (mondjuk nem vagyok tisztában az árával, így nem tudom mi számít jónak).

less qq more pewpew!

(#612) mormota válasza Polacheck (#611) üzenetére


mormota
senior tag

meg kell nézni, hogy itthoni webshopok mennyiért árulják, azok 1-3e ft-al többe kerülnek, tehát kb annyival kevesebb a bolti ár.
annál kevesebbért bárhol jó, de szerintem is a legolcsóbb ebay-en.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#613) szki válasza gooool (#609) üzenetére


szki
őstag

Na nekem 3 nap pihi lesz futásból :(
2 napja futás után éreztem a jobb vádlimat. Talán az volt a baj, hogy a 2-2-es légzésnél mindig jobb lábra indítottam a kilégzést. Állítólag ilyenkor jobban odaverjük a "kilégző lábat", azaz jobban terheljük. Tegnap este lenyomtam egy 50 km-t bicajjal nagyon erős tempóban, meg előtte sokat gyakoroltam az egylábas tekerést spd-vel. Szóval nem múlt el teljesen a vádli fájdalom 2 nap alatt, de ma mégis nekilódultam egy 5 km-nek, hogy 5 perc/km tempóban lefussam. 1300 méternél annyira elkezdett fájni a jobb vádlim, hogy abba kellett hagynom a futást. Pedig ma direkt bal lábra kezdtem a kilégzést. Amúgy rendkívül izmos a vádlim a bicajtól :B
Bicajozás közben csak 1x sérültem meg idén, és hagytam ki 5 napot, pedig minden nap sokat bicajozok. Akkor elinduláskor túl nagy áttétellel megerőltettem a jobb combfeszítőmet. De a futással úgy néz ki könnyebb kisebb-nagyobb, és kellemetlen sérülést összeszedni:(

(#608) mormota: a cappuccino 3in1 porokban növényi zsír van, és minimális tejfehérje.
7-re jársz dolgozni, akkor előtte elég korai lenne reggelizni. Melóhelyen nem lehet enni nyugisan megreggelizni? ;)

[ Szerkesztve ]

(#614) gooool válasza szki (#613) üzenetére


gooool
őstag

Húú az igencsak kellemetlen,nekem kb. 3 hete volt ilyen problémám,a tempóváltást nagyon hirtelen kezdtem meg és szépen meghúzódott a vádlim,hazamászni alig tudtam. :DDD
Egyébként a bicikli+futás kombóval durva lábazatot lehet szerezni.
A bicikli a combra nagyon szépen építi az izmot(főleg),míg a futás tapasztalatom szerint inkább a vádlit erősíti.(persze combot is bőven,de a vádli látványosabb)
A sérülésveszély pedig persze,hogy nagyobb,hisz a terhelés is sokkal nagyobb a lábad éri.

Üdv, Balázs

(#615) mormota válasza szki (#613) üzenetére


mormota
senior tag

hmmm... lehetni lehet, csak nem venné ki magát jól, ha nekiállnék virslit főzni, meg bacont pirítani:D

Illusztrálok, tehát vagyok

(#616) gaborbol


gaborbol
őstag

Tegnap kuldtek, az aljan van, hogy van upgrade meg downgrade opcio, csabito a full maraton, de maradok a felnel.Akkor nem lesz jovore mit csinalni :DDD

Vagyunk mar paran ahogy elnezem :)

Egyik nagy almom, hogy meglegyen a NY maraton egyszer legalabb az eletemben, talan jovore ...

[ Szerkesztve ]

(#617) szki válasza gooool (#614) üzenetére


szki
őstag

Érdekes ez a jobb vádli meghúzódásom. Bicajozni tudok rendesen, és emelkedőt is tudok mászni nagy áttétellel. Azaz rendesen megmozgatom a vádlimat, mert SPD pedált használok. De lépcsőzni, és futni nem tudok a fájdalomtól. Tehát más vádli izomrész van terhelve bicajozáskor, és futáskor!
Nagyon várom már, hogy rendbe jöjjön, mert annyira szeretnék újra futni!

(#618) n00n


n00n
őstag

Ma este sikerült a 6 kilométert lefutni (eddig 5-öt futottam), bár az időre nem lehet túl büszke. :) 33 perc alatt volt meg, ami azt jelenti 5:50 kilométerenként.

(#619) gaborbol válasza n00n (#618) üzenetére


gaborbol
őstag

Majd javul az gyakorlassal :)

En ma egy huszast nyomtam 2 ora alatt, nagyon buszkelkedni nekem sincs meg okom, de meg 7 het van, nem kell csucsot futnom minden hetvegen.
Igazabol ment volna jobban is eleg lassu nyugodt tempo ez, de a vege elott megint elkezdtem erezni a talpam oldalat mint legutobb. Szerintem meg nem eleg edzett.

(#620) szki válasza gaborbol (#619) üzenetére


szki
őstag

A jelenlegi szintedről 7 hét alatt biztosan fel tudsz készülni a félmaratonra, hogy 2 óra alatt lefussad. De azt már nem futógépen, hanem gondolom aszfalton kell futni. Más érzés lesz, az biztos!

4 hét múlva futok majd egy utcai versenyen, és bátran beneveztem én is a félmaratonra, mert a 10 km nem kihívás. Szívem, tüdőm megvan hozzá, hogy lefussam 100-110 perc alatt a 21,1 km-t. De a lábizomzatomat kellene hozzáalakítani. Most futni nem tudok a vádlim miatt még pár napig, de bicajozásnál nem zavar. Ma estére egy 100 km-t terveztem tekerni megálló nélkül 31-32 km/h átlaggal. Bár ebben a kánikulában nem lesz egyszerű...

(#618) n00n: 6 km 33 perc alatt, az 5:30-as kilométereket jelent, és nem 5:50. Lesz az még jobb is sok gyakorlással! Bicajozásnál megfigyeltem, hogy nem lehet minden nap új egyéni csúcsot futni! Nekem bicajnál 10% ingadozás is előfordul az átlagsebességemben a pillanatnyi forma függvényében.

[ Szerkesztve ]

(#621) n00n válasza szki (#620) üzenetére


n00n
őstag

Valóban elírtam, köszi, hogy szóltál. :))

(#622) Lokids


Lokids
addikt

Melyik doki foglalkozik a térdel és az izületeivel? Mert ha teljesen legugolok, akkor felállásnál elég hangosan ropog a bal térdem. már csinálja egy ideje, fájni nem fáj, részleges hajlításnál nem ropog. De most, hogy végre rávettem magam, hogy egyátalán elkezdjek kocogni, jó lenne tudni, hogy nem-e épp a műtő felé futok a térdemmel.
Esetleg Fehérváron tud valaki egy jó dokit?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#623) mormota válasza Lokids (#622) üzenetére


mormota
senior tag

valószínűleg reumatológus
kisebb eshetőség az ortopédus

ez a két tippem van. szerintem eressz meg egy telefont a rendelő felé, és kérdezd meg, hogy melyikhez menj.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#624) gaborbol


gaborbol
őstag

Egyik baratom mondta,hogy mivel futok meg kondizok nem artana komolyabban nyujtani is.

Ma reggel volt egy musor amit kovettem "Classical Stretch" 26 perc.

Az meg hagyjan, hogy a vegere vert a viz rendesen, de hogy mennyire le vagyok merevedve, meg hogy faj minden, te jo eg :(

Azt hiszem ezt is csinalhatom rendszeresen.

[ Szerkesztve ]

(#625) szki válasza gaborbol (#624) üzenetére


szki
őstag

"A nyújtás hosszú távú hatásai

A nyújtás hatásait hosszabb távon is vizsgálták. Hat hétig tartó vizsgálat végén abban a csoportban, amelyben az izomnyújtás naponta 30 másodpercig tartott, a mozgási terjedelem növekedése lényegesen nagyobb volt, mint abban a csoportban, amelyikben a nyújtást csak 15 másodpercig alkalmazták naponta. A 60 másodperces nyújtással kezelt csoportban további növekedés nem mutatkozott."
Forrás: [link]

Eszerint nem kell 26 perc naponta, hanem csak 30 mp. Én keményen nyomom a bicajt, és nem is szoktam több időt nyújtással foglalkozni.

(#626) brownus válasza gaborbol (#624) üzenetére


brownus
veterán

26 perc nyújtás??

nálam a nyújtás és a bemelegítés annyi, hogy elsétálok a pályáig, az kb. 1 km, szoktam a lábujjaimon is sétálni, próbáld ki egyszer. mintha fivefingersben járnál, amit még nem próbáltam, de itt a ph-án már ajánlották. a pálya mellett törzs, és karkörzés, pár guggolás, és megyek futni.
a végén szoktam lenyújtani a lábaim. de lehet rosszul csinálom és többet kéne nekem is...

(#627) gaborbol válasza brownus (#626) üzenetére


gaborbol
őstag

Szki: gondolom ez kulon izmokra vatkozik nem az egesz testre, mert az semmi lenni.

Ez gyakorlatilag teljes test volt, vegig az izomcsoportokon. Hat van beloluk boven csak hatra szerintem van legalabb 4-5 ...

Szerintem en ezt beiktatom rendszeresbe, mert egy darab vascso rugalmasabb mint en, masszazs is ram ferne ugy erzem :)

[ Szerkesztve ]

(#628) mormota válasza gaborbol (#627) üzenetére


mormota
senior tag

a masszázst tudom ajánlani, csak jótékony hatása van, ha jó emberhez mész.

a nyújtás meg amit te mondtál, ez a 26 perc, inkább jóga, hogy midnen izomcsoportra volt 4-5 gyakorlat

Illusztrálok, tehát vagyok

(#629) gaborbol


gaborbol
őstag

Sikerult javitanom kicsit mult hethez kepest, de meg nem vagyok ott.

20,5 km 120 perc alatt,meg 6 het a nagy napig :)
,
Kicsit futottam csak gyorsabban, de az utolso 20 perc nagyon brutalis volt,azt hittem soha nem telik le.

(#630) szki válasza gaborbol (#629) üzenetére


szki
őstag

Most ezt gépen futottad teremben, vagy terepen a szabadban?
Október 15.-én félmaraton lesz akkor?

Én meg a fájós vádlim miatt nem mertem futni 5 napja, pedig nagyon szerettem volna. De a bicajt nem tettem le, mert ott kevésbé zavar a vádlim.
3 hét múlva Nagykanizsán futok egy félmaratont, de eddig nem tudtam rá rendesen edzeni :( Nagyon edzett a szívem, és a tüdőm, meg a lábizmaim is a bicajtól. De futóedzés hiányában így nem tudom a futáshoz alakítani az izomzatomat.

[ Szerkesztve ]

(#631) n00n


n00n
őstag

Én is voltam így este felé futni. Nagyon kellemes idő volt, így nagy meglepetésemre nagyon ment. Az eddig 6km helyet most sikerült 7.2-öt futnom, tartva a köridőket és még simán bennem volt egy kilométer. Viszont a héten felszakadt a talpamon a bőr és az miatt inkább nem akartam erőltetni.

(#632) gaborbol válasza szki (#630) üzenetére


gaborbol
őstag

Pad volt, ismet szakadt az eso ra par orara ra meg jott a hurrkian, de hat edzes nem maradhat el ugye minden aprosag miatt ...

Ez volt a 3. alkalom, hogy 20 km korul futottam, es bar a vege most nehez volt valamint iszonyatosan elfaradtam, de vegre nem fajt semmi sem kozben sem utana ami nagy szo. Valamint lett par vizholyagom ugyhogy a cipo is alakul.

Oktober 15 a nagy nap, es innen mar kint fogom futni terepen a a hosszu tavot szombatonkent. Kedd, csutortok meg marad padon 1 ora csucson vagy 1 ora emelkedon.

En kondizas melle csinalom, es biztos egyik sem orul a masiknak,de ez az ev errol szol, azert szepen haladok mindkettovel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#633) szki válasza gaborbol (#632) üzenetére


szki
őstag

Nem lehet mindig csúcsformában futni. Talán tényleg túledzed magad néha. Egy komolyabb terhelés után kell 2-3 nap, hogy az izmok tudjanak erősödni/regenerálódni. Illetve ennyi idő kell, hogy a szénhidrát tartalékok feltöltődjenek a májban, és az izmokban. Persze a komolyabb terhelés egyénfüggő, és Te érzed, hogy sok-e a kondizás mellett a 20 km-t lefutni.
Kondizni én nem járok. Épp elég a kertimunka, meg néhány alapgyakorlat (fekvőtámasz, húzódzkodás):)

Viszont ma megfingattam magam bicajon, és 3 óra 5 perc alatt letekertem 100 km-t megálló nélkül, ami 32,4 km/h átlag :B Ebből gondolom, hogy a félmaratont sikerülne 5 perc/km átlaggal lefutnom 1 óra 45 perc alatt, ha a lábizmaimat a futáshoz tudom idomítani. Holnap v. holnapután este futok egy laza 5 v 10 km-t majd.

n00n: remek! Egyre jobb lesz a teljesítményed!

[ Szerkesztve ]

(#634) gaborbol válasza szki (#633) üzenetére


gaborbol
őstag

100 km bringaval 3 ora alatt az nagyon szep, felmaraton 1 ora 45 perc nekem az lenne a celom, de nem tudom osszejon-e :)

Nem erzem, hogy tuledzenem magam. Abban a szerencses-szerencsetlen helyzetben vagyok hogy 8 ora melo/nap es ennyi. Semmi mas dolgom nincs, azt csinalok amit akarok, barmilyen kiegeszitot meg tudok venni, van par celom az ev vegig es azt nyomatom ko kemenyen minden mas mellekes.
Az edzesterv ugy van osszerakva, hogy minden heten csak egyszer edzem ugyan azt izomcsoportot. Egyedul a labazas kavar be egy kicsit a futas miatt, de nem erzem megeroltetonek.

Megneztem egy csomo felmaraton felkeszito tervet, mind 3 napos het ugyan igy ugyan ilyen tavokra leosztva ahogy csinalom.

Amig minden javulo tendenciat mutat addi ez marad.Aztan 1,5 hona es a futas lepasszolom egy idore megint.

(#635) szki válasza gaborbol (#634) üzenetére


szki
őstag

Jó Neked, hogy van még 6 heted felkészülni!

18 napom van a félmaratonig, és alig tudtam edzeni rá :( Mármint a futóedzések kimaradtak sérülés miatt, de a bicaj ment keményen.
A jobb vádlim sérülése akadályozott, és nem tudom nem-e jön elő újra, mert most megint érzem.
Ma este egy 5,1 km-t futottam terepen 4:50 perc/km átlaggal. Az elejét direkt lazább tempóban kezdtem (5:10 perc/km), hogy a vádlim szokja a terhelést, míg a 2. felét jobban megnyomtam a távnak (4:35 perc/km). Sajna a végére előjött a vádlim fájdalma, de csak tompán, és nem zavart. 2 nap múlva újra szeretnék megint 5 km-t futni, és 5 nap múlva 10-et.

(#636) Lokids


Lokids
addikt

Nemrég mikor elkezdtem futni 5x1 perc ment 2 perc séta pihenővel, most már megy a 8x 1.5 perc 1.5 perc séta pihenővel és még tudtam volna futni, de nem akarok terhelni túlságosan.
Azt hiszem jövő héten rátérek a 2 perc/1 percre.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#637) gaborbol válasza szki (#635) üzenetére


gaborbol
őstag

Az lattam, hogy a bringa ment kemenyen,az alapjan fix, hogy nem lesz gond eronletileg, max valamid fajni fog a vegen.

Erdekes pl a cipo a 2X20 alatt nem torte fel a labam viszont a harmadik heten feltorte kicsit :)
A talp-terd fajdalmam teljesen elmult szerencsere ugy nez ki szokni kelett kicsit..

Hat ense banom, hogy meg van 6 het :))
Majd jovore a full, na az lesz a brutalis.

(#638) gaborbol válasza Lokids (#636) üzenetére


gaborbol
őstag

Csak szepen lassan elmelgesd, de azt folyamatosan, menni fog ez szepen, csak kitartas!

[ Szerkesztve ]

(#639) szki válasza gaborbol (#637) üzenetére


szki
őstag

Itt találtam edzésterveket: [link]
Megtalálható 6 hetes edzésterv kezdőknek a gyors, tempós sétától a folyamatos 15-20 perces futásig.
8 hetes edzésterv kezdőknek újrakezdőknek félmaratonra: [link]
A keresztedzést maradéktalanul megcsináltam bringával:)
Meg persze az első linkről elérhető maratoni edzéstervek is. 4-5 óra folyamatos, és intenzív erőkifejtés nem probléma számomra. És tudom, hogy kell közben táplálkozni. De a maratonra tényleg komolyan kell felkészülni, és majd télen megcsinálom 12 hét alatt. De ez elég messze van, és még 10 km-t se futottam mostanában :(

(#640) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Egy kis tanácsot szeretnék kérni tőletek. Próbálgatom a boltokban a futócipőket de nem sikerül döntenem a méretet illetően. 42-es lábam van eléggé széles a lábfejem és magas a lábam boltozata. A legtöbb futócipő oldalról nagyon nyom, úgy érzem, hogy "lefolyna" a lábam mindkét oldalra a talpbetétről, csak a cipő felsőrésze szorítja vissza nagy erővel. Ez a jelenség csak UK9-es méretnél szűnik meg valamennyire, ami a Nike és Asics szerint már 44-es! Ezt a méretet kényelmesnek találom, de a lábujjam előtt még legalább 2cm szabad hely van és ránézésre is furcsa a nagy "csónak" a lábamon. Szóval mit vennétek a helyemben? Egy kisebb 8-as vagy 8 és 1/2-eset bízva abban, hogy hozzáigazodik majd a lábamhoz, vagy inkább ezt az elsőre nagynak tűnő 9-eset?

[ Szerkesztve ]

(#641) gaborbol válasza szki (#639) üzenetére


gaborbol
őstag

Megneztem oket, es kicsit keveslem a tavokat :)

En ezt csinalom:

[link]

Annyi, hogy a 3. hettol mar megvolt a 10 merfold ezert mar kicsit elorebb jarok.

didros:

Nekem is hasonlo gondom volt, biztos feletek is van szelesitett kivitel.
nalunk 4E -vel jelolik, ilyet vettem en is, ne vegyel olyat ami nagy, a ciponek jonak kell lenni ha futni akarsz benne :)

Ezen a lapon latod, a cipok alatt latod peldaul a szelesegget:

[link]

Nekem a 4E passzol, de lehet neked 4e-x vagy akara kevesbe szelesebb jonne be, probalgatni kell, es direkt igy kell keresni ,hogy szelesitett.

[ Szerkesztve ]

(#642) szki válasza gaborbol (#641) üzenetére


szki
őstag

Aha. Azért nem nevezném én azt a felkészülést kezdőknek, hisz már legalább 30 perces futásra képesnek kell lennie a "kezdőnek". Heti 4x 5-6 km-t lefutásához már kell egy erős alap edzettség. Ha ez megvan, akkor biztos működik az az edzésterv. Bár én hiányolom a keresztedzéseket (bicaj v. úszás), illetve hetente jó lenne 1x sprintelős-gyaloglós futóedzés is.

[ Szerkesztve ]

(#643) Lokids


Lokids
addikt

Lehet holnap kihagyom a futást. Mai edzésen "éreztem" a térdem. :(

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#644) szki válasza didros (#640) üzenetére


szki
őstag

Passz. A honvédségnél anno bakancsban is lefutottuk a Coopert kiváló eredménnyel, meg akár nagyobb távokat:)
De a futas.net-en van erről okosság: megfelelő futócipő vásárlása
Talán segít!

Más szintén a futas.net-ről: Futás edzés kezdőknek
A futás, kocogás jótékony hatásai

[ Szerkesztve ]

(#645) Lokids


Lokids
addikt

Egy futócipő segíthet azon, hogy a térdem kisebb terhelést kapjon?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#646) albiosz válasza szki (#644) üzenetére


albiosz
őstag

Üdv!

Most szeretnék elkezdeni (újra) futni és kellene egy jó futócipő. Elolvastam a cikket. Kérdésem, hogy van-e olyan szakbolt Budapesten, amit jó szívvel tudtok ajánlani? A másik része, hogy kb 10 000 HUF környékén találnék-e ott cipőt? Egyelőre nem szívesen költenék rá többet... A Hervis kerülendő kategória vagy vannak ott jó cipők és ami fontosabb, szakképzett eladók, akik tudnak is valamit a cipőkről?

Előre is köszönettel!

(#647) szki válasza albiosz (#646) üzenetére


szki
őstag

Bp.-től messze élek, de valami Nyúlcipőboltot emlegettek a többiek. Árakról nem tudok mit mondani. Csak most kezdtem futni nem régiben, de komolyan veszem, és maratoni futásig szeretnék eljutni tavaszig. Annyit tudok, hogy általában 2-3 cipő huzamosabb használata után találod meg a megfelelőt.
Egy jó futócipő nem olcsó. De például a bicajos cipőkért is elkérik a pénzt, mert az SPD cipőm 20 eFt volt. Persze külföldről rendelve sokkal olcsóbb a cipő (eBay, stb), de ki vesz cipőt próba nélkül?

#645) Lokids: Biztos sokat számít a cipő a térdnek is. De legtöbbet a talaj. Én például nem futok aszfalton, betonon. A fűves terep nagyon kellemes. Persze ezen nem lehet olyan jó átlagsebességet elérni, de nem is az a cél. Aszfaltra ott a bicaj ;]

[ Szerkesztve ]

(#648) gaborbol válasza Lokids (#643) üzenetére


gaborbol
őstag

Szoktam en is igy lenni ezzel, de aztan csak lerugdosom magam edzeni hatha jobb lesz,aztan ha mar ott vagyok meg is csinalom :DDD

Januar elso hete ota nyomom,de meg ezdes nem maradt ki, illetve most hetfon aramszunet volt es nincs a teremnek termeszetes fenye ezert kenytelen voltam, de ma bepotoltam :)

szki en januarba kezdtem, csak kemeny dieta, reggel 30 perc es este 30 perc bohockodas, (helyben futas szokdelles,ugralokotelezes ugralokotel nelkul, levego boxolas :DDD ) otthon. Ezt szepen emeltem 45-60 percre, majd masjuban kezdtem a konditeremet, de futni sose futotottam 1 metert se.Igaz kozben lement 20 kg ,de azota feljott vagy 7 kilo nagyreszben izom .

4 hete probaltam eloszor, hogy vajon tudok e futni, es egybol ment 8 km.

[ Szerkesztve ]

(#649) n00n


n00n
őstag

Tegnap ismételten voltam futni, sikerült az eddig 7.2km-es személyes rekordomat megdöntenem és 8.4km-et futottam. Szerencsére a köridők se lassulnak az idő múlásával. Ma este megint megyek, maradok a 8.4-nél, aztán kettő nap szünet és vasárnap meg próbálom a 9.6km-et. :)

Lassan nekem is lenne az ideje egy futócipő vásárlásának, szerintem jövő hónapban be is fizetek egyre.

(#650) szki válasza gaborbol (#648) üzenetére


szki
őstag

Gondolom az aerobik jó alap volt a futáshoz.

Mától elkezdem a jóga alapjait: A fiatalság forrása, Öt Tibeti jóga gyakorlatsorral.
Ez is egyfajta nyújtás. Most tudatosult csak bennem, hogy messze vagyok a hajlékonyságtól.
A vádlim fájdalmára megtaláltam az okot: bogárhátú földúton futottam, és ilyenkor a lábfej tartásában túlságosan igénybe van véve egyik vádliizom. Erős a vádlim a bicajtól, de az SPD cipő által fixen csak egyetlen irányba lett terhelve/edzve. Terepfutásnál többirányú erőhatás lép fel, és erre edzeni kell.

Egy kapcsolódó film a futáshoz: "Fuss Dagi Fuss". Simon Pegg miatt is érdemes megnézni:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.