Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) szki


szki
őstag

Sajna lassan szokik át a vádlim a futáshoz, és 4 nap kellett mire újra tudtam futni. 8 km-t nyomtam le 5:12 perc/km átlagtempóban. 10 v. 12 km-t akartam futni, de nem voltam jó formában. Nagyon meleg volt, és tűzött a nap, és nem tudtam tartani az 5p/km tempót.
5 km puha földút volt (éjjel esett az eső), és még 3km-t futottam elég nagy fűben. Talán ezért is lett gyengébb az átlag. De nagyon élveztem a futást változatos terepen!
Imádok futni! Csak a vádlim is szokja meg, mert 14 nap múlva félmaraton esedékes aszfalton.

Feltettem egy lépésszámlálót a derekamra, és 8030 méteren, 41:49 perc alatt 7000-et léptem, ami 2,8-as lépés/másodperc átlag. Tudtommal 3-5 lépés/mp lenne az ideális, tehát szaporázni kell.

[ Szerkesztve ]

(#652) n00n


n00n
őstag

Tegnap sikeresen kibicsaklott a bokám, szóval nem tudom mikor fogok újra futni. :S

(#653) szki válasza n00n (#652) üzenetére


szki
őstag

Ezt szomorúan hallom :( Úgy emlékszem salakos körpályán szoktál futni. Azon sikerült rosszul lépni?
Azt a sérülést bizony ki kell pihenni. Valami más mozgást viszont ilyenkor is jó csinálni, ami nem igényel bokát.

Szombat után ma reggel voltam újra földúton futni egy 5,3 km-re, ami 1 Margitsziget-körrel ér fel. Kényelmesen tartottam az 5p/km tempót. Ugyanígy kellene lefutnom a 4x ekkora távot hamarosan:DDD A vádlim kezd átszokni a futásra.

[ Szerkesztve ]

(#654) gaborbol válasza szki (#653) üzenetére


gaborbol
őstag

En is beszoptam.

Het vege fele kivittem egy nagyobb szervert, masnap elkezdett fajni kicsit a derekeam, de nem is nagyon foglalkoztam vele.Szombaton elmentem futni, es 200 meter mulva be is fejeztem, koccolas vissza.

Terem, eliptikus gep, ott ment 19km 2 ora alatt es ennyi. Edzes kozbe sose serulok meg mindig ilyen baromsagok miatt :W

Az utolso 3 hetbe hozza nem nyulok semmihez az fix.

[ Szerkesztve ]

(#655) n00n válasza szki (#653) üzenetére


n00n
őstag

Már nem salakos körpályán futok, elég unalmas volt a körözés amióta 8-9 km-et futok, ezért kerestem egy nagyobb (1.2 km per kör) futásra alkalmas helyet, változatos (salak, apró kavics, föld és egy kevés beton) terepet.

Viszont lesérülni nem ott sikerült, hanem pakolás közben nem néztem rendesen a lábam elé (ismeretlen terepen) és elszámoltam a lépcsőt. :DDD Szerencsére nem olyan komoly, mint ahogy elsőre gondoltam. Talán hétvége, jövő hét eleje felé már mehet vele a futás.

(#656) szki válasza n00n (#655) üzenetére


szki
őstag

Akkor remélhetőleg hamarabb helyrejön a bokád!
A változatos terep nagyot jót tesz a lábaknak. Mindet jó kipróbálni, és váltogatni. Aszfalt, beton, aprókavics, földút, erdei avar, füves terep, homokos talaj stb. Persze a puhább talaj az igazi. De sajnos a versenyek mind kemény talajon vannak.
Én a füves terepet nagyon szeretem. Persze azon nem lehet olyan gyorsan futni, de nagyon kellemes a lábamnak.

Idén egyszer kellett kihagynom 3 napot testmozgásban sérülés miatt. Na nem bicajjal sérültem meg én sem. Lépcsőn lefelé cipekedtem a kb 40 kilós fűnyírót, és nem láttam mekkorát, és hova lépek. Egyszerre két lépcsőfokot sikerült lefelé lépnem, és meghúzódott a jobb combfeszítő izmom a térd felett kb 15 centivel. Még 1-2 héttel az eset után is éreztem kis fájdalmat bicajozáskor emelkedőn, vagy gyorsításkor.

Más: kezdőknek találtam egy ilyet: Első 5 kilométerem

#654) gaborbol: utolsó 3 hétben is vigyázni kell, és máskor is.
Amúgy szolidáris leszek veled, mert 09.17. után 10.16.-án is lefutom a félmaratont versenyen. Erre a 09.17.-re nem tudok úgy felkészülni, ahogy szeretném, ezért majd a 10.16. lesz mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#657) szki


szki
őstag

Végre futottam egy hosszabb távot, azaz ~1 óra alatt 12 km-t, 5:04 perc/km tempóban. A maival csak 45 km futóedzésem volt, de könnyedén ment a futás a bicajos edzettségem miatt. Kb ilyen tempóban tervezem lefutni 10 nap múlva az első félmaratonomat.
Azt nem tudom, hogy addig fussak 3x5 km-t, vagy inkább egy 15 km-t 3 nap múlva, és 6 nap múlva egy 8-ast. És 10 nap múlva 21,1 km verseny.
Bár egy futó nekem tud tanácsot adni, mert nálam a futások közt bicajos keresztedzések futó szemmel nagy távok.

(#658) albiosz


albiosz
őstag

No végül befektettem egy komolyabb Asics cipőbe. Meg is volt az első futás. Elég gyalázatos eredménnyel. :D De valahol el kell kezdeni újra, 2 éve szinte semmit sem mozogtam, némi városi bringás közlekedésen kívül. A cipő viszont kitűnő, teljesen más élmény volt ebben futni, korábban sosem futottam rendes futócipőben, csak amit a szekrény alján találtam.
Egyébként melyik lehet a jobb, salakon vagy füvön futni?

(#659) albiosz válasza albiosz (#658) üzenetére


albiosz
őstag

ja és mi az ideális (ajánlott) légzéstechnika szerintetek?

(#660) gaborbol válasza szki (#657) üzenetére


gaborbol
őstag

En a nagyobb tavra mennek, de az 1 ora alatt 12 km mar most nagyon szepen hangzik.

albiosz:

Szki linkgyujtemenye alapjan:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#661) szki válasza albiosz (#658) üzenetére


szki
őstag

Találsz a neten több edzéstervet. A lényeg, hogy fokozatosan kell a szervezetet trenírozni.
Salak v. fű? Próbáld ki mindkettőt, és el tudod majd dönteni! Nekem nincs lehetőségem salakra, és füvön futok, amin nagyon kellemes lépkedni.
Légzéstechnika ösztönösen kialakul. A terhelés függvényében változtatni is kell.

(#660) gaborbol : Köszi. Még meglátom milyen állapotban leszek, és attól függ a további felkészülés.

(#662) szki válasza gaborbol (#641) üzenetére


szki
őstag

Nézegetem az edzésterveket félmaratonra. És igazat kell adnom Neked, azaz jobb, ha minél több a futott kilométer. Heti 4x futás kell, és a hétvégi legyen a leghosszabb táv mindig. Közben a pihenőnapokon lehet egy kis bicajos keresztedzés:)
Egyre gyorsabban regenerálódik a lábam futás után, és sikerült a vádlimnak átszokni a futáshoz. De még sokat kell csiszolgatnom a futótechnikámat, hogy minél könnyedebben futhassak:)
Tegnap laza 6 km futást terveztem, de annyira laza volt, hogy nem találtam a légzésritmust. s Egyik lábamhoz se tudtam kötni a légzést, és így normál légzéssel futottam. Zavaró volt, és a féltávtól muszáj volt megnyomnom a tempót, hogy 2:2 légzés legyen:)
Sokat írok ide, de hát nagyon szeretek futni! Lehet úgy belejövök, mint a bicajozásba:)

(#663) rii


rii
nagyúr

hello

jó lenne őszre-télre valami könyű ruha ... és h minél kevesebbet keljen felvenni ...

meg lehet ezt úszni nem túl drágán?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#664) gaborbol válasza szki (#662) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem baj ha sokat irsz, legalabb van elet a topikba, meg jon a tapasztalat.

En azt olvastam, hogy hatarozottan nem hulye a szervezet. :D

Az fog menni amit legjobban gyakorolsz. Ha rovid tavokat futsz akkor az, ha meg hosszut akkor meg az. Ezert futok en is maxot minden hetvegen amikor csak tudok. Eddig mar 3 szor futottam 2 orat, es mar majdnem be tudtam hozni 2 ora ala, remelem most konkretan sikerulni is fog.

Ha ez megvan akkor kinezek egy full maratont jovore, es azt rakom ki celul, es elkezdek keszulgetni, idoben, kemenyen, becsulettel ahogy kell.

A New York maraton lenne a nagy almom,de egy masik hivatalos versenyrol 2:55-os idot kell hoznod 39 eves kor alatt vagy sorsolassal is be lehet kerulni, ha nincs meg ez az ido, esetleg vegso megoldas, $1000 adakozol valamelyik jotekonysagi szervezetnek, es akkor bent vagy.

[ Szerkesztve ]

(#665) rii


rii
nagyúr

úúú télleg ... a légzés

én most szájon át veszem a slukkot ... nem tudom orron át ... ez gond?
téleg gonodlom edződök annyira, hogy ettől nem kapok torokgyíkot

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#666) szki válasza gaborbol (#664) üzenetére


szki
őstag

Az a NY maraton a leghíresebb, és legnépesebb a világon. Elég kemény a 2:55-ös szintidő :Y
Bár ha így edzel tovább, akkor még a végén megcsinálod a szintidőt!

(#665) rii: természetes a szájon át légzés. Vagyis orr+száj egyszerre. Tél még passz. Gondolom hozzászokik a légzőszerv a hideg levegőhöz.

(#667) szki


szki
őstag

2 órás tesztfutás=félmaraton, és találka az albínó őzikével!
Eredetileg 15-16 km-t terveztem futni laza 5:45perc/km tempóban. 2x akartam megkerülni a szomszédos tavat, de nem tudtam teljesen körbefutni, mert a külföldi tulaj elkerítette a keleti oldalt:( Így másfelé kerítettem a kört, és kb 5,5 km-nél így találkoztam az elkerített vaddisznó rezervátum kerítés közelében a híres albínó őzikével! Le tudtam fényképezni, mert nem szaladt el túl messzire: [link] [link]
Bár a szinttérképen nem látszik annyira, de 5-11,5 km között sok volt a nem tervezett domb, ami lelassított. Felfelé még nem vagyok elég erős, lefelé meg nagyon óvatosan lépkedtem, nehogy megsérüljek. Közben 1 km-t tekeregtem a TSZ földeken a duplasoros villanypásztor és a méteres gaz közötti szűk sávban futva...
11,5 km-nél értem ki a műútra, és addig 5:55 p/km volt az átlagtempó. Picit megnyomtam innen, hogy 5:45-ös átlag meglegyen a 16. kilométerre. Aztán olyan könnyedén ment a futás, hogy nem álltam meg a 15-16-nál, hanem megcsináltam pluszba a szokásos 4,5 km-es földutas szakaszomat. És még megnyomtam a végét aszfalton, hogy meglegyen a félmaraton 2 órán belül :DDD

[ Szerkesztve ]

(#668) n00n válasza szki (#667) üzenetére


n00n
őstag

Grat, nagyon szép eredmények.

(#669) gaborbol válasza szki (#667) üzenetére


gaborbol
őstag

Nagyon szep eredmeny!
Megerte elmenni ahogy latom :)

Tegnap leugrottam hasazni a terembe, romai szek, harmadiknal roppant egyet a derekam, azota jarni is alig tudok :(((

Nem hogy futas nem lesz mostanaban, de orulok ,ha melozni el tudok menni holnap es kibirom az egesz napot valahogy :((

(#670) rii válasza rii (#663) üzenetére


rii
nagyúr

késő őszi-kora téli ruházatként mit kellne venni, ogy ne egy tonna ruhát vegyek fel?

van ami könnyű, és melegen tart?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#671) szki válasza gaborbol (#669) üzenetére


szki
őstag

Ennyi aerob mellett még hasazol is?
Engem nem visz rá a lélek a külön hasizmozásra, pedig egy kicsit rámférne. De azért jól jön egy kis zsírtartalék, ha megszalad a táv bicajozáskor:)

Kellemetlen sérülés. Ki kell bizony pihenni, illetve kezelni. A szervereket meg cipelje más helyetted!

(#672) szki válasza rii (#670) üzenetére


szki
őstag

Nem olyan sok ez a 670 post, és ha visszaolvasol, akkor van valahol tél környékén szó a téli ruházatról. Gondolom a nagy sportáruházak már felszerelkeztek ruházatból.

Más: Endomondon csináltunk egy 10 fős magyar futócsapatot. Nagyon jó a társaság akárcsak a bicajosoknál. Teljesen más, mint a gyúrós topikban lévő arcokkal diskurálni:)

(#673) rii válasza szki (#672) üzenetére


rii
nagyúr

ok .... a tél szóra rákeresve már meg is találtam azokat a postokat, miket 1-2 éve vlaszként kaptam ugyanerre a kérdésemre ( :D )

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#674) szki válasza rii (#673) üzenetére


szki
őstag

Nem akartam mondani, de ismerős volt a neved :DDD mert pár hete én visszaolvastam minden bejegyzést.
Remélem segít a múlt felidézése ;]

(#675) rii válasza szki (#674) üzenetére


rii
nagyúr

jaja ... :D bemegyek majd akkor futós boltokba (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#676) Polacheck válasza rii (#670) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én vettem most hosszú felsőt a decathlonban 2500-ért, a legolcsóbb futóruhák szerintem ott vannak és valószínűleg abban is ugyanolyan időt fogok futni mint a nike-ban :). Egyébként a premier outletben a nike storeban van elég komoly futósarok, ott is ki lehet fogni technikai felsőket 2-3k körül, hosszú felsőt 6k körül láttam ott.

less qq more pewpew!

(#677) gaborbol válasza szki (#671) üzenetére


gaborbol
őstag

Szerencsere mar jobban vagyok vegre fel tudok kelni :)

Eleg sokat fogytam januar ota, most mar van ertelme hasazni, ugy hogy itt az ideje eloallni egy kockas hassal eletemben eloszor.

Szerintem a kovetkezo 2 hetben meg nem lesz sulyzozas a serulesmiatt csak futas, huzoszkodas , meg mondjuk hasazas :DDD

[ Szerkesztve ]

(#678) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

Általában heti 2-3 alkalommal járok ki futni, bár csak ha nem esik. A 2-2,5km-en nem tudok túllendülni, csak néha jutok el 3-4km-ig, a vádlim, valamint az alsó lábszáram első része mindig megfájdul. Azt azért hozzá kell tenni, hogy az elmúlt negyed évszázadban (szinte a teljes életem) sosem sportoltam :U Lassan fél éve lesz már, hogy elkezdtem futni, akkor még az 1km is megártott :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#679) albiosz válasza mukibuci (#678) üzenetére


albiosz
őstag

Én is nemrég kezdtem futni.
3 dolog jutott eszembe:
-futócipő: sokat számít nagyon. Pár éve "szekrényalja" cipőben futottam és gyakran fájt a lábam. Most futócipőben sokkal kellemesebb.
-bemelegítés hiánya. Futás előtt 5-10 perc szerintem mindenképpen kell az izületeknek.
-nyújtás a futás végén. Szintén nagyon fontos.

Egyébként egyre többet bírok én is, persze saját mérce szerint. :) Meghajlok a fórumtársak előtt, félmaraton, maraton... nem vicceltek.

Egyelőre 3-4 km-eket futok. Később cél lesz majd a 40-60 perc folyamatos futás.
Mit gondoltok ha egyelőre maradok a klasszik 3200 m-nél, akkor azt lehet majd naponta? Sok edzéstervet néztem, köztük, amit ajánlottatok is. A legtöbb helyen írnak pihenőnapot, erre érzem is, hogy szükség van még, de mondjuk 1-2 hónap után lehet napi szinten csinálni vagy kell köztük pihenőnap?

(#680) szki válasza gaborbol (#677) üzenetére


szki
őstag

Hm. Kockás has. Nekem 1993-ban és 2001-ben volt hozzá szerencsém. Azóta nem :DDD
Most újra alakul nagyon lassan már a felső részen...
Állítólag a legjobb a futás, és a hasazás. Tehát hajrá!

(#678) mukibuci: lehet rossz cipő, kemény terep, túl gyors tempó az oka. Ez még segíthet: http://www.futas.net/cikkek/serules/sipcsont.html

(#679) albiosz: Lehet naponta futni. De nem szabad minden nap max tempóval teljesíteni. Laza futások legyen több, és a hétvége mindig tempósabb (verseny), vagy hosszabb. Célszerű puhább talajon futni. Pihenőnapon lehet keresztedzés (pl. bicaj).
Lassan fejlődik a szervezet, és az islépcsős jellegű. Ha elérsz egy lépcsőt tempóban v. távban, akkor ott el kell időzni egy kicsit (gondolom pár hetet), és nem szabad erőltetni a következő fokot.
Nekem speciális a helyzetem, mert a rengeteg bringázás által rendkívűl edzett a szívem, és tüdőm. De a futóművem (lábam) még gyenge (ízűletek, futóizmok).
(Sok bringa jelentése: pl. júliusban 3100 km-t bicajoztam)

(#681) mukibuci válasza szki (#680) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Cipőt próbáltam a lábamnak megfelelőt választani és többnyire salakpályán futok. A tempón kellene valahogy lassítanom, de 5,5-6 tempót "diktálok" :) Szombaton simán ment a 10 kör ~ 4km, akkor azonban 6,5 körül volt a tempóm.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#682) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

Éjszakai tájékozódási futás:
Distance: 5.7 kilometres.
Duration: 39 minutes and 49 seconds.
Pace: 6:59 per kilometre

Durva volt! :B

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#683) szki válasza mukibuci (#682) üzenetére


szki
őstag

Izgalmas lehetett!

Ha esetleg terepen futsz, akkor lejtőn lefelé ne növeld a tempót, hanem sűrű, apróbb léptekkel fuss lefelé. Nagyon megterhelő a térdeknek a lejtő lefelé.

(#684) mukibuci válasza szki (#683) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Városban volt, de nem mondták, hogy ilyen sokat kell menni :DDD egy hét alatt szoktam ennyit futni :B

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#685) gaborbol válasza szki (#683) üzenetére


gaborbol
őstag

Hello!

Futottad mar a maratont, vagy meg csak lesz?

(#686) szki válasza gaborbol (#685) üzenetére


szki
őstag

Nem kockáztattam meg a félmaraton versenyt aszfalton. Talajfogáskor néha fájdalom nyilall a jobb belbokámba. Feltételezem, hogy gyengék voltak az oldalsó szalagok, és túlterhetem (sok terepfutás, és szőlőhegyi teherhordás). A fájdalom ellenére tudok futni, de akkor meg a bal térdemet terhelem túl, mert gondolom másképp rakosgatom a lábaimat.
Száguldó bicajozáskor nincs fájdalom, mert az SPD pedál-cipő stabilan tartja a lábamat.
Remekül sikerült a formaidőzítésem, ezért nagyon csalódott vagyok, hogy nem bizonyíthattam versenyen:(
A 21,1 km-t 1:45 alatt akartam lefutni aszfalton, hisz terepen ment már kerek 2 óra alatt.
Keringés, izomzat rendben, de az ízületeim még (már?) nem bírják jól a futást. 4 hét múlva lesz a következő félmaratoni verseny, amire újra felkészülök!
Addig a bicajt tekerem, és lesz jópár 100+ km-es út (helyközi közlekedési eszköz is). Aztán ha bírja a futóterhelést a bokám, akkor újra futok:)
A teljes maratonról nem tettem le, de az ízületeimet se akarom tönkrevágni a futásban. Ha kiderül, hogy nem nekem való, akkor csak bicajozni fogok. Júliusban 3100 km-t bicajoztam sérülés, és túlterhelés nélkül...

Azt javasolom mindenkinek, hogy a futósérüléseket pihenje ki!

(#687) gaborbol válasza szki (#686) üzenetére


gaborbol
őstag

:((
Sajnalom, hogy igy alakult, persze az egeszseg a legfontosabb.

Az 1:45 az nagyon szep ido lenne, en csak almodozom rola, orulok ha 1:59-re be tudnam majd hozni, de 4 het mulva kiderul :)

(#688) szki válasza gaborbol (#687) üzenetére


szki
őstag

Sokat kell gyakorolnom, és csiszolni a futótechnikámat. Több hibát vétettem. A bokámat egy számomra túl gyors 3 km-en sikerült megerőltetni. Eredetileg egy 6 km-t akartam lazán futni, de éreztem az erőt, és elkapott a lendület:) És megnyomtam a 2. felét izomból terepen. Futás közben nem is éreztem semmi problémát, de utána már a bokám jelezte, hogy nem volt jó ötlet :(
Aztán pár nappal később megint futottam enyhén fájós jobb belbokával. Közben persze a lábaimat nem szabályosan raktam emiatt, és így meg a bal térdem külső részét fájdítottam meg:)
Szóval most kényszerpihenő. Még szerencse, hogy bicajozni tudok. Ez is mutatja, hogy az mennyivel kíméletesebb az ízületekkel.

(#689) rétisün válasza szki (#686) üzenetére


rétisün
veterán

látod, jobb lett volna inkább megejteni ezen a hétvégén a 4 országos túrát....

nem tudom, lesz-e idén kedvem belevágni egy akkora bringázásba, tegnap valahogy besokalltam.... :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#690) szki válasza rétisün (#689) üzenetére


szki
őstag

Ez van. A jobb bokám nem 100 %-os, de azért egy 30 km-t futottam vele az elmúlt pár napban. Kell egy másik futócipő, ami alátámasztja középen a lábfejemet, mert szerintem túl magas a lábboltozatom.

(#691) gaborbol


gaborbol
őstag

Hmmm.

Gondoltam ma kiprobalom az endomondo-t, es nem is volt semmi gond 2 merfold ig, mondom nem igaz, hogy nem jarok meg 3-nal, biztos csak kifelejtette bemondani,na majd a 4-nel, hat ott sem szolt. Megnezem 2,3 ota paused.
WTF,Anyadot. Vagy nem zart le billentyu es elnyomtam rajta valamit, vagy nem tudom, de tok szarul esett..Kulonben nagyon tetszik, szerintem meg is veszem a fizetost.

Ossz-visz 11,3 merfold jott ossze 1 ora 50 perc alatt.

Szerencsere nem voltam toppon ma, faradt is voltam, enni se edtem, szerintem meg meglehet a felmaraton 2 ora alatt,pozitivan allok hozza :) oktober 15 mindjart itt van..

Baromira elfaradtam, teljesen lepusztitottam magam.

[ Szerkesztve ]

(#692) szki válasza gaborbol (#691) üzenetére


szki
őstag

A telefonnal én is járok így néha, hogy elnyomom véletlenül. Nekem kilométerenként mondja be az adatokat, de csak az utolsó kilométer ideje érdekes. Az Endomondo webes felülete miatt nyerő a többihez képest. Maga a készüléken futó alkalmazás nem a legjobb. Bár most a fizetős verzióba tettek pár extrát.

(#693) Lokids


Lokids
addikt

Most beszéltem egy térd-dokival, aki azt mondta (9000 HUF-ért), hogy a futásról szokjak le míg nem fogyok 10 kilót és szedjek zöld-kagyló kivonatot. Van itt valakinek ezzel tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#694) szki válasza Lokids (#693) üzenetére


szki
őstag

Passz a zöld-kagyló kivonatra. Viszont a dokidnak igaza lehet. Ha sok a túlsúly, akkor nagyon megterhelő a térdeknek a futás (+ bokának). Állítólag minden egyes testtömeg kiló 6x-osan számít a térdnek!
A bicajt javasolom először, mert sokkal kíméletesebb az ízületekkel. Bicajjal 3 hónap alatt 15 kilót adtam le tavasszal (és 15 cm a hasról), és akkor csak napi 2x10 kilométereket tekertem átlagban.
Most azért futok, hogy jól, és sokat tudjak futni, ha kell:) Illetve keresem, hogy télen mivel tudnám magam kondiban tartani.

Más: szereztem egy terepcipőt, meg egy csomó téli cuccot. Még kell pár ruha, de nem lehet gond télen futni, bicajozni. Cipőt ma fel is avattam egy 11 km-es teszten.

(#695) gaborbol


gaborbol
őstag

Elkapott a dogvesz ugy nez ki. Reggel 3 kor felebredtem, folyik az orrom izzadok mint a dog, mondom kimegyek a konyhaba, iszom egy kis vizet.

Epp csak le tudtam fekudni a kanapera utkozben, nem sok kelett hogy elajuljak :(((

Reggel 7 kor felkeltem, semmi bajom, szuper.

21 km aszfalton 1:55 perc alatt:

[link]

Persze a preworkout meg a bcaa kombot elfelejtettem beszedni elotte, az meg faragott volna le az idobol 3% korul, elmeletileg.De jovo heten megmondom, hogy hogy vallt be.

Hazafele megalltam a boltba, ott a penztarnal megint majdnem dobtam egy hatast, hazajottem azota fekszek :DDD

Tokre orulok, hogy ilyen szepen osszejott az elso igazi proba, a verseny meg 2 het mulva!!!

[ Szerkesztve ]

(#696) szki válasza gaborbol (#695) üzenetére


szki
őstag

:C Egész jó! Nem hiszem, hogy gondod lehet 2 hét múlva. Tartani kell a saját tempódat, és okosan frissíteni. Bár mindenkinek más a szokása, de én én csak kis vizet fogok inni majd verseny közben 10.16.-án.
Amúgy idehaza 25 C fokok vannak most nappal! Persze nem tart ki már sokáig az indiánnyár.

Jobbulást!

[ Szerkesztve ]

(#697) gaborbol válasza szki (#696) üzenetére


gaborbol
őstag

Koszi! :R

Hat ezt talan 14C-ban futottam, de keddtol visszajon a 20 fok megint, legalabb nem vert a viz annyira mint legutobb, akkor mintha zuhanyoztam volna.

Vizet nem viszek magammal, most se vittem, meg sem alltam/setalni se setaltam es picivel tobb volt benne a szintemelkedes mint a versenyen lesz.

Remelem, hogy a versenydrukk ad majd egy kis plusz erot es meg jobb idovel zarok, bar azert latszik hogy a vegere eleg rendesen elfogytam.

megleptem magam egy ilyennel :B

[link]

meg egy ilyennel:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#698) gaborbol válasza gaborbol (#697) üzenetére


gaborbol
őstag

Vettem meg egy ugyan olyan gatyaval csak az is fekete mint a polo.

[link]

Ahol latod a vizcseppet ott lehet felkapni vizet vagy gatored-et, szoval tenyleg nem kell cipleni semmit.
Mondjuk a nevezesi diijbol kijon rendesen, ha jol remlik atszamitva 20K korul volt, bar benne van egy under armore futopolo is ...

(#699) szki válasza gaborbol (#698) üzenetére


szki
őstag

Jó sűrűn lesz frissítőpont:)
1 órán túli futásnál a folyadékveszteséget pótolni kell. Persze a folyadék vesztés függ a tempótól, és a külső hőmérséklettől is.
A ruházatod nagyon menő. Nekem testre feszülős alsó-felső van, és nagyon kellemes bennük futni.

(#700) rii


rii
nagyúr

32-33 perc
5,4 km

max heart rate: 170–177
Avg- hearth rate: 160–166

ezek jó értékek, vagy sem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.