Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) rii válasza sanzi89 (#848) üzenetére


rii
nagyúr

minusz fok jó kéréds ... BP/III-ban ma reggel közel 5 fok volt, ha nem téved a 350 Ft-os hőmérőm

felül: egy technikai póló, rajta 3 pamut póló
alul: vékony jégeralsó, rajta egy vékony futónadrág

két nyakmelegítő

nekem ez most sok volt, elég lett volna technikai + 2 póló + egy sima futónadrág jégeralsó nélkül

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#852) Djuree válasza Polacheck (#850) üzenetére


Djuree
félisten

a befagyott balcsin fogtok futni? :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#853) szki válasza Djuree (#852) üzenetére


szki
őstag

:DDD

Elég változó ki mekkora hideget bír el. Ki kell tapasztalni a téli öltözködést, és a bemelegítő krémek se rosszak.

(#854) Polacheck válasza Djuree (#852) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

:D elvileg itt

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#855) gaborbol válasza Polacheck (#854) üzenetére


gaborbol
őstag

Hajra, hajra, mindent bele es szamolj be!

Siofokon szerintem sok szintkulonbseggel nem fogsz talakozni :D

Meg 4 hetig kenyszerpihenon vagyok, de mar alig varom hogy ismet belecsapjak a lecsoba.

Szerencse, hogy felfuggesztettem a tagsagomat, kulonben mar lementem volna kicsit mozogni, annyira hianyzik a mozgas, a kihivas.

[ Szerkesztve ]

(#856) Djuree válasza Polacheck (#854) üzenetére


Djuree
félisten

hmm, aranyos "kis" körök :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#857) sanzi89 válasza rii (#851) üzenetére


sanzi89
addikt

Milyen nyakmelegítőt használsz? Tudnál róla valamit pontosabbat mondani?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#858) Djuree válasza sanzi89 (#857) üzenetére


Djuree
félisten

sál? :DDD ajánlom a motoros vagy a sí nyakmelegítőket. az alját be lehet húzni a póló alá.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#859) rii válasza sanzi89 (#857) üzenetére


rii
nagyúr

azt hiszem megvezettem a népet .. nehar ...

csak arról a sima "olyan mint a sál, csak összeér a két vége, és rövid"-ről van szó ... semmi spéci cucc (:

haverral izületmelegítőben gondolkodunk ... térd, könyök ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#860) greenmukk válasza sanzi89 (#857) üzenetére


greenmukk
tag

Itt elég jó cuccok vannak: [link]

+nyakmelegítő

Most indulok futni 1órácskát,remélem bírja még a fejlámpában az elem ;]

[ Szerkesztve ]

(#861) rii válasza greenmukk (#860) üzenetére


rii
nagyúr

ez a nyakmelegítő ilyen orr-száj elé való cuccos?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#862) sanzi89 válasza rii (#859) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem egy ilyen is tökéletes volna, de Szeged illetve Békéscsaba környékén nem nagyon tudok boltot, ahol lehet ilyet venni.

@greenmukk
Ez engem is érdekelne, hogy milyen módon lehet használni. Mivel egyáltalán nem volna gond, ha nem csak sima nyakmelegítőként lehetne használni, hanem az arc elé is lehetne tenni. Valaki ismeri vagy tud fotót, videót mutatni ahol hordja valaki?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#863) tomcica válasza sanzi89 (#862) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szegeden ket helyen is tudsz Saucony-t talalni...Kálvária sgt. 87/B....Madách u. 1/B

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#864) sanzi89 válasza tomcica (#863) üzenetére


sanzi89
addikt

Nagyon köszönöm, a héten körbenézek! :R

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#865) tomcica válasza sanzi89 (#864) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en a Kalvariasnal szoktam lerendelni,egy nap alatt lerendel a pesti raktarbol barmit...ugyanazon az aron...ha jo kis futocipot keresel akkor Saucony Genesis 17ezer ft konnyu es nem draga...meglepoen tartos

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#866) sanzi89 válasza tomcica (#865) üzenetére


sanzi89
addikt

Futócipőben a fenti Kapteren 50-essel is teljesen meg vagyok elégedve, napi kb 5 km-es távokra eddig tökéletesen bevált.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#867) tomcica válasza sanzi89 (#866) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ilyen tavra es ha nincsenek benne palyan valo resztavos edzesek (vagy megfelelo terepen) tokeletes...amugy milyen a tapasztalatod a Kapteren 50-el? Rugalmassag,kenyelem,stabilitas,tartossag? Az arat azt lattam,nagyon jo aron van...

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#868) sanzi89 válasza tomcica (#867) üzenetére


sanzi89
addikt

Csak és kizárólag a magam szórakoztatására futok, semmi időmérés meg verseny. Egyedüli célom a tavaszi szünetben egy félmaraton. Úgy kb 1 hónapja futok heti 3-4-5 alkalommal, minden második héten fél kilométerrel többet, most 4.5km-nél járok, jövő héten 5 kilométer lesz a cél. Szeged utcáin használom, kb csak betonon.

A cipő a fenti felhasználásra nagyon bevált eddig. A saroktompítás jó, sose szokott fájni semmin - bár ilyen távon ez szerintem nem különös - , a talp barázdázottsága is megfelel, eső után se csúszkál, igazi mindenes cipő. A fűzője jó, a nyelve is párnázott, jó vastag, kényelmes. Pár apróság azért van vele. Most ahogy egyre jobban lehűl az idő érezni, hogy szellős a cucc. A lábam nem fázik benne, de ki tudja mi lesz télen. Plusz ami a drágább cipőknél jobb volt az az, hogy jobban tartotta a lábamat, mint a Kapteren 50. A talprészhez képest eléggé mozog a "felépítmény", néha nem érzem annyira stabilnak a cipőt. Persze ezt most egy Kapteren TR2 P cipőhöz mérten mondom, ami 20k.

Egy szó mint száz, kezdő futónak, vagy aki max 5 km-t fut - ennyivel tudtam még tesztelni, lehet hosszabb távon sincs gond - tökéletes, akár minden nap lehet futni benne. Egyáltalán nem bántam meg, ha lehetne még egyszer ezt venném, és aki hasonló helyzetben van nyugodt szívvel ajánlom. Olcsó és jó futócipő.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#869) tomcica válasza sanzi89 (#868) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csak a tavot szeretned teljesiteni v. van valami celido (marmint a tavaszi felmaratonnal) ?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#870) sanzi89 válasza tomcica (#869) üzenetére


sanzi89
addikt

Csak táv. Magammal versenyzek egyedül. :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#871) tomcica válasza sanzi89 (#870) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az a legjobb :)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#872) sanzi89 válasza tomcica (#865) üzenetére


sanzi89
addikt

A mai nap lerendeltem ezt a nyakmelegítős cuccot, igaz a Madách utcán, nem volt kedvem kibulizni busszal. Remélem jó lesz, eléggé megkérik szerintem az árát... :U

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#873) tomcica válasza sanzi89 (#872) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ugyanaz az ar mind2 helyen....hallod en sosem hasznaltam ilyet,nem tudom miert kerul ennyibe...sapkat sem szeretem mert a fejemre fagy,egyedul kesztyut szoktam ha jonnek a minuszok (abbol is egy egyszeru kinait)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#874) sanzi89 válasza tomcica (#873) üzenetére


sanzi89
addikt

Sapka muszáj, lefagy a fülem már 5 foknál is. :DDD

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#875) Djuree


Djuree
félisten

ilyenkor is futtok, -5 fokban? :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#876) szki válasza Djuree (#875) üzenetére


szki
őstag

Én nem... Hanem bicajozok napi 2x35 km-t melóba akár éjjel:DDD
Bár holnap lehet futok egy 10-11 km-t bicajozás helyett.
Várom már a tavaszt!

(#877) Dirtyz válasza Djuree (#875) üzenetére


Dirtyz
őstag

Én most jöttem meg a futásból, bár nálunk csak +1 fok van...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#878) rii


rii
nagyúr

asszem bp-en (iii. ker.) 3-4-5 fok van most

számomra is hihetetlen, úgyhogy vizet tettem az ablakba, de errefele még közel sem fagy

és a jégeralsóra húzott fútónadrág mégse lesz jó ... azt hiszem ma emiatt volt nehézkes a futás

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#879) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

1 órája voltam a szigeten két pulcsival, rövidnaciban. :D
Az atlétika pálya melletti hőmérő -5 fokot mutatott, de sztem elég sokat csal.
Ilyenkor jó futni, mert nem kell kerülgetni az embereket. :P

(#880) sanzi89 válasza Djuree (#875) üzenetére


sanzi89
addikt

Én is voltam ma futni, de akkor még szerencsére +1 fok volt.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#881) tomcica válasza Djuree (#875) üzenetére


tomcica
Topikgazda

itt a delvideken egesz meleg volt 7fok...majdnem rovidujjus volt a futas a vegen...10km...ebbol 4 melegito vegen fokozott,kis torna es visszafele 1km kozepes tempo 3:55 (egyenletes semmi "vidamkodas") a vegen pedig 500m fokozo 1:45re...a lab meg mindig serult,szoval ovatos vagyok (bal labon achiles ingyulladas,jobbon meg mult heten elrepedt a kozepso labujjam es be is verzett csunyan...de nem birtam mar ki h ne fussak...persze kardio p90x es Insanity azert ment a betegszabi alatt is)

vekony tapados Saucony cicanadrag + rovidujju polo es fole egy sima bluz..a vegen meg melegem is volt...a termo cicanaci es felso varat magara,majd az erosebb minuszokban

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#882) gooool válasza tomcica (#881) üzenetére


gooool
őstag

Szia!
Hallod nagyon gyors vagy,gratula hozzá. :C
Mióta futsz vagy valami sportélet gondolom van a háttérben,mert kispályás az idő,amit "kocogsz". :D

Üdv, Balázs

(#883) tomcica válasza gooool (#882) üzenetére


tomcica
Topikgazda

sajnos serulessel bajlodom,10 eves futomult van mogottem..habar most kezdtem ujra 5eves kihagyas utan...35vok szoval van meg a tartalyban boven...3perces ezrek marmmentek a nyar vegen 2-3km,de aztan kozbeszolt...most a teli felkeszules lesz es tavasszal ismet formabahozas...200ak es 400ak palyan 28-30s es 60-62es

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#884) gooool válasza tomcica (#883) üzenetére


gooool
őstag

Aztaqrva. :Y
Én 17 és fél éves vagyok,mondjuk jó ha 2 éve futok hobbiszerűen,de akkor is elképesztő,amit 35 évesen még tudsz.
Valami tipp,hogy miként lehet gyorsulni és fejlődni hosszútávon?

Üdv, Balázs

(#885) tomcica válasza gooool (#884) üzenetére


tomcica
Topikgazda

17evesen meg boven eleg gyors vagy,a gyorsasagi allokepessegen kell dolgozni,a hosszu tav meg ugyis jon majd kesobb idovel...

4 x 200m palyan (v kimerve) 85-90% tehat sprint rendesen es 200m lassu FUTAS vissza pihenonek
ezt 10-12db ig fel kell novelni,2-3 hetente +1x200m

masik edzesnek

2x400m palyan 80-85% eros...300m lassu futas pihenonek
ezt 8-10db ig felnovelni 3-4hetente +1x400m

ez a ket edzes felgyorsit es ez mellett allokepesseget is ad,a regi 800-1500m-es edzestervembol van.siman ki lehetett vele futni minosegi 5-10km-t is!!!!

Persze minden egyedi,attol fugg mit szeretnel...tavot kell valasztani es felkeszulni minosegileg ra...ja es ha szurja,ha faj,ha szetesel akkor JO uton jarsz xD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#886) gooool válasza tomcica (#885) üzenetére


gooool
őstag

Nagyon köszönöm!
Ezeket megfogadom és amint jobb idő lesz újból nekilátok erőteljesen a futásnak.
Addig marad a városban futás esténként,a kondizás és a emelt tesiórák. :DDD
Legutóbb amikor nyár végén elindultam futni 22km-t,akkor 16km után meghalt a jobboldali rekeszizom és alig tudtam hazaérni. :W
De a 10km már megy 50 perc alatt,aminek örülök,a kondiban a lábazás,illetve tesin a sok nyújtás hozza a mínusz perceket. :)

Üdv, Balázs

(#887) tomcica válasza gooool (#886) üzenetére


tomcica
Topikgazda

h hogy jobb ido? szaraz,evszakhoz kepes tokeletes futoido van egesz novemberben,ne varj tavaszig...munkara fel xD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#888) gooool válasza tomcica (#887) üzenetére


gooool
őstag

Elég sok problémám lett most hirtelen,és szeretem ha pszichésen is rendben vagyok amikor futok.Amint lerendeztem a dolgokat magamban nekilátok az edzésnek. :K

Üdv, Balázs

(#889) tomcica válasza gooool (#888) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az mas...akkor ertheto

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#890) gaborbol válasza gooool (#888) üzenetére


gaborbol
őstag

Nekem pont ez szokott segiteni amikor padlot fogok, de mind kulonbozoek vagyunk,ezert kapd ossze gyorsan magad, aztan hajra :DDD :R

(#891) sanzi89


sanzi89
addikt

Király, ma reggel csapott el egy autó miközben bringáztam, szóval pár hét kényszerpihenő a futást tekintve. Szerencsére nagy bajom nem lett, nem tört semmim, de van pár elég szép zúzódásom... remélem a március 25.-ei debreceni félmaratonról azért nem kell lemondanom... :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#892) gaborbol válasza sanzi89 (#891) üzenetére


gaborbol
őstag

Hat az nem lehetett kellemes. En nem is futok/bringazok az utakon hanem inkabb erre a celra kijelolt helyen ahova kocsi be sem fer.

Ugy nez ki ma feltehetoen utoljara iden meg 18 fok lesz, ugy hogy endomondo+fejhallgato es futopalya az erdoben. Gyiiiii!

[ Szerkesztve ]

(#893) sanzi89 válasza gaborbol (#892) üzenetére


sanzi89
addikt

Ma közlekedtem a bringával, nem sportoltam, így muszáj közúton menni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#894) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

félmaraton letudva :C

2:37 lett a vége, 2:20 körül volt a terv, de 18-tól már bele-bele kellett sétálnom, úgyhogy rosszabb lett, ahhoz képest viszont nem is sok a plusz idő, hogy nagyon nem voltam top formában, egész héten beteg voltam, szombat volt az első nap, hogy normálisan tudtam aludni.

less qq more pewpew!

(#895) gaborbol válasza Polacheck (#894) üzenetére


gaborbol
őstag

Gratulalok!

A lenyeg, hogy megvan igy is millokat elozol meg akik a haz sarkaig sem tudnak elfutni :)

[ Szerkesztve ]

(#896) Djuree válasza Polacheck (#894) üzenetére


Djuree
félisten

grat :R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#897) gooool válasza Polacheck (#894) üzenetére


gooool
őstag

Gratulálok! :R

Üdv, Balázs

(#898) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

thx :)

a következő terv a vivicitta félmaraton belesétálás nélkül, úgy 2:20-at simán hozni fogok.

less qq more pewpew!

(#899) gooool válasza Polacheck (#898) üzenetére


gooool
őstag

Vivicitta-ra én is megyek majd. :K

Üdv, Balázs

(#900) Polacheck válasza gaborbol (#895) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

~ két éve 133 kilósan én sem tudtam a villamosmegálló egyik végéből elfutni a másikig. Csak akarni kell és mindent lehet.

less qq more pewpew!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.