Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) szki válasza rii (#700) üzenetére


szki
őstag

A max pulzus az még okés, mert tartósan úgysem tudsz azon teljesíteni. De az átlagpulzusod magas, ha csak úgy hobbiból futottál és nem versenyed volt. Célszerű aerob tartományban tartani a pulzust, de ez mindenkinek más egy picit. Itt olvashatsz róla többet:
Pulzusmérés 1: a maximális pulzus meghatározása
Pulzustartomány kalkulátor (oldal alján vannak még linkek)

Nekem (még) nincs pulzusmérőm. A nyugalmi pulzusom reggelente 45, ami a sok bicajozástól lett ilyen alacsony. A maxot nem tudtam kimérni, de kb 180 lehet. 133 és 153 között lenne nekem a 65-80% tartomány, melyben célszerű lenne végeznem az aerob mozgásokat.

[ Szerkesztve ]

(#702) rii válasza szki (#701) üzenetére


rii
nagyúr

)))-:

m okozhatja, hogy az átlagom magas? )-:

van rajtam vagy 10 kg felesleg
meg soha életmben nem futottam
97-ben próbáltam meg elkezdeni, de a térdem megfájdult
majd 2002-ben próbáltam újból, akkor se sikerült megmaradnom a futás mellett
és végül idén tavasszal kezdtem el megint
volt 1-1 kimaradt hónap, de szep-okt heti 3 futás körülbelül megvolt

33 múltam, lehetek még edzettebb, hogy könnyebben menjen a futás?
esetleg ha a súlyfölösleg lemegy?

3 éve voltam kardiológusnál - csak úgy - aszonták jól vagyok

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#703) szki válasza rii (#702) üzenetére


szki
őstag

Nincs még olyan sok tapasztalatom futásból (mint bicajban). Azonban itt is érvényes, hogy rendszeres edzés javítja a teljesítőképességet. Azaz gyorsabban tudsz majd lefutni ugyanakkora távot, vagy többet tudsz futni ugyanolyan tempóval. A fejlett izomzaton, és a jó ízületeken túl fontos a keringés (szív, tüdő, sejt anyagcsere) a könnyedebb futáshoz. És persze a helyes technika is sokat számít. Térdfájás esetén inkább bicajozni kell vagy ledobni a súlyfelesleget:) Vagy lassabban futni, és ügyelni a helyes technikára.
Nem olyan egyszerű jól futni. A bicajt csak tekerni kell, a futás sokkal összetettebb mozgás. (persze a bicaj se olyan egyszerű, ha nagyon gyorsan akarok haladni, és az SPD pedállal 360 fokban akarok erőt átadni)

33 évesen még simán lehetsz sokkal edzettebb!

(#704) rii válasza szki (#703) üzenetére


rii
nagyúr

futni szeretnék ... :) bár kerékpáros vagyok szívvel-lélekkel ... de most inkább a futásban szeretnék fejlődni. meg leadni akkor tavaszra azt a tizest

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#705) gaborbol válasza rii (#702) üzenetére


gaborbol
őstag

Hany centi vagy es hany kilo? Kajaval, hogy allsz?

Mindenkeppen javulni fogsz nem kell aggodni. Decemberben meg nem tudtam lefutni 2 kilometert sem, azota lefogytam 21 kg-ot, de sikerult par kilo izmot felszedn,i most mar a 21Km sem gond. Nekem is volt terd fajdalmam, most nincs szerencsere de szedek taplalek kiegiszotot ra(glucosamine chondroitin)

(#706) szki válasza rii (#704) üzenetére


szki
őstag

Azért a bicaj és a futás együtt jól kiegészíti egymást. A futás a combhajlítót szépen erősíti, míg a bicaj a combfeszítőt (spd kihasználása esetén a combhajlítót is). A vádli is másképp dolgozik. Persze a nagy farizom, csípőizmok, hasizom, törzs, és a légzés izmai is mind dolgoznak, fejlődnek.

Találtam egy ilyet: Ártalmas vagy hasznos-e a futás?

[ Szerkesztve ]

(#707) rii válasza gaborbol (#705) üzenetére


rii
nagyúr

én meg leálltam már pár dologgal fél éve, meg hetente 3x járok futni, de 73-on stagnálok. 170 vagyok.

kajával? sok zöldség, de inkább estfele, akkor salátázok. csirkemellfilé, napközben rendszertelen étkezés :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#708) gaborbol


gaborbol
őstag

Na sracok 2 nap, holnap megyek felvenni a rajtszamot, intezni a papirmunkat :)

Jo lenne megfutni az 1:45-ot ezt celzom be, de ha 1:59 alatt leszek mar kipipalhatom.

(#709) mukibuci válasza gaborbol (#708) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Sok sikert, én jövő nyárra tervezek 2:30at ;] bár most a hidegbe nem sok kedvem van kimozdulni :(

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#710) szki válasza gaborbol (#708) üzenetére


szki
őstag

Én meg vasárnap versenyen 1:50-en belül tervezem lefutni a 21 km-t. Bekezdek 5 p/km tempóval, aztán meglátom gyorsítsak vagy lassítsak:) A bokám kímélése miatt az utóbbi 4 hétben csak 5:30-as kilométereket futottam. Viszont az földúton, füvön volt. Míg most aszfalton gyorsabban haladhatok.
Egy kicsit nehezíti a dolgot, hogy odajutni 40 km lesz bicajon, de majd csak lazán tekerek:) Direkt így készültem fel, hogy bicajról leszállva futottam többször.

Kipróbáltam a metronómra való futást 180-as ütésre, azaz 3 lépés/perc ritmusban. Gyorsan kapkodtam a lábaimat, és nem tudtam igazán nagyokat lépni. Ezáltal jobban kíméltem az ízületeimet. De nem is tudtam túl gyorsan futni (még). Érdekes móka. Javaslom másoknak is kipróbálni! Vannak telefonra letölthető verziók is.
Persze versenyen nem fogok metronómozni:) De már olvastam arról, hogy a profi futók fáradtság esetén nem a lépéshosszot nyújtják, hanem a lépésszámot gyorsítják.

(#709) mukibuci: A futóteljesítményed növekedni fog az edzések által. A lényeg a rendszeresség. Heti 2-3 futás kell mindenképpen. Közte lehet keresztedzésnek bicajozás.
A hideghez is szoktatni kell a szervezetet. Megfelelő ruházat sem árt.
Futáskor 10-15 C fokkal melegebbnek érezni a hőmérsékletet. Így például szerda este én rövid cuccban futottam egy órát (10 C fok volt, és szél).

[ Szerkesztve ]

(#711) gaborbol


gaborbol
őstag

Felvettem a polot meg a rajtszamot ma delutan,de inkabb maradok a sajat polonal.

A rikito narancssarga annyira nem az esetem. Dobok majd par kepet, igazabol semmi miatt nem aggodom, csak az miatt, hogy hol a peloban fogok tudni parkolni holnap reggel :DDD

(#712) rétisün válasza szki (#710) üzenetére


rétisün
veterán

aztán bagodról mész kallósdra? akkor holnap is meglesz a km-ed, az tuti :C

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#713) gaborbol


gaborbol
őstag

Na sracok, beszaras jo volt, az elmeny a hangulat, a szurkolok leirhatatlan!

11.000 indulo volt, eletembe nem futott meg utannam 5000 no :DDD

itt a start:
[link]

Eloreengettem parat, hogy nekem is legyen valami kihivas benne.

Viccet felreteve az ido amit futottam nem valami jo sajna 1:53,pedig rendesen kihajtottam magam, es gondoltam, hogy egynegyvenvalamennyi siman, erre :(

Semmim nem fajt tartossan, szuper volt az ido, a szervezes, volt egy kis ellenszel, de csak magamra tudok mutatni, ha okokat akarok keresni. Az utolso 4 merfoldon bealltam egy csaj moge, o "huzott vegig" az utolso 500 meteren mondom lefutom,erre olyan sprintet levagott, szememmel sem birtam kovetni :((

Kepek itt, igaz mind telefonos, de nem szarok 4S mar tenyleg hasznalhato:

[link]

Nagyon ossze kell kapnom magam, ha jovore a fullt akarom lenyomni...

Lehet csinalok belole egy mini cikket...

[ Szerkesztve ]

(#714) szki válasza gaborbol (#713) üzenetére


szki
őstag

Huha! Király lehetett a hangulat! Sok jó futócsajszi is feldobta a látványt gondolom:)
Az időjárásra irigykedek, mert idehaza tegnap reggel -2 C fok volt.
Első hivatalos félmaratonnak meg azért elég jó az időeredményed szerintem. Havonta kell egyet futni versenyen, és akkor látni fogod a fejlődést :D

Csinálj cikket! Olyan kevés a Logout/PH-n a sport témájú írás! 3 hónappal ezelőtti az utolsó rétisün tollából, amikor egyetlen nappal tekertünk 300 km-t a Balatont először megkerülve.

Este v. holnap én is beszámolok majd a mai napomról, ami elég hosszú lesz. Jó erőben vagyok, de majd az ízületeim diktálják a tempót :D

(#716) rétisün válasza szki (#714) üzenetére


rétisün
veterán

"3 hónappal ezelőtti az utolsó"

ezen könnyen segíthetünk..... :))

mégse...nem elég, ha a kulcsszavakhozbeírom, hogy sport :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#717) rii


rii
nagyúr

a futás meg a hasizom valamilyen összefüggésben állnak egymással?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#718) gaborbol válasza rii (#717) üzenetére


gaborbol
őstag

Igen, nem csak labaddal hanem az egesz felsotesteddel. Felmaratonon en is ereztem a felso hasizomomat rendesen :D

(#719) gaborbol


gaborbol
őstag

megirtam, bekuldtem, gondolom, max par nap es megjelenik, addigra lehet lesz meg par kep is...

(#720) szki válasza szki (#714) üzenetére


szki
őstag

Tegnap reggel elbicajoztam 42 km-re Bagodba, hogy első futóversenyemen részt vegyek. Mindjárt a félmaratonnal kezdtem futó pályafutásomat:) 1:58:04 lett a hivatalos idő, azaz nem jött össze a tervezett 1:50. Egy kerékpárúton volt kimérve a versenytáv, félúton egy fordítóval. 8-10 C fok, de kellemes napsütés, és minimális szél fogadott.

Az első 10 km-t 49-50 perc alatt futottam, azaz a tervezett 5 perc/km tempó megvolt. De a féltávos fordítónál a bal talpam élesen el kezdett fájni, és innen csak 6 perces kilométerekre voltam képes. Gondolom a reggeli 42 km bicaj sem tett jót az energiaraktáraimnak. Plusz nem tetszett, hogy enyhe borintása volt az útfelületnek, azaz lejtett egyik oldalra picit.
Futás után ebéd, és még délután lenyomtam 118 km-t bicajon:) Ízületeim rendben, de vádlim, combhajlító, és combfeszítő is izomlázas. Most regenerálok pár napig laza bicajozásokkal, aztán majd rendszeresen futok heti 3x 10-12 km-t terveim szerint.

Sérülésekkel nehezített 7 hét felkészülésből ennyire futotta most. Csak 175 km-t futottam ennyi idő alatt, ami nem túl sok. Persze bicajoztam is keresztedzésben 1400 km-t:)

gaborbol: Várjuk a cikk megjelenését! :C

[ Szerkesztve ]

(#721) gaborbol válasza szki (#720) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem semmi meddig nyomod magad, lehet kicsit vissza kene venni, hogy tobbet pihenjen a szervezet. Brutalis amit irsz, mas egy elet alatt nem csinal ennyit.

En ezt a hetet meg lenyomom,de csak lazan, es legkozelebb mar csak decemberben huzok ismet edzoruhat. Elertem amit akrtam, most johet a pihenes.

Az iras csutortokon fog megjelenni, nem lesz tul hosszu, igazabol csak a szombati naprol fog szolni picit reszletesebben, remlem nem lesz unalmas. Kb olyan stilusban mint a 24 ora Kanadaban...

(#722) föccer válasza szki (#720) üzenetére


föccer
nagyúr

Én még életemben nem láttam ennyi futást összesen, nemhogy belegondoljak, hogy ezt nekem kellene megtennem. Grat a kitártáshoz és sok sikert a továbbiakban :C

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#723) szki válasza gaborbol (#721) üzenetére


szki
őstag

Akkor csütörtökig megvárjuk a cikket! Engem érdekel, bármilyen rövid legyen is!

A szervezetem fokozatosan hozzá lett szoktatva a hosszútávú terheléshez. 3 hétig egyre intenzívebb terhelést szoktam adagolni, és lezárom egy komoly túrával. Majd a 4. hét lötyögés, és utána indul újra a 3+1 hét. Bicajnál ez így működött/működik. Júliusban 3100 km-t tekertem, pedig akkor is egyik héten csak nyaraltam. Gyorsan regenerálódnak az izmaim szerencsére.
Futásnál még kísérletezek az edzésekkel, meg csiszolom a futótechnikámat. Illetve a futás intenzívebb terhelés a lábaimnak, mint a bicaj. De épp ezért kezdtem el futni:) Nem edzem túl magam. Ehhez kapcsolódó olvasmány: Az edződés elmélete

(#722) föccer : köszi! Télen sem lesz megállás:) És futni, sportolni sosem késő elkezdeni. Én 38 évesen fogtam bele komolyabban, de van aki 89 évesen:Százéves a világ legöregebb maratonfutója

(#724) Djuree


Djuree
félisten

nem is tudtam hogy van ilyen totyik is :C én is futok 2-3 éve, 6km-t tudok most, 2:25-ös 400m-ekkel. nem egyszerű, 100kg vagyok (nem vagyok dagadt, 196cm vagyok :D ), fáj is a lábam néha :)
most fáj az ínszalagom a bokám alatt, valszeg túlerőltettem, kenem diclac kenőccsel, de lassan javul csak :( most marad az úszás.
érdekes hogy 2:05-ös 400m-ekkel, max 4km-t tudtam futni, nem tudtam fejlődni, így hogy lassítottam kicsit így még fogok tudni fejlődni, hamar fel is mentem 4km-ről 6km-re, 10km a cél majd 1-2 éven belül :K ennél többet nem akarok futni, nem is bírná a lábam, inkább majd ezt a tempót gyorsítom.
kell az állóképesség, mivel kendózok, és pár vívás alatt hullafáradt vagyok :DDD de nagyon szeretek futni, úgyhogy kellemest a hasznossal :C

ja, jut eszembe, tudtok ajánlani valami futóórát? olyan kéne amivel tudok köridőt mérni, más funkció nem kell. vettem pulzusmérő órát, de bonyolult és pont azt nem tudja ami nekem kéne. csak az kell hogy a 400m végén megnyomok egy gombot és tárolja az időt.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#725) szki válasza Djuree (#724) üzenetére


szki
őstag

Futóóra passz. Nekem nincs pulzusmérőm se. Az edzesonline.hu-n talán találsz tesztet.

Ez a futós topic nem túl pörgős, és alig látogatott. A bicajos topik jól pörög, pedig elvileg többen futnak rendszeresen, mint bicajoznak:)

100 kiló azért elég megterhelő az ízületeknek. Bokafájás esetén sokat segít a megfelelő cipő, illetve a helyes futótechnika alkalmazása. Próbáld ki a metronómra való futást. Okosmobilra is vannak letölthető alkalmazások. Elvileg 180-as ritmus, azaz 3 lépés/perc az ideális. Te nagyon magas vagy, ezért rettentően gyors lenne ez a ritmus. De lehet lejjebb venni. A lényeg, hogy ne lépj túl nagyokat. Nem is tudsz (kezdetben), ha sűrűn kapkodod a lábad:)

Az edzettség növelésében ez segíthet: Edzéstervek kezdő és középhaladó hosszútávfutóknak

Állóképességhez mindig leírom, hogy bicajozás! Heti 3x1 óra már rengeteget számít. De a bicajozás nagyon jó keresztedzés a futáshoz is. Major József sokszoros IronMan bajnok felkészítője mondta ezt: "...az éves bringakilométer növelése által a futása fejlődött a legtöbbet...".

Én rengeteget bicajozok (átlag napi 2 óra), és láthatóan nagyon jó a keringésem tőle (szív, tüdő, sejt anyagcsere). Nem fáradok el a fizikai munkában, és azért futni is elég sokat tudok:)

[ Szerkesztve ]

(#726) Djuree válasza szki (#725) üzenetére


Djuree
félisten

hát igen elég megterhelő sajnos, pedig futnom muszáj, mármár rosszuk vagyok ha kihagyom :DD 2 naponta szoktam csak, minden nap már tényleg nem bírnák az izületeim. közte lévő napokon meg úszok általában, az nem terhel.
elég kicsiket lépek futáskor, már más is felhozta, mondtam neki így kényelmes, de lehet ha nagyobbakat lépnék nem terhelné úgy az izületeim, majd kipróbálom, egyszer figyelek majd rá hogy nagyobbakat lépjek. ezt a metronómot meg meglesem, van okostelóm.

bicajozni is szeretek, sajna nagyon le van amortizálódva a bicóm, de jövőre tervezek venni egy komolyabbat. így is szoktam néha tekerni egy 20-ast ha rámjön :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#727) szki válasza Djuree (#726) üzenetére


szki
őstag

Ööö. Pont, hogy jó, ha inkább kicsiket lépsz, mint nagyokat! 6 perc/km a tempód, amihez szerintem kipróbálhatnád ezt a metronómos dolgot. Nekem kényelmes a 2,8 lépés/perc, de csak 182 cm vagyok, meg a lábaim is rövidek. Meg a bicajt is kb ilyen tempóban szoktam pörgetni (80-85 fordulat/perc).

Bicajnál elég fontos, hogy ne sokszor megállós városi környezet legyen, hanem inkább sík, ahol lehet egyenletesen haladni. Legalábbis kezdetben. Aztán persze lehet ezt emelkedőkkel fűszerezni, vagy interval edzéssel ;]
Szerintem nálad a keringést kellene főleg javítani, de nem a futás növelésével, hanem bicajos keresztedzéssel:) Az úszás kétségtelenül nagyon egészséges, de kevésbé intenzív ;) Tudom mert 15 éve naponta úsztam kilométereket nyílt vízen, és nem volt olyan állóképességem, mint most a bicajtól.

[ Szerkesztve ]

(#728) Dirtyz válasza Djuree (#724) üzenetére


Dirtyz
őstag

Futóórából ilyet használtam, a célra tökéletes volt.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#729) Djuree válasza szki (#727) üzenetére


Djuree
félisten

ki fogom próbálni legközelebb. sajna a hidegben már nem igen futok idén, majd márciusban újra. gondolkoztam eljárok konditerembe futógépezni, nem jó kihagyni 5 hónapot, mindig visszaesek egy 30%-ot.

akkor rámegyek a bicajozásra, lehet nekiállok szétszedem a bicómat kicsit felújítom, itt melóhelyen lesz időm bütykölgetni a télen.

Dirtyz: jónak tűnik, lehet beruházok rá.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#730) szki válasza Djuree (#729) üzenetére


szki
őstag

;]
"Rossz idő nem létezik, csak gyenge akarat." Idézet Bill Bowermantól, aki a Nike alapítója volt, és neves sportoló, edző.

Én meg pont azért kezdtem el futni, hogy a télen inkább futok, és kevesebbet bicajozok. A futásnál kevésbé számít az időjárás, és az útfelület állapota, mint a bicajozásnál. Illetve számomra intenzívebb 5 perc/km tempóval futni mint 30 km/h sebességgel bicajozni (egyelőre).
5 hónap kihagyás esetén szinte mindent újra kell kezdeni. Kell az a heti 2-3 testmozgás télen is! Úszás se rossz, de ahhoz uszoda is kell, stb.

[ Szerkesztve ]

(#731) Djuree válasza szki (#730) üzenetére


Djuree
félisten

hát igen, pedig én még rosszabb időben is simán kimegyek futni, de 10fok a határ :D
szerencsére uszoda itt van a közelben, oda szoktam járni úszni.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#732) Dirtyz válasza Djuree (#731) üzenetére


Dirtyz
őstag

ezt nem ide akartam...

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#733) szki válasza Djuree (#731) üzenetére


szki
őstag

Kétségtelen, hogy változó egyénenként a hidegtűrés. De a hideghez is lehet edződni, edzeni. +10 C fok? Akkor én rövid naciban, és egyetlen rövid pólóban futok! Futáskor rengeteg hő termelődik, és legalább plusz 10 fokkal melegebbnek érezzük a környezetet. Persze a térdemet, és pár izmomat bedörzsölöm előtte melegítő krémmel.
De nagyon jó ruházatok is vannak őszi/téli futáshoz...

[ Szerkesztve ]

(#734) Djuree válasza szki (#733) üzenetére


Djuree
félisten

futás közben én sem fázok, utána félek hogy leizzadva valami tüdőgyuszit kapok esetleg. fateromnak meg sem kottyan, ha nincs hó a pályán akkor neki már jó :DDD
gondolkozom ilyen passzos futócuccon, hogy tudjak futni hidegebb időben is. ez mennyire lehet jó? itt nálunk szoktam látni ilyenben futókat hidegben, sapka, kesztyű + ez a passzos ruha.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#735) Polacheck válasza Djuree (#734) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én is pont a napokban néztem a decathlonban aláöltözetet, kb 10k-ből megvan a hosszú felső+alsó. Egyelőre csak hosszú felsőt vettem felső rétegnek, úgyhogy még tegnap éjjel (általában 9 körül szoktam elindulni és 10 körül végzek) is póló+ hosszúujjú + rövidnaci kombóban futottam, néztek is a járókelők, akik nagykabátban voltak. Ha nincs szél és nincs mínusz, szerintem simán elég ez a szerkó, kesztyűt kell még vinni, azt pont a hétvégén vettem, le volt árazva a nike outletben.

Nekem a legnagyobb gondom, hogy télen gyorsan sötétedik és rohadt unalmas a sötétben futkározni a szigeten úgy, hogy rajtad kívül kb. még 10 ember van kint összesen. Kb minden alkalommal megfogadom, hogy sohatöbbet, aztán 2-3 nap múlva megyek megint.

Nekem a keresztedzés a kondi, igazából nem a leghasznosabb, de nem akarom az összes izmot elveszteni amit eddig felépítettem.

less qq more pewpew!

(#736) Djuree válasza Polacheck (#735) üzenetére


Djuree
félisten

megnézem majd én is a decathlonban mik vannak.
én sötétben nem futok soha, olyan szar akkor valamiért futni, nem tudom :DDD szerencsére 3:40-re otthon vagyok általában, utána még világos van kb. 5-ig, addig le is futom az adagom. igaz még a pályára kiérek az is idő, de utcán nem szeretek futni, ott futottam egyszer pár hónapig, fájt is a térdem a betontól.
én kendózok, izom nem igazán kell oda, csak erőnlét meg gyorsaság, úgyhogy a kondizás nekem kimarad, meg valahogy nekem az unalmas, nem bírnám csinálni :DDD persze azért a 10 év kosarazástól lett egy kis izom is itt-ott :))

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#737) szki válasza Djuree (#734) üzenetére


szki
őstag

Passzos sportoló ruhák teljesen jók! Míg a pamut cuccok nem okésak!
Mostanában is bicajozok rendszeren reggelente. És mindenhol megkérdezik, nincs-e hideg a bicajon? És nincs! Sebességtől, és hőmérséklettől függően öltözök. Illetve hozzászoktatom magam a hideghez. Amikor meg 10 C fokban, nagy szélben rövid cuccban futok a faluban, akkor még kerekebb szemekkel néznek rám:) Persze csak a napi adag végét futom lakott területen, és a többit terepen.
Sapka, kesztyű elég fontos, mert a fej, és kézfej könnyen kihűl.

(#735) Polacheck: a kondi is remek keresztedzés, mert a hatására termelődnek olyan anyagok a szervezetben, melyek segítik a futás utáni regenerációt, és nem csak az éppen megedzett izomcsoportra van hatása.

[ Szerkesztve ]

(#738) Polacheck válasza Djuree (#736) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Érdemes kinézni, 3k-ért vannak most futókabátok (mondjuk vékony, eső) és thermo hősszúujjú felsők is, szerintem ezek nagyon jó árak.

A térdemet én is érzem még mindig, de szerintem fejlődik, jobban bírja a terhelést, nyáron egy-egy 10 kilis kör még teljesen tönkrevágta napokra, most már nincs vele nagyobb gond. A gondom az, hogy gyorsulnom kellene, mert egyelőre 6:20' körül futom az 5 kilit, 6:45' körül a 10-et. Ráadásul erősen agyalok a novemberi siófoki félamaratonon, de ahhoz kéne futni legalább egy 18-at.

less qq more pewpew!

(#739) Dirtyz válasza Polacheck (#738) üzenetére


Dirtyz
őstag

Egyszer próbáld ki előtte, hogy milyen a 21 kili, ne ott érjen meglepetés. Én a maratonnak álltam úgy oda, hogy 30-nál többet nem mentem, na a versenyen ott fel is borultam fejben :D Pedig volt vagy 10 félmaratonom előtte :B

Védd a fákat, egyél hódot!

(#740) Polacheck válasza Dirtyz (#739) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

21-et nem akarok előtte futni, abból versenyen lenne jó az elsőt, de a három szigetkörnek nekimegyek jövő hétvégén, ha jóidő lesz.

less qq more pewpew!

(#741) Dirtyz válasza Polacheck (#740) üzenetére


Dirtyz
őstag

Három kör az kicsivel több, mint 15 kili, jó lesz az (20 perces körökkel egy óra alatt meg is van)

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#742) szki válasza Dirtyz (#741) üzenetére


szki
őstag

Azért 20 perces szigetkör elég durva 3x. Az 4 percen belüli kilométereket jelentene!
Amúgy tényleg elég egy félmaraton előtt, ha a 15-16 km lefutása már megy gond nélkül.

(#743) Dirtyz válasza szki (#742) üzenetére


Dirtyz
őstag

Ha jól emlékszem 5300m körül van a szigetkör, teljesen jó a 20 perc rá (ja és bilibe lóg a kezem)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#744) Polacheck válasza Dirtyz (#741) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Jó lesz az 35 perces körökkel is (legalábbis nekem). 30:08 a rekordom egy körön, kettőn 1:08 körül, úgyhogy van még hová gyorsulnom.

less qq more pewpew!

(#745) szki válasza Dirtyz (#743) üzenetére


szki
őstag

Akkor nagyon jó futó vagy!
5300 métert lefutni 20 percen belül már nagyon jó teljesítmény. De 3x5300 métert 60 perc alatt már elég durva. Persze nem a profi szintről beszélek.
Mondjuk kb én is ilyen tempóval szeretném lefutni egy év múlva a félmaratont, azaz 1:20 környékén, ha bírja a szervezetem a futás okozta terhelést.

(#746) Dirtyz válasza szki (#745) üzenetére


Dirtyz
őstag

Régen sokat futottam, tájfutás, triatlon. Veszprémben városi 10000-en 35 perc körül mentem, dimbes-dombos pályán. Legjobb félmaratonom 1:25 körül volt.
Ja, 10 éve nem volt a lábamon futócipő, most tervezek venni egyet...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#747) szki válasza Dirtyz (#746) üzenetére


szki
őstag

Ezek nagyon komoly időeredmények! 10k 35 perc! :Y :R Ehhez már nagyon jó futóalkat is kell.
Akkor kell az a futócipő, és lehet a bicajozás mellett futnod is. Várjuk a beszámolót az újrakezdésről!

Én 10 évet hagytam ki testmozgásban, de rendszeres futásban 20-at. Még kísérletezek a futóedzésekkel. Terveim szerint most pár hónapig hetente 3x10-12 km-t futok. Meg havonta egyszer lefutom a félmaratont terepen. Vagy utcai versenyen, ha el tudok jutni rá. Eddig egy terep, és egy utcai futás megvan.
Aztán tavasszal kiderül, hogy a futás mennyiséget növelem, vagy a bicaj nyer:)

[ Szerkesztve ]

(#748) Dirtyz válasza szki (#747) üzenetére


Dirtyz
őstag

Az régen volt, most a cyclocross miatt "kell" futnom, de nem akarok többet versenyezni.
Most szerintem az 5 perces 1000-be bele is halnék.
184cm vagyok és 76kg. Általános korom óta futottam, alapok megvannak, csak nagyon rég volt.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#749) szki válasza Dirtyz (#748) üzenetére


szki
őstag

Aha! Cyclocross elég fárasztó. Megértem ha abbahagyod abban a versenyzést.

Én meg komoly dilemmában vagyok, hogy 10 kg leadásával fogyjak-e bele az ideális futó, és bicajos testalkatba? Most 86 kilósan tök jól érzem magam (182 cm). No nem futó- v. bicajversenyeket szeretnék nyerni. Hanem bicajjal akarok gyorsabban tekerni, mert azzal közlekedek bárhova. Attól tartok fogyasztás jön:)

[ Szerkesztve ]

(#750) Dirtyz válasza szki (#749) üzenetére


Dirtyz
őstag

Félreértettél, futóversenyeken nem akarok indulni. Cyclocrossozni még sokáig szeretnék.
Ha jól érzed így magad, szerintem felesleges fogyóznod.

Védd a fákat, egyél hódot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.