Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) szki válasza Polacheck (#894) üzenetére


szki
őstag

Grtau! Ezt jó olvasni! Futónaptárat elnézve bőven lesz még lehetőséged futni jó kis versenyeken!
Képek készültek?

(#900) Polacheck: 133 kiló voltál!? Akkor nem véletlen az avatarod:)
Jómagam -22 kg-nál járok 9 hónap alatt (106->84). Lassú, maratoni bicajozás által 2 hét múlva elérem a számomra optimális 82-83 kg-ot, amit már megtartok. Közben sikerült az izmaimat is harmonizálni.

Szóval decemberben leteszem a bicajt, és újra lesz elég erőm futni! Hideg, fagy, szél, eső, hó nem lesz akadály. Ha az ízületeimnek is tetszik a futás...

[ Szerkesztve ]

(#902) Polacheck válasza szki (#901) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

a befutóról (vagy bekocogásról) még videót is csinált a kollégám majd megszerzem és belinkelem.

Aha, 133 voltam, most 93-95 körül mozgok. Viszont a futás nem tudom hogy lesz az elkövetkezendő hetekben, ekkora szmogban én tuti nem futok a városban. Inkább kihagyok egy kis időt, de nem cseszem szét a tüdőmet. Futópadon meg 5 km után meghalok unalmamban.

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#903) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Befutó

less qq more pewpew!

(#904) Djuree válasza Polacheck (#903) üzenetére


Djuree
félisten

:C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#905) rii válasza Polacheck (#902) üzenetére


rii
nagyúr

azért nagyobb a szmog mert csökkent a zöld felület?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#906) Djuree


Djuree
félisten

én itt vagyok kékben, igaz én csak 4km-en, ha nem fájna a bokám jövőre mennék 8km-re :(( :

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#907) Polacheck válasza rii (#905) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Gőzöm nincsen, de elég csúnya a légszennyezettség-térkép az idokep.hu-n. (Gondolom szél, eső, hó segítene, bár ezekből egyedül a legutóbbiban szeretnék futni)

#906: Bokafájással nem vagyok képben (szerencsére), hogy mit kell csinálni, komolyabb fájdalmak közül csak térdfájás és vádli fájás volt eddig (meg fájt a térdem mögött hátul fájt valami izom, ahol az anatómiai könyvek szerint nincs is izom), illetve most egy nagyobb vízhólyag a kislábujjamon, ami szintén soha nem volt még, úgyhogy ki kell nyomoznom, hogy a zoknit vettem fel rosszul, vagy a cipőm a szar.

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#908) rii válasza Polacheck (#907) üzenetére


rii
nagyúr

jamármint úgy értettem a zöld felületet, hogy ledobták a fák a lombozatot.
De akkor mindegy

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#909) tomcica válasza Polacheck (#903) üzenetére


tomcica
Topikgazda

gratula :D:D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#910) tomcica


tomcica
Topikgazda

ma mar hidegebb volt felenk is,kerek nulla fok delutan 1-kor,oszi cicanadrag alulra,felul rovidujju polo es rajta egy termo hosszu sport...a vegere mar majdnem melegem is lett...serules gyogyulgat igy johet a terheles ujra...11km ossz...4km bemelegites,kis fokozo a vegen..1500m 5:06...lassu futas pihenonek es ra egy 500m 1:26..utana laza kifutas es nyujtas

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#911) gaborbol válasza tomcica (#910) üzenetére


gaborbol
őstag

Vasarnap nalunk meg 18 fok volt, holnaptol 4 napos hetvege,eees 16 fok napsutes.

Megyek is futni, iszonyat lepukadtam, 2 honapja futottam a felmaratont az 13 merfold, azota szinte semmit. Vasarnap elmentem futni es 3-4 merfold korul at kelett valltani setaba :(

[link]

januar 1-el kezdem a felkeszulest a teljes maratonra, a nike terv alapjan es ugy tervezem ,hogy abbol megcsinalok kettot is, akkor 6 honap alatt meg is lennek vele, cel a 3:59-es ido alatt barmi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#912) szki válasza gaborbol (#911) üzenetére


szki
őstag

Irigykedek rendesen, mert itt Zalában mínuszok vannak éjjel-nappal már 7-8 napja. De azért lehet bicajozni :DDD Futásra meg nem jut erőm már. Pedig nagyon szeretnék. De majd csak akkor futok, ha nagyon-nagyon jeges lesz az út, vagy -10 C foknál hidegebb. Időkép szerint erre januárig várhatunk idehaza :D

(#913) Djuree válasza gaborbol (#911) üzenetére


Djuree
félisten

18 fok? :Y miami-ban lax vagy mi? :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#914) gaborbol válasza Djuree (#913) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem nem :)

Washington Dc-tol fel orara, olyan idonek kene lennie mint nalatok, csak makunk van most.Nem szokott itt sem ilyen meleg lenni.
Jo, a tel meg a nyar kicsit enyhebb, de nem annyival sokkal.

[ Szerkesztve ]

(#915) Djuree válasza gaborbol (#914) üzenetére


Djuree
félisten

akkor azért nem is tévedtem olyan sokat :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#916) gaborbol válasza Djuree (#915) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem :) Csak 1600 kilometert, de azt egy nap alatt kocsival le lehet nyomni kenyelmesen.

(#917) tomcica válasza gaborbol (#916) üzenetére


tomcica
Topikgazda

+18 fokban rovidnaci + t-shirt boven eleg amikor tempo v resztavok mennek...nem is kell annyit melegiteni,hejj de reg volt....legalabbis messzinek tunik pedig max 2 honapja olyan ido volt itt is...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#918) gaborbol válasza tomcica (#917) üzenetére


gaborbol
őstag

Jaja abban fogok most is :) Legutobb felhuztam egy trikot a polo ala, abba rendesen bele is izzadtam, ugyhogy most az sem lesz :)

Tok jo hogy van kulon futopalya, egyre jobban szeretek ott futni. De ha bejon a szarido akkor futopad, nem viccelek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#919) Djuree


Djuree
félisten

tegnap kosarazás közben megzúztam a csuklóm, ráestem. tudtok valami oldalt ahonnan tudnék rendelni valami zacskót, ami direkt ilyen jegelésre való? láttam már ilyet, de nem találom.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#920) tomcica válasza Djuree (#919) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en gyogyszertarban lattam ilyet...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#921) tomcica válasza tomcica (#920) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mai letudva..-3 errefele...termo nadrag befigyelt (majdnem meleg is lett epp hatareset)...de legalabb szaraz az ido is es a terep is...laza 10km,benne 2x 1000m 500m laza futas pihenovel...3:55...3:58 semmi eroltetes meg mindig serules utani ovatos fazis...viszont nagyon jol ereztem magam...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#922) tomcica válasza tomcica (#921) üzenetére


tomcica
Topikgazda

tokeletes ido +11 fok es szaraz...10km benne 4x500m 500m pihenovel...lazan 80%..1:45-ok...meg a vegen meggyogyul a lab :)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#923) gaborbol


gaborbol
őstag

Nalunk a mai nappal vegeter a 18-20 fok es bejon a 8 holnaptol :(

Ezt meg legutobb futottam, de eszmeletlen modon le vagyok pukkanva...

Mostantol koltozom be a terembe :)

[ Szerkesztve ]

(#924) tomcica válasza gaborbol (#923) üzenetére


tomcica
Topikgazda

terembe...ott futsz?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#925) gaborbol válasza tomcica (#924) üzenetére


gaborbol
őstag

Persze, padon, edzoterembe, 5 percre van a lakastol.

Mig a futopalya 30 perc oda 30 vissza kocsival.Es amikor mar kint szar ido van en ott nem futok :)

[ Szerkesztve ]

(#926) szki válasza gaborbol (#923) üzenetére


szki
őstag

Csak türelem! Majd visszajön a korábbi forma!

Én nem tudom még mikor térek vissza futni, mert 4 hete leálltam. Nyomom a bicajt nagyon keményen éjjel-nappal, mert járhatóak az utak. Csúcsformában vagyok állóképességileg :D
Ha az ízületeimnek is tetszik majd a futás, akkor felkészülök egy tavaszi maratoni versenyre. Maratoni fal nálam nem létezik, csak a boka és térd állhat utamba:)

tomcica: Te aztán jól nyomod a tempót! Csak így tovább!

[ Szerkesztve ]

(#927) tomcica válasza gaborbol (#925) üzenetére


tomcica
Topikgazda

soha nem futottam futopadon....el sem tudom kepzelni milyen lehet komolyabb iramot menni rajta...viszont az iden futotta :DD extra felsore ami termo,vizallo es szelallo is egyben,eleg ala egy hosszuujju vekony also es birom -10ig siman...

-------
Pedig most csak az egyik tanitvanyomnak huzok tempot,keszul a 4perces ezrekre,de sajat magatol meg nem tudna menni olyan eroset....hajtom,huzom,beszelek neki kozben,magyarazok..kis versenyeket jatszunk le minden egyes 500m-ert harcol.
Ha igy javul a labam talan mar a jovo heten elkeydhetek egy komolyabb edzest en is,abban lesz mar 3perces kilometerekre keszito munka is,de ovatosan...figyelve

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#928) Djuree válasza tomcica (#927) üzenetére


Djuree
félisten

érdekes a futópad, párat futottam rajta, meg kell szokni, de nem rossz. lejönni nagyon rossz róla, kb. mintha be lennél rugva de nagyon durván :DDD persze ez is csak megszokás kérdése...

3 perces km? :Y azt hogy?

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#929) tomcica válasza Djuree (#928) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a 3perces kilometer az versenytempo amikor mar jocskan tolod es formaban vagy (meg kis adottsag is kell,gyorsasag + a fajdalomkuszobot attolni rendesen)
200 es 400as resztavos edzes megadja a gyorsasagot hogy a 3perc ne sprint legyen,a 600-800-1000-1200m-es edzesek meg a gyorsasagi allokepesseget toljak ki...munka van vele

ma igen hideg volt -3 korul,kodos...11km..benne 1x 1000m 3:53...1x 1000m 3:26 (4perces tempo huzas a tanitvanynak,aki kiallt a masodik felenek 1:59es 500m ott mar elerte azt a pulzust amit nem mert tartani...en meg lenduletbol megtoldottam egy 1:26-al :) hogy en hogy szeretek futni...bal lab achiles okes,kicsit nehezen melegedett be a vadli...mereszebb voltam,de figyeltem)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#930) Djuree válasza tomcica (#929) üzenetére


Djuree
félisten

az nem semmi. én is erőltetném, de szar a bokám. pont megvettem a jó futócuccot, meg elhatároztam hogy futok a hidegben is, erre tessék :W rossz kinézni és látni itt futni a sok triatlonost :O a futás kb. az egyetlen amiben tényleg otthon éreztem magam, valamit csinálni kell a bokámmal ez így nem mehet tovább...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#931) Polacheck válasza Djuree (#930) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

kened valamivel? Nekem a fekete nadálytő bevált a térdemre.

less qq more pewpew!

(#932) Polacheck válasza Djuree (#930) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

kened valamivel? Nekem a fekete nadálytő bevált a térdemre.

less qq more pewpew!

(#933) tomcica válasza Djuree (#930) üzenetére


tomcica
Topikgazda

lehet h nem mondok ujat,de naponta 3x csinald meg azt,hogy raallsz a lepcsore a labad elso fele a fokon es leengeded a sarkad negativba,majd onnan felpipiskedsz 3 x 50db...kesobb lehet kulon bal es kulon jobb egylabast...nem kimondottan a bokat erositi hanem az egesz labfej es talpon levo inakat...kesobb 10kg-20kg ruddal is lehet,mondjuk jovo oszre...de fontos h minden nap csinald...
persze ne most serult bokaval kezd,hanem amikor mar okes...

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#934) Djuree válasza Polacheck (#932) üzenetére


Djuree
félisten

nem kenem, csak ilyen izomlazítóval néha kosár előtt. már más is mondta ezt, ki fogom próbálni :K gyógyszertárban lehet kapni?

tomcica: régen csinálgattam, igaz nem minden nap, aztán elhagytam, de megint elkezdem akkor, lépcső van :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#935) sanzi89 válasza Polacheck (#932) üzenetére


sanzi89
addikt

Fentebb írtam, hogy elcsaptak autóval, és én is fekete nadálytő gyökér kivonatot használok a zúzódásokra. Úgy néz ki, hogy nekem is bevált, 1 hét kezelés után a héten már futok.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#936) tomcica válasza Djuree (#934) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha nem vagy pehelykonnyu futo (mint mondjuk en az 54kg-al) akkor nagyon oda kell figyelni a boka-terd-sipcsont-csipo terhelesere...ha akad kis tulsuly akkor PLANE...meg kell mindent fokozatosan erositeni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#937) Nordik


Nordik
őstag

Mostanában keveset mozgok így arra az elhatározásra jutottam, hogy futni fogok. :)
Nézegettem ma Decathlonba a futócuccokat és a bőség zavarában eléggé elvesztem. Főleg a futócipők terén. A kérdésem az lenne, hogy milyen márka az ami bátran megvehető? Illetve a futócipők talpa nekem mind hasonlónak tűntek, mégis az egyik zselés volt a másik ilyen-olyan technológiát tudnak. Maximum amennyit szánok rá az ilyen 10 nagyon végső esetbe 15ezer forint.

A futóruhák közül pedig miből érdemes bevásárolni? A futónadrágok mennyire beváltak vagy jobb esetleg egy sima valami lazább melegítőnadrág? Felülre érdemes egyáltalán venni az ilyen elvileg hideg időre szánt futófelsőket? Nekem nem tűntek olyan melegnek, inkább könnyűnek. :)

(#938) tomcica válasza Nordik (#937) üzenetére


tomcica
Topikgazda

neha a kevesebb tobb...nem muszaj draga futoholmikat venni...egy normalis cipo az kell...a tobbit lehet rogtonozni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#939) Nordik válasza tomcica (#938) üzenetére


Nordik
őstag

Az igazság az, hogy soha nem költöttem ilyen szabadidőcuccokra, szóval nem is igazán van olyan holmim amit felvehetnék futáshoz, esetleg már régen kinőttem. Így mindenképpen be kell vásárolnom. :) Ha így nézzük akkor mire figyeljek, mik a bevált ruhák, cipők?

(#940) tomcica válasza Nordik (#939) üzenetére


tomcica
Topikgazda

amennyiben markat kerdezel jo ar/minoseg aranyban vannak a Saucony cuccok..foleg a cipok,a ruhazat mar nem olyan olcso...15-17ezer egy rendes cipo...ha alkalmi a futas (heti 2-3) akkor barmilyen markaju melegito jo,ne legyen tul draga es kesz....a nadragnak okvetlen legyen a gumin kivul zsinorja amivel rendesen megkotheted...a felso meg akkora legyen h tudj ala oltozni es a felso jo ha birja a vizet+szelet (az also nem olyan veszes)..occo kinai kesztyu tokeletes...sapkat nem hasznalok...

ja nezd meg mi van learazva...akar Intersport is jo vagy Hervis

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#941) Nordik válasza tomcica (#940) üzenetére


Nordik
őstag

Ezekszerint nem hülyeség a futógatya, legalább nem lóg,lafog összevissza az emberen. Nem hidegek az ilyen vékony, feszülős nadrágok, illetve "pulcsik"? Elvileg ilyen hőtartóak meg mittomén de én azért ezt furcsállom, hogy ilyenekbe nem fagy meg az ember. :)

(#942) tomcica válasza Nordik (#941) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en termo cicanacit hordok alul...ala nem veszek semmit...otthon nyujtok es melegitek kicsit a szobaban..az elejen hideg is kell h legyen,kesobb a temponal pont jo lesz...felul retegesen oltozom,termo oda is...kivulre valami vizallo/szelallo

ja eletem legjobb formajaban alig volt penzem..igy 3.ik szezonos cipo boven 1500km-el benne...egy tiz eves Arena pamuk naci alul (turis) es felulre egy polo-vekony bluz-felulre szeldzseki vekony es ment vigan az edzes -10ig

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#943) Nordik válasza tomcica (#942) üzenetére


Nordik
őstag

Értem, köszönöm!

Egyébként így télvíz idején milyen futni? Nem fagy szét az ember? :U
Nemtudom, hogy elkezdjek e ilyenkor futni vagy várjak inkább a kicsit jobb idő beköszöntéig...

Nem veszélyes a minuszokban futkározás?

(#944) tomcica válasza Nordik (#943) üzenetére


tomcica
Topikgazda

embere valogatja...ha nem hultel le egyutt az idovel nyar-osz-tel..akkor egybol nagy sokk lesz...toroknak,izmoknak foleg...nem javallom...a masik viszont h enyhe ez meg nem veszes :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#945) Nordik válasza tomcica (#944) üzenetére


Nordik
őstag

Hmm lehet várok akkor tavaszig. :)

(#946) mukibuci válasza Nordik (#945) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha van a közelben fitnessterem, oda is érdemes lemenni. Mi már cirka 1 hónapja átálltunk futópadra

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#947) greenmukk válasza Nordik (#943) üzenetére


greenmukk
tag

Nem fagy szét az ember ha rendesen felöltözik és nem áll meg amikor teljesen ki van izzadva. Ezzel nem érdemes várni,ugyanolyan mint máskor csak hűvösebb van. :K
Viszont itt előttem mondta valaki hogy sapkát nem hord. Na én ezt nem ajánlanám senkinek,ez szvsz felelőtlenség. Én mostanában nem futottam csak sokat gyalogoltam ebben a hidegben. Nem is vettem még sapkát mióta ezek a hidegek vannak és olyan arc+homloküreg gyulladásom lett mint a huzat. (Azért nem hordtam mert per pill nincs viszont nem találtam még megfelelőt :)) ) Már úgy vagyok vele mind1 hogy milyen csak legyen. Nagyon fontos hogy legyen rajtad sapka, a fejeden adod le a legtöbb hőt a leggyorsabban. Én sokat szoktam futni télen és szerintem kötelező a sapka,ez a lényeg. :)

Cipőből én az ASICSot ajánlom. ;)

Nem hiszem hogy veszélyes lenne mínuszokban,nekem minden évben dec 27-30ig van edzőtáborom ami szinte csak futásból áll. Rablótanyán van a szállás (Kóspallag mellett) onnan indulunk fölfutunk Nagy Hideg-hegyre a túrista házig onnan tovább Csóványosra aztán vissza NHH-ra és egy másik úton "haza". (ez úgy emlékszem hogy több mint 20km és a hegyre föl az gyilkos) Tavaly végig min bokáig érő hó volt (lent a szállásnál) fönt Nagy Hideg-hegyen bő térdig érő hó,na abba már nem semmi futni ;] Nem szokott megbetegedni senki mert rendesen föl vagyunk öltözve és nem lébecolunk utána a vizes ruháinkba hanem rögtön szárazba ölltözünk át. Ennyit tudok mondani a téli futásról.

(#948) tomcica válasza greenmukk (#947) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hasznalok een is sapkat,de minusz 5-ig nem szoktam...valoszinuleg megszokas kerdese...engem nagyon zavar

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#949) greenmukk válasza tomcica (#948) üzenetére


greenmukk
tag

Úgy azért más. Azt hittem egyáltalán nem hordasz. Engem is sokszor zavar de nélküle lefagyna a fülem :) Meg ha neked még nem túl hideg -5ig akkor jó,nekem már bőven kell ilyenkor.

(#950) sanzi89 válasza Nordik (#945) üzenetére


sanzi89
addikt

Az én téli felszerelésem:

Kalenji Kapteren 50 cipő
Kalenji Deefuz Essential nadrág
Kalenji Isolate Essential felső
Saucony nyakmelegítő
Kínai pamut sapka, kesztyű, husszú ujjú magas nyakú poló

Nadrágból elkéne a vastagabb Kalenji Isolate Essential, de a fenti felszerelésben is -5-ig simán lehet futni. A melegebb nadrágot lassan meg kell vennem, de ezen kívül nagyon elégedett vagyok mindennel.

A Kapteren 50-es cipőt pedig különösen ajánlom, nevetséges ára van, és nagyon jó. Most heti 25-30km-t futok, és semmi gond vele, de szerintem heti 40km-t is simán le lehet benne futni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.