Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) brownus válasza Integra (#385) üzenetére


brownus
veterán

ilyet nem láttam még, mennyibe kerül egy ilyen? jópofa:)
ki a gyártó?

[ Szerkesztve ]

(#402) mormota válasza brownus (#401) üzenetére


mormota
senior tag

a gyártó a vibram
az ára meg kb $80 (ebayen olcsóbb 30-40)

[ Szerkesztve ]

Illusztrálok, tehát vagyok

(#403) brownus válasza mormota (#402) üzenetére


brownus
veterán

jó ára van...

én a hétvégén voltam decathlonban, és a saját márkás futócipőjüket vettem, meg kesztyűt, télire pulcsit, ilyesmiket. a cipő nagyon kényelmes, de gondolom az ára miatt max. egy évet fog bírni. (a vékony talpú golában már éreztem a térdem, hiába a salakföld)

láttam asics futócipőket 30-40.000hufért. na, ha már lazán lefutok 10-20 km-ert, az lesz a "gól" mert megérdemlem:)

viszont nem értem; ki voltak írva a cipők mellé, hogy: heti 1x max 30 perc futásra, és ahogy nőtt az ára, annál többet lehetett benne futni... ez most vmi parasztvakítás? tehát nem a lábad megy szét benne, hanem a cipő nem olyan strapabíró? megkérdeztem ott egy kislányt de nem tudott érdemben válaszolni.

(#404) mormota válasza brownus (#403) üzenetére


mormota
senior tag

valószínűleg úgy gondolták ezt a heti 1x 30 percet, meg a többet, hogy az egy hétre a sarkadra, meg lábadra jutó ütések száma az olcsó minőségűben nagyobb, mint a drága, jó csillapítású cipőkben ezért lehet bennük kevesebbet futni.

egyébként meg keresni kell valami puhább pályát. (bár a salak már eleve jobb, mint a beton)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#405) brownus válasza mormota (#404) üzenetére


brownus
veterán

az enyémre heti 1x 30 percet írtak, én heti 3x1órát járok. majd meglássuk mit bír a cipő.:)
meg a térd!? enyhe túlzásnak tartom az ilyen marketing szövegeket... tehát akinek éppen nincs pénze az ne fusson annyit amennyit szeretne? na persze:) a szervezet majd jelez ha nem tetszik neki valami...

[ Szerkesztve ]

(#406) mormota válasza brownus (#405) üzenetére


mormota
senior tag

csak akkor már lehet késő lesz, és többet kell pihentetni magad, hogy jobban legyél, mint egyébként.
én heti 2-3x járok de az a poén, hogy nem időben kéne megadni a használhatóságot, hanem Km-ben, mert aki sokat fut kevés idő alatt, az még többet fut 30 perc alatt:P

Illusztrálok, tehát vagyok

(#407) Integra válasza brownus (#401) üzenetére


Integra
titán

fivefingers
usd 80-130, európában jóval drágább.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#408) Integra válasza brownus (#403) üzenetére


Integra
titán

nem, ez nem parasztvakítás.
azért van, mert a lábad a fivefingers-szel fokozatosan kell terhelni.
egész életedben szarul futottál, ha most nekiállsz ezerrel ebben nyomulni, tönkreteszed a lábaid hosszú távon. újra kell tanulni futni, szó szerint..
a minőségükkel semmi baj nincsen, iszonyú strapabírók, nekem mindkét pár tökéletes, pedig ütömvágom őket. a spéci futófivefingers-em még nincsen meg sajnos.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#409) brownus válasza mormota (#406) üzenetére


brownus
veterán

ez jogos:) most már mindegy, használom még idén aztán jövőre veszek vmi komolyabbat.

(#410) brownus válasza Integra (#407) üzenetére


brownus
veterán

ebay-en rákeresek, köszi

(#408) Integra, hogy lehet szarul futni? egyik láb a másik után,stb...
bár sejtem, hogy ebben az ötujjasban az lábujjak is le vannak terhelve, lehet olyan izmokat is használnék amit eddig nem nagyon... hm, nagyon megtetszett ez a fivefingers

olyan lehetnék, mint a hobbitok:d azoknak gyárilag fivefingers van a lábukon:d

[ Szerkesztve ]

(#411) Integra válasza brownus (#410) üzenetére


Integra
titán

lentebb belinkeltem a nature's videóját. abból mindent megértesz:K nem szeretnék mindent újra leírni.
de egyszerűen lefordítható: fuss gyorsan futócipőben, aztán vedd le és fuss ugyanolyan gyorsan mezítláb. azonnal megérted. nem fogsz tudni.
:)
ez van, a cípő kúrja el alapvetően gyerekkortól az egyenes testtartást, a lábak izomzatát, erejét. szerinted a fekete futók miért a világ legjobbjai? tök egyszerű történet.
teljesen másképp működik a lábad, de tényleg leírtam már korábban ezeket is, én is csak pislogtam anno..
a boltban meg úgysem kapsz érdemi info-t, mert csak eladnak, nem foglalkoznak vele, azt se tudják miről van szó.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#412) mormota válasza Integra (#408) üzenetére


mormota
senior tag

én csak azt kérdezném, hogy csak puha talajon használod?
vagy azért van keményen is használva (beton, salak, kavicsos föld)?

Illusztrálok, tehát vagyok

(#413) Integra válasza mormota (#412) üzenetére


Integra
titán

mindenhol.
focimeccsre nem járok benne érthető okokból:DDD, üvegszilánk, miegymás, de ha a városban császkálok, akkor is hordom nagyon sokat, aszfalt, beton, tök mindegy, már megszoktam és absz nem zavar, noha 6-8 órát megérzek benne, elfáradok, de megerősödött a lábam nagyon, és még jobban is fog bőven.
a legjobb egyértelműen a föld, füves, murvás talaj, erdő, kavicsos, gyökeres területek, midnen ami megmozgatja a talpad, a lábad, ahol dolgozhatnak az izmok, ahogy kell.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#414) mormota válasza Integra (#413) üzenetére


mormota
senior tag

sima cipő helyett nyáron-tavasszal?

már csak az a baj, hogy itt pécsen nem hiszem hogy lehet bárhol is kapni, ebayről meg vaktába nem akarok rendelni a méret miatt.

[ Szerkesztve ]

Illusztrálok, tehát vagyok

(#415) Integra válasza mormota (#414) üzenetére


Integra
titán

amikor a hőmérséklet engedi és nem esik, mindig hordom.
télen, fagyban nem, mert nem elég vastag a legvastagabb talpa sem, felfázhatsz.
nem láttam még téli verziót belőle, noha nagyon megy a biznisz nekik.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#416) brownus válasza Integra (#411) üzenetére


brownus
veterán

most nézem csak a titulust, jó!:)

a video komoly, nem a sarkára érkezik hanem a talp középső részére, durva úgy futni
újra kell tanulnom járni:)

(#417) Integra válasza brownus (#416) üzenetére


Integra
titán

persze hogy nem a sarkára, hanem a talppárnára, azért olyan az:)
csak a cipő az évszázadok alatt tönkretette az egészet.
teljesen leváltani jelenleg úgysem lehet, de amit így mozgok, az is iszonyú sokat erősít.
remélem jövőre egy sziget kört letudok majd futni benne.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#418) mormota válasza Integra (#417) üzenetére


mormota
senior tag

tegnap találtam. a helyes futás technikája tanulható sima cipőben is: Itt

Illusztrálok, tehát vagyok

(#419) Integra válasza mormota (#418) üzenetére


Integra
titán

nekem ezt ugyan nem adja el.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#420) mormota válasza Integra (#419) üzenetére


mormota
senior tag

elég bután lehet így futni, nem mellesleg 30 méter után én már éreztem a sípcsontom mellett az izmokat:)
valami izomerősítő lehet benne, de hogy jó-e az nekünk.....

Illusztrálok, tehát vagyok

(#421) Integra válasza mormota (#420) üzenetére


Integra
titán

meg bután is néz ki cipőben így futni, de fogjuk rá, hogy a cipős cégek fizették ezért:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#422) mormota


mormota
senior tag

éééés meghozta a posta a ruhácskámat. (No. 8)
okt 5.-én rendeltem, ma van 12. és a postás telefonált, hogy hova hozhatja a csomagot, merthogy ugye ládába nem fért bele, de telefonszámom ottvolt a csomagon.
meglepően kicsinek néz ki az xl-es nadrág, de hát nyúlós az anyaga. majd felpróbálom:)

\o/ for postásbácsi
\o/ for gyors ebayes délkoreai csóka

Illusztrálok, tehát vagyok

(#423) rii


rii
nagyúr

nahát párszor már voltam

valami téli futó-cuccost tudnátok ajánlani lécci, felülre?
felső
kesztű
fejpánt?

sapkában jó futni, vagy fedetlen fővel? (most hosszú hajam van) (februári nem menek még fodrszához)

ezt a kötr szoktam futni

körönként 2x 20 lépés séta megállóval
20 ilyen kör (370 m x 20)

50-55 perc

remélem kitartok tavaszig. :U mer'után már könnyebb lesz

jó a cipő, mit lentebb linkeltem annó, nem érzem a tárdemet egyelőre.

esőben nem szabad? mondjuk az jó sz*r lehet... izületeket hogy lehet védeni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#424) mormota válasza rii (#423) üzenetére


mormota
senior tag

hát én csak ajánlani tudom ezt a tapadós ruhát, alulra, felülre. első rétegnek. én még ráhúztam egy pólót, de ez a múlt hetemből látszik, hogy nem lesz elég, ha ilyen hideg marad az idő, mert sikerült a torkomat iszonyat megfájdítani, pedig 16-17 fok volt napsütéssel.
szóval ajánlom ezt az aláöltözőnek.
kesztyűt fogon én is, mert az elején szokott fázni a kezem, de még úgy 1,5 km után is. télen meg egyébként is jól jön:)
fejpánt... hát valami sapka vagy fejmelegítő is célszerű szerintem ha nem akarsz homloküreg gyulladást, vagy egy jól megfázott fejet. sokszor látok sapkában embereket. persze kérdés, hogy mennyire izzad bele az ember.
én utálom az esőt, nem is megyek, amikor csöpög, ezért bosszankodtam már párszor.
ízületeket meg bemelegítéssel, és fedéssel lehet védeni, ruhát kell rá húzni.

és ez mind mind saját vélemény, nem kell rá adni:)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#425) rii válasza mormota (#424) üzenetére


rii
nagyúr

a hajam kell, úgyhogy sapka az muszáj ja :)

ebay-ről nemtok rendelni, esetleg nem tudod Hervis Dechatslon szinten mit érdemes megvenni, jó nekem a low-budget cucc is ... nem vagyok komoly futó ... inkább szeretném kocogásnként felvezetni amit művelek.

és de hogyne adnák már olyan véleményére aki komolyabban fut :)
bemelegíteni igyekszek, 4 emeletetes lépcsőház, mire leérek igyekszek jópár gimnasztikát belerőszakolni, este nem lát senki, meg mire kiérek a terepre, az is 600m, addig is egy két nekiiramodással, meg szintén pár nyújtómozdulattal igyekszek előmelegedni a kocogáshoz

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#426) mormota válasza rii (#425) üzenetére


mormota
senior tag

komoly futó? ki? én? hol?:) abszolúte amatőr, abszolúte csak azért, hogy ne punnyadjak, és feszejt vezessek le valahol.

az igazság, hogy magyarországon hervis-decathlon és minden egyéb ilyen bolt kb 2x annyi, mint ebay. konkrét márkát, meg ajánlást nem tudok, véleményem szerint a leggagyibb testhez simuló öltözet is megteszi aláöltözésnek, ha húz rá valami melegebbet az ember. persze lehet kifejezetten thermocuccokat is kapni, ami jóval húzósabb.

ezt pl lehet szerintem meg ezt is bár ez nem sztreccs, de felső. hervisben nem tudok mutatni.
kbilyen árban volt nekem is a cuccom.

van még ilyen is: nyúlcipőbolt

bemelegítésnek pedig az a 4 emelet és a 600 méter szerintem elég bőven. kilépések, ugrás, kicsi nyújtás, helybenkocogás-futás, csakhogy hozzászokj a mozgáshoz. (én 3.-ról lekocogok, nyújtok kettőt a lábaimon, és indulok futni. a lábaimnak ennyi elég szokott lenni mostanában, a torkomra kéne kicsit melegíteni valamivel:P )

Illusztrálok, tehát vagyok

(#427) aesir válasza rii (#423) üzenetére


aesir
veterán

Jóember, miért nem futsz a szigeten? Ott vagy egy köpésre. Teljesen más a levegő minősége.

Öltözet: pamutot sose vegyél legalsó ruhának mert átázik és megfázol benne. Technikai az alap, arra már variálható felsőbb cuccok mehetnek időjárás függvényében de a lényeg az, hogy akkor vagy jól öltözve, ha a futás elején még fázol egy kicsit. Sapka emberfüggő, van akinek visszavesz a teljesítményéből ha felfelé nem szellőzik a feje, ezek használnak fület is védő fejpántot télen. Az eső meg valójában nem számít ha szereted a futást, most is ronggyá áztam a Budapest Maratonon, végig szakadt, de vagy futsz, vagy pedig kifogásokat keresel:)

A cipő pedig a legfontosabb. Ne vegyél Decathlonos leárazott szemetet, de ott drágát se. Nyúlcipőbolt személyesen, a tulaj nagyon hozzáértő, kapsz tőle a lábadnak és a stílusodnak legjobban megfelelő japán cipőt (asics vagy mizuno), ezek a legjobbak. Szép meg csinos a nike is meg az adidas is, de a japó cipőknek a nyomába sem érnek.

És még valami, a legdrágább technikai póló is iszonyat hónaljszagú lesz nagyon gyorsan, ez kivédhetetlen, nem te vagy büdös, hanem a póló, akkor is ha vadiúj, ezek ilyenek. Ezzel minden futó tisztában van, ha emberek között futsz, senki nem fog fintorogni, mert ők is ugyanebben a cipőben járnak - azaz pólóban futnak. Technikailag a feszülős ruházat van akinek kényelmesebb, a szél miatt jobb is, de sokan meg a lazább ruházatban érzik jobban magukat, mindkettőt ki kell próbálni hogy melyik fekszik neked.

Ízületeket meg be kell melegíteni rendesen, ennyi.

Van saját életem...

(#428) lorcsi válasza aesir (#427) üzenetére


lorcsi
veterán

szép és részletes válasz, de (számomra) egy lényeges dolog kimaradt:
Mit csinálsz, mit veszel fel hogy a melleid megfelelően fixen álljanak és ne mocorogjanak az intenzív futás közben ?
:)

(#429) aesir válasza lorcsi (#428) üzenetére


aesir
veterán

Sportmelltartót:) Nagyon tart, enyhén leszorít, de nem kellemetlen még az én méretemnek sem. A szembefutósoknak így elveszik a látvány, viszont a mögöttemfutósoknak ott van a fenekem, én feszülősben futok:)

Mondjuk ma lenge rövidnaciban és egy technikai pólóban futottam, durva meleg szél fújt, meg volt 15-17 fok.

[ Szerkesztve ]

Van saját életem...

(#430) lorcsi válasza aesir (#429) üzenetére


lorcsi
veterán

éreztem, hogy mindkét oldalon stimmelnek a domborulatok :)) :R

azért arra kíváncsi lennék menynire veszik el a látvány szemből ;)

(#431) rii


rii
nagyúr

nagyon köszi a kimerítő válaszokat ... !

eddig pamutot vettem fel legalulra meg mindehova, és igen, csuron'víz votlam

amit mormota linkelt cuccokat, azokat betámadom kezdetnek.

aesir: cipőt azt megválogattam, abból tényleg nem lehet szart, ezt vettem pár hónapja ... felhomálysoítst, cipőválasztásban adott segítség teljeskörű volt ... rohadt drága de legalább baromi rondán néz ki

szigetre azért nem megyek még ki, mert senki nem szeret a nála jobban futók közt bénázni (-: eccer' talán majdan

" ..... vagy futsz, vagy pedig kifogásokat keresel" –de fájdalmasan igaz

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#432) aesir válasza rii (#431) üzenetére


aesir
veterán

A cipőre inkább nem mondok semmit, ha neked megfelel akkor jó, de ez nem egy jó cipő. Nézz meg egy jobb asicset, a fűzővel a különböző lyukakon tökéletesen lábra tudod állítani még boka felé is. Nem foglak győzködni, magad is érezni fogod, hogy mikor megy ki a cipődből a "rugó", akkor viszont azonnal cserélni kell, mert megfájdulsz.

Én 3 hónap alatt lefutok egy cipőt, kívülről szinte újnak látszik, de futni benne már nem olyan.

A szigeten mindenféle ember fut. Sokan gyorsabban futnak, sokan meg lassabban. Senki nem néz le senkit, senki nem foglalkozik a másikkal. Nem is értem miért feszélyez téged a "bénázás", mert nincs ilyen. Futsz, belesétálsz, megint futsz hidd el senkit nem érdekel:) Sőt, aki fogyás miatt fut, az tudja igazán hogy a kijáró kövér embereknek mekkora teljesítmény egy-egy kör, a maguk szintjén komolyabb mint nekünk egy félmaraton. És ha valamit nagyon rosszul csinálnál, vannak ott futók akik segítenek minden rossz szándék nélkül abban hogy jól fuss, vagy helyesebben fuss. Jár oda futni 80 éves homi papa női parókában, fiatalok, idősek, vékonyak, kövérek, mercedesszel érkezők díszfaszok, meg szakadt göncben futó anyukák babakocsival. Nem foglak győzködni, próbáld ki.

Van saját életem...

(#433) rii válasza aesir (#432) üzenetére


rii
nagyúr

munkatársnőmnek fájt a térde futáskor, nem is tudott futni, vagy csak nagy fájdalmak, küzdelmek árán, és miután vett egy ilyet, ez azóta mgeszünt

97'-ben én is elkzdtem, de tapasztalatlanság, hülyeség, meg megfelelő külső behatás hiányában a lehető legszarabbul csináltam, és 3 hét után úgy megfájdul a térdem, legbelül, hogy egy ideig menni nem bírtam. a beton volt a hibás.

2000-2003-ban megint próbálkoztam (szar cipővel persze továbbra is) és megint előjött, de ezzel a cipővel még nem éreztem, ... remélem nem is fogom. a munkatársnőm pozitív tapasztalata ezzel a cipővel vezetett rá engem is most a futás rögös útjára

a köv. cipőnek akkor majd egy asics-et nézek.
messze még az 1000 km (-: jó ha egy év alatt beletenném az minden álmom. az azt jelentené, hogy minden második nap votl erőm elmenni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#434) aesir válasza rii (#433) üzenetére


aesir
veterán

Én cca 3 éve kezdtem el a futást, azzal hogy lezártam 22 év dohányzást. Azóta már maratont futok, és nagyon élvezem az egészet (mondjuk a maratont is csak úgy, hogy a női vonalaim megmaradjanak). Az viszont fontos, hogy tarts pihenőket. Több napos pihenőket, különben meg fog ártani. Nem futhatsz mindig egyforma intenzitással, vagy nem javíthatsz minden egyes alkalommal időt azonos távon, mert ez mind megárt. Kell beleiktatni lazázást is, meg nagyobb teljesítménynövelést is. A lényeg hogy élvezd, és erre nagyon jó a sziget, nem vagy egyedül, nagyon sok jó csaj fut egyébként, ez is és a környezet szépsége is azért elveszi a futás monotonitását. Az sem rossz, hogy a rekortánon fel van festve 500 méterenként a jel, így tudod hol tartasz amíg meg nem tanulod a távokat.

Van saját életem...

(#435) rii válasza aesir (#434) üzenetére


rii
nagyúr

neked van igazad (-:
én viszonztt ismerem magam )-:
kva trehány vagyok )-:
ha nem tervezek be pihenőnapot, akkor is simán kieshet 3-4 nap rossz idő, haverok, munka, vagy psuztán miattam.most is kiesett egy hé, mert sz-v-h végig melóztunk bent, aztán

ha betervezek akkor önigazolok.
ha nem tervezek be, akkor is ki fog maradni elég sok nap

téli futásra hogy kell készülni?
két zokni? a cipő elég szellős, süvít be a szél ....
jó technikás ez a futás ))))-:
keróra felülsz, és tied a világ, itt meg még a levegővétel módja is számít )))-:

nagyon szorosra kell meghúzni a cipőt? hogy tapadjon a lábra? Nekem ma nagyon kellemetlen élményem volt ebből ... :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#436) mormota válasza rii (#435) üzenetére


mormota
senior tag

téli futásra hogy kell készülni?
két zokni? a cipő elég szellős, süvít be a szél ....

lehet süvít, de egy idő után annyi hőt termelsz, hogy bőven meleged lesz. szerintem két zokni fölösleges. én zokni terén a túrazoknit preferálom, még a melegebb időben is abban toltam, mert nagyon jól felszívja a lábon keletkező izzadtságot, így nem nedvesít át semmit, és mindig száraz érzés. és nemmellesleg nem kerül annyira horror árba, mint egy kifejezetten futásra szánt zokni, csak a fele:P

egyébként engem is érdekelne, hogy hogyan ajánlott felkészülni, készülni téli, vagy hidegebb időben való futásra. ruházat az alap, hogy kicsit rétegesebben és melegebben kell. viszont száj elé tekerjek pl sálat, hogy ne a jéghideget szívjam be? vagy hogy érdemes?

jó technikás ez a futás ))))-:
keróra felülsz, és tied a világ, itt meg még a levegővétel módja is számít )))-:

nem technikás, csak ennek is fortélya van, mint a traktorvezetésnek;)

nagyon szorosra kell meghúzni a cipőt? hogy tapadjon a lábra? Nekem ma nagyon kellemetlen élményem volt ebből ... :-/

véleményem szerint nem kell megtépni a cipőt, csak annyira, hogy érezd, hogy nem csúszkál már a lábadon, viszont még nem kényelmetlenül szoros.
én cipőválasztásnál tudatosan (olvastam) fél számmal nagyobbat vettem (mondjuk pont passzentos nem is lett volna), mert mondták/írták, hogy futáskor bedagad a láb, és az igen csak kellemetlen, ha az ujjaid vége csiszolja a cipő elejét.

és a trehánysághoz meg a pihenéshez csak annyit: szívesen megyek én is futni, de heti 2-3nál többet nem tudok (h-sz-p) és van, hogy kimarad egy-egy, esetleg kettő is. érzem, hogy jó lett volna menni, de egyszerűen nem megy.
tény hogy nagy ösztönzés kell, hogy elmenj pl a szigetre, de az egyedülfutáshoz még nagyobb kell imho. én pl utálok egyedül futni, de már jó pár hete csak egyedül tudok menni. ilyenkor segít a zene.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#437) aesir


aesir
veterán

Két zoknit ne vegyetek, mert csak elcsúszkálnak egymáson egy idő után. Inkább vastagabb zokni. A cipőnek tényleg nagyobbnak kell lenni egy fél számmal, és pont ezért nem szabad nagyon meghúzni sem, mert a szoros cipőben amikor megdagad a láb (mert megdagad egy kicsit mindenképpen), akkor nem kap elég vért, és elkezd fájni tipikusan a sípizom, úgy pedig egy életre elmegy e kedved a futástól. Pont ma volt a szigeten egy fickó aki így futott, szóltam is neki hogy lazítson a cipőn, utána meg élmény volt látni a hálás vigyort az arcán:)
Télen a réteges öltözködés lehet az irányadó, alulra mindenképpen technikai, köztes réteg lehet pamut vagy polár, a szélálló VÉKONY(!) dzseki pedig legyen kicsit bővebb, hogy a pára ne annyira maradjon bent. Ha érzékeny a torok, akkor az első kilométeren célszerű sálat-kendőt kötni a száj elé, utána már nem kell. Téli futásnál a legfontosabb, hogy az izmokat mindig tartsuk melegen, mert nagy lemerevedés lesz belőle és ez fájdalommal jár. Kimész a futóhelyre, ott bemelegítesz (ez mindig nagyon fontos! az nem bemelegítés hogy lefutsz a hatodikról), kicsit nyújtasz, lazítasz, lassabban futsz egy kilit hogy tényleg felvedd a hőmérsékletet, majd lehet futni rendesen. Nagy hidegben jól jön a bringásszemüveg, így a hideg menetszél és szembeszél nem fogja kifagyasztani a szemed és nem könnyezel. Amikor vége a futásnak egyből lazíts, nyújts, de ne nagyon pihengess a hidegben, mert az izzadság könnyen megfagy mondjuk a combon (ami amúgy is kihűlhet feszülősben) meg itt-ott és az probléma lesz.

És még nagyon fontos: akárhol is futtok, a felső réteg legyen lehetőleg világos vagy fényvisszaverős, főleg szürkületben és este, a többi futónak is jobb ha látnak téged, a járművekről nem is beszélve!

Én kora tavasztól késő őszig zokni nélkül futok, hamarabb kimegy a rugó a cipőmből minthogy a belseje tönkremegy, és így jobba a lábomnak is. Télen egy szimpla futózokni van rajtam, és esőben is ilyent viselek, mert nem iszik be annyi vizet mint egy vastag. Ruházat télen izommelegítős feszülős téli nadrág, téli technikai póló, hidegtől függően pamutpulcsi vagy polár, szélálló dzseki (ha nincs szél akkor ezt csíkba csavarva a csípőmre kötöm).

[ Szerkesztve ]

Van saját életem...

(#438) greenmukk


greenmukk
tag

Valki volt ma Nagy Hideg-hegy futáson?

(#439) rii válasza aesir (#437) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszi!!!!

már csak be kell tartanom

nekem ma pont volt egy sípcsitfájós-történetem, de már nem tudtam hova lazítani a cípőn.

5-15ig körig fájt-fájt, majd a 16-tól már nem.

amíg jó idő van, addig van esélyem beruházkodni .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#440)



addikt

a nike+ chip működik futópadon?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#441) mormota válasza (#440) üzenetére


mormota
senior tag

szerintem nem...

"azonban néhány speciális eszközre van szükség. Egy Nike+ kompatibilis cipőre, a mérésre használatos Nike+ érzékelőre, és egy vevőre, amely lehet a Nike+ SportBand, az Apple iPod touch, iPhone 3GS vagy egy Nike+ SportKit vevőegységgel kiegészítve valamelyik iPod nano típusú mp3 lejátszó."

és ha már nike+... én feldobnám az adidas kütyüjét a miCoach-ot: valakinek vélemény, tapasztalat?

Illusztrálok, tehát vagyok

(#442) aesir válasza mormota (#441) üzenetére


aesir
veterán

Szerintem egyszerűen futni kell. Veszel egy töksima Casio stopperes kvarcórát, elindítod, megállítod, részidő. Ennél több már csak a technika futtatása.

Van saját életem...

(#443) mormota válasza aesir (#442) üzenetére


mormota
senior tag

az lehet... időmérés az alap.. véleményem szerint illetve hajlok rá, hogy a pulzusmérés is hozzátartozik valahol az edzéshez, vagy a felkészüléshez.
ha pl fejleszteni szeretném magam, akkor azt úgy tudom elérni, hogy vagy időre futok, ami lássuk be kicsit nehézkes, vagy pulzusszámmal próbálok játszani. és ez a kütyü pontosan ezt csinálja.
őszintén nekem szimpatikus. mondjuk én is hülye vagyok. (bár ez magyarázható azzal, hogy nem tudtam még mennyire szeretek futni, amikor elkezdtem) ilyen kütyü árából simán van egy jó csukám.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#444) válasza mormota (#441) üzenetére



addikt

hmm, nem vagyok benne biztos, hogy arra válaszoltál, amit kérdeztem
persze van sportband, meg cipő meg minden, aszfalton tök pontos, arra lennék kíváncsi, hogy ha futópadon futok a cuccal, úgy is pontosan mér-e

esetleg újra kell kalibráni? vagy még úgy is esélytelen?

szia aesir, nem is tudtam, hogy ilyen nagy futó vagy:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#445) aesir válasza (#444) üzenetére


aesir
veterán

3 éve még en sem gondoltam volna:) Önfeledten futni mikor már elkap a Flow, annál jobb nem sok minden van sportban:)

Van saját életem...

(#446) mormota válasza (#444) üzenetére


mormota
senior tag

jaértem.. én értettem félre. azt hittem, hogy a nike+ chip kommunikál-e a futópaddal.
de így hogy futópadon használható-e a nike+ chip erre azt mondom, hogy szerintem igen. és szerintem kalibrálás nélkül.
hiszen ugyanúgy futsz, mint terepen, csak itt nem te mozogsz a terep fölött, hanem a terep mozog alattad:)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#447) rii


rii
nagyúr

8. óta ma voltam elősször.

sajna kva sokat dolgozunk.
rengeteget hétévégünk mostanság, meg ma is este 9-kor indultam haza ...

azt szeretném megkérdezni, hogy mitől lehet, hogy eddig ha nem orron keresztül lélegeztem, akkor nem sokáig bírtam volna anélkül, hogy ne szúrjon a tüdőm, és mindig orrán át lélegeztem, 2 ki - 2 be

de ma egyszer sem kellett orron át

szájon lélegezni hatékonyabb oxigénfelvétel? Jobban lehet így teljesíteni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#448) mormota válasza rii (#447) üzenetére


mormota
senior tag

csak abba gondolj bele, hogy a keresztmetszet különbség mennyivel nagyobb a szádon át, meg a szádban nincsenek szőrök, meg egyéb szűkítések, amik akadályoznák a levegő áramlását.
de hogy a kérdésre válaszoljak, szerintem igen, hatékonyabb lélegezni.

(csendben jegyzem meg szőrszálhasogatásnak, hogy az már más kérdés, hogy az oxigénfelvétel a tüdőben játszódik le, így annak semmi köze a szájhoz, vagy az orrhoz. természetesen jobb az oxigénfelvétel, ha több levegő jut a tüdőbe, ami ugye: nagyobb keresztmetszet = több szállított levegő ugyanolyan légáram mellett)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#449) rii válasza mormota (#448) üzenetére


rii
nagyúr

köszi ... akkor ezért volt sokkal könnyebb a futás.

bár ma reggel lépcsőn lefele szúrt a jobb térdem, a térkalács külső részén

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#450) aesir válasza rii (#449) üzenetére


aesir
veterán

Nekem is pont ott fáj, mehetek csontkovácshoz hogy rakja helyre, mert addig nem lehet futni nehogy "félrekopjanak" az ízületek.

2 be, 2 ki? Próbáld meg az elején 3-3, aztán a lehető legtovább 3-2, majd amikor már ez is kevés, csak akkor a 2-2, tovább fogod bírni a futást, vagy azonos távon jobb lesz az időd.

Van saját életem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.