Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) hanee válasza Diego! (#244) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Az Achilles-in fájdalma tipikus futó-betegség. Többféle oka is lehet. Történhet azért, mert túlerőlteted az izmokat, izületeket. Ez jelzés, azt jelenti, hogy az izületek nem elég felkészültek még egy hosszabb távra, ilyenkor nem árt visszavenni, valamint átgondolni a futótechnikát, mert a rossz technikától, vagy rossz cipőtől is lehet!

Amíg fáj, érzed, semmiképp NE FUSS, mert különben nem fog elmúlni.

hanee

(#252) Diego!


Diego!
senior tag

Sziasztok!

Még mindig fáj a lábam, talán egy kicsit enyhült a fájdalom, semmiképp nem futok addig amíg teljesen el nem múlik.
A cipőm kimondott futócipő talán nem attól van, lehet túlerőltettem magam.
Valami speciális krémet tudtok esetleg ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#253) hanee válasza Diego! (#252) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Attól hogy futócipőd van, még lehet attól. Nem minden lábra jó minden cipő. Én javasolnám, hogy menj el a Spuriba (Forgách utcánál van, Váci úton), és nézetsd meg a lábadat + cipődet. Ott van ilyen gép, amire ráállítanak és megmondják milyen cipő való neked.

(#254) Diego! válasza hanee (#253) üzenetére


Diego!
senior tag

Jó lenne, de én messze vagyok pesttől.

(#255) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

felhozom a topikot, mert hiányzik egy kicsit az atlétika és gondoltam veszek egy szögest és kimegyek a Margitszigetre futni. Nemrég jártam ott és ahogy elnéztem nem rekortán pálya az, csak a színében hasonlít. Szögessel szerintetek lehet rajta futni? Sima edzőcipőben semmiképpen nem szeretnék, nagyon szeretem a szögest:B Esetleg van más hely a városban (sík), ahol lehet szögessel futni és nem edzőpálya?

[ Szerkesztve ]

(#256) hanee válasza Alvin_ti4200 (#255) üzenetére


hanee
senior tag

Ez miez ez a "szöges"? Focis cipő? :DDD

(#257) tbs válasza hanee (#256) üzenetére


tbs
addikt

Futócipőben is van szöges. ;) (Csak elöl vannak rajta szögek, a sarka meg tök
lapos. Én nem tudok benne futni. Gyakorolnom kéne sokat. :B)

Nnna, most látom hogy kinek is szövegelek... :B :))

[ Szerkesztve ]

(#258) hanee válasza tbs (#257) üzenetére


hanee
senior tag

Nem láttam még szöges futócipőt.. minden nap tanul valami újat az ember lánya :DD

(#259) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Van közöttünk rövidtávos, aki közel lakik a 11. kerülethez? :)

Alvin_ti4200: Ha új lenne a pálya, akkor nyugodtan. De nagyon sok helyen kilóg a bele (=kilátszik az alapozás a pálya közepén is), így csak tönkrevágnád a cipőt. Elég későn reagáltam. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#260) bandus válasza tbs (#257) üzenetére


bandus
veterán

pedig nagyonnagyon kényelmesek..:K
az enyém még megvan :) a magasugró szögeseknél pedig hátul is vannak szögek.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#261) thaler2


thaler2
senior tag

Üdv Kedves Futókollégák!

Térdropogás, kattogás, hajlításnál enyhe húzódás néha, problémával mit lehet kezdeni? Kedd óta érzem, hogy valami nem teljesen oké,fociztunk lehet ott húzódott meg egy kicsit, orvoshoz egyelőre nem akarok menni, még várok hátha elmúlik. Csak rossz mert terhelni nem akarom nagyon, tudnék vele futni, de nem akarom szétroncsolni, úgyhogy pihentetem. Nagy gáz azért még nincsen remélem. Este pl álltam rajta sokat egyhelyben, és mikor így teljesen behajlítanám érzem, mintha egy szál húzódna egy kicsit, de aztán elmúlik. Nemtom leírni sajnos. Esetleg térdszorítót használjak ? Valami ötlet?

(#262) Rolly


Rolly
veterán

Sziasztok, szeretnék itthonra venni futópadot (futógépet) s gondoltam futó arcoktól megkérdezem, hogy milyet ajánlotok?

(#263) hanee válasza Rolly (#262) üzenetére


hanee
senior tag

Minél profibb, annál jobb. A futógépekre halmozottan igaz, hogy olcsó húsnak híg a leve, sajnos. Tehát jót olyan 500 ezertől felfelé kapsz.

hanee

(#264) Rolly válasza hanee (#263) üzenetére


Rolly
veterán

jó hát én 190-ig nézelődtem :B, de ennél miben tudnak a drágábbak többet?

(#265) hanee válasza Rolly (#264) üzenetére


hanee
senior tag

Nem esnek szét amikor futsz rajtuk :)

(#266) Rolly válasza hanee (#265) üzenetére


Rolly
veterán

mondjuk ez előny :)

(#267) hanee válasza Rolly (#266) üzenetére


hanee
senior tag

Én pont emiatt nem vettem anno. Helyette vettem elipszis trénert otthonra, az kevesebb helyet is foglal és az olcsóbb változat is jól használható (én olyan 70 körül vettem a Decathlonban a saját márkájukat és nagyon elégedett vagyok vele: Dolmyos), ha szép idő van megyek futni, ha ronda idő van tekerek otthon :) Másrészről egyébként intervall edzésnek sokkal jobb mint a futás, mert nem terheli meg az izületeket annyira.

hanee

(#268) Rolly válasza hanee (#267) üzenetére


Rolly
veterán

én ilyen cardio edzéseket szeretnék, mert lusta kevesetmozgó programozó vagyok :)

ehez mit ajánlsz?

(#269) hanee válasza Rolly (#268) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Mi a célod az edzésekkel pontosan?

(mind a futással, mind kerékpározással és ellipszis trénerrel lehet kardio edzéseket végezni).

hanee

(#270) Rolly válasza hanee (#269) üzenetére


Rolly
veterán

Szia

jelenleg 100 kilós "állat" révén szeretnék súlyomból leadni (187cm magas vagyok) s szeretnék lemenni 85 kilóra. Illetve programozóként nem ártana a mozgás. Kint is futhatnék de 10 óra meló után már ki sincs kedvem mozdulni a lakásból. Szerencsére ahol dolgozok jó nagy ablakok vannak amin árad be a fény meg általában ilyen időben már nyitva van az ablak is.

Futás mellett meg nyáron majd heti 1-2x el akarom majd menni úszni

[ Szerkesztve ]

(#271) hanee válasza Rolly (#270) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Ha fogyni szeretnél, akkor a mozgás magában nem elég, az étkezésekre is oda kell figyelned. Persze eleinte egy kis többletmozgás is segít, mert a korábbihoz képest kalóriadeficitet okoz :)
Szerintem viszont 100 kilósan ne a futással kezdd, mert megterheli az izületeidet, főleg a térdet és a bokát (de a gerincnek sem túl jó), mindegy hogy kint, vagy bent csinálod. Az ellipszis tréner ebből a szempontból is jobb, mert az pont hogy ízület kímélő, de hasonló mozgást végzel vele.

A legjobb zsírégető hatást egyébként úgy tudod elérni, ha váltogatod az edzéseidet és nem csak kardio edzést végzel, hanem izomerősítő edzéseket is. Erre való egyrészt az intervall edzés, ami az állóképességet is javítja (ilyenkor többször egymás után váltogatod az intenzitást: normál tempóban csinálod pl. 5 percig, utána 1 percig a legnagyobb erőbedobással legnagyobb fokozaton, majd újból normál tempó 5 percig, stb stb), másrészt pedig a súlyzós edzés, ami az izmokat "beindítja". Az izom ugyanis több zsírt éget, viszont ha fogyózol, akkor a szervezeted a lehető legkönnyebbet fogja tenni: izmot épít le. Ha az izmaidat rendszeresen használod, akkor viszont jó okot szolgáltatsz a testednek arra, hogy ne izmot építsen le, hanem a zsírt. Így sokkal jobb izom-megtartási aránnyal lehet fogyni. A súlyzós edzésekhez sem kell amúgy konditerembe menni, néhány vizes palack is megteszi, vagy ha van egy kis pénzed, egy cserélhető súlyú súlyzókészlet.
De amúgy az is jó ha két edzést váltogatsz, de érdemes hogy az egyik a súlyzós legyen ebből, a másik pedig kardio edzés. Nem tudom, hogy azt tudod-e hogy a kardio edzés mitől kardio, de ha igen, nem írom le :)

hanee

(#272) Rolly válasza hanee (#271) üzenetére


Rolly
veterán

Szia,

olvastam már a kardio edzésről, de azért írd le :). van egy 5 kilós súlyzóm, ami nem nevezhető soknak, de elégséges.
A másik forgatókönyv, hogy veszek kerékpárt, s kerékpárral járok dolgozni. a melóhelyem 4-5 km-re van így napi 8-10 kilóméter meglenne. Csak ezzel az a gond, hogy bringával a melóba tartva, elég hülyén nézne ki, hogy tekerek, mint állat azért, hogy fogyjak :D

(#273) Rolly válasza Rolly (#272) üzenetére


Rolly
veterán

Szia,

ellipszis trénerből milyet érdemes venni? mármint milyen árban. Anno volt egy lépcsőzőm ami hát kicsit le lett strapálva, az milyen ilyen edzésre?

esetleg ajánlhatnál konkrét tipus is ... :B

[ Szerkesztve ]

(#274) hanee válasza Rolly (#273) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Ez a fogyás vs. kardió edzés dolog annál picit bonyolultabb, minthogy ettől fogyok, attól nem.
Ez az egész nem úgy működik, hogy X mozgással elégetsz Y kcal-t. Tulajdonképpen - normális esetben - nem is mozgás közben fogysz, hanem utána. Azért írom, hogy normál esetben, mert mondjuk egy maratoni futó a 20. km után kicsit más helyzetben van, de ugye mondanom sem kell, hogy ez extrém igénybevétel :)
Ezért is fontos, hogy a mozgás rendszeres legyen, és tartalmazzon olyan edzést, amivel az izmaidat erősíted, ugyanis az izmok több zsírt égetnek el, mint a háj, azaz a fenntartásukhoz több energiára van szüksége a szervezetnek. Viszont a szervezet egy lusta jószág, és ha nincs szüksége az izomra leépíti, hogy ne kelljen annyi energiát felhasználnia. Általánosságban elmondható, hogy ha heti 4x edzést végel minimum 20 percig, akkor az nagyban elősegíti a fogyást az étkezés mellett (mondjuk úgy 40%-ban).

A kardio edzések lényege tulajdonképpen az, hogy a pulzusszámot egy bizonyos zónában tartsd edzés közben, amit "zsírégető zónának", vagy más néven aerob zónának is hívnak, ami ugye a fentiek fényében picit téves :) Mármint a zsírégető zóna megnevezés. Tulajdonképpen mindig zsírégető zónában vagy, hiszen azzal is égetsz el energiát, hogy élsz :D Ebben a "zónában" hosszú időn keresztül tudod végezni a mozgást, megfelelő edzettséggel bárki lefut egy maratont a megfelelő pulzustartományban. Erre vannak különböző számítási módok, hogyan kapod meg (pl. 220-életkor = max pluzus és a max pluzus 60-70%-án található ez a tartomány), de ezek a módszerek nem teljesen reális értéket adnak, mivel ez a "zóna" nagyban függ az edzettségtől és attól is, hogy pl. a nyugalmi pulzusod mennyi. Ráadásul ha neked mondjuk kijön erre az értékre 140-150, akkor sem fogod tudni ezen tartani a pulzusodat ha lassan futsz, mert ha edzetlen vagy, eleinte lehet, hogy 170-ig is felmegy egy erősebb sétától is.

Másrészt az ilyen zónában végzett mozgás ugyan folyamatosan égeti az energiát (tehát valójában nagyon is sok energia használódik el közben, illetve utána), viszont időigényes, mert legalább 40-50 percig kell csinálnod ahhoz, hogy igazán hatásos legyen. Erre meg ugye azért nincs minden nap ideje az embernek. Ezért is érdemes beiktatni pl. intervall edzést, amikor is 20 perc alatt megvagy az edzéssel, és a végeredmény megközelítőleg hasonló lesz. Persze az sem jó ha csak ilyet csinálsz, ezért is érdemes váltogatni.

No de elég is ennyi az edzéselméletből :) Alapvetően az már nagyon pozitív, hogy változtatni akarsz!

Ellipszis trénerből szerintem pl. a Decathlonban kapható Dolmyos márkájú elég jó és elfogadható, megfizethető áron van. Már 40 ezertől felfelé lehet kapni (akciósan), de a jobbak olyan 70-80 ezer Ft körül vannak belőle. Természetesen ebből is kapható 500 ezer Ft-os darab, de ez teljesen fölösleges otthonra, ezek már terembe való "ipari" gépek.

A lépcsőző is jó, ha elég intenzíven csinálod.

Az edzésnél a hangsúly alapvetően azon van, hogy tisztességesen csináld. Tök mindegy, hogy görkorizol, lépcsőzöl, bringázol, de az edzésről szóljon az a 20-40 perc és semmi másról (a munkába menés bringával szerintem nem túl jó ötlet edzésnek, persze levezetésnek jó, tehát feltétlenül javaslom, mert egészséges ha mozogsz, csak ne ezt használd edzésnek).

Ja és nagyon fontos! Az edzéshez hozzátartozik az is, hogy pihenj. Legalább minden 2-3 nap edzés után egy napot! Az izmoknak és az idegrendszernek regenerálódásra van szükségük. Attól nem érsz el gyorsabb eredményt, hogy túlhajtod magad ;)

Egyébként hogy egy kicsit ON is legyen, ha futásra adod a fejedet, érdemes kis célokat kitűzni magad elég, hogy pl. "lefutok 2 km-t egyhuzamban belesétálás nélkül", majd 3 km-t, stb stb.. ezzel nagyon jól tudod motiválni magadat, főleg ha írod is az edzéseket, mert akkor folyamatosan látod, hogy hogyan fejlődtél edzésről edzésre.

hanee

(#275) Rolly válasza hanee (#274) üzenetére


Rolly
veterán

Köszi a kimerítő választ.

Nálam ez úgy nézne ki, hogy hétfőtől csütörtökig lenne "edzés" utánna péntek vasárnap nem, mert akkor otthon vagyok, s otthon nincs lehetőség csak max futni, hmm lehet összerakom a bingámat, mert otthon azért frissebb a levegő (falu), s ott tudnék hosszabb időt a bringázásra szánni... A másik amire gondoltam, hogy otthonra veszek egy lépcsőzőt, ide szegedre meg az ellipszis trénert, s akkor több féle mozgást végzek. Ami úgy hallottam, hogy ajánlott.

Plusz kis sulyzós edzést is csinálnék, namost csak egy 5 kilós súlyzóm van ami nem tárgyás így nem bővíthető, nem tudom, hogy az mire lesz elég...

Mégegyszer köszi a válaszod

(#276) hanee válasza Rolly (#275) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Szerintem ne bonyolítsd túl, de az tuti, hogy a falun, jó levegőn bringázás az nagyon jó ötlet lenne, sokkal jobban tudod regenerálni magadat szellemileg közben :) Én is nagyon szeretek futni járni, amikor leutazunk vidékre anyósomékhoz.

Bármelyik ötlet működőképes, ha rendszeresen csinálod!

Az 5 kg-s súlyzó is használható, a gyakorlatokat tudod nehezíteni azokkal is, illetve később is szerezhetsz be nagyobbakat ;)

hanee

(#277) Rolly válasza hanee (#276) üzenetére


Rolly
veterán

Itt hervis van csak. Két gépet néztem az egyik egy KETTLER CALYPSO 600 (79990 Ft) a másik egy Reebok amin a nehézségi szinteket elektromosan lehet állítani, ez esztétikai sérült, viszont így 69990 100000 helyett. Nem nagyon tudom melyiket érné megvenni inkább...

(#278) hanee válasza Rolly (#277) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Én a másodikat venném :)
De amúgy mielőtt döntesz: Melyikben mekkora a lendkerék?
hanee

(#279) Rolly válasza hanee (#278) üzenetére


Rolly
veterán

őőő azt pontosan nem tudom de 10 kiló körüli lehet :). (hasonlót találtam csak a reebokfitness oldalán ott 20 kilót írnak ami azért szerintem sok, egy ilyen árú géphez

[ Szerkesztve ]

(#280) hanee válasza Rolly (#279) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Elvileg ha nagyobb és nehezebb, az jobb, mert a nehezebbel nagyobb ellenállást tudsz elérni (tehát erősebb edzésre képes), valamint ha nagyobb, akkor nagyobb kört ír le a lábad, ez pedig hatásosabb. Szóval szerintem mindenképp azt vedd, amelyiknek a lendkereke nehezebb és / vagy nagyobb.

hanee

(#281) válasza hanee (#225) üzenetére



addikt

Szia!
Kis késéssel, de most megkaptam az üzeneted, szerencsére azóta nem volt ilyen gondom.

De ez elég szörnyen hangzik, hallod! Úgy érted ragasszam rá a cuccot a sebre? Nem brutális, amikor leszedem? Vagy nem akadályozza a gyógyulást valamilyen módon?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#282) hanee válasza (#281) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Természetesen futás után le kell áztatni a ragtapaszt róla, hiszen azzal nem tud gyógyulni, de futni bármennyit le lehet így. Én 7 km-es versenyt csináltam meg ilyennel és nem is éreztem, pedig elég szép vízhólyag volt (mármint szép nagy).

hanee

(#283) Rolly válasza hanee (#280) üzenetére


Rolly
veterán

hát a boltban nem az 5.1-es reebok volt akciózva hanem a 3.1-es mindenben ugyanaz, csak ennek a lendkereke 10 kg körüli, nem pedig 20, de legalább be tudtuk vinni a lakásba :).

ma vettem, csináltam egy kis tesztet 12 percig nyomultam, s majd el akarok jutni a 30 percig ... fokozatosan, jó érzés volt kicsit mozogni, meg érdekes volt látni, hogy közepes fokozaton a pulzusom felment 72ről 145re ...

szóval egyenlőre nagyon jó kis gépnek tűnik, remélem beválik s bírja majd a strapát ...

köszi a segítséget.

ui.: az izületeket meg eszméletlenül kíméli

(#284) hanee válasza Rolly (#283) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Örülök, hogy sikerült venned egyet! Használd egészséggel :)

hanee

(#285) Rolly válasza hanee (#284) üzenetére


Rolly
veterán

találtam róla infót, itt: [link]

(#286) hanee válasza Rolly (#285) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Megnéztem. Ez nagyon jónak tűnik a leírás alapján. Nekem különösen tetszik, hogy kompatibilis a normál pulzusmérőkkel. Az enyémnél pl. ezt hiányolom, ráadásul összeakad a kettő. Mármint ha felveszem a mellkasomra a normál pulzusmérőt, akkor össze-vissza mér, valamiért bezavar neki a másik. Viszont az ellipszis tréneren lévőt pedig nem tudom folyamatosan fogdosni, mert akkor a kezemmel nem "hajtok".. ezt az egyet kicsit hátrányként fogom fel, mert én szeretem tudni mennyivel ketyegek közben :)

hanee

(#287) Rolly válasza hanee (#286) üzenetére


Rolly
veterán

és hogy lehet külső pulzusmérőt rakni az ilyen masinákra? van rajta valamilyen csatlakozó amire rá kell dugni? :$

(#288) Rolly válasza Rolly (#287) üzenetére


Rolly
veterán

közben utánnaolvastam, s ha jól sikerült kivennem rádiós jellel komunikál a mellkasöv az órával vagy ebben az esetben az eliptikával.

az jelent valamit, hogy kódolt vagy kódolatlan a jelátküldés? Illetve milyen értékű az a mérő ami megfelel a célnak?

(#289) hanee válasza Rolly (#288) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Ilyen magas szinten nem értek a pulzusmérő órákhoz. Annyit tudok róluk, hogy az egyszerűbb olcsóbb pulzusmérők kódolatlan jelet küldenek, és könnyen összeakadnak más órákkal, tehát pl. ha tömegben fut az ember (versenyen) előfordulhat, hogy a mellette futó szívverését mutatja, ha egy hasonló típust visel az illető.
Vannak drága órák, amik mindenféle okosságot tudnak, ezek általában valami módon kódolt jellel működnek és nem akadnak össze más jelekkel.
De részletesebb segítséget kapsz szerintem ez ügyben a www.futanet.hu fórumában, ahol van külön pulzusmérés topic is :)

hanee

(#290) Rolly válasza hanee (#289) üzenetére


Rolly
veterán

ugye a pulzusomnak a 220-életkor * 0.65, és *0.75 között kell lennie a zsírégetéshez. Melyik a jobb ha kisebb intenzitással mozgok nagyobb nehézségi fokon, vagy nagyobb intenzitással kisebb nehézségi fokon.

ha azt a zsírégető programot használom, ami a elipszisjáró programjában van akkor a pulzusom 183-ig is felmegy...

(#291) hanee válasza Rolly (#290) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Sok tekintetben megdőlni látszik ez a zsírégető zóna dolog, mivel elsősorban az izmaidból fogy el az "üzemanyag", és csak utána nyúl más tartalékokhoz a szervezet (nem zsírhoz elsősorban sajnos). A zsírégetés igazán az edzés után kezdődik meg, amikor a szervezet pótolja az izmokba a tápanyagot, és akár 24-48 óráig is tarthat a megnövekedett energiafelhasználás.

Másrészt ez a pulzus dolog is hozzávetőleges. Egy "kezdő" mindig is nagyobb pulzuson mozog ugyanazon a sebességen, mint aki régebb óta csinálja. Ez az érték inkább általános, és kiindulási alapnak jó, de eleinte teljesen normális, hogy akár 180-ig is felmegy a pulzusod. Viszont ilyenkor próbálj meg lassítani picit, ha épp nem intervall edzést csinálsz.

Az edzéseket érdemes váltogatni, egyszer intervall edzést csinálni (korábban írtam, mi a lényege, ilyenkor ne is nézd a pulzust), máskor pedig inkább "zsírégetőt" alacsonyabb intenzitáson, hosszabb ideig. Az, hogy magasabb intenzitáson lassabban csinálod vagy alacsonyabb intenzitáson gyorsabban, igazából abban különbözik, hogy ha nagyobb az intenzitás, akkor az izmok jobban fejlődnek. Gondolj csak bele, lassan de nehezebbet csinálsz, abban jobban el is fáradnak az izmaid.

hanee

(#292) válasza hanee (#291) üzenetére



addikt

Segííííts!! :)

Egy akkora vérhólyag van a lábamon mint a hüvelykujjam ujjlemyomata.
Milyen trükkel fussak ilyenkor? Vagy egyáltalán ne fussak?

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#293) válasza (#292) üzenetére



addikt

Vizuális alkatoknak :D

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#294) hanee válasza (#292) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Vérhólyagban nincs tapasztalatom, de elég rondának tűnik a fotó alapján. Szerintem ezt ne lukasztgasd ki, az tuti :) Ha fáj futás közben inkább ne fuss vele, mert ebből lehet csúnyább is, a sima vízhólyag sokkal felszínibb dolog.

hanee

(#295) Rolly válasza (#293) üzenetére


Rolly
veterán

uh ... szerintem várd meg míg meggyógyul, s esetleg lehet cserélni kéne a cipőt ... nekem úgy tűnik hogy a talpad közepére túl nagy teher jut ez pl lehet attól, hogy lúdtalpas vagy valamilyen szinten, ezért lehet nem ártana valami jó talpbetétet szerezni

(#296) válasza Rolly (#295) üzenetére



addikt

Már lassan két éve van ez a cipőm. 1 éve volt benne vízhólyagom, most meg ez, pedig azért a heti 2-3 futás mindig megvan.

Sajna elég durván lúdtalpas vagyok.
Azóta nem mertem futni, kinézetre még mindig ugyanúgy néz ki, viszont fölötte rendesen megkeményedett a bőr, így most nem is fáj egyáltalán. Lehet, hogy este lenézek egy lazát kocogni, még nem döntöttem el.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#297) Rolly válasza (#296) üzenetére


Rolly
veterán

akkor esetleg próbálj szerezni valami talpbetétet, hogy a súlyod futás közben ne a talpad közepére összpontosuljon ...

(#298) válasza Rolly (#297) üzenetére



addikt

Régebb volt, de sosem használtam, nem szerettem.
Szerencsére 100-ból 99-szer nem okoz észrevehető problémát a dolog.

szerk: végül nem voltam ma futni, de inkább a lustaságom, mint a talpam miatt :)

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#299) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

én napi 10kmt futok aszfalton
természetesen futócipőben
de már érzem,hogy fáj a térdem,sokszor úgy érzem az egész csontvázam fáj
de nem tehetek róla..utálok körbe-körbe futkározni a salakon

(#300) Borify Péter válasza (#293) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

nekem is volt a talpamon:(
én tovább futottam vele és csak csúnyább lett..ne fuss addig és ha nagyon fáj,mutasd meg orvosnak..elfertőződhet,veszélyes lehet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.